Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,083 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,347 μηνύματα σε 92,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 921 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 174)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
66
37,93%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,52%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
8,05%
Όχι, ποτέ μου!
67
38,51%

Hatemost (Άρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hatemost
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hatemost έγραψε στις 20:01, 09-12-12:

Μόνο και ΜΟΝΟ αν δεν υπήρχε πρόβλημα απόστασης.Δηλαδή να μέναμε στην ίδια πόλη..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 23:15, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Hatemost
Μόνο και ΜΟΝΟ αν δεν υπήρχε πρόβλημα απόστασης.Δηλαδή να μέναμε στην ίδια πόλη..
my friend,βγες εξω στην πολη σου και γνωρισε καμια κοπελα και ασε το ιντερνετ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aledjo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aledjo
Ο aledjo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O aledjo έγραψε στις 01:23, 21-12-12:

καποτε ημουν εναντιον του internet....

σημερα λεω οτι οτιδηποτε κι αν κανεις, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.
οσο ασχημα μπορεις να πεσεις απο το real world, τοσο ασχημα μπορεις να πεσεις και απο το ιντερνετ.
οτι διαμαντι μπορει να τυχει να γνωρισεις στο δρομο, αλλο τοσο μπορει να συναντησεις στο ιντερνετ.

ολα ιδια ειναι σημερα.....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hatemost (Άρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hatemost
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hatemost έγραψε στις 01:37, 21-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
Ασε μας κουκλιτσα μου.αν εβλεπα μια κοπελα απο τη πολη μου στο φβ με κοινους γνωστους γιατι να μη τη πλησιασω;τωρα ασχολιαστα οσα λες γιατι πραγματικα δε με ξερεις.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theodoroula (Για μάντεψε! :-))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη theodoroula
H Για μάντεψε! :-) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H theodoroula έγραψε στις 00:21, 23-12-12:

Η σχέση που έχω τώρα, τον φίλο μου από το φεισμπουκ τον γνώρισα. Είμαστε μαζί εδώ και 2 χρόνια

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 01:28, 23-12-12:

Ναι.(απο το φβ)

και,δε μπορω να πω οτι μου βγηκε σε κακο

γνωριστήκαμε μεσω φιμπι (ειχαμε και καποιους γνωστους) και μετα ημασταν για καποιο χρονικο διαστημα μαζι.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 01:34, 23-12-12:

Ναι.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 01:36, 23-12-12:

Η καθημερινη επαφη που εχεις με την Jenna Jameson δεν θεωρειται σχεση μεγαλε

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,552 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:06, 31-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
Πάρα πολύ σωστά! Το ίντερνετ δεν πρέπει να αντικαταστήσει τις ανθρώπινες σχέσεις. Επίσης, δεν πρέπει να υπάρχει διαδικτυακή εξάρτηση.

Παράθεση

Greek_Lover (Νikos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Greek_Lover
Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Greek_Lover έγραψε στις 22:50, 31-12-12:

Όχι ακόμα, αλλά δεν λέω όχι. Ίσως και να ήταν ενδιαφέρον

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 378 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 23:09, 31-12-12:

εχω ακουσει οτι οι γνωριμιες μεσω ιντερνετ καταληγουν πιο ευκολα στο ψητο (δηλαδη στο σεξ) και απ οτην πλευρα των αντρων αλλα ειδικοτερα απο την πλευρα των γυναικων αλλα κατα ποσο ισχυει δεν το ξερω ακομα.

Παράθεση

LOYKANIKOS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LOYKANIKOS
Ο LOYKANIKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O LOYKANIKOS έγραψε στις 23:15, 31-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από lycaon
εχω ακουσει οτι οι γνωριμιες μεσω ιντερνετ καταληγουν πιο ευκολα στο ψητο (δηλαδη στο σεξ) και απ οτην πλευρα των αντρων αλλα ειδικοτερα απο την πλευρα των γυναικων αλλα κατα ποσο ισχυει δεν το ξερω ακομα.
Εμενα μου συνεβη...και στο δευτερο ραντεβου κρεβατι ημασταν..Βασικα καναπε

Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 11:26, 01-01-13:

Δεν έχω κάνει τέτοια σχέση, ούτε και πρόκειται!

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,601 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:41, 01-01-13:

Καλά εσείς που είστε τόσο αρνητικοί, για κρατάτε μικρό καλάθι καλύτερα. Δεν ξέρετε από πού θα σας έρθει το καλό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 15:00, 01-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
...Δεν ξέρετε από πού θα σας έρθει το καλό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nik.agg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nik.agg
Ο nik.agg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O nik.agg έγραψε στις 17:54, 10-01-13:

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο. Και στην τελική μπορεί απλά να μην έχεις χρόνο. Να λιώνεις στο pc λόγω δουλειάς. Άρα ο κόσμος σου είναι εκεί. Γιατί να μη γνωρίσεις και κάποια από το ίντερνετ. Εγώ το έχω κάνει.
Μάλιστα μία από τις πιο έντονες σχέσεις μου, τη γνώρισα σε site γνωριμιών και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Το μόνο που μετάνιωσα τελευταία είναι που γράφτηκα στο [...]. Οι τύποι ζητάνε από τον άντρα να χαλάσει ένα minimum χρηματικό ποσό για την εκάστοτε κοπέλα που θα επιλέξει.
Από πότε εμπορευματοποιήθηκε η γνωριμία; Δήλωσα στο [...] ότι δεν έχω σκοπό να πληρώσω, έγραψα στην αρχική μου σελίδα στοιχεία επικοινωνίας και κατάργησαν το account μου. Πώς αλλάζουν έτσι τα πράγματα; !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 12-01-13 στις 11:17. Αιτία: προσαρμογή μηνύματος
Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 13:42, 05-02-13:

Τι είναι άραγες τα φόρα ? Μαζική εισροή-εκροή ψευδωνύμων με φόρα, φόρα παρτίδα ? Και πίσω από τις εκάστοτε παρτίδες οιωνεί συναναστροφών, βρίσκονται bits, bytes, καλώδια, δικτυακές συσκευές μεταφοράς δεδομένων ή μήπως λέω μήπως τελικά στις απολήξεις όλων αυτών....Άνθρωποι ?

Η προέλευση μιας γνωριμίας, θεωρώ ότι δεν παίζει ρόλο. Αυτά είναι και σημεία τον καιρών. Προφανώς και δεν μπορεί να ερωτευτείς, να ξεκινήσεις μία σχέση με έναν άνθρωπο που δεν έχεις γνωρίσει πρόσωπο με πρόσωπο, δεν έχεις νιώσεις την αύρα του, δεν τον έχεις κοιτάξει στα μάτια, δεν τον έχεις αγγίξει έστω λίγο με μια χειραψία, μια αγκαλιά, έναν ασπασμό. Προφανώς και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με όσους δεν γνωρίζουμε. Αλλά αυτό είναι κάτι που ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Η αρχή όμως μπορεί να είναι παντού. Ένας κοινός γνωστός ή δραστηριότητα.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα ανθρώπων, χημείας, χρόνου, συνθηκών. Τα υπόλοιπα είναι καλούπια, ταμπέλες, τσουβάλια. "Οι γνωριμίες του ιντερνέτ, ξινά σταφύλια cabernet", "Όσοι γράφουνε στα φόρα, στην πυρά να πέσουν τώρα".
Σκεφτείτε το εξής. Γνωρίζετε περισσότερο κάποιον/α που σας σύστησε μια φίλη/ος ένα βράδυ ή για παράδειγμα κάποιον με τον οποίο αλληλογραφείτε κάτι μήνες ? Το πρώτο έχει πλασαριστεί ως ασφαλές επειδή, και καλά, πρόκειται για άνθρωπο εμπιστοσύνης επειδή μας τον σύστησαν...

Το όλο θέμα μου θυμίζει μια φίλη την οποία γνώρισα μέσω διαδικτύου και με την οποία όταν αρχίσαμε να κάνουμε παρέα δεν ήθελε να αναφέρω το μέσο της γνωριμίας μας σε μη φορουμικούς. Και εγώ της έλεγα εντάξει θα λέω ότι υπηρετήσαμε μαζί στο πεζικό. Ή την γελοιογραφία με την μαμά που προσπαθεί να πείσει τον γιο λέγοντας "No you weren't downloaded, you were born !"

Οπότε Ναι.

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 15:56, 08-02-13:

Το ιντερνετ και τα social media είναι ένας εντελώς απενοχοποιημένος τρόπος να γνωρίσεις κάποιον στις μέρες μας. Δεν υπάρχει τίποτα για να ντρέπεται κανείς αν το έχει κάνει.
Εγώ το έχω κάνει και ήταν μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι έλειπε αυτή η πρώτη ματιά, η γεμάτη έκπληξη όπου λειτουργεί καθαρά η χημεία και το ένστικτο (τα οποία συνήθως κάνουν λάθη χαχαχα!)

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:36, 08-02-13:

Σας έχει τύχει να γνωρίσετε όμως κάποιον του οποιου ειχατε δεί φωτογραφία ή σας είχε δώσει περιγραφή και από κοντά να είναι.... "last year"?

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 16:48, 08-02-13:

Δηλαδή υπάρχουν άτομα από εδώ μέσα που πιστεύετε οτι μπορείτε να βρειτε το ταίρι σας μέσω ιντερνετ???
Υπάρχουν και άτομα ό[που έχουν κάνει σχέση διαρκείας με κάποιον που τον γνώρισαν μέσω pc?
Γιατί εντάξει το να "πας" έχει γίνει το πλεόν αυτονόητο!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:55, 08-02-13:

Εδώ υπάρχουν πολλοί που παντρεύτηκαν κιόλας!

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 17:03, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εδώ υπάρχουν πολλοί που παντρεύτηκαν κιόλας!
Ποιοι βρε gilda????
Ολο το ακουω, και ποτε δεν εχω γνωρισει ουτε ενα ζευγαρι!!
Το μονο που ακουω μονιμως ειναι για αποτυχημενα πρωτα ραντεβου, γιατι ο αλλος θα ειναι κουτσος, στραβος, γκομενιαρης, κομπλεξικος κ.λ.π. , και μιλαω για αποτυχημενα γιατι αυτος που θα εχει το προβλημα θα ξεχασει και να το αναφερει , και για σχεσεις της μιας βραδιας!

Ας βγει λιγο ο κοσμος απο το καβουκι του!!!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:09, 08-02-13:

Κοίτα αυτές τις περιπτώσεις..
Δεν σου λέω ότι είναι ο κανόνας, αλλά μερικες φορές συμβαίνει, και είναι πανέμορφο.

http://cleaningfed.gr/view.php?v=109

http://www.youtube.com/watch?v=xQVFGdmO5b8

http://www.youtube.com/watch?v=WI71pdDVNUg

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,058 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 17:09, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Ποιοι βρε gilda????
Το μονο που ακουω μονιμως ειναι για αποτυχημενα πρωτα ραντεβου, γιατι ο αλλος θα ειναι κουτσος, στραβος, γκομενιαρης, κομπλεξικος κ.λ.π. , και μιλαω για αποτυχημενα γιατι αυτος που θα εχει το προβλημα θα ξεχασει και να το αναφερει , και για σχεσεις της μιας βραδιας!

Εγώ θα έλεγα να βγουν όλοι οι υπόλοιποι.

Δεν λέει κανείς ότι είναι και το πιο συχνό φαινόμενο αλλά γίνεται.
Και η μαμά μου στη δουλειά της έχει άνθρωπο που είχε γνωρίσει την τωρινή γυναίκα του και έχουν και 2 παιδιά, μέσω ίντερνετ, πριν καμιά δεκαετία. Πολύ πιο παλιά δηλαδή, από όλη αυτή την έξαρση του ίντερνετ σήμερα.

Βασικά έχω την εντύπωση ότι όλες αυτές οι περιπτώσεις που λες συμβαίνουν όταν πας επί τούτου να γνωρίσεις κάποιον μέσω ίντερνετ. Ψάχνεσαι, είσαι ανοιχτός και τέτοια πράγματα.

By the way, και εμένα τη σχέση μου τη γνώρισα από εδώ και κρατάει ήδη 1 χρόνο, παρά 1 μήνα.
Έχει να κάνει λοιπόν το που προσανατολίζεσαι, πόσες και ποιες ''πόρτες'' αφήνεις ανοιχτές κτλ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 17:19, 08-02-13:

Εμένα οι εμπειρίες που έχω δει από τον κοινωνικό περίγυρο πάντως με έχουν δικαιώσει, και τώρα και στο παρελθόν!
Ίσως τα άτομα που γνωρίζω και το έχουν κάνει πάρα πολλές φορές να μην έχουν/είχαν φιλτράρει τα κριτήρια τους!

... Είμαι και εγω άνθρωπος που θέλω να δω τον άλλον και να μου έρθει ο ντουβρουτζας!!!!!
Το νιώθω πιο έμμεσο όλο αυτό μέσω ίντερνετ...
Η γνώμη μου!

Υ.Γ.: Όλοι πιστεύω ότι πρεπει να βγούμε από το καβούκι μας! Και αυτοί που είναι φανατικοί του pc και μη!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:39, 11-02-13:

Ποιοι βρε gilda????

Υπάρχει παράδειγμα και εδώ.
Και φυσικά υπάρχουν παραδείγματα άπειρων σχέσεων που ξεκίνησαν επίσης εδώ, αλλά νικς δεν θα αναφέρω για ευνόητους λόγους. Μερικές από αυτές τελείωσαν, άλλες υπάρχουν ακόμα, σχεδόν όλες ήταν/είναι πολύ μακροχρόνιες

Δηλαδή υπάρχουν άτομα από εδώ μέσα που πιστεύετε οτι μπορείτε να βρειτε το ταίρι σας μέσω ιντερνετ???
Υπάρχουν και άτομα ό[που έχουν κάνει σχέση διαρκείας με κάποιον που τον γνώρισαν μέσω pc?
Γιατί εντάξει το να "πας" έχει γίνει το πλεόν αυτονόητο!
Εγώ έχω και φίλες και εραστές (όχι της μίας βραδιάς προφανώς) που γνώρισα μέσω ίντερνετ. Δεν το επεδίωκα, απλώς συνέβη. Και πριν μου πεις οτιδήποτε με έναν ήμουν κοντά πέντε χρόνια, με άλλον δυόμισι και τώρα συζώ με κάποιον που επίσης γνώρισα έτσι. Οπότε ..ποτέ μη λες ποτέ απλώς!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 12:51, 15-02-13:

μπααααααααα δεν έχω κάνει αλλά δεν θα έλεγα και όχι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 18:11, 26-02-13:

στην αρχή σκεφτόμουν λίγο προκατελλημένα και εγώ για αυτού του είδους τις σχέσεις, το σκεφτόμουν και το ξανασκεφτόμουν και επειδή έχω σχέση με αυτόν τον τρόπο γνωριμίας ντρεπόμουν να το πω.
και όμως με μία δεύτερη ματιά είναι ο σύγχρονος τρόπος γνωριμίας, επικίνδυνος αλλά όλα αν δεν προσέχεις είναι.
κάποτε στέλνανε γράμματα, σήμερα μιλάνε από facebook, chat rooms κτλ..
αναμενόμενο, εξέλειξη..
έτσι είναι αυτά,το μόνο ότι χάνεται ίσως ο ρομαντισμός, και εννοώ ότι δεν εκφράζονται τα συναισθήματα και αυτό αφορά τους πάντες, άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:31, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ανατολή
στην αρχή σκεφτόμουν λίγο προκατελλημένα και εγώ για αυτού του είδους τις σχέσεις, το σκεφτόμουν και το ξανασκεφτόμουν και επειδή έχω σχέση με αυτόν τον τρόπο γνωριμίας ντρεπόμουν να το πω.
και όμως με μία δεύτερη ματιά είναι ο σύγχρονος τρόπος γνωριμίας, επικίνδυνος αλλά όλα αν δεν προσέχεις είναι.
κάποτε στέλνανε γράμματα, σήμερα μιλάνε από facebook, chat rooms κτλ..
αναμενόμενο, εξέλειξη..
έτσι είναι αυτά,το μόνο ότι χάνεται ίσως ο ρομαντισμός, και εννοώ ότι δεν εκφράζονται τα συναισθήματα και αυτό αφορά τους πάντες, άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια..
Συμφωνώ μαζί σου Ανατολή ο κόσμος και οι τρόποι συνεχώς εξελίσονται και αλλάζουν...Συμφωνώ συμφωνώ σε όλα

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:23, 16-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Προφανώς και δεν μπορεί να ερωτευτείς, να ξεκινήσεις μία σχέση με έναν άνθρωπο που δεν έχεις γνωρίσει πρόσωπο με πρόσωπο, δεν έχεις νιώσεις την αύρα του, δεν τον έχεις κοιτάξει στα μάτια, δεν τον έχεις αγγίξει έστω λίγο με μια χειραψία, μια αγκαλιά, έναν ασπασμό.
Είσαι τόσο σίγουρος;

Όταν πας να βάλεις τον έρωτα σε καλούπια, τρως τα μούτρα σου.

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 12:22, 16-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Είσαι τόσο σίγουρος;

Όταν πας να βάλεις τον έρωτα σε καλούπια, τρως τα μούτρα σου.
Αυτό στο μπάσκετ λέγεται με κόλλησες στο ταμπλό. Ή μου κάρφωσες στα μούτρα. Καλύτερα να τρώω*, όχι τα μούτρα μου αυτά δεν τρώγονται με τίποτα, παρά να μιλάω...

*εδώ που τα λέμε πρέπει να το κοιτάξω...δεν είναι καιροί για στενότερα παντελόνια, καθότι η ζώνη δεν είναι πανάκεια. Αλλά τουλάχιστον φτιάχνω κολαΖμένο κορμί για την παραλία.

Παράθεση

maria1562

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria1562
H maria1562 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria1562 έγραψε στις 12:25, 16-04-13:

Ναι,εχω κανει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 16-04-13 στις 15:37. Αιτία: Δεν επιτρεπονται τα γκρικλις
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wilfred
Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 16:24, 17-04-13:

ε καποτε αποτελουσε παραξενη ερωτηση. σε 5 χρονια θα ειναι παραξενο να εχεις κανει ''παραδοσιακα''.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 17:21, 17-04-13:

τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης ειναι ενας χωρος που οι περισσοτεροι περναμε ενα αξιοσεβαστο ποσοστο της μερας μους (μην λετε οχι ξερετε οτι ισχυει ).

εδω μεσα και εγω αλλα και οι αλλοι εχουμε γνωρισει πολλα ατομα. εχουν δημιουργηθει φιλιες, αντιπαθειες, εχουμε γελασει και εχουμε γινει μπιλιες (giosx μ λειπεις )

με πολλα απο αυτα τα ατομα εχουμε βρεθει κιολας irl και περισσοτερες απο μια φορες.

φυσικα δεν μπορουμε να αφησουμε τον ερωτα εξω απο αυτο. υπαρχει η περιπτωση λοιπον να γνωριστουν δυο ατομα εδω μεσα να αρχισουν να μιλανε περισσοτερο με πμ μετα στο μσν στο σκαιπ στο τηλεφωνο. καποια στιγμη λοιπον μπορει να αναπτυχθει κατι παραπανω απο μια απλη ''συμπαθεια΄΄. Το κακο δεν μπορω να βρω που ειναι. οταν μιλας με καποιο ατομο ποσες ωρες την ημερα (και δεν μιλαω μονο μεσα απο τσατ) τοτε σιγα σιγα αρχιζεις να τον/την γνωριζεις. θες πως και πως να γυρισεις σπιτι να του/της μιλησεις, ή περιμενεις πως και πως ενα sms στο κινητο.

και ομως αυτο ειναι ερωτας μην το γελατε. ναι μπορει να μην εχεις αγκαλιασει τον αλλον ή να μην τον εχεις φιλησει αλλα ειναι ερωτας. και οταν με το καλο ερθει η στιγμη να βρεθητε απο κοντα για πρωτη φορα εχει κατι το μαγικο (μαζι με 100 κιλα ιδρωτα απο το αγχος). και αυτες οι σχεσεις ειναι δυνατον να κρατησουν και πολλα χρονια μαλιστα να ειναι πολυ δυνατες και να μην εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο πολλες ''κοντινες'' (εκτος αν εξαιρεσεις τα καθημερινα φιλια κλπ).

βεβαιως υπαρχουν και αυτοι που το εχουν για απλες ξεπετες αλλα και παλι το ιδιο δεν ειναι να πας σε ενα μπαρ και να γνωρισεις καποιον/α για να γ******ς; εξαλλου και στις δυο περιπτωσεις μπορει να σου βγει ψυχοπαθεια

απλα ειναι κατι νεο στην ζωη μας ολο αυτο και υπαρχει ακομα ο φοβος αν και σιγα σιγα θα ξεπεραστει.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vento

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vento
Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vento έγραψε στις 17:39, 18-04-13:

Σχεση ακριβος ισως να μην μπορουσα να το χαρακτηρισω, αλλα περασαμε πολυ ομορφα εναν μηνα σε κοινες διακοπες με μια κοπελα που ειχα γνωρισει απο το internet.
Σιγουρα θα μπορουσα να το ξανακανω, δεν υπαρχει αλλωστε καποια διαφορα στο μεσο απο το οποιο θα γνωρισεις καποιων στις μερες μας, ιδικα μετα το facebook.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,866 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 01:18, 21-04-13:

Το διαδίκτυο είναι ο καθρέφτης (ίσως λίγο παραμορφωμένος λόγω της ανωνυμίας) με ό,τι βρίσκεται "εκεί έξω".
Ναι, αρκετές φορές...
Πριν 7 χρόνια ήταν η τελευταία φορά και με το άτομο εκείνο είμαστε μαζί μέχρι σήμερα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 21-04-13 στις 01:23.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 17:09, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Πριν 7 χρόνια ήταν η τελευταία φορά και με το άτομο εκείνο είμαστε μαζί μέχρι σήμερα.
πριν ενα. κι εχει ο θεος xD

Παράθεση

pontios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pontios
Ο pontios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O pontios έγραψε στις 21:12, 27-04-13:

κάναμε και τι καταλάβαμε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 28-04-13 στις 16:51. Αιτία: μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 12:32, 14-05-13:

ε το ''τι καταλαβαμε'' κι η οποια απογοητευση/αποτυχια δε νομιζω πως οφειλεται στο οτι η σχεση ξεκινησε διαδικτυακα ομως.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 13:47, 14-05-13:

Εγω όχι αλλά φιλη μου έχει κανει, γνωριστηκανε μεσω ιντερνετ μιλουσανε αρκετο καιρο, αρχισανε τα δωρα μεσω ταχυδρομειου και αυτη πηγε για μεταπτυχιακές σπουδες στην ιδια πολη με αυτόν (στην Αγγλία) και τα φτιαξανε. Εγω νομίζω αρκετά δύσκολα θα το έκανα, αλλα ποτε δε λεω ποτέ....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:48, 14-05-13:

αυτη πηγε για μεταπτυχιακές σπουδες στην ιδια πολη με αυτόν (στην Αγγλία) και τα φτιαξανε.

εντελώς τυχαία???

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 00:17, 15-05-13:

Αυτή ισχυριζεται πως ναι αλλά η αλήθεια είναι ότι δε την πολυπιστευω από όσο τη ξέρω...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma_Libre
H Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Alma_Libre Είμαι ελεύθερη ψυχη ..... έγραψε στις 18:41, 24-05-13:

Πήγε να γίνει αλλά οχι .. δε μπορώ λοιπόν να απαντήσω καταφατικά εκτός κι αν μπορώ να πως πως ναι Κάτι πήγε να γίνει αλλά τελικά δεν έγινε.

Αν και εδώ που τα λέμε .. το διαδίκτυο ναι μεν ειναι μικρογραφία της κοινωνίας αλλά δε ξέρω .. θεωρώ πως το άγνωστο δίνει την ευκαιρία στους ανθρώπους να βγάλουν ακόμη και τα αρρωστημένα τους θέλω χωρίς το φόβο της κοινωνικής απομόνωσης. Αν και στο διαδίκτυο μας υποχρέωναν να κινούμαστε με ονοματεπώνυμο τότε ίσως τα πράγματα να ήταν λίγο καλύτερα και να υπήρχε αμέριστη εμπιστοσύνη.

Παράθεση

ΆκαταΜάκατα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΆκαταΜάκατα
H ΆκαταΜάκατα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΆκαταΜάκατα έγραψε στις 13:29, 05-07-13:

Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:29, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΆκαταΜάκατα
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!

Βασικά άλλο να γνωρίζεις κάποιον μέσω νετ, κι άλλο να τα' χεις με κάποιον που δεν έχεις γνωρίσει από κοντά.
Δε ξέρω, θέλει γερό στομάχι (?) υποθέτω, πώς αντέχεις 8 μήνες και δεν το κάνεις ακόμα; Ουάου.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:32, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Δε ξέρω, θέλει γερό στομάχι (?) υποθέτω, πώς αντέχεις 8 μήνες και δεν το κάνεις ακόμα;
Εύκολο. Λέγεται «πρόβλημα της μοναδικής επιλογής».

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:50, 05-07-13:

Nah μωρέ.
ΆκαταΜάκατα απλά τολμήστε το και βρεθείτε. Ή έστω πήγαινε εσύ να τον δείς αν δεν μπορεί αυτός.
Όταν μιλάτε τόσο καιρό υπάρχει ένα άγχος,αλλά πραγματικά απλά χάνετε στιγμές και χρόνο όσο δεν βρίσκεστε,
είναι κρίμα! ^^

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:55, 05-07-13:

8 μήνες δεν ειναι τίποτα

Παράθεση

Stalker70

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stalker70
Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stalker70 έγραψε στις 16:44, 05-07-13:

Δυο φορές, με πολύ καλές αναμνήσεις και τις δυο.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 16:56, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΆκαταΜάκατα
8 μήνες και δεν έχετε βρεθεί ποτέ; Σοβαρά τώρα;
Κάποιο λάκο έχει η φάβα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους