Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,154 μηνύματα σε 92,198 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 546 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 174)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
66
37,93%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,52%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
8,05%
Όχι, ποτέ μου!
67
38,51%

jetry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jetry
H jetry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H jetry έγραψε στις 11:47, 04-12-08:

εγώ πάλι γνώρισα έναν τύπο ο οποίος απλά σου πουλούσε φρου φρου κ αρώματα μέχρι να σε ρίξει στο κρεβάτι κ απο κει κ πέρα μην τον είδατε...
μακριά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 11:57, 04-12-08:

Πόσο καιρό μιλούσες μαζί του και αφού τον συνάντησες in real life πόσο καιρό μετά κάνατε σεξ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:01, 04-12-08:

Εχω έχω δυο πολύ καλούς φίλους που γνώρισα από το Internet......
Είναι και αυτό σχέση..
Αλλά να σας πω το κουφό:
Γνωρισα το αγόρι μου έξω από ένα κοινό γνωστό... και ανακάλυψα ότι μιλούσαμε στο internet.... πρίν λίγο καιρό και δεν είχαμε καταλάβει.
Ποιάνετε; για γνωριμία; Δεν ξέρω. Είμαστε πολύ καλά.
Βεβαια ήταν τυχαίο το οτι μιλούσαμε στο chat room εκείνο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jetry

Νεοφερμένος

H jetry έγραψε στις 12:41, 04-12-08:

2 μήνες περίπου μιλούσαμε και σεξ κάναμε πολύ γρήγορα η αλήθεια είναι αλλά αυτός καλά έκανε εγώ είμαι η ηλίθια..

Παράθεση

Obscura

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 12:47, 04-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από jetry
2 μήνες περίπου μιλούσαμε και σεξ κάναμε πολύ γρήγορα η αλήθεια είναι αλλά αυτός καλά έκανε εγώ είμαι η ηλίθια..
Διάβασα το thread που άνοιξες Δεν ξέρω αν πρέπει να κατηγορείς τον εαυτό σου σ'αυτήν την περίπτωση... Για να δούμε... Τουλάχιστον ήταν καλό το σεξ;

Παράθεση

jetry

Νεοφερμένος

H jetry έγραψε στις 12:51, 04-12-08:

βρε το σεξ ήταν παραπάνω από καλό αλλά τι να το κάνεις... εγώ κόλλησα με τον τρόπο που μου συμπεριφέροταν όταν βρισκόμασταν κ επίσης κάνω το λάθος να επικοινωνώ ακόμα μαζί του και να το παίζω φίλη...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 13:03, 04-12-08:

Δεν είσαι ηλίθια. Και εσύ καλά έκανες, δεν έπαθες κάποιο τρομερό κακό. Περάσατε καλά και μέχρι εκεί. Απλά θα ήσουν αφελής αν εσύ περίμενες άλλα και αυτός είχε άλλα στο νου του. Το sex πλέον από μια ηλικία και μετά δεν είναι και "για το γάμο"

Παράθεση

jetry

Νεοφερμένος

H jetry έγραψε στις 13:07, 04-12-08:

εγώ περίμενα οτι θα έβγαινε κάτι καλό από όλο αυτό.. προφανώς φταίει το οτι έχω κουραστεί... είμαι 25 κ δεν έχω κάνει ποτέ ουσιαστική σχέση και μου την έχει δώσει... 3 χρόνια είχα free σχέση με κάποιον, για ένα διάστημα έβγαινα με κάποιον που δεν έκατσε τελικά γιατι δεν ταίριαζε στα γούστα μου και τώρα αυτό.. είμαι απογοητευμένη δεν ξέρω..

Παράθεση

giannaras5026

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannaras5026
Ο giannaras5026 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O giannaras5026 έγραψε στις 17:39, 24-12-08:

Χρόνια πολλά σε όλους – ες, με υγεία και ευτυχία.
Έλαβα ένα email από το e steki αλλά με άγνωστο-η αποστολέα, επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με αυτού του είδους την επικοινωνία, απαντάω χωρίς να ξέρω ποιος – α θα το παραλάβει. Σε κάθε περίπτωση εγώ είμαι ο Γιαννάρας.
επί του προκειμένου: Κατά τη γνώμη μου κανένας δεν πρέπει να δένεται με τέτοιου είδους σχέσεις, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι θετικό πράγμα να κάνει κανείς νέες γνωριμίες. Πιστεύω ότι κανένας δεν έχασε από την ανταλλαγή απόψεων. Το περιεχόμενό τους τώρα πρέπει να το σταθμίζουμε και αν δεν μπορούμε να διατηρήσουμε το επίπεδο που επιθυμούμε πάντα υπάρχει χρόνος να διαμορφώσουμε τη συζήτηση στα επίπεδα που θα μας ήταν ευχάριστη και ενδιαφέρουσα. Πάντα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί και να πατάμε πάντα σε σταθερό έδαφος. Κατά τα άλλα γιατί όχι; Η περιπέτεια είναι ένας καλός στόχος και η καλή συζήτηση με έναν άλλο χρήστη του διαδικτύου είναι μία καλή περιπέτεια.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:02, 01-01-09:

Η πρωτη σοβαρη σχέση μου ήταν με εναν απο το ιντερνετ και διηρκησε 1 χρονο και κατι...δεν μπορω να πω οτι θα ηθελα καποια αλλη σχεση απο το ιντερνετ...οχι γιατι εφταιξε αυτο που χωρισαμε αλλα γιατι θέλω κάτι real...απο την αρχη ως το τελος...

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 19:30, 03-01-09:

Ποτε και, δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στο κοσμο να κανη κανειs σχεση μεσο του ιντερνετ,θεωρο οτι υπαρχουν πολυ καλυτερη τροποι και πολυ πιο καταληλα μερη για να κανη κανειs καποια σχεση.Στο κατω κατω αs βγαινουμε και λιγο εξω υπαρχη και εκει κοσμοs που περιμενη να μαs γνωριση και να τον γνωρισουμε.

Παράθεση

karolino (ΜΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη karolino
H ΜΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H karolino έγραψε στις 01:44, 05-01-09:

Μέχρι πριν λίγο καιρό το θεωρούσα εξωπραγματικό αλλά εδώ και δύο μήνες βγαίνω με ένα παιδί που γνώρισα μέσω ίντερνετ και είδα ότι όλα αυτά που σκεφτόμουν δεν είχαν τελικά καμία βάση! Τώρα βέβαια αν με ρωτούσαν αν το ξαναέκανα? Δεν ξέρω δεν είναι πάντα όλα ίδια και τόσο καλά αυτά πιστεύω συμβαίνουν μόνο μία φορά!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 05-01-09 στις 01:52. Αιτία: μετατροπή σε πεζά
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 10:18, 05-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από WalkerYannis
Οι σχέσεις που έχουν γίνει από διαδύκτυο έιναι ελάχιστες και απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Οι υπόλοιποι απλά έχασαν το σπουδαιότερο αγαθό, το χρόνο τους!

Το αυτό!!

Και συμπληρώνοντας το σχόλιο του συνδίκτυου, όχι μόνο το χρόνο,
αλλά και ένα μέρος της σκέψης μας,
πολύτιμη και αυτή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DownCast

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DownCast
Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O DownCast έγραψε στις 12:05, 12-01-09:

Εγώ σε αντίθεση με τα παρακάτω και επειδή στο "έξω" και στα "κατάλληλα μέρη" συναντούσα και συναντώ μόνο απόλυτη αδιαφορία και παραγκωνισμό και επειδή δεν έβλεπα φως πουθενά αλλά ούτε και κόσμο να περιμένει, είπα να ασχοληθώ και με το διαδίκτυο...

Και έτσι έβγαλα τα συμπεράσματά μου... και για το διαδίκτυο...

Αρχική Δημοσίευση από Φωτηs
Ποτε και, δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στο κοσμο να κανη κανειs σχεση μεσο του ιντερνετ,θεωρο οτι υπαρχουν πολυ καλυτερη τροποι και πολυ πιο καταληλα μερη για να κανη κανειs καποια σχεση.Στο κατω κατω αs βγαινουμε και λιγο εξω υπαρχη και εκει κοσμοs που περιμενη να μαs γνωριση και να τον γνωρισουμε.

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 13:46, 12-01-09:

εγω νομιζω οτι μπορουν να αναπτυχθουν πολυ ομορφες σχεσεις μεσω διαδυκτιου ερωτικες ή φιλικες.ο ιδιος ανθρωπος ειμαι που θα με δεις στην καφετερια στο γραφειο σε σπιτι κοινων γνωστων....ισα ισα εδω μας δινεται η ευκαιρια να πουμε κι ενα σωρο πραγματα σοβαρα ή λιγοτερο σοβαρα.αν στον εξω κοσμο ειμαι σκαρτη,τοτε ειμαι κι εδω.κι εδω επειδη εχεις κι εναν φοβο και κρατας και μια "πισινη" ισως σε πληγωσω λιγοτερο απο οσο εκει εξω που θα σου σκασω με το χαμογελο.
προσωπικα εχω γνωρισει πολλους ανθρωπους μεσω διαδικτυου σε φιλικο παρεΪστικο επιπεδο κι ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο.με αλλους ταιριαξα κι με αλλους οχι οπως συμβαινει σε καθε κοινωνικο χωρο.
με την ιδια λογικη θα λειτουργουσα αν μου τυχαινε και σε ερωτικο επιπεδο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*lilly*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *lilly*
H *lilly* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H *lilly* έγραψε στις 13:53, 12-01-09:

Σχέση (ερωτική) από το διαδίκτυο δεν έχω κάνει και για να είμαι ειλικρινής ούτε σκοπεύω, μολονότι έχω την τιμή να γνωρίζω πολλά αξιόλογα άτομα εξ αυτού. Στον περίγυρο μου υπάρχουν 2 παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίστηκαν μέσω νετ και δεν μετανοιώνουν για αυτό. Το ατυχές γεγονός είναι πως στην Ελλάδα μια τέτοια γνωριμία αντιμετωπίζεται καχύποπτα.

Προσωπικά, προτιμώ να διατηρώ φιλικές επαφές με ανθρώπους που "με διαβάζουν" και συνομιλούμε μέσω φόρουμ για παράδειγμα, παρά να αναπτύξω ερωτική σχέση στην οποία ενδεχομένως τα πράγματα να μην έχουν και την καλύτερη κατάληξη δημιουργώντας μου ένα "εμπόδιο" στην ελεύθερη έκφραση εντός του ιστότοπου.

Σαν να κάνεις σχέση με κάποιον από την δουλειά σου και η ατμόσφαιρα να ηλεκτρίζεται...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:23, 12-01-09:

προσωπικα με αφορα πολυ το θεμα μιασ κ εδω κ τρια χρονια σινομιλω μεσω msn με καποιον.. Μιλαγαμε παντα τελειως φιλικα κ μαλιστα κατα καιρους εχουμε ανοιχτει σε πολλα κ ποικιλα θεματα αρκετα προσωπικα.. το περισσοτερο διαστημα που μιλαμε ειμασταν κ οι 2 σε σχεσεις κ πιο σοβαρες κ πιο free. Tους τελευταιους μηνες ομως φαινεται να εχει αναπτυχθει αναμεσα μας κατι εντονο... Συγκρατιεμαι κ δε λεω οτι ειναι ερωτας γιατι μιας κ το λεμε καιρο τωρα δεν εχουμε συναντηθει ακομα μιας κ το φρεναρω εγω,τ αλλα τον σκεφτομαι ολη μερα σχεδον. Μου παρουσιαζοωται ευκαιριεσ για σχεση κ εγω αδιαφορω γιατι σκεφτομαι εκεινον.. Και ολα αυτα που συζητατε τωρα με χουν βαλει σε σκεψεις... Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 17:57, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
προσωπικα με αφορα πολυ το θεμα μιασ κ εδω κ τρια χρονια σινομιλω μεσω msn με καποιον.. Μιλαγαμε παντα τελειως φιλικα κ μαλιστα κατα καιρους εχουμε ανοιχτει σε πολλα κ ποικιλα θεματα αρκετα προσωπικα.. το περισσοτερο διαστημα που μιλαμε ειμασταν κ οι 2 σε σχεσεις κ πιο σοβαρες κ πιο free. Tους τελευταιους μηνες ομως φαινεται να εχει αναπτυχθει αναμεσα μας κατι εντονο... Συγκρατιεμαι κ δε λεω οτι ειναι ερωτας γιατι μιας κ το λεμε καιρο τωρα δεν εχουμε συναντηθει ακομα μιας κ το φρεναρω εγω,τ αλλα τον σκεφτομαι ολη μερα σχεδον. Μου παρουσιαζοωται ευκαιριεσ για σχεση κ εγω αδιαφορω γιατι σκεφτομαι εκεινον.. Και ολα αυτα που συζητατε τωρα με χουν βαλει σε σκεψεις... Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??
Προσωπικά εγω δεν το θεωρώ καθολου παράξενο...Φυσικά και θα συμφωνήσω με αυτο που ειπες οτι μπορει να τον ξερεις πολυ καλυτερα απο καποιους "real" ανθρώπους που συναναστρεφεσαι...αν εισαι σιγουρη οτι κατι υπαρχει μεταξυ σας μην σταματησεις απο το να κανεις κατι...
Ωστόσο παντα πρεπει να είσαι προσεκτική...αλλα για να λες οτι μιλατε 3 χρονια...θεωρω οτι ξερεις τι ανθρωπος ειναι...

Φιλικη Συμβουλη: δεν ξερω τι ατομα ειστε (αν πιανετε ευκολα κουβεντα) αλλα για να γλιτωσεις τυχον αμηχανιες στην πρωτη σας συναντηση καλυτερα να πατε βολτα και μετα οπου καταληξει παρα να πας να μπαστακωθεις σε μια καφετερια και να κοιτιεστε σαν χαζοι...γιατι καποια στιγμη τα θεματα τελειωνουν...ενω στον δρομο για βολτα παντα βρισκεις κατι να συζητησεις...

Παράθεση

akissss18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akissss18
Ο akissss18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O akissss18 έγραψε στις 23:46, 05-03-09:

έχω κάνει σχέση και "πληγωθηκα"..απλά φίλοι μου όπως και στις real σχέσεις πρέπει να κρατάμε μια ''πισινή'.!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 05-03-09 στις 23:54. Αιτία: greeklish
Παράθεση

ΑΛΙΝΑ (Αλινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΑΛΙΝΑ
H Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H ΑΛΙΝΑ MH ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΧΟΥΣ! έγραψε στις 22:16, 08-03-09:

Νομίζω ότι κάθε άνθρωπος ψάχνει να βρεί το άλλο του μισό.Τώρα τό πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι ,πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης αλλά καί περιστάσεων. Εγώ γνωρίζω κάποιον υπέροχο άνδρα , αρχιτέκτονα , εμφανίσημο ,καλό παιδί από ωραία,και μοντέρνα οικογένεια , πού δυσκολεύεται να βρεί κοπέλα να κάνει σοβαρή σχέση .Μήπως τελικά τα καλά παιδιά ,άνδρες , γυναίκες , ειναι κρυμένοι / γιατί άκουσα καί καλά κορίτσια να έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Ας μου λύσει κάποιος την απορία . Απ την άλλη μήπως το ΙΝΤΕΡΝΕΤ ειναι μιά
λύση σ'αυτό το πολύ δύσκολο θέμα .Ας μην αφορίζουμε τόσο εύκολα τα πάντα. Προσωπικά νομίζω ότι εδώ έχει εφαρμογή η λαική παροιμία ..όποιος γυρίζει μυρίζει κι όποιος κάθεται βρωμίζει!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:26, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΛΙΝΑ
Απ την άλλη μήπως το ΙΝΤΕΡΝΕΤ ειναι μιά λύση σ'αυτό το πολύ δύσκολο θέμα .Ας μην αφορίζουμε τόσο εύκολα τα πάντα. Προσωπικά νομίζω ότι εδώ έχει εφαρμογή η λαική παροιμία ..όποιος γυρίζει μυρίζει κι όποιος κάθεται βρωμίζει!!!!
Το καλύτερο σενάριο που συμβαίνει στις cyber γνωριμίες είναι να συναντηθούν μια μέρα δυο ναυάγια και να ταιριάξουν. Καλά ή κακά ναυάγια υπάρχουν ; Ναυάγια θα'ναι για να καταλήξουν να ψάχνουν από το internet. Ανεξάρτητα μόρφωσης ή status. Τίποτε άλλο, τα υπόλοιπα είναι ευσεβείς ανεδαφικές προσδοκίες. 'Αμα είσαι γεμάτος στην κοινωνική σου ζωή και έχεις τόση αυτοπεποίθηση και skills, γιατί να αναζητάς σχέση από το internet και γιατί να αφιερώνεις ώρες ολόκληρες σε chat ; Προσωπικά chat δεν κάνω με κανέναν, και έχω απενεργοποιήσει όλα τα messenger. Το θεωρώ ανόητο. Μην ελπίζετε στο ίντερνετ παιδιά, εκτός αν θέλετε να κάνετε το κέφι σας, γιατί όχι ; Αυτό είναι πιο ειλικρινές και τίμιο τουλάχιστον. Καμμιά φορά από το κέφι σου ή από φιλία μόνο να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό είναι πιθανό. Στο internet πρέπει να τα παίρνει κανείς όλα ελαφριά, για μένα είναι μόνο ένα είδος διασκέδασης κι ένα πολύτιμο πεδίο πειραματισμού και γνώσης της ανθρώπινης ιδιαιτερότητας. Τσάμπα μαθήματα Ψυχολογίας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:44, 20-03-09:

Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??

Βρε μια χαρά λογικό είναι,
μα άμα τον δείς από κοντά και σου ρίχνει καμμία 40ετία, ο θεός θα γελάει από πάνω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angel22 (Georgia)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel22
H Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Angel22 έγραψε στις 00:41, 22-08-09:

Η αλήθεια είναι ότι μια φορα έχω κάνει σχέση μέσω ιντερνετ και απεδείχθει καταστροφική!!!!!!! Υπήρξαν βέβαια κάποιες καλές στιγμές αλλά ήταν πνιγμένες στο ψέμα και την υποκρισία... Γιατι τελικά με αλλον μίλαγα και με άλλον βγήκα Είχε πάρει ο κόλλητος του μια φωτο του παιδιου και μιλάγαμε... Βρήκε λοιπόν τα σκούρα όταν μια μερα του ζητησα να ανοίξει τη webcam τα πε όλα στον κολλητό του ο οποίος δεν έχασε ευκαιρία και συνέχισε την όλη φάση... Λογικο παιδι εμφανίσιμος ήταν αλλα όταν αρχισα να βρίσκω ασυνεπειες σε αυτα που είχε πει ονοματα (ναι μέχρι και σ αυτο) και διαφορα τον πίεσα και μου τα 'πε όλα... και θύμωσα απίστευτα . Ντάξει δεν έφταιγε σε κάτι αλλα τουλάχιστον μπορούσε να μου εξηγήσει την κατάσταση και αν γούσταρε να γνωριστούμε καλύτερα να μου το πει. Μπορώ λοιπόν να πω ότι δεν θα επιδίωκα σχέση και γενικά γνωριμίες μέσω ίντερνετ αλλα δεν θα το απέκλεια κιόλας γιατι προσωπικά σαν άνθρωπος μ'αρεσει η προσωπική επαφη με καποιον.

Παράθεση

touma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη touma
Ο touma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αυτοκινήτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O touma έγραψε στις 22:20, 25-09-09:

Εγώ θα το τολμούσα να βγώ με κάποια απο το forum κι αν δε ταιριάζαμε απλά θα το τέλειωνα.Πιστεύω ότι όλα είναι θέμα τύχης τελικά.Όπως και μια άλλη γνωριμία μπορεί να αποδειχθεί σκάρτη έτσι πιστεύω και μέσο Η/Υ. Απλά θέλω να συμπληρώσω ότι σίγουρα υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τη πατήσεις αν δεν είσαι λίγο προσεχτικός.Απλά ή ρισκάρεις ή όχι κι όπως είπα και πιο πριν όλα είναι θέμα τύχης.Επίσης αυτό δε σημαίνει ότι όποια βρίσκουμε της την πέφτουμε πρέπει να μας κεντρίσει και λίγο το ενδιαφέρων στις απαντήσεις της.

Παράθεση

errieta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη errieta
H errieta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H errieta έγραψε στις 14:17, 28-09-09:

Για να πω την αλήθεια,οι σχέσεις μέσω internet δεν μου φαίνονται και ό,τι καλύτερο εκτός από κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που καταλήγουν μέχρι και σε γάμο... εγώ δε θα το έκανα ποτέ γιατί όπως έχει αποδειχτεί τουλάχιστον σε μένα όλοι στο internet σε ρωτάνει πράγματα πολύ προσωπικά από την πρώτη συζήτηση κιόλας και καταλήγουν να σε θίγουν πολύ.... δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά αυτό πιστεύω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηρώ : 28-09-09 στις 14:30. Αιτία: δεν επιτρέπονται τα greeklish :)
Παράθεση

mish kardia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mish kardia
H mish kardia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mish kardia έγραψε στις 14:37, 28-09-09:

Ναι... Εχω κανει σχεση απο το ιντερνετ και πολλες φορες... Βεβαια καμμια δν κρατησε πολυ καιρο... Αλλα εχει πλακα... Οταν καποιος αποφασισει να βρει μια σχεση μεσα απο το ιντερνετ πρεπει να προσεχει πολυ αλλα ταυτοχρονα να το απολαυσει...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 28-09-09 στις 14:51. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:52, 28-09-09:

Στο ίντερνετ μπορείς να γνωρίσεις καλύτερα τον άλλον γιατί ανοίγεται πιο εύκολα από τη στιγμή που είσαι γι' αυτόν ένας άγνωστος που δε θα δει ποτέ. Αυτό όμως μπορεί να γυρίσει και μπούμερανγκ γιατί μπορεί να σου πει αυτό που θες να ακούσεις. Γενικά σε αυτήν την επικοινωνία υπάρχει μεν η θεωρία (στο μέγιστο βαθμό), λείπει όμως η πράξη που θα αποδείξει του λόγου το αληθές αυτών που λέει κάποιος.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

M4dn3sS

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη M4dn3sS
Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε στις 02:33, 18-10-09:

Μου έχει συμβεί και σε εμένα να κάνω σχέση με κοπέλα που γνώρισα στο ίντερνετ...Μετά από κάποιους μήνες που μιλούσαμε είπαμε να βρεθούμε,το αποτέλεσμα ήταν να καταλλήξει σε σχέση.

Παράθεση

MrsLittleFairy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MrsLittleFairy
H MrsLittleFairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H MrsLittleFairy έγραψε στις 13:39, 18-10-09:

Θεωρούσα αυτές τις "σχέσεις" τελείως ξενέρωτες . . .
όταν όμως τα έφτιαξα με ένα παιδί στην ηλίκια μου από την Αθήνα άλλαξα εντελώς γνώμη!!
κάθε μέρα περίμενα πως & πως να γυρίσω από το σχολείο για να μιλήσω μαζί του [συνήθως με web]
βέβαια αυτό δν κράτησε πολύ αφού ένα από τα σημοντικότερα πράγματα σε μία σχέση είναι η επάφη.
Με απόσταση 450 χλμ. αυτό ήταν αδύνατο!!!

Παράθεση

evani

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evani
H evani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H evani έγραψε στις 22:30, 31-10-09:

Και γω δεν περίμενα να κάνω μια σχέση με έναν που θα γνώριζα σε chat room... Κι όμως πριν κανα χρόνο περίπου με ένα παιδί που μένει στην Κρήτη αρχίσαμε να μιλάμε πιό πολύ σιγά σιγά. Ανταλλάξαμε και msn οπότε τον είδα σε φωτό αν και δεν σας κρύβω μέχρι να τον δω δυο μήνες μετά από κοντά φοβόμουν αν είναι αυτός πράγματι γιατί τόσα ακούμε να γίνονται....μέχρι να συναντηθούμε λοιπόν από κοντά είχε αρχίσει να αρέσει ο ένας στον άλλο και να μιλάμε με τις ώρες στο τηλέφωνο... και όταν ήρθε Αθήνα να με δει τα φτιάξαμε και επίσημα πλέον.... Η απόσταση βέβαια μας έκανε με τον καιρό που δενόμασταν όσο μας το επιτρέπει βέβαια μια τέτοια γνωριμία από chat να στενοχωριόμαστε ειδικά όταν ερχόταν να με δει και έπρεπε να ξαναφύγει.... Παρόλο πάντως που γνωριστήκαμε στο internet νιώθω λες και τον ξέρω χρόνια... Τώρα έχουμε χωρίσει λόγω της απόστασης και επειδή εγώ φέτος δίνω πανελλήνιες.....Όμως δεν έχουμε πάψει να μιλάμε σχεδόν καθόλου και είμαστε σε σημείο να τα ξαναβρούμε.... γιατί και οι δυο νιώθουμε τόσους μήνες μετά πολλά πράγματα ο ένας για τον άλλο.....Πάντως ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου προκύψει σε μια γνωριμία από το internet και πρέπει να είναι κανείς επιφυλακτικός..... Πάντως δεν νομίζω να ξαναμπώ σε μια τέτοια διαδικασία γνωριμίας με κάποιον....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 31-10-09 στις 23:23. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 23:40, 31-10-09:

Κάτι παίζει.....και στο νετ νομίζω πολύ πιο εύκολα γνωρίζεις άτομα!!

Παράθεση

markezana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη markezana
H markezana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H markezana happy new year!! έγραψε στις 17:04, 30-12-09:

Όλα στη ζωή είναι...ποτέ δεν ξέρεις πότε και από που θα σου χτυπήσει ο έρωτας το καμπανάκι...
Γνώρισα τον δικτυακό μου έρωτα σε ένα site γνωριμιών...ένα μήνα αργότερα ...ήρθε και με βρήκε..
από τότε και για τέσσερα χρόνια δεν χωριστήκαμε ούτε για διακοπές!

Είναι θέμα τύχης να βρεις αυτό που θέλεις...και ναι...υπάρχουν προσφορές και στο διαδίκτυο!!

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 03:29, 31-01-10:

Και εγω πριν απο ένα χρόνο γνώρισα κάποιον μέσω ιντερνετ(έχοντας και μια σχέση εκείνο τον καιρο)και αρχίσαμε να μιλάμε για μουσική με αφορμή ένα βίντεοκλιπ που είχα ανεβάσει στο fb...Συνεχίστηκε η συζήτηση στο msn και για να μην τα πολυλογώ κατέληξε να είναι ο άντρας της ζωής μου με τον οποίο είμαστε αχώριστοι!!(και αρραβωνιασμένοι..)

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 03:51, 31-01-10:

Και εγω πριν απο ένα χρόνο γνώρισα κάποιον μέσω ιντερνετ(έχοντας και μια σχέση εκείνο τον καιρο)και αρχίσαμε να μιλάμε για μουσική με αφορμή ένα βίντεοκλιπ που είχα ανεβάσει στο fb...Συνεχίστηκε η συζήτηση στο msn και για να μην τα πολυλογώ κατέληξε να είναι ο άντρας της ζωής μου με τον οποίο είμαστε αχώριστοι!!(και αρραβωνιασμένοι..)
Σε ένα χρόνο πρόλαβες να χωρίσεις και να αρραβωνιαστείς άλλον? Πρέπει να τον θέλεις πολύ

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:57, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από kristy314
19 ετών αρραβωνιασμένοι ;;;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:25, 31-01-10:

αρραβωνιασμένοι στα 19 , σημαίνει ότι δεν τα έχουνε χαλάσει 3 φορές τον πρώτο μήνα ή έχουνε βγει για φαγητό σε μαγαζί που δεν έχει ντελίβερυ

Παράθεση

ΑΛΙΝΑ (Αλινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΑΛΙΝΑ
H Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H ΑΛΙΝΑ MH ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΧΟΥΣ! έγραψε στις 22:18, 31-01-10:

Λοιπόν,γράφω και την δική μου γνωμη για το θέμα. Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι ρίσκο να αλιεύει κάποιος σοβαρή παρέα από το διαδίκτυο ,αφου όλοι κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους.
Τώρα αν,και κατα τύχη δημιουργηθεί μια γνωριμία ,να μη λέγονται προσωπικά πράγματα,γιατί,ποτέ
δεν ξέρεις....Μουσικούλα,ανεκδοτάκια και διάφορα αθώα πραγματάκια , ναί. Αλλά τίποτα παραπάνω.
Σε μια υποτιθέμενη συνάντηση ,μπορεί και απ τις δυό μεριές να σταλούν αλλοι άνθρωποι.
Τώρα αν η θεα Τύχη έχει βάλει το χεράκι της ,αυτό είναι αλλο θέμα και πρέπει να αναζητηθεί στην μεταφυσική. Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η χρειάζεται
φιλικα
Αλίνα

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,746 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 22:30, 31-01-10:

Ναι αμέ 3 σχέσεις, κ οι τρεις αποτυχημένες όπως κ αυτες που ήταν εκτός ιντερνετ

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 849 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 22:54, 31-01-10:

Όχι.

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 23:52, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Σε ένα χρόνο πρόλαβες να χωρίσεις και να αρραβωνιαστείς άλλον? Πρέπει να τον θέλεις πολύ
Ε χώρισα σχεδόν αμέσως μόλις κατάλαβα με τι είχα να κάνω(βλ. ερωτας της ζωής μου)

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
19 ετών αρραβωνιασμένοι ;;;
Αμέ!Και πολύ χαρούμενοι γι αυτο!!
Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
αρραβωνιασμένοι στα 19 , σημαίνει ότι δεν τα έχουνε χαλάσει 3 φορές τον πρώτο μήνα ή έχουνε βγει για φαγητό σε μαγαζί που δεν έχει ντελίβερυ
Εννοειται πως δεν έχουν γίνει αυτα που λες...(Αν κ δεν καταλαβα πως το εννοειςΥπάρχει ειρωνικός τόνος??Ξανθια...)

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 00:27, 01-02-10:

Παρόμοια κατάσταση. Σε καταλαβαίνω πλήρως.

Παλιότερα είχα κάτι σαν σχέση με άτομο που γνώρισα από το web αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Την μια ήθελε, την άλλη δεν ήθελε, ε μην το κουράζουμε.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που το θεωρείτε παράξενο και κακό, ποια είναι η διαφορά του να γνωρίσεις κάποιον μέσω net από το να τον γνωρίσεις πχ τυχαία στον δρόμο ή σε ένα club πχ. Πώς τον μαθαίνεις καλύτερα? Βήμα βήμα από το net ή με μια μικρή πρώτη οπτική επαφή irl? Μα αν είναι δυνατόν να σας φαίνεται περίεργη η γνωριμία μέσω Internet. Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
Έχει το πλεονέκτημα πάντως ότι μπορείς να ερωτευθείς πρώτα τον χαρακτήρα κάποιου και μετά την εμφάνιση (ειδικά εφόσον δεν έχεις δει φώτο του). Στην γνωριμία από κοντά αυτό συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:39, 01-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Zed

Παλιότερα είχα κάτι σαν σχέση με άτομο που γνώρισα από το web αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Την μια ήθελε, την άλλη δεν ήθελε, ε μην το κουράζουμε.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που το θεωρείτε παράξενο και κακό, ποια είναι η διαφορά του να γνωρίσεις κάποιον μέσω net από το να τον γνωρίσεις πχ τυχαία στον δρόμο ή σε ένα club πχ. Πώς τον μαθαίνεις καλύτερα? Βήμα βήμα από το net ή με μια μικρή πρώτη οπτική επαφή irl? Μα αν είναι δυνατόν να σας φαίνεται περίεργη η γνωριμία μέσω Internet. Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
Έχει το πλεονέκτημα πάντως ότι μπορείς να ερωτευθείς πρώτα τον χαρακτήρα κάποιου και μετά την εμφάνιση (ειδικά εφόσον δεν έχεις δει φώτο του). Στην γνωριμία από κοντά αυτό συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκαιο..Στην real life θα δεις τον άλλον πρώτα εξωτερικά και μετά εσωτερικά σε αντίθεση με το internet που πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο.

Μάλιστα προσφάτως ενθουσιάστικα με ένα παιδί που μιλούσαμε μέσω νετ και πολύ αργότερα είδα φωτό του και εντάξει
Τελικά καταλαβαίνεις πιο εύκολα αυτό που λέμε ότι ο χαρακτήρας κάποιου δεν έχει σχέση με την εξωτερική του εμφάνηση.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

H kristy314 έγραψε στις 00:56, 01-02-10:

Και εγώ τον καλό μου πρώτα τον ερωτεύτηκα μεσω web(αν κ είχα δει και φωτος του κ τον είχα συναντήσει κ μια φορά για να μου δώσει ένα cd)και μετά μόλις συναντηθήκαμε ήταν σαν να τον ήξερα χρόνια και ήθελα να τον φιλήσω αμέσως!ε δεν αντιστάθηκα κ πολύ...(μιση ώρα)!
Θέλω να πω ότι είχα γνωρίσει αρκετά τον χαρακτήρα του έτσι ώστε να τον ερωτευτώ τρελά κ να τον σκέφτομαι συνέχεια κ να έχω σκάσει μέχρι να συναντηθούμε για πρώτη φορά..Βασικά προυπόθεση είναι να σου δείχνει ο άλλος τον αληθινό του χαρακτήρα και απο εκεί και πέρα δεν βρίσκω τον λόγο να είναι κακές οι γνωριμίες μέσω ίντερνετ(μονο μία φορά έχω κάνει βέβαια..).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 01:04, 01-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από kristy314
Βασικά προυπόθεση είναι να σου δείχνει ο άλλος τον αληθινό του χαρακτήρα και απο εκεί και πέρα δεν βρίσκω τον λόγο να είναι κακές οι γνωριμίες μέσω ίντερνετ(μονο μία φορά έχω κάνει βέβαια..).
Εάν μιλάτε καιρό (γενικά, όχι εσύ), τότε είναι εξαιρετικά εύκολο να μάθεις τον χαρακτήρα του αλλουνού. Αλλά θέλει συχνά και για αρκετό καιρό. Όχι εντάξει, μιλήσαμε μια βδομάδα, ώρα να βγούμε ραντεβού. Αυτό για τους τελείως άγνωστους μεταξύ τους. Αν τον άλλον τον ξέρεις έστω κι από ένα forum, οκ, ακόμα καλύτερα.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,709 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 01:29, 01-02-10:

Δεν μου έχει τύχει. Αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα, αν γνώριζα μια κοπέλα και μέσω αυτής της e-γνωριμίας μας να καταλήγαμε μετά από πολύ καιρό στο πιθανόν διαταύτα (παθιασμένο έρωτα). (αλλά, δεν έχει σημασία, ας μέναμε και μόνο στην αληθινή επικοινωνία σαν φίλοι) Ίσως ένας e-έρωτας να είναι όντως κάτι το ασυνήθιστο και συγχρόνως γοητευτικό, λόγω του γεγονότος ότι προσωπικά, δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο ξανά στο παρελθόν...διότι προτιμώ τις παραδοσιακές τακτικές....

Βέβαια, συμφωνώ ότι στο διαδίκτυο κυκλοφορούν πολλοί ψυχανώμαλοι και διεστραμμένοι και πόσες κοπέλες που τελικά...είναι «!» άντρες! Όμως ας μην είμαστε και από την άλλη τόσο εσωστρεφείς με συμπεριφορά κλεισοσπίτη-τριας...δηλ., κλεισμένοι στο καβούκι μας λες και κινδυνεύουμε από παντού...

Συμφωνώ με την άποψη αυτή:
Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
...όντως, στην πραγματική ζωή υπάρχουν πολλοί ψυχανώμαλοι και δήθεν άνθρωποι. Όπως και πολλές φορές, λέγονται πολλά άσχημα και χοντρά ψέματα παρ' όλο που βλέπεις live τον συνομιλητή-τρια σου και τον «χτενίζεις» με το βλέμμα σου, από την κορυφή μέχρι τα νύχια. Απλά, ορισμένοι άνθρωποι έχουν στο αίμα τους το ψέμα και την διπροσωπία...δεν χρειάζεται να είναι στο msn. Ζουν με το ψέμα και την κακοήθεια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 01-02-10 στις 01:55.
Παράθεση

BYG123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BYG123
Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O BYG123 έγραψε στις 17:48, 02-02-10:

Δεν ειχα καμια σχεση ουτε φιλικη ουτε ερωτικη και συμφωνω με οσους λενε πως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σου προκυψει ατομο διαφορετικο απο οτι περιμενες και ισως να σε βαλει σε κινδυνους ολοι εχουμε ακουσει τετοιες ιστοριες αλλα αμα δεν ρισκαρεις και λιγο στην ζωη και ειδικα για τετοιο θεμα δεν εχει η ζωη πλακα.Βασικα αν σε χτυπησει ο ερωτας συνηθως ουτε που το σκεφτεσαι.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,709 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:35, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από BYG123
...συμφωνω με οσους λενε πως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σου προκυψει ατομο διαφορετικο απο οτι περιμενες και ισως να σε βαλει σε κινδυνους ολοι εχουμε ακουσει τετοιες ιστοριες αλλα αμα δεν ρισκαρεις και λιγο στην ζωη και ειδικα για τετοιο θεμα δεν εχει η ζωη πλακα.Βασικα αν σε χτυπησει ο ερωτας συνηθως ουτε που το σκεφτεσαι.
Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει από που γνώρισες το άτομο με το οποίο θέλεις να συνεχίσεις λίγο παρακάτω...στο κυρίως πιάτο! Αν είναι από κανένα φόρουμ (όπως αυτό εδώ) με «σαφή» ταυτότητα ύπαρξης, δεν πιστεύω να προκύψει κάτι που να απειλεί την σωματική σου ακεραιότητα (με όσα ακούγονται περί επικινδυνότητας του διαδικτύου). Αν ψάξεις...στα τυφλά στην διαδικτυοχώρα κάνοντας έναν τυχαίο περίπατο, τότε όλα μπορεί να συμβούν...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 04-02-10 στις 13:08.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:04, 04-02-10:

Ο ναι. Αρχες Σεπτέμβρη του 2008 και ειμαστε ακομα μαζι.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,994 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:00, 04-02-10:

ναι, αλλα δεν ηταν σχεση αυτο το πραμα >.<

Παράθεση

vαggiω αplα =D (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vαggiω αplα =D
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H vαggiω αplα =D έγραψε στις 16:39, 19-02-10:

ναι.βασικα εχω βρεθει σε πολυ περιεργεσ καταστασεισ!και τα εχω φτιαξει με παιδι που γνωρισα μεσω ιντερνετ και εχω πολλουσ φιλουσ εδω και χρονια που αν και ζουμε κοντα δεν εχουμε συναντηθει ακομα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους