Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,817 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Πόσο σας ενδιαφέρει να σας θεωρεί ωραίες ο φίλος σας;

Διαβάστε παρακάτω.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)
Θα με πείραζε πάρα πολύ, θα γινόμουν ράκος και ίσως να χώριζα
42
55,26%
Θα ένιωθα λίγο άσχημα αλλά θα μου πέρναγε
16
21,05%
Δεν θα με πείραζε
5
6,58%
Είμαι ο κουμπάκιας
13
17,11%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:37, 31-05-06:

Είχα πρόσφατα μια διαφωνία σε κάποιο φόρουμ. Εγώ υποστήριζα οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να μας θεωρούν τουλάχιστον πολύ ωραίες οι σύντροφοι μας, ενώ ο άλλος έλεγε οτι δεν είναι έτσι όλες, αυτό είναι εγωιστικό κλπ κλπ.
Οπότε, για να δω μπας και κάνω λάθος βρε αδερφέ, αν ξέρατε οτι ο σύντροφος σας σας θεωρεί καταπληκτικές σαν μυαλό, χαρακτήρα κλπ αλλά μέτριες προς κακές εμφανισιακά, θα σας πείραζε και πόσο;
Πάντως για να απαντήσω εγώ, θα με πειράζε πολύυυ. Σε σημείο που θα χώριζα κατα πάσα πιθανότητα!

ΥΓ: Η δημοσκόπηση είναι φανερή για να βλέπουμε μην τυχόν ψηφίσουν άντρες κάτι εκτός του κουμπάκια και αλλοιώσουν το αποτέλεσμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 31-05-06 στις 03:39.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 07:53, 31-05-06:

αχ δεν μπορω να ψηφισω..
βασικά είμαι περισσότερο προς το πρώτο απλά δεν είμαι και τόόόόόσο σίγουρη αν θα χώριζα... θα μου πεις.."ψηφοφορία είναι,δε σου βάλαμε και το μαχαίρι στο λαιμό για να χωρίσεις". αλλά δεν ξέρω..ότι θα με πείραζε πάντως ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ είναι γεγονός..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:55, 31-05-06:

καλά για σένα θα το κάνω "ισως και να χώριζα"

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 07:59, 31-05-06:

αααααααχαχαχαχαχαχαχαχα τώρα μάλιστα!!!!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:12, 31-05-06:

Kι εγώ.
Και δεν θα το έκανα γιατί ειμαι εγωίστρια (μόνο ) αλλά ακριβώς για αυτό που λέει η επιλογή. Ότι θα (ας το πω κόσμια!) θα επιδρούσε τόσο πολύ στην ψυχολογία μου να ξέρω ότι δεν με θεωρεί ωραία ο σύντροφός μου που τελικά θα έβγαινε και αλλού και θα γινόμασταν έτσι που ...απλά δεν θα γινόταν να έχουμε σχέση. Δεν θα χώριζα πιθανόν δλδ επειδή δεν με θεωρεί ωραία αλλά για όλη αυτή τη χάλια ψυχολογία που θα μου δημιουργουσε αυτό το γεγονός...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:13, 31-05-06:

Χέχε μέχρι στιγμής αποδεικνύεται οτι έχω δίκιο!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:16, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Χέχε μέχρι στιγμής αποδεικνύεται οτι έχω δίκιο!
αλλά είναι μικρό το δειγμα ακόμα

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:28, 31-05-06:

εννοάτε αντικειμενικά να μας έβρισκε μέτριες????

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:31, 31-05-06:

Όχι κάθε άλλο. Αυτό ούτε εμένα θα με πείραζε. Εννοώ για εκείνον και μιλάω μόνο για εμφάνιση.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:36, 31-05-06:

τι να σας ειπώ καλέ κορίτσια....δεν θα τον είχα γκουόμενο, ιν δε φερστ πλέις. Δεν είναι και ότι καλύτερο να υποτιμά ο ένας τον άλλο στη σχέση...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:37, 31-05-06:

Ας πούμε ρε παιδί μου οτι το ανακάλυπτες αργότερα!
Πάντως κι εσένα να συμφωνείς σε βλέπω!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:43, 31-05-06:

επειδή μου έρχεται ο τωρινός στο μυαλό, και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, γράψε μου ένα σενάριο

δηλ. να το πει στα αστεία εκεί που καθόμαστε και βλέπουμε ταινία ("κοίτα τη ρε αυτή πως είναι έτσι, σου μοιάζει"), ή να το πει σοβαρά και διακριτικά ("κάτι πρέπει να κάνεις και να αρχίσεις να προσέχεις τον εαυτό σου πάλι, όπως όταν γνωριστήκαμε")?

(στο δεύτερο η απάντηση βέβαια είναι "το ίδιο ισχύει και για σένα", οπότε τελιώνει η συζήτηση και το ρίχνουμε στις σαλάτες)

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 08:51, 31-05-06:

Μα...υπάρχει γυναίκα που να μην "φρικάρει" αν της πει ο καλός της πως εμφανισιακά είναι μέτρια;
Έχω συνατήσει άπειρες γυναίκες να είναι ψυχολογικά ράκοι και αποφασισμένες να δώσουν ΤΑ χρήματα σε διάφορα ινστιτούτα μόνο και μόνο επειδή ο καλός τους τις είπε πως ναι μεν είναι όμορφες και έχουν ωραίο σώμα αλλά (πχ) τα μπουτάκια τους είναι λίγο "γεμάτα" ή έχουν κυταρίτιδα (και ποια δεν έχει) ή πως το στήθος τους είναι όμορφο αλλά έχει μια κάποια "χαλάρωση" ... για φανταστείτε τί έχει να γίνει αν ο σύντροφό τους τους πει πως εμφανισιακά είναι μέτριες!!!
Κακά τα ψέματα, μας αρέσει να αρέσουμε στους σύντρόφους μας και πολλές φορές μάλιστα είτε άμεσα είτε έμεσα αναζήτάμε και την επιβεβαίωση!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:53, 31-05-06:

κι εγώ που νόμιζα ότι είχες διπλή προσωπικότητα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:56, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
επειδή μου έρχεται ο τωρινός στο μυαλό, και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, γράψε μου ένα σενάριο

δηλ. να το πει στα αστεία εκεί που καθόμαστε και βλέπουμε ταινία ("κοίτα τη ρε αυτή πως είναι έτσι, σου μοιάζει"), ή να το πει σοβαρά και διακριτικά ("κάτι πρέπει να κάνεις και να αρχίσεις να προσέχεις τον εαυτό σου πάλι, όπως όταν γνωριστήκαμε")?

(στο δεύτερο η απάντηση βέβαια είναι "το ίδιο ισχύει και για σένα", οπότε τελιώνει η συζήτηση και το ρίχνουμε στις σαλάτες)
Χμμμ υποθετικό σενάριο...
Ας πούμε οτι σε κάποια συζήτηση σου λέει με απόλυτη φυσικότητα οτι "ξέρεις dooo, λατρεύω το χαρακτήρα σου και γι'αυτό είμαι μαζί σου τόσα χρόνια παρ'οτι εμφανισιακά σε θεωρώ λιγότερο απο μέτρια"

Κάπως έτσι το φανταζόμουν το σενάριο όταν διαφωνούσα με τον εν λόγω τύπο...
Ή ξερω γώ να μην στο πει και να το καταλάβεις μόνη σου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:59, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
Μα...υπάρχει γυναίκα που να μην "φρικάρει" αν της πει ο καλός της πως εμφανισιακά είναι μέτρια;
Έχω συνατήσει άπειρες γυναίκες να είναι ψυχολογικά ράκοι και αποφασισμένες να δώσουν ΤΑ χρήματα σε διάφορα ινστιτούτα μόνο και μόνο επειδή ο καλός τους τις είπε πως ναι μεν είναι όμορφες και έχουν ωραίο σώμα αλλά (πχ) τα μπουτάκια τους είναι λίγο "γεμάτα" ή έχουν κυταρίτιδα (και ποια δεν έχει) ή πως το στήθος τους είναι όμορφο αλλά έχει μια κάποια "χαλάρωση" ... για φανταστείτε τί έχει να γίνει αν ο σύντροφό τους τους πει πως εμφανισιακά είναι μέτριες!!!
Κακά τα ψέματα, μας αρέσει να αρέσουμε στους σύντρόφους μας και πολλές φορές μάλιστα είτε άμεσα είτε έμεσα αναζήτάμε και την επιβεβαίωση!
Συμφωνώ απόλυτα! Εδώ ο δικός μου μου παραδέχτηκε τις προάλλες οτι παρ'ότι με θεωρεί θεά (για τα γούστα του) θα με προτιμούσε χωρίς μαύρους κύκλους και άρχισα να ψιλοσκέφτομαι πως να τους αφαιρέσω! Φαντάζεσαι να μου έλεγε κάτι τέτοιο;; Ένα με το χώμα θα γινόμουν!
Καλώς ή κακώς πιστευω οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να αρέσουμε ΚΑΙ εμφανισιακά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν ισχύει αυτό μόνο για τις γυναίκες, και αν όχι, σε τι βαθμό...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:02, 31-05-06:

Χμμμ υποθετικό σενάριο...
Ας πούμε οτι σε κάποια συζήτηση σου λέει με απόλυτη φυσικότητα οτι "ξέρεις dooo, λατρεύω το χαρακτήρα σου και γι'αυτό είμαι μαζί σου τόσα χρόνια παρ'οτι εμφανισιακά σε θεωρώ λιγότερο απο μέτρια"

Κάπως έτσι το φανταζόμουν το σενάριο όταν διαφωνούσα με τον εν λόγω τύπο...
Ή ξερω γώ να μην στο πει και να το καταλάβεις μόνη σου.
Σε ότι αφορά εμένα, θα ακολουθήσει η επόμενη στιχομυθία:
-Το σεκς σου αρέσει?
-Πολύ
(νο πρόμπλεμ, συνεχάμε όπως έχουμε)

ή
-Το σεκς σου αρέσει?
-.....
(ή του πετάω τα ρούχα από το παράθυρο, αν είμαι στο σπίτι μου, ή παίρνω τα δικά μου και την γκάνω)

οπότε να ψηφίσω.....φτου ξέχασα ποιες είναι οι επιλογές. πάω να δω και να κάνω έδιτ μετά.

έδιτ. θα ένιωθα λίγο άσχημα....βέβαια είναι τελείως υποκειμενική η επιλογή, λαμβάνοντας υπόψη τη τωρινή κατάσταση και το ότι του αρέσει το σεκς μας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dooo : 31-05-06 στις 09:05.
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 09:28, 31-05-06:

Συμφωνώ απόλυτα! Εδώ ο δικός μου μου παραδέχτηκε τις προάλλες οτι παρ'ότι με θεωρεί θεά (για τα γούστα του) θα με προτιμούσε χωρίς μαύρους κύκλους και άρχισα να ψιλοσκέφτομαι πως να τους αφαιρέσω! Φαντάζεσαι να μου έλεγε κάτι τέτοιο;; Ένα με το χώμα θα γινόμουν!
Καλώς ή κακώς πιστευω οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να αρέσουμε ΚΑΙ εμφανισιακά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν ισχύει αυτό μόνο για τις γυναίκες, και αν όχι, σε τι βαθμό...
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν ισχύει μόνο για τις γυναίκες... έχω φίλο ο οποίος δεν έκανε μπάνιο στην θάλασσα για πάρα πολλά χρόνια, μόνο και μόνο επείδη κάποια πρώην του του είχε πεί πως μοιάζει σαν γορίλας, επειδή ο άνθρωπος γενικά είναι τριχωτός (!) για φαντάσου πως θα αντιδρούσε αν του έλεγε κάτι για την εμφάνιση του! Και μιλάμε για έναν απίστευτα όμορφο άντρα...και δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα....τώρα όσον αφορά τον βαθμό θέλω να πιστεύω πως είμαστε στα ίδια επίπεδα....απλά οι άντρες ίσως να "κρύβονται" καλύτερα από μας.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:37, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν ισχύει μόνο για τις γυναίκες... έχω φίλο ο οποίος δεν έκανε μπάνιο στην θάλασσα για πάρα πολλά χρόνια, μόνο και μόνο επείδη κάποια πρώην του του είχε πεί πως μοιάζει σαν γορίλας, επειδή ο άνθρωπος γενικά είναι τριχωτός (!) για φαντάσου πως θα αντιδρούσε αν του έλεγε κάτι για την εμφάνιση του! Και μιλάμε για έναν απίστευτα όμορφο άντρα...και δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα....τώρα όσον αφορά τον βαθμό θέλω να πιστεύω πως είμαστε στα ίδια επίπεδα....απλά οι άντρες ίσως να "κρύβονται" καλύτερα από μας.
Το έχω δει και στον δικό μου αυτό... Γι'αυτό πιστεύω οτι δεν είναι γυναικείο προνόμιο...
Και ο δικός μου ανησυχεί πολύ για το πως τον βρίσκω εμφανισιακά...
Απλά πιστευω οτι οι γυναίκες νοιαζόμαστε περισσότερο γιατί απο μικρές μας έχουν μάθει οτι είναι πολύ σημαντικό να είμαστε όμορφες... Και έχουμε αποκτήσει αυτό που λέμε "γυναικεία φιλαρέσκεια". Σκέψου λίγο και τα παιχνίδια μας. Πανέμορφες barbie στις περισσότερες περιπτώσεις (εμένα πάντως μου άρεσαν πιο πολυ΄τα playmobil ) ενώ στους άντρες τέρατα, ρομπότ κλπ.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:38, 31-05-06:

Βασικά η λέξη κλειδί είναι στο "για μένα"
Αντικειμενικά vs "για μένα"

Λοιπόν... προσωπικά γνωρίζω ότι η Σκλεναρίκοβα δεν έχει καμία σχεση με μένα... είναι κάτι αντικειμενικό αυτό....
Αν λοιπόν ο καλός μου, μου πει... αγαπη μου "για μένα" είσαι σαν την Σκλεναρίκοβα, όλα ειναι οκ....
Αν μου πει... "Για μένα" είσαι κάτω του μετρίου.... παιρνει τα πραγματακια του και με αφηνει να σαπισω στο κλαμμα και την ανασφάλεια για τα επομενα χρονια
Αν μου πει... αντικειμενικά είσαι μετριουλα (όχι μέτρια... μετριουλα ) αλλά εγω σε αγαπω τρελλα και για μενα εισαι η Σκλεναρικοβα ΜΟΥ .... θα τον λατρέψω

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:41, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Αν μου πει... αντικειμενικά είσαι μετριουλα (όχι μέτρια... μετριουλα ) αλλά εγω σε αγαπω τρελλα και για μενα εισαι η Σκλεναρικοβα ΜΟΥ .... θα τον λατρέψω
πε και για το σεκς, πε πε πε

συνεφωνούμε. αμί.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:41, 31-05-06:

Θα με πείραζε πάρα πολύ, θα γινόμουν ράκος και ίσως να χώριζα

Το μεγαλυτερο ποσοστο νομιζω των γυναικων, θα απαντησει το ιδιο.
Ενταξει μπορει η καθεμια μας να ξερει οτι δεν ειναι καλλονη εμφανισιακα (εγω ειμαι δλδ, δεν ξερω για εσας ) αλλα ποσες θα "δεχτουμε" οτι ο καλος μας, μας θελει για το μυαλο μας παρολο που ειμαστε κουασιμοδοι (για εκεινον παντα).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:42, 31-05-06:

Λοιπόν... προσωπικά γνωρίζω ότι η Σκλεναρίκοβα δεν έχει καμία σχεση με μένα... είναι κάτι αντικειμενικό αυτό....
Αν λοιπόν ο καλός μου, μου πει... αγαπη μου "για μένα" είσαι σαν την Σκλεναρίκοβα, όλα ειναι οκ....
Αν μου πει... "Για μένα" είσαι κάτω του μετρίου.... παιρνει τα πραγματακια του και με αφηνει να σαπισω στο κλαμμα και την ανασφάλεια για τα επομενα χρονια
Συμφωνώ απόλυτα κουε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως αναφέρομαι στην περίπτωση που συνέβαινε το δεύτερο. Άλλωστε η θέση μου ήταν οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ θεες, όχι να είναι στραβός και να μην βλέπει οτι αντικειμενικά ίσως δεν είμαστε.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:49, 31-05-06:

Συμφωνώ απόλυτα κουε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως αναφέρομαι στην περίπτωση που συνέβαινε το δεύτερο. Άλλωστε η θέση μου ήταν οτι όλες οι γυναίκες θέλουμε να ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ θεες, όχι να είναι στραβός και να μην βλέπει οτι αντικειμενικά ίσως δεν είμαστε.
ΑΥτό ακριβώς... Γιατί αν ξέρω ότι με θεωρεί μέτρια (ναι, οκ, δεν τρέφω αυταπάτες ότι πάω για μις κόσμος!) και υποκειμενικά τότε ακόμα και στο σεκθ [ακούς dooo? ] τελικά θα καταλήξω να σκεφτομαι αν τώρα πχ με χαιδεύει και του αρέσει ή με χαιδέυει και σκέφτεται "α...ο γύρος που έφαγε χτες εδώ στο πλάι ήρθε και κάθησε!" ---> καταστρέφεται η διάθεση μου για θεκθ--> παύει και αυτός να απολαμβάνει το θεκσ!

Οπότε τελικά δεν θα φτάσω πιθανόν στο χωρισμό από αυτό αλλά λόγω όλων των side effects που θα φέρει

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia έγραψε στις 09:50, 31-05-06:

Έτσι, έτσι....!!!!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:53, 31-05-06:

Είμαι ανασφαλές πλάσμα. Επηρεάζομαι από κάτι τέτοια!
Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη αισθάνομαι ότι ο καλός μου είναι ο ομορφότερος στον κόσμο όλο. (Δεν είμαι nerd καλέ, απλά...πως να το πω... "δεν έχω μάτια γι' άλλον")
Βέβαια να πω την αμαρτία μου το 'χω λίγο δύσκολο να κάνει σχέση ένας άντρας με μια γυναίκα που δεν τον ενθουσιάζει ΚΑΙ εξωτερικά. (Μπορεί να είναι καθαρά δικό μου κόλλημα και λάθος μου, αλλά έτσι νιώθω).

Ας πούμε είσαι με κάποιον και από διάφορες άσχετες συζητήσεις καταλαβαίνεις πως δίνει μεγάλη βάση στην εξωτερική εμφάνιση. Ε, άμα σου πετάξει κανένα θεϊκό του στυλ, "είχα πολύ ωραίες γυναίκες πάντα και εσύ είσαι στις μέτριες" ή -πολύ χειρότερα κάτω του μετρίου- τότε απλά συνειδητοποιείς πως είσαι "προς άμεση αντικατάσταση" μόλις προκύψει κάτι καλύτερο Εεεεε όχι λοιπόν.

Δεν θα χώριζα από το ίδιο το γεγονός, αλλά παρόλο που θα το συζητούσα μαζί του και -φαντάζομαι θα με "καθησύχαζε"- θα το 'χα σε κάποια γωνία του μυαλού μου και θα με επηρέαζε έστω και υποσυνείδητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 01-06-06 στις 00:26.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:55, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Γιατί αν ξέρω ότι με θεωρεί μέτρια (ναι, οκ, δεν τρέφω αυταπάτες ότι πάω για μις κόσμος!) και υποκειμενικά τότε ακόμα και στο σεκθ [ακούς dooo? ]
ντάτσι βρε, αν ήταν υποκειμενική η αντίληψή του για μένα, τότε νο σεκς. να μάθει

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:56, 31-05-06:

Μπα μην το λες Isiliel, υπάρχουν και κάτι άντρες που λένε οτι δεν τους ενδιαφέρει η εμφάνιση Απίστευτο κι όμως αληθινό!
Σε καναν τέτοιο αναφερομαι!

Παράθεση

nicole!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole!
H nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H nicole! έγραψε στις 14:49, 31-05-06:

Εμένα πάντως θα με πείραζε πολύ πολύ αν καταλάβαινα οτι το αμόρε μου με θεωρεί μετριούλα. Δήλαδη είναι μαζί μου για να περνάει την ώρα του,του αρέσω σε κάποια πράγματα ,αλλά δεν κόβει και φλέβα και αν προκύψει κάτι πιο ωραίο πάμε γι'αλλα. Ε, όχι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:01, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από nicole!
Εμένα πάντως θα με πείραζε πολύ πολύ αν καταλάβαινα οτι το αμόρε μου με θεωρεί μετριούλα. Δήλαδη είναι μαζί μου για να περνάει την ώρα του,του αρέσω σε κάποια πράγματα ,αλλά δεν κόβει και φλέβα και αν προκύψει κάτι πιο ωραίο πάμε γι'αλλα. Ε, όχι!
Δεν εννοώ να σε θεωρεί γενικώς μετριούλα, αλλά μόνο εμφανισιακά. Σαν χαρακτήρα πες οτι σε θεωρούσε κορυφή και γι'αυτό έμενε μαζί σου και δεν θα σε παρατούσε - θεωρητικά- για πιο όμορφη. Αυτό είναι το σενάριο.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:12, 31-05-06:

Θα ενιωθα λιγο ασχημα αλλα θα μου περνουσε..
Αντικειμενικα κανεις δεν ειναι τελειος, ουτε εγω, ουτε ο συντροφος μου, oυτε καν η Σκλεναρικοβα () η ουσια ειναι πως με βλεπει εκεινος και πως τον βλεπω εγω(για την αντριανα ποιος χεστηκε :p).
Το θεμα ειναι οτι αν και ξερω πως δεν ειναι τελειος, στα ματια μου τον βλεπω υπεροχο κι αυτο δεν αλλαζει .. Το ιδιο θελω να πιστευω πως ισχυει και για εκεινον
Τωρα το θεμα δεν το καταλαβα ακριβως.. Δηλαδη αν και καταλαβαινετε οτι δεν αγγιζετε το τελειο, θελετε ο συντροφος σας να σας λεει οτι ειστε υπερπανεμορφες μπλα μπλα? Κι εμενα μου φαινεται αντιφατικο και το "εχεις σουπερ μυαλο αλλα η εμφανιση κατω του μετριου" ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ετσι οπως το λετε.. Κανεις δεν μπορει να ειναι με καποιον που του ειναι απωθητικος ερωτικα, μονο λογω μυαλου, αλλιως θα ταν φιλοι! Μηηη φρικαρετεε ωρεεε!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:15, 31-05-06:

γιαυτό ψήφισε το 2, για να μην είμαι μόνο μου

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:18, 31-05-06:

Καλα ολες κατευθειαν για φουντο θα την πηγαινατε τη σχεση?? Αχχχχ ομορφιες μου!! :pp

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 15:27, 31-05-06:

Εγώ προτείνω να μπει δημοσκόπηση και για τα αγόρια

Αυτό που μου έχει συμβεί είναι ότι μου είπε "Αντικειμενικά είσαι μέτρια, αλλά για μένα είσαι η πιο όμορφη" οπότε στεναχωρέθηκα, αλλά το ξεπέρασα

Παράθεση

nicole!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole!
H nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H nicole! έγραψε στις 16:36, 31-05-06:

Εντάξει εαν ήταν πολύ σοβαρή σχέση ίσως δεν θα χώριζα αλλά θα γεμιζα ανασφάλειες. Πάντως νομίζω οτι έχει να κάνει με τον τρόπο που το λέει ή το δείχνει κάποιος πχ εάν σου πει έχεις κορυφαίο χαρακτήρα αλλά εξωτερικά είσαι σαν κουασιμόδος, θα με πείραζε πολύ είναι η αλήθεια και σ'αυτήν την περίπτωση μπορεί να χώριζα αφού εκτιμά τόσο το χαρακτήρα μου ας είμαστε φίλοι τι να την κάνουμε την σχέση.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 16:40, 31-05-06:

Ρε παιδια και εγω ενταξει δεν θα χωριζα αλλα θα με επιανε το παραπονο... Τι νοημα δλδ εχει να σου πει ο αλλος ακομα και "Αντικειμενικα εισαι μετριουλα"? Τι με νοιαζει ρε φιλε τι ειμαι αντικειμενικα. Λες να μην εχω καθρεφτη? Εκτος βεβαια αν ειχα χαζεψει και ψαχνομουνα να κανω αιτησεις σε καλλιστεια! Αλλιως δεν με νοιαζουν τα αντικειμενικα του, θελω να μου λεει οτι ειμαι θεα!!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:05, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Θα ενιωθα λιγο ασχημα αλλα θα μου περνουσε..
Αντικειμενικα κανεις δεν ειναι τελειος, ουτε εγω, ουτε ο συντροφος μου, oυτε καν η Σκλεναρικοβα () η ουσια ειναι πως με βλεπει εκεινος και πως τον βλεπω εγω(για την αντριανα ποιος χεστηκε :p).
Το θεμα ειναι οτι αν και ξερω πως δεν ειναι τελειος, στα ματια μου τον βλεπω υπεροχο κι αυτο δεν αλλαζει .. Το ιδιο θελω να πιστευω πως ισχυει και για εκεινον
Τωρα το θεμα δεν το καταλαβα ακριβως.. Δηλαδη αν και καταλαβαινετε οτι δεν αγγιζετε το τελειο, θελετε ο συντροφος σας να σας λεει οτι ειστε υπερπανεμορφες μπλα μπλα? Κι εμενα μου φαινεται αντιφατικο και το "εχεις σουπερ μυαλο αλλα η εμφανιση κατω του μετριου" ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ετσι οπως το λετε.. Κανεις δεν μπορει να ειναι με καποιον που του ειναι απωθητικος ερωτικα, μονο λογω μυαλου, αλλιως θα ταν φιλοι! Μηηη φρικαρετεε ωρεεε!
Βρε Κατερίνα, πεντακόσιες φορές θα τα πούμε;
1) Εννοείται οτι το λέει υποκειμενικά. Αλλιώς δεν νομίζω καμιά μας να πείραζε κάτι τέτοιο ιδιαίτερα
2) Υποθέτουμε οτι είναι στους άντρες που ισχυρίζονται οτι μπορούν να είναι με κάποια μόνο λόγω "εσωτερικού κόσμου".

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:06, 31-05-06:

'Άσχετο: Έχετε παρατηρήσει οτι εδώ και 37 ποστς δεν έχει γράψει ουτε ένας άντρας;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 21:26, 31-05-06:

Δεν ηταν ακριβως ερωτηση ωρε μισελ, ηταν για να δωσει εμφαση Και συνεχιζω να πιστευω οτι αποκλειεται ενας ανδρας να νιωθει ελξη απο καποια που του ειναι ελκυστικη ΜΟΝΟ σε επιπεδο μυαλου! Και για γυναικα αντιστοιχα! Ειναι περα απ'τη λογικη που δεχομαι :p
Αυτο με το αφαντο ανδροκοινο το προσεξα κι εγω.. Κατι θα ξερουν παραπανω :S

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:29, 31-05-06:

Κι εμένα κουλό μου φαίνεται αλλά έχω συναντήσει 2-3 που αυτό ισχυρίζονται...
Τι να πεις...

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 22:11, 31-05-06:

Χμ, δηλαδη ο ανθρωπος με τον οποιο μοιραζομαι τη ζωη μου και ειμαι ερωτευμενη να γυρισει μια ωρα πρωια και να μου πει:
Αγαπη μου, σ αγαπω, σε λατρευω, σε θεωρω μια πανεξυπνη γυναικα με χιουμορ και αυτο ειναι πολυ καλυτερο απο το να ησουν μια ηλιθια κουκλαρα. Εμενα δε με πειραζει καθολου που εισαι ασχημουλα!
Λυπαμαι αλλα θα τον στειλω στην μαμακα του την ιδια στιγμη! Δεν πιστευω οτι ειμαι κουκλαρα αλλα θεωρω οτι η ομορφια ειναι καθαρα υποκειμενικη Γι αυτο αλλωστε δεν αρεσουν οι ιδιοι ανθρωποι σε ολους. Ερωτευομαστε συνηθως καποιον ανθρωπο ο οποιος μας τραβηξε και με την εξωτερικη εμφανιση του
Υ.Γ Αλλωστε θεωρω πολυ μεγαλη αγενεια να πεις σε καποιον οτι δεν λεει και πολλα η εμφανιση του. Οπως φυσικα να του πεις οτι εχει παχυνει

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:17, 31-05-06:

Να του πεις οτι έχει παχύνει δεν το θεωρώ κακό μιας και είναι κάτι που αλλάζει σχετικά εύκολα. Να τον πείς όμως ασχημούλη... ε καλύτερα να μην έκανες σχέση εξ αρχής.
Γι'άυτό και πιστευω οτι είναι λάθος αυτοί που δεν κοιτούν εμφάνιση (αν όντως εφαρμόζουν αυτά που ισχυρίζονται). Γιατί δεν μπορούν να κρύβονται για πάντα και έτσι και το καταλάβει η σύντροφος τους θα γίνει ράκος. Άρα κατα τη γνώμη μου αυτοί είναι οι εγωιστές, και όχι όλοι/ες όσοι κοτάμε και εμφάνιση, έστω και λίγο.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:32, 31-05-06:

'Άσχετο: Έχετε παρατηρήσει οτι εδώ και 37 ποστς δεν έχει γράψει ουτε ένας άντρας;
Το σκέφτηκα κι εγώ το μεσημέρι αυτό! Κανείς ακόμα ε?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:34, 31-05-06:

Χώχω πάμε για ρεκόρ! 44 ποστς μόνο γυναίκες!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:35, 31-05-06:

Ούτε εγώ θα απαντούσα σε ένα θέμα βρε κοριτσια που ο τιτλος του θα ήταν... προς άντρες: ........
Καλά κάνουν και δεν απαντάνε αμάν πια... παντού μέσα θα είναι?
Ας έχουμε και για λίγο τη δικη μας γωνίτσα... για να μην ανοίξω θέμα "κουτσομπολια"!
Αντε ε?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:36, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
Ερωτευομαστε συνηθως καποιον ανθρωπο ο οποιος μας τραβηξε και με την εξωτερικη εμφανιση του
Αρα ξερεις οτι ο συντροφος σου ειναι μαζι σου γιατι του αρεσει ΚΑΙ το περιτυλιγμα, αλλα παρ'ολ'αυτα θα κολλαγες που δε σε θεωρει Ζυγουλη! Ε, αβυσσος η ψυχη της γυναικας :pp

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:37, 31-05-06:

Μωρέ καλά κάνουν και δεν απαντούν, απλά συνήθως κάποιος χώνει τη μύτη του ακόμα και σε τέτοια θέματα και μου έκανε εντύπωση

Άντε το επόμενο θα είναι για την αποτρίχωση και το μακιγιάζ

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:00, 31-05-06:

Αρα ξερεις οτι ο συντροφος σου ειναι μαζι σου γιατι του αρεσει ΚΑΙ το περιτυλιγμα, αλλα παρ'ολ'αυτα θα κολλαγες που δε σε θεωρει Ζυγουλη! Ε, αβυσσος η ψυχη της γυναικας :pp
Απέχω χιλιόμετρα από τη Ζυγούλη ή την Jennifer Garner (την οποία προσωπικά θεωρώ κουκλάρα) αλλά μ' αρέσει όταν ειδικά έχω κάνει ένα κόπο παραπάνω να γίνω λίγο πιο όμορφη απ' τις καθημερινές (για να πάμε κάπου ας πούμε) να ακούω ένα καλό σχόλιο... Είναι τονωτική ενεσούλα! Πως να το κάνουμε!

Υπάρχει και σχετικό παραμύθι για τα παιδιά (δε θυμάμαι τίτλο όμως ) που περιγράφει πως γίνεται όταν ερωτεύεσαι να βλέπεις το αντικείμενο του πόθου σου σαν το πιο όμορφο πλάσμα στον κόσμο.

Και για να το πω και διαφορετικά: Είπα κάποτε στον καλό μου "Είσαι πολύ όμορφος!" και μου απάντησε:
"Τα μάτια σου με βλέπουν έτσι, αλλά δεν θέλω να σταματήσεις ποτέ να με κοιτάζεις με αυτά τα μάτια" (άχουτο!)

Αυτό ακριβώς περιμένω κι εγώ απ' τον καλό μου. "Να με κοιτάζει με τέτοια μάτια που να με βλέπει όμορφη"
Πιστεύω πως μετά από κάποια ηλικία όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που βρισκόμαστε στο "Ομορφόμετρο" και δεν είναι θέμα έπαρσης ή ανάγκη για επιβεβαίωση. Είναι απλά η φυσική συνέπεια δυό ανθρώπων που αγαπιούνται.

Θυμηθείτε και τη "μαμά κουκουβάγια" που βλέπει το παιδί της το ομορφότερο απ' όλα!

Θέλω να νιώθω αναντικατάστατη ...κι ας ξέρω πως δεν είμαι. Γιατί πολύ απλά είναι όμορφα.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 23:40, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Απέχω χιλιόμετρα από τη Ζυγούλη ή την Jennifer Garner (την οποία προσωπικά θεωρώ κουκλάρα) αλλά μ' αρέσει όταν ειδικά έχω κάνει ένα κόπο παραπάνω να γίνω λίγο πιο όμορφη απ' τις καθημερινές (για να πάμε κάπου ας πούμε) να ακούω ένα καλό σχόλιο... Είναι τονωτική ενεσούλα! Πως να το κάνουμε!

Υπάρχει και σχετικό παραμύθι για τα παιδιά (δε θυμάμαι τίτλο όμως ) που περιγράφει πως γίνεται όταν ερωτεύεσαι να βλέπεις το αντικείμενο του πόθου σου σαν το πιο όμορφο πλάσμα στον κόσμο.

Και για να το πω και διαφορετικά: Είπα κάποτε στον καλό μου "Είσαι πολύ όμορφος!" και μου απάντησε:
"Τα μάτια σου με βλέπουν έτσι, αλλά δεν θέλω να σταματήσεις ποτέ να με κοιτάζεις με αυτά τα μάτια" (άχουτο!)

Αυτό ακριβώς περιμένω κι εγώ απ' τον καλό μου. "Να με κοιτάζει με τέτοια μάτια που να με βλέπει όμορφη"
Πιστεύω πως μετά από κάποια ηλικία όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που βρισκόμαστε στο "Ομορφόμετρο" και δεν είναι θέμα έπαρσης ή ανάγκη για επιβεβαίωση. Είναι απλά η φυσική συνέπεια δυό ανθρώπων που αγαπιούνται.

Θυμηθείτε και τη "μαμά κουκουβάγια" που βλέπει το παιδί της το ομορφότερο απ' όλα!

Θέλω να νιώθω αναντικατάστατη ...κι ας ξέρω πως δεν είμαι. Γιατί πολύ απλά είναι όμορφα.
Βασικά εκεί θα ήθελα να εστιάσω, στο πως βλέπουμε τον άλλον όντας μέσα σε μια σχέση.Αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι για εκείνον έχουμε τον τέλειο χαρακτήρα και την ιδανική προσωπικότητα ε τότε είναι αδύνατο στα μάτια του να μην φαντάζουμε ομορφότερες απο ότι στην πραγματικότητα

Κοιτάξτε γύρω σας,τα περισσότερα ζευγάρια δεν είναι ισάξια αντικειμενικής ομορφιάς, συχνά υπάρχουν κούκλοι/ες που κυκλοφορούν με κουασιμόδους που τους κοιτάζουν σαν θεούς και κάνουν τους υπόλοιπους να αναρωτιόνται τις του/της βρήκε.Ε κάτι παραπάνω θα ξέρει απο σένα ρε φίλε για να είναι μαζί του/της.

Πάντως αν υποθέσουμε πως παρόλο που με θεωρεί το ιδανικό του ταίρι μου έλεγε κάτι τέτοιο θα πληγωνόμουν.Και όχι γιατί θα ήθελα να νομίζει πως είμαι η Σκλεναρίκοβα(αυτή η κοπέλα θα φτερνίζεται συνέχεια ) αλλά γιατί όταν σε έναν άνθρωπο ανοίγεις την ψυχή σου και πιστεύεις πως υπάρχει αναμεσα σας δέσιμο είναι σκληρό να σε προσγειώνει απότομα και να σε συγκρίνει.Παρόλα αυτά δεν νομίζω να χώριζα όμως σίγουρα δεν θα ξέχναγα αυτή την κουβέντα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 31-05-06 στις 23:50.
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 00:18, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Νομιζω οτι αυτο που ειπα ειναι απολυτως λογικο Αφου ειμαι ερωτευμενη με καποιον, τοτε για τα δικα μου ματια ειναι ομορφος! Μπορει να θαυμαζω καποιους αλλους ανδρες, αλλα δεν θα τον θεωρουσα ποτε ασχημοτερο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους