Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,791 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,040 μηνύματα σε 93,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

sabi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη sabi
H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

H sabi έγραψε στις 12:07, 11-12-08:

Είμαι τεχνίτρια νυχιών με 25 χρόνια προυπηρεσία και πιστεύω ότι μπορω να σας λύσω τις περισσότερες απορίες που έχετε σε οτι αφορά την περιποιήση των άκρων. Δηλαδή μανικιούρ, πεντικιούρ, τεχνιτά νύχια κλπ.
Με πολύ μεγάλη μου χαρά αν μπορώ να σας βοηθήσω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
H ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ έγραψε στις 21:23, 13-12-08:

Η γραμή του γαλλικού αν τη τραβάμε πάνω απω τη βάση στρώνει πολύ ευκολα,μονο που δεν σβύνει αλλα με λιγη εξάσκηση μπορείς να τη κάνεις ίσια.Οτι αφορά το μούλιασμα,μακριά απο τις μανικιουριστες που μουλιάζουν σε νερό.Διογκώνεται το δέρμα κατα 30%,κοβεται παραπάνω με αποτέλεσμα γεμίζει παρανυχίδες αμέσως.Εγω χρησιμοποίω remover και scrub της frenchi
που εχούν και αντισιπτικές ιδιότητες

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει στην ροή του παρόντος θέματος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-12-08 στις 20:47. Αιτία: Σημείωση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 13:21, 14-12-08:

sabi μήπως μπορείς να μου πεις κάποιο μανό που βοηθάει στη σκλήρυνση των νυχιών??

Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

H sabi έγραψε στις 13:46, 15-12-08:

Όλα τα σκληριντικα πανω-κατω κανουν την ιδια δουλεια. Αυτο που πρεπει να προσεξουμε ειναι να μην κανουμε χρηση πανω απο 2 εβδομαδες ,γιατι αυτο φερνει ακριβως αντιθετο αποτελεσμα. Μεταξύ της χρήσης του σκληριντικού το διάλειμμα πρέπει να είναι περίπου 3-6 μήνες. Για το σπίτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα μίγμα που θα κάνεις μόνη σου. Πάντα σε άβαφο νύχι και είναι το εξής. Ένα κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο και ένα κουταλάκι χυμό λεμονιού. Τα ζεσταίνουμε λίγο και κάνουμε μασάζ στα νύχια μας. Η σκληρότητα του νυχιού όμως εξαρτάται περισσότερο από τη διατροφή παρά από τα προιόντα που βάζουμε πάνω. Αυτό που μπορώ να συστήσω είναι μία μάρκα γερμανικής προέλευσης HEROME.

Παράθεση

maraki32

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maraki32
H maraki32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H maraki32 έγραψε στις 15:45, 30-12-08:

Κορίτσια τι τα θέλετε αυτα?...
Αν η γυναικα δεν εχει το μουστακάκι της και τις τριχούλες της είναι ξενερωτη

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:38, 31-12-08:

Μεταξυ μας, προτιμω να ειμαι ξενερουα γκομενα, παρα τριχωτη! Μπλιαχχχ!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,217 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 15:06, 31-12-08:

Έλα ντε.. ακόμα και αν είναι να φοράω φόρμες και κολάν μες στο σπίτι τον χειμώνα δεν μπορώ να ξέρω πως αν πάω να αλάξω π.χ. θα δω την τριχούρα. Γκρος.-

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

H sabi έγραψε στις 13:39, 06-01-09:

Σηγουρα μπορει μια γυναικα να εχει τριχες παντου,ειδικα μουστακια που τσιμπανε αυτον που την φιλαει(Ξυρισμενος κακομοιρης),μπορει να εχει σκασμενες φτερνες,φαγομενα νυχια,μικητες,κρεμασμενες κοιλες κ.τ.λ.ομως το πιο πυθανον θα ειναι μονη της ή με έναν άνδρα που δεν συχαίνεται όλα αυτά(αν θα τον βρει)Βέβαια υπάρχει περίπτωση να είναι παντρεμενη απλ΄να φωράει κέρατο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 06-01-09 στις 21:16. Αιτία: splitted
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

H sabi έγραψε στις 16:10, 06-01-09:

μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 16:12, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από sabi
μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....
γιαούρτι στη φάτσα μου δεν βάζω- και είμαι κάθετη σ αυτό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

H sabi έγραψε στις 16:27, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
γιαούρτι στη φάτσα μου δεν βάζω- και είμαι κάθετη σ αυτό
μεχρι 25 και εγω ετσει σκεφτομουν

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 12:30, 17-01-09:

Μήπως ξέρετε πότε ξεκινάν οι εκπτώσεις 50% στα Ηondos Centre στα καλλυντικά?

Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

H sabi έγραψε στις 19:40, 17-01-09:

Οπος ολες αλλες.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,217 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 13:41, 18-01-09:

Έχετε να μου προτείνετε καμια καλή πούδρα; Έχω αρκετά ανοιχτή (εως πολύ πολύ) ανοιχτή επιδερμίδα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:04, 18-01-09:

Avene.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:16, 18-01-09:

Και μένα αυτή πρότεινε το Γιδάκι κι είμαι ικανοποιημένη.Όμως είναι πολύ ελαφριά, δεν ξέρω τι καλυπτικότητα θες.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 14:43, 18-01-09:

να είναι διακριτική θα την ψάξω κορτσούδια, θενκς!

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 20:18, 26-01-09:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 26-01-09 στις 20:29.
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:35, 26-01-09:

1)Τι τεραστια διαφορα που εχει η κοπελα πριν και μετα το βαψιμο!

2)Πως μπορουν και ασχολουνται τοοοση ωρα με το βαψιμο τους???

3)Δεν μου αρεσε το αποτελεσμα...σαν να ετοιμαζεται να βγει σε πιστα ειναι...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 20:43, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
1)Τι τεραστια διαφορα που εχει η κοπελα πριν και μετα το βαψιμο!

2)Πως μπορουν και ασχολουνται τοοοση ωρα με το βαψιμο τους???

3)Δεν μου αρεσε το αποτελεσμα...σαν να ετοιμαζεται να βγει σε πιστα ειναι...
Είδες διαφορά? πολύ μεγάλη.Ναι και εγώ απορώ πως ασχολείται τόση ώρα και δεν βαριέται.
Το αποτέλεσμα είναι έντονο επειδή οι σκιές είναι πολύ σκούρες, τουλάχιστον αυτή που χρησιμοποιεί για την γωνία του ματιού. Έχω όμως καλύτερα βίντεο με πολύ ωραίες σκιές που δεν είναι τόσο έντονες, θα βάλω ενα βίντεο πιο μετα που θα γυρίσω διότι τώρα έχω κάποια δουλεια.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:51, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από swamps
Είδες διαφορά? πολύ μεγάλη.Ναι και εγώ απορώ πως ασχολείται τόση ώρα και δεν βαριέται.
Το αποτέλεσμα είναι έντονο επειδή οι σκιές είναι πολύ σκούρες, τουλάχιστον αυτή που χρησιμοποιεί για την γωνία του ματιού. Έχω όμως καλύτερα βίντεο με πολύ ωραίες σκιές που δεν είναι τόσο έντονες, θα βάλω ενα βίντεο πιο μετα που θα γυρίσω διότι τώρα έχω κάποια δουλεια.
ακριβως!πριν η κοπελα ειναι μια συνηθισμενη ενω μετα αλλος ανθρωπος(βεβαια αν το βαψιμο της ηταν με λιγοτερη σκουρα σκια θα ηταν θεα!)
Ασε εγω αυτο το αναρωτιεμαι παντοτε οταν καποια καθεται με τις ωωωρες και βαφεται...να φανταστεις το δικο μου βαψιμο μπορει να διαρκεσει μεχρι και 2'-3' λεπτα
Παντως αυτο που μου αρεσε πολυ ειναι το αψεγαδιαστο δερμα και τα χειλια της...μετα ηταν πολυ ζωηρα και ζουμερα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:54, 26-01-09:

Εμενα παντως δε μου εκανε καμμια εντυπωση η διαφορα του πριν με το μετα...Λογικο μου φαινεται...
Και οντως αυτα τα χρωματα (γκρι-μαυρο) ειναι πολυ "δυσκολα", απο την αποψη οτι δεν πηγαινουν στις περισσοτερες και πολυ πιθανο, εαν τα χρησιμοποιησει καποια να φαινεται λες και εχει φαει μπουνια στο ματι...
Το οτι χρησιμοποιει 3 χρωματα και το πως βαφει το ματι βεβαια ειναι αρκετα κοινο...Και εγω χρησιμοποιω αυτο το στυλ βαψιματος, αλλα "παιζω" με αλλα χρωματα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps έγραψε στις 23:28, 26-01-09:

Τα χρώματα σε αυτό το video είναι υπέροχα, και δεν έχουν καμία σχέση με τα χρώματα του προηγούμενου. Προσωπικά μου αρέσει πολύ η μώβ σκιά και όλες οι αποχρώσεις του συγκεκριμένου χρώματος(σκούρο, ανοιχτό, λιλά)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:41, 28-01-09:

Κορίτσια, βοήθεια. Ο καλός μου (κωλ μι ιχλίμπεντιχ) έχει μονίμως ξηρό δέρμα, δηλαδή ελαφρά ξεφλουδισμένο και αφυδατωμένο, αλλά λιπαρή μύτη/άντε Τzone. Ποια κρέμα για άντρες λίγο κάτω των 30 ξέρετε;;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:42, 28-01-09:

Ποια κρέμα για άντρες λίγο κάτω των 30 ξέρετε;;
Την βρεφική .&-

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:50, 01-02-09:

Γιδάκι δεν υπάρχει νομίζω σωτηρία, εκτός από το να του πεις να βάζει κρέμα κάθε φορά που πλένει το πρόσωπό του και ίσως να του κάνεις και καμιά θεραπεία ενυδάτωσης με κάνα σέρουμ..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:44, 02-02-09:

Νι, του το λέω.
Μέχρι τώρα είχε κάτι κρέμες όχι τόσο σπουδαίες, λέω να του πάρω καμία καλή.
Καμία ιδέα; Ξέρω για της Βiotherm ότι είναι τέλεια, αλλά κάτι άλλο...;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:22, 02-02-09:

τώρα θα γελάσετε αλλά... η κρέμα Bepanthol στο σωληνάριο που έχει το πολύ 10 ευρά, είναι απ τις καλύτερες αναπλαστικές κρέμες...
Αν μια κρέμα είναι ικανή να σιάχνει ένα συγκαμένο μωρουδίστικο πισινό, ΣΙΓΟΥΡΑ, μπορεί να φτιάξει την ξηροδερμία

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:25, 02-02-09:

Καλη η bepanthol αλλα δεν ειναι για τη μουρη.. εκτος αν μιλας για την bepanthol που ειναι αποκλειστικα για προσωπο.. γιου νοου, "ετσι θελω να λειτουργει και η ενυδατωση μου"

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:28, 02-02-09:

Γιατί δεν είναι για το πρόσωπο?
Η αδερφή μου είχε πάρει μια φορά αυτή που και καλά είναι ειδικά για το πρόσωπο και μου είπε ότι δεν έχει καμία διαφορά με την άλλη
Οτι είναι μόνο η συσκευασία και φυσικά το κόστος μιας που τη βάφτισαν "ειδική για το πρόσωπο"

Δεν ξέρω βέβαια...
Απλά, προσωπικά, κρέμα που την βάζω στον ποπό του παιδιού μου, τη βάζω χαλαρά κι άνετα στη μούρη μου

Ειδικά για την ξηροδερμία βέβαια υπάρχει και μία της A-DERMA (Σπίτι έχω πως τη λένε)

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:35, 02-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
τώρα θα γελάσετε αλλά... η κρέμα Bepanthol στο σωληνάριο που έχει το πολύ 10 ευρά, είναι απ τις καλύτερες αναπλαστικές κρέμες...
Αν μια κρέμα είναι ικανή να σιάχνει ένα συγκαμένο μωρουδίστικο πισινό, ΣΙΓΟΥΡΑ, μπορεί να φτιάξει την ξηροδερμία
Τώρα θα γελάσεις αλλά μου θυμίζεις τη μάνα μου
"Μαμά κάηκα"
"Βάλε bepanthol, περνάει αμέσως!"

"Μαμά έχω βγάλει εξανθήματα"
"Για βάλε bepanthol"

Και μονολογεί:
"Μα δε σου χω πει να βάζεις bepanthol, κοίτα πως έχει γίνει το δέρμα σου!"

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:42, 02-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή

Δεν θα γελάσουμε καθόλου, εμένα μου την έχει συστήσει και δερματολόγος τη συγκεκριμένη και ναι είναι για το πρόσωπο.... τα τελευταία χρόνια έχει βγάλει και μια που είναι ειδικά για το πρόσωπο, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Το σωληνάριο είναι μια χαρά.

Συγκεκριμένα εμένα μου την είχαν δώσει για κάποιο είδος ξηροδερμίας που παρουσιάζω με το κρύο, αλλά μου είχε πει να την χρησιμοποιώ και 1-2 φορές την εβδομάδα αντί για υδατική. Δεν θέλει όμως συνέχεια.
Επίσης είναι εξαιρετική για εγκαύματα από ήλιο ή φούρνο ή τηγάνι, κλπ.
Είναι η καλύτερη προστασία όταν έχει πολύ κρύο ή όταν κανείς έρχεται σε επαφή με χιόνι.
Είναι εξαιρετική στην επούλωση μικροπληγών.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:47, 02-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Επίσης είναι εξαιρετική για εγκαύματα από ήλιο ή φούρνο ή τηγάνι, κλπ.
Είναι η καλύτερη προστασία όταν έχει πολύ κρύο ή όταν κανείς έρχεται σε επαφή με χιόνι.
Είναι εξαιρετική στην επούλωση μικροπληγών.
Να προσθέσω και στα τσιμπήματα από κουνούπια.. τύφλα να χει το fenistil!

Παράθεση

bou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bou
H bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H bou έγραψε στις 09:20, 03-02-09:

Κορίτσια για όσες πολεμούν με την κυτταριτιδα και το τοπικό πάχος προτείνω τη θερμαντική κρέμα της Αφροδίτης από τα fresh line. Τη δοκίμασα κατά τύχη και κάνει θαύματα!Μέσα σε ένα μήνα είδα τεράστια διαφορά.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:39, 19-02-09:

Ξέρω ότι έχει ήδη συζητηθεί αλλά βαριέμαι να ψάχνω...

Οπότε ρωτάω η γυναίκα (που έχει βαρεθεί να κάνει πλούσια την κομμώτριά της )...υπάρχει ισιωτικό πιστολάκι; (όχι την πρέσα...την έχω και δεν με βολεύει) ή κάτι σαν βούρτσα που γυρίζει μόνη της και τα ισιώνει...ή κάτι τέτοιο

Κι αν ναι...ποια προτείνετε; Γίνεται δουλειά ή τσάμπα πιστεύω ότι θα έχω πιο συχνά υπέροχο ίσιο μαλλί;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:37, 19-02-09:

Εγω τη λυση τη βρηκα στο πιστολακι-δγιαολο μου. Κι εγω παιδευομουν με ισιωτικες, κρεμες, πρεσσες, μπουρδες.. τιποτα, τιποτα, firstline fhd 1800 απο carrefour, σε ενα 20λεπτο ετοιμο. (οταν ηθελα να παρω πιστολακι για το ..εναλλακτικο σπιτι, και πηρα παλι firstline 2000 watt, δεν ηταν καλο. πως γινεται δεν εχω ιδεα, τι του ριξαν του 1800 δεν ξερω..)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:47, 19-02-09:

Να τονίσουμε ότι δεν μπορώ να το ισιάξω μόνη μου με τίποτα!!!
Κουράζεται τόσο πολύ το χέρι μου από το γύρισμα της βούρτσας που αντί να ισιώσω το μαλλί το ξάνω...

Ω...ναι είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως

Οπότε σκέτο πιστολάκι δεν παίζει μάι λοβ....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:51, 19-02-09:

και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το πιστολακι...δεν εχουμε καθολου καλη σχεση...μονο με ισιωτικο μπορω και αυτο το εκανα μια φορα και μου πηρε καμια ωριτσα...ξερετε κανενα καλο ισιωτικο που να καιει το μαλλι μπας και ισιωσει(γιατι εχω και προβατοχετη...χιχι)?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 21:01, 19-02-09:

Αυτο που περιγραφετε δεν εχει φτιαχτει ακομα, λυπαμαι! :X

Αφηστε τα χαζα, και πιαστε βουρτσες, αντε ολα στο πιατο τα θελετε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:07, 19-02-09:

Kαι περίμενα από εσένααααααααααααα σγουρομάλλικο κορίτσι να μου βρεις λύση

Δεν κατέχω το άθλημα οεο!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 21:14, 19-02-09:

Μιλας σε μια κορψ με απολυτα ισιο, λειο και μεταξενιο μαλλι σε πληροφορω.
Κι αυτο χαρη στο απιστευτο FIRSTLINE FHD 1800, που συνιστω ανεπιφυλακτα

Παντως αληθεια, ισιωτηρι μην παρεις, πεταμενα λεφτα, τωρα ψαχνω που ανακυκλωνουν ηλεκτρικες συσκευες για να το σουταρω.
Επισης, μην κανεις το λαθος να ακουσεις καποια που θα σου πει "εγω εχω σγουρο μαλλι και μ'αυτο το ισιωτηρι τα ισιωνω σε 10 λεπτα". Φημες λενε οτι αυτες οι τυπισσες τα λενε επιτηδες για να κυκλοφορουμε με φριζαρισμενο μαλλι , γιατι μονο Σ'ΑΥΤΕΣ ΠΙΑΝΕΙ!

Για το μονο που κραταω τις επιφυλαξεις μου γιατι εχω ακουσει ζουμπερ φοβερα σχολια ειναι το GHD, μονο που κανει πολλα λεφτακια:X

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:22, 19-02-09:

Ας κάνω και μία ώρα...δεν με πειράζει

Το θέμα είναι να μην είναι το μαλλί σαν ξασμένο-καμένο- καλά πως τολμά η άλλη να κυκλοφορεί....

Δηλαδή να μην πάρω πιστολάκι ισιωτήρι ή βούρτσα ισιωτήρα;
(πρέσα εννοείται έχω...αλλά πάλι δείχνει καμένο...την έχω χαρίσει στην μάμι που κάπου την έχει βολέψει )

Το θέμα είναι ότι με πονάειιιιιιιιιιιιιι το χέρι από το στρίψε στρίψε....
Και κάνω κοντά 2 ώρες....

Πολύ γκρινιάρα έχω γίνει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 19-02-09 στις 21:28.
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 23:14, 19-02-09:

Βρε τσούπρα μου, μήπως είναι καλύτερα να αφήσεις το μαλλάκι σου σγουρούλι;;
Στο λέω γιατί εγώ που έχω πρόκα μαλλί προσπαθώ εδώ και χρόνια να το σγουρίνω ή έστω να το κάνω σπαστό αλλά δεν...και είναι τόσο ωραία τα ζζζγουρά μαλλάκια!!!

Άσε που αν έχεις έντονα σγουρό μαλλί και το ισιώνεις κάθε μέρα, θα το κάψεις ντίαρ!! Έχω μια φίλη που ενώ το φυσικό της είναι σαν του Μόγλη και με το πιστολάκι της βγαίνουν σαν τα δικά μου, αλλά η ψαλλίδα κοντεύει να φτάσει μέχρι την ρίζα...

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:37, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Να τονίσουμε ότι δεν μπορώ να το ισιάξω μόνη μου με τίποτα!!!
Κουράζεται τόσο πολύ το χέρι μου από το γύρισμα της βούρτσας που αντί να ισιώσω το μαλλί το ξάνω...

Ω...ναι είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως

Οπότε σκέτο πιστολάκι δεν παίζει μάι λοβ....
Αχου Βικυ μου πώς σε νιώθω... Εγώ ακόμα κι όταν το στεγνώνω πάντα σε κάποιο σημείο βαριέμαι να το φυσάω και πάντα μου βγαίνει η αριστερή πλευρά μια χαρά, ενώ από τη δεξιά πετάνε τσουλούφια ατάκτως και προς όλες τις κατευθύνσεις! Και εκεί έρχεται και σώζει την κατάσταση το σίδερο- αλλά μόνο για ένα πέρασμα.

Πάντως το θέμα ίσιωμα το χω σχεδόν εγκαταλείψει- λακ και το αφήνω όπως είναι.

πς. με σίδερο ισιώματος και συνεχή χρήση του είχα κάνει το μαλλί μου μην-σου-πω-πώς. Φαντάσου ότι το κοψα το μισό (σε μήκος) γιατί ήταν σαν ξασμένο στις άκριες από το πολύ ίσιωμα... Δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα άλλο, οπότε το καθημερινό πέρασμα με το σίδερο ήταν η μόνη μου λύση. Και αποδείχτηκε καταστροφικό τελείως

πς2. λαβ τι είναι αυτό το FIRSTLINE; από ένταση φυσήματος πώς πάει; :X

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 09:27, 20-02-09:

μια ευκολη & σχετικα γρηγορη λυση:στεγνωνεις το μαλλι ωστε να ειναι νωπο γυρνωντας ντουμπα το κεφαλι και χτενιζοντας ταυτοχρονα.παραμενεις με το κεφαλι τουμπα και βουρτσιζεις οπως κανουν στο κομμωτηριο για να ισιωσεις και τελος περνας μια με σιδερο!εγω ετσι τα κανω τα δικα μου ,διοτι κι εγω βαριεμαι να καθομαι με τις ωρες!αυτα!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 10:23, 20-02-09:

Ρε κορίτσια πως το κάνετε αυτό με το σίδερο; Σκύβετε πάνω στη σιδερώτρα; Δεν φοβάστε μην καείτε;

Θυμάμαι είχα δει στο telemarketing μια ηλεκτρική βούρτσα που έκανε θαύματα, την έχετε δοκιμάσει;

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 10:27, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Ρε κορίτσια πως το κάνετε αυτό με το σίδερο; Σκύβετε πάνω στη σιδερώτρα; Δεν φοβάστε μην καείτε;

Θυμάμαι είχα δει στο telemarketing μια ηλεκτρική βούρτσα που έκανε θαύματα, την έχετε δοκιμάσει;

βρε ειναι ειδικο σιδερο αυτο!!!!!!!!δεν καιγομαστε εμεις!μονο το μαλλι καιμε!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:47, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από dimitral
μια ευκολη & σχετικα γρηγορη λυση:στεγνωνεις το μαλλι ωστε να ειναι νωπο γυρνωντας ντουμπα το κεφαλι και χτενιζοντας ταυτοχρονα.παραμενεις με το κεφαλι τουμπα και βουρτσιζεις οπως κανουν στο κομμωτηριο για να ισιωσεις και τελος περνας μια με σιδερο!εγω ετσι τα κανω τα δικα μου ,διοτι κι εγω βαριεμαι να καθομαι με τις ωρες!αυτα!
Και δε φουντώνουν;
Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία σήμερα και θα σας πω. Αλλά κάτι μου λέει πως θα είμαι εγώ και η ζούγκλα. Αν πιάσει στο δικό μου μαλλί πάντως, πιάνει σε όλα.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:51, 20-02-09:

εγώ μία περίοδο το μαλλί το έκανα με κανονικό σίδερο.

μια χαρά έβγαινε

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral έγραψε στις 11:03, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Και δε φουντώνουν;
Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία σήμερα και θα σας πω. Αλλά κάτι μου λέει πως θα είμαι εγώ και η ζούγκλα. Αν πιάσει στο δικό μου μαλλί πάντως, πιάνει σε όλα.

θα βαλεις αφρο ισιωματος πριν και κερι ή σιλικωνη μετα.

και μετα θα σου πω και που πουλαν καλες περουκες!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους