Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,345 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,531 μηνύματα σε 94,373 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 611 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
Ναι, και θα το ξανά έκανα!
69
38,33%
Μια φορά αλλά δεν θα το ξανα έκανα!
27
15,00%
Κάποτε το σκεφτόμουν αλλά...
14
7,78%
Όχι, ποτέ μου!
70
38,89%

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 03:08, 19-01-11:

μόνο φάση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoro

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoro
Ο zoro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O zoro έγραψε στις 23:09, 20-03-11:

Ναι έχω κάνει. Οι σχέσεις απο το internet στηρίζονται όμως σε ένα διαφορετικό στοιχείο που είναι το γεγονός ότι δεν ξέρεις πραγματικά τον άλλο. Δεν τον έχεις "μυρίσει".
Οι "συν-δέσεις" από το ίντερνετ βασίζονται περισσότερο σε ένα συναίσθημα που δημιουργεί η φαντασία παρά σε πραγματικά δεδομένα.
Θεωρώ ότι αν δεν συναντήσεις τον άλλο από κοντα, δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος ότι αυτό που έχεις είναι μια "σχέση"!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:15, 20-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από zoro
Ναι έχω κάνει. Οι σχέσεις απο το internet στηρίζονται όμως σε ένα διαφορετικό στοιχείο που είναι το γεγονός ότι δεν ξέρεις πραγματικά τον άλλο. Δεν τον έχεις "μυρίσει".
Οι "συν-δέσεις" από το ίντερνετ βασίζονται περισσότερο σε ένα συναίσθημα που δημιουργεί η φαντασία παρά σε πραγματικά δεδομένα.
Θεωρώ ότι αν δεν συναντήσεις τον άλλο από κοντα, δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος ότι αυτό που έχεις είναι μια "σχέση"!
Το θέμα αναφέρεται σε σχέσεις που ξεκίνησαν από το internet, όχι σε σχέσεις που ...έμειναν εκεί! Υπάρχουν άνθρωποι άνω των 16 που κάνουν τέτοιες;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ψαγμένος
Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Ψαγμένος έγραψε στις 23:17, 20-03-11:

Δεν πιστεύω στις σχέσεις που ξεκίνησαν από ίντερνετ. Όσο και αν το ίντερνετ έχει μπει στη ζωή μας, δεν μπορείς να εμπιστευτείς τον οποιονδήποτε άγνωστο που γνωρίζεις σε ένα chat. Είναι και επικίνδυνο και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Ούτως ή άλλως πιστεύω πως οι πιο διανθρώπινες σχέσεις είναι οι face to face. Ο υπολογιστής είναι απλά μια συσκευή. Τίποτα δεν συγκρίνεται με την ανθρώπινη επαφή...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katalinos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 476 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 23:20, 20-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Το θέμα αναφέρεται σε σχέσεις που ξεκίνησαν από το internet, όχι σε σχέσεις που ...έμειναν εκεί! Υπάρχουν άνθρωποι άνω των 16 που κάνουν τέτοιες;

χμ

εγώ με τον επότε - ανταλλάζουμε φιλοφρονήσεις σεξουαλικού περιεχομένου με π.μ. , και μου πρότεινε να συναντηθούμε και από κοντά να του τα πω αν κοτάω αλλά τελικά δεν ήρθε - θα μείνει ανεκπλήρωτος έρωτας και εγώ θα ψυθιρίζω

Βγήκε ο ήλιος νύχτα στο λιμάνι
και πώς να κοιμηθώ;
Μα αν το θέλεις να μπορέσω
στρώσ'τα μάτια σου να παίξω

Μες στις πρωινές εφημερίδες
τρέχω να κρυφτώ
σ'είδα όμως κι ας μη με είδες
να χορέυεις στις σελίδες.

Πες μου, πες μου
αν έχω μπει στο αύριο
ή αν επιστρέφω πες μου
στις εκβολές του χθες μου

ίσως καλύτερα που δεν απομυθοποιήθηκε η όλη μαγεία

Παράθεση

natsud94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη natsud94
Ο natsud94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O natsud94 ofc i love everybody...♥ some I love to έγραψε στις 23:27, 20-03-11:

ναι.. και την τωρινή μου σχέση στο ίντερνετ την γνώρισα.. αλλά δεν παρέμεινε σχέση μόνο μέσω Pc!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:31, 20-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαγμένος
Όσο και αν το ίντερνετ έχει μπει στη ζωή μας, δεν μπορείς να εμπιστευτείς τον οποιονδήποτε άγνωστο που γνωρίζεις σε ένα chat. Είναι και επικίνδυνο και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει.
Σωστά, το να γνωρίσεις έναν οποιονδήποτε άγνωστο/η στο μπαρ της γειτονιάς σου είναι πιο ασφαλές.

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katalinos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 476 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 23:31, 20-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από natsud94
ναι.. και την τωρινή μου σχέση στο ίντερνετ την γνώρισα.. αλλά δεν παρέμεινε σχέση μόνο μέσω Pc!
αναβαθμίστηκε μέσω smartphone ;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoro

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoro
Ο zoro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O zoro έγραψε στις 00:12, 21-03-11:

Κι εγώ σ' αυτές τις "συνδέσεις" αναφέρομαι.

Θα συμφωνήσω πάντως ότι η μαγεία αυτών των σχέσεων συνήθως απομυθοποιείται με τη συνάντηση των οσμών των σχετιζόμενων ιντερνετικά!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:16, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από zoro
Κι εγώ σ' αυτές τις "συνδέσεις" αναφέρομαι.

Θα συμφωνήσω πάντως ότι η μαγεία αυτών των σχέσεων συνήθως απομυθοποιείται με τη συνάντηση των οσμών των σχετιζόμενων ιντερνετικά!
Τότε δεν υπάρχει και σχέση, άρα τι συζητάμε.

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει η αρχική (φιλική) γνωρίμια να γίνει εκεί και το ...αίσθημα να προκύψει από κοντά. Εγώ αυτό νομίζω ότι συζητάμε, κρίνοντας και από το πρώτο ποστ και από τις περισσότερες ιστορίες των παιδιών.
Αλοίμονο δηλαδή, όταν αρχίζεις σχέση με κάποιον χωρίς να τον έχεις δει από κοντά, κάτι δεν πάει καλά, δεν χρειάζεται και συζήτηση αυτό!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 03:42, 21-03-11:

A+ηλί= Αλίμονο (σε αυτούς που δεν αγάπησαν μέσω internet)

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει.... !
Σωστό και αυτό (πως φαίνεται η πείρα) άλλωστε το internet -και η καρφωτή συγκαλυμμένη περισταλτική προσομοίωση που ακολουθεί(προσανατολιστικά) δεν έχει "πηγή" - είναι αποκλειστικά δική μου άποψη, μοιάζει σαν τα 4 σημεία του ορίζοντα....

Internet εντοπισμού σωστής συναισθηματικής...κατεύθυνσης
Ανατολή = νυφοπάζαρο, Δύση = χαμένος χρόνος, Βορράς = νομίζω πως κάνω επανάσταση, Νότος = υγρασία στο μυαλό !

Φαντάσου Λία, να ερωτευτείς (όχι εσύ, γενικολογώ) κάπου μεταξύ πληκτρολογίου και ποντικιού..... κατάντια, ούτε στον katapino δεν αξίζει τέτοια τύχη

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 21-03-11 στις 03:44. Αιτία: Να προλάβω τα το διασώσω....
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 05:14, 21-03-11:

Ουαου! Τι χιουμορ!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,081 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:19, 21-03-11:

Τότε δεν υπάρχει και σχέση, άρα τι συζητάμε.

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει η αρχική (φιλική) γνωρίμια να γίνει εκεί και το ...αίσθημα να προκύψει από κοντά. Εγώ αυτό νομίζω ότι συζητάμε, κρίνοντας και από το πρώτο ποστ και από τις περισσότερες ιστορίες των παιδιών.
Αλοίμονο δηλαδή, όταν αρχίζεις σχέση με κάποιον χωρίς να τον έχεις δει από κοντά, κάτι δεν πάει καλά, δεν χρειάζεται και συζήτηση αυτό!
οι περισσότεροι (όσους γνωρίζω που το λένε, γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία δημιουργίας e-σχέσης) εννοούν γνωριμία μέσω διαδικτύου με πιθανές προοπτικές
αν όντως υπάρξουν προοπτικές και περισσότερη γνωριμία καθώς περνάει τον καιρό, τότε κάποια στιγμή κανονίζεις να βρεθείς με τον συνομιλητή ή την συνομιλήτρια (ανάλογα) έξω για καφέ,...κτλ
από εκεί και πέρα συνεχίζεις κατά τα γνωστά...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:07, 21-03-11:

οπου θεμα για γνωριμια μεσω ιντερνετ ο npb μεσα να απαντησει.

απο γνωριμια σε γνωριμια μεσω ιντερνετ υπαρχουν διαφορες. αλλο να γνωρισεις τον αλλον μεσα σενα τσατ, στο οποιο μπηκες με τετοιο σκοπο, και αλλο να τυχει να γνωρισεις καποιος μεσα απο ενα φορουμ πχ, μετα απο καιρο που συνηπαρχετε και μαθαινετε ο ενας τον αλλον, σε φιλικο φανταζομαι επιπεδο αρχικα. βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:45, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.
Μα ειλικρινα τωρα...τι τυπος ανθρωπου θα μπορουσε να ειναι αυτος που μπαινει σε οποιαδηποτε διαδικτυακη κοινοτητα με σκοπο να τονωθει ο εγωισμος του απο παιδια της ηλικιας των 15 και 16?!
Ελεος...διοτι δεν προκειται για απλα ανωριμο, αλλα για "προβληματικο" ατομο, ασχετως φυλου βεβαιως βεβαιως...(μεταξυ μας - ειναι πολυ λαιτ ο χαρακτηρισμος που απεδωσα)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:12, 21-03-11:

Βέβαια για να πούμε και την αλήθεια, αυτό δεν το κάνουν μόνο οι άνδρες και δεν ισχύει μόνο για 16 χρονες.
Απλά αυτές είναι πιο ''χαζές'' και πιστεύουν την κάθε λαλαλα ( )

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:21, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Βέβαια για να πούμε και την αλήθεια, αυτό δεν το κάνουν μόνο οι άνδρες και δεν ισχύει μόνο για 16 χρονες.
Απλά αυτές είναι πιο ''χαζές'' και πιστεύουν την κάθε λαλαλα ( )
οποτε φαντασου ποσο αδυναμοι ειναι κατι τετοιοι τυποι!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:29, 21-03-11:

Αναφέρεσαι στο ''θύμα'' ή στο ''θύτη'';
Τα θέλει βασικά ο ποπός και των 2 απλά τα μικρά (νι, είμαι μεγάλη ) είναι λίγο πιο ευκολόπιστα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:32, 21-03-11:

στο "θυτη".

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:40, 21-03-11:

Δεν θα τον έλεγα έτσι, αλλά εντάξει.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,081 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:53, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
οπου θεμα για γνωριμια μεσω ιντερνετ ο npb μεσα να απαντησει.

απο γνωριμια σε γνωριμια μεσω ιντερνετ υπαρχουν διαφορες. αλλο να γνωρισεις τον αλλον μεσα σενα τσατ, στο οποιο μπηκες με τετοιο σκοπο, και αλλο να τυχει να γνωρισεις καποιος μεσα απο ενα φορουμ πχ, μετα απο καιρο που συνηπαρχετε και μαθαινετε ο ενας τον αλλον, σε φιλικο φανταζομαι επιπεδο αρχικα. βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.

σε ότι λες, πέραν του σχολίου, συμφωνώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 21-03-11 στις 19:05. Αιτία: spoiler
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 19:40, 21-03-11:

Η σχέση που έχω τώρα είναι με κάποιον που γνώρισα μέσω hi5 και τύχαινε να μαστε τότε στην ίδια πόλη και στο ίδιο σχολείο

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:14, 21-03-11:

Ναι,η τωρινη μου σχεση ειναι με καποιον που γνωρισα απο το ιντερνετ.
Οι ιδιοι κινδυνοι υπαρχουν ειτε γνωρισεις καποιον σε ενα κλαμπ η μια καφετερια οπως και στο ιντερνετ.
Μερικες φορες το ιντερνετ ειναι καλο για να μαθεις τον αλλον,βλεποντας τα τοπικς π απανταει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pure_Seduction : 21-03-11 στις 20:35.
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natsud94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη natsud94
Ο natsud94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O natsud94 ofc i love everybody...♥ some I love to έγραψε στις 22:50, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
αναβαθμίστηκε μέσω smartphone ;
χαααα εξυπνάδες.. όχι είμαστε στην ίδια πόλη.. αυτό εννοώ!

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Η σχέση που έχω τώρα είναι με κάποιον που γνώρισα μέσω hi5 και τύχαινε να μαστε τότε στην ίδια πόλη και στο ίδιο σχολείο
εε άρα δεν είμαι ο μόνος που η σχέση του δεν ειναι μακρυα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 22-03-11 στις 01:33. Αιτία: Συγχώνευση.
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 03:48, 22-03-11:

ειναι ισως το καλυτερο θεμα που εχω διαβασει στο φορουμ .
καλως η κακως ..... το θεμα γνωριμιας και σχεσης ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι σε ολες τις συζητησεις που γινονται ....
και φυσικα στο συγχρονο τροπο ζωης με τα πολλα θελω .. με τους γρηγορους ρυθμους με την ζωη που εχουμε κανει ..
που ολα κρινονται απο το πως φαινονται και οχι το πως ειναι .. και απο τι εχουμε τι δουλεια κανουμε ... ποσα χρηματα βγαζουμε ....
αρα λοιπον και οι σχεσεις εχουν παρει λιγο την κατιουσα . και τι εννοω ..?? εννοω οτι ειναι δυσκολο να γνωρισεις καποιον - καποια και να
συμβιβαστεις με τα θελω του ..
οποτε μια γνωριμια μεσω νετ , αν τεθει υπο σωστες βασεις και τι εννοω .. οτι ειμαστε ο εαυτος μας οτι δεν κρυβομαστε πισω απο την ανωνυμια του υπολογιστη μας και τελος δεν ειμαστε ο τυπος που ψαχνεται αποκλειστικα απο το νετ ( υπαρχουν παιδια πολλοι τετοιοι τυποι ) τοτε ναι πιστευω πως μια σχεση θα ειναι σωστη
γιατι θα ξερεις μερικα πραγματα για τον αλλον , θα εχετε ανταλλαψει αποψεις συζητησεις και με τα πολλα πολλα θα εχετε γνωριστει ..
και στην τελικη αν γνωρισουμε καποιον καποια σε ενα μπαρ που οσο ωραια και να ειναι η ωραιος ... αλλα ξερεις τι καπνο φουμαρει ????(στην τελικη αυτο που μετραει για μια σχεση και οχι για ενα πηδημα ειναι ο χαρακτηρας και η προσωπικοτητα ) .
αρα πιστευω πως μια σχεση μεσω νετ μπορει να γινει και ας διωξουμε τα ταμπου ( γιατι υπαρχει ταμπου στην ελλαδα )
πιστευω πως ειναι σαν να γνωριζοντια δυο ανθρωποι μεσω μιας κοινης παρεας η μεσω γνωστου ( προξενητρα δηλαδη)
αυτα ...
προσωπικα δεν εχω προβλημα αν μου τυχει να κανω μια γνωριμια ... μεσω νετ ....

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 14:35, 22-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από natsud94
χαααα εξυπνάδες.. όχι είμαστε στην ίδια πόλη.. αυτό εννοώ!

εε άρα δεν είμαι ο μόνος που η σχέση του δεν ειναι μακρυα
όχι αλλά από του χρόνου θα μαι σε απόσταση

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 07:12, 17-04-11:

Εχει κάνει ένας πολύ καλός μου φίλος. Η κοπέλα είναι τύραννος. Η πλάκα είναι ότι χωρίζουν και μετά τα ξαναβρίσκουν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς την αντέχει.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 08:39, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Εχει κάνει ένας πολύ καλός μου φίλος. Η κοπέλα είναι τύραννος. Η πλάκα είναι ότι χωρίζουν και μετά τα ξαναβρίσκουν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς την αντέχει.
Δεν μπορώ να καταλάβω πού κολλάει το ίντερνετ στο χαρακτήρα της κοπέλας....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 17:09, 21-04-11:

Εχω κανει σχεση μεσω internet με μια κοπελα που γνωρισα μεσω ενος κοινωνικου forum... Μου τραβηξε την προσοχη με τον τροπο που αντιμετοπιζε πολλα πραγματα ιδιαιτερα στις σχεσεις των ανθρωπων και ηθελα να την γνωρισω.. Οσο "φλερταραμε" μεσω internet ολα πηγαιναν παρα πολυ καλα και φαινοταν πως θα εξελιχθει σε κατι πολυ καλο. Οταν ομως την γνωρισα απο κοντα τα πραγματα αλλαξαν αρκετα. Με τον καιρο εβλεπα να παρουσιαζεται ενα αρκετα διαφορετικο ατομο πιο εγωιστικο και αλαζονικο και γενικα η σχεση δν προχωρεισε οσο περιμενα.
Το συμπερασμα που εβγαλα ηταν οτι οι γνωριμιες μεσω internet ειναι πολυ ευκολο να γινουν (καθως χρειαζεται πολυ λιγοτερο θαρρος για να μιλησεις και να προσεγγισεις το ατομο που σε ενδιαφερει και επισης υπαρχει μια καποια γοητεια στο ολο σκηνικο) αλλα ειναι πολυ σπανιο να στεριωσουν... Φυσικα καταλαβαινω οτι με μια φορα δν μπορω να κρινω ολες τις σχεσεις που εχουν γινει μεσω internet αλλα η δικη μου περιπετεια δν ειχε happy end Καθε αλλο...

Παράθεση

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eveRd'noRmalgUy
Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O eveRd'noRmalgUy έγραψε στις 17:16, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Αρχική Δημοσίευση από Himela
Δεν μπορώ να καταλάβω πού κολλάει το ίντερνετ στο χαρακτήρα της κοπέλας....
είχε νεύρα επειδή της κοβόταν συνέχεια

π.σ.

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 17:55, 21-04-11:

όχι αλλά δεν το αποκλείω κιόλας!

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 16:38, 25-05-11:

Με τον τωρινό μου φίλο. Μιλαγαμε 8 μήνες, με επρηζε να συναντηθούμε αλλά εγώ φοβόμουν κι ας μιλαγαμε και από το τηλέφωνο :p↲
αποφάσισα να τον συναντήσω γιατί δεναμε σαν άτομα και ήταν ο μόνος με τον οποίο είχα διατηρήσει επαφή τόσο καιρό. Έτσι ένα βραδακι του νοέμβρη έγινε η ζημιά. :p

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 22:28, 25-05-11:

ουτε σχεση, ουτε σεξ.. αντε κανα φιλακι.. ηταν και η εποχη που τα μοιραζα χωρις να τα νιωθω
αλλα εχω συναντηθει in real με αρκετo κοσμο απο διαδικτυακα chat
ειχα πολυ καλη επικοινωνια και με εναν κοινωνιολογο ο οποιος εβγαινε πολυ συχνα στην τηλεοραση σε εκπομπες
πολλες ιστοριες.. πραγματικα πολλες...
εκανα chat και μεσω κινητου μια εποχη.. γνωρισα ενα πραγματικα πολυ αξιολογο πλασμα..
ειχαμε απιστευτη "γραπτη" χημεια οταν καναμε chat.. Δυστυχως στην πραγματικοτητα αυτο δεν υπηρχε..
αλλα δεν εχει σημασια.. ο καθε ανθρωπος εχει την ιστορια του..
εχει πολυ ενδιαφερον οταν συναντας καποιος στην πραγματικοτητα ενω μεχρι εκεινη την στιγμη απλως τον φανταζοσουν

Παράθεση

Danielhealthy (Δανιήλ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Danielhealthy
Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Danielhealthy http://daniel-iamhealthy.blogspot.com/ έγραψε στις 08:40, 21-06-11:

Ναι,έχω κάνει πολλές φιλικές σχέσεις και μια ερωτική.Ήταν τα καλύτερα παιδιά,κόσμος καλύτερος και απ' όσους γνώριζα απ' έξω.Δεν έχει σημασία,από που συναντάς ανθρώπους αλλά τι είδους ανθρώπους έλκεις εσύ ο ίδιος με την προσωπική σου στάση.Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο,είτε τους γνωρίσεις από μέσα από το ίντερνετ είτε απ΄εξω.Δεν αλλάζει κάτι,άνθρωποι είναι και στο ένα και στο άλλο.Σημασία έχει επίσης,να μη φοράς παρωπίδες και να είσαι ανοικτόμυαλος.Δε ξέρεις από που θα στο φέρει η ζωή.Δε σε ρωτάει.Η ζωή ξέρει τι είναι καλύτερο για μας,εμείς όμως όχι.Καλό είναι να μη κλείνουμε πόρτες γιατί έτσι χάνουμε πολλές ευκαιρίες.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 13:44, 21-06-11:

Εχω κανει πολλες φιλικες σχεσεις μεσα απο το ιντερνετ....

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:27, 21-06-11:

υπάρχουν sites γνωριμιών με φυσιολογικούς ανθρώπους;

-14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:27, 21-06-11:

Πώς ακριβώς ορίζεις το φυσιολογικός;
Εκτός βέβαια και αν μας λες, εμμέσως πλην σαφώς, πως δεν είσαι φυσιολογικός για να τριγυρνάς σε ένα forum με μη-φυσιολογικούς ανθρώπους.

Kisses!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 23:30, 21-06-11:

Γιατί αρπάχτηκες; Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον άνθρωπο συγκεκριμένα. Ούτε ποτέ επιδίωξα να γνωρίσω άτομο για κάποιας μορφή σχέση (φιλική, ερωτική,...κτλ) από εδώ πέρα. Δεν έτυχε. Δεν με έχει κεντρίσει κάποιος-α διαδικτυακά, ούτε ξεκίνησε κάτι γιατί δεν έδωσα το βήμα. Από την άλλη τυγχάνει να ακούω τα χειρότερα για chatrooms και κάποια άλλα φόρουμ, από πλευράς ποιότητας ανθρώπων. Η βρώμα έχει βγει. Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο φόρουμ που θεωρείται από τα καλά που υπάρχουν. Σε μένα γιατί δίνεις χαρακτηρισμούς;

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 23:35, 21-06-11:

Έχω αρκετές φιλικές σχέσεις. Μια μαλιστα εξελίχθηκε σε πάρα πολύ φιλική σε σημείο κολληταριού

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 23:43, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Γιατί αρπάχτηκες; Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον άνθρωπο συγκεκριμένα. Ούτε ποτέ επιδίωξα να γνωρίσω άτομο για κάποιας μορφή σχέση (φιλική, ερωτική,...κτλ) από εδώ πέρα. Δεν έτυχε. Δεν με έχει κεντρίσει κάποιος-α διαδικτυακά, ούτε ξεκίνησε κάτι γιατί δεν έδωσα το βήμα. Από την άλλη τυγχάνει να ακούω τα χειρότερα για chatrooms και κάποια άλλα φόρουμ, από πλευράς ποιότητας ανθρώπων. Η βρώμα έχει βγει. Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο φόρουμ που θεωρείται από τα καλά που υπάρχουν. Σε μένα γιατί δίνεις χαρακτηρισμούς;
Δηλαδή στο internet κυκλοφορούν οι κακοί άνθρωποι; Απλά στο internet λόγω της ανωνυμίας - που δεν υπάρχει γιατί υπάρχει και η IP - κάποιοι λένε κάποια πράγματα που δεν θα τολμούσανε να τα πούνε face2face. Πόσες φορές έχουν γίνει συλλήψεις και λένε μετά οι γείτονες στα media "καλό παλικάρι ήταν, δεν ενοχλούσε τη γειτονιά"...Ολοι είναι καλοί μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 00:09, 22-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Εντωμεταξύ τώρα μου τη λες ότι δεν είμαι φυσιολογικός άνθρωπος.
Απλά καταντάει σπαστικό να το ακούς αυτό συνέχεια και δη από συγκεκριμένα άτομα. Ναι, σε εσένα αναφέρομαι γιατί έχεις την ίδια στάση σε πολλά παρόμοια θέματα.

Το ότι δε σου έτυχε δε σημαίνει ότι οι άνθρωποι είναι μη φυσιολογικοί και εσύ ο μόνος φυσιολογικός.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 00:25, 22-06-11:

Define "φυσιολογικός άνθρωπος"

Παράθεση

Danielhealthy (Δανιήλ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Danielhealthy
Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Danielhealthy http://daniel-iamhealthy.blogspot.com/ έγραψε στις 08:02, 22-06-11:

Το ίντερνετ δε διαφέρει σε τίποτα από το έξω.Άνθρωποι υπάρχουν και εδώ,άνθρωποι υπάρχουν και εκεί.Τι θες να μας πεις δηλαδή,ότι στο ίντερνετ υπάρχει η φήμη πως είναι όλοι οι κακοί άνθρωποι,ενώ έξω είναι κοινωνία αγγέλων ;

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,126 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 12:09, 22-06-11:

εγώ πιστεύω ότι μια διαδικτυακή σχέση και δη ερωτική μπορει να ευδοκιμήσει όμως χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν νομίζω ότι είναι ένα είδος συμβιβασμού και υποχώρησης ...τι εννοώ? εννοώ ότι κάποιος μπορεί να μην βρει το άλλο του μισό στον πραγματικο κόσμο και καταφεύγει σε μια διαδικτυακή επικοινωνια που δεν ειναι όμως κατακριτέα αλλα νομιζω δεν είναι και η πρώτη επιλογή κάποιου...ωστόσο το να γνωρίζεις κάποιον απο το ιντερνετ που να μην τον εχεις δει ΠΟΤΕ διαφέρει πολύ απο το να ξερεις κάποιον και να προσπαθείς να τρον προσεγγίσεις μέσα απο το διαδικτυο...σε αυτη την περίπτωση δεν έχω καμια ένσταση και το θεωρώ και πολύ λογικό να αντικαθίσταται η αλληλογραφία ή ακομα και τα sms απο τα emails ...<3

Παράθεση

Didonia (Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Didonia
H Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Didonia http://www.youtube.com/watch?v=_VntCvrE9 έγραψε στις 12:44, 22-06-11:

εγω το βλεπω σαν κατι ...ισα ισα για να ξεφευγεις λιγο απο τη καθημερινοτητα ...απο τη ρουτίνα!
Αλλα δεν ετυχε να κανω σχεση απο το διαδίκτυο και μαλλον ουτε το βλεπωωωωωω!!!
Πρεπει να εχεις επαφη με τον αλλον!Να τον εχεις face to face!

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 12:59, 22-06-11:

ok! καλο το ιντερνετ σε αυτα που χρησιμευει αλλα ως εκει! ξερω ποσα ατομα που εθιζονται με τους χωρους επικοινωνιας (τσατ, φουμπου κτλ) και πιστευουν οτι εχουν βρει φιλους, σχεσεις το ενα το αλλο και ολα αυτα καταληγουν σε ενα τιποτα! δεν λεω ισως να βρεις απο το διαδυκτιο καποιον ανθρωπο που να εχετε κοινα ενδιαφεροντα και να ειναι ολα ευνοικα να αναπτυχθει καποια σχεση μεταξυ σας αλλα και παλι δεν ειναι το ιδιο με την κατα προσωπο επαφη! Πολλες φορες απο το διαδυκτιο οι ανθρωποι εμφανιζονται αλλιως...Επισης, πως μπορεις να βασιστεις σε καποιον που δεν εχετε βιωσει τιποτα μαζι? Γι'αυτο πιστευω πως πρεπει να υπαρχουν και καποια ορια στις σχεσεις που αναπτυσσονται μεσω ιντερνετ...

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,380 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 13:07, 22-06-11:

Παλιότερα, για να ενημερωθούμε ή να περάσουμε την ώρα μας, βλέπαμε τηλεόραση. Σήμερα, αναλογικά, προτιμώ το διαδίκτυο για ενημέρωση ή για ψυχαγωγία = παιχνίδια κλπ. Επίσης, το νετ είναι ένα σημαντικό μέσο για να λάβεις πληροφορίες πάνω σε εξειδικευμένα θέματα, (για τα οποία, διαφορετικά, δεν θα μπορούσα ποτέ να αποκομίσω τόσες χρήσιμες πληροφορίες), πχ. τα σχετικά με τους υπολογιστές- αλλιώς, θα έπρεπε να φέρνω συνεχώς τεχνικό για να ελέγχει το πσ. Όσον αφορά την διαδικτυακή επικοινωνία, θεωρώ πως σε πολύ λίγες περιπτώσεις, ίσως βρεις κάποιον, τον οποίο θα μπορούσες να συναναστραφείς και έξω. Άλλωστε, αυτό δεν ισχύει και στην ζωντανή επαφή; Απλά, αν τύχει και γνωριστώ με κάποιον στο ίντερνετ, καλό είναι σύντομα να υπάρξει και προσωπική επικοινωνία, διότι η συνεχής διαδικτυακή τέτοια είναι ενοχλητική και κουραστική. Είναι τελείως διαφορετική από την κατά πρόσωπο συνάντηση. Από ένα σημείο και μετά, την αισθάνομαι ως και προσβλητική.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alessandra : 22-06-11 στις 13:17.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 17:05, 22-06-11:

Alessandra, είσαι από τις λίγες κοπέλες που το λένε αυτό.

Παράθεση

teo_1986

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη teo_1986
Ο teo_1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O teo_1986 έγραψε στις 17:22, 22-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Παλιότερα, για να ενημερωθούμε ή να περάσουμε την ώρα μας, βλέπαμε τηλεόραση. Σήμερα, αναλογικά, προτιμώ το διαδίκτυο για ενημέρωση ή για ψυχαγωγία = παιχνίδια κλπ. Επίσης, το νετ είναι ένα σημαντικό μέσο για να λάβεις πληροφορίες πάνω σε εξειδικευμένα θέματα, (για τα οποία, διαφορετικά, δεν θα μπορούσα ποτέ να αποκομίσω τόσες χρήσιμες πληροφορίες), πχ. τα σχετικά με τους υπολογιστές- αλλιώς, θα έπρεπε να φέρνω συνεχώς τεχνικό για να ελέγχει το πσ. Όσον αφορά την διαδικτυακή επικοινωνία, θεωρώ πως σε πολύ λίγες περιπτώσεις, ίσως βρεις κάποιον, τον οποίο θα μπορούσες να συναναστραφείς και έξω. Άλλωστε, αυτό δεν ισχύει και στην ζωντανή επαφή; Απλά, αν τύχει και γνωριστώ με κάποιον στο ίντερνετ, καλό είναι σύντομα να υπάρξει και προσωπική επικοινωνία, διότι η συνεχής διαδικτυακή τέτοια είναι ενοχλητική και κουραστική. Είναι τελείως διαφορετική από την κατά πρόσωπο συνάντηση. Από ένα σημείο και μετά, την αισθάνομαι ως και προσβλητική.

Μπραβο σου Alessandra συμφωνω μαζι σου

Οσον αφορα για το αν εχω κανει σχεση ή οχι η απαντηση μου ειναι οτι δεν εχω κανει σχεση μεσω του net μεχρις στιγμης .

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 14:06, 13-07-11:

Συμφωνώ πως το νετ είναι ένα μέσο που έχει μπει στη ζωή μας και συμφωνώ και στο ότι είναι εφικτό να γνωρίσεις κάποιον άνθρωπο που είναι κατάλληλος είτε για σχέση είτε για φιλία. Αλλά θεωρώ τελείως λάθος να γίνεται προσπάθεια γνωριμίας μέσω νετ, δηλαδή να προσπαθεί κάποιος να γνωρίζει άτομα μέσω νετ γιατί του είναι πιο εύκολο να κανονίζει ραντεβού. Δε πρέπει να ξεχνάμε ότι η πραγματική ζωή μας δε συνδέεται με την οθόνη ενός υπολογιστή.
Και προσωπικά για ' μένα ειδικά για μια σχέση θέλω να υπάρχει μια ρομαντική αρχή, κι όχι να θυμαμαι πως κανονισαμε σε ενα τσατ ρουμ να παμε για καφε. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ομως!!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alcyone

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους