Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναφορά στους/στις πρώην

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:08, 12-05-06:

Λίγο-πολύ όλοι όταν κάνουμε μια καινούρια σχέση θέλουμε να μάθουμε πόσες αγκαλιές γέμισε το "βλαστάρι" μας πριν από τη δική μας.. Καλώς ή κακώς..

Εσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;

Εγώ, αν μου δινόταν η ευκαιρία να ξεκινήσω τη σχέση μου από την αρχή, θα επέλεγα να κρύψω την αλήθεια ή, τουλάχιστον, να πω κάτι του στυλ "αυτά δεν έχουν σημασία, δεν μου αρέσει να μιλάω για αυτά τα θέματα, σημασία έχει το παρόν" κτλ.. Γιατί ακόμα και σήμερα, σχεδόν δύο χρόνια μετά, η γκρίνια για το περίφημο "παρελθόν" μου υπάρχει (και σιγά το παρελθόν δλδ, δεν ήμουν και καμιά εξ'ώλης, αλλά τέσπα)...και είναι πολύ εκνευριστική!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:27, 12-05-06:

Αληθεια αυτη η ερωτηση μου την δινει στα νευρα οταν δεν εχει σκοπο την αναδρομη στο παρελθον απο ενδιαφερον για τον συντροφο. Ελεος ακομη και μεσα στην ιδια σχεση υπαρχουν κοντρες και ανταγωνιστος ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:45, 12-05-06:

λολ
κάποτε έδινα πληροφορίες.... κάποια στιγμή και μετά που μεγάλωσα αρκετα το έκοψα αυτό το κόλπο
μιλάω μόνο για τις 1-2 σημαντικές σχέσεις που πέρασαν απ τη ζωή μου, και αυτό το κάνω περισσότερο για να συζητήσω μαζί του τα "προβλήματα" και τα λάθη που έγιναν και από τις δύο πλευρές ωστε να τα αποτρέψω από την νέα μου σχέση.
Κατά τα άλλα, όταν με ρωτάνε ευθαιως, η ευθεία απαντηση που δίνω είναι....
"Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά"

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:02, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
"Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά"
Αχ βρε ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ να μην το'ξερα κανα-δυο χρονάκια νωρίτερα να το έλεγα κι εγω... ξέρεις από πόσες γκρίνιες θα είχα γλιτώσει;

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:51, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
Eσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;
Nαι... Ελάχιστα εξωραισμένη ["ξέχασα" κάτι που και η ίδια έχω πλεον ξεχάσει!] αλλά δεν έκρυψα κάτι. Δεν νιώθω την ανάγκη να κρύψω κάτι, ήταν όλα επιλογές μου στην εκάστοτε φάση της ζωής μου και με έκαναν -στις σχέσεις μου- αυτό που είμαι σήμερα. Οκ, προφανώς δεν είπα "ιουλιο-μάρτη τα είχα με τον μπάμπη, είχα γνωρίσει όμως στο μεταξύ τον Κώστα οπότε όταν έπαιξε σκηνικό χώρισα το μπάμπη" κτλ...Αλλά δεν θεώρησα ότι θα έπρεπε να κρύψω τις 4 σχέσεις της ζωής μου ή να αναφέρω μόνο αυτές και να αγνοήσω τις λοιπές ...χμμμ...συναναστροφές μου. Χωρίς τρελές λεπτομέριες φυσικά.
Και παρόλη την γκρίνια που κατά καιρούς έφαγα (στην τωρινή μου σχέση όχι αλλά στην προηγούμενη ναι] και πάλι το ίδιο θα έκανα. ΒΕΒΑΙΑ θα κρατήσω αυτό που είπε η ΚουΕ σαν ατάκα να την λέω γιατί είναι indeed η καλύτερη απάντηση που έχω ακούσει για πιθανά στραβώματα!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 09:55, 12-05-06:

Παλιά έλεγα...Τώρα όχι ...(εξαιρείται σε εμένα το γεγονός ότι το αμόρε ήταν φίλος μου εδώ και 5 χρόνια )
Βασικά παλιά έλεγα γιατί ήθελα να μάθω....Τώρα πραγματικά δεν με νοιάζει....Για τον απλούστατο λόγο ότι τώρα είναι και είμαι μαζί του και είμαστε καλά!Για το αν πήγε με μία ή εκατόν μία....'Η αν πήγα με έναν ή 101 είναι δική του και δική μου επιλογή....Τώρα η επιλογή μου είναι να είμαι μαζί του και αυτό στην τελική μετράει πραγματικα!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:59, 12-05-06:

Λίγο-πολύ όλοι όταν κάνουμε μια καινούρια σχέση θέλουμε να μάθουμε πόσες αγκαλιές γέμισε το "βλαστάρι" μας πριν από τη δική μας.. Καλώς ή κακώς..
Ουτε λιγο ουτε πολυ. ΚΑΘΟΛΟΥ! Το θεωρω κουτο να μπαινεις σε αυτην την διαδικασια, αν ηταν 5, 15 η' 50 οι πρωην. Μπορω να μπω στην διαδικασια να σκεφτω την πιθανη αντιδραση του αλλου, σκεπτομενη πως πιθανοτατα να αντιδρουσα κι εγω, κι ομολογω οτι δεν θα ηθελα να το ζησω.. Ειναι σιγουρο οτι σε καθε καυγα (μικρο η' μεγαλο, δεν εχει σημασια) το παρελθον θα ειναι "εκει" και ειναι απο τα χειροτερα μιας σχεσης.

Εσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;
Ειμαι απολυτη οτι ποτε δεν προκειται να παρει απαντηση στην ερωτηση "Ποσοι πριν.."

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:11, 12-05-06:

Με το σύντροφο μου θέλω να μοιράζομαι τα πάντα. Να είναι και φίλος, και εραστής και σύντροφος και τα πάντα. Δεν θα μπορούσα να του κρύβομαι και ή να κρύβω κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Βέβαια δεν θα τα πω όλα στην αρχή αλλά όταν νιώσω αρκετά άνετα ώστε να ξέρω οτι δεν θα με παραξηγήσει για τα λάθη που έκανα, δεν θα με υποτιμήσει αλλά θα με αγκαλιάσει και θα μου δώσει να καταλάβω οτι πέρασαν πια...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:16, 12-05-06:

αν δε μου 'λεγε με πόσες πάντως, δεν είχε κοκό το βράδυ

δεν δώσαμε και πολύ σημασία στο όλο γεγονός πάντως...μια φορά στο pillowtalk είπαμε τα νούμερα, και τέρμα

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:46, 12-05-06:

Δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις, είναι λογικό ότι ο άλλος είχε ζωή και πριν απο μας, απο κει και περα ειναι φυσικο μεσα στην σχέση να αναφερθούν γεγονότα απο τις προηγούμενες εμπειρίες μας, δεν μου αρεσει όμως όταν η συζήτηση γίνεται επι τούτου.
Το παρελθόν μας ανήκει σε εμάς το θέμα είναι ποιος θα εχει την μαγκιά να γίνει το μέλλον μας (Παραφράζοντας ελαφρώς την εκφραση της ΚΟΥΕ )

Θεωρώ επισης τρομερά ενοχλητικό όταν ο άλλος αναφέρει τις πρωην του μόνο και μόνο για να τις αναφέρει ή για να μας τσιγκλίσει, εντάξει ρε φίλε το πιάσαμε το νόημα έχεις πάρει την μισή Ελλαδα και τώρα τι περιμένεις να σε εκτιμήσουμε και να πουμε να ένα σωστό παιδί για σχέση;
Γενικοτερα δεν μου αρεσουν οι άτοπες συγκρίσεις ούτε θέλω να διμιουργώ ανασφάλεια στον σύντροφο μου, αν οι πρωην "αξιζαν" δεν θα ήταν πρωην αλλα νυν

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:07, 12-05-06:

Eγω σαν Μαριος δεν θα καθισω να ρωτησω ποιοι ηταν οι πρωην τις και τι εκανε με αυτους...
για τον απλουστατο λογο οτι εγω 25 κι αυτη 27-28...ε...παει στο καλο!Ξερω τι μπορει να εκανε μαζι τους!
Τωρα το πως της φεροντουσαν κτλ κτλ, ολα αυτα ΣΙΓΟΥΡΑ θα τα μαθω σιγα σιγα με την παροδο του χρονου, μιας και ολο και περισσοτερο θα ανοιγομαστε ο ενας στον αλλο και ολο και περισσοτερες εμπειριες θα μοιρζομαστε.
Δεν το βρισκω επικρισημο ή ασχημο, το να μιλησουμε για μια ******* που μου εκανε η πρωην μου, ή για κατι αστειο-ευχαριστο που ειχε συμβει.
Φυσικα οσο και αν δεν μας ενοχλει το να μας λεει το ταιρι μας τα λαθη του πρωην του, τοσο μας την σπαει εαν μας πει τα οποια καλα.Φυσικο αυτο!Μιας και το πρωτο μας κανει να αισθανομαστε ξεχωριστοι, ενω το δευτερο μας δημιουργει πολλων ειδων ανασφαλειες.
Ετσι κι εγω π.χ. δεν καθομαι να της πω τα καλα της.Της ειπα οτι ειναι μια σπανια κοπελα με την οποια μοιραστηκα πολλα και τελειωσε εκει.
Και φυσικα το να μου πει το ιδιο για καποιον πρωην της δεν θα με ενοχλησει.
Ετσι κι αλλιως το παρελθον περασε....το μελλον δεν το ξερει κανεις (ειναι ενα ψεμα!)...και το μονο υπαρκτο ειναι το παρον!
Και το παρον της ειμαι εγω...οπως κι αυτη για εμενα.
Το παρελθον του καθενα μας, υπαρχει μονο για να μας γαλουχισει, να μας διδαξει μεσα απο τα οποια λαθη μας και να μας κανει πιο επιλεκτικους.
Κι εγω χαιρομαι που η κοπελα μου εχει καποιο παρελθον, γιατι αυτο εμενα με κανει να νιωθω ακομα πιο ξεχωριστο.Δηλαδη ενω εχει εμπειριες και εχει ζησει καταστασεις -και σιγουρα παααρα πολλες ευχαριστες!- αυτην την στιγμη ειναι μαζι μου και (αυτο) μου λεει-δειχνει ποσο ξεχωριστος ειμαι.
Εαν αυτο δεν αρκει για να μεκανει να αισθανθω Βασιλιας, τοτε τι;
Φυσικα σε μια σχεση ειναι ατοπο να αναμο(υ)χλευεις συνεχεια το τι εκανες με την πρωην σου και να την χρησιμοποιεις σαν μετρο συγκρισης με την τωρινη σου σχεση.
Ετσι κι αλλιως αυτο γινεται παντα μα παντα μεσα στο κεφαλι μας.Ειναι αναποφευκτος να συγκρινουμε τις πρωην με την τωρινη σχεση, γιατι ειναι κι αυτο ενα μετρο κι ενα κριτηριο του αν αυτο που εχουμε αξιζει και ποσο.Οποτε ποιος ο λογος να αρχιζεις να το λες και στην σχεση σου;
Ειδικα οταν κανει καποιο λαθος....σκοπος σου ναι μεν μπορει να ειναι να της "χτυπησεις" το λαθος, αλλα το αποτελεσμα ειναι παντα αλλο...να την κανεις να αισθανθει "ανασφαλεια" για το οτι δεν σε "γεμιζει" και να αρχισεις να την "μπλοκαρεις"..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 12-05-06 στις 21:30.
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 21:39, 12-05-06:

Προσέχω πολύ τα λόγια μου σε τέτοιες περιπτώσεις. Γιατί είδα με τα ματάκια μου κι άκουσα με τα αυτάκια μου το έταιρον ήμισυ της καλύτερής μου φίλης να κάνει απίστευτες συγκρίσεις, κυρίως όταν εκνευρίζεται. "Ναι, δεν σου κάνει το μαγαζί που σε έφερα, ο ΤΑΔΕ σε πήγαινε σε καλύτερα" "Αν ο ΤΑΔΕ ήταν καλός στα σπορτς δεν σημαίνει ότι κι εγώ θα τρέχω πίσω σου στα γήπεδα και τα γυμναστήρια" "Μα και βέβαια δεν θα σου άρεσε τόσο πολύ το δώρο μου, δεν είναι σαν εκείνα που σου έκανε ο ΤΑΔΕ" και πολλά τέτοια. Τρομάζω με την προοπτική να δώσω κι εγώ πάτημα για να μου συμπεριφέρεται κάποιος έτσι. Όσο λιγότερα ξέρει, τόσο καλύτερα. Ούτε κι εγώ θέλω να μάθω για παλιές φιλενάδες. Μαγκιά του καθενός τι έκανε στο παρελθόν αλλά δεν χρειάζεται να βγάλει και δελτίο τύπου...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 00:19, 16-05-06:

χαχαχα! κι εγω ΚΕ καποτε εδινα ινφο αλλα τωρα λεω να το σταματησω αυτο το αστειο. μαρεσει παντως η ατακα σου, "Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά" ..χαχαχαχα!
καλο!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 19:08, 10-07-06:

Οι άνδρες δυστηχώς το βλέπουν ΠΟΛΥ εγωιστικά αυτό το θέμα όσο και αν δεν το παραδέχονται (αν θα μπορούσες να είσαι και παρθένα καλό θα ήταν ) και είναι πολύ εγωιστικό και αρνητικό γιατί κανείς δεν ρωτάει από ενδιαφέρον (ποιο το ενδιαφέρον για τον αριθμό) αλλά από καθαρή περιέργεια. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω για συμπεριφορές κτλ αλλά για τον αριθμό των πρώην!
**Η απάντησή μου είναι ότι δεν φύτρωσα πάντως την ημέρα που γνωριστήκαμε! Είχα ζωή και πριν!! Αυτή η απάντηση τίθεται σε κάθε ερώτηση του στυλ **Α!Εχεις ξαναπάει σε αυτό το νησί/εστιατόριο/μαγαζί κ.ο.κ.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:20, 10-07-06:

Σίγουρα θα της έλεγα για τις πιο σημαντικές σχέσεις που είχα...αλλά δε θα τη ρωτούσα με τίποτα με πόσους έχει πάει κλπ απ'την πρώτη στιγμή.Όσο περνάει ο καιρός θα μαθαίνω καινούρια πράγματα γι'αυτή και έτσι σιγά σιγά θα την έχω γνωρίσει πολύ καλάΈτσι κι αλλιώς δε θα με ενδιέφερε και πολύ το παρελθόν της...το σημαντικό είναι να ζεις και να περνάς καλά στο παρόν...μην ξεχνάμε ότι πιθανόν να είχε ακόμα μια ολόκληρη ζωή μπροστά της...

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 20:09, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δεν δώσαμε και πολύ σημασία στο όλο γεγονός πάντως...μια φορά στο pillowtalk είπαμε τα νούμερα, και τέρμα
Mου θυμίζει το ανέκδοτο:

Pillowtalk. Η κουβέντα γυρνάει στους πρώην και στις πρώην.

Αυτή: Μμμ, ήσουν καταπληκτικός. Δεν μου λες μωρό μου, με πόσες είχες κοιμηθεί πριν από εμένα;
Αυτός: Με 10 μωρό μου. Εσύ μωρό μου; Είχες άλλους εραστές πριν από εμένα;

Σιωπή. Κι άλλη σιωπή. Γύρω στα 3-4 λεπτά σιωπή.
Αυτός σκέφτεται ότι την στεναχώρησε και γυρνάει να την παρηγορήσει.

Αυτός: Έλα μωρό μου, συγγνώμη που ρώτησα.
Αυτή: Σσσσς, μετράω.

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Οι άνδρες δυστηχώς το βλέπουν ΠΟΛΥ εγωιστικά αυτό το θέμα όσο και αν δεν το παραδέχονται (αν θα μπορούσες να είσαι και παρθένα καλό θα ήταν ) και είναι πολύ εγωιστικό και αρνητικό γιατί κανείς δεν ρωτάει από ενδιαφέρον (ποιο το ενδιαφέρον για τον αριθμό) αλλά από καθαρή περιέργεια. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω για συμπεριφορές κτλ αλλά για τον αριθμό των πρώην!
Σε αυτό έχεις δίκιο. Είμαστε πολύ ζωντόβολα και ρωτάμε. Δεν βγαίνει τίποτα, είτε ήταν 1 είτε ήταν 100 οι πρώην.

Αλλά δεν γίνεται από καθαρή περιέργεια. Είναι και αυτό που λες [αν θα μπορούσε να είναι παρθένα, τόσο το καλύτερο] αλλά, όσο κι αν φανεί περίεργο, πολλοί άντρες έχουν ακόμα την αντίληψη "Αν εγώ έχω πάει με 20 είμαι ουάου, καταπληκτικός, υπέροχος. Αν αυτή έχει πάει με 20 είναι πουτ****".

Παράθεση

Delphine

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Delphine
H Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Delphine έγραψε στις 20:22, 10-07-06:

Δεν μου αρέσει να δίνω αναφορά, αλλά ούτε και να μου δίνουν.
Με την τωρινή μου σχέση ρίξαμε τους αριθμούς στο τραπέζι εν μέσω πειραγμάτων και τελείωσε εκεί το ζήτημα.
Τι σημασία έχουν εξάλλου οι αριθμοί; Εδώ μιλάμε για σχέσεις και όχι για έρευνες της Στατιστικής Υπηρεσίας...
Τώρα βέβαια, αν ο άλλος το κάνει Μεσανατολικό, κάποιο πρόβλημα υπάρχει.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 22:25, 10-07-06:

Σε αυτό έχεις δίκιο. Είμαστε πολύ ζωντόβολα και ρωτάμε. Δεν βγαίνει τίποτα, είτε ήταν 1 είτε ήταν 100 οι πρώην.

Αλλά δεν γίνεται από καθαρή περιέργεια. Είναι και αυτό που λες [αν θα μπορούσε να είναι παρθένα, τόσο το καλύτερο] αλλά, όσο κι αν φανεί περίεργο, πολλοί άντρες έχουν ακόμα την αντίληψη "Αν εγώ έχω πάει με 20 είμαι ουάου, καταπληκτικός, υπέροχος. Αν αυτή έχει πάει με 20 είναι πουτ****".[/quote]

Θα συμφωνήσεις μαζί μου έαν σου πω ότι εκείνοι που το παίζουν οι πιο απελευθερωμένοι από όλους είναι και οι πιο παραδοσιακοί/συντηρητικοί και ότι απλά είναι ένα τακτ για να αποσπάσουν απαντήσεις και να κινηθούν αναλόγως (να λειτουργήσει υποσυνείδητα έτσι)??

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

O tsitsilegas έγραψε στις 08:36, 11-07-06:

Θα συμφωνήσεις μαζί μου έαν σου πω ότι εκείνοι που το παίζουν οι πιο απελευθερωμένοι από όλους είναι και οι πιο παραδοσιακοί/συντηρητικοί και ότι απλά είναι ένα τακτ για να αποσπάσουν απαντήσεις και να κινηθούν αναλόγως (να λειτουργήσει υποσυνείδητα έτσι)??
Χωρίς να έχω εμπειρίες από σχέσεις με άντρες...

... μπορεί να συμφωνήσω με τα λεγόμενά σου, χωρίς όμως να τα θεωρώ απόλυτο κανόνα. Δεν είναι συντηρητικοί όλοι οι άντρες που φαίνονται απελευθερωμένοι. Υπάρχουν και πραγματικά απελευθερωμένοι, όπως ένας στενός μου φίλος που εξ αρχής ξεκαθάρισε στην τότε κοπέλα του [και νυν σύζυγό του] ότι "περασμένα-ξεχασμένα". Δεν είπε ποτέ, δεν έμαθε ποτέ.
Έχω όμως υπ' όψιν μου δύο άλλους φίλους που όσο κι αν λένε ότι είναι "χαλαροί" στο συγκεκριμένοι θέμα, διακρίνω μία διαφορετική νοοτροπία...
Γι'αυτό δεν είμαι απόλυτος.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:24, 12-07-06:

Δε νομιζω να ανεχομουν απο κανεναν "επιθεση" για το αμαρτωλο παρελθον
Μπορει να απαντουσα σε ερωτησεις του εκαστοτε μισου πορτοκαλιου, οπως κι εγω θα ειχα περιεργεια για το τι γινοταν πριν απο μενα, αλλα κακιουλες και μπηχτες απορριπτονται..αυτα τα συζητας μια φορα που θα βρεθει στις καλες του ο αλλος να τα ξερασει, και στη συνεχεια εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να τα αναλυεις *απο μεσα σου* :p

Παράθεση

SeCtoR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SeCtoR
Ο SeCtoR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O SeCtoR έγραψε στις 03:10, 12-07-06:

Αλλά δεν γίνεται από καθαρή περιέργεια. Είναι και αυτό που λες [αν θα μπορούσε να είναι παρθένα, τόσο το καλύτερο] αλλά, όσο κι αν φανεί περίεργο, πολλοί άντρες έχουν ακόμα την αντίληψη "Αν εγώ έχω πάει με 20 είμαι ουάου, καταπληκτικός, υπέροχος. Αν αυτή έχει πάει με 20 είναι πουτ****".
Θα συμφωνήσεις μαζί μου έαν σου πω ότι εκείνοι που το παίζουν οι πιο απελευθερωμένοι από όλους είναι και οι πιο παραδοσιακοί/συντηρητικοί και ότι απλά είναι ένα τακτ για να αποσπάσουν απαντήσεις και να κινηθούν αναλόγως (να λειτουργήσει υποσυνείδητα έτσι)??[/quote]

Eμενα με ενδιαφερει το παρελθον της,διαφορετικα θα χω μεγαλο προβλημα να συνεχισω μαζι της

Αν η κοπελα μου δεν ειχε καθολου εμπειριες και χτυπα ξυλο πηγαινε με αλλον ισως να ειχα στεναχωρηθει πολυ,αν ειχε εμπειριες και πηγαινε με αλλον θα τις ελεγα να το ξανακανει,κουφο ισως φανει εγωιστικο αλλα ετσι λειτουργω εγω

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:44, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Δε νομιζω να ανεχομουν απο κανεναν "επιθεση" για το αμαρτωλο παρελθον
Μπορει να απαντουσα σε ερωτησεις του εκαστοτε μισου πορτοκαλιου, οπως κι εγω θα ειχα περιεργεια για το τι γινοταν πριν απο μενα, αλλα κακιουλες και μπηχτες απορριπτονται..αυτα τα συζητας μια φορα που θα βρεθει στις καλες του ο αλλος να τα ξερασει, και στη συνεχεια εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να τα αναλυεις *απο μεσα σου* :p
Αμαρτωλό? Αμαρτία είναι η επίθεση για το συγκεκριμένο ζήτημα.Μάλλον έπρεπε να γράψεις επίθεση για το "αμαρτωλό". Δικιά μου η ζωή δικό μου και το παρελθόν. Άποψη όποιος θέλει μπορεί να εκφράση. ΚΡΙΣΗ κανένας συνεπώς και καμιά σύγκριση! Και αντιμετωπίοζω πάντα τους άλλους όπως θέλω να με αντιμετωπίζουν

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις, είναι λογικό ότι ο άλλος είχε ζωή και πριν απο μας, απο κει και περα ειναι φυσικο μεσα στην σχέση να αναφερθούν γεγονότα απο τις προηγούμενες εμπειρίες μας, δεν μου αρεσει όμως όταν η συζήτηση γίνεται επι τούτου.
Το παρελθόν μας ανήκει σε εμάς το θέμα είναι ποιος θα εχει την μαγκιά να γίνει το μέλλον μας (Παραφράζοντας ελαφρώς την εκφραση της ΚΟΥΕ )

Θεωρώ επισης τρομερά ενοχλητικό όταν ο άλλος αναφέρει τις πρωην του μόνο και μόνο για να τις αναφέρει ή για να μας τσιγκλίσει, εντάξει ρε φίλε το πιάσαμε το νόημα έχεις πάρει την μισή Ελλαδα και τώρα τι περιμένεις να σε εκτιμήσουμε και να πουμε να ένα σωστό παιδί για σχέση;
Γενικοτερα δεν μου αρεσουν οι άτοπες συγκρίσεις ούτε θέλω να διμιουργώ ανασφάλεια στον σύντροφο μου, αν οι πρωην "αξιζαν" δεν θα ήταν πρωην αλλα νυν
Τα παρελθόν είναι για να μαθαίνουμε να γινόμαστε καλύτεροι! Εγώ βρίσκω πολύ χρήσιμο την συζήτηση εφόλης της ύλης του παρελθόν μου με άλλους γιατί όλο και κάτι παίζει να μάθεις! Θάνατος όμως σε όποιον καταχραστεί την γνώση!

**Η απάντησή μου είναι ότι δεν φύτρωσα πάντως την ημέρα που γνωριστήκαμε! Είχα ζωή και πριν!! Αυτή η απάντηση τίθεται σε κάθε ερώτηση του στυλ **Α!Εχεις ξαναπάει σε αυτό το νησί/εστιατόριο/μαγαζί κ.ο.κ.
Απόλυτο δίκιο. Οι άνδρες βλέπουν μια γυναίκα σαν μια κτήση και σαν το moudial. Εξού και η φράση να κατακτήσεις την καρδιά μας γυναίκας.
Προσωπικό σχόλιο όχι ξανά με παρθένα!Ειδικά και με τίποτα όχι με παρθένα στον εγκέφαλο!

Τώρα γενικά εγώ θέλω να ξέρω για ένα και μόνο λόγο.Για να με κάνει καλύτερο απέναντι της, αλλά και για να ξέρω τι με περιμένει! Επίσης σίγουρα ή εμπειρία είναι καθοριστικός παράγοντας στην συμπεριφορά κάποιου σε μια σχέση. λάθος πληροφόρηση στο θέμα δημιουργεί προβλήματα στην προσέγγιση και στο τι περιμένεις από τον άλλον/η καθώς κάποια συμπεράσματα έχουν λάθος βάση.
Ένα παράδειγμα. Για μια κοπέλα που είναι παρθένα και το πέζει πουτανάκι(μην κολήσετε στην λέξη) ή υπάρχει η φήμη, ένας άνδρας θα έχει κάποιες προσδοκίες που όταν δεν εκπληρωθούν θα τα πάρει αδικά όταν η απάντηση είναι η σιωπώ πχ ενώ απλά αγνοεί την πραγματική αιτία και δεν μπορεί να δείξει την πρέπουσα κατανόηση.
Κάτι παρόμοιο (όχι με πουτανάκι) μου έχει τύχει και με ευθύνη της κοπέλας!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:27, 12-07-06:

Εχεις δικιο για τα αυτακια, αλλα το αμαρτωλο παρελθον ειναι ετσι κι αλλιως ειρωνικο οποτε δεν τα βαλα κι εκει :p

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 13:12, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από SeCtoR
Eμενα με ενδιαφερει το παρελθον της,διαφορετικα θα χω μεγαλο προβλημα να συνεχισω μαζι της

Αν η κοπελα μου δεν ειχε καθολου εμπειριες και χτυπα ξυλο πηγαινε με αλλον ισως να ειχα στεναχωρηθει πολυ,αν ειχε εμπειριες και πηγαινε με αλλον θα τις ελεγα να το ξανακανει,κουφο ισως φανει εγωιστικο αλλα ετσι λειτουργω εγω

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? [/quote

Σε τι βοηθάει λοιπόν να γνωρίζεις το παρελθόν της? Στο να μάθεις για τον τρόπο σκέψης της, το χρονικό διάστημα που είχε την κάθε σχέση ή το τι ακριβώς αισθάνθηκε??

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι αν γίνεις πιεστικός στο να μάθεις για το παρελθόν της η μεγαλύτερη πιθανότητα είναι να ακούσεις πράγματα τα οποία δεν ισχύουν??...

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 13:14, 12-07-06:

φιξ δε κουότς χάνι...

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 18:22, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas

Δεν βγαίνει τίποτα, είτε ήταν 1 είτε ήταν 100 οι πρώην. .
Βγαίνει και παραβγαίνει ύπό την έννοια ότι πρέπει να είσαι και στο ελάχιστο υποψιασμένος σε ποιο ποσοστό κινδύνου μπορεί να εκθέσεις τον εαυτό σου (std) και κυρίως αν το νυν βλαστάρι σου έκανε σεξ χωρίς προφυλάξεις..
Για μένα αυτά είναι θέματα που θέλω να ξέρω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prime : 12-07-06 στις 18:32.
Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

O tsitsilegas έγραψε στις 19:17, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Βγαίνει και παραβγαίνει ύπό την έννοια ότι πρέπει να είσαι και στο ελάχιστο υποψιασμένος σε ποιο ποσοστό κινδύνου μπορεί να εκθέσεις τον εαυτό σου (std) και κυρίως αν το νυν βλαστάρι σου έκανε σεξ χωρίς προφυλάξεις..
Για μένα αυτά είναι θέματα που θέλω να ξέρω.
Κοίτα, αν το νυν ταίρι σου είχε έστω και έναν πρώην σύντροφο και δεν έπαιρνε προφυλάξεις, είσαι εν κινδύνω [γμτ, δεν έχει υπογεγραμμένη]. Και θα το αντιληφθείς αυτό εάν κατά την πρώτη συνεύρεση, δεν επιχειρήσει να πάρει τα μέτρα του [πριν του τα πάρουν].

Αν από την άλλη είχε "πάρει" τη μισή Πρέβεζα [σιγά την πόλη, που λέει και το ανέκδοτο ] αλλά τηρούσε ευλαβικά τα ενδεδειγμένα μέτρα ασφαλείας, ενδεχομένως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

Γι'αυτό τα απόλυτα νούμερα δεν μου λένε πολλά...
... εκτός από την συσσωρευμένη εμπειρία.

Η άποψή μου, όπως προείπα, αποκρυσταλλώνεται στο "περασμένα - ξεχασμένα".
Γιατί σε περίπτωση πλήρους και αληθούς εξομολόγησης ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος, όπως ανέφερε η katerina, να ακούσεις τίποτα μπηχτές σε άσχετη στιγμή και να εκνευριστείς και να πεις ή να κάνεις πράγματα που δεν εννοείς.

Just my two cents.

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

O tsitsilegas έγραψε στις 19:48, 12-07-06:

Τώρα μου'ρθε: Ιδού μία ταινία που διαπραγματεύεται και το ζήτημα των πρώην με πολύ καλό τρόπο:

Chasing Amy.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:26, 12-07-06:

βασικα ειναι παντα πιο ασφαλες να μη μιλαμε γιαυτο...

εγω βεβαια σχεδον παντα δε κρατιεμαι και ρωταω! διακριτικα παντα...

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 01:24, 13-07-06:

Κι εγώ προσπαθώ να μην μιλάω για τέτοια θέματα. Μια φορά την είχα πατήσει και τόλμησα να μιλήσω για κάποιον πρώην και μετά είχε γίνει χαμός. Λες κι είχε κρατήσει αντίγραφο της συζήτησης. Κάθε τρεις και λίγο τον θυμόταν και μου τον θύμιζε...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:23, 13-07-06:

Κι εμένα δεν είναι η καλύτερή μου... Αλλά παίζει ρόλο και τι "σου βγάζει" ο άλλος...! Δηλαδή ένας πρώην μου, μεγαλύτερος σε ηλικία και με εμπειρία γενικά, ανέφερε αρκετά παραπάνω απ' όσο ήθελα τις πρώην. Ναι μεν για λεπτομέρειες, αλλά με τρόπο που κάπου... ρε φίλε, τα κανε η φοράδα στο αλώνι, αν εσύ πήγες εκεί με αυτήν! Και καλά έλεγε για ένα νησί με τρόπο "είχαμε πάει εκεί με την κοπέλα μου..." κι ηχούσε κάπως... Ο νυν, πάλι, μου βγάζει κάτι το πολύ γλυκό, οπότε αν αναφερόταν κάτι δε θα με ένοιαζε... Ίσως πάλι γιατί δεν έχει σχεδόν ποτέ αναφερθεί...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 14:02, 17-07-06:

χμμ..δεν ξέρω..από τη μία,θέλω να ξέρω τα πάντα για εκείνον,συμπεριλαμβάνοντας και τις προηγούμενες σχέσεις του..το θεωρώ πολύ γλυκό να μοιράζεται ο άλλος μαζί σου τα πάντα απ'τη ζωή του..! από την άλλη όμως,επειδή είμαι αρκετά ζηλιάρα (με τη διαφορά όμως,ότι δεν το δείχνω ποτέ στον άλλον,αλλά κάθομαι και "τρώω τα λυσσακκά μου" μόνη μου..)δεν ξέρω πώς θα λειτουργούσε αυτό ώρες ώρες στην ψυχολογία μου...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:21, 28-11-06:

Ναι, τελικά ο καλός μου είναι της άποψης let the bygones be bygones...!
Και το βρίσκω πολύ υγιές.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:33, 28-11-06:

Εμένα δεν με πειράζει να μου λέει ο φίλος μου για τις πρώην του, δεν ζηλεύω και θα έλεγα μου αρέσει να ακούω. Όχι για να κάνω σύγκριση, αλλά για να βλέπω πώς αντιμετωπίζει τα πράγματα και τις σχέσεις. Επιπλέον μου αρέσει η ειλικρίνεια. Ας πούμε ένα παιδί μου είχε πει φάσεις που είχε φερθεί σαν κάφρος στα ερωτικά, αλλά το προτίμησα από το να μου το έκρυβε.

Το μόνο που με τσαντίζει και μου έχει τύχει είναι ο άλλος να κάνει συγκρίσεις για να σε πικάρει, και μάλιστα να αφορούν το σεξουαλικό. Ένας πρώην μου επέμενε να μου την λέει όταν δεν ήθελα να κάνουμε κάτι στο κρεβάτι και έφερνε σαν παράδειγμα το πόσο τον ικανοποιούσε η πρώην του! Φυσικά δεν άφησα να περάσει καιρός για να τον στείλω!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:35, 28-11-06:

Ου, καλά είσαι, στο ερωτικό απλά δεν επιτρέπεται...

Δε λέω, θα 'θελα να ξέρω αν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά κατά τ' άλλα δε βλέπω γιατί να πρέπει να ξέρω τι και πώς και πότε...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:47, 28-11-06:

πάντως παιδιά εγώ όταν ήμουν στην περίοδο που έκανα σχέσεις ( οι παντρεμένοι δεν εχουν ψυχή ) το μόνο που με ενδιέφερε να μάθω ήταν ο λόγος που χώρισε απ την προηγούμενη σχεση...
Κι αυτό, μόνο και μόνο για να ξέρω τι "κουβαλάει" σαν συναισθηματικό στρεσάρισμα ο άλλος.... για να μπορώ να αποφύγω κακοτοπιές και συζητήσεις που επι του παρόντος δεν θα είχαν κανένα απολύτως νόημα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:58, 28-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
πάντως παιδιά εγώ όταν ήμουν στην περίοδο που έκανα σχέσεις ( οι παντρεμένοι δεν εχουν ψυχή ) το μόνο που με ενδιέφερε να μάθω ήταν ο λόγος που χώρισε απ την προηγούμενη σχεση...
Κι αυτό, μόνο και μόνο για να ξέρω τι "κουβαλάει" σαν συναισθηματικό στρεσάρισμα ο άλλος.... για να μπορώ να αποφύγω κακοτοπιές και συζητήσεις που επι του παρόντος δεν θα είχαν κανένα απολύτως νόημα
Ακριβώς!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:30, 30-12-06:

Ερωτηση : τι φοβαστε αν γινει μια τετοια συζητηση ; τη συγκριση ; την κριση ; Αρα δε τα χουμε καλα με τον εαυτο μας τοτε. Και δεν υπαρχει ειλικρινεια στη σχεση. Γεια σου, αυτος/αυτη ειμαι, take it or leave it.

Χωρια που πρεπει να ξερεις για ψυχολογικους και ιατρικους λογους οπως ανεφεραν καποιοι ηδη.

Βεβαια , οχι οταν γινεται απο κομπλεξ και επικριτικά.

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι αν γίνεις πιεστικός στο να μάθεις για το παρελθόν της η μεγαλύτερη πιθανότητα είναι να ακούσεις πράγματα τα οποία δεν ισχύουν??..
Γιατι το λες αυτο hamsteraki ?

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 05:24, 09-01-07:

Αν και ειμαι πολυ περιεργη σε αυτα, προτιμω να μην μου πει τιποτα για τις προηγουμενες του σχεσεις, για να εχω και εγω το κεφαλι μου ησυχο..

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:36, 30-08-07:

Εγώ πάντως ως τώρα έλεγα όλη την αλήθεια και δεν μου έχει βγει σε κακό.. σκέφτομαι όμως αν υπάρξει επόμενη φορά να απαντήσω κάτι πιο ..διπλωματικό, διότι απλούστατα δεν αλλάζει κάτι η γνώση ενός νούμερου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 11:50, 30-08-07:

Μια φορά εκανα το λάθος να ρωτήσω για τους πρώην και δεν το ξανακάνα/ω...
Οσο είμαι στην αγνοια ειμαι ευτυχισμένος......
Τώρα αν με ρωτήσουν ε δεν θα απαντήσω αλλα επειδή η πρώην μου αν εξαιρέσεις 1-2 ειναι μουρλές με θυμούνται απο καιρό εις καιρόν οπότε θα παρει μία ιδεα η νυν δυστυχώς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:10, 30-08-07:

Οταν μου έκαναν αυτή την ερώτηση η απάντηση ήταν " εμένα θές; ή τους πρώην;" Δεν είχα κάθόλου νορμάλ σχέσεις πρίν τον άντρα μου, ο ένας ήταν χειρότερος απο τον άλλο, πάντος ο άντρας μου ήταν ο μόνος που δεν με ρώτησε, τον ρώτησα για μόνο την πρώην του μετά απο 1 χρόνο επιδή όταν τον γνώρησα ήταν πληγωμένος και απόμακρος απο τις σχέσεις, ήθελα να ξέρω για να δώ πώς θα τον κάνω να μου μηλήσει, άν και εγώ ήξερα πρίν ρωτήσω τι είχε γίνει και φέρθηκα ανάλογα. Δεν με ένοιαξε ποτέ ποιές και πόσες ήταν, με ένοιαζε ότι είμασταν μαζί τώρα.

Πάντος απο το 1999 ειμαστε μαζί πρίν 2 χρόνια έμαθα για τις σχέσεις του επιδή απλά το έφερε η κουβέντα. όσο για το δικό μου παρελθόν τα γνωρίζει όλα και δεν τον ένιαξε καθόλου

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 12:16, 30-08-07:

και εγω ξερω για τις πρωην του αντρα μου και αυτος για τους δικους μου και ουδεποτε γινεται αναφορα σε αυτα ουτε καν για λογους ζηλειας εφοσον δεν εχουμε τετοια σχεση μεταξυ μας.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 11:18, 01-09-07:

παντως αυτο με τη συγκριση ρε γαμωτο...
ακομα και να πεις αριθμο η πιο συγκεκριμενα γεγονοτα, ειναι εκνευριστικο που ο αλλος "αυτοσυγκρινεται" με τον πρωην...

τεσπα...
ακομα δε το χω σταματησει και μιλαω, η χαζη...
πρεπει να το κοψω ομως.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 14:40, 05-09-07:

Προσωπικά αν και δεν με ρώτησε ούτε αριθμό ούτε συγκεκρημένα πράγματα, του τα είπα όλα! Δεν έκρυψα τίποτα. Του είπα "... αυτό είναι το παρελθόν μου εχω πάει περίπου με χ άντρες! Τώρα αμα εψαχνες για παρθένα ή κανα σεμνό κοριτσάκι και αβγαλτο... σόρυ, αλλά δεν μου κάνεις! Αν σε ενδιαφερει μόνο το απο δω και πέρα τότε είμαστε οκ "
Οσο για εκεινον δεν ασχολήθηκα πολύ. Εν καιρό τα έμαθα αν και δεν με ενδιέφερθηκα ποτέ να μάθω λεπτομέριες... Η ουσία είναι μαζί μου τι κάνει, για τις πρώην "να" κι εμένα!

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 02:00, 06-09-07:

Μ' αρέσει να μαθαίνω για τις πρώην αφού ήταν ένα μέρος της ζωής του άλλου και για να τις αγαπήσει σίγουρα είχαν θετικά στοιχεία. Άλλωστε αυτές οι σχέσεις έχουν λήξει για κάποιο λόγο. Γενικότερα πάντως αυτό είναι μέρος του ότι μου αρέσει να μαθαίνω για τους άλλους και να μου μιλάνε για το τι έχουν κάνει στη ζωή τους σε όλους τους τομείς. (Αν θέλουν φυσικά)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 10:56, 08-09-07:

Με τον πρώην δεν είχαμε πει τίποτα απολύτως και όταν κάποτε τον ρώτησα, μου απάντησε ότι δε θέλει να μιλάει για αυτά...

Με τον φίλο μου τώρα έχουμε πει και οι δύο ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!!!

Όταν γινόταν αυτό μου έσπαγαν τα νεύρα, αλλά ταυτόχρονα ήθελα να ακούσα κι άλλα (η μαζόχα!!!)

Τώρα σχεδόν πάντα δε με ενοχλούν και σχεδόν πάντα δε ρωτάω τίποτα, γιατί τα ξέρω ΟΛΑ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:06, 08-09-07:

Νούμερα σε εμάς δεν έχουν παίξει... Ξέρω για τις 2-3 σημαντικές σχέσεις της ζωής του και μαθαίνω και για καμία εμβόλιμη πάνω στην συζήτηση
Το ίδιο και ο δικός μου για εμένα....
Εμένα με έπιασε κρίση όταν είδα την πιο σημαντική σχέση του αλλά εντάξει το ξεπεράσαμε αυτό

Παράθεση

Ελπίδα8782

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ελπίδα8782
H Ελπίδα8782 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ελπίδα8782 έγραψε στις 14:59, 27-04-09:

Με το αγόρι μου τα έχουμε πει όλα για τους πρώην μας...εμένα δεν με πείραξε που τα άκουγα γιατί σε μία σχέση με ενδιαφέρει αυτό που έχς τώρα και πωσ είναι μαζί μου...όχι το τι έκανε η το τι πέρασε με τισ πρώην του...Αυτόν όμως τον πείραξαν και πολύ...κάποιες φορές με παίρνει τιηλέφωνο και μου λέει ότι είναι χάλια γιατί με σκέφτεται με αυτούς...κάποιες φορές δεν μπορεί καν να αναπνεύσει και κλαίει...Δεν ξέρω τι να κάνω για να τον βοηθήσω έστω και στο ελάχιστο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 15:31, 27-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Όταν γινόταν αυτό μου έσπαγαν τα νεύρα, αλλά ταυτόχρονα ήθελα να ακούσα κι άλλα (η μαζόχα!!!)
Πιστεύω ότι οι περισσότερες για να μην πω όλες, έτσι αντιδράμε, όπως κ εκείνοι άλλωστε

Μέσα μας τρωγόμαστε αλλά συνεχίζουμε να κάνουμε ερωτήσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους