Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,082 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,338 μηνύματα σε 92,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 976 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 174)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
66
37,93%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,52%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
8,05%
Όχι, ποτέ μου!
67
38,51%

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 06:21, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΆκαταΜάκατα
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!
Σε αντιστοιχη περιπτωση μου ειχε δημιουργηθει η αναγκη να το κανω σε πολυ πιο συντομο χρονικο διαστημα.Και φυσικα εκανα τα αδυνατα δυνατα. Τολμησε το και εσυ αν εχεις την ευκαιρια, τουλαχιστον θα ξεκαθαρισεις αν ειναι τυχαιο η οχι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 08:34, 06-07-13:

Όχι. Δεν το αποκλείω όμως.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 08:47, 06-07-13:

Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Αρχική Δημοσίευση από Itach1
8 μήνες και δεν έχετε βρεθεί ποτέ; Σοβαρά τώρα; Κάποιο λάκο έχει η φάβα.
Θα είμαι πολύ κακός, αν πώ ότι τον κόβω για παντρεμένο που περνά την ώρα του με μακρινές γοργόνες?

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Genesis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Genesis
H Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H Genesis Hello human being! :) έγραψε στις 10:25, 10-07-13:

Μια φορά πριν 3 χρόνια και ήταν καταστροφικό!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 11:22, 10-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Genesis
Μια φορά πριν 3 χρόνια και ήταν καταστροφικό!
Γιατί καταστροφικό;Τι συνέβη;

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 12:21, 10-07-13:

Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι πως γίνεται να "τα έχετε"* χωρίς να έχετε ειδωθεί πρώτα από κοντά; Εντάξει ότι είμαι βέβαια και μιας άλφα ηλικίας, τι άλφα γάμα(τα) ήθελα να πω, αλλά γενικά δεν νιώθετε να σας στενεύει το καλώδιο; Πως σφιχταγκαλιάζεστε άνευ καλωδίου; Τι γεύση έχει άραγε το φιλί του μέσα από το μουτροτεφτέρι**; Και τι γίνεται αν την ώρα ιδιαίτερων ερωτικών περιπτύξεων αργεί, ή ακόμα χειρότερα κοπεί, η σύνδεση και μείνεις ατενίζοντας την προ πενταλέπτου όψη του;

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, αν ο μη γένοιτο, αποφασίσεις να χωρίσεις με ένα ανφρέντ και μπλοκ καθάρισες.

*μην το δείτε προσωπικά το φαινόμενο εξετάζω

**κωλοσσιαία ανακάλυψη αναρωτιέμαι ακόμα πως γεννιόντουσαν και μεγάλωναν παιδιά πριν την ανακάλυψη του

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 00:38, 15-07-13:

Όχι.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,709 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 08:59, 22-11-13:

Όχι. Δεν έτυχε. Οι συγκυρίες μέχρι ώρας ήταν από την πραγματική ζωή. Όμως δεν είμαι αρνητικός με την έννοια ότι στην ψηφιακή πραγματικότητα να γίνει η πρώτη γνωριμία και στην πραγματική ζωή θα συνεχίσει για να προκύψει η κανονική γνωριμία. Επίσης θεωρώ κάπως ηλίθιο να μένεις στην ίδια πόλη με κάποια κοπέλα που έτυχε να γνωριστείτε στο διαδίκτυο και να συνεχίζεις να μιλάς μόνο μέσω διαδικτύου. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται νομίζω η ανάλογη προσοχή όπως και στην πραγματική ζωή γι' αυτό και πιστεύω ότι δεν έχει σημασία τοπικά που γνωρίζεις αλλά τι άνθρωπο γνωρίζεις. Δεν ξέρω όμως, μιλάω υποθετικά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 15:15, 22-11-13:

Ναι, περισσότερες από μία φορές. Η τελευταία μάλιστα ήταν... το τζακ ποτ μου

Βεβαίως υπάρχουν και μάλλον... περίεργες "ιντερνετικές" σχέσεις. Μίλαγα με μια κοπελιά από τη Νορβηγία πριν από κάμποσο καιρό, την είχα γνωρίσει στο φατσομπούκι, και λέγαμε τα διάφορα, τι γίνεται της λέω, έχεις boyfriend, αμέ μου λέει τον τάδε. μπράβο λέω, καλό παιδί? Το καλύτερο, μιλάμε με τις ώρες κάθε μέρα, δεν πειράζει που ζούμε μακριά. Τι εννοείς της λέω, ε, Καλιφόρνια μένει με ΄λεει. Οκ, δύσκολο πράγμα οι σχέσεις εξ αποστάσεως, πόσο μάλλον εκείνες που είναι... 20.000 μίλια απόσταση στη μέση. Και πότε βρίσκεστε; Α, δεν έχουμε βρεθεί ακόμη, μου λέει. Αλλά αγαπιόμαστε πολύ. Μάλιστα, λέω. Και πόσον καιρό έχετε σχέση, τη ρωτάω; 3 χρόνια μου λέει. Αλλά κάνετε κι άλλες σχέσεις από κοντά, ε? Οχι μου λέει, είμαι απολύτως πιστή στον τάδε. Και το καλοκαίρι θα βρεθούμε, θα πάω στην Καλιφόρνια.

Μια κοπελιά 27-28 χρονών, σαν τα κρύα νερά, ,κουκλί ζωγραφιστό. Και βολευόταν τρία χρόνια με μια σχέση εξ αποστάσεως. Τα σχόλια δικά σας. Εγώ πάντως έμεινα Πάκης.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,601 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:41, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Red Hot Chili L
Ναι, περισσότερες από μία φορές. Η τελευταία μάλιστα ήταν... το τζακ ποτ μου

Βεβαίως υπάρχουν και μάλλον... περίεργες "ιντερνετικές" σχέσεις. Μίλαγα με μια κοπελιά από τη Νορβηγία πριν από κάμποσο καιρό, την είχα γνωρίσει στο φατσομπούκι, και λέγαμε τα διάφορα, τι γίνεται της λέω, έχεις boyfriend, αμέ μου λέει τον τάδε. μπράβο λέω, καλό παιδί? Το καλύτερο, μιλάμε με τις ώρες κάθε μέρα, δεν πειράζει που ζούμε μακριά. Τι εννοείς της λέω, ε, Καλιφόρνια μένει με ΄λεει. Οκ, δύσκολο πράγμα οι σχέσεις εξ αποστάσεως, πόσο μάλλον εκείνες που είναι... 20.000 μίλια απόσταση στη μέση. Και πότε βρίσκεστε; Α, δεν έχουμε βρεθεί ακόμη, μου λέει. Αλλά αγαπιόμαστε πολύ. Μάλιστα, λέω. Και πόσον καιρό έχετε σχέση, τη ρωτάω; 3 χρόνια μου λέει. Αλλά κάνετε κι άλλες σχέσεις από κοντά, ε? Οχι μου λέει, είμαι απολύτως πιστή στον τάδε. Και το καλοκαίρι θα βρεθούμε, θα πάω στην Καλιφόρνια.

Μια κοπελιά 27-28 χρονών, σαν τα κρύα νερά, ,κουκλί ζωγραφιστό. Και βολευόταν τρία χρόνια με μια σχέση εξ αποστάσεως. Τα σχόλια δικά σας. Εγώ πάντως έμεινα Πάκης.
3 χρόνια δεν είχανε βρεθεί καθόλου και είχανε "σχέση" από το νετ μόνο?
Αυτό εμένα πιο πολύ με παραξενεύει από την τεράστια απόσταση...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 15:53, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
3 χρόνια δεν είχανε βρεθεί καθόλου και είχανε "σχέση" από το νετ μόνο?
Αυτό εμένα πιο πολύ με παραξενεύει από την τεράστια απόσταση...

Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Μου κάνει λίγο σε άρρωστο όλη αυτή η κατάσταση...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,601 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:19, 22-11-13:

Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Και να πεις ότι ήταν και παιδούδια 15 χρονών να έλεγα άντε, περνάνε την ώρα τους.
30 χρονών άνθρωποι, 3 χρόνια χωρίς να αγγίζουν ο ένας τον άλλον και "αγαπιούνται"? Πώς?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,709 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 17:02, 22-11-13:

Χάλασες την "άποψη" της μέσης Ελληνίδας τώρα. Άκους εκεί σχέση αυνανισμού μέσω skype..Βρέθηκε κοπέλα που ανέτρεψε την Ελληνική κοσμοθεωρία. Εδώ σου βάζει όριο γνωριμίας: μετά τον 1 μήνα γνωριμίας απαραιτήτως σεξ.

Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Red Hot Chili L έγραψε στις 17:46, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς

Και να πεις ότι ήταν και παιδούδια 15 χρονών να έλεγα άντε, περνάνε την ώρα τους.
30 χρονών άνθρωποι, 3 χρόνια χωρίς να αγγίζουν ο ένας τον άλλον και "αγαπιούνται"? Πώς?

Eσύ πες μου! Τι διάβολο σχέση μπορεί να είναι αυτή, δεν ξέρω. Και να είχανε τις ζωές τους, οκ. Αλλά είναι λέει "αποκλειστική" σχέση!

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Χάλασες την "άποψη" της μέσης Ελληνίδας τώρα. Άκους εκεί σχέση αυνανισμού μέσω skype..Βρέθηκε κοπέλα που ανέτρεψε την Ελληνική κοσμοθεωρία. Εδώ σου βάζει όριο γνωριμίας: μετά τον 1 μήνα γνωριμίας απαραιτήτως σεξ.

Ενα μήνα? Σιγά μην αντέξει ένα μήνα! Στο τρίωρο πάνω

Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,593 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 17:34, 10-02-14:

Καλα δεν εχει να κανει η ηλικια πιστευω οσο το οτι αυτο το πραγμα δεν λεγεται σχεση. 3 χρονων.και το πιο πιθανο οτι καποιος απο τους 2 δεν θα ειναι ειλικρινης με τον αλλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loret

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Loret
Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Loret έγραψε στις 17:54, 10-02-14:

΄

Μιλάμε για κανονική σχέση όχι κατα φαντασία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 18:09, 10-02-14:

Όχι,το επιχείρησα μια φορά αλλά είχαμε ήδη βρεθεί με τη κοπέλα.

Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 21:43, 16-05-14:

Θέλει πολύ προσοχή, αλλά με το internet μαθαίνεις πιο γρήγορα τις βασικές πληροφορίες του άλλου... αρκεί να είναι αλήθειες ..

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,238 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:29, 14-06-14:

η δικη μου περιπτωση ειναι λιγο διαφορετικη ειχα γνωριστει με αυτο το παιδι σε καποιο φορουμ και μιλουσαμε, εντελως φιλικα ομως. Αυτο συνεχιστηκε για ενα χρονο περιπου ωσπου μετακομισε στον τοπο που μενω για εντελως διαφορετικους λογους (η μανα του βρηκε δουλεια εδω). Εμεις συνεχισαμε να μιλαμε αλλα δεν το αποφασιζαμε να βρεθουμε, ημασταν και οι δυο λιγο ντροπαλοι μετα απο αρκετο καιρο, κι αφου ηξερα ποιος ειναι κι οτι δεν ειναι κανενα διαδικτυακο φρικιο ( ) του προτεινα να βρεθουμε.Στην αρχη βαγιναμε φιλικα, μετα ομως αρχισε να υπαρχει μια ελξη που τελικα κατεληξε σε μια 2χρονη σχεση

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,593 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:45, 14-06-14:

Απο το ιντερνετ γνωριστήκαμε με το φιλο μου και ειμαστε μαζι 7 χρονια. Εξαρταται και απο την τυχη που θα εχεις.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 12:55, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Απο το ιντερνετ γνωριστήκαμε με το φιλο μου και ειμαστε μαζι 7 χρονια. Εξαρταται και απο την τυχη που θα εχεις.
wow!!! τελικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 15:34, 14-06-14:

Παντα υπαρχουν εξαιρέσεις σε ολα!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 08:18, 15-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Aπό κάποιο συγκεκριμένο φόρουμ; Από το facebook;

Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:21, 15-06-14:

Μπα οχι. Απο το fatsa. Δεν ξερω κιολας αν υπαρχει ακομα

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 21:03, 17-06-14:

Χτες ήμουν σε ένα live στο οποίο είχε πολύ νέο κόσμο και έπαιζαν διάφορα μικρά συγκροτήματα!Πολύ ωραία φάση!Εκεί που καθόμουν λοιπόν με τις φίλες μου σε κάτι γρασίδια βλέπουμε δύο ψηλούς μαλλιαδες(άλλο να τους βλέπετε κι άλλο να σας το λέω ) να προσπαθούν να φτιάξουν ένα ποδήλατο!Εγώ σκαλωσα..Μετά από λίγο αλλάξαμε θέση και πήγαμε πιο κοντά στη σκηνή και λίγο αργότερα ήρθαν κι αυτοί λίγο πιο μπροστά από εμάς!Ήμασταν καθιστοι και κάθε τρεις και λίγο γυρνούσαν ποτε ο ένας και πότε ο άλλος και κοιτούσαν προς την παρέα μας!Χτες το βράδυ μόλις γύρισα σπίτι βρήκα τον ένα στο Facebook(αυτόν που άρεσε σε μένα).Σκεφτόμουν λοιπόν να του στείλω αίτημα φιλίας και που ξέρεις..Ίσως αρχίσουμε να μιλάμε!Θα ήταν πολύ άκυρο πιστεύετε;Υπάρχει καμία πιθανότητα;
Ευχαριστώ!

Παράθεση

neabda

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη neabda
H neabda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H neabda έγραψε στις 22:59, 17-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Χτες ήμουν σε ένα live στο οποίο είχε πολύ νέο κόσμο και έπαιζαν διάφορα μικρά συγκροτήματα!Πολύ ωραία φάση!Εκεί που καθόμουν λοιπόν με τις φίλες μου σε κάτι γρασίδια βλέπουμε δύο ψηλούς μαλλιαδες(άλλο να τους βλέπετε κι άλλο να σας το λέω ) να προσπαθούν να φτιάξουν ένα ποδήλατο!Εγώ σκαλωσα..Μετά από λίγο αλλάξαμε θέση και πήγαμε πιο κοντά στη σκηνή και λίγο αργότερα ήρθαν κι αυτοί λίγο πιο μπροστά από εμάς!Ήμασταν καθιστοι και κάθε τρεις και λίγο γυρνούσαν ποτε ο ένας και πότε ο άλλος και κοιτούσαν προς την παρέα μας!Χτες το βράδυ μόλις γύρισα σπίτι βρήκα τον ένα στο Facebook(αυτόν που άρεσε σε μένα).Σκεφτόμουν λοιπόν να του στείλω αίτημα φιλίας και που ξέρεις..Ίσως αρχίσουμε να μιλάμε!Θα ήταν πολύ άκυρο πιστεύετε;Υπάρχει καμία πιθανότητα;
Ευχαριστώ!
Γεια σου keep dreaming. Προσωπικά δεν έχω αποδεχτεί αίτημα φιλίας στο φβ το οποιο μου εχει έρθει απο άτομο που δεν "ξέρω" και θα σου πω γιατι το βάζω σε εισαγωγικά. Αντίθετα μέσω Instagram και άλλων site ή forum, άντε πες σε εναν τετοιο ιστοχώρο οπως αυτόν εδω πέρα εχω γνωρίσει πάρα πολλα άτομα και έπειτα απο πολλες συζητήσεις τους εκανα αντ στο φβ οπου και μιλούσαμε πιο πολυ. Εχω έρθει κοντα με κάποιους ανθρωπους, η αληθεια να λέγεται. Δεν εχω πέσει όμως σε καμία παγίδα του τύπου παιδεραστής, ανώμαλος γιατι προσέχω πάρα πολύ. Τελος παντων ξέφυγα απο το θεμα και επανέρχομαι. Εγω σου προτείνω να κανεις αντ. Μιλας και αν δεις οτι προχωράει ολα καλά. Αν δεις οτι δεν προχωράει παλι ολα καλά, τι ειχες και τι έχασες δηλαδη! Καλη σου τυχη.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 09:01, 18-06-14:

Θέλει προσοχή ιδιαίτερα στις μικρότερες ηλικίες λόγω παιδική αθωότητας μπορεί να μην καταλάβεις έγκαιρα πράγματα για τον άλλον, θέλει μεγάλη προσοχή...

Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,842 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:44, 18-06-14:

Το καλό με το διαδίκτυο είναι οτι δεν δίνεις σημασία στην εξωτερική εμφάνιση του αλλού (αν και οι πιο πολλοί ανεβάζουν φωτογραφίες τους) αλλα στην προσωπικότητα του, στον τροπο σκέψης του...Προσωπικά, εχει τύχει να μου αρέσει πολυ ο τρόπος που γράφει ο άλλος, να έχω περιέργεια γι αυτο το μυστήριο που τον περιβάλλει αλλα ως εκεί... Πιστεύω οτι αν δεν γνωρίσεις τον άλλον στην πραγματικότητα, δεν μπορείς να έχεις πραγματική σχέση. Όπως και να το κάνουμε, πρέπει να είμαστε και λιγο επιφυλακτικοί,πώς να εμπιστευτείς κάποιον αν δεν εχετε συναντηθεί, αν δεν εισαι σίγουρος για το τι άνθρωπος είναι; Αν η γνωριμία έγινε μέσω Ίντερνετ και μετα υπήρξε κάποια συνάντηση, τότε ναι.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 13:34, 18-06-14:

Και πάλι κάποιος αρκετά έντεχνος μπορεί να περιγράψει τον ευατό του όπως θέλει είναι τελειώς θέμα marketing και τύχης. Εδώ στην κανονική ζωή γνωρίζεις κάποιον/α και σου βγαίνει άλλος άνθρωπος. Δεδομένου ότι πίσω από ένα πισι πλασάρεις ότι θες είναι μακράν χειρότερα τα πράγματα...

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 13:39, 18-06-14:

Και τελικά, να μην εμπιστευόμαστε κανέναν;
Και αν είναι αυτό που δείχνει; Είναι ρίσκο.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 13:43, 18-06-14:

Γενικά στις εποχές μας όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Προφανώς υπάρχουν και σωστοί και καλοί κτλ, δεδομένου όμως ότι υπάρχει το προπύργιο του pc μπορεί κάποιος εύκολα να παρουσιάσει ένα ιδεατό μοντέλο ανθρώπου...

Άρα προσέχουμε για να έχουμε τον εαυτό μας...

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 13:49, 18-06-14:

Άρα ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,312 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 11:20, 19-06-14:

Προφανώς, δεν έχουν συμβεί και λίγα περιστατικά. Και δε μιλάω απαραίτητα για εγκλήματα κλπ αλλά και για φάσεις blind date ξερωγω που βγαίνει μάπα ο άλλος

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 11:52, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Προφανώς, δεν έχουν συμβεί και λίγα περιστατικά. Και δε μιλάω απαραίτητα για εγκλήματα κλπ αλλά και για φάσεις blind date ξερωγω που βγαίνει μάπα ο άλλος
Εντάξει σε τέτοια περίπτωση δε χάνεις και τίποτα, το πολυ πολύ θα το δεις σαν εμπειρία

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,552 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:18, 18-07-14:

Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες! Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 18-07-14 στις 23:24.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:41, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες! Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.
Κάτσε βρε συ Τέσα, αν τον άλλον τον γνωρίσεις στο μπαρ και όχι στο ίντερνετ, δεν κινδυνεύεις να σου βγει διαστροφικός? Προφανώς και δεν μιλάω να γνωρίσεις κάποιον μέσω ίντερνετ, να μιλήστε 3 ώρες και να δώσετε ραντεβού σε ένα απομονωμένο πάρκο, τότε είσαι υπεύθυνη για ό,τι είναι πιθανό να επακολουθήσει (με το εσύ καταλαβαίνεις, δεν αναφέρομαι σε σένα). Το ίδιο όμως μπορεί να γίνει αν βγεις για ποτό, σου την πέσει ένας τυπάς και μετά από 3 ώρες καταλήξετε να φασώνεστε στο διαμέρισμά του. Δεν μπορώ κυριολεκτικά να βρω το κακό στο να γνωρίσεις με τον χ,ψ, τρόπο κάποιον στο διαδίκτυο, να γνωριστείτε, να μιλήστε, να δείτε ότι κολλάτε, και να δώστε ραντεβού για έναν καφέ. Και αλληλο-βολιδοσκόπηση θα γίνει και δεν κινδυνεύεις να σου βγει ψυχάκιας και να εμφανιστεί με το αλυσοπρίονο μέσα σε τόσο κόσμο.

Προφανώς δεν πάω να θεοποιήσω το ίντερνετ, έτσι? Σκατά συμβαίνουν συνέχεια και κανείς δεν το αρνείται. Αλλά πολλές φορές, και αν ακούμε ό,τι ακούμε είναι γιατί κάποιοι/κάποιες πήραν αψήφιστα διάφορα μέτρα ασφάλειας, βουίζουν οι ειδήσεις για τον τάδε που έκανε κακό στην δείνα και είχαν γνωριστεί στο διαδίκτυο...και καμιά φορά μου ανάβουν τα λαμπάκια γιατί πάνε όλοι και κολλάνε σ αυτό το "στο διαδίκτυο" και το βγάζουν σατανική μηχανή και πετάνε την ουρά τους απέξω. Δεν φταίνε οι μεγάλοι και πιο πονηρεμένοι που δεν μπορούν να προστατέψουν τον/την έφηβο/η να μην παίρνει από όποιον να 'ναι την καραμέλα (όπου καραμέλα βάλτε ό,τι θέλετε) και να τηρεί κάποια στοιχειώδη μέτρα ασφάλειας. Το διαδίκτυο φταίει πάντα, παντού και για όλα!

Το πόιντ μου είναι ότι με το διαδίκτυο μπορείς να χρησιμοποιήσεις διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και να σου βγει σε καλό. Η υπερβολή και από την μία και από την άλλη πλευρά καλό δεν κάνει, αλλά εκεί θα έπρεπε να εστιάζουμε όλοι, όχι στο μέσο.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 00:46, 19-07-14:

Πιστεύω ότι οι σχέσεις με άτομα που γνωρίζεις στο ίντερνετ δεν είναι για πολύ..Απλώς ψάχνεις κάτι για τη δεδομένη στιγμή και είναι η πιο εύκολη λύση.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 02:36, 19-07-14:

Alert! Συντηρητισμός,OCD disorder,τσουβάλιασμα.

Μy opinion:
Be open γιατί οι ευκαιρίες μπορεί να περάσουν από μπροστά μας κι εμείς λόγω των 2130131203912 κόμπλεξ να τις χάσουμε.

Σχέση από διαδίκτυο,ε και; Εγώ έκανα και δεν το μετάνιωσα πάντως.

Πιστεύω ότι οι σχέσεις με άτομα που γνωρίζεις στο ίντερνετ δεν είναι για πολύ..Απλώς ψάχνεις κάτι για τη δεδομένη στιγμή και είναι η πιο εύκολη λύση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 19-07-14 στις 10:33. Αιτία: merge posts
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 11:50, 19-07-14:

Λυπάμαι αλλά νιώθω ότι κάπου υπερβάλλεις. Σαφώς και πρέπει να προσέχουμε. Παντού πρέπει να προσέχουμε. Που να δεις εκεί έξω τι νούμερα κυκλοφορούν. Γίνονται κοννέ μέσω τρίτων, όλα μέλι-γάλα και κάπου μετά από 2-3 σούρτα-φέρτα αρχίζουν οι εκπλήξεις: καλές ή κακές. Όλοι μας προσδοκούμε το καλύτερο αλλά στη γωνία μπορεί να μας τύχει και το χειρότερο. Ουδείς εγγυάται κάτι. Καλό είναι να μην δαιμονοποιούμε το μέσο γνωριμίας ούτε επαγωγικά να ανάγουμε γενικεύσεις ότι αφού ο x ήταν έτσι, άρα όλοι είναι έτσι και γιουβέτσι. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να περνάμε από διπλωματική ανάλυση στο State Department το προφίλ του καθενός. Υπάρχει το λιγότερο επώδυνο: μυαλό, προσοχή και καλή καρδιά. Ο κάθε άνθρωπος είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα και αυτό που λέει η keep dreaming είναι λιγάκι αστείο...

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,552 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 12:24, 19-07-14:

Εντάξει, δεν αμφισβητώ αυτά που λέτε, αλλά είμαι επιφυλακτική. Σε τελική ανάλυση εξέφρασα την άποψή μου, δεν σας την επέβαλα.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:26, 19-07-14:

Έχει διαφορά το προκατειλημμένος από το επιφυλακτικός. Συνήθως ισχύει το πρώτο. Διότι αν ίσχυε το δεύτερο δεν θα ζούσαμε στην σημερινή εποχή, της σεξουαλικής απελευθέρωσης.

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 13:17, 19-07-14:

Kαι εγώ το έκανα, δεν κατέληξε καλά, αλλά δεν φταίει το διαδίκτυο για αυτό.
Αν θα το ξαναέκανα τώρα που ''μεγάλωσα''; Δύσκολα. Μου αρέσει πολύ το φλερτ από κοντά. Αν κάνεις σχέση με διαδικτυακό φίλο, χάνεται η μαγεία του.
Αλλά τώρα μιλάμε θεωρητικά. Ποτέ δεν ξέρεις.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:41, 19-07-14:

Έχετε μπλέξει τα αυγά και τα πασχάλια.
Το ίντερνετ είναι το ΜΕΣΟ που γνωρίζεις κάποιον. ΤΟ ΜΕΣΟ.
Δε θα κάνεις σχέση μαζί του από το ίντερνετ, ούτε θα' χετε ιντερνετική αγάπη. Θα βγείτε για ένα καφέ και έπειτα θα αρχίσουν όλα να πηγαίνουν όπως θα πήγαιναν αν τον γνώριζες στο μετρό. Μπορεί να είναι ο άντρας της ζωής σου, μπορεί να είναι μλκας, ανώμαλος δε ξέρω και γω τι άλλο, πράγματα που τα συναντάς και στο μετρό που λέγαμε.
Ραντεβού, φλερτ, ιστορίες, γάμος, χωρισμός, παιδιά, κλαματα, καψουρέματα. ΤΙΠΟΤΑ το περίεργο, τίποτα ασυνήθιστο.
Το ίντερνετ είναι απλά το μέσο κι όχι το είδος της σχέσης.

23 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 14:03, 19-07-14:

Aκριβώς όπως τα λέει η Princess είναι. Το διαδίκτυο είναι απλά η αφετηρία μιας απλής γνωριμίας. Το αν θα εξελιχθεί ή θα λήξει όπως ξεκίνησε αυτό εξαρτάται από τους εμπλεκόμενους. Μια γνωριμία αν ξεκινήσει από οπουδήποτε, δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσει να υπάρχει ακόμη και αν προκύψουν καφέδες καλύτερης γνωριμίας.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,598 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:20, 19-07-14:

Εχμμμ.. όχι; Που το ξες και γενικεύεις έτσι;
Ελάτε ρε παιδιά δεν είναι τέρας το ίντερνετ που όποιον γνωρίζεις από εκεί είναι φέιλ. Μπορεί να γνωρίσεις κάποιον από το ίντερνετ, να μιλάτε μετά να βγεις και να ακολουθήσει ότι είναι. Όπως μπορεί να γνωρίσεις κάποιον σε μια καφετέρια στο άκυρο να αρχίσεις το μπούρου μπούρου και με τον καιρό να εξελιχθεί σε κάτι άλλο. Το ίδιο πράγμα είναι. Εκτός αν μιλάς σε φάση τα έφτιαξα με κάποιον μέσω ίντερνετ χωρίς να το έχεις δει οπότε εκεί πάω πάσο.
Παραδείγματα που ακυρώνουν τελείως αυτό που λες ξέρω πολλά πάντως.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,238 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:35, 19-07-14:

Πιστευω οτι υπαρχουν πιο πολλα παραδειγματα ανθρωπων που γνωριστηκαν απο το ιντερνετ και η ολη φαση εξελιχθηκε ομορφα παρα το παραδειγμα του επιδοξου βιαστη που ψαχνει θυματα μεσω φέισμπουκ. Μα ακομη κι ενας τετοιος να σε πλησιασει, δεν ειναι αναγκη να φερθεις ανοητα και να πεσεις στην παγιδα. Προσεχεις για να εχεις. Οπως και σε καθε αλλη περιπτωση εκτος διαδικτυου.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,842 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 14:38, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Πιστευω οτι υπαρχουν πιο πολλα παραδειγματα ανθρωπων που γνωριστηκαν απο το ιντερνετ και η ολη φαση εξελιχθηκε ομορφα παρα το παραδειγμα του επιδοξου βιαστη που ψαχνει θυματα μεσω φέισμπουκ. Μα ακομη κι ενας τετοιος να σε πλησιασει, δεν ειναι αναγκη να φερθεις ανοητα και να πεσεις στην παγιδα. Προσεχεις για να εχεις.
Αυτο.Οση ανωνυμια εχει ο αλλος ,αλλη τοση εχεις και εσυ ,οποτε την χρησιμοποιεις προς οφελος σου ,αναλογα την περιπτωση

Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 16:32, 19-07-14:

Εννοείται φυσικα πως υπαρχουν οντως στο ιντερνετ χιλιάδες ανωμαλοι, στερημένοι, παιδεραστες κτλ κτλ. Αλλοι τόσοι ομως υπαρχουν και στον εξω κοσμο, αλλοι βρίσκουν τα ´θύματα ´ απο το ιντερνετ και αλλοι οχι. Προσεκτικοί πρεπει να ειναι ολοι ειτε γνωρίζουν απο το ιντερνετ ειτε οχι. Γνωρίζεις τον αλλο καπου με κοσμο και μερα ετσι ώστε να μην κινδυνεύεις οπως είπαν και πιο πανω. Αυτη ειναι η ζωη, καποιες φορες γνωρίζουμε καλούς ανθρωπους καποιες σκαρτους..σε αυτο ομως δεν φταίει το ιντερνετ αλλα εμεις ή και ο παράγοντας τυχη. Ισως αυτα που ειπε η blue sea να ισχύουν για πιο μικρές ηλικίες που ειναι πιο ευκολο να παρασυρθούν ή να ξεγελαστουν. Ενας ενήλικας ομως πιστευω μπορει να ειναι υπεύθυνος για τις επιλογες του

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:53, 20-07-14:

Μπορείς να εξηγήσεις γιατί το να γνωρίσεις κάποιον από το διαδίκτυο και να εξελιχθεί η γνωριμία σας σε σχέση είναι πιο επιπόλαιο από το να γνωρίσεις κάποιον σε μια στάση του μετρό και να προχωρήσει η κατάσταση?

Θεωρώ εξαιρετικά αφελή την προσέγγιση, συγγνώμη. Προφανώς και υπάρχουν κάποιοι/κάποιες που ψάχνουν για "κάτι" (σεξ είναι η λέξη, ας μην την φοβόμαστε). Και ναι μπορούν να το βρουν σε sites γνωριμιών, και ναι είναι πιο εύκολο να μπεις και να γράψεις "είμαι το ΤαπεινόΧαμομηλάκι97 και αισθάνομαι μόνη" σε ένα σάιτ από το να βγεις και να το...εκδηλώσεις σε ένα μπαρ/κλαμπ. Αλλά πώς από αυτό καταλήγουμε στην γενίκευση ότι οποιαδήποτε γνωριμία από το ίντερνετ έχει την ρετσινιά του εύκολου/βολικού/παροδικού?

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:56, 20-07-14:

Ενώ έχει καθιερωθεί ότι οι γνωριμίες που γίνονται σε clubs, καφετέριες, Πανεπιστήμια...μεταξύ 2 φύλων δεν έχουν ως motivation το σεξ; Μένω άφωνος για το ωραίο παραμύθι που μας αρέσει να καλλιεργούμε σαν αυταπάτη ως νέοι άνθρωποι.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους