Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,072,339 μηνύματα σε 94,411 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 701 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 18:06, 21-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ας πούμε για το ξανθό το οξυζενέ νομίζω είναι το 40, ενώ εγώ έβαλα το 20.
Με το "νομίζω", το πιο πιθανό είναι να κάψεις το μαλλί σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:25, 21-02-09:

Βασικά το οξυζενέ δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς, αλλά ξέρω πως όσο μεγαλύτερο βαθμό έχει, τόσο πιο πολύ τα ανοίγει, αλλά σε κάθε βαφή είναι απαραίτητο.
Ας πούμε για το ξανθό το οξυζενέ νομίζω είναι το 40, ενώ εγώ έβαλα το 20.
Για τα κοκκινα ειναι το 20αρι και για τα ξανθα το 30αρι και το 40αρι....αν και το 40αρι θα επρεπε να αποφευγεται. Και τα κιτρινιζει και μεγαλυτερο κακο κανει.
Οσο μεγαλυτερο βαθμο τοσο τα ανοιγει και περισσοτερη συναμα ζημια κανει!
Παντως εαν τα ειχες σκουρα καστανα, δε νομιζω να σου βγει το χρωμα...ειδικα σε βαμμενο μαλλι...Εσενα σου ειπαν οτι δε θα υπαρξει προβλημα στο να βγει το χρωμα? Εαν σου εχει βγει η ριζα που ειναι το φυσικο χρωμα θα πιασει και τα υπολοιπα θα ειναι σκουρα...Παντως ελπιζω να μην το μετανοιωσεις...
Πες μας τελικα τι αποχρωση σου βγηκε...να ξερεις παντως οτι ξερναει το χρωμα πολυ ευκολα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:45, 21-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Παντως εαν τα ειχες σκουρα καστανα, δε νομιζω να σου βγει το χρωμα...ειδικα σε βαμμενο μαλλι...Εσενα σου ειπαν οτι δε θα υπαρξει προβλημα στο να βγει το χρωμα? Εαν σου εχει βγει η ριζα που ειναι το φυσικο χρωμα θα πιασει και τα υπολοιπα θα ειναι σκουρα...Παντως ελπιζω να μην το μετανοιωσεις...
Πες μας τελικα τι αποχρωση σου βγηκε...να ξερεις παντως οτι ξερναει το χρωμα πολυ ευκολα..
Τα μαλλιά μου ήταν καστανό ανοιχτό, εγώ πάντως έτσι το έβλεπα ας μου είπαν σήμερα ότι είναι ουσιαστικά ξανθό σκούρο. Η ρίζα μου μετά βίας να ήταν 1 cm και δεν είχε καμία διαφορά με το χρώμα.
Βγήκε ομοιόμορφο , μου πάει και είναι ακριβώς όπως το ήθελα!

Ξέρω ότι φεύγει το χρώμα εύκολα και χάνει τη ζωντάνια του κόκκινου, αλλά θα το προσεχω!
I love my new look!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 18:48, 21-02-09:

Τα μαλλιά μου ήταν καστανό ανοιχτό, εγώ πάντως έτσι το έβλεπα ας μου είπαν σήμερα ότι είναι ουσιαστικά ξανθό σκούρο. Η ρίζα μου μετά βίας να ήταν 1 cm και δεν είχε καμία διαφορά με το χρώμα.
Βγήκε ομοιόμορφο , μου πάει και είναι ακριβώς όπως το ήθελα!

Ξέρω ότι φεύγει το χρώμα εύκολα και χάνει τη ζωντάνια του κόκκινου, αλλά θα το προσεχω!
I love my new look!

Με 'γεια σου!!!!!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:39, 21-02-09:

Μεγειες μεγειες, το γλωσσοφαγαμε οι γκιοσσες

Τιπ: οταν εκανα τα μαλλια κοκκινο εντονο, η κομμωτρια μου περνουσε ενα πραγμα πανω, που κυκλοφορουσε με την κωδικη ονομασια *κλειδωμα-χρωματος* (δεν ξερω αν το λενε αλλιως κανονικα, εγω ετσι το ακουγα), και αργουσε αρκετα να αρχισει να πορτοκαλιζει.

Ακυρο: Η φραντζα-αλλο χρωμα απ'το μαλλι πως σας φαινεται; :X

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:45, 21-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Μεγειες μεγειες, το γλωσσοφαγαμε οι γκιοσσες
Η αλήθεια είναι ότι μου ρχοταν να σας δείρω εκείνη τη στιγμή, γιατί τα είχα ήδη βάψει και περίμενα να περάσει η ώρα για να τα λούσω

Μ αρέσει. Αλλά τι χρώμα σκέφτεσαι;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:47, 21-02-09:

εμένα μου αρέσει αλλά στο american next top model Που παρακολουθώ ανελλιπώς απ το Σκάι το θεωρούν πολύ "Δεύτερο"

Εγώ τώρα πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια τεράστια κόκκινη τούφα στο πλάι
Να μην πλαισιώνει το πρόσωπο δλδ η διαφορά χρώματος (γιατί έχω και σταρένια επιδερμίδα κι είναι επικίνδυνο) αλλά έβγαινε στο πλάι του κεφαλιού μου
Ηταν αρκετά εντυπωσιακό και προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ
Δέχτηκα δε και πολύ καλές κριτικές αλλά περι ορέξεως... ξες τι λένε!
Σπανακοτυροπιτολουκανοκολοκυθόπιτα

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:55, 21-02-09:

Δεν παω για αμερικας νεξτ τοπ μονδελ, οποτε προς το παρον δε μ'ενδιαφερει η αποψη τους

Μωβ σκουρο η κοκκινο λεω. Το υπολοιπο μαλλι ειναι μαυρο.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:58, 21-02-09:

Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).

Φάτα!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:58, 21-02-09:

το ξες ότι θες ντεκαπαζ έτσι?
και εγώ τώρα που τα έβαψα από πάνω, να φύγει η τούφα, ξερνάει φυσικά από κάτω το κόκκινο κι έχω μια καστανή τούφα μέσα στα μαύρα δε με ενοχλεί όμως

εγώ πάντως θα έκανα μωβ! για μωβ πήγαινα κι εγώ αλλά δεν βγήκε γμτ
απλά να είσαι σίγουρη ότι θα πηγαίνει με την επιδερμίδα σου
αν κι εμένα μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα extreme ψεύτικα μαλλιά... δλδ όλο το μαλλί μωβ ή το έντονο κόκκινο που δεν έκανε απ τη φωτο που έβαλε η Ηρώ
Γενικά όμως δεν έχω πρόβλημα να κάνω extreme φάση στο μαλλί μου
Οι τρίχες ήταν πάντα το σημείο που ξέσπαγα χωρίς φόβο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:07, 21-02-09:

Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).

Φάτα!
Χαχαχα, εισαι ΧΑΖΗ Μιλαμε για μια τοση δα τουφιτσα, δε μιλαμε για 10 κιλα μαλλι. Στο κατω κατω, μισο μηνα θελει για να φτασει η ριζα στην ακρη. Πως σου φανηκε αυτο τωρα, μ;

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
το ξες ότι θες ντεκαπαζ έτσι?
και εγώ τώρα που τα έβαψα από πάνω, να φύγει η τούφα, ξερνάει φυσικά από κάτω το κόκκινο κι έχω μια καστανή τούφα μέσα στα μαύρα δε με ενοχλεί όμως

εγώ πάντως θα έκανα μωβ! για μωβ πήγαινα κι εγώ αλλά δεν βγήκε γμτ
απλά να είσαι σίγουρη ότι θα πηγαίνει με την επιδερμίδα σου
αν κι εμένα μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα extreme ψεύτικα μαλλιά... δλδ όλο το μαλλί μωβ ή το έντονο κόκκινο που δεν έκανε απ τη φωτο που έβαλε η Ηρώ
Γενικά όμως δεν έχω πρόβλημα να κάνω extreme φάση στο μαλλί μου
Οι τρίχες ήταν πάντα το σημείο που ξέσπαγα χωρίς φόβο
Koυεδινωμ, γενικα εχω κανει απειρες βλακειες με χρωματα και κουρεματα και τετοια.. το θεμα ειναι οτι για καποιον λογο μ'εχει πιασει ενα κατι, μηπως ηρθε η ωρα μου να εχω ενα χρωμα κι ενα μηκος σ'ολο το μαλλι

Η κομμωτρια -που μ'εχει πρηξει να βαψουμε τη φραντζα- (εχει βαρεθει να μου κοβει μονο ψαλιδα τελευταια), μου πε οτι δε θα χρειαστει ντεκαπαζ για να μη γινει πολυ κραχτο το αποτελεσμα -ετσι κι αλλιως δε θελω να γινω φρικουλο ντιπ, για αρχη τουλαχιστον, απλα ας δοκιμασω αν δω πως βγαινει :p-

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:13, 21-02-09:

Χαχαχα, εισαι ΧΑΖΗ Μιλαμε για μια τοση δα τουφιτσα, δε μιλαμε για 10 κιλα μαλλι. Στο κατω κατω, μισο μηνα θελει για να φτασει η ριζα στην ακρη. Πως σου φανηκε αυτο τωρα, μ;
Άμα μιλάμε για μια τόση δα τουφίτσα, τι μας σκοτίζεις, αφού μπορείς να τη βάψεις κι αν δε σ αρέσει να την ξυρίσεις.
Δε μιλάμε και για 10 κιλά μαλλί. χα - χα - χα και χου

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:15, 21-02-09:

Γελαω;

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:19, 21-02-09:

Και δε γελάς;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:22, 21-02-09:

..καποια χαρηκε που πετυχε το μαλλι (μεχρι να πορτοκαλισει), κι εχει ξεσαλωσει

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:30, 21-02-09:

(μεχρι να πορτοκαλισει)
Κακίστρωωωω!
Που να σε κάψει το κρεμμύδι και να μην έχεις χαρτομάντηλο.

Ναι ναι έχω ορεξούλες, τι σου κάνει λίγο.. χρώμα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:12, 22-02-09:

Εμένα μου άρεσε πολύ.

Στο Γυμνάσιο (συγγνώμη Corpse).
Θυμήθηκα που αγοράζαμε τις ''μάσκαρα μαλλιών'' που είχαν λανσάρει τότε, και κάναμε αυτό. Το κλασσικό μαλλί και μωβ, ροζ, κόκκινες φράτζες. Ελεεινό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 11:25, 22-02-09:

Εμένα στο κομμωτήριο που πηγαίνω μου παίρνουν αν θυμάμαι καλά 45 ευρώ για ανταύγειες και 15 για κούρεμα. Θυμάμαι πριν κανένα χρόνο είχα κάνει βαφή, ανταύγειες και χτένισμα και είχα δώσει 80 ευρώ (στο ίδιο κομμωτήριο). Γύρω στα 35 έχει η βαφή εκεί μαζί με χτένισμα νομίζω. Έχω κάνει κι εγώ την έρευνά μου βέβαια αλλά κατέληξα εκεί (προς το παρόν δηλαδή) γιατί είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη.

Πάντως και μένα μου φαίνονται πολλά τα 65 ευρώ μόνο για βαφή. Δε θέλει και ιδιαίτερο κόπο να σου βάψει το μαλλί, δεν είναι σαν τις ανταύγειες που παίρνει μία μία τούφα. Καλύτερα να τα βάφεις μόνη σου αν μπορείς, από τη στιγμή που παίρνεις εσύ τη βαφή και ξέρεις τι χρώμα θέλεις ακριβώς.

Όσο για τη φράντζα σε διαφορετικό χρώμα από το μαλλί, σε άλλες μου αρέσει σε άλλες όχι. Σίγουρα εξαρτάται από το χρώμα (και της φράντζας και του υπόλοιπου μαλλιού) και από το πώς θα το έχεις κάνει ακριβώς. Σε γενικές γραμμές δεν είναι άσχημο αλλά είναι πολύ εύκολο - κατά τη γνώμη μου - να βγει τελείως διαφορετικό από αυτό που θέλεις και να μην μπορείς να το αλλάξεις για κάποιο καιρό. Αν εμπιστεύεσαι την κομμώτρια δοκίμασέ το.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,224 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 13:29, 22-02-09:

Εγώ θα πεταχτώ και θα το πω το οφφ(-ον)τόπικ μου περί κομμωτηρίων. Πηγαίνω μία φορά το χρόνο να μου "καθαρίσουν" το μαλλί από ασύμμετρες άκρες και ψαλίδα που δεν έχω δει. Και ταλαιπορούνται, και μου παίρνουν πολλά λεφτά, και τεντώνονται, και ξεφυσάνε και με εκνευρίζουν. Κόβω μόνη μου την ψαλίδα με ειδικό ψαλιδάκι όπως μου είχε δείξει η κομμώτρια της μαμάς, μόνη μου κόβω τις άκρες και μόνη μου επίσης παίρνω και την ψαλίδα από την κολλητή. Είναι πανάκριβα τα κομμωτήρια ή είναι η ιδέα μου;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:14, 22-02-09:

Κι εγώ έχω κουρέψει άπειρες φορές φίλες/φίλους μου, που ήθελαν περίεργα κουρέματα με μύτες και δεν έβρισκαν κομμωτήριο που να τους τα πετυχαίνει και τα είχαν χρυσοπληρώσει.
Το γυναικείο κούρεμα είναι πολύ εύκολο, το αντρικό θέλει μεγαλύτερη προσοχή, αλλά δε χρειάζεται και κάποια φοβερή τέχνη.
Λίγο αν έχεις παρατηρήσει πως το κάνουν, πολλή όρεξη να έχεις και άτομα που σε εμπιστεύονται και μια χαρά βγαίνει.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 17:08, 22-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εμένα μου άρεσε πολύ.

Στο Γυμνάσιο (συγγνώμη Corpse).
Θυμήθηκα που αγοράζαμε τις ''μάσκαρα μαλλιών'' που είχαν λανσάρει τότε, και κάναμε αυτό. Το κλασσικό μαλλί και μωβ, ροζ, κόκκινες φράτζες. Ελεεινό.
Lol, εγω δεν τα εκανα τοτε και μου χει βγει ολη η σαχλαμαρα τωρα.
Εχεις δικιο, αλλα τωρα νομιζω οτι μου καρφωθηκε και θα το κανω
Στη χειροτερη μου τα ξαναβαφει επι τοπου απο πανω, η κυκλοφορω με σκουφι για λιγες μερες
fielda η κομμωτρια ροκερνει γι'αυτο με εχει ψησει τοσο.. εχουμε πειραματιστει απειρως στο μαλλι μου, και μονο οταν τα κανα καρφακια εκλαιγα με μαυρο δακρυ, αλλα εκεινη εκανε καθε ανθρωπινως δυνατη προσπαθεια να με μεταπεισει οποτε απαλλασσεται

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 23:45, 22-02-09:

Δεν παω για αμερικας νεξτ τοπ μονδελ, οποτε προς το παρον δε μ'ενδιαφερει η αποψη τους

Μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ.-

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:57, 22-02-09:

Εχετε ξεφυγει ολες μου φαινεται

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 00:21, 23-02-09:

ναι ναι μωβ!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:23, 03-03-09:

Βοήθεια, ψάχνω ξεβαφτικό ματιών. Προτείνετε και αιτιολογήστε!

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,224 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 13:27, 03-03-09:

Συνήθως κυκλοφορούν ξεβαφτικά ματιών με οινόπνευμα και περιττά χημικά που ερεθίζουν την επιδερμίδα και κοκκινίζουν τα μάτια. Εγώ χρησιμοποιώ ενυδατικό γαλάκτωμα προσώπου για να ξεβάψω τα μάτια, το βάζω πάνω σε δίσκους ντεμακιγιάζ (μικρές ποσότητες) και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:34, 03-03-09:

Ποιο έχεις; Δε θέλω κάτι λιπαρό...

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 13:35, 03-03-09:

Έχω ένα της Nivea γιδάτσι αλλά είμαι εκτός σπιτιού. Θα σε πω όταν γυρίσω σπίτ (το βράδυ)

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 13:39, 03-03-09:

Εγώ ξεβάφω τα μάτια με το προϊόν που χρησιμοποιώ για όλο το πρόσωπο. Τα περισσότερα δεν είναι και για μάτια? Και τα υγρά μαντηλάκια ντεμακιγιάζ κάνουν καλή δουλειά, αν κι έχω καιρό να πάρω. Είχα αγάπη στα Johnson's.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:50, 03-03-09:

Όχι, τα περισσότερα δεν είναι και για τα μάτια.
Έχω ένα της La Roche-Posay (physiological gel) για όλο το πρόσωπο, πολύ καλό btw, αλλά επειδή βάφω μόνο τα μάτια και για το υπόλοιπο πρόσωπο έχω άλλο, από τη δερματολόγο, ήθελα μόνο για τα μάτια κάτι.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 22:29, 03-03-09:

Γιδάτσι !

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:41, 03-03-09:

Αυτό είναι κρέμα προσώπου. Ή έχει παρόμοια συσκευασία το δικό σου;

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 22:59, 03-03-09:

Παρόμοια συσκευασία, τη βάζω για ενυδατική (όχι για λόγους θεραπείας, απλά γιατί με το κάπνισμα αφυδατώνεται η επιδρεμίδα μου) και αν βάλεις λίγο σε ένα βαμβακάκι καθαρίζει απαλά τις σκιές/μολύβι των ματιών

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vintage
H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 01:18, 05-03-09:

Γεια σας δεν ηξερα που να το γραψω αυτο το θεμα γ αυτο και το εγραψα εδω!!ειμαι 19 χρονων και μεχρι πριν μερικες μερες δεν χρησιμοποιουσα καμια κρεμα τιποτα!!μεχρι που το ειπα σε μια φιλη μου αισθητικο και εμεινε με ανοιχτο το στομα που δεν χρησιμοποιουσα μια ενυδατικη...!πηρα μια ενυδατικη αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καλητερη!εχετε να μου προτινετε καμια?επισης και μια αλλη ερωτηση στην ηλικεια μου βαζουμε μασκες προσωπου ή ειναι για μεγαλυτερες ηλικειες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 05-03-09 στις 01:38. Αιτία: υπάρχει ήδη σχετικό θέμα!! καλωσήρθες...
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:39, 05-03-09:

Γειά σου Vintage! Ούτε εγώ έβαζα τίποτα από κρέμες- παρότι και βάφομαι και χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιαζ και γενικά δεν είναι ότι αφήνω το πρόσωπό μου στην ησυχία του. Αποφάσισα σε κάποια φάση να πάρω μία κρέμα, έτσι για να τη δοκιμάσω να δω πώς θα είναι- και πλέον τη βάζω σχεδόν ανελλιπώς... O κύριος λόγος που το θυμάμαι να τη βάλω (!!) είναι επειδή μου αρέσει η αίσθηση που έχει το δέρμα μου μετά την εφαρμογή της, καθώς και το άρωμά της. Είναι η ενυδατική του Κορρέ, το Ρόδι. Στην ουσία είναι ρυθμιστικό τζελ για την λιπαρότητα της επιδερμίδας και μου έχει κάνει μεγάλη διαφορά στην υφή. Δοκίμασέ τη αν θες, εγώ τη λατρεύω!

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 01:44, 05-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Γειά σου Vintage! Ούτε εγώ έβαζα τίποτα από κρέμες- παρότι και βάφομαι και χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιαζ και γενικά δεν είναι ότι αφήνω το πρόσωπό μου στην ησυχία του. Αποφάσισα σε κάποια φάση να πάρω μία κρέμα, έτσι για να τη δοκιμάσω να δω πώς θα είναι- και πλέον τη βάζω σχεδόν ανελλιπώς... O κύριος λόγος που το θυμάμαι να τη βάλω (!!) είναι επειδή μου αρέσει η αίσθηση που έχει το δέρμα μου μετά την εφαρμογή της, καθώς και το άρωμά της. Είναι η ενυδατική του Κορρέ, το Ρόδι. Στην ουσία είναι ρυθμιστικό τζελ για την λιπαρότητα της επιδερμίδας και μου έχει κάνει μεγάλη διαφορά στην υφή. Δοκίμασέ τη αν θες, εγώ τη λατρεύω!
σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση που μου εδωσες!μου την ειπε και η αισθητικος του κορρε σαν πρωτη ενυδατικη!!εσυ εχεις χρησιμοποιησει ποτε μασκα προσωπου?

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:48, 05-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vintage
σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση που μου εδωσες!μου την ειπε και η αισθητικος του κορρε σαν πρωτη ενυδατικη!!εσυ εχεις χρησιμοποιησει ποτε μασκα προσωπου?
Όχι, μάσκα δεν έχω χρησιμοποιήσει.

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 01:54, 05-03-09:

ok ευχαριστω!!

κατι αλλο να ρωτησω οι ψευτικες βλεφαριδες ειναι μιας μονο χρησης??και μετα τις πεταμε??

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 02:05, 05-03-09:

Τις πεταμε πριν τις φορεσουμε :X

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 02:12, 05-03-09:

Τις πεταμε πριν τις φορεσουμε :X
τις πεταμε με το που τις αγορασουμε ή πριν οπου βρουμε στο μαγαζι?

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 02:18, 05-03-09:

Eμένα πάλι οι ψεύτικες βλεφαρίδες δεν με χαλάνε...δίνουν μια διακριτική θεατρικότητα στο βλέμα! Φτάνει βέβαια να μην βάλεις τίποτα έξαλλες με πούλιες και στραςς -υπάρχουν μερικές, τρελό καρακιτσαριό! Και βέβαια, να τις κολλήσεις καλά γιατί αλλιώς κινδυνεύεις να αρχίσουν να μαδάνε και να γίνεις νούμερο.... Αααα, και αφού τις βάλεις να τους κάνεις ένα πέρασμα με το ψαλιδάκι για να έχουν σωστή καμπύλη για το βλέμμα σου, αλλιώς δείχνουν πολύ fake.

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 02:25, 05-03-09:

ε ναι δεν λεμε να τις φοραμε καθε μερα!!!μια στις τοσες!!χα0χ0αχ0α0χ0α0 ε ναι αυτα με τις πουλιες ειναι για αποκριες !!και επισης δεν λεω τεραστιες!κανονικες λιγο μεγαλυτερες απο τις καθε μιας!ακουσα προσφατα πως οι περισσοτερες παρουσιαστριες στην tv βαζουν extensions στις βλεφαριδες !!ειλικρινα!σαν τα κανονικα extensions των μαλλιων!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:45, 05-03-09:

sorry αλλά γιατί φρίκαρε η φίλη σου? μήπως ήθελε να σου πουλήσει κρέμα?
είσαι ΜΟΝΟ 19!! δεν είναι δα τραγικό να μη φοράς ενυδατική!!!!

έλεος παναγία μου με κάποιες απόψεις που είναι και απόλυτες
έφτασα 30 χρονών για να βάλω κρέμα
Και δεν λέω ότι αυτό που έκανα ήταν το σωστό, λέω όμως ότι αυτό που έκανα ήταν το σωστό για ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ
Κάθε άνθρωπος έχει άλλες ανάγκες!
Αν με δεις, είμαι 38 ετών και σπάνια μου λένε ότι είμαι πάνω από 33-34
Δεν καταλαβαίνω τον πανικό!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 11:59, 05-03-09:

ναι ουτε και εγω καταλαβα τον πανικο της!!τρομαξα!!τραβαγε τα μαλλια της !!και εγω ειπα δηλαδη ελεος πως κανεις ετσι..και δεν ειχε κανενα προβλημα το προσωπο μου ουτε σπυρακια ειχα βγαλει ποτε ουτε τπτ!!Αλλα η αληθεια ειναι οτι μου εμεινε.και ειπα μηπως για να μου το λεει ετσι αυτη και να εχει αυτην την αντιδραση λες και εκανα κατι πολυ κακο λες να πρεπει να παρω?!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:04, 05-03-09:

θα σου πω ποια είναι η γνώμη μου κι εσύ πράξε ανάλογα
Σε τόσο νεαρές ηλικίες, αν δεν έχεις συγκεκριμένο θέμα ξηροδερμίας ή λιπαρότητας ή ακμή ή κάτι τέλος πάντων, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να επιβαρύνεις το δέρμα σου από τώρα
Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)
Αν δεν νιώθεις το δέρμα σου ξηρό ή να έχει ανάγκη από ενυδάτωση, μη το μαθαίνεις από τώρα να "ζητάει"

Το μόνο πράγμα που πραγματικά επιβάλλεται είναι η αντηλιακή κρέμα το καλοκαίρι αν πρόκειται να εκτεθεί το πρόσωπο σου στον ήλιο και απαγορεύεται η ηλιοθεραπεία με το πρόσωπο στον ήλιο
Το πρόσωπο μπορεί να πάρει χρώμα μαυρίσματος και στη σκιά

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 12:10, 05-03-09:

σε ευχαριστω ετσι θα κανω αφου δεν εχω προβλημα ακομα!γιατι αν ειναι να παστωνομαι απο τωρα στα 40 και βαλε τι 8α πρεπει να κανω??!!!

οσον αφορα τον ηλιο δεν κανω ετσι κ αλλιως ηλιοθεραπεια πολυ γιατι μαυριζω αμεσως!

τωρα το solarium ειναι επικυνδινο για το δερμα?

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 12:12, 05-03-09:

Εγώ νομίζω πως η ενυδατική είναι απαραίτητη από μικρές ηλικίες. Ξεκίνησα να βάζω 1 πολύ ελαφριά στα 18 μου και η διαφορά ήταν μεγάλη (να τονίσω ότι ούτε σπυράκια είχα, ούτε πολύ λιπαρότητα, ούτε κουσούρι, αντίθετα η επιδερμίδα μου είχε πολύ καλή ποιότητα. Με την ενυδατική έγινε πιο απαλή και λαμπερή). Επίσης, προτιμώ να βάζω ενυδατική με αντηλιακά φίλτρα από σκέτο αντηλιακό, καθώς η ενυδατική έχει πιο ελαφριά υφή. Οι αντηλιακές κρέμες είναι παχύρευστες και πολλές φορές σε συνδυασμό με ιδρώτα το καλοκαίρι μου δημιουργούν σπυράκια.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:42, 05-03-09:

Eγώ πάντως ακόμα και τώρα υπάρχουν μέρες που δεν βάζω ενυδατική. Ματιών εννοείται πως είναι αστείο (αν και ανά διαστήματα μπορεί να βάλω για μερικές ημέρες). Μάσκες κάνω από μικρή, είχα παρατήρησει πως γυάλιζε πολύ το δέρμα μου μετά και μου άρεσε πολύ αυτό.

Οπότε για την ενυδατική θα συμφωνήσω απόλυτα με την Αναστασία. Μάλιστα αισθητικός μου είχε πει πως αν δεν "νιώθω" να βάλω ενυδατική, αυτό σημαίνει πως κάτι ξέρει το δέρμα μου και καλά κάνω και δεν βάζω επειδή πρέπει..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:06, 05-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
θα σου πω ποια είναι η γνώμη μου κι εσύ πράξε ανάλογα
Σε τόσο νεαρές ηλικίες, αν δεν έχεις συγκεκριμένο θέμα ξηροδερμίας ή λιπαρότητας ή ακμή ή κάτι τέλος πάντων, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να επιβαρύνεις το δέρμα σου από τώρα
Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)
Αν δεν νιώθεις το δέρμα σου ξηρό ή να έχει ανάγκη από ενυδάτωση, μη το μαθαίνεις από τώρα να "ζητάει"

Το μόνο πράγμα που πραγματικά επιβάλλεται είναι η αντηλιακή κρέμα το καλοκαίρι αν πρόκειται να εκτεθεί το πρόσωπο σου στον ήλιο και απαγορεύεται η ηλιοθεραπεία με το πρόσωπο στον ήλιο
Το πρόσωπο μπορεί να πάρει χρώμα μαυρίσματος και στη σκιά
Δεν περιμενεις η επιδερμιδα σου να αφυδατωθει, να χασει την ελαστικοτητα της, να κανει ρυτιδες και μετα να αποφασισεις να την περιποιηθεις...Καταρχας απαξ και χρησιμοποιει καποιος προιοντα μακιγιαζ και ντεμακιγιαζ, η χρηση της ενυδατικης επιβαλλεται, οπως επισης εαν αφου καθαρισει το προσωπο του, νοιωσει εστω και ελαχιστα το δερμα του στεγνο ή οτι τον τραβαει.

Μια κρεμα αναλογα με τις αναγκες της εκαστοτε επιδερμιδας, σε καμμια περιπτωση δεν την επιβαρυνει και αυτη δεν ειναι δικη μου αποψη, αλλα οσων δερματολογων εχει τυχει μεχρι σημερα να επισκεφθω.

Και μια αλλη παρατηρηση...Πλεον η αντιλιακη κρεμα προσωπου επιβαλλεται οχι μονο το καλοκαιρι, αλλα κατα τη διαρκεια ολου του χρονου, καθοτι εχουμε ηλιοφανεια 8-9 μηνες το χρονο. Ειδικα τα λευκα δερματα που εχουν ταση για παναδες, θελουν ιδιαιτερη προσοχη.

"Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)"
Συμφωνω απολυτα με το παραπανω, οπως επισης καλο θα ηταν να προσεχουμε με τις κακες και ισως πολλες φορες απολαυστικες μας συνηθειες, οπως ειναι το τσιγαρο και το αλκοολ. Ειναι θανατος για την επιδερμιδα μας και οι συνεπειες γινονται ορατες μετα απο καποια χρονια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 05-03-09 στις 13:22.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:05, 06-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Βοήθεια, ψάχνω ξεβαφτικό ματιών. Προτείνετε και αιτιολογήστε!
Το τελευταιο διαστημα χρησιμοποιω το: , απο το οποιο ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενη.
Ειναι για ματια και και καθε τυπο δερματος.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους