Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,445 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,067 μηνύματα σε 92,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 455 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
68
37,99%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,08%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
7,82%
Όχι, ποτέ μου!
70
39,11%

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 12:28, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από akfo7
Η πρώτη μου σχέση ήταν μέσω μιας κοπέλας που γνώρισα από το internet. Ήταν κύπρια και σπούδαζε θεσσαλονική και εγώ εμενα αθήνα. Τελος πάντων με λίγα λόγια κατέλιξα να έχω πάει θεσσαλονική μέσα σε ένα χρόνο 32 φορές.
Για να πας τόσες φορές, θα πει ότι καλά πήγε το ηλεκτρονικό φλερτ, ε;

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Αyala ετσι οπως τα παρουσιαζεις στο τελυταιο σου ποστ, ειναι σαν να λες οτι μεσω net μπορεις να κανεις μια "βαθυτερη" σχεση και να γνωρισεις με πολυ καλυτερα κριτηρια τον αλλο και να προχωρησεις μαζι του, ενω στην πραγματικη ζωη οχι...
Marie μου, αυτό που ήθελα να κάνω στην ουσία ήταν να αντιπαρατάξω τα συν και πλην του ενός τρόπου γνωριμίας με τον άλλο και να τα συγκρίνω, βγάζοντας τελικά το συμπέρασμα ότι πάνω στη ζυγαριά ισορροπούν και τα δύο, θέλοντας μ'αυτόν τον τρόπο να απευθυνθώ κυρίως σ'αυτούς που έλεγαν ότι δεν εμπιστεύονται να κάνουν σχέση απ'το internet.

Υ.Γ.ποτε μην λες 100% για κατι.Αντιθετα μπορω να σου πω οτι μεσω διαδικτυοου ειναι πιο ευκολο να υποκριθει ο αλλος απ' οτι στο face to face γιατι απλουστατα απεναντι του εχει μια οθονη και οχι ενα ζωντανο προσωπο.
Και βέβαια μπορεί να υποκριθεί, αλλά αυτό θα το κάνει στην αρχή και μετά θα καταλάβεις ότι κάααατι δεν πάει καλά... Τον ηλεκτρονικό σου φίλο μπορείς να τον καταλάβεις όχι μόνο από αυτά που λέει, αλλά και με αυτά που κάνει [π.χ. είχα χάσει κάποια "επεισόδια στο φόρουμ και μου τα έκανε copy-paste στο word και μου τα έστειλε ή είχα κάποιες απορίες με διάφορα και μου έστελνε links ή mails με το πού να κοιτάξω, σε ποιό site κλπ και άλλα πολλά]. Όταν φαίνεται ότι σου δείχνει εμπιστοσύνη (σου δίνει αριθμό κινητού, διεύθυνση σπιτιού, σου δείχνει προσωπικές του φωτογραφίες), τότε του δείχνεις κι εσύ. Ειδικά όταν μιλάς με κάποιον τον οποίο δεν έχεις δει ποτέ στη ζωή σου, γίνεσαι αυτόματα πιο επιφυλακτικός. Προσέχεις τι δίνεις, τι λες και σε ποιόν το λες. Από ένα διάστημα και μετά [μιλάμε για μήνες, έτσι;], νιώθεις πια σίγουρος ότι ο ηλεκτρονικός σου φίλος είναι ΟΚ. Είναι clean, μια χαρά άνθρωπος, μπορεί και καλύτερος από σένα...Ε, αυτό ένιωσα εγώ μετά από ένα χρόνο επικοινωνίας:Θαυμασμό για το άτομό του και ένιωθα ότι τον ήξερα καλύτερα κι απ΄την καλύτερη φίλη μου. Θέλω να πω, ότι η υποκρισία αποκαλύπτεται από ένα σημείο και μετά. Το πραγματικό του εγώ δεν μπορεί πια να κρυφτεί όταν μιλάτε πια καθημερινά...

Μεγαλη κουβεντα η ψυχη...Πολλες φορες ο ιδιος ο ανθρωπος δεν μπορει να κατανοησει την δικη του ψυχη, ποσο μαλλον του αλλου, και μεσω internet.Αλλα το δεχομαι.
Χρησιμοποίησα την όντως μεγάλη κουβέντα "ψυχή", marie, θέλοντας μόνο να δείξω ότι κάποτε καταλαβαίνεις ΤΙ πραγματικά σκέφτεται. Ό'τι σκέφτεται σου το πληκτρολογεί και σου το στέλνει. Αυτό δεν το κάνεις εύκολα στη ζωή, ακόμα και με το πιο κοντινό σου πρόσωπο. Μπορεί να διστάσεις να βγάλεις κάποιες πολύ βαθιές σκέψεις στο σύντροφό σου, αλλά μπορείς να τις βγάλεις στον ηλεκτρονικό σου φίλο. Κι αυτό κάναμε και οι δύο.

Πως ακριβως τον νιωθεις;Εγω παλι καλυτερα τον νιωθω οταν τον εχω απεναντι, τον κοιτω στα ματια και βλεπω την καθε μικρη του κινηση-αντιδραση.
Οσο για τις απαντησεις του, δεν τις ξερεις απο την αρχη.ετσι δεν ειναι;Με τον καιρο μαθαινεις το πως σκεφτεται και πως απαντα.Στην πραγματικη ζωη συμβαινει κι εκει το ιδιο, απλως δεν δινουμε τοσο σημασια ακριβως στο πως απανταει (να τα θυμμαστε επακριβως δηλαδη) γιατι απλουστατα δεν τα εχουμε σε γραπτο λογο (οπως γινεται στα chat) και δεν ασχολουμαστε μονο με αυτα που λεει.
Ισως για εσενα να συμβαινει αυτο και το σεβομαι αλλα για εμενα αυτο δεν ισχυει...
Δε θα διαφωνήσω καθόλου με όσα λες. Μόνο για αυτό με τις απαντήσεις, να προσθέσω ότι ναι, δεν κολλάς σε πράγματα που λέει ο άλλος, γιατί αλλιώς είναι ο προφορικός λόγος, αλλά και σε μια συνάντηση τετ-α-τετ μπορείς εύκολα να παραπλανηθείς από το cool στυλάκι του ή της σέξυ εμφάνιση της και όλα αυτά να σε αποτραβήξουν από τα λόγια...Και να προσθέσω κάτι πάνω στις γνωριμίες γενικά: Δε συνιστώ σε κανένα να ψάχνει σύντροφο στο διαδίκτuο. Γενικά δε συνιστώ σε κανένα να ΨΑΧΝΕΙ για σύντροφο! Νομίζω ότι το σύντροφο τον βρίσκεις σε ανύποπτη στιγμή. Μην πας το βράδυ για clubbing για να ψωνίσεις γκόμενο\α. Να πας, γιατί θέλεις να διασκεδάσεις, να δεις κόσμο, να ξελαμπικάρεις. Έτσι και στο internet: Μην πας στα chat rooms για αναζήτηση συντρόφου, γιατί εκεί όντως μπορεί να παραπλανηθείς εύκολα. Να πας στα chat και στα forum γιατί απλά θέλεις να εκφραστείς, να βρεις απαντήσεις σε απορίες, να γνωρίσεις ανθρώπους (και εννοώ απλά να γνωρίσεις όχι να γ@μήσεις! )Προσωπικά δε μ'αρέσουν καθόλου αυτά[εννοώ τα chat rooms "find your mate"], αλλά κάποιοι καταφεύγουν εκεί ως έναν εύκολο και γρήγορο τρόπο να καταπολεμήσουν τη μοναξιά τους (πού να στολίζομαι τώρα, να σπαταλάω λεφτά για να κερνάω τη γκόμενα ή το γκόμενο μπας και μου κάτσει; ). Εγώ, για το άτομο που σου λέω, καθόλου δεν αποσκοπούσαμε ούτε εγώ ούτε αυτός για κάτι περισσότερο από απλό χαβαλέ και παρέα και φιλία, αν το θες....Απλώς ΠΡΟΕΚΥΨΕ να αισθανόμαστε και οι δύο διαφορετικά ο ένας για τον άλλο μετά από ένα μεγάλο διάστημα...
Sorry που απαντησα σε σενα προσωπικα ,αλλα οπως σου ειπα το post σου προσωπικα μου εδωσε την εντυπωση πως μεσω internet τα κριτηρια ειναι σωστα,πιο βαθεια κτλ κτλ, ενω αντιθετα στην πραγματικη ζωη επιφανειακα.
το δεχομαι, απλως προσωπικα διαφωνω.Οσο ευκολα υποκρινεται καποιος στην πραγματικη του ζωη, το ιδιο και πιο ευκολα μπορει μεσω διαδικτυου.
Αυτό το τελευταίο είναι το ζουμί! Βασικά το ίδιο πράγμα λέμε, αλλά ίσως σε μπέρδεψε το ότι είπα "και καλύτερα" και το τόνισα, αναφερόμενη στη διαδικτυακή γνωριμία. Τον τονισμό απλώς τον έκανα, θέλοντας να εξισορροπήσω τους δυο τρόπους γνωριμίας, επειδή σε προηγούμενα posts είδα να αμφισβητείται και ο τρόπος, αλλά και το αποτέλεσμα μιας ηλεκτρονικής γνωριμίας. Συμφωνώ απολύτως ότι και στα δύο μπορεί να υποκριθεί κάποιος και γενικά άλλα υπερ και κατά έχει η καθεμία γνωριμία. Απλά εγώ προσωπικά ΔΕΝ καταδικάζω την διαδικτυακή γνωριμία. Τη βάζω ακριβώς το ίδιο με τις κανονικές γνωριμίες και τις προσδίδω τόσα υπέρ & κατά όσα έχει και η live γνωριμία. Όσον αφορά για σχέση, εννοείται ότι πρέπει μετά το internet να είναι τετ-α-τετ, αλλιώς τι σόι σχέση είναι; [εκτός κι αν τη βρίσκουν με cybersex! ]

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Φυσικά ποτέ δεν πρέπει να λες ποτέ.
Το θέμα είναι πως για να υποκριθείς κάτι που δεν είσαι θα πρέπει να ξέρεις εκ των προτέρων πώς θέλει το άλλο πρόσωπο να είσαι. Μετά από μερικά χρόνια στο νετ, μπορώ αν μη τι άλλο να καταλάβω με ποιόν έχω να πω κάτι παραπάνω και μπορεί να με ενδιαφέρει για ανταλλαγή απόψεων και κουβεντούλα.
(Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν έψαχνα στο ιντερνετ για σύντροφο, απλά προέκυψε...ίσως αυτή είναι επίσης μια σημαντική παράμετρος).
Ένα πολύ χονδροειδές παράδειγμα από τα χρόνια που έκανα chat:
Τους ενδιαφέροντες συνομιλητές τους εντόπιζα στο main. Όταν μου άνοιγε κάποιος prive με πρώτη ερώτηση a/s/l? (age/sex/location για τους αμύητους) ήξερα πως η συζήτηση δεν θα πήγαινε μακριά...

Να αποκτήσει ας πούμε, καλλιέργεια ως δια μαγείας το βρίσκω λίγο απίθανο, και σίγουρα μπορείς να καταλάβεις έναν καλλιεργημένο άνθρωπο με τον τρόπο που θα σε προσεγγίσει και από τον τρόπο που εκφράζεται. (ΠΡΟΣΟΧΗ: ακόμα και ένας εγκληματίας μπορεί να είναι καλλιεργημένος ).
Νομίζω, ότι η Isiliel με εκφράζει απόλυτα σ'αυτό που πιστεύω σχετικά με τους internet φίλους μας, Marie! Οπότε, συμφωνούμε τελικά, έτσι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aayla : 18-05-06 στις 12:44.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 18:26, 18-05-06:

Nαι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:13, 19-05-06:

Ayala μου τωρα καταλαβα καλλιτερα πως το εννουσες.
Το πρωτο σου quote σε μενα και το τελευταιο τα εξηγουν ολα...(εξηγουν δηλαδη τι δεν καταλαβα σωστα.)
Φυσικα διαβασα και τα υπολοιπα ε!
Γενικοτερα οπως προειπα κι εγω σε καμια περιτωση δεν καταδικαζω αυτον τον τροπο γνωριμιας δυο ανθρωπων.Το ιντερνετ περαν απο μια τεραστια εγκυκλοπαιδειακαι 1002 αλλα ειναι και το πληρεστερο-πιο αμεσο μεσω επικοινωνιας και επαφης δυο ατομων.(Εννοειτε μετα το "τετ-ατετ" οπου πιο αμεσο δεν υπαρχει.)
Και προσωπικα ακομα και το οτι δεν μου εχει τυχει να κανω μια τετοια γνωριμια-σχεση, αναγνωριζω την δυνατοτητα που μου χαριζει να μπορω να μιλαω και να επικοινωνω οπτικο-ακουστικα, αλλα και με την μεθοδο της γραφης με πολυ σημαντικα ατομα για εμενα, οπως η κοπελα μου...
Αχ...να ' ταν και κλυτερες οι συνθηκες του internet στην Ελλαδα....(τιμες-ταχυτητες κτλ κτλ...)

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 11:06, 19-05-06:

Το ιντερνετ περαν απο μια τεραστια εγκυκλοπαιδειακαι 1002 αλλα ειναι και το πληρεστερο-πιο αμεσο μεσω επικοινωνιας και επαφης δυο ατομων.(Εννοειτε μετα το "τετ-ατετ" οπου πιο αμεσο δεν υπαρχει.)
Και προσωπικα ακομα και το οτι δεν μου εχει τυχει να κανω μια τετοια γνωριμια-σχεση, αναγνωριζω την δυνατοτητα που μου χαριζει να μπορω να μιλαω και να επικοινωνω οπτικο-ακουστικα, αλλα και με την μεθοδο της γραφης με πολυ σημαντικα ατομα για εμενα, οπως η κοπελα μου...
Αχ...να ' ταν και κλυτερες οι συνθηκες του internet στην Ελλαδα....(τιμες-ταχυτητες κτλ κτλ...)
Costosamente!! [το σκότωσα μήπως; ]
Και προπαντώς που μας δίνεται η δυνατότητα με το καλό μας internet και έχουμε γίνει όλοι εδώ μέσα μια φοβερή παρέα!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:27, 19-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Aayla
Costosamente!! [το σκότωσα μήπως; ]
Σωστα το εγραψες ayala μου απλως δεν την χρησιμοποιουν αυτην την λεξη για να πουν "ακριβως" με την εννοια οτι συμφωνουν, αλλα οσων αφορα το κοστος.
Δλαδη ακτριβος και οχι ακριβως.
Εsattamente σημαινει το ιδιο αλλα με την εννοια οτι συμφωνω με καποιον....οπως...(κοιτα πιο κατω

Και προπαντώς που μας δίνεται η δυνατότητα με το καλό μας internet και έχουμε γίνει όλοι εδώ μέσα μια φοβερή παρέα!
Εsattamente!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla έγραψε στις 15:48, 19-05-06:

Aaaaa, GRAZIE, Mario!!
Esattamente, λοιπόν!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:57, 19-05-06:

το ότι τελειώνουν και τα δύο σε μέντε-ς ουδεμία σχέση έχει με το "καλύτερα να μασάς παρα να μιλας ε?

(καρα οφφ τοπικ, βουρδουληστε με, γουσταρω )

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:50, 19-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
το ότι τελειώνουν και τα δύο σε μέντε-ς ουδεμία σχέση έχει με το "καλύτερα να μασάς παρα να μιλας ε?

(καρα οφφ τοπικ, βουρδουληστε με, γουσταρω )
εμενα παντως τον εκλα-σα-μεντες μου θυμιζει
μη μου πεις οτι δε ξερεις το ανεκδοτο κουε?

Παράθεση

Andrew19

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andrew19
Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Andrew19 πάλι δουλειές έχουμε σαββατιάτικα! έγραψε στις 21:36, 23-05-06:

If you f@ck someone's mind then you will f@ck his body too

Εχει τύχει πολλές φορές (και καλό είναι και κακό, σε μια περίπτωση ήταν πολύυυυυυυυ κακό και ψυχοφθόρο) αλλά έτσι γίνεται σε όλες τις καταστάσεις και σχέσεις. Το χειρότερο βέβαια είναι όταν η άλλη ξέρει πολλά ήδη για μένα (μια και καλοί άνθρωποι υπάρχουν παντού) και εγώ δεν ξέρω τπτ για αυτή! Και οι καλύτερες καταστάσεις έγιναν πάλι, οπότε ποτέ δεν ξέρεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 17:34, 24-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Andrew19
If you f@ck someone's mind then you will f@ck his body too

!
Με αυτήν την έκφραση συνοψίζεις ουσιαστικά το πώς ξεκινούν γεινκά οι σχέσεις αλλά κυρίως αυτές από το internet.
It' s a mind game τελικά και τίποτα παραπάνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Andrew19

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andrew19
Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Andrew19 πάλι δουλειές έχουμε σαββατιάτικα! έγραψε στις 14:21, 25-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Με αυτήν την έκφραση συνοψίζεις ουσιαστικά το πώς ξεκινούν γεινκά οι σχέσεις αλλά κυρίως αυτές από το internet.
It' s a mind game τελικά και τίποτα παραπάνω.
Ναι αλλά στο Ιντερνετ η κατάσταση είναι αποκλειστικά Mind Game! Πολύ ισχυρό

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 14:28, 25-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Andrew19
Ναι αλλά στο Ιντερνετ η κατάσταση είναι αποκλειστικά Mind Game! Πολύ ισχυρό
και πολύ επικίνδυνο..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:35, 25-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
και πολύ επικίνδυνο..

Καθόλου, αν ξέρεις να το χειρίζεσαι! Ειδάλλως αν έχεις πει στον εαυτό σου "δε στροφάρει ο δίσκος μου στις 10.000 στροφές", άστο κάτω για τη Μαίρη και τον Κώστα που μπορούν. Είναι αυτό που λένε οι Αμερικάνοι, "shit or get off the pot!"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 25-05-06 στις 14:38.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 14:42, 25-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Καθόλου, αν ξέρεις να το χειρίζεσαι! Ειδάλλως αν έχεις πει στον εαυτό σου "δε στροφάρει ο δίσκος μου στις 10.000 στροφές", άστο κάτω για τη Μαίρη και τον Κώστα που μπορούν. Είναι αυτό που λένε οι Αμερικάνοι, "take a shit or get off the pot!"
To επικίνδυνο αναφερόταν κυρίως στο γεγονός ότι δεν ξέρεις τι κουμάσι έιναι ο αντίπαλος και μπορεί να μπλέξεις σε καταστάσεις που δεν θα έμπλεκες ποτέ in real life γιατί πολύ απλά το παιχνίδι από το net είναι εντελώς απρόσωπο και μπορεί να διαρκέσει πολύ περισσότερο απ' ότι σε κανονικές συνθήκες.
Μπορεί να πέσεις σε λούμπα και άντε να βγεις μετά.
γκέκε?

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:43, 26-05-06:

ναι, γκεγκε αυτο που λες.. η μαλλον αυτο που λετε και οι δυο. δε ξερω για τους υπολοιπους εδω αλλα..εμενα μαρεσει πολυ αυτο το Mind game!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:26, 27-05-06:

Εμενα δε μ'αρεσει καθοοολου το ιντερνετικο mindgame, οδηγει σε ασχημο κολλημα, κι οταν δεν εχεις ιδεα πως φερεται/μιλαει/μπλαμπλα ο αλλος σε τρεις διαστασεις δεεεε βγαινει σε καλο (η κακη εμπειρια μιλησε )

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 13:53, 27-05-06:

Μετά από 4-5 χρόνια αποχής από κάθε chat room μπήκα πρίν 7 μήνες. Έχω σχέχη με την κοπέλα που γνώρισα εδώ και 5 μήνες και είμαι ερωτευμένος μαζί της.

Σίγουρα όμως δεν θα το ξαναεπιχειρήσω στο μέλλον. Αυτά μία φορά συμβαίνουν στη ζωή, είμαι σίγουρος γι΄αυτό!

Όπως και να ΄χει ελπίζω να είμαι για πάντα μαζί της! Την αγαπώ πολύ!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:45, 27-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR
Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 19:55, 27-05-06:

Μετά από 4-5 χρόνια αποχής από κάθε chat room μπήκα πρίν 7 μήνες. Έχω σχέχη με την κοπέλα που γνώρισα εδώ και 5 μήνες και είμαι ερωτευμένος μαζί της.

Σίγουρα όμως δεν θα το ξαναεπιχειρήσω στο μέλλον. Αυτά μία φορά συμβαίνουν στη ζωή, είμαι σίγουρος γι΄αυτό!

Μπράβο! Είναι ωραία να υπάρχουν τέτοιες ιστορίες ανάμεσά μας... Και εγώ στο εύχομαι Bro...

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 18:56, 28-05-06:

Σας ευχαριστώ MonaXoS και Michelle!

Σας εύχομαι να βρείτε και σεις τα καλύτερα μέσω internet. Είτε φιλικές, είτε ερωτικές σχέσεις!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:29, 28-05-06:

Σας ευχαριστώ MonaXoS και Michelle!

Σας εύχομαι να βρείτε και σεις τα καλύτερα μέσω internet. Είτε φιλικές, είτε ερωτικές σχέσεις!
Τα έχω βρει καλόμ
Ριντ το πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 22:19, 10-06-06:

Ναι,... Και ίσως είναι αλήθεια πως έλξη μέσω web μπορεί να νιώσει μόνο κάποιος από 16 και κάτω πνευματική ηλικία. Είναι φόβιο πράμα, με τόσα που ακούγονται. Αλλά πάλι, ακούγονται τόσα πολλά για όλα, οπότε δεν είναι δυνατόν να ζούμε σε ένα κόσμο φόβου. Απλώς κάνω πως δεν ακούω γι'αυτά... αν είναι να γίνει κάτι κακό, ας γίνει, αν όχι, τότε εντάξει.

Αυτού του είδους τις σχέσεις δεν τις συνιστώ πάντως, καλύτερα φέις του φέις...!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη QsLv : 13-07-06 στις 14:14.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:37, 10-06-06:

Και ίσως είναι αλήθεια πως έλξη μέσω web μπορεί να νιώσει μόνο κάποιος από 16 πνευματική ηλικία.
Αν αληθεύει αυτό, τότε ευχαριστώ για το κομπλιμέντο! ..χε χε!

Πάντως μπορείς να πάρεις τα μέτρα σου πριν συναντήσεις έναν άγνωστο.
Πρώτο απ' όλα, πες σε κάποιον που θα πάτε και με ποιόν θα είσαι.
Και πρώτο ραντεβού κάπου που αισθάνεσαι άνετα και έχει κόσμο. Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wishful
Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 23:37, 10-06-06:

οχι,δεν έχω τέτοια εμπειρία,είμαι καινούριος με το -νέτ (ένα μήνα μόλις)αλλά θα μπώ στο θέμα έτσι,για να μάθω κιόλας.Πιστεύω λοιπόν,οτι όταν βγαίνεις στην αναζήτηση σχέσης,αφού υπάρχει & το -νέτ,γιατί όχι;;; να συμπληρώσω εδώ οτι υπάρχουν συνθήκες για τον καθένα άγνωστες ( όχι αν θα κεράσει,η θα ξοδευτεί,η...) που μπορεί να δυσκολεύουν την έξοδο στον...ποδόγυρο ετσι λαικά.Π.Χ ώρες εργασίας,κούραση,υποχρεώσεις η...η !Για 'μένα λοιπόν κάθε πεδίο ειναι ανοιχτό.Κάθε τρόπος (τέτ-α-τέτ, -νέτ) εχει τον ίδιο βαθμό επικινδυνότητας,με μιά διφορά.Ποτέ δεν πάς για τέτ-α-τέτ ξαφνικά,χωρίς να γνωρίζεις κάτι για το άλλο...τέτ (κεφάλι γαλλιστί).Η σύγχιση με το -νέτ είναι οτι νομίζεις η πείθεσαι απο την επαφή με το γραπτό λόγο,οτι γνωρίζεις το άλλο άτομο.Εδώ να πώ μόνο,χρόνια συναναστρεφόμαστε & εχουμε άμεση επαφή με ατομα & πάλι δεν τα γνωρίζουμε η δεν θα τα επιλέγαμε για συντρόφους.Ατομα που τα ζούμε κι όμως τα απορρίπτουμε.Αντε τώρα να εμπιστευθείς ενα,δύο η πενήντα...γραπτά.!!!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:44, 10-06-06:

Νομίζω πρέπει να διαβάσεις όλο το thread απ' την αρχή...

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 06:34, 11-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Νομίζω πρέπει να διαβάσεις όλο το thread απ' την αρχή...
Σ'εμένα το λές;;; Εχω χάσει επεισόδια Ε;;; Πρώτη φορά μου ... ξανασυμβαίνει

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 23:46, 28-06-06:

Βασικά,εγώ το συγκεκριμένο άτομο,δεν το γνώρισα μέσω ίντερνετ..τον γνώρισα μέσω κοινού φίλου,τον συνάντησα 2φορές συνολικά,αλλά η ουσιαστική μας γνωριμία έγινε μέσω ίντερνετ,καθώς σπούδαζε στο εξωτερικό..μιλάγαμε μέσω νετ σχεδόν καθημερινά και όταν γύρισε πλέον στην Ελλάδα,κάναμε σχέση...τελικά,αυτός ήταν ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:54, 28-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
Βασικά,εγώ το συγκεκριμένο άτομο,δεν το γνώρισα μέσω ίντερνετ..τον γνώρισα μέσω κοινού φίλου,τον συνάντησα 2φορές συνολικά,αλλά η ουσιαστική μας γνωριμία έγινε μέσω ίντερνετ,καθώς σπούδαζε στο εξωτερικό..μιλάγαμε μέσω νετ σχεδόν καθημερινά και όταν γύρισε πλέον στην Ελλάδα,κάναμε σχέση...τελικά,αυτός ήταν ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου...
Μου ελειψαν τα πολυχρωμα μηνυματα!
ναι, παρτο ολο παλι...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 00:41, 29-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Μου ελειψαν τα πολυχρωμα μηνυματα!
ναι, παρτο ολο παλι...
χεχεεε..!! βασικά,είχα πρόβλημα με το ίντερνετ για κάποιο διάστημα,αλλά τώρα επανήλθα δυναμικά και είμαι και πάλι έτοιμη να σας ζαλίσω με τα χρωματιστά μου μυνήματα..!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 19:00, 10-07-06:

Αν και υπάρχουν αρκετές φορές που θέλω να μείνω σπίτι, να αράξω, να ανταλλάξω απόψεις, να μιλήσω με τις φίλες μου στο μσν δυστυχώς είμαι κατά των γνωριμιών μέσω νετ. Ίσως παίζει πολύ σημαντικό ρόλο ότι βγαίνω πολύ συχνά, ότι κάνω συχνά γνωριμίες, βλέπω κατευθείαν τον άνθρωπο που με προσεγγίζει και εκεί αποφασίζω αν θα συνεχίσω μία γνωριμία ή όχι. Ίσως είναι προκατάλειψη πραγματικά αλλά δεν ξέρω αν θα έκανα ποτέ κάτι με κάποιον άνθρωπο που γνώρισα μέσω νετ. Ίσως είναι και η έλλειψη εμπιστοσύνης, ότι αυτός το έχει "μεράκι" . Όχι δεν βγάζω τον εαυτό μου εκτός, ίσως γι'αυτό. Δεν θέλω οι άνθρωποι που γνωρίζω να θεωρήσουν ποτέ ότι είμαι άνθρωπος που δεν ζει στον έξω κόσμο και "κρύβεται" πίσω από μία οθόνη για να προβάλει αυτό που θέλει...
Βέβαια ποτέ μη λες ποτέ..

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:07, 10-07-06:

Δεν έχω κάνει και πολλές σχέσεις...Πάντως δε νομίζω ότι θα το επιχειρούσα.Θεωρώ ότι είναι αρκετά επικίνδυνο.Μπορεί ο άλλος να μην είναι όπως τον περιγράφει και στο τέλος να την πατήσεις πολύ άσχημα...γενικά δε θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιον απ'το νετ,είτε για σχέση ή για οποιοδήποτε άλλο πράγμα

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:58, 11-07-06:

Δεν είναι κακό θέμα αλλά θα απαντήσω σχολιάζοντας.
Να αναφερόμαστε λοιπόν από εδώ και περά σε σχέσεις μέσα από φίλους, μέσα από κλαμπάκια,μέσα από μπαρ,από το γήπεδο,από την ίδια ομάδα,από σκάκι,τάβλι,από γυμναστήριο,επειδή δούλευα γκαρσόνι,επείδη είμαι γκρούπη ή παίζω κιθάρα σε συγκρότημα ή ακόμα από τον βούρκο.

Τη σημασία έχει για μένα το σημείο εκκίνησης αρκεί να υπάρχει και προσωπική επαφή. Και ναι πράγματι το internet χωρίς φωτογραφίες προβάλει το μυαλό στον συνομιλητή και παρακάμπτει όλα τα παραδοσιακά κριτήρια όπως ντύσιμο μαλλί. Είναι από τις λίγες περιπτώσεις που η εμφάνιση και o τρόπος συμπεριφοράς δεν είναι το πρώτο κριτήριο αλλά το μυαλό και ο χαρακτήρας του άλλου. Μια συνάντηση τα επιβεβαιώνει ή όχι αυτά. Τα υπόλοιπα είναι θέμα υποκειμενικής έλξης.

Εμένα μαρέσει πολύ να συζητάω με κοπέλες. Είναι το μόνο μέρος που δεν έχει ταμπού και rulebook του καλού γκόμενου/ας στην επικοινωνία μεταξύ των δύο φύλλων. Και με κρίνουν με βάση το μυαλό μου και κρίνω με βάση το μυαλό της που είναι και το ουσιώδες!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:58, 11-07-06:

Συμφωνω με την παραπανω αποψη. Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι πολλοι νομιζουν οτι στις σχεσεις που γνωρισε ο ενας τον αλλο απο το internet σημαινει οτι θα βλεπονται μια φορα το χρονο και αν

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:32, 11-07-06:

Συμφωνω με την παραπανω αποψη. Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι πολλοι νομιζουν οτι στις σχεσεις που γνωρισε ο ενας τον αλλο απο το internet σημαινει οτι θα βλεπονται μια φορα το χρονο και αν

Οχι μονο αυτο.. Πολλες φορες οταν το λες καπου σε κοιτουν με μισο ματι, λες και ειναι κατι.. μπλιαξ. Τι στο καλο?! Οκ, μπορει να μην ειναι οτι πιο φυσιολογικο (δεν ξερω γιατι, αλλα ας το δεχτω..) αλλα δεν ειναι και τοσο κατακριτεο πια.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:43, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Οχι μονο αυτο.. Πολλες φορες οταν το λες καπου σε κοιτουν με μισο ματι, λες και ειναι κατι.. μπλιαξ. Τι στο καλο?! Οκ, μπορει να μην ειναι οτι πιο φυσιολογικο (δεν ξερω γιατι, αλλα ας το δεχτω..) αλλα δεν ειναι και τοσο κατακριτεο πια.
Βασικά φαντάζονται οτι κάθε τέτοια γνωριμία έγινε σε κανένα παρακμιακό online dating club μεταξύ λιγουριών που είχαν να δουν χαρά στα πόδια τους κανα χρόνο ή σε κανένα απο αυτά τα chats που ξεκινάνε με "asl?" οπότε το αντιμετωπίζουν λες και τον/την γνώρισες απο αγγελία σε εφημερίδα ή απο γραφείο γνωριμιών.
Φαντάσου δε και εμένα που ΚΑΙ μέσω ιντερνετ τον γνώρισα, ΚΑΙ τον περνάω 3 χρόνια, ΚΑΙ είμαστε εξ αποστάσως. Καλά κρασά...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:49, 11-07-06:

Για εμένα δεν έχει σημασία πως ξεκίνησε μια σχέση φτάνει που υπάρχει μια σωστή σχέση και βλέπω το οποιοδήποτε ζευγάρι ευτυχισμένο!

Οπότε ούτε μέσω νετ με σοκάρει, ούτε με πειράζει, ούτε το κατακρίνω και ούτε δεν τολμάω να το δοκιμάσω αν μου τύχει

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:23, 13-07-06:

Λεπόν.. μπαίνω στο Ίντερνετ από 1999. Βασικά όλες οι μου οι ερωτικές γνωριμίες έκτοτε είναι από εκεί (είμαι και μανιακή και περνώ ώρες αρχικά - τα πρώτα χρόνια- τσατάροντας, πλέον μέσα σε φόρουμς) και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.. Έχω φίλες και κοινωνικό κύκλο εκτός Ίντερνετ και αρκετά μεγάλο μάλιστα, αλλά ποτέ δεν έτυχε να μου αρέσει κάποιος από εκεί.

Θεωρώ πως το Ίντερνετ σου δίνει την δυνατότητα να γνωρίσεις τον άλλον με έναν τρόπο που δύσκολα θα τον γνώριζες έξω - οι ώρες συνομιλίας δημιουργούν μια οικειότητα που αργείς να πετύχεις με κλασσικά ραντεβού. Άσε που σε πρώτη φάση είναι αρκετά εύκολο να τσεκάρεις πολλά πράγματα για τον άλλον (αν μιλάτε ώρες και σου πει ψέματα για κάτι, ε, δεν μπορεί όλο και κάτι θα του ξεφύγει και θα προδωθεί. Άσε που συνήθως ανταλλάσεις τηλέφωνο γρήγορα, οπότε μπορείς να έχεις επαφή για πολλές ώρες κάθε μέρα με τον άλλο, εντός κι εκτός δικτύου).

Η σχέση που έχω τώρα ξεκίνησε από το δίκτυο και λέμε να συζήσουμε από Σεπτέμβρη. Η προηγούμενη μου σχέση είχε επίσης ξεκινήσει από τσατ. Τέλος, μια από τις πιο παθιασμένες μου σχέσεις, που όμως δεν έγινε ποτέ "κανονική", ξεκίνησε μέσω δικτύου..

Δεν έχω μετανιώσει για καμία απ' αυτές και ανεπιφύλακτα θα το ξαναέκανα.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:28, 13-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Λεπόν.. μπαίνω στο Ίντερνετ από 1999. Βασικά όλες οι μου οι ερωτικές γνωριμίες έκτοτε είναι από εκεί (είμαι και μανιακή και περνώ ώρες αρχικά - τα πρώτα χρόνια- τσατάροντας, πλέον μέσα σε φόρουμς) και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.. Έχω φίλες και κοινωνικό κύκλο εκτός Ίντερνετ και αρκετά μεγάλο μάλιστα, αλλά ποτέ δεν έτυχε να μου αρέσει κάποιος από εκεί.

Θεωρώ πως το Ίντερνετ σου δίνει την δυνατότητα να γνωρίσεις τον άλλον με έναν τρόπο που δύσκολα θα τον γνώριζες έξω - οι ώρες συνομιλίας δημιουργούν μια οικειότητα που αργείς να πετύχεις με κλασσικά ραντεβού. Άσε που σε πρώτη φάση είναι αρκετά εύκολο να τσεκάρεις πολλά πράγματα για τον άλλον (αν μιλάτε ώρες και σου πει ψέματα για κάτι, ε, δεν μπορεί όλο και κάτι θα του ξεφύγει και θα προδωθεί. Άσε που συνήθως ανταλλάσεις τηλέφωνο γρήγορα, οπότε μπορείς να έχεις επαφή για πολλές ώρες κάθε μέρα με τον άλλο, εντός κι εκτός δικτύου).

Η σχέση που έχω τώρα ξεκίνησε από το δίκτυο και λέμε να συζήσουμε από Σεπτέμβρη. Η προηγούμενη μου σχέση είχε επίσης ξεκινήσει από τσατ. Τέλος, μια από τις πιο παθιασμένες μου σχέσεις, που όμως δεν έγινε ποτέ "κανονική", ξεκίνησε μέσω δικτύου..

Δεν έχω μετανιώσει για καμία απ' αυτές και ανεπιφύλακτα θα το ξαναέκανα.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 14:25, 27-09-06:

Και εγω εχω κανει σχεση με ενα παιδι που γνωρισα μεσω ιντερνετ.. Υπαρχει φοβερη χυμια μεταξυ μας. Και πρεπει να πω οτι ειναι και απο τις καλυτερες μου σχεσεις που εκανα ποτε στη ζωη μου. Ειμαστε μαζι μονο 3 μηνες και αν και δεν ξερω ποια θα ειναι η εξελεξη μιας τετοιας σχεσεις, αλλα σιγουρα δεν θα το μετανιωσω ποτε, διοτι αυτο που ζω τωρα αξιζει να το ζησει κανεις!

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 14:29, 29-09-06:

Βρε τι καλά που τα λέτε !!! Μήπως είναι καιρός να δοκιμάσω κι εγώ ??

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:21, 29-09-06:

wishful... εγώ πάντως σου λέω ότι αν θες να το δοκιμάσεις, μη μασάς... κάντο!
Απλά θέλει λίγη προσοχή περισσότερο... μη σου βγει αντι για Μαρία κανας Μαριος
όλα είναι εμπειρίες....

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 21:24, 29-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
wishful... εγώ πάντως σου λέω ότι αν θες να το δοκιμάσεις, μη μασάς... κάντο!
Απλά θέλει λίγη προσοχή περισσότερο... μη σου βγει αντι για Μαρία κανας Μαριος
όλα είναι εμπειρίες....
Φιλοδοξώ κι ελπίζω !! Αλλά να πώ & μιά...μαύρη αλήθεια !! Οι τυχόν Μάριοι μ'εμένα δεν θα 'εχουν καμμία τύχη,καθ'ότι οι προσανατολισμοί μου είναι σαφέστατοι κ δοκιμασμένοι κι εφαρμοσμένοι δεκαετίες !! Οι Μαρίες σε κάποιες περιπτώσεις όμως,είναι λιγο...αναποφάσιστες & μπερδεμένες & δειλές (κατα ένα τρόπο) η αλλοιώς,πολύ επιφυλακτικές ! Ε ....? ...? Λές να ήταν Μάριος ??? Ε ρε τι μου έκανες...... Ευτυχώς που έμεινε μόνο στο -νέτ !!!

Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nina221
H nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nina221 έγραψε στις 23:27, 29-09-06:

Δεν έχω κάνει και δεν πρόκειται να κάνω γιατί 1ον δεν ψάχνομαι για σχέση και 2ον δεν μπορώ να εμπιστευτώ αρα και να ερωτευτώ κάποιον αν δεν τον έχω δει.

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 23:33, 29-09-06:

Αν ποτέ θελήσω να κάνω αφαίρεση συκωτιού ή νεφρού τζαμπέ θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά ...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 00:12, 30-09-06:

Έχω κάνει σχέση η οποία προέκυψε από διαδικτυακή γνωριμία (πώς τα λέω η άτιμη ), η οποία σχέση ξεκίνησε πριν από ένα χρόνο και 9 μήνες και ελπίζω οτι δε θα τελειώσει ποτέ . Πιστεύω οτι στο ίντερνετ υπάρχει περίπτωση να βρεις έναν άνθρωπο με τον οποίο θα μπορεις να συνεννοηθείς και να επικοινωνήσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 00:15, 30-09-06:

ναι εχω κανει..

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 01:20, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από nina221
Δεν έχω κάνει και δεν πρόκειται να κάνω γιατί 1ον δεν ψάχνομαι για σχέση και 2ον δεν μπορώ να εμπιστευτώ αρα και να ερωτευτώ κάποιον αν δεν τον έχω δει.
Αρα έμμεσα μας λές οτι υπάρχει περίπτωση & να ερωτευτείς,αρκεί αυτός που θα δείς να σου αρέσει !! Η αυτόν που σου αρέσει,να τον δείς !!! Αλλοιώς το 2ο μέρος της πρότασης θα εξέλειπε !!! Οχι ....αν το αντέστρεψα λάθος να με πεις Το οτι δέν ψάχνεσαι...κραυγαλέο ,έτσι όπως το θέτεις εδώ !! Αρα ...άκρως αμφισβητήσιμο !! Εεε ρε ..τι σόι ψυχογράφος........................μου χρειάζεται !!! Μήν παρεξηγηθείς έτσι ? Εσυ σωστά τα θέτεις,εγώ εχω παράξενη διάθεση Το κόβω !!!!

Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

H nina221 έγραψε στις 02:08, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Wishful
Αρα έμμεσα μας λές οτι υπάρχει περίπτωση & να ερωτευτείς,αρκεί αυτός που θα δείς να σου αρέσει !! Η αυτόν που σου αρέσει,να τον δείς !!! Αλλοιώς το 2ο μέρος της πρότασης θα εξέλειπε !!! Οχι ....αν το αντέστρεψα λάθος να με πεις Το οτι δέν ψάχνεσαι...κραυγαλέο ,έτσι όπως το θέτεις εδώ !! Αρα ...άκρως αμφισβητήσιμο !! Εεε ρε ..τι σόι ψυχογράφος........................μου χρειάζεται !!! Μήν παρεξηγηθείς έτσι ? Εσυ σωστά τα θέτεις,εγώ εχω παράξενη διάθεση Το κόβω !!!!
Την έπιασα την διάθεση! Λάθος κατάλαβες, μάλλον δεν το έθεσα σωστά! Εννοούσα πως για να ερωτευτώ κάποιον (στο παρελθόν) θα έπρεπε να δω πως λειτουργεί γενικότερα σαν άνθρωπος,(όχι εξωτερική εμφάνηση) και αυτό το καταλαβαίνεις μόνο όταν γνωρίσεις κάποιον από κοντά.
Το ότι είμαι παντρεμένη νομίζω ότι είναι ένας καλός λόγος για μένα να μην ψάχνομαι για σχέση!

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 02:32, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από nina221
Το ότι είμαι παντρεμένη νομίζω ότι είναι ένας καλός λόγος για μένα να μην ψάχνομαι για σχέση!
Μπά !! 50-50 !! Το "νομίζω" λέει πολλά !!!! Σάματι δεν τα ζήσαμε αυτά??

Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

H nina221 έγραψε στις 02:42, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Wishful
Μπά !! 50-50 !! Το "νομίζω" λέει πολλά !!!! Σάματι δεν τα ζήσαμε αυτά??
"νομίζω"=κατά την γνώμη μου. Μην πίανεσαι από μια λέξη.
Είμαστε off topic αν δεν το κατάλαβες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dorapr, zaxir18, Αγγελος Κοκ

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους