Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,310 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,018 μηνύματα σε 94,297 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 689 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
69
38,33%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,00%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
7,78%
Όχι, ποτέ μου!
70
38,89%

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:43, 09-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Είναι δυνατόν να μην έχει poll αυτό το thread; (!)
Τώρα έχει! ^^

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Surt7 (Kelevra)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Surt7
Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Surt7 I got this! έγραψε στις 14:09, 09-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Τι καταστροφολογία είναι αυτή; Σε συγχωρώ γιατί είσαι πληγωμένη. Αλλά να ξέρεις δε φταίει το μέσο γνωριμίας αλλά το στραβό μας το κεφάλι.
Πρώτον από που συμπέρανες ότι είμαι κοπέλα; Τι στο καλό; Τζάμπα έχω και φωτογραφία μου; Δεν έχεις να με συγχωρέσεις για τίποτα, πληγωμένος ήμουν κάποτε! Τώρα είμαι καλά...και όχι ο έρωτας δεν ανθίζει στα χαζοκούτια. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις και πολύ ιδιαίτεροι οι άνθρωποι. Η ζωή είναι έξω και όχι σε ένα μικρόκοσμο που φτιάχνεις όπως θες! Αυτά είχα να πω, καλησπέρα σας δεσποινίς!

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Επειδη την πατησες εσυ αυτο εστι οτι θα την παθει και οποιοσδηποτε αλλος επιχειρησει σχεση απο το ιντερνετ?
Πρεπει να την πατησες πολυ ασχημα με το γκομενακι
Κοίταξε πάντα το θεωρούσα και περίεργο και χαζό. Για να πω και την αλήθεια μου. Όμως έγινε σε μια πολύ περίεργη φάση και δεν μπορείς να ξεφύγεις από τα συναισθήματα, από όπου κι αν προέρχονται αυτά! Και βγήκε αυτό...τώρα τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Δε νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν, αλλά και να ενδιέφερε κάποιον δεν είμαι διατεθειμένος να τη διηγηθώ! Και δεν είπα ότι θα την πατήσει κάποιος άλλος, ελεύθερα όποιος θέλει το κάνει, εγώ είπα απλώς τη γνώμη μου! Δεν προσπάθησα να την επιβάλλω σε κανέναν, αλίμονο! Προσωπική εμπειρία, άποψη, γνώση και από 'κει και πέρα το καταθέτω και σε εσάς. Σε όποιον δεν αρέσει πολύ απλά προσπερνά τη δημοσίευση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 09-06-12 στις 14:44. Αιτία: merge...για να απαντήσουμε σε πολλά μηνύματα μαζί χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:19, 09-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Surt7
Πρώτον από που συμπέρανες ότι είμαι κοπέλα; Τι στο καλό; Τζάμπα έχω και φωτογραφία μου; Δεν έχεις να με συγχωρέσεις για τίποτα, πληγωμένος ήμουν κάποτε! Τώρα είμαι καλά...και όχι ο έρωτας δεν ανθίζει στα χαζοκούτια. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις και πολύ ιδιαίτεροι οι άνθρωποι. Η ζωή είναι έξω και όχι σε ένα μικρόκοσμο που φτιάχνεις όπως θες! Αυτά είχα να πω, καλησπέρα σας δεσποινίς!
Ουπς χίλια συγνώμη φίλε μου.

Όπως είπα όμως δε μας φταίει το μέσο για μια αποτυχία.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 03:02, 16-07-12:

Ναι έχω κάνει 1 φορά.

Και όχι δεν θα το ξαναέκανα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 04:49, 16-07-12:

Tι θα πεί "έχεις γνωρίσει απο το internet"?Αλλο να τον γνωρίζεις τον αλλον μεσω νετ και χωρις καμια αμεση επαφη να αποφασισετε να εχετε διαδικτυακη σχεση και άλλο η πρώτη γνωριμία να είναι μέσω νετ,μετά να γνωριστειτε απο κοντά,να ταιριαξετε και να κανετε σχεση.Για μένα το 1ο είναι ανούσιο.Και αν αυτό εννοεί ο τίτλος η απάντηση μου είναι οχι(και δεν θα το έκανα ποτέ).

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,649 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 05:40, 16-07-12:

γιατί, υπάρχουν και διαδικτυακές σχέσεις;

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 08:50, 16-07-12:

Oχι αλλα και ουτε προκειται...

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 10:28, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Nαι,το εχω ακούσει κιαυτό.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 10:43, 16-07-12:

Εμ εκει ειναι η ουσια.Η τυπου διαδικτυακη σχεση δε λεει τιποτα απο μονη της.Οταν θα βρεθεις,θα γνωριστεις και θα εξελιξεις τη σχεση σου με τον αλλον ,εκει νομιζω πως και λαμβανεται σα σχεση και εχεις πιο συγκεκριμενα πραγματα στο μυαλο σου.
Εξαλλου οι διαδικτυακες σχεσεις απο κοντα μπορει να μην πετυχουν.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 11:27, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από rootbreaker
Εξαλλου οι διαδικτυακες σχεσεις απο κοντα μπορει να μην πετυχουν.
Το θεμα ειναι οτι πολλοι θελουν να ζουν τον ερωτα ετσι , να ανυπομονουν να ανοιξουν τον υπολογιστη,

να φανταζονται πως ειναι ο αλλος , και να ζουνε την ολη κατασταση μεσα απο τη μυθοποιηση που προσφερει η κατασταση.

Aς μην ξεχναμε οτι για πολλους το πληκτρολογιο αποτελει πλεον την προεκταση των δακτυλων τους...και δυστυχως οσο

συνηθιζεις να μην εχεις κοινωνικο κυκλο στην πραγματικοτητα , αρχιζεις και δημιουργεις ενα αλλο κοσμο μεσα στον

υπολογιστη ,οπου συμβαινουν αυτα που θα μπορουσαν να συμβουν και εξω απο την οθονη , μονο που εξω εχει κανεις

ανασφαλειες πραγμα που δεν υπαρχει οταν ζουμε μεσα απο τον υπολογιστη μας..

Το πιο πιθανο ειναι μια διαδικτυακη σχεση να μην πετυχει απο κοντα . Ειναι λογικο να συμβει αυτο γιατι με το που

συναντηθουνε τα δυο προσωπα χανεται ο βασικοτερος λογος ο οποιος τους κρατουσε μαζι , ο μυθοποιητικος παραγοντας που

τα κανει ολα ροδινα...και ξαφνικα πεφτουν και οι δυο απο τα συννεφα..

Γενικα οι σχεσεις μεσω ιντερνετ νομιζω ειναι γοητευτικες , πιο ευκολες και σιγουρα εχουν μια δοση ρομαντισμου , σωστο ή λαθος ή αν οδηγουν καπου τελικα δε ξερω ,
προσωπικα δε θα εκανα ποτε τετοια σχεση , προτιμω το real touch....

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 11:43, 16-07-12:

Και αν η συνηθεια του ανοιγω καθημερινα τον υπολογιστη και ειμαι ρομαντικος και περιμενω τον αλλον να μπει για να μιλησουμε γιατι επικοινωνουμε εξελιχθει σε κατι που εσυ θεωρεις πραγματικο;δλδ αν θες να τον γνωρισεις οπωσδηποτε;σκεφτεσαι την ολη σχεση και πως εγινε η παιρνεις το ρισκο?

για μενα η απαντηση υπαρχει ,ειναι απτη και δεν χωραει αμφισβητηση.Αλλα φανταζομαι ο καθενας λειτουργει διαφορετικα πανω σ αυτο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:55, 16-07-12:

Και αν η συνηθεια του ανοιγω καθημερινα τον υπολογιστη και ειμαι ρομαντικος και περιμενω τον αλλον να μπει για να μιλησουμε γιατι επικοινωνουμε εξελιχθει σε κατι που εσυ θεωρεις πραγματικο;δλδ αν θες να τον γνωρισεις οπωσδηποτε;

α) παιρνεις παγακια απο την καταψυξη και τα βαζεις στις τσεπες
β) ανοιγεις το ντουζ στο κρυο
γ) μπαινεις με τα ρουχα
δ) κανεις ντουζ μεχρι να λιωσουν ολα τα παγακια
ε) εαν δεν σου εχει φυγει η ορεξη για γνωριμιες, επαναλαμβανεις απο το α)

στην τελικη, ακομα και να μην πετυχει αυτο, θα εχεις καταπολεμησει τον καυσωνα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 13:21, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
για τον απλούστατο λόγο ότι όλοι μέσω Ίντερνετ δείχνεις κάτι που κατά 99,9% δεν είσαι

Φυσικά με τον άλλον είχαμε και personal contact αλλά μέσω Ιντέρνετ γνωριστήκαμε.

Το καθαρά διαδικτυακό δεν έχω κάνει ποτέ. Και δεν θέλω.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:25, 16-07-12:

για τον απλούστατο λόγο ότι όλοι μέσω Ίντερνετ δείχνεις κάτι που κατά 99,9% δεν είσαι

αρα δεν εισαι 18χρονη κοκκινομαλα που αγαπαει τα κατσικακια;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:32, 16-07-12:

αυτο δεν ισχυει στην πραξη,,αν γραφεις καιρο εδω πχ στο φορουμ

δεν μπορεις να κρυβεσαι προσποιησαι κατι αλλο διαρκως
αυτο που εισαι φαινεται
οχι ολα,,που θα φαινονταν αν σε εβλεπε ο αλλος
αλλα η ουσια του χαρακτηρα κατα μεγαλο βαθμο..
και το αν ταιριαζεις με καποιον κλπ

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:58, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Ενώ στην πραγματικότητα, όλοι δείχνουν αυτό που είναι... Είτε είναι στο ίντερνετ, ή in real life, άμα κάποιος θέλει να δείξει κάτι άλλο από αυτό που είναι, το κάνει.Για μένα δεν έχει τόση σημασία πού γίνεται η γνωριμία, αλλά να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω.
Θεωρώ πως σε μια γνωριμία στο ίντερνετ μπορεί να αναπτυχθούν πιο δυνατά αισθήματα, γιατί γνωρίζεις τις απόψεις και την προσωπικότητα του άλλου, πριν τον γνωρίσεις από κοντά.Δηλαδή, κατά κάποιο τρόπο, βλέπεις πρώτα αν ταιριάζετε στο μυαλό, και μετά στα υπόλοιπα (εντάξει, εννοείται ότι έχεις δει και κάποιες φώτο).Έτσι μπορεί να μυθοποιήσεις το άλλο πρόσωπο...να παραβλέψεις μειονεκτήματα...να τον εξιδανικεύσεις...με λίγα λόγια, να την/τον ερωτευτείς.Για να μην ξεθωριάσουν αυτά τα συναισθήματα, θα πρέπει με τον καιρό, να εξελιχθεί η σχέση, να περάσει από συναισθηματική/ρομαντική σε physical...πώς να το πω, να νιώσει ο ένας το σώμα του άλλου, να τρίξουν τα πατώματα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 14:06, 16-07-12:

Για να μην ξεθωριάσουν αυτά τα συναισθήματα, θα πρέπει με τον καιρό, να εξελιχθεί η σχέση, να περάσει από συναισθηματική/ρομαντική σε physical.

λολ busted
"wishful thinking"

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,663 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 19:45, 01-08-12:

Α πα πα! Ποτέ και ούτε πρόκειται! Καλό είναι να δεις τον άλλο από κοντά και μετά να κρίνεις αν ταιριάζετε.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 19:49, 01-08-12:

Ναι η σχέση μου γεννήθηκε στο facebook, βασικά ήμασταν στο ίδιο σχολείο και δεν τον ήξερα καν δεν τον είχα δει ποτέ
Μου έστειλα αίτημα, τον απέρριψα και με έκανε ξανά λέγοντας μου σε μνμ ότι είναι ο κολλητός μιας φίλης μου από το σχολείο,μιλούσαμε αρκετό καιρό στο ίντερνετ,μετά αρχίσαμε να βγαίνουμε όλοι μαζί σαν παρέα, και 2 χρόνια τώρα ήμαστε μαζί

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 19:56, 01-08-12:

Αμέ. Και μετά από 2 χρόνια σχέσης γύρισε και μου είπε πως δεν ένιωθε καλά που γνωριστήκαμε μέσω ίντερνετ. Να έκανε μόνο αυτό καλά θα ήταν όμως. Τέσπα.
Δεν θα είχα πρόβλημα να κάνω σχέση με κάποιον που γνώρισα διαδικτυακά. Όπως είπαν και παραπάνω μόνο ο τρόπος γνωριμίας διαφέρει.

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:12, 29-08-12:

Και τα 2 χρόνια που ησασταν μαζι ένιωθε μια χαρα; Μετα το κατάλαβε ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:26, 29-08-12:

Όχι, φροντίζω πρώτα να τις γνωρίζω (και) από κοντά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,655 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:28, 29-08-12:

λολ.
Νομίζω ότι αυτό ^ είναι αυτονόητο, αλλιώς δε λέγεται καν *σχέση*.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:33, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
λολ.
Νομίζω ότι αυτό ^ είναι αυτονόητο, αλλιώς δε λέγεται καν *σχέση*.
Ακριβώς. Το αποτέλεσμα είναι ίδιο, οπότε δεν έχει καν ενδιαφέρον το θέμα.
Δεν ξέρω γιατί γίνεται τόσος ντόρος με το νετ.

Να ρωτάγατε: Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε σε κηδεία;

... θα είχε ενδιαφέρον!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 18:11, 29-08-12:

Ναι εχω κανει σχεση με καποια που γνωρισα στο internet και ηταν καταπληκτικη σχεση !! τελικα ολα ειναι θέμα τυχης στη ζωη η και ορθης κρισης

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 13:22, 10-09-12:

ναιιι...και ειμαστε ακομα μαζιιι! <3

Παράθεση

τζιζ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη τζιζ
H τζιζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H τζιζ δεν έχω ιδέα τi είναι το ι-στέκι έγραψε στις 20:41, 10-09-12:

Προσωπικά δεν θα μπορούσα να κατατάξω τον εαυτό μου σε μία απόλυτη θέση στο συγκεκριμένο ζήτημα. Από τη μία όλοι γνωρίζουν το μεγάλο ρίσκο των σχέσεων που δημιουργούνται στο διαδύκτιο, από την άλλη όλοι άνθρωποι είναι και δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά επιφυλακτικοί και καχύποπτοι.
Η δικιά μου εμπειρία βέβαια τη συγκεκριμένη στιγμή με βρίσκει σε μία σχέση που γνώρισα μέσω του διαδυκτίου, αλλά δεν ήταν εντελώς άγνωστος και από ότι κατάλαβα στη συνέχεια θα μπορούσα να τον είχα γνωρίσει σε καμιά παρέα φίλων μου. Μέχρι στιγμής είναι ο άνθρωπος μου και κανένας κίνδυνος από αυτούς που μου επιφύλασαν οι σχέσεις από το διαδύκτιο δεν εμφανίστηκε. Από την άλλη μπορεί να ήμουν απλά τυχερή...

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 21:09, 10-09-12:

Ναι; Ίσως; Λογικά όχι. Αν τον πετύχω κάποια στιγμή θα τον ρωτήσω για να ξέρω τι να λέω.
Όχι μέχρι τώρα δεν πέτυχε πάρα πάρα πάρα πολύ καλά. Σε οποιαδήποτε περίπτωση. Βασικά δεν πέτυχε τίποτα.
Κι όχι. Με τίποτα δεν φταίει το μέσο που οδήγησε στις ''γνωριμίες'' ούτε, σε όλες τις περιπτώσεις, η απόσταση.
Μάλλον το μυαλό μας. Ναι αυτό και μόνο.
Πάντως μαθαίνεις. Τον τρώς λίγο έτσι για να μάθεις αλλά είναι για καλό.
Θα το ξανά έκανα ναι.
Εξάλλου ποτέ δεν λέω ποτέ.
αυτά για την ώρα
α! και παίζει να έχω ξανά γράψει, δεν θυμάμαι.

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 02:02, 16-09-12:

Στην ουσια πιστευω πως δεν υπαρχει ορος "σχεση μεσω ιντερνετ". Υπαρχει "γνωριαμια μεσω ιντερνετ". Εχει τυχει να γνωρισω κοπελα μεσω απο μια σελιδα και να κανω και σχεση μαζι της και αρκετο καιρο μαλιστα. Δεν ξερω αν ετυχε, παντως η πραγματικοτητα με αυτο που μου εβγαζε σαν χαρακτηρας πριν την γνωρισω απο κοντα ηταν πολυ κοντα...

Παράθεση

Απολειφάδι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Απολειφάδι
Ο Απολειφάδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Απολειφάδι έγραψε στις 02:37, 16-09-12:

Όχι αλλά έχω γνωρίσει φίλους από το ίντερνετ

Παράθεση

DevvisSp

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DevvisSp
Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O DevvisSp Παρακαλω, μη σηκωνεστε! έγραψε στις 01:21, 21-09-12:

"Να ρωτάγατε: Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε σε κηδεία;

... θα είχε ενδιαφέρον!"

+1!!!

Γουαι νοτ?Αν γυρω σου περιστοιχιζεσαι απο ατομα που αναγκαζουν τα εγκεφαλικα σου κυτταρα να κανουν χαρακιρι μερα με τη μερα και εκει που εισαι ετοιμος να καταρρευσεις βλεπεις την εξυπνη και αστεια γνωριμια σου ονλαιν και λειτουργει σαν οαση στην σαχαρα, γουααααααι, νοοοοοοτ?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 12:53, 23-09-12:

Ναι, η τωρινή μου σχέση έγινε μέσω hi5

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 13:08, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Ναι, η τωρινή μου σχέση έγινε μέσω hi5
αρα πρεπει να κραταει χρονια
πωπω Ηι5..

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TuropitaKourou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TuropitaKourou
H TuropitaKourou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TuropitaKourou έγραψε στις 14:15, 23-09-12:

Πλεον οι περισσοτεροι "νεοι" γνωριζονται και αναπτυσσουν σχεσεις μεσω ιντερνετ το οποιο ομως κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστο γιατι ποιος μπορει να μαθει την προσωπικοτητα, τον χαρακτηρα, την εμφανιση πισω απο εναν υπολογιστη?!

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:58, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από TuropitaKourou
Πλεον οι περισσοτεροι "νεοι" γνωριζονται και αναπτυσσουν σχεσεις μεσω ιντερνετ το οποιο ομως κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστο γιατι ποιος μπορει να μαθει την προσωπικοτητα, τον χαρακτηρα, την εμφανιση πισω απο εναν υπολογιστη?!
Περίεργο αυτό που λες, γιατί πίσω από ένα υπολογιστή ΜΟΝΟ "την προσωπικοτητα, τον χαρακτηρα, την εμφανιση" μπορεί κάποιος να μάθει. Προϋποτίθεται φυσικά οτι ο άλλος λέει την αλήθεια, αλλά αυτό το πρόβλημα το έχεις και σε τετ-α-τετ επαφή. Δεν επικροτώ ούτε καταδικάζω τις γνωριμίες μέσω ίντερνετ, αλλά μου έχει τύχει στο ίντερνετ να κάνω πιο καλές φιλίες, ακριβώς επειδή ο άλλος δε νοιάζεται να πει την αλήθεια και να δείξει τον αληθινό του εαυτό.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TuropitaKourou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TuropitaKourou
H TuropitaKourou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TuropitaKourou έγραψε στις 17:35, 23-09-12:

Πιστευεις πως στις φωτογραφιες που ανεβαζουν ειναι ακριβως ετσι οπως ειναι στην πραγματικοτητα; γιατι εγω οχι και το λεω εκ πειρας! Επισης για παραδειγμα καποιος μου φανηκε απο το διαδικτυο παρα πολυ ανοιχτος και κοινωνικος, αντιθετως οταν γνωριστηκαμε απο κοντα ηταν κλειστος και δεν μιλουσε καθολου. Απο εδω και περα ολοι εχουμε διαφορετικες αποψεις. Οσω αφορα τις φιλιες, οι δικες μου δεν εχουν κρατησει οσες δεν εχω κανει απο κοντα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TuropitaKourou : 23-09-12 στις 17:36. Αιτία: Ξεχασα να προσθεσω κατι
Παράθεση

DevvisSp

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DevvisSp
Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O DevvisSp Παρακαλω, μη σηκωνεστε! έγραψε στις 17:42, 23-09-12:

η ολη φαση μου θυμιζει τη διαφημηση "αααα, δις?λαααστ γιαρ!!!"
Αλλα τιποτα δεν ειναι απολυτο μωρε. Μπορει ο αλλος να σε εκπληξει και θετικα, που το ξερεις!
και αυτο που επαθες στην περιπτωση σου ειναι κλασσικο. Τα λες ολα μεσω νετ και απο κοντα δεν εχεις θεμα να μιλησεις. Το παθαινω κι εγω με πολλους, ακομα και με "απο κοντα" φιλους!για αυτο οταν μου μιλανε πολυ στο νετ τους δινω πουλο!!!!χεχεχε!

Παράθεση

Flumen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Flumen
H Flumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Flumen έγραψε στις 14:37, 25-09-12:

Έχω κάνει κι εγώ σχέση μέσω ιντερνετ, που διαρκεί ακόμα. Νομίζω πως είναι μια υπέροχη εμπειρία, καθώς η προσωρινή καταστολή της σωματικής έλξης δίνει τη δυνατότητα για μια σε βάθος γνωριμία με το χαρακτήρα και τον τρόπο σκέψης του άλλου, δημιουργεί μια έντονη οικειότητα προτού ακόμα έλθει η εκ του σύνεγγυς γνωριμία. Αν το σεξουαλικό κομμάτι πάει καλά, η σχέση δε διαφέρει σε κάτι από μια άλλη που έχει γίνει με τον κλασικό τρόπο...

Παράθεση

m.bee (Smile Honey :))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη m.bee
H Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H m.bee Απλά μην ξεχνάτε να ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ! =) έγραψε στις 15:10, 25-09-12:

αρα πρεπει να κραταει χρονια
πωπω Ηι5..
Εσύ θα έκανες σχέση με κάποιον μέσω ίντερνετ;
Για φιλία ξέρω θα έκανες.... αλλά σχέση;

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 17:01, 25-09-12:

Το χω πει ,εχω κανει και ναι θα ξαναεκανα.
Ειτε σε κλαμπ ειτε σε εκκλησια ειτε στο ιντερνετ,ο ανθρωπος μετραει.Το να θεωρειται ακομα ταμπου κατι τετοιο,και δε μιλαω μονο για σχεσεις αλλα και για φιλιες εχει ξεπεραστει πια.Τουλαχιστον εχουμε κανει βηματα μπροστα σ αυτο.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tolis san

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tolis san
Ο tolis san αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O tolis san έγραψε στις 03:09, 12-10-12:

Όχι δεν έχω κάνει . Ήμουνα πολλές φορές κοντά στο να κάνω όμως ! Καλό είναι να μιλάτε και να γνωρίζεστε κτλπ αλλά με ένα μέτρο! Όχι να περνάνε ώρες και ώρες πάνω στο pc με συζητήσεις ατέλειωτες και στο τέλος όταν βρίσκεστε να μην έχετε να πείτε τίποτα ...

Επίσης έχω μιλήσει με πολλές κοπέλες που θέλανε σχέση χωρίς να έχουνε γνωρίσει τον άλλον από κοντά ! Μόνο και μόνο επειδή τους άρεσε αυτά που λέει και σκέφτεται ! αν είναι δυνατόν !

Πραγματικό περιστατικό : Πήγε μια φίλη μου και παντρεύτηκε έναν από την Σερβία .Γνωρίστηκαν επειδή παίζανε μαζί το παιχνίδι WOW της Blizzard , και περνούσαν ώρες ατέλειωτες στο chat. Και μετά από λίγες βδομάδες που συζούσαν ο τυπάς αποκάλυψε ότι είχε προβλήματα ελέγχου θυμού!Δεν δούλευε καθόλου , και να δείτε που έβγαλε άλλο χαρακτήρα από εκείνον που είχε στο διαδίκτυο! Έκανε σμπαράλια το σπίτι... στο τέλος τον χώρισε!

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 07:44, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από tolis san
Όχι δεν έχω κάνει . Ήμουνα πολλές φορές κοντά στο να κάνω όμως ! Καλό είναι να μιλάτε και να γνωρίζεστε κτλπ αλλά με ένα μέτρο! Όχι να περνάνε ώρες και ώρες πάνω στο pc με συζητήσεις ατέλειωτες και στο τέλος όταν βρίσκεστε να μην έχετε να πείτε τίποτα ...

Επίσης έχω μιλήσει με πολλές κοπέλες που θέλανε σχέση χωρίς να έχουνε γνωρίσει τον άλλον από κοντά ! Μόνο και μόνο επειδή τους άρεσε αυτά που λέει και σκέφτεται ! αν είναι δυνατόν !

Πραγματικό περιστατικό : Πήγε μια φίλη μου και παντρεύτηκε έναν από την Σερβία .Γνωρίστηκαν επειδή παίζανε μαζί το παιχνίδι WOW της Blizzard , και περνούσαν ώρες ατέλειωτες στο chat. Και μετά από λίγες βδομάδες που συζούσαν ο τυπάς αποκάλυψε ότι είχε προβλήματα ελέγχου θυμού!Δεν δούλευε καθόλου , και να δείτε που έβγαλε άλλο χαρακτήρα από εκείνον που είχε στο διαδίκτυο! Έκανε σμπαράλια το σπίτι... στο τέλος τον χώρισε!
Μα κι αυτή η φίλη σου πήγε κ παντρεύτηκε άνθρωπο που έπαιζε WOW???? Πώς να μη της βγει προβληματικός μετά?

Παράθεση

tolis san

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tolis san
Ο tolis san αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O tolis san έγραψε στις 16:01, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Μα κι αυτή η φίλη σου πήγε κ παντρεύτηκε άνθρωπο που έπαιζε WOW???? Πώς να μη της βγει προβληματικός μετά?
Γιατί μωρέ τι έχει το WOW ? Απλά είναι Καρβουνομηχανή : P Είμαι σίγουρος ότι τα περισσότερα μέλη ανδρικού φύλου του φόρουμ έχουνε περάσει από τέτοια φάση

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 16:10, 12-10-12:

Και γω εχω περασει απο τετοια φαση και δεν ειμαι ανδρας.

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,424 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 16:24, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Και γω εχω περασει απο τετοια φαση και δεν ειμαι ανδρας.
Είσαι, κατα πάσα πιθανότητα -και χωρίς παρεξήγηση- attention whore, όμως.

Πολλά σημεία στίξης έβαλα.

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 16:30, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Είσαι, κατα πάσα πιθανότητα -και χωρίς παρεξήγηση- attention whore, όμως.

Πολλά σημεία στίξης έβαλα.
Aσε με, βαριεμαι, τωρα που αδειαζει το σκουλ.

-Αν και δεν καταλαβα γιατι το λες.-

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:33, 12-10-12:

Λολ? Δεν ήξερα οτι από ένα παιχνίδι εσύ προκαθορίζεις και το χαρακτήρα... Λες και τον καφέ;

Wow έπαιζα πριν γνωρίσω τον πρώην μου, wow έπαιζα πριν γνωρίσω τον νυν μου και τώρα παίζουμε και μαζί. Είμαστε προβληματικοί λες γιατρέ μου;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 17:54, 12-10-12:

+1000

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 18:19, 12-10-12:

Έτσι είμαστε εμείς οι ΜΜΟ gamers, μπορεί να μας ποθούν όλες οι γυναίκες επειδή ζούμε στην κόψη του ξυραφιού και τις τραβάνε τα bad boys, αλλά δεν κρατάει ποτέ η σχέση. Στο τέλος για να νοικοκυρευτούν θέλουν ένα καλό παιδί που απλά πίνει, χαρτοπαίζει και τις δέρνει .

Παράθεση

atsats72

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη atsats72
H atsats72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H atsats72 έγραψε στις 17:48, 11-11-12:

Mα όλοι σήμερα μπαίνουν στο ιντερνετ.Είναι μέσα στη ζωη μας πιά.Οπότε είναι ο ίδιος κόσμος με τον <<έξω>>.Δεν θα είμαι αρνητική καθόλου για μια τέτοια γνωριμία..Οπως κ στην έξω ζωή έτσι κ στο ιντερνετ έχει τα πάντα!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    yangping55

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους