Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,851 μηνύματα σε 74,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με το netmod και τα τηλέφωνα

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:58, 22-05-06:

Εχω παρατηρισει οτι στο σπιτι μου πρωτα χτυπαει τα τηλεφωνα που βρισκονται στην μια γραμμη(ας την πουμε γραμμη α) και μετα τα τηλεφωνα που βρισκονται στην αλλα γραμμη (Ας την πουμε β). Επειδη το τηλεφωνο που βρισκεται στην γραμμη β ειναι του δωματιου μου ψαχνω καποιον τροπο να χτυπαει η γραμμη β πρωτα ... δοκιμασα στο netmod να συνδεσω την γραμμη β στην θυρα ab1 και οχι ab2 που ηταν αλλα δεν αλλαξε κατι ... Καμια ιδεα; Η συσκευη του δωματιου μου ειναι η Siemens Gigaset SL100 color

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 15:08, 22-05-06:

Ασύρματο είναι το τηλέφωνό σου;
και το άλλο που χτυπάει πρώτο είναι ενσύρματο;
Μάλλον φταίει αυτό...
Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα, και όταν άλλαξα το ενσύρματο που χτύπαγε πρώτο, με ασύρματο,(δλδ τώρα έχω 2 ασύρματα πάνω) άρχισαν να χτυπάνε παρέα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:12, 22-05-06:

Χμμ και τα δυο ασυρματα ειναι και μαλιστα και τα δυο gigaset (απλως το ενα ειναι πολυ φτηνο gigaset ενω το αλλο καπως πιο ακριβο) απλως στην γραμμη που χτυπαει πρωτη (δλδ την α) υπαρχει και ενα fax (βασικα ενα πολυμηχανημα της HP) αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο ... μηπως εχει σχεση οι χρονοι flash;

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 15:19, 22-05-06:

Εγώ μόνο με ασύρματο και ενσύρματο το έχω παρατηρήσει...
Και στο πατρικό μου που έχει PSTN σύνδεση, τα ενσύρματα χτυπάνε νωρίτερα
(απλά η διαφορά είναι πολύ μικρότερη...)

δοκίμασες να αποσυνδέσεις το fax και να δεις τι γίνεται;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:52, 22-05-06:

Το δοκιμασα να αποσυνδεσω το fax ... μωρε η διαφορα μεταξυ των χτυπων ειναι αρκετα μεγαλη αλιως δεν θα με πειραζει ... Η γραμμη α χτυπαει περιπου 2 φορες και μετα χτυπαει η β.

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 16:59, 22-05-06:

Είναι μεγάλη η διαφορά...
Σε εμένα η διαφορά ήταν κάτι λιγότερο από ένα χτύπημα...
Αν κατάλαβα καλά από το πρώτο ποστ σου, έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις θέση στα τηλέφωνα και δεν έγινε τίποτα...
οπότε φοβάμαι ότι δε μπορείς να κάνεις τίποτα...
(εκτός ίσως από το να πάρεις στο δωμάτιό σου αυτό που χτυπάει πρώτο!)

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:43, 22-05-06:

Χμμμ ... οι χρονοι flash τι ακριβως ειναι; Το να αλλαξω συσκευη δεν παιζει ... ειναι η πιο ακριβη και εγω χωρις handsfree δεν μπορω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:50, 20-11-09:

και εγω που εχω isdn netmod...τα ενσυρματα παντα χτυπανε πιο νωρις απο τα ασυρματα....
αλλα στη μια γραμμη εχω βαλει και ενα φαξ..και η απορια μου ειναι..στις δυο αλλες υποδοχες στο μοντεμ -πλην των δυο γραμμων- καπου ειχα διαβασει οτι μπορω να συνδεσω φαξ ..υπαρχει περιπτωση να το συνδεσω και να λειτουργει ξεχωρα?ταυτοχρονα δηλαδη με τις δυο γραμμες?

οχι πως ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα ..λες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:12, 21-11-09:

Όχι η isdn υποστηρίζει 2 μόνο γραμμές (+1 αλλά αυτό είναι κάτι άλλο). Οι υπόλοιπες δυο θύρες που μοιάζουν με ethernet είναι για isdn συσκευές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κινητά τηλέφωνα: Μόδα ή ανάγκη; - Από Dare-Devil
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-15 στις 11:51.
    • Κινητά τηλέφωνα και Ακτινοβολία (SAR) - Από eliza04
      Το θέμα έχει λάβει 53 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-08-08 στις 12:03.
    • Πρόβλημα με το Ubuntu & netmod - Από faithplus1
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-06 στις 15:13.
    • netmod και firmware - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-05 στις 14:25.
    • Netmod USB - Από billthevampire
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-05 στις 11:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους