Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,454 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,509 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
68
37,99%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,08%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
7,82%
Όχι, ποτέ μου!
70
39,11%

black mamba (Φανή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη black mamba
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H black mamba έγραψε στις 16:53, 19-02-10:

Συγνωμη που ειμαι κυνικη αλλα εγω ξερω οτι οι περισσοτεροι προσεχουνε την εμφανιση αρχικα οποτε...
Ετσι νομιζω εγω ε!!!!(και πραττω, δεν θα κρυφτω)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 17:23, 19-02-10:

Οχι ποτε......Βασικα φοβαμαι λιγακι γιατι ποτ εδεν ξερεις τι γινεται......Νομιζεις οτι μιλας με γυναικα και σου βγαίνει αντρας και το αντιθετο... Αστο καλυτερα.........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jetry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jetry
H jetry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H jetry έγραψε στις 23:06, 25-02-10:

εγώ είμαι πολύ τυχερή που γνώρισα το φίλο μου με τον τρόπο αυτό.. κ εγώ στην αρχή φοβόμουν αλλά μιλούσαμε αρκετό καιρό και πραγματικά είναι ακριβώς όπως τον φανταζόμουν. είναι δε και η πιο πετυχημένη μου σχέση ever!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,783 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:18, 25-02-10:

...ρε παιδιά, πώς πετυχαίνεται φυσιολογικά άτομα; τόσο γκαντέμης είμαι;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:17, 26-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
...ρε παιδιά, πώς πετυχαίνεται φυσιολογικά άτομα; τόσο γκαντέμης είμαι;
Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 11:21, 27-02-10:

Εχετε κανει ποτε σχεση με καποιον\καποια απο το internet
Οχι και ουτε προκειται να φτασω τοσο χαμηλα...
Ασε που εχω σταματησει να κυνηγαω γενικος

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stroumfita (Κρυσταλλένια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stroumfita
H Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Stroumfita έγραψε στις 12:32, 27-02-10:

Ναι! Και με αυτον τον ανθρωπο ειμαι 2,5 χρονια τωρα!
Θα ελεγα πως ημουν τυχερη γιατι δεν ειναι πολλοι οι νορμαλ στο ιντερνετ!
Δεν θα το συνιστουσα βεβαια! Ειναι πολλοι οι κινδυνοι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

volt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη volt
Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O volt 13/9/2005 - 23/3/2010 έγραψε στις 13:21, 11-03-10:

...απο το νετ έχω κάνει την σοβαρότερη μου σχέση μέχρι τώρα οπότε δεν το αποκλείω,
αν και είναι σπάνιο μπορείς να βρεις πολύ αξιόλογους ανθρώπους, είτε σχέση είτε φίλους...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη volt : 11-03-10 στις 19:41.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:02, 11-03-10:

Θα ελεγα πως ημουν τυχερη γιατι δεν ειναι πολλοι οι νορμαλ στο ιντερνετ!
γιατι αραγε?

Παράθεση

io-sam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη io-sam
H io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H io-sam ενα και δυο.. έγραψε στις 16:07, 11-03-10:

Nαι, 2 φορές και ήταν οικ καλύτερες μου σχέσεις έως τώρα..
και με τους 2 μιλούσα αρκετό καιρό πριν κάνουμε κάτι
και γνωριστήκαμε καλύτερα και από κοντά πριν κάνουμε σχέση
ευτυχώς ήταν και οι 2 πολύ νορμάλ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 11-03-10 στις 16:36. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:21, 24-03-10:

Οnline dating

1/3 γυναίκες κάνει σεξ την πρώτη φορά που συναντά κάποιον που γνώρισε από το διαδίκτυο.
4/5 δεν χρησιμοποιούν προστασία κατά τη σεξουαλική επαφή.

Οι άντρες λένε ψέμματα συνήθως για την ηλικία, το ύψος και την οικονομική κατάσταση, ενώ οι γυναίκες για το βάρος, τη φυσική κατάσταση και την ηλικία.

Σε 18.5 μήνες μετά την πρώτη συνάντηση παντρεύονται, ενώ ο χρόνος για ένα ζευγάρι που δεν έχει γνωριστεί από το διαδίκτυο για να παντρευτεί υπολογίζεται στους 42 μήνες.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 20:26, 24-03-10:

Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό?Πάντως η πρώτη παράγραφος δεν είναι καλή.
Η τελευταία για το γάμο καλή είναι.Βέβαια πρέπει να δούμε και τα στατιστικά για το πόσο κρατάει ο γάμος.
Είναι λογικό βέβαια αν το σκεφτείς γιατί μέχρι την πρώτη συνάντηση έχεις μιλήσει αρκετές ώρες με τον άλλο για να καταλάβεις τον χαρακτήρα του.Στην περιπτωση βέβαια που λέει αλήθεια...Αλλιώς δεν γίνεται και σχέση λογικά...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:26, 24-03-10:

Οι άντρες λένε ψέμματα συνήθως για την ηλικία, το ύψος και την οικονομική κατάσταση, ενώ οι γυναίκες για το βάρος, τη φυσική κατάσταση και την ηλικία.
καλα τοσο φοβουνται την αληθεια?και μετα απο τοσο ψεμα παντρευονται και γρηγοροτερα?το ποτε χωριζουνε δε λεει κανεις..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:30, 26-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kristy314
Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό?Πάντως η πρώτη παράγραφος δεν είναι καλή.
Όρισέ μας λοιπόν ένα Δt χρονικό διάστημα μετά από το οποίο είναι "καλό" να κάνεις σεξ με κάποιον που γνώρισες από το internet.
Δt = 1 εβδομάδα; 1 μήνας; 1 χρόνος;
Και πού ακριβώς διαφέρει από το χρονικό διάστημα Δt' για ένα άτομο που το γνώρισες υπό άλλες συνθήκες, πχ από μια παρέα.

Την πρώτη μέρα, αν μιλάμε για ραντεβού τριών ωρών, αυτό μετριέται σε 10800 δευτερόλεπτα. Άρχισε να μετράς από τώρα μέχρι το 10800. Στο ενδιάμεσο μπορεί να έχεις μάθει τόσα και τόσα για τον άλλον άνθρωπο. Είδατε πώς αλλάζοντας τις μονάδες μέτρησης "μεγαλώνει" και το νούμερο; Από το "1" πήγαμε στο "10800".

Άλλωστε, όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος.

Εναλλακτικά όρισέ μας ένα εναλλακτικό χρονικό διάστημα ασφαλείας Δt και εξήγησε γιατί είναι ασφαλές για Δt+1 και όχι για Δt-1.

Γενικά αυτά τα "δεν είναι καλό" - "είναι κακό" νομίζω ότι είναι ψιλοταμπού...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 19:39, 26-03-10:

Άλλωστε αν είναι να κολλήσεις κάτι, θα το κολλήσεις είτε πηδηχτείς από το πρώτο ραντεβού είτε από το συν απειροστό,
κατά πάσα πιθανότητα,
εκτός αν ο άλλος συγκινηθεί και πάει και κάνει θεραπεία, μα φυσικά δεν υπάρχει θεραπεία για όλα.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:23, 26-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όρισέ μας λοιπόν ένα Δt χρονικό διάστημα μετά από το οποίο είναι "καλό" να κάνεις σεξ με κάποιον που γνώρισες από το internet.
Δt = 1 εβδομάδα; 1 μήνας; 1 χρόνος;
Και πού ακριβώς διαφέρει από το χρονικό διάστημα Δt' για ένα άτομο που το γνώρισες υπό άλλες συνθήκες, πχ από μια παρέα.

Την πρώτη μέρα, αν μιλάμε για ραντεβού τριών ωρών, αυτό μετριέται σε 10800 δευτερόλεπτα. Άρχισε να μετράς από τώρα μέχρι το 10800. Στο ενδιάμεσο μπορεί να έχεις μάθει τόσα και τόσα για τον άλλον άνθρωπο. Είδατε πώς αλλάζοντας τις μονάδες μέτρησης "μεγαλώνει" και το νούμερο; Από το "1" πήγαμε στο "10800".

Άλλωστε, όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος.

Εναλλακτικά όρισέ μας ένα εναλλακτικό χρονικό διάστημα ασφαλείας Δt και εξήγησε γιατί είναι ασφαλές για Δt+1 και όχι για Δt-1.

Γενικά αυτά τα "δεν είναι καλό" - "είναι κακό" νομίζω ότι είναι ψιλοταμπού...
Κάτσε ρε Γιώργο,έχεις μπερδευτεί και με μπερδεύεις κι εμένα.

Καταρχήν η πρώτη παράγραφος που δε φάνηκε καλή στην κοπέλα περιελάμβανε 2 πράγματα:

1) 1/3 γυναίκες κάνει σεξ την πρώτη φορά που συναντά κάποιον που γνώρισε από το διαδίκτυο.
2) 4/5 δεν χρησιμοποιούν προστασία κατά τη σεξουαλική επαφή.
Εσύ τώρα στο μήνυμά σου μιλάς μία για καλό και μία για ασφαλές.

Ας πάρω πρώτα το ασφαλές που είναι και το πιο εύκολο να βγάλουμε άκρη: ποτέ δεν είναι ασφαλές να μην χρησιμοποιείς προστασία, ασχετα αν τον γνώρισες στο ίντερνετ, στην καφετέρια, στο σινεμά, στο φιλανθρωπικό χορό ή στην εκκλησία. Πάει αυτό.

Τώρα για το καλό που λες. Ας μην αρχίσω να αναλύω τη λέξη καλό γιατί θα ξημερώσουμε. Ας πω όμως οτι για αυτό που για σένα χρειάζεται Δt (δεν ξέρω τι είναι αυτό) χρόνο για να το κάνεις, για άλλον χρειάζεται Δt+1, για άλλον Δt-1, για άλλον Δt+800 και πάει λέγοντας. Προσωπικά θεωρώ οτι το υπεραπλουστοποιείς γιατί δε βλέπουμε το σεξ με τον ίδιο τρόπο - τα έχουμε ξαναπεί. Οπότε το να σχολιάζεις το πώς το βλέπει ο καθένας είναι άτοπο, δε νομίζεις;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:54, 26-03-10:

Για το (1) μιλάω προφανώς. Θεωρώ αυτονόητο ότι πάντα πρέπει να χρησιμοποιείται προστασία.
Δt = χρονικό διάστημα

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Η συνέχεια του μηνύματος είναι γενικότερη κι όπου χρησιμοποιείται β' ενικός είναι συμβατικός και δεν απευθύνεται στη Himela συγκεκριμένα]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Παραπάνω επικρίθηκε το χρονικό διάστημα της μιας μέρας ως "κακό". Ζητώ λοιπόν με τη σειρά μου κάποιος να μου ορίσει ένα "ασφαλές" χρονικό διάστημα. Όταν κάποιος επικρίνει το νούμερο της "μιας ημέρας" να δίνει κι ένα νούμερο για αντιπαράδειγμα. Ένας μήνας; Τρεις μήνες; Εννέα μήνες;

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω το "συν απειροστό" που εύστοχα ανέφερε η QsLv. Το ότι κάποιος λέει πως "πρέπει" να κάνεις 42 Υπουργικά Συμβούλια και άλλες 42 Συνόδους της Χάγης, να περάσεις από πρωτόκολλο και δευτερόκολλο και να κάνεις και επικύρωση στο ΚΕΠ της γειτονιάς σου για να καταλήξεις τελικά στο σεξ. o_0
Και όλο αυτό επειδή έτυχε ο τρόπος γνωριμίας να ήταν ιδιάζων. Εάν δηλαδή ήταν μέσω κοινών γνωστών, θα γλίτωνε η όλη διαδικασία αυτή τη γραφειοκρατία;

Προσωπικά θεωρώ ότι την έλξη ή την νιώθεις εξ' αρχής (όποιος κι αν είναι ο τρόπος γνωριμίας) ή δεν τη νιώθεις καν. Τα "σε συνδέω με Κάιρο, περίμενε να τελειώσει το συμβούλιο της Κομισιόν, να προσφύγουμε και στο Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και μετά το ξανασυζητάμε" προσωπικά τα θεωρώ aliases των : "θα παίζω μαζί σου μέχρι να βρω κάτι άλλο να με συναρπάσει" ή "έχω απωθημένα και κάπου πρέπει να τα βγάλω". Άντε να δικαιολογήσω την περίπτωση που δεν έχει κάνει κάποιος σχέση γενικότερα ως τώρα, καθώς κάθε αρχή και δύσκολη, ή που είναι φρέσκος από κάποιο χωρισμό. Φυσικά δεν περιορίζομαι μόνο στις γυναίκες, καθώς ουδείς άσφαλτος.

Φιλικά όλα τα παραπάνω χωρίς διάθεση γενίκευσης καθώς πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις. Πάνω απ' όλα σεβαστές οι επιλογές του καθενός.

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 23:36, 26-03-10:

Όπως είπε η Himela αυτα τα 2 με ενοχλούν.Το μη ασφαλές σεξ για προφανείς λόγους και το δε σεξ στο πρώτο ραντεβού επειδή δεν είσαι σίγουρος αν ο άλλος όλα αυτα που σου έλεγε για τον εαυτό του στις συνομιλίες σας στο ιντερνετ ήταν ο πραγματικός του εαυτός.Γι αυτό το λόγο μόνο.Γι το αν θα γίνει σχέση λέω,όχι για ξεπέτα.Αν και όπως είπε πάλι η Himela ο καθένας το βλέπει διαφορετικα.Και εγώ με τον Δημήτρη μου την δεύτερη μέρα κατι κάναμε και την τρίτη μέρα κάναμε σεξ.Για εμένα πολύ γρήγορα μου φάνηκε αλλά ήξερα ότι είναι ο άντρας της ζωής μου.Και είναι η πρώτη(και τελευταία όπως φαίνεται) σχέση μου απο ίντερνετ οπότε δεν ξέρω πώς θα έπραττα αν έκανα απλά μια σχέση όχι ουσιαστική.Και είναι υποκειμενικό όπως ξαναείπα..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:04, 27-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ας πω όμως οτι για αυτό που για σένα χρειάζεται Δt (δεν ξέρω τι είναι αυτό) χρόνο για να το κάνεις, για άλλον χρειάζεται Δt+1, για άλλον Δt-1, για άλλον Δt+800 και πάει λέγοντας. Προσωπικά θεωρώ οτι το υπεραπλουστοποιείς γιατί δε βλέπουμε το σεξ με τον ίδιο τρόπο - τα έχουμε ξαναπεί. Οπότε το να σχολιάζεις το πώς το βλέπει ο καθένας είναι άτοπο, δε νομίζεις;
Ρε παιδιά από την έρευνα εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι 2 άνθρωποι καταλήγουν να γνωρίζονται μέσω ιντερνετ τόσο καλά που κάνουν έρωτα από την πρώτη στιγμή, ενώ σε νορμάλ συνθήκες αυτό το Δt θα ήταν μεγαλύτερο.

Από την άλλη πλάθει τρόπον τινά πιο ειλικρινείς σχέσεις "θέλω μόνο σεξ", "θέλω να παντρευτώ" κι όπως παρατηρούμε έχει επιτυχία και στα δύο!
Το αν είναι καλό ή κακό είναι σχετικό. Για κάποιον που "θέλει σεξ" /"θέλει να παντρευτεί" σαφώς και είναι καλό.
Για σένα που δεν θες τίποτα από τα δύο γιατί να είναι κακό στο βαθμό που μάλιστα δε σε επηρεάζει;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:47, 27-03-10:

Πάντως είναι αλήθεια.. πιο εύκολα θα ρωτήσεις κάποιον στο Διαδίκτυο αν θέλει σοβαρή σχέση ή θα του δηλώσεις το ανάλογο, παρά αν τον έχεις γνωρίσει μέσω κοινών γνωστών και απλώς σου ζητήσει να βγείτε. Κι αυτό συμβαίνει αφενός γιατί στο Διαδίκτυο μπορείς να μιλήσεις πολύ ώρα πριν βγεις πρώτη φορά με κάποιον , έχεις και την ανωνυμία σε πρώτο στάδιο (που σου επιτρέπει να ρωτάς πιο άνετα προσωπικές ερωτήσεις) κι επιπλέον διότι υπάρχουν και άπειρα sites γνωριμιών, όπου υποτίθεται όλοι εκεί μέσα ψάχνουν για κάτι ερωτικό (ο καθένας βέβαια τα δικά του) και άρα είναι πιο εύκολο να κάνεις έως και "ανάκριση" μέχρι να αποφασίσεις αν θα βγεις τελικά με τον άλλον ή όχι.

Ε και αν τελικά βγεις.. είναι τόσο εύκολο να μιλάς βασικά όλη μέρα (λέγε με και msn, facebook κ.λ.π.) που είναι λογικό να μάθεις έναν τεράστιο όγκο πληροφοριών για τον άλλον σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Κι αυτό φυσικά θα οδηγήσει στην οικειότητα.. που η οικειότητα εύκολα θα σε οδηγήσει σε πρόταση γάμου, αν όλα έχουν πάει καλά. Απλή λογική είναι..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,783 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:27, 27-03-10:

...και τα sites γνωριμιών περιέχουν "καλό" κόσμο εκεί μέσα;

προσωπικά, δεν έχω εμπειρία από site γνωριμιών...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:04, 27-03-10:

Όλα σχετικά είναι.. υποθέτω πως θα έχουν και καλό κόσμο, θα έχουν και πολλούς που δεν αξίζουν.
Αλλά αυτό ισχύει γενικά παντού, όχι συγκεκριμένα σε αυτά τα sites..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:59, 27-03-10:

...και τα sites γνωριμιών περιέχουν "καλό" κόσμο εκεί μέσα;
Παντού υπάρχουν διαμάντια, παντού υπάρχουν και σκουπίδια. Το θέμα είναι να ξέρεις να διακρίνεις τα διαμάντια μέσα στα σκουπίδια, όποιος και να 'ναι ο τρόπος που θα τα βρεις - μέσω internet, μέσω γνωστών, σε club...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:34, 27-03-10:

Πάντως με ένα γρήγορο ψάξιμο, είδα ότι σε τέτοια sites γνωριμιών υπάρχει κόσμος σε ερωτική απόγνωση (άτομα χαμηλού iq, χαμηλής αυτοπεποίθησης,...κ.α. χαμηλά). Μήπως εγώ δεν είδα καλά; Υπάρχουν καλύτερα sites με πιο νορμάλ κόσμο;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:37, 27-03-10:

Μήπως εγώ δεν είδα καλά; Υπάρχουν καλύτερα sites με πιο νορμάλ κόσμο;
Ναι καλέ!! Ένα e-steki αν έχεις ακουστά!

Δεν εννοώ φυσικά ότι το στέκι είναι site γνωριμιών, σίγουρα πάντως μπορούν να γίνουν αξιόλογες γνωριμίες εδώ.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:48, 27-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ναι καλέ!! Ένα e-steki αν έχεις ακουστά! Δεν εννοώ φυσικά ότι το στέκι είναι site γνωριμιών, σίγουρα πάντως μπορούν να γίνουν αξιόλογες γνωριμίες εδώ.
Στηρίζουμε το σπίτι μας, μην πέσει και μας πλακώσει...

Πέρα από την πλάκα, όντως. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Σε ευχαριστώ. Αν και οι περισσότερες δεν είναι από τα μέρη μου. Παίζει να είμαι ο μοναδικός από Αχαϊα...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:56, 27-03-10:

Στηρίζουμε το σπίτι μας, μην πέσει και μας πλακώσει...

Πέρα από την πλάκα, όντως. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Σε ευχαριστώ. Αν και οι περισσότερες δεν είναι από τα μέρη μου. Παίζει να είμαι ο μοναδικός από Αχαϊα...
δεν χάνεις και τίποτα, εγώ θα πάρω τη γάτα μου ως γεροντοκόρη άλλης εποχής και θα μεταναστεύσω στο e-cat. Εκεί θα τους διδάξω όσα έχω μάθει εδώ για τον εσωτερικό πίθηκο που έλεγε και ο μέγιστος Ρεμπεσκές Φαντασία μου πλανεύτρα είσαι η πιο μεγάλη ψεύτρα. Αφυπνιστείτε παιδιά δεν υπάρχει τίποτα, το ίντερνετ είναι μια ψευδαίσθηση με λαμπρές εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:30, 27-03-10:

χαχα δε συμφωνω οταν η εγγραφη και η συμμετοχη σενα φορουμ ποικιλων θεματων γινεται αυτοσκοπος για να βρεις γκομενο-α.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:47, 27-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
χαχα δε συμφωνω οταν η εγγραφη και η συμμετοχη σενα φορουμ ποικιλων θεματων γινεται αυτοσκοπος για να βρεις γκομενο-α.
Φυσικά και όχι. Αν μάλιστα μπεις μόνο με αυτόν τον σκοπό, είναι σχεδόν βέβαιο, ότι το φόρουμ θα σε "ξεράσει" από μόνο του.

Μέσα όμως από τη διαδικασία προβληματισμού και συμμετοχής στα διάφορα θέματα, δημιουργείται χώρος για γνωριμίες, όχι απαραίτητα "με σκοπό το γάμο".

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:50, 27-03-10:

Μέσα όμως από τη διαδικασία προβληματισμού και συμμετοχής στα διάφορα θέματα, δημιουργείται χώρος για γνωριμίες, όχι απαραίτητα "με σκοπό το γάμο".
μα δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 20:10, 27-03-10:

Φυσικά και όχι. Αν μάλιστα μπεις μόνο με αυτόν τον σκοπό, είναι σχεδόν βέβαιο, ότι το φόρουμ θα σε "ξεράσει" από μόνο του.

κανείς δεν μπαίνει με σκοπό κανένα γάμο, αλλά να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω ακόμα και για τις κοινωνικές συναναστροφές. Δεν είναι τυχαίο που οι εκτός νετ συναναστροφές είναι λογικοί άνθρωποι ενώ στο νετ είναι μαζεμένη όλη η τρέλλα. Επισης δεν βλέπω και κανέναν που ξέρασε το φόρουμ απ'οσους είχαν πολύ συγκεκριμένο σκοπό πολύ πιο σοβαρό κι από γάμο, και τον πέτυχαν. Γιατί είχαν σκοπό κάποιοι και το δήλωναν μάλιστα ευθέως και κάποιοι άλλοι ακόμα έχουν. Μιλάω για άλλα πράγματα, και κυρίως τις ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ και τις εξόφθαλμα εξωπραγματικές ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ που καλλιεργεί το ίντερνετ, και τα διανοητικά μικρόβια που μεταδίδονται με μεγάλη ταχύτητα όσο καλά αντισώματα και να'χεις. Μπορείς να πουλήσεις ό,τι θες εδώ πέρα και να διαβάσεις ότι φαντασιοπληξία υπάρχει.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:20, 27-03-10:

Και τι κάνεις ακόμη εδώ βρε πουλάκι μου; Γρήγορα, πάτα disconnect!

Μπορείς να πουλήσεις ό,τι θες εδώ πέρα και να διαβάσεις ότι φαντασιοπληξία υπάρχει.
Γι' αυτό έχουμε κι ένα ρημάδι μυαλό για να φιλτράρουμε και τίποτα.

Υ.γ. Όπου "με σκοπό το γάμο" βάλτε: ερωτική γνωριμία, σχέση, πήδημα κτλ.
Γι' αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 20:48, 27-03-10:

Και τι κάνεις ακόμη εδώ βρε πουλάκι μου; Γρήγορα, πάτα disconnect!
γιατί να κάνω disconnect αφού δεν είμαι εδώ για αυτά και ούτε ήμουν ποτέ για
γάμο" βάλτε: ερωτική γνωριμία, σχέση, πήδημα κτλ.
Γι' αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά.
τα υπόλοιπα τα φιλτράρω μια χαρά πλέον, να σαι σίγουρη...

Παράθεση

Ροδάνθη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ροδάνθη
H Ροδάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Ροδάνθη έγραψε στις 14:03, 31-03-10:

3 μήνες και 11 μέρες! Είναι σουπερ! Ανταλλάξαμε κινητά , μιλούσαμε κάθε βράδυ για 1 μήνα περίπου φιλικά και μετά ....... <3<3<3

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 31-03-10 στις 14:08. Αιτία: greeklish
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 15:38, 31-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ροδάνθη
3 μήνες και 11 μέρες! Είναι σουπερ! Ανταλλάξαμε κινητά , μιλούσαμε κάθε βράδυ για 1 μήνα περίπου φιλικά και μετά ....... <3<3<3
μπράβο τύχη!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 11:56, 19-07-10:

λοιπόν.. δε τον γνώρισα με σκοπό να του την πέσω ή να μου την πέσει.. απλά γνωριστήκαμε τυχαία, μιλούσαμε στο ίντερνετ, μετά στο κινητό, βγαίναμε, ερωτευτήκαμε, τα βρήκαμε, ήμασταν μαζί, αλληλοπληγωθήκαμε, χωρίσαμε..
τι κάνει το ίντερνετ ε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:06, 19-07-10:

Τι σου κάνει το ίντερνετ

Αθηνού, μην βάζεις μαζί τους σκοπούς τους δικούς σου με τους σκοπούς τους δικούς του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 23:15, 19-07-10:

σωστός, απλά για άλλη προοριζόταν.. στανταρ γιατί ήταν κολλητή..
θέλω να πω πως απ' την αρχή δεν είπα "ωπ εδώ είμαστε" απλά μιλάγαμε χαλαρά.. και προέκυψε μετά από μισό χρόνο..
anyway.. δε πρέπει να μιλάω άλλο γιατί ξύνω πληγές και δε πρέπει..

Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JoJoanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 13:17, 25-07-10:

Ναι καλέ!! Ένα e-steki αν έχεις ακουστά!

Δεν εννοώ φυσικά ότι το στέκι είναι site γνωριμιών, σίγουρα πάντως μπορούν να γίνουν αξιόλογες γνωριμίες εδώ.
Αλήθεια έχει κανείς από σας δημιουργήσει σχέσεις (ερωτικές,φιλικές) με άτομα που γνώρισε στο στέκι μας;

Πόσο εύκολο είναι κάτι τέτοιο;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:11, 25-07-10:

Όχι μόνο σχέση, αλλά έχουμε και γάμο πλέον!

21 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,865 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 14:45, 03-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Όχι μόνο σχέση, αλλά έχουμε και γάμο πλέον!
αληθεια?? ποιοι??

Τι γλυκοοοο!!!

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 19:55, 06-11-10:

μιλουσα με καποιον καποτε στο ιντερνετ περιπου ενα χρονο και φαινοταν οτι ταιριαζαμε παρα πολυ και ειπαμε μια μερα να συναντηθουμε.Να πω οτι γενικα δεν κοιταω ιδιαιτερα την ομορφια ενος ανδρα οσο τον χαρακτηρα κ.τ.λ.αλλα αυτο που αντικρισα με ξενερωσε απιστευτα πολυ μα παρα πολυ.οταν ηρθε κοντα μου και με χαιρετησε δεν πιστευα οτι ηταν αυτος.εγω ειμαι 1.60 δηλαδη μετρια και αυτος θα πρεπει να ηταν γυρω 1.55 και φορουσα και 10 ποντα τακουνια σαν παιδακ φαινοταν,ξενερωσα πολυ και γρηγορα βρηκα δικαιλογια να φυγω(το ερω δεν επρεπε να φερθω ετσι αλλα αυτο που απογοητευτηκα παρα πολυ)

Παράθεση

katalinos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 476 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 20:40, 06-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
μιλουσα με καποιον καποτε στο ιντερνετ περιπου ενα χρονο και φαινοταν οτι ταιριαζαμε παρα πολυ και ειπαμε μια μερα να συναντηθουμε.Να πω οτι γενικα δεν κοιταω ιδιαιτερα την ομορφια ενος ανδρα οσο τον χαρακτηρα κ.τ.λ.αλλα αυτο που αντικρισα με ξενερωσε απιστευτα πολυ μα παρα πολυ.οταν ηρθε κοντα μου και με χαιρετησε δεν πιστευα οτι ηταν αυτος.εγω ειμαι 1.60 δηλαδη μετρια και αυτος θα πρεπει να ηταν γυρω 1.55 και φορουσα και 10 ποντα τακουνια σαν παιδακ φαινοταν,ξενερωσα πολυ και γρηγορα βρηκα δικαιλογια να φυγω(το ερω δεν επρεπε να φερθω ετσι αλλα αυτο που απογοητευτηκα παρα πολυ)
ουφ , εδώ είσαι και είχα φάει τον κόσμο
έχω να σου ανακοινώσω ότι ψήλωσα από τότε

24 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:53, 08-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
ουφ , εδώ είσαι και είχα φάει τον κόσμο
έχω να σου ανακοινώσω ότι ψήλωσα από τότε
Ψεματα λεει, απλά ξεκινησε και ο ιδιος τακουνια.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:34, 15-11-10:

Νιώθω πολύ πίσω με όσα λέτε περί γνωριμιών μέσω ίντερνετ. Φταίει μάλλον που είμαι παραδοσιακός τύπος. Τελικά, χάνω κάτι που δεν έχω τολμήσει ποτέ να γνωρίσω άτομα για ερωτικές καταλήξεις μέσω διαδικτύου; Πάντως βλέπω ότι πολλές κοπέλες παρ' όλο που τον "έρωτά" τους τον γνώρισαν στο διαδίκτυο δίνουν νουθεσίες στους άλλους να μην το..τολμήσουν. Τόσο κακό ήταν τελικά ή μήπως σαν αντίληψη διαπίστωσαν ότι κάτι δεν πάει καλά;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:39, 15-11-10:

Νιώθω πολύ πίσω με όσα λέτε περί γνωριμιών μέσω ίντερνετ. Φταίει μάλλον που είμαι παραδοσιακός τύπος. Τελικά, χάνω κάτι που δεν έχω τολμήσει ποτέ να γνωρίσω άτομα για ερωτικές καταλήξεις μέσω διαδικτύου; Πάντως βλέπω ότι πολλές κοπέλες παρ' όλο που τον "έρωτά" τους τον γνώρισαν στο διαδίκτυο δίνουν νουθεσίες στους άλλους να μην το..τολμήσουν. Τόσο κακό ήταν τελικά ή μήπως σαν αντίληψη διαπίστωσαν ότι κάτι δεν πάει καλά;
Noμίζω πως δεν έχει σημασία το που και κάτω υπό ποιες συνθήκες θα γνωρίσεις τον άλλον.
Σημασία έχει να μην παραμείνει πλατωνικός ο έρωτας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:43, 15-11-10:

Τόσο κακό ήταν τελικά ή μήπως σαν αντίληψη διαπίστωσαν ότι κάτι δεν πάει καλά;
Είναι όπως και στις σχέσεις εξ αποστάσεως: Αν πάει κάτι στραβά, το internet (όπως και η απόσταση, όταν υπάρχει) είναι πάντα ένας καλός αποδιοπομπαίος τράγος.

PS: Αλήθεια αν με κάποιον μιλας μέσω internet πριν τον γνωρίσεις (φιλικά και μια στο τόσο) και γνωριστείτε σε κάποιο event που έχετε πάει και οι 2 (χωρίς να έχετε πάει επι τούτου για να γνωριστείτε) θεωρείται γνωριμία μέσω internet ή γνωριμία στο εν λόγω event; Πλάκα έχουν τα edge cases σε τέτοια κουτάκια

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:14, 15-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
PS: Αλήθεια αν με κάποιον μιλας μέσω internet πριν τον γνωρίσεις (φιλικά και μια στο τόσο) και γνωριστείτε σε κάποιο event που έχετε πάει και οι 2 (χωρίς να έχετε πάει επι τούτου για να γνωριστείτε) θεωρείται γνωριμία μέσω internet ή γνωριμία στο εν λόγω event; Πλάκα έχουν τα edge cases σε τέτοια κουτάκια
Γιατί πάντα να κολλάμε σε τέτοιες ταμπέλες; Η ουσία δεν είναι ο τόπος γνωριμίας δύο ανθρώπων αλλά η χημεία τους.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:37, 15-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Γιατί πάντα να κολλάμε σε τέτοιες ταμπέλες; Η ουσία δεν είναι ο τόπος γνωριμίας δύο ανθρώπων αλλά η χημεία τους.
Αυτό ακριβώς προσπαθώ να πω

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:00, 17-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Either way or another, είναι υποπεριπτώσεις του ίδιου wrapper-case: γνωριστήκαμε μέσω κοινών γνωστών.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dorapr, zaxir18, Αγγελος Κοκ

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους