Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,454 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,514 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 812 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
69
38,33%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,00%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
7,78%
Όχι, ποτέ μου!
70
38,89%

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:16, 01-10-07:

Ισως απορροφηθηκες απο εκεινο, και εστιασες επανω του. Ετσι κατι που σε αλλη φαση διπλα σου θα το παρατηρουσες και θα του εδινες αλλη αξια, τωρα το προσπερασες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 20:55, 02-10-07:

Πολύ με συγκινούν τα love stories που ξεπηδούν απο το ίντερνετ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:19, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από soydelsur
Πολύ με συγκινούν τα love stories που ξεπηδούν απο το ίντερνετ.
Φαίνεται σαν να έχεις κι εσύ τέτοιες εμπειρίες, πες μας κάτι παραπάνω αν θες
Έχουν όντως ενδιαφέρον πολύ αυτές οι ιστορίες και για μένα!

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 11:39, 14-10-07:

Έχω σχέση με κάποιον που γνώρισα μέσω ίντερνετ!
Μπορώ να πώ πως είναι η πρώτη μου σχέση απο το ίντερνετ και...είναι η καλύτερη σχέση που έχω κάνει έως τώρα!
Με αυτόν τον άνθρωπο είμαστε μαζί 3 χρόνια και τον τελευταίο χρόνο συγκατοικούμε κιόλας!!!!
Όταν ξεκινήσαμε να μιλάμε ειλικρινά με έκανε να γελάσω πάρα πολύ...οπου κανένας πρώην δεν το είχε καταφέρει Γενικά είχα κατάθλιψη τον τελευταίο καιρό πρίν τον γνωρίσω και τίποτα δεν με έκανε πιο χαρούμενη απο όταν του μιλούσα!Μιλούσαμε στο τηλέφωνο ένα χρόνο...και μετά συναντηθήκαμε...!Μόνο φωτογραφίες είχαμε δει ο ένας τον άλλον!!!
Γενικά μέσα απο το κόσμο του ίντερνετ μπορείς να βρείς και αξιόλογα άτομα...!Γνωρίζεις πιστεύω πρώτα τον χαρακτήρα του άλλου (όσο μπορείς) και μετά όλα τα άλλα!
Που για μένα είναι το κυριότερο!!!!

Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 19:17, 13-12-07:

Πάντα θεωρούσα τις σχέσεις που ξεκινούν μέσω γνωριμίας στο ίντερνετ ηλίθιες...δεν μπορούσα να καταλάβω πως γίνεται να ερωτευθείς κάποιον που δεν έχεις δει απο κοντά, και μετά φυσικά αναρωτιόμουν πως γίνεται να βάλεις τους φόβους σου στην άκρη και να κάνεις το βήμα να γνωρίσεις αυτόν τον άνθρωπο.

Τελικά ό,τι κοροϊδεύεις το λούζεσαι. Τρόπος του λέγειν
Γνώρισα τον άντρα μου πριν δύο χρόνια μέσω ενός ακτιβιστικού φόρουμ που συμμετείχαμε,
ξεκίνησε ως φιλία αλλά μας κατέληξε σε γάμο.

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 15:33, 20-12-07:

ναι!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 23:49, 20-12-07:

και εγω ναι απανταω

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 23:29, 03-01-08:

Έχω κάνει σχέση από το Internet και κράτησε περίπου 6 μήνες. Είχαμε βρεθεί από κοντά 2 φορές. Τότε νόμιζα ότι ήμουν ερωτευμένη αλλά τώρα ούτε που τον θυμάμαι (έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε).

Παράθεση

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη crazy_balloon
H crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H crazy_balloon έγραψε στις 16:33, 07-01-08:

ναι, δυστυχώς!
δυστυχώς γιατί επρόκειτο για πολύ διαταραγμένο άτομο και ευτυχώς το κατάλαβα εγκαίρως

Παράθεση

gocklaye

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gocklaye
Ο gocklaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O gocklaye έγραψε στις 17:21, 07-01-08:

Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Έχω όμως γνωστούς που γνωρίστηκαν μέσα από το διαδίκτυο και παντρεύτηκαν.

Παράθεση

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη crazy_balloon
H crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H crazy_balloon έγραψε στις 22:38, 07-01-08:

Επανέρχομαι στο θέμα για να πω ότι δεν είμαι προκατειλημένη με τις σχέσεις μέσω νετ παρόλη την άσχημη εμπειρία που είχα. Οι ανθρώπινες σχέσεις όπως κι αν αυτές προκύπτουν είναι κάτι πανέμορφο

Παράθεση

Manos_Hellas (Μάνος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Manos_Hellas
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Manos_Hellas έγραψε στις 23:21, 07-01-08:

Σχέση δεν έχω κάνει (αν και δε θα είχα πρόβλημα αν τύχαινε) μέσω ίντερνετ. Έχω γνωρίσει όμως μία καταπληκτική κοπέλα, με την οποία έχουμε μία πολύ δυνατή φιλική σχέση και μας συνδέουν πάρα πολλά πράγματα.

Η αλήθεια όμως έιναι ότι θέλει προσοχή όταν γνωρίζεις άτομα μέχω νετ, γιατί πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sylvie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sylvie
H sylvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H sylvie έγραψε στις 12:19, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Manos_Hellas

Η αλήθεια όμως έιναι ότι θέλει προσοχή όταν γνωρίζεις άτομα μέχω νετ, γιατί πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι.
Για να είμαι ειλικρινής είμαι καινούρια στην όλη φάση και δεν έτυχε να κάνω κάποια γνωριμία. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα είχα τη θέληση να κάνω μια τέτοια γνωριμία γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό : οτι "πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι"!

Παράθεση

Manos_Hellas (Μάνος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Manos_Hellas
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Manos_Hellas έγραψε στις 13:17, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από sylvie
Για να είμαι ειλικρινής είμαι καινούρια στην όλη φάση και δεν έτυχε να κάνω κάποια γνωριμία. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα είχα τη θέληση να κάνω μια τέτοια γνωριμία γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό : οτι "πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι"!

Είναι καλό να αντιμετωπίζεις κριτικά την όλη φάση, δεν χρειάζεται όμως φόβος για το ίντερνετ. Πολλές σοβαρές σχέσεις (όπως είδα και από προηγούμενα μηνύματα) έχουν γίνει μέσω νετ. Πάντα όμως με τη δέουσα προσοχή....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:54, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από sylvie
Εγώ πάντως έχω γνωτρίσει άπειρα άτομα μέσω νετ (φιλικά) σε forum meetings και όλοι ήταν τουλάχιστον νορμάλ.
Η συμβουλή μου θα ήταν μην γνωρίζετε εύκολα άτομα απο IRC. Εκεί πραγματικά είναι "κάθε καρυδιάς καρύδι".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:27, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Η συμβουλή μου θα ήταν μην γνωρίζετε εύκολα άτομα απο IRC. Εκεί πραγματικά είναι "κάθε καρυδιάς καρύδι".
Το "καθε καρυδιας καρυδι" ειναι παντου...ειτε στι irc ειτε σε καποιο φορουμ...Εαν δεν υπαρξει προσωπικη επαφη, η οποιαδηποτε εκτιμηση μπορει να ειναι εσφαλμενη.....
Τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sylvie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sylvie
H sylvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H sylvie έγραψε στις 16:03, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Το "καθε καρυδιας καρυδι" ειναι παντου...ειτε στι irc ειτε σε καποιο φορουμ...Εαν δεν υπαρξει προσωπικη επαφη, η οποιαδηποτε εκτιμηση μπορει να ειναι εσφαλμενη.....
Τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει....
Πράγματι, το να συναντήσεις σκάρτους ανθρώπους είναι πιθανό (ακόμη κι αν δεν γίνει η γνωριμία μεσω net). Το ζήτημα είναι κατά τη γνώμη μου να είμαστε εμείς οι ίδιοι σε θέση να τους διακρίνουμε!

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 13:41, 04-02-08:

Σίγουρα ναι. Πολλές φορές δίνει την ευκαιρία σε ανθρώπους που είναι γενικά ντροπαλοί να δείξουν μερικά κομμάτια του εαυτού τους. Έτσι κι αλλιώς το καλό με αυτές τις γνωριμίες είναι ότι μετά από λίγο καιρό καταλαβαίνεις αν ο άλλος αξίζει την προσοχή σου και μπορείς να ανοιχθείς περισσότερο. Νομίζω ότι μπορούν να δημιουργηθούν πολύ όμορφες σχέσεις συν το γεγονός ότι υπάρχει όλη αυτή η αγωνία και η ατμόσφαιρα μυστηρίου μέχρι να γνωρίσεις τον άλλον από κοντά

Παράθεση

Sacrifice

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sacrifice
H Sacrifice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Sacrifice έγραψε στις 14:06, 06-02-08:

Μου έχει συμβεί 3 φορές... Και ΚΑΜΙΑ απο αυτές δεν το έψαχνα ή δεν το επεδίωκα... Απλά ήταν περίοδος που είχα κολλήσει με το internet, με αποτέλεσμα να συναναστρέφομαι άτομα απο το irc, συγκεκριμένα, σε καθημερινή βάση, και να προκύψει... Η πρώτη ήταν άκρως αδιάφορη και μικρή σε διάρκεια. Η δεύτερη ήταν καταστροφική, το χειρότερο άτομο με το οποίο είχα σχέση ποτέ...Η τρίτη, είναι η σχέση μέσα στην οποία είμαι εδώ και 1,5 χρόνο. Ένα καταπληκτικό παιδί... Και να σκεφτείτε οτι αρχικά ήμουν αντίθετη...

Παράθεση

μαριαχ (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαριαχ
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H μαριαχ έγραψε στις 17:54, 17-02-08:

Δεν έχω κάνει κάποια σχέση από το internet. Το στέκι το ανακάλυψα τυχαία και είναι η πρώτη φορά που γράφω για μένα στο ίντερνετ. Οι σχέσεις είναι πολύ δύσκολες σήμερα, ακόμα και από ανθρώπους που βρίσκονται καθημερινά, φαντάζου να μη γνωρίζονται καθόλου και να μη βλέπονται... Από όσα διάβασα από τους παραπάνω πάντως, υπάρχουν και όμορφες ιστορίες αγάπης. Μπράβο σας παιδιά!

Παράθεση

μαριαχ (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H μαριαχ έγραψε στις 17:57, 17-02-08:

Λία τι είναι το IRC ?

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 18:24, 17-02-08:

Γεια σου Μαρία, καλώς μας ήρθες

Το IRC είναι μια υπηρεσία (όχι του δημοσίου, έτσι λέγονται κάποιες συγχρονισμένες διαδικασίες στους υπολογιστές), η οποία επιτρέπει συνδιάλεξη σε πραγματικό χρόνο στο διαδίκτυο. Δηλαδή μέσω αυτής και με χρήση κάποιων ειδικών προγραμμάτων που την "χρησιμοποιούν" ο χρήστης του διαδικτύου μπορεί να ανταλλάξει μηνύματα κειμένου σε πραγματικό χρόνο, το γνωστό μας chat δηλαδή (αν σε μπερδεύει αυτό σκέψου ότι τα emails δεν είναι σε πραγματικό χρόνο, αφού άλλη στιγμή στέλνεται το μήνυμα και άλλη διαβάζεται, όπως και σε αυτό το forum δεν ανταλλάσσουμε μηνύματα σε πραγματικό χρόνο).

Το mIRC στο οποίο αναφερόταν η Michelle είναι ένα τέτοιο "ειδικό" πρόγραμμα και μάλιστα ένα από τα πρώτα και πιο διαδεδομένα.

Αν είσαι καλή στα αγγλικά και έχεις όρεξη να μάθεις περισσότερα, δες εδώ για το IRC και εδώ για το mIRC

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαριαχ (Μαρία)

Νεοφερμένος

H μαριαχ έγραψε στις 18:51, 17-02-08:

Καλως σας βρήκα fandago. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ακόμα δεν έχω μάθει να γράφω γρήγορα στο στέκι και κοιτώ όλες τις οδηγίες. Α! έχουν πολύ πλάκαα οι φωτογραφίες με το μωράκι...

Παράθεση

λυδια4510

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λυδια4510
H λυδια4510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H λυδια4510 έγραψε στις 19:52, 20-02-08:

ναι,εχω κανει,μου βγηκε η ψυχη αναποδα αλλα δεν μετανιωνω και παλι το ιδιο θα κανω εαν νιωσω ξανα αυτα που ειχα νιωσει τοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΟΥΚΙΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΛΟΥΚΙΑ
H ΛΟΥΚΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Γραμματέας . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΛΟΥΚΙΑ έγραψε στις 23:07, 21-02-08:

πάντα πίστευα ότι η σχέση μέσω internet έίχε πολλές οπτικές πλευρές είναι κάτι δοκιμασμένο αλλά με πολλά ρίσκα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:07, 22-02-08:

Όχι.

Παράθεση

neraidoula (Πεγκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη neraidoula
H Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H neraidoula έγραψε στις 00:09, 23-02-08:

Αν πω οτι σε ενα μηνα αρραβωνιαζομαι και οτι το ατομο αυτο με το οποιο ταιριαζουμε παρα παρα πολυ το γνωρισα μεσα απο το νετ θα φανω καπως?!

Παράθεση

kyklamino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kyklamino
H kyklamino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kyklamino έγραψε στις 11:37, 23-02-08:

Προσωπικά έχω κάνει σχέση με καποιον που γνώρισα στο διαδικτυο και είμαστε ακόμα μαζι. Σίγουρα κυκλοφορούν πολλοί περιεργοι και ισως επικινδυνοι τυποι στο διαδικτυο αλλα και τετοιου ειδους ανθρωποι κυκλοφορουν παντου στα κλαμπς, στο δρόμο παντου. Συνεπώς για μένα δεν έχει σημασία τόσο πως θα γνωρίσεις ένα άτομο αλλά να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά και να προσέξεις έστω μια πρώτη εντύπωση αν πρόκειται για άτομο που αξίζει μια ευκαιρία για να τον γνωρισεις καλύτερα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:40, 28-02-08:

Παλι "τραγουδακια" λες βρε?!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 28-02-08 στις 12:55.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 12:49, 28-02-08:

Εγώ δεν έχω κάνει σχέση με κάποιον που γνώρισα στο internet. Έχω όμως αποκτήσει έναν πολύ καλό φίλο που τον γνώρισα σε chat πριν αρκετά χρόνια. Γενικά είμαι λίγο επιφυλακτική γιατί έχω ακούσει πολλά. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει το ενδεχόμενο κάποιοι να βρουν το άλλο τους μισό μεσω του Διαδικτύου (και τέτοιες περιπτώσεις έχω ακούσει) και να ζήσουν happily ever after

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 20:43, 05-03-08:

Έχω κάνει 2 σχέσεις, και δεν είμαι αχάριστος, μπορώ να πω οτι δεν το μετάνιωσα. Όμως, πιστεύω οτι καλύτερα είναι να συμβεί εκτός internet, εκεί που δεν το περιμένεις, γιατί στο internet όταν μιλάς με ένα άτομο άγνωστο, πάντα υποβόσκουν ερωτικές προσδοκίες. Επίσης στο internet, πολλά άτομα καταφεύγουν, θεωρόντας το, ως ένα αντικατάστατο εξεύρεσης συντρόφου.
Άρα, καλύτερα μια γνωριμία τυχαία στη πραγματική ζωή, παρά ένα ραντεβού στα τυφλά στο διαδύκτιο.

Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blk88memorz
Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε στις 23:24, 05-03-08:

Ναι, έχω κάνει σχέση μέσω ιντερνετ και μέσω mIRC συγκερκιμένα.
Δέν είμαστε μαζί πλέον αλλά αυτό δεν έχει να κάνει.
Κ θα ξαναέκανα αν μου δινόταν η ευκαιρία.

Για την εποχή που ζούμε το βρίσκω κάτι απολύτως φυσιολογικό.

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 03:28, 10-03-08:

Kατακριτέο; Ταμπού; Νομίζω ότι σιγά σιγά ξεπερνιέται. Ούτως ή άλλως το νετ δεν είναι παρά ένα μέσο γνωριμίας που μπορεί να φέρει κοντά ανθρώπους που υπό άλλες συνθήκες μπορεί να μη γνωριζόντουσαν ποτέ.

Στην τελική όταν το νερό μπαίνει στο αυλάκι συμβαίνει μετά τη γνωριμία IRL οπότε δεν έχει καμία διαφορά από τις άλλες σχέσεις.

Αν μου έχει συμβεί;;; Εεεεε σαν παιδί κι εγώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη invalid : 10-03-08 στις 03:28. Αιτία: Ξέχασα ένα "ο" :P
Παράθεση

xrisita (ΧΡΥΣΙΤΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrisita
H ΧΡΥΣΙΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H xrisita έγραψε στις 19:09, 04-04-08:

Αν και ειμαι παρα πολυ επιφυλακτικη γενικα με τα παντα και τους παντες
που σημαινει πολυ περισσοτερο με καποια γνωριμια απο το net εν τουτοις μου ετυχε και γνωρισα ενα υπεροχο ανθρωπο και εχουμε μια παρα πολυ ομορφη σχεση 5 χρονια.
Ποτε δεν πιστευα οτι θα μπορουσα να κανω μια γνωριμια απο το internet μου φαινοταν εντελως απιθανο,και ομως ειναι η πιο αληθινη και πιο ωραια σχεση της ζωης μου...

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 21:24, 04-04-08:

μια από τις πιο ωραίες σχέσης που είχα πριν από 8 χρόνια ήταν και μένα από μια γνωριμία από ένα κανάλι της ποδοσφαιρικής μου ομάδας στο irc. Στην αρχή δεν μου άρεσαν τέτοια πράγματα και φοβόμουνα δεν ξέρεις πάνω σε ποιο πέφτεις στην αρχή γίναμε πολύ καλοί φίλοι μετά από 2 μήνες είπαμε να συναντηθούμε σε ένα αγώνα και από τότε είχαμε μια τέλια σχέση για 2.5 χρόνια χωρίσαμε γιατί θα πήγαινε Ρωσία να σπουδάσει.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 02:23, 16-04-08:

Facebook sex addict slept with 50 men

A woman says she is a Facebook sex addict and has slept with 50 men she met through the networking site.
Laura Michaels, 23, set up a group called "I Need Sex" on the site.
She invited men to contact her and those whose picture she liked, she met up with.

Within 10 minutes the group had 35 members and soon attracted 100 men, 50 of whom she slept with.
She told The Sun: "I know that it was risky behaviour but that was part if the thrill."
One of her Facebook conquests was called Simon from Swindon.
She said they met for drinks in her home town of Bristol and then went back to his hotel for sex.
She admitted some people might "look down on me" for her behaviour and said some might even say that she may as well have been a prostitute because then she would at least have been paid for sleeping with so many different men, but she said: "I don't see it like that at all.
"I was satisfying my own desires by setting up the group."
She said Facebook had since removed her page.

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 10:45, 16-04-08:

Για κάποιους ίσως είναι τέλειο... αλλά εγώ δεν έχω κάνει ποτέ σχέση από το internet και ούτε σκοπεύω....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:38, 16-04-08:

Within 10 minutes the group had 35 members and soon attracted 100 men, 50 of whom she slept with.
...Internet: connecting people

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:06, 16-04-08:

Ε...οκ γι' αυτή την γυναίκα το νετ και οι γνωριμίες για σεξ έγιναν αυτοσκοπός

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 16:22, 16-04-08:

Απ-αυτο-σκοπός, αλλά λέμε τώρα V.

Γμτ, και εμείς την παλεύουμε στα μπαράκια

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:37, 16-04-08:

Η συγκεκριμένη, το ίδιο θα έκανε και εκτος internet. Στον άνθρωπο είναι όχι στο μέσο.
Τι έναν ολόκληρο server, τι μια στάση φαντάρους

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 16:49, 16-04-08:

Κρίνοντας από κάτι άτομα που κυκλοφορούν στο νετ, εγώ θα προτιμούσα τους... φαντάρους

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 17:19, 16-04-08:

Τα γουστα στον ερωτα ειναι υποκειμενικα.
Μην ανησυχεις που σου αρεσουν οι φανταροι.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:33, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Γμτ, και εμείς την παλεύουμε στα μπαράκια
Ε μα σου είπαν να ανεβάσεις την εικόνα σου να πέσουν τα γκομενάκια, αλλά κάνεις νάζια

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 17:34, 16-04-08:

Ασ' τον περνάει κλιμακτήριο

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:36, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Κρίνοντας από κάτι άτομα που κυκλοφορούν στο νετ, εγώ θα προτιμούσα τους... φαντάρους
Πάντως εδώ που είμαι έχει στρατόπεδο...
Όποιος θέλει [ονόματα δεν λέμε ] τον φιλοξενώ...Ακούς Ρεμπ;

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H invalid αντ έγραψε στις 17:39, 16-04-08:

Επίσης διαθέτουμε και ναύτες αν βαρέθηκες το πεζικό!! xD

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:39, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Ε μα σου είπαν να ανεβάσεις την εικόνα σου να πέσουν τα γκομενάκια, αλλά κάνεις νάζια
ακριβως αυτο φοβηθηκε θοδωρη μου...οτι θα πεσουν...οχι στα ποδια του...αλλα απο κανα λοφο, οροφο, γεφυρα....ο,τι τους βρισκεται τελος παντων...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:41, 16-04-08:

Δουλέψτε το Ρεμπεσκέ με εξυπνάδες, ναι ναι! Ο Ρεμπεσκές όμως το έχει φιλοσοφήσει πολύ ωραία το ζήτημα κι ας νομίζετε ότι κάνει χάζι. Τουλάχιστον ο φαντάρος ξημεροβραδιάζεται με το AK-47 αγκαλιά γιατί κάποιοι γραφιάδες στο υπουργείο του είπαν πως 12 μήνες πρέπει να μάθει πως να υπερασπίζεται την πατρίδα έναντι στον οχτρό τον κακό τον γείτονα που θέλει να του φάει τη γυναίκα...

Δεν κάθεται 24 ώρες σε φόρα και κατηφόρα αγκαλιά με το ΑΚ-3 που του έδωσε ο Θεος ανάμεσα στα σκέλια, για να βρεί γυναίκα επειδή ξέχασε πως υπάρχει ζωή έξω από το σπίτι του.

Η διαφορά είναι στον Καμύ αγαπητοί. Ο Καμύ δεν έγραφε, έσπερνε...!

Παράθεση

kataktiths

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kataktiths
Ο kataktiths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O kataktiths έγραψε στις 23:14, 16-04-08:

εχω κανει σχεση δυο φορες μεσω ιντερνετ κ μαλιστα εγω που καποτε εβριζα για τετοια πραγματα...αλλα ο φιλοσ μου φροντισε.... λοιπον κ τις δυο φορες ολα ηταν μια χαρα ευτυχως...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Asgardian, Dorapr, zaxir18, Αγγελος Κοκ

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους