Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,350 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,000 μηνύματα σε 96,228 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 812 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,352 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:56, 06-03-09:

Καλό μοιάζει, μ' αρέσει αυτή η εταιρία. Θέλει βαμβάκι;

Κι άλλη απορία: όταν κανείς βάφει τα μαλλιά του και μετά τους αλλάζει χρώμα, πρέπει να κάνει κάτι ενδιάμεσα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:12, 06-03-09:

Ναι χρειαζεται βαμβακι...

Να κανει κατι ενδιαμεσα δυο διαφορετικων χρωματων βαφης? Εξαρταται τι χρωμα ειχε και τι χρωμα θελει να κανει...Βασικα δε γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενη να καταλαβω τι εννοεις ακριβως?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:16, 06-03-09:

Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:34, 06-03-09:

Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;
Θα χρειαστει να γινει ντεκαπαζ στο βαμμενο μαλλι, εαν θελησει να το ανοιξει κανεις εστω και μισο τονο. Εαν απο καστανο 4 θες να το κανεις ξανθο σκουρο 6, τοτε χρειαζεται ντεκαπαζ.
Η αποχρωση μπορει να αλλαξει, εαν ειναι στο ιδιο τονο. Δλδ, εαν τα εχει καποια βαμμενα καστανο 4 και θελει να το κανει καστανο ακαζου 4,5, τοτε μπορει, χωρις να κανει κατι ενδιαμεσα. Αλλαζει η αποχρωση και οχι ο τονος.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 12:18, 10-03-09:

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με το θεμα βαψιμο. για μεικαπ χρησιμοποιω ενα προιον christian dior που ειναι μεικακαπ και πουδρα μαζι αφου βαριεμαι να βαζω διαφορα μια και εξω που λεμε, και να σκεφτητε αυτο γινεται αν θα παω καπου εξω. εχω ενα θεματακι με τις σκιες ενω λατρευω τα χρωματα και εχω απειρες σκιες σχεδον ποτε δεν βαζω γιατι νομιζω οτι θα ειμαι υπερβολικη με σκια εστω και λιγη ( δεν μιλαμε για ποσοτητα ετσι) δεν ξερω τι κολλημα ειναι κι αυτο. εσεις κοριτσια πεστε μου βαζετε σκιες ? αν ναι καθημερινα η οχι?

υ.γ μ'αρεσε πολυ το παρειστικο κλιμα του φορουμ μιας και ειμαι καινουργια, καθως διαβαζα νομιζα οτι καθομουνα για καφε και ακουγα φιλες να μιλανε!! ελπιζω να μπορεσω να γινω μελος της παρεας σας...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:26, 10-03-09:

Καλως σε Moonlight!
Μελος της παρεας μας εισαι ηδη! (το σκεφτηκες καλα ομως?!)
Καλη περιηγηση σου ευχομαι!

Λεπον...θα σου πω, εγω πως βλεπω το θεμα "σκιες"...

Προσωπικα, θεωρω σημαντικο τα χρωματα που καποια χρησιμοποιει να ταιριαζουν με τα δικα της χρωματα
(χρωμα μαλλιων, ματιων, επιδερμιδας).

Απο κει και περα, εαν κατι σου ταιριαζει χρωματικα και δεν εισαι υπερβολικη γενικοτερα στο βαψιμο των ματιων, τοτε δεν υπαρχει θεμα.
Το σιγουρο ειναι, πως οταν καποιος δε χρησιμοποιει ενα συγκεκριμενο καλλυντικο και το δοκιμασει, στην αρχη παντα αισθανεται οτι φαινεται του ματς πανω του.
Εγω λογου χαρη, εαν βαλω αιλαινερ ή εστω μολυβι στα ματια
(ανεξαρτητου χρωματος), αισθανομαι οτι ειναι αισχος (που δεν ειναι, απο ο,τι μου λενε)
Πριν λιγα χρονια θεωρουσα αισχος και το ρουζ, ακομα και τη μασκαρα πανω μου....οπου πλεον τα δυο τελευταια τα χρησιμοποιω αρκετα συχνα...
Οποτε ειναι και λιγο θεμα συνηθειας...
Μερικως προσοχη στα χρωματα χρειαζεται και οχι υπερβολες...Εν ολιγοις, πειραματισου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 13:32, 10-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

βαψε ο,τι θες με βιντεξ!!!!!!!!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:47, 10-03-09:

Εγώ συνήθως, στη δουλειά και άλλες καθημερινές περιστάσεις, δε βάζω σκιά. αν βάλω, έχω μία ροζ και μία στο χρώμα του χαλκού και διαλέγω, κάτι δηλαδή ίσα να τονίσει το μάτι.
Το βράδυ βάζω κάτι πιο σκούρο, αναλόγως και του πού θα πάω.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:04, 10-03-09:

Εγώ έχω καθιερώσει σαν καθημερινό βάψιμο πούδρα, μάσκαρα και ελαφριά σκιά. Αλλά για πρωί-απόγευμα, όπως είπε και το Γίδι πιο πάνω, βάζω διακριτική σκιά με σκοπό μόνο να τονίσει το βλέμμα. Οπότε ροζ, ή ελαφρύ πράσινο, ή κάποιες τέλειες ροζ κι άσπρες που έχω με glitter (δεν φαίνεται υπερβολικό το glitter επειδή είναι λίγο κι οι αποχρώσεις των σκιών ελαφριές).

Το βράδυ ανάλογα. Παίζει να βάλω πιο έντονη σκιά, αλλά με προϋποθέσεις: α) θα τονίσω ή χείλη ή μάτια. Αν βάλω έντονη σκιά δεν θα βάλω έντονο κραγιόν και το αντίστροφο (αν και δεν βάζω πολύ συχνά σκούρα κραγιόν, με γκλοσάκια γυρνώ), β) δεν κάνω smokey eyes επειδή θεωρώ ότι τονίζουν τα μάτια μου σε σημείο να φαίνονται υπερβολικά μεγάλα και ψιλοcreepy.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 18:20, 10-03-09:

Εγώ πάλι, έχω έναν απίστευτο αριθμό σκιών- οι περισότερες σε αποχρώσεις παλ
αλλά ποτέ δε φοράω καμία γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν αλλάζουν κάτι στο βλέμμα μου και ότι δεν το τονίζουν όσο θα ήθελα.

Οπότε πριν από δύο χρόνια έκανα το πολύ τρομερό και επαναστατικό για μενα
και έβαλα καφέ μολύβι στο πάνω βλέφαρο- μία λεπτή γραμμή η οποία αργότερα πάχυνε.
Και μου πήγαινε γιατί τόνιζε ακριβώς όσο ήθελα τα καστανά μου μάτια. Ε από τότε μπορεί να ξεχάσω να βάλω μάσκαρα, ρουζ, κραγιόν, αλλά το μολύβι δεν το ξεχνάω ποτέ και πάντα αυτό μου δίνει ένα κάτι- αισθάνομαι ότι είμαι βαμένη αλλά όχι έντονα, απλά ότι έχω αναδείξει ένα χαρακτηριστικό μου.
(Και επέλεξα να αναδεικνύω το συγκεκριμένο επειδή τα χείλια μου είναι γεμάτα από μόνα τους, οπότε δεν μπορώ να τα βάφω παρα μόνο με χρώματα πολύ πολύ διακριτικά και κοντά στο φυσικό τους.)

Δοκίμασε μολύβι, αλλά από τα απαλά- αυτά που οι μύτες τους είναι λίγο σαν κηρομπογιά.
Ξεκίνησε με μία λεπτή γραμμή και αν δεις ότι σου πηγαίνει μπορείς να πειραματιστείς, να βάζεις λίγο μολύβι στο χρώμα του πάγου στις εσωτερικές γωνίες του ματιού, που δίνει λάμψη στο βλέμμα και άλλα τέτοια κολπάκια! Θα βρεις σίγουρα τι είναι αυτό που σου αρέσει και σου πηγαίνει

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:20, 12-03-09:

αχχχχχχ καλε σας ευχαριστωγια τις συμβουλες σας και το καλοσωρισμα θα αρχισω να δοκιμαζω αυτα που μου ειπατε και νομιζω εχετε δικαιο απλα δεν συνηθισα και μια ζωη αβαφτη ειμαι παρολο που εχω απειρα προιοντα ελπιζω με τις νεες μου φιλες να βαλω λιγο μυαλο

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:32, 12-03-09:

Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:35, 12-03-09:

εγω παω σε αντρα και ναι προσπαθω να ειμαι περιποιημενη ποδια μπικινι γιατι ντρεπομαι κιολας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:08, 12-03-09:

Σε άντρα κι εγώ και τουλάχιστον το μπικινίνι το προσέχω (να μην είναι δάσος, όχι απαραίτητα να είναι φρέσκο φρέσκο, δεν είναι και ο γκόμενος )
Τα πόδια οκ, ας είναι και κάπως πιο ..τριχωτά, δεν φαίνονται κιόλας πολύ οι τρίχες εμένα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:11, 12-03-09:

Οκ, αλλά αν το μπικίνι δεν είναι μεν θάμνος, αλλά έχουν ψιλοβγει;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:16, 12-03-09:

Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:19, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε

εγώ πάντως δεν αφήνω τίποτα να εχει "ψιλοβγει" είτε σε πόδια είτε σε μπικίνι, ντρέπομαι
και πάω σε γυναίκα.

πς. βέβαια δεν ξέρω αν σε 5-10-15 χρόνια θα νιώθω το ίδιο ντροπαλή :p

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:27, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...
Εγώ πάντως προσπαθώ να είναι περιποίηση..ημέρας . Μου έχει τύχει να είναι και ...επόμενης (στην τρίτη έχει πέσει αποψίλωση γενικά ) γιατί λόγω και χρώματος (κατάρα στις μαύρες τρίχες!! ) φαίνονται...αμέσως και...ντρέπομαι .

Επίσης πάω σε άντρα, αλλά νομίζω ότι και σε γυναίκα να πήγαινα το ίδιο θα έκανα.

Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να την εμπιστεύεται, θεωρεί καλή kok, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα )

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 21:30, 12-03-09:

Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να τον εμπιστεύεται, θεωρεί καλό, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα )
Σου στέλνω τώρα
την πρώτη φορά που πήγα για τεστ Παπ μου το έκανε πριν καν το καταλάβω.
Και είχα ακούσει τα χειρότερα των χειρότερων γι αυτή τη διαδικασία. :X

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 22:11, 12-03-09:

Επειδή το έχω συζήτηση κ με φίλες, είμαι η μόνη που είμαι ποιο άνετη με άντρα γυναικολόγο?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:24, 12-03-09:

Σου 'στειλα κι εγώ, Ρεζ. Κι εγώ προτιμώ άντρα. ΜΟΝΟ στο θέμα της αποτρίχωσης θα 'μουν ίσως λίγο πιο *στα τέτοια μου που βλέπετε*.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,728 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:30, 13-03-09:

εχω τον ίδιο γυναικολόγο 20 χρόνια τώρα οπότε δεν με πολυνοιάζει πως θα πάω
όταν πηγαίνω είναι τόσο άνετο και οικείο το συναίσθημα που το θέμα τρίχες δε με απασχολεί
ΟΚ δε θα πάω με θάμνο αλλά αυτό δε θα το κάνω όχι επειδή πάω στο γιατρό αλλά επειδή γενικώς δεν αφήνω να φυτρώσει θάμνος (είτε είμαι μόνη μου είτε σε σχέση είτε σε γάμο κλπ)

Ο γιατρός ο οποίος σε έχει ξεγεννήσει, λίγο σε ενδιαφέρει το πως ακριβώς θα σε δει
Επιπλέον, κανένας γυναικολόγος δεν βλέπει την ασθενή/πελάτισσα του ως "γυναίκα" ώστε να τον νοιάζουν οι τρίχες (μεταφορικά και κυριολεκτικά)
Για το γιατρό είσαι ένα κομμάτι "κρέας" που πρέπει να τσεκάρει αν τα εσωτερικά σου όργανα είναι όλα οκ! Τώρα αν έχει απ έξω τρίχες ή όχι... δε φαντάζομαι καν να το προσέχουν
Εχουν δει κι έχουν δει τα μάτια τους....

Ρεζουλιν, τον γιατρό μου στον συστήνω ανεπιφύλακτα και είναι ο μοναδικός γιατρός που συστήνω
Τον ίδιο απέκτησε και η dooo αν θες να τσεκάρεις δεύτερη γνώμη
Αν θες να σου δώσω στοιχεία του, πες μου

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 09:48, 13-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Επειδή το έχω συζήτηση κ με φίλες, είμαι η μόνη που είμαι ποιο άνετη με άντρα γυναικολόγο?
όχι, κι εγώ με άντρα αισθάνομαι πιο άνετα, και πιο ασφαλής
Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Ρεζουλιν, τον γιατρό μου στον συστήνω ανεπιφύλακτα και είναι ο μοναδικός γιατρός που συστήνω
Τον ίδιο απέκτησε και η dooo αν θες να τσεκάρεις δεύτερη γνώμη
χμου.
no offence, αλλά αν κατάλαβα καλά από κάτι που είχε πει η dooo την έβαλε για καισαρική χωρίς λόγο; Γιατί θυμάμαι ότι μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση (αν κατάλαβα καλά)

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 10:18, 13-03-09:

κορίτσια πως σας φένεται το νυφικό που διαλεξα τελικα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 23-03-09 στις 04:08. Αιτία: διόρθωση image tags
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:37, 13-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από e-sofia
Εσύ είσαι;
χμμ προσωπικά με χαλάει λίγο ο φιόγκος. Βγαίνει;
Κατά τα άλλα έχει ωραία γραμμή.

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 10:39, 13-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Εσύ είσαι;
χμμ προσωπικά με χαλάει λίγο ο φιόγκος. Βγαίνει;
εγώ είμαι!!!!!
Ο φιόγκος; μα εμένα αυτό είναι που μου άρεσε στο απο πάνω!!!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:45, 13-03-09:

Καλά μη με λαμβάνεις υπόψιν, έχω ένα θέμα με τους φιόγκους γενικά.

Σου πάει, θα βάλεις κι ένα ψηλό παπούτσι να δείξει, θα βγάλεις το κομποσκοίνι απ΄το χέρι , θα φτιάξεις τα μαλλιά σου και θα είσαι κούκλα!

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 10:50, 13-03-09:

εμενα μου αρεσει.ειναι απλο και ωραιο.ο φιογκος βρε ειναι ολη η τσαχπινια!ελπιζω να το νιωθεις και ανετο επανω σου!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 10:50, 13-03-09:

Ναι βρε θα το βγάλω το κομποσκοίνι, σιγουρα θα φτιάξω και το μαλλί.

όσο για το τακούνι φοράω....απλά είμαι αρκετά κοντή... το νυφικό θα φτιάχτεί στα μέτρα μου...
κάτσε γιατι θα το ξαναβάλω τις τελευταίες μέρες γιατί η κοιλιά μεγαλώνει επικίνδυνα!!!!!

Και είμαι μια κούκλα έτσι και αλλιώς....
Πως να φτιάξω τα μαλλιά λέτε!!!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:12, 13-03-09:

Αφού το νυφικό είναι στραπλες πιάσ΄τα ψηλά σε έναν ωραίο κότσο.

Παράθεση

ioakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioakos
H ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H ioakos ακυρο έγραψε στις 11:19, 13-03-09:

καλημέρα θα με ενδιέφερε θέλω να αλλάξω γιατρό στείλε αν θες πμ

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral έγραψε στις 11:41, 13-03-09:

ψηφιζω κοτσο κι εγω!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:04, 13-03-09:

Κότσο λέτε ε;
Ελεγα κάτι σε να τα αφήσω ανεμελα και ποιασμένα από την μία πλευρά- έτσι ώστε να κυλάει το μαλλί από την άλλη.. πέπλο δεν θα βάλω.
Κάτι σαν λουλουδι εκεί που θα ποιαστουνε τα μαλλια.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:16, 13-03-09:

Χμ, εγώ δεν είμαι απόλυτα υπέρ του κότσου... Ίσως ένα ωραίο μισά-μισά; Άλλωστε το φόρεμα δεν είναι φορτωμένο, αν βλέπω καλά.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 13:02, 13-03-09:

Εμένα μου αρέσει πολύ ο κότσος με το στραπλες. Θεωρώ ότι έτσι δείχνει καλύτερα το νυφικό. Έχεις και μακριά μαλλιά άρα θα γίνει πολύ ωραίος. Κοίτα τι επιλογές εχεις βέβαια, πάρε κάποια περιοδικά με νύφες για να δεις τι άλλο χτένισμα μπορείς να κάνεις. Πάντως με αυτο το νυφικό θα μου άρεσε πολύ ένας κότσος αλλά το θέμα είναι τι αρέσει σε σένα, εσύ είσαι η νύφη

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 13:28, 13-03-09:

Ελα ντε εγώ είμαι η νύφη... χιχιι

Θα δω και με την κομμώτρια τι θα κάνουμε... είναι και φίλη μου... μια χαρά/
Τωρα έμεινε να πάρω τα παπούτσια.. ακομα δεν είδα.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 14:24, 13-03-09:

Όταν πας να ψάξεις για παπούτσια καλύτερα να μη λες ότι θέλεις νυφικά γιατί τα χρεώνουν διπλάσια και τριπλάσια από το κανονικό ενώ θα μπορούσαν να είναι ένα απλό ζευγάρι παπούτσια. Επίσης κοίτα να είναι άνετα γιατί θα τα φοράς πολλές ώρες και θα κουραστείς.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,728 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:59, 13-03-09:

@παλλαντίνι
δεν νομίζω να την έβαλε τσάμπα για καισαρική.... δεν κάνει τέτοια
δεν ξέρω κι όλας αλλά ξέρω καλά ότι δεν είναι το στυλ του αυτό
απλά, δεν διακινδυνεύει ΤΙΠΟΤΑ και δεν αφήνει ΤΙΠΟΤΑ στον αέρα και στην τύχη του
είναι πολύ αυστηρός και σίγουρος για ότι κάνει

@Σοφία
ωραίο το νυφικό σου! με το καλό νυφούλα! θα συμφωνήσω ότι το στράπλες νυφικό θέλει ψηλά τα μαλλιά για να δείξει ο λαιμός και να μη φαίνεσαι "κοντή"
Ενα όμορφο κόσμημα στο λαιμό (αγορασμένο απ την πεθερά κατα το έθιμο) θα είναι τέλειο συμπλήρωμα με δύο σκουλαρικάκια μικρά και διακριτικά
επίσης δεν υπάρχουν άσχημες νύφες! κούκλα θα είσαι! το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να μη σε βάψουν έντονα λες και πας για τραγούδι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 16:07, 13-03-09:

Σοφάκι κάνε τα μπούκλες και πιάσε τα πάνω, και άφησε δυο τρεις τούφες να πέφτουν να δίνουν χάρη. Μπορείς να κάνεις και λίγες ανταύγειες πιο ανοιχτές να φωτίσεις το πρόσωπό σου- δεν είναι μαύρο το μαλλί σου έτσι; Καστανό με φαίνεται στη φωτογραφία
Μη βάλεις κάτι στο λαιμό σου επειδή θα είναι νομίζω πολύ σε συνδυασμό με τον φιόγκο του φορέματος, βάλε όμορφα σκουλαρίκια- διακριτικά
και βάλε και ένα ωραίο βραχιόλι (στο χέρι που δεν θα κρατάει την ανθοδέσμη), να ταιριάζει με τα σκουλαρίκια.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 16:30, 13-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από e-sofia
[/img]

παρα πολυ ωραίο

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 22:43, 13-03-09:

με το καλο ο γαμος!!! πολυ ωραιο το νυφικο !!! και γω ψηφιζω πανω το μαλλι το χω δει σε πολλες φιλες μου που φορεσανε το ιδιο στυλ νυφικου και ηταν πολυ ωραια... αντε βρε και ειναι απο τις πιο ωραιες προετοιμασιες αυτες!!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 09:42, 14-03-09:

Καλημέρα!!!!
Από το σπίτι πλέον με internet πάλι.
Σας ευχαριστώ όλες, τα μαλλιά θα το δω, για τον λαιμό καλή μου κουε εδώ το νυφικό δεν θα πληρώσει η πεθερά(#%$^$%&*&^) σιγά που θα με πάρει κόσμημα......

Για τα παπούτσια έχω δει ήδη κάποια που θα τα παραγγείλω να μου τα φτιάξει σε άσπρα.. έχω πρόβλημα με το νούμερο 34 νούμερο. Εδώ στην Καβάλα δεν βρήσκουμε ευκολα μικρότερα νούμερα και για αυτό πάω για παραγγελια.
Και πρέπει να έχουν συγκεκριμένο στυλ... σαν μπαρέτα κάτι φανταστίτε με λουράκι να κρατάει το πόδι αλλιώς θα πάω να πατήσω το γαμπρό και θα μου φύγει. Δεν το θέλουμε αυτό!!!!!!

Σας ευχαριστώ ξανα για τις ευχές σας.
Θα παντρευτώ αααααααααααα

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 04:13, 23-03-09:

Πολύ όμορφο το νυφικό σου και με τη στρογγυλή κοιλίτσα θα είσαι πολύ γλυκιά! Εγώ παντρεύτηκα στον 7o
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κότσο. Θα δείξει πολύ όμορφος με το στράπλες νυφικό.
Με το καλό και καλότυχη!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:22, 23-03-09:

Σοφια, δες μερικα ομορφα χτενισματα...

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 22:25, 23-03-09:

αχ τι ωραια τα χτενισματα που βρηκες νεραιδουλα μου!!!

Παράθεση

sabi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη sabi
H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

H sabi έγραψε στις 11:26, 25-03-09:

Σοφία!η ωρα η καλή και να είσε πάντα ευτυχισμένη και να περάσεις τέλεια την σημαντικότερη μέρα της ζωης σου.να απολάυσεις κάθε δευτερόλεπτο της

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vintage
H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 21:38, 15-04-09:

να σας ρωτησω εδω και καποιες μερες βαφω τα ματια μου καθε μερα και μου εχει δημιουργηθει μια αλεργια νομιζω βλεφαριτιδα μου ειπε ο γιατρος και με τσουζουν και εχουν αρχισει να ξεφλουδιζουν γυρω γυρω και ειναι μαλλον απο τις βαφες.Αλλα δν μπορω να μην βαφομαι γιατι δουλευω (κατα μια εννοια) και δν μπορω να ειμαι απερηποιητη..ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα φαρμακο και μου ειπε να μην βαφομαι αλλα δεν μπορω ...εντομεταξυ εχω παρει τις καλητερες βαφες αλλα συνεχιζει να το κανει!το εχει παθει καμια?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:43, 15-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vintage
να σας ρωτησω εδω και καποιες μερες βαφω τα ματια μου καθε μερα και μου εχει δημιουργηθει μια αλεργια νομιζω βλεφαριτιδα μου ειπε ο γιατρος και με τσουζουν και εχουν αρχισει να ξεφλουδιζουν γυρω γυρω και ειναι μαλλον απο τις βαφες.Αλλα δν μπορω να μην βαφομαι γιατι δουλευω (κατα μια εννοια) και δν μπορω να ειμαι απερηποιητη..ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα φαρμακο και μου ειπε να μην βαφομαι αλλα δεν μπορω ...εντομεταξυ εχω παρει τις καλητερες βαφες αλλα συνεχιζει να το κανει!το εχει παθει καμια?
Δεν το εχω παθει(δε γνωριζω καν τι ειναι και που οφειλεται), αλλα βρε συ, ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου, μην παθεις τιποτα χειροτερο. Δεν παιζουμε με αυτα!
Το πολυ πολυ χρησιμοποιησε μονο μασκαρα, ωστε να τονισεις το βλεμμα.
Για να ειμαι βεβαια ειλικρινης, το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να σταματησεις για καποιο χρονικο διαστημα να βαφεσαι, ωστε να σου περασει και μετα βλεπεις τι θα χρησιμοποιεις και πως...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vintage
H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 21:46, 15-04-09:

μου ειπε ο γιατρος 4 με 5 μερες τιποτα!!και δν μπορω να κατσω και μεσα τωρα...!Δεν νομιζω να μου δημιουργησει καποιο εσωτερικο προβλημα ε??

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:53, 15-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vintage
μου ειπε ο γιατρος 4 με 5 μερες τιποτα!!και δν μπορω να κατσω και μεσα τωρα...!Δεν νομιζω να μου δημιουργησει καποιο εσωτερικο προβλημα ε??
Βλεφαρίτιδα

Η βλεφαρίτιδα είναι μία συνήθης και επίμονη φλεγμονή των βλεφάρων. Τα συμπτώματα περιλαμβάνουν ερεθισμό, κνησμό, και συχνά κοκκίνισμα του ματιού. Η κατάσταση αυτή συχνά συμβαίνει σε άτομα που παρουσιάζουν ροπή για λιπαρό δέρμα, πιτυρίδα ή ξηροφθαλμία. Η βλεφαρίτιδα μπορεί να αρχίσει στην πρώιμη παιδική ηλικία με την εμφάνιση κοκκίωσης στα βλέφαρα και να συνεχίσει στην υπόλοιπη ζωή σαν χρόνια κατάσταση. Επίσης μπορεί να αρχίσει αργότερα στη ζωή.

Βακτήρια ζούν φυσιολογικά στην επιφάνεια του δέρματος γύρω από τα μάτια, αλλά σε συγκεκριμένα άτομα αρχίζουν να αναπτύσσονται μέσα στο δέρμα στη βάση των βλεφαρίδων. Ο επερχόμενος ερεθισμός, που ορισμένες φορές σχετίζεται με υπερλειτουργία των παρακείμενων σμηγματογόνων αδένων, προκαλεί απολέπιση που μοιάζει με πιτυρίδα και σχηματισμό σωματιδίων κατά μήκος των βλεφαρίδων και της άκρης του βλεφάρου καθώς και σε χαλάζια, επίπονα φλεγμονώδη εξογκώματα εντός των βλεφάρων (άνω φωτογραφία).
Στη βλεφαρίτιδα, και τα δύο βλέφαρα καλύπτονται από λιπαρό έκκριμμα και βακτήρια κοντά στη βάση των βλεφαρίδων. Το μάτι είναι ερεθισμένο και μπορεί να φλεγμαίνει. Συχνός, προσεκτικός καθαρισμός της άκρης του βλεφάρου βοηθά στον έλεγχο της βλεφαρίτιδας.

Σε ορισμένες περιπτώσεις η απολέπιση ή τα βακτήρια προκαλούν μόνο μικρό ερεθισμό και κνησμό, αλλά σε άλλες μπορεί να προκαλέσουν κοκκίνισμα, «τσίμπημα» ή «κάψιμο». Ορισμένα άτομα μπορεί να αναπτύξουν αλλεργία στην απολέπιση ή στα βακτήρια που τα περιβάλλουν. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε σοβαρότερες επιπλοκές, όπως φλεγμονή των ιστών του οφθαλμού, συγκεκριμένα του κερατοειδούς (το διαυγές, πρόσθιο άνοιγμα του ματιού)
Τα τρία βασικά σημεία που θα πρέπει να εξακριβώνονται σε ασθενείς που έχουν βλεφαρίτιδα είναι τα εξής:
  • Αν υπάρχει παρουσία flecks (πιτυρίδα) πάνω στις βλεφαρίδες των ασθενών και τους φλεγμαίνοντες αδένες.
  • Σημαντικό διαχωρισμό αποτελεί το γεγονός αν η βλεφαρίτιδα συνοδεύεται από σταφυλοκοκκική επιμόλυνση. Αυτό είναι εύκολα αντιληπτό από τα μικρά έλκη που παρουσιάζει μιά τέτοια επιμόλυνση στις βάσεις των βλεφαρίδων.
  • Θα πρέπει να εξακριβωθεί αν η βλεφαρίτιδα αυτή συνοδεύεται από ροζοδόχο ακμή.

Πώς θεραπεύεται η βλεφαρίτιδα;
Η βλεφαρίτιδα είναι μια κατάσταση που μπορεί να μην θεραπευθεί, αλλά και που μπορεί να ελεγχθεί με μερικά απλά καθημερινά μέτρα οταν βρισκεται σε έξαρση:
  • Τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα, βρέχετε μία καθαρή πετσέτα με ζεστό νερό ή χαμομήλι (όχι ζεματιστό). Αφού το στίψετε, τοποθετήστε το επάνω από τα κλειστά βλέφαρα για ένα-τρία λεπτά. Καθώς αυτό χάνει τη θερμοκρασία του, βρέξτε το ξανά δύο ή τρεις φορές. Αυτό θα μαλακώσει και θα χαλαρώσει την απολέπιση και τις εκκρίσεις. Ακόμη πιο σημαντικό είναι ότι βοηθά στην υγροποίηση των λιπαρών εκκρίσεων από τους σμηγματογόνους αδένες των βλεφάρων, πράγμα που βοηθά στην πρόληψη αναπτύξεως χαλάζιου, δηλαδή του φλεγμονώδους ογκιδίου μέσα στον σμηγματογόνο αδένα του βλεφάρου.
  • Ελαφρά πλύση των βλεφαρίδων (όχι του ματιού) με Baby Shampoo (θα πρέπει να αραιώνετε 1 σταγόνα Baby Shampoo σε 10 σταγόνες νερό).
  • Εάν έχει συνταγογραφηθεί αλοιφή αντιβιοτικού, επαλείψτε τη βάση των βλεφαρίδων (συνήθως πρίν τον βραδινό ύπνο), χρησιμοποιώντας την άκρη του δακτύλου σας ή ένα κομμάτι βαμβάκι.

Απλά, καθημερινά μέτρα υγιεινής θα μειώσουν τον αριθμό των πρόσθετων φαρμακευτικών σκευασμάτων που χρειάζονται για τον έλεγχο της βλεφαρίτιδας και των συμπτωμάτων της.
  • Τεχνητά δάκρυα μπορεί να χρησιμοποιηθούν για την ανακούφιση των συμπτωμάτων της ξηροφθαλμίας (Σταγόνες που προμηθεύεστε χωρίς συνταγή-προτινόμενα αυτά που δεν έχουν συντηρητικά)
  • Στεροϊδή μπορεί να χρησιμοποιηθούν για μικρό διάστημα για να μειώσουν την φλεγμονή (συνήθως αλοιφή Tobradex).
  • Αντιβιοτικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να ελαττώσουν το βακτηριακό περιεχόμενο των βλεφάρω (συνήθως αλοιφή Tobradex).
  • Χορήγηση από το στόμα Vibramycin ή Minocycline για συστηματική αντιμετώπιση τόσο της σοβαρής βλεφαρίτιδας, όσο και της ροζοδόχου ακμής. Γενικότερα είναι προτιμότερη η Doxycycline ή Minocycline που δεν έχουν περιορισμούς χορήγησης μαζί με τα γεύματα. Σημαντική αντένδειξη για τη χορήγηση των παραπάνω φαρμάκων, αποτελεί η εγκυμοσύνη διότι μπορούν να προκαλέσουν διαταραχές στην εμβρυογένεση στα δόντια και στα οστά.

Τα φαρμακευτικά σκευάσματα δεν επαρκούν ως θεραπεία. Η εφαρμογή θερμότητος και το προσεκτικό καθάρισμα των βλεφαρίδων καθημερινά αποτελούν το κλειδί για τον έλεγχο της βλεφαρίτιδας.
Γιατί οι συχνές οφθαλμολογικές εξετάσεις είναι σημαντικές για όλους;
Παθήσεις του οφθαλμού μπορούν να εμφανιστούν σε κάθε ηλικία. Πολλές από αυτές δεν προκαλούν συμπτώματα προτού η νόσος προκαλέσει ήδη σημαντική βλάβη. Εφόσον στις περισσότερες περιπτώσεις η απώλεια της όρασης μπορεί να αποφευχθεί εαν η πάθηση διαγνωσθεί και θεραπευθεί νωρίς, οι συχνές ιατρικές εξετάσεις απο έναν οφθαλμίατρο παραμένουν πολύ σημαντικές.

Εγω στη θεση σου θα ακολουθουσα κατα γραμμα τις οδηγιες του γιατρου...
Δεν τιθεται καμμια αμφιβολια γι αυτο...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους