Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,017 μέλη και 2,415,865 μηνύματα σε 75,321 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 566 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το όπλο των ονείρων σας;

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 19:18, 16-05-06:

Ασχολείστε - έστω και ερασιτεχνικά με όπλα? Ποιό θα θέλατε να αποκτήσετε κάποτε? Τί είδους όπλα σας αρέσουν περισσότερο?

Εμένα μου αρέσουν τα στρατιωτικά τουφέκια μεγάλων αποστάσεων. Να ποιό είναι το τουφέκι των ονείρων μου: http://www.snipercentral.com/tpg1.htm Αν και δε βλέπω να γίνεται ποτέ το όνειρό μου πραγματικότητα, λόγω της ισχύουσας νομοθεσίας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crow_of_Darkness : 16-05-06 στις 19:30.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 19:34, 16-05-06:

αυτό
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:50, 16-05-06:

Ενα Desert Eagle μου φτανει, οχι οτι ενα G-3 θα μου επευτε ασχημο
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 20:14, 16-05-06:

Νομίζω αυτό...με πορώνει...http://pydracor.shitrockerz.de/Deser...o.%20Blitz.jpg
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε: στις 20:34, 16-05-06:

Αν είχα ένα .357 Magnum δύο Mac-11 και ένα M16 ...
Και άμα με πλησιάζε μπάτσος ... He's gonna burn in hell
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:36, 16-05-06:

Τα οπλα μου αρεσουν μονο εμφανισιακα ... ναι θα ηθελα να πυροβολησω καποτε αλλα μονο στον τοιχο

edit: θα παρακαλουσα οσοι δεν εχετε σοβαρη απαντηση να πατε σε αλλο θεμα ή στο chat and fun ... το thread αυτο δεν ειναι πατατα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 02-11-10 στις 16:50. Αιτία: Τυπογραφικό λάθος
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

O lost_in_space έγραψε: στις 23:41, 16-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τα οπλα μου αρεσουν μονο εμφανισιακα ... ναι θα ηθελα να πυροβολησω καποτε αλλα μονο στον τοιχο ή σε κάποια κούκλα.
Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου, είναι βλακεία να πυροβολάς ζώα ή ανθρώπους(Μπάτσους εντάξει)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 11:22, 18-05-06:

Minigun
Εικόνα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 07-03-07 στις 17:19. Αιτία: Τοποθέτηση εικόνας σε σύνδεσμο λόγω του μεγάλου μεγέθους της
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

O lost_in_space έγραψε: στις 11:38, 18-05-06:

Μπορώ να παραγγείλω όπλα από το internet να τα πάρω πιο φτηνά και να μην χρειάζεται να έχω άδεια;
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 14:09, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space
Μπορώ να παραγγείλω όπλα από το internet να τα πάρω πιο φτηνά και να μην χρειάζεται να έχω άδεια;
Για να έχεις στη κατοχή σου όπλο θα πρέπει να έχεις άδεια -και αν υπάρχουν έστω κάποιες εξαιρέσεις- το μόνο σίγουρο είναι πως θα πρέπει να έχεις ενηλικιωθεί.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:42, 18-05-06:

η φαρέτρα είναι On ή off topic?
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 16:50, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
η φαρέτρα είναι On ή off topic?
Μόνη της, οφτόπικ. Με το τόξο μαζί, oντόπικ
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 18:40, 18-05-06:

Θα πρέπει να παραδεχτείς Dark Crow πως η διατύπωση του θέματος ("Ποιό είναι το όπλο των ονείρων σας?") επιτρέπει μια πιο σφαιρική θεώρηση του αντικειμένου.

Σας διαβάζω από το λεξικό του Τεγόπουλου:
όπλο (το) ουσ. [<αρχ. όπλον (=εργαλείο) κάθετι που χρησιμεύει ως μέσο επιθέσεως ή άμυνας. ||εφόδιο για επιτευξη οποιουδήποτε σκοπού [...]
Είναι γνωστό άλλωστε πως πολλοί αγωνίζονται με την πένα τους, με το λόγο τους, με το θάρρος τους...κτλ

Προσωπικά θα προτιμήσω όπλα (εργαλεία) που δημιουργούν και όχι αυτά που καταστρέφουν.
Τα ποστ που μεταφέρθηκαν δε τα θεωρώ off-topic. (σε ένα από αυτά αναφέρεται και το katana)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 18-05-06 στις 19:12.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 19:40, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Θα πρέπει να παραδεχτείς Dark Crow πως η διατύπωση του θέματος ("Ποιό είναι το όπλο των ονείρων σας?") επιτρέπει μια πιο σφαιρική θεώρηση του αντικειμένου.
Σας διαβάζω από το λεξικό του Τεγόπουλου:
όπλο (το) ουσ. [<αρχ. όπλον (=εργαλείο) κάθετι που χρησιμεύει ως μέσο επιθέσεως ή άμυνας. ||εφόδιο για επιτευξη οποιουδήποτε σκοπού [...]
Είναι γνωστό άλλωστε πως πολλοί αγωνίζονται με την πένα τους, με το λόγο τους, με το θάρρος τους...κτλ
Προσωπικά θα προτιμήσω όπλα (εργαλεία) που δημιουργούν και όχι αυτά που καταστρέφουν.
Τα ποστ που μεταφέρθηκαν δε τα θεωρώ off-topic. (σε ένα από αυτά αναφέρεται και το katana)
Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι ήταν ξεκάθαρο τί εννοούσα λέγοντας το όπλο των ονείρων σας. Ειδικά μετά τη δημοσίευση του πρώτου πόστ που είναι δικό μου. Θα πρέπει να είναι μωρός κάποιος για να μη καταλάβει τη διαφορά. Ή να το παίξει μωρός για να δημιουργήσει νταβαντούρι... Σταματώ εδώ και αγνωώ τις προκλήσεις διαφόρων που μεταφέρθηκαν οφ-τόπικ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crow_of_Darkness : 18-05-06 στις 19:47.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:44, 18-05-06:

Σταματώ εδώ και αγνωώ τις προκλήσεις διαφόρων που μεταφέρθηκαν οφ-τόπικ.
Σκέφτηκες πως ίσως αυτοί που θεωρείς πως σε προκαλούν, εκφράζουν μονάχα την προτίμησή τους σε όπλα που για πολλούς είναι πολύ ισχυρότερα από οποιαδήποτε πολεμική μηχανή?

..επιμένω: σύμφωνα με τον ορισμό, τίποτα απ' όσα αναφέρθησαν δεν είναι off-topic.
Η μόνη διαφορά που καθορίζει τα μεν από τα δε, είναι ο θάνατος.

Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί η σφεντόνα και το Κατάνα που αναφέρονται στα off-topic posts ΔΕΝ είναι όπλα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 18-05-06 στις 21:02.
Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 10:47, 19-05-06:

Σκέφτηκες πως ίσως αυτοί που θεωρείς πως σε προκαλούν, εκφράζουν μονάχα την προτίμησή τους σε όπλα που για πολλούς είναι πολύ ισχυρότερα από οποιαδήποτε πολεμική μηχανή?
...επιμένω: σύμφωνα με τον ορισμό, τίποτα απ' όσα αναφέρθησαν δεν είναι off-topic.
Η μόνη διαφορά που καθορίζει τα μεν από τα δε, είναι ο θάνατος.
Επαναλαμβάνω... Το τί εννούσα λέγοντας ''όπλα των ονείρων σας'', γίνεται απόλυτα κατανοητό από το πρώτο πόστ, το δικό μου. Μόνο ένας μωρός ή ένας που παίζει τον μωρό, για να δημιουργήσει νταβαντούρι ή να υποβαθμίσει το θέμα ή γενικότερα για δικούς του λόγους, δε θα καταλάβαινε τη διαφορά.

Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί η σφεντόνα και το Κατάνα που αναφέρονται στα off-topic posts ΔΕΝ είναι όπλα!
Βέβαια είναι όπλα, δεν αντιλέγω. Το θέμα όμως είναι και τί γράφεις ακόμα σε ένα πόστ. Και από αυτά τα λεγόμενα του καθενός, γίνεται αντιληπτό αν εννοεί αυτά που λέει ή γράφει αερολογίες για τη πλάκα του...
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 11:03, 19-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Γενικά, τα όνειρά μου δεν περιλαμβάνουν όπλα.
Κάτι που θα μπορούσα να πω εδώ, αν και το θεωρώ περισσότερο έργο τέχνης παρά όπλο, είναι τα ιαπωνικά σπαθιά.Katana.
Μπορείς να μου πεις τί δε σ'άρεσε?Αν είναι να το αλλάξω για να σ'αρέσει.Γιατί αυτό, μαζί με άλλα posts, χαρακτηρίστηκε ως "σαβούρα που μεταφέρθηκε εκεί που της αξίζει" κι εγώ "μωρός ή κάποιος που παίζει τον μωρό για το νταβαντούρι".
Πρέπει όλοι να προσέχουμε τί λέμε καμιά φορά.
Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 11:21, 19-05-06:

Δε με ενόχλησε ΤΙΠΟΤΑ στο δικό σου πόστ. Θεωρώ ότι λαθεμένα μεταφέρθηκε οφ-τόπικ. Ας πούμε ότι έπεσε θύμα των εκκαθαρίσεων - ΑΔΙΚΩΣ. Ξέρεις τί λένε: Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά. ΔΕΝ το μετέφερα εγώ οφ-τόπικ, δεν είμαι διαχειριστής. Χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω υποδείξεις, η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη, είναι ότι έπρεπε να γίνει προσεκτικότερη επιλογή. Οι χαρακτηρισμοί μου, δεν αφορούσαν εσένα αλλά τα μυνήματα κάποιων άλλων που σίγουρα είναι οφ-τόπικ και δικαίως μεταφέρθηκαν εκεί. Χαίρομαι που μου δίνεις την ευκαιρία να το διευκρινίσω για αποφυγή παρεξηγήσεων. Όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στα οφ-τόπικ και θα καταλάβει ποιά πραγματικά είναι. Ποιοί είναι εκείνοι που μοναδικό τους σκοπό είχαν να κάνουν πλάκα και να υποβαθμίσουν το θέμα.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:24, 19-05-06:

το κούρασες.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:19, 19-05-06:

θα βγω οφφ τοπικ αλλά θέλω - και επιβάλεται νομίζω - να πω κάποια πραγματα που όμως είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου απόψεις και όχι όλης της ΟΔ (ίσως και να είναι δλδ, δεν ξέρω δεν τους ρωτησα πριν γραψω αυτά που θα γραψω )

Το στέκι είναι ένας χώρος που ανταλλάσουμε απόψεις...
είναι ένας χωρος για να περνάμε χαλαρά την ελεύθερη ωρα μας...
δεν είναι σε καμια περίπτωση καθοδηγητικό και διαπαιδαγωγικό μέσο...
θεωρούμε ότι προσπαθούμε να είμαστε δίκαιοι όσο το δυνατόν περισσότερο με όλα τα μέλη ανεξαιρέτως (είτε μας αρέσουν αυτα που γραφουν, είτε συμφωνούμε είτε οχι)
Θεωρούμε επίσης ότι στα πλαισια πάντα του λογικού (όπως αυτό ορίζεται από τους ιδιοκτήτες αυτού του χώρου) υπάρχει ελευθερία λόγου καθώς και δημοκρατία.
Δεν έχει φιμωθεί ΚΑΝΕΝΑΣ!

Όμως.... αυτή η ελευθερία λόγου, δεν επιτρέπει σε κανέναν από εμας να εκφραζεται με υβριστικές εκφράσεις και προσβολές προς κανένα μέλος (το έχω κανει και εγω, το γνωρίζω, θεωρώ όμως ότι ήταν λάθος μου και έχω ζητήσει συγγνώμη απ το μέλος)
Κανένας δεν μπορεί να υποβαθμίζει με το όποιον τροπο ένα θέμα που θεωρεί γελοίο (μπορεί κάλλιστα να μην απαντήσει) αλλά και κανένας δεν μπορεί να εκφράζετε για τα μέλη μας ως ηλίθια. (όποιου δεν του αρέσει απλά την κάνει με ελαφρα... είπαμε... δεν είναι υποχρεωτικό να είναι κάποιος μέλος εδω... επιλογή είναι!)

Οι υποδειξεις για το τι θα πρεπει να βγει οφφ τοπικ και το τι δεν θα πρεπει, δεν χρειάζεται απο κανέναν και σε ΚΑΝΕΝΑΝ! Για αυτό το λόγο υπάρχουν τα REPORTS!
Αν ήταν ο καθένας να βγαινει και να λεει, αυτό οφφ τοπικ, αυτό σπλιτ, αυτό δεν μου αρέσει όπως εκφράστηκε κλπ κλπ κλπ, εδώ μέσα θα ήταν ένα τεράστιο μπαχαλο.
Αν θεωρειτε ότι η ΟΔ δεν κάνει σωστά τη δουλεια της ή ότι μερολειπτεί, μπορείτε κάλλιστα να το πειτε με ένα REPORT!

Το ότι θα υπάρχουν ανικρουόμενες απόψεις είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ!
Δείτε το με όση ωριμότητα διαθετετε ο καθένας και προσπαθήστε να εκφράσετε την αποψη σας και την διαφωνία σας κόσμια!
(και γω μαζί.... ούτε εγώ είμαι τέλεια, αλλά το παλευω να γίνω )
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια