Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας την ''έπεσε'' ποτέ άτομο του ιδίου φύλου;

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 16:48, 21-12-13:

Μια μέρα σε μια καφετέρια έρχεται ένας τύπος γύρω στα 45 περνάει από δίπλα μου και ξαφνικά σταματάει.
Γυρνάει, με κοιτάει, μου χαϊδεύει στο μάγουλο και φεύγει!
Δεν λέω με κολάκεψε, αλλά είναι σοκ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 19:36, 24-05-14:

Ναι μου έχει τύχει. Θεωρώ πως οι γυναίκες -σε αντίθεση με τους άντρες- είναι πολύ πιο διακριτικές σε αυτό το θέμα.
Η συγκεκριμένη μάλιστα μου ζήτησε και συγγνώμη όταν κατάλαβε ότι δεν ενδιαφέρομαι. Με συγκίνησε η ευγένεια της μπορώ να πω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 15:59, 25-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Ναι μου έχει τύχει. Θεωρώ πως οι γυναίκες -σε αντίθεση με τους άντρες- είναι πολύ πιο διακριτικές σε αυτό το θέμα.
Λιγό στερεοτυπική με τις γυναίκες γίνεσαι νομίζω.Μου την έχουν πέσει κάτι λυσσάρες με τον πιο φέηλ τρόπο έβερ κάτι που ούτε το πιο τελειωμένο λιγούρι έχω δει να κάνει απέναντι σε γυναίκα.Ας συμφωνήσουμε στο ότι δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ τύπου οι γυναίκες κάνουν έτσι και οι άνδρες γιουβέτσι αν και οι κοινωνικές προσδοκίες είναι ισχυρός mediator στη συμπεριφορά αρκετών από εμάς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 16:57, 25-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Panos__
Μου την έχουν πέσει κάτι λυσσάρες με τον πιο φέηλ τρόπο έβερ κάτι που ούτε το πιο τελειωμένο λιγούρι έχω δει να κάνει απέναντι σε γυναίκα.Ας συμφωνήσουμε στο ότι δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ τύπου οι γυναίκες κάνουν έτσι και οι άνδρες γιουβέτσι αν και οι κοινωνικές προσδοκίες είναι ισχυρός mediator στη συμπεριφορά αρκετών από εμάς.
Δεν το διατύπωσα σωστά μάλλον. Μιλούσα για τις ομοφυλόφιλες γυναίκες σε σύγκριση με τους ομοφυλόφιλους άντρες.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 17:30, 25-05-14:

Μου την εχουν πεσει αντρες καμια 4αρα φορες τη μια μαλιστα με ''χουφτωσε'' ενας και εφαγε κλωτσιδι και ενας αλλος που φαγαμε μαζι και μου την επεσε διακριτικα καιεπισης γυναικες λεσβιες 2 φορες αλλα δεν εκανα τιποτα σε καμια περιπτωση αλλα τη μια φορα πιστευω οτι εχασα που δεν εκανα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiorgosAsi : 25-05-14 στις 17:58.
Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 18:42, 25-05-14:

νομιζω πως ναι στο μετρο..ευτυχως κρατησε μονο λιγες στασεις!κι εγω δεν ηθελα να προσβαλλω γι' αυτο απαντουσα χωρις να την κοιταω..

Παράθεση

lefteris14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris14
H lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H lefteris14 έγραψε στις 23:19, 31-07-14:

MΟυ την εχει πεσει μια συμμαθητρια στο Λυκειο, και αργοτερα ως φοιτητρια μια γυναικα παντρεμενη που καθομασταν στο ιδιο τραπεζι στη δεξιωση ενος γαμου με τον αντρα της διπλα. Μπορει να μου την εχουν πεσει κι αλλες και να μην εχω παρει χαμπαρι γιατι ειμαι και λιγο βουρλο αλλα αυτα τα δυο σκηνικα δεν περναγαν απαρατηρητα. Με τη συμμαθητρια δε φρικαρα και τοσο, αλλα με την παντρεμενη επαθα σοκ. Επισης μου την εχει πεσει και γκει.. ανδρας! Ενα παιδι που καναμε πολυ παρεα καποτε, ειπε να πειραματιστει με μενα.. Αυτη ηταν η μεγαλυτερη ξενερα απο ολες γιατι τον εβλεπα σαν "κολλητη" μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefteris14 : 31-07-14 στις 23:22.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 10:49, 04-08-14:

Εμένα όχι ακόμα, αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να συμβεί κάτι σαν και αυτό. Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα, ίσως να το έπαιρνα στα σοβαρά όλο αυτό που θα συνέβαινε αν ήταν και γλυκούλα ( ) ή θα της έλεγα ευγενικά πως δεν με ελκύουν οι κοπέλες και θα τελείωνε εκεί. Εκτός και αν οι λεσβίες διεκδικούν αυτό που θέλουν μέχρι τελικής πτώσης.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:09, 04-08-14:

Ας δούμε το θέμα λίγο πιο προσεκτικά. Ξεκινάμε ότι σεβόμαστε την επιλογή κάποιου να είναι ομοφυλόφιλος και ότι είναι λογικό να ζητά σύντροφο. Όμως, αν το σκεφτούμε λίγο, για τον ομοφυλόφιλο αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο από όσο για έναν ετεροφυλόφιλο. Ο straight άνδρας για παράδειγμα, θα πλησιάσει τη γυναίκα που θέλει, θα φλερτάρει και κάποια στιγμή θα τις "τα ρίξει". Στη χειρότερη των περιπτώσεων θα δεχθεί μια άρνηση, ούτε παρεξήγηση ούτε τίποτε άλλο, άντε γεια. Για τους gay τα πράγματα δεν είναι και τόσο απλά. Δεν είναι και εύκολο ο/η gay να "τα ρίξει" σε άτομο του περιβάλλοντός του, οπότε είναι πολύ προσεκτικός. Εδώ η άρνηση μπορεί να συνοδεύεται από μπουνιά ή και διαπόμπευση, (ας μην ξεχνάμε ότι πολλοί κρατούν κρυφές τις προσωπικές τους προτιμήσεις). Έτσι οι ομοφυλόφιλοι οργανώνουν δικά τους club, bar ή και forum με σκοπό τις γνωριμίες τους. Σε περίπτωση που κάποιος gay στοχεύει σε άτομο του κύκλου του, ακολουθεί συνήθως την εξής τακτική: Αφού διαλέξει προσεκτικά το άτομο που τον/την ενδιαφέρει, αρχικά το πλησιάζει φιλικά. Στη συνέχεια συζητά γενικά για τις απόψεις περί ομοφυλοφιλίας. Αν δει ότι "δεν τον παίρνει" απομακρύνεται διακριτικά. Διαφορετικά συνεχίζει την πολιορκία και αν καταλάβει ότι ο άλλος θα μπορούσε να δεχθεί μια τέτοια σχέση προχωρά στο παρασύνθημα. Όμως, κάθε στιγμή είναι έτοιμος να παραιτηθεί από την προσπάθεια. Με τον τρόπο αυτό με έχουν προσεγγίσει 2-3 φορές. (Το πώς αντέδρασα το αφήνω να το μαντέψετε).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 15:17, 04-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΑνεξαρτητηΛεμε
νομιζω πως ναι στο μετρο..ευτυχως κρατησε μονο λιγες στασεις!κι εγω δεν ηθελα να προσβαλλω γι' αυτο απαντουσα χωρις να την κοιταω..
Αυτο ακριβως συνεβη και σε'μενα!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:14, 04-08-14:

Και μια και δυο;
Ναι! Μου την εχουν πεσει γυναικες, την πρωτη φορα τρομαξα η αληθεια ειναι. Τις αλλες οκ, το χειριστικα οπως θα το χειριζομουν με εναν ανδρα που δε με ενδιαφερει. Κι ολα καλα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    echelon.

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους