Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,813 μέλη και 2,410,089 μηνύματα σε 74,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 458 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συνθήματα

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,519 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 22:54, 10-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Η συγκεκριμένη παράταξη όμως γέμιζε τον τόπο αφίσες για πάρτυ οι οποίες σκίζονταν και γέμιζαν τον τόπο σκουπίδια, έκαναν τη σχολή να μοιάζει με μια μεγάλη ανούσια διαφήμιση με μια γκόμενα βυζού στην αφίσα να χορεύει και φυσικά κι άλλες παρατάξεις ακολούθησαν με παρτο-αφίσες και άλλα γύφτικα.
Διακρίνω μια τάση ρατσισμού στο συγκεκριμένο σημείο;

Μου θύμισες το σύνθημα που είχα δει κάποτε: "Εμείς δεν είμαστε ρατσιστές, αυτοί είναι αραπάδες"!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 18:24, 11-11-09:

Απορώ πώς και γιατί έκανες τον συγκεκριμένο συνειρμό. Όταν κάποιος λέει από δω και πέρα "καμαρώνει ο χ-ψ σαν γύφτικο σκεπάρνι θα του λέω : επ, γίνεσαι ρατσιστής." Και όταν θα μου λέει ο πατέρας μου "μην ντύνεσαι σαν γύφτος παιδί μου" θα του απαγορεύσω να αγοράσει ξανά πορτοκάλια απ τον φίλο του τον τσιγγάνο στην λαϊκή, θα του πω είσαι ρατσιστής, κάτω α χέρια απ τα εσπεριδοειδή του!
Κάτι καλό είχα δει στην Λάρισα σε ένα στενό, παραλλαγή γνωστού άσματος : "Ήρεμα ήρεμα δεν είμαι τρομοκράτης, ήρεμα ήρεμα είμαι το θύμα μιας απάτης"
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 18:34, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd

"Δεν με νοιαζει τι τυρι, δεν με νοιαζει τι ψωμι, αρκει το παριζακι μου να ειναι ματατζης"

Ελεος..
Θεΐκό!!! Το έβαλα pm στο εμ ες εν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Madrugada* : 11-11-09 στις 18:36. Αιτία: Προσθήκη διαλυτικών. Τώρα που τα μάθαμε ας τα χρησιμοποιήσουμε!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 18:34, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του, ε; Τον φάκελο στην ασφάλεια πώς θα τον γλιτώναμε Βίκυ μου, μου λες;

θα το γράφαμε έξω από στην μάντρα του γείτονα που μας την σπάει περισσότερο
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 06:20, 14-11-09:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  poreia7impdf0.jpg
Εμφανίσεις:  124
Μέγεθος:  86,9 KB  
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:02, 14-11-09:

...ώρα να γυρίσουμε στο θέμα μας:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 17:26, 14-11-09:

Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω καταπληκτική μόρφωση........

και τα πολύ παλιά αλλά πετυχημένα
«Το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του» (πλατεία Εξαρχείων)
«Φονιάδες των Ψαριών, Πελεκάνοι»(Αργυρούπολη)

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,328 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:51, 14-11-09:

"Το χιούμορ ανήκει σε αυτούς που μπορούν να το καταλάβουν"

Αυτό είναι το δικό μου σύνθημα (εκτός κι αν με προλάβαν ήδη εδώ και χρόνια!) και κλείνω έτσι οριστικά την συζήτηση περί αναμνήσεων!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,519 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 17:58, 14-11-09:

Αρχικά χρωστάω την εικόνα από το μονολεκτικό σύνθημα που έγραψα παραπάνω:

Κατά δεύτερον, ένα ακόμη σύνθημα που το έχω δει σε τοίχο της Σαλονίκης και το βρήκα και online:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 15-11-09 στις 18:23. Αιτία: split/off
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε: στις 19:23, 16-11-09:

Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του

Χμμ , αυτό μου θύμισε έναν φίλο μου , που ενώ όλη η παρέα τα βράδυα στον Πόρο θέλαμε να γυρίζουμε το νησί , εκείνος προτιμούσε
να πηγαίνει στον Γαλατά ... λέγοντας : Μα ... από τον Πόρο δεν βλέπω τίποτα όμορφο απέναντι ... ενώ από το Γαλατά βλέπω
την νυχτερινή ομορφιά του Πόρου ...

Εν ολίγοις τι να το κάνω το ωραίο σύνθημα γραμμένο στον τοίχο μου , αφού θα το βλέπει ο γείτονας ?

Στο θέμα ....
Πριν μερικά βράδυα είδα το παρακάτω σε έναν τοίχο ... έμεινα για ώρα όχι μόνο χαζεύοντάς το αλλά και για να το αντιγράψω στο
κινητό μου
Δεν γνωρίζω να ανήκει σε κάποιον γνωστό δημιουργό ... αν ανήκει τότε συγχωράτε με για την άγνοια και σίγουρα
αξίζει να μεταφερθεί στο τόπικ με τα ποιήματα
Αν όχι τότε τιμή στον άγνωστο δημιουργό

Τo Θείο έδωκε ένα ψωμί σε κάθε πετούμενο και σε μένα μόλις ένα ψίχουλο.
Αν και λιμοκτονώ δεν τολμώ να τ' αγγίξω
είναι μια πολυτέλεια που με πονάει
να τό χω, να το κρατώ σαν επαλήθευση
στο γεγονός που τό κανε δικό μου.
Πολλή ευτυχής με την τύχη του σπουργιτιού
για νά χω επιθυμίες μεγαλύτερες.
Ακόμα κι αν βασίλευε ο λοιμός ούτε ένα στάχυ δε θα λαχταρούσα
Τέτοια αφθονία χαμογελάει στο κλαδί μου
που αναρωτιέμαι πως νιώθουν οι βαθύπλουτοι;
Ένας μαχαραγιάς ή ένας πρίγκιπας..

Με μόνο το ψίχουλό μου
λογαριάζω τον εαυτό μου
Άρχοντά τους!"
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

.seven.

Νεοφερμένος

H .seven. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H .seven. i'm in the basement, you're in the sky.. έγραψε: στις 10:03, 18-11-09:

Μόλις έφτασε με e-mail
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ataka.jpg
Εμφανίσεις:  6798
Μέγεθος:  33,4 KB  
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:34, 18-11-09:

"Tέλεις ντε τέλεις τα γίνεις Εργοτέλης"
"Α.Ε.Κ. ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΣΕΠΟΥΛΤΟΥΡΑ"
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

da capo (o χρήστης αποχώρησε...)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O da capo έγραψε: στις 20:41, 21-11-09:

"ΕΞΩ ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ"
Το θυμήθηκα βλέποντας στην TV τον Ζάχο Χατζηφ----- να διηγείται πως αναγκάστηκε το 1941 να φύγει για την Αίγυπτο και να ενταχθεί στο ελληνικό εκστρατευτικό σώμα "...καθώς στην Αθήνα είχαν κλείσει όλα τα μαγαζιά, καφέ , καμπαρέ κλπ", οπότε αναγκάστηκε να πολεμήσει στη Μέση Ανατολή αφού είχε ατονήσει κάθε νυχτερινή δραστηριότητα στο Κολωνάκι...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KATAFRAKTOS

Νεοφερμένος

Ο KATAFRAKTOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 62 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O KATAFRAKTOS ΑΝΑΞ ΠΑΝΤΩΝ ΑΛΗΘΕΙΑ-ΟΛΙΓΩΝ ΟΡΟΣ ΑΡΕΤΗΣ έγραψε: στις 22:35, 21-11-09:

<< Ο έξυπνος υπόσχεται κι ο βλάκας περιμένει>>
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 21-11-09 στις 23:00. Αιτία: κεφαλαία
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 23:55, 23-11-09:

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 19:10, 25-11-09:

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:38, 01-01-10:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 30-09-12 στις 00:38.
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 16:58, 01-01-10:

"Όταν ο κλόουν του τσίρκου αυτοκτόνησε στη σκηνή, νόμιζαν ότι ήταν μέρος του σόου και γέλασαν πιο πολύ..."
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 17:04, 01-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
"Όταν ο κλόουν του τσίρκου αυτοκτόνησε στη σκηνή, νόμιζαν ότι ήταν μέρος του σόου και γέλασαν πιο πολύ..."
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 18:37, 01-01-10:

Θενκς μαν...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους