Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,358 μηνύματα σε 93,266 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 601 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:59, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe

Μια άλλη φορά που είχα μυρίσει όλα της Fresh Line θυμάμαι οτι δεν με είχαν ενθουσιάσει, αλλά θα δοκιμάσω την Φαίδρα!
H συγκεκριμενη εχει μωβ χρωμα (για να μην την μπερδεψεις με καμμια αλλη)...Απ' ολες οσες ειχα μυρισει μου αρεσε αυτη και η βανιλια.
Το μεγαλο τους αβανταζ ειναι οτι κραταει παρα πολυ το αρωμα τους...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:24, 12-06-09:

Escada- moon sparkle, island kiss, rockin rio..δεν ξερω τι παιζει αυτη την εποχη γιατι καθε καλοκαιρι βγαινουν μ'αλλα ονοματα, αλλα τα λααατρευω για καλοκαιρι αυτα τα αρωματακια.. πολυ φρουτωδη/δροσερα \m/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 14:40, 12-06-09:

μμμ λοιπόν

1. Davidoff- Cool water

πολύ ελαφριά, και πολύ καλοκαιρινή

2. burberry- week end

λατρεία...

3. Calvin Klein- CKIN2U

η μυρωδιά πορτοκαλοφέρνει, σε body lotion την έχω ερωτευθεί..

4. Carolina Herrera- 212 sexy

πέρυσι και φέτος η νο1 επιλογή μου..

αυτές από μένα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalypso : 12-06-09 στις 14:46.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:21, 18-06-09:

Πηρα προσφατως την κρεμα σωματος ( Βettina Βarty botanical body butter rice milk & vanilla), την οποια μου την προτεινε μια φιλη.
Οι εντυπωσεις μου ειναι οι καλυτερες...απιστευτα ενυδατικη, πολυ ομορφο αρωμα που διατηρειται για πολλες ωρες και η επιδερμιδα γινεται παρα μα παρα πολυ απαλη...
Εν ολιγοις ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενη...

Αααα, ξεχασα, ειναι και οικονομικη...400ml-->8ευρω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 20:18, 19-06-09:

τσουπρεεεεεεεεεεες!!! Για πείτε μια γνώμη...
Ποιά από τις 2 μπλούζες να φορέσω τη δευτέρα για την παρουσίαση????

Το παντελόνι είναι λινό και είναι ...αδιαπραγμάτευτο γιατί 1. δεν έχω άλλο καλύτερο
2. ψέμματα έχω άλλα είναι άσπρο και άσπρο δεν παίζει να φορέσω
3. Ε, αυτό μου αρέσει και με κάνει να νιώθω άνετα! Δεν θέλω να φορέσω κάτι στενό κτλ [ούτε τζην] και αυτό είναι αρκετά δροσερό και άνετο

Οι μπλούζες είναι και οι 2 μακοειδείς.

Οι φωτογραφίες είναι λίγο για τα μπάζα (reflection της αφεντιάς μου και λήψη από κινητό) αλλά give it a try plz!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 15-12-10 στις 12:45.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:19, 19-06-09:

τη φουξια!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:23, 19-06-09:

Eχει δικιο η Καλυψω!
Τη φουξια...!
Δειχνει πιο καλη, πιο επισημη και θεωρω πως ειναι καλυτερη επιλογη γι αυτο που το θες...
Σε παει και το χρωμα...κουλ!
Βασικα στην λευκη, ενω μου αρεσει η λεπτομερεια χαμηλα του σχεδιου, δε μου αρεσει καθολου και πιστευω οτι δεν κολακευει η στρογγυλη λαιμοκοψη..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 20:23, 19-06-09:

συμφωνω

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 20:28, 19-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Δειχνει πιο καλη, πιο επισημη και θεωρω πως ειναι καλυτερη επιλογη γι αυτο που το θες...
Σε παει και το χρωμα...κουλ!
ναι, ναι, ναι, και ...ναι!
ταιριάζει πολύ!

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 21:16, 19-06-09:

Κι εγώ τη φούξια λέω Έχει και κουμπάκια και δείχνει πιο "επίσημη". Πιστεύω πως είναι ό,τι πρέπει για την περίσταση Και το παντελόνι μου αρέσει πολύ που είναι λινό

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 01:53, 20-06-09:

αν εκει που θα κανεις παρουσίαση, θα είναι γυναίκες να βάλεις την λευκή
Αν είναι άντρες να βάλεις τη φούξια
Σε καμία περίπτωση να μην είσαι πολύ όμορφη, να είσαι απλά περιποιημένη
Φρόντισε να μην νιώσει κανένας ανταγωνιστικά μαζί σου για κανέναν λόγο
trust me!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 02:04, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
τσουπρεεεεεεεεεεες!!! Για πείτε μια γνώμη...
Ποιά από τις 2 μπλούζες να φορέσω τη δευτέρα για την παρουσίαση????
Γιατι ρωτας μονο γυναικες ; Σε γυναικες θες να δειχνεις καλα, οχι σε αντρες ; ΄Η μηπως ολοι οι αντρες δεν εχουν καλο γουστο ;

Bασικα αν ειχες την φουξια σε λευκη θα ηταν ακομα καλυτερα. Αλλα εχει δικιο η Νεραιδα, δε πεφτει εξισου καλα (με την εφαρμοστη φουξια), η λευκη η συγκεκριμενη (αν και εχει ωραιο σχεδιο).

Αλλα η ΚΕ εδωσε και στρατηγικη ψυχολογιας.Καλη σκεψη.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:19, 20-06-09:

@Lory: Γιατί το θέμα λέει "ΓΥΝΑΙΚΕΣ. γυναικείο σαλόνι" .. μην κοιτάς που εσύ χώνεις τη μύτη σου παντού

Η παρουσίαση είναι του ...διδακτορικού μου . Δεν ξέρω τι φοράνε έχω δει από κουστούμια (στους άντρες..μάλλον τους το επιβάλλει η μαμά τους ) μέχρι τελείως "χύμα" ντύσιμο επιπέδου "πετάγομαι να πάρω έναν καφέ από το κυλικείο".

Εξεταστική επιτροπή θα είναι 2 γυναίκες [η μία ΘΕΑ, η άλλη εχμμμ...] και 4 άντρες [ο ένας απο και κλείεται να προσέξει τι φοράω πιο πιθανό είναι να ... κοιμηθεί ]. Καθηγητές διαφόρων βαθμίδων είναι όλοι τους ξέρω γω??? Το κοινό δεν με πειράζει, θεωρητικά θα είναι μόνο οι φίλοι μου και οι γονείς μου.

Απλώς θέλω κάτι που να μην είναι πολύ καλό γιατί θα με...φορέσει (εγώ και το επίσημο ένδυμα είμαστε τσακωμένοι από παλιά) αλλά μην πάω και τελείως χύμα επιπέδου "ε, ήρθα τώρα να σας πω και τι έκανα, χάρη σας κάνω, εγώ βασικά βαριέμαι", είναι ψιλο...σημαντικό μιας και σηματοδοτεί υποτίθεται την τελική και ... μεγάλη έξοδο από το ...φοιτητικόερευνητικό περιβάλλον.

[επίσης, ούσα αγχωμένη, ναι ασχολούμαι με κάθε άσχετη με την παρουσιάση αυτή καθ'αυτή λεπτομέρια το ξέρω! ]

thank you για τα tips!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:03, 20-06-09:

Ναι το ξέρω μαρή τι είδους παρουσίαση είναι Γιαυτο και σου είπα ότι σου είπα
Πρεπει να δείξεις ότι εσύ είσαι επιστήμων κι όχι μοντέλα
Κι επειδή οι επιστήμονες είναι nerds, κάτι που εσύ δεν είσαι, πρέπει να προσέξουμε να μην είσαι κι εσύ ΘΕΑ (που δύσκολα θα το καταφέρουμε αυτό αλλά τες πα) ώστε η άλλη ΘΕΑ να νιώσει ανταγωνιστικά

Βασικά, τώρα που είναι πρωί και πίνω καφέ, πιστεύω ότι το καλύτερο θα ήταν ένα πουκάμισο
Δεν έχεις κανα πουκαμισάκι?
Το λινό παντελόνι, πουκάμισο και ένα χαϊμαλί στο λαιμό
Τα μαλλιά απαραιτήτως πιασμένα, το μακιγιάζ τόσο ελαφρύ έως ανύπαρκτο
Πουλάς τον εαυτό σου και πρέπει να τον πουλήσεις καταλλήλως σε αυτούς που τον πουλάς
Μια παρουσίαση δεν είναι μόνο όσα έχεις να πεις αλλά και πως τα λες
Θέλεις να σε προσέχουν τόσο όσο να ακούνε και τι λες κι όχι να αναρωτιούνται αν αυτό το μπλουζάκι θα τους πήγαινε το ίδιο πολύ
understand?

Οσο για τους επισκέπτες σου, δε σε απασχολούν. Αυτοί σε ξέρουν τι τσούπρα είσαι

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 11:20, 20-06-09:

Κι εγώ τη φούξια λέω. Αν και η ιδεα για πουκαμισάκι - αν έχεις - είναι ακόμα καλύτερη.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:28, 20-06-09:

Εν μέρει συμφωνώ με την Κουε, εν μέρει διαφωνώ. Διαφωνώ όσον αφορά στο ότι πρέπει να μην δείχνεις και πολύ όμορφη, συμφωνώ όμως στο ότι δεν πρέπει να δείχνεις σέξι. Υπάρχει μια λεπτή διαφορά μεταξύ των δύο. Το ιδανικό είναι αυτός που σε βλέπει να σκεφτεί (για εμφάνιση μιλάμε τώρα) "τι ωραία και κομψή κοπέλα" αλλά όχι "αχ να σε βάλω τώρα κάτω και να σου αλλάξω τα φώτα".
Κοινώς: ΝΑΙ στο να είσαι όμορφη, ΑΡΚΕΙ να είσαι σοβαρή και κομψή.
Το ότι οι περισσότεροι επιστήμονες είναι άσχημοι και nerds (κάτι που δεν ισχύει btw, αλλά έστω ότι ισχύει) δεν σημαίνει ότι κι εσύ πρέπει να κόψεις κάτι από τον εαυτό σου για να μην τους κομπλεξάρεις! Αυτή είσαι, είσαι έξυπνη, είσαι όμορφη και δεν θα κρύψεις τίποτα από τα δύο!
Όσον αφορά στο πρακτικό θέμα, καμία από τις δύο. Η άσπρη σε κάνει να φαίνεσαι πολύ παιδούλα, και η φούξια είναι πολύ "θηλυκή" για κάτι τέτοιο. Ένα ωραίο θηλυκό πουκαμισάκι μου φαίνεται ιδανική επιλογή για κάτι τέτοιο και σίγουρα θα έχεις κάποιο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:23, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εν μέρει συμφωνώ με την Κουε, εν μέρει διαφωνώ. Διαφωνώ όσον αφορά στο ότι πρέπει να μην δείχνεις και πολύ όμορφη, συμφωνώ όμως στο ότι δεν πρέπει να δείχνεις σέξι. Υπάρχει μια λεπτή διαφορά μεταξύ των δύο. Το ιδανικό είναι αυτός που σε βλέπει να σκεφτεί (για εμφάνιση μιλάμε τώρα) "τι ωραία και κομψή κοπέλα" αλλά όχι "αχ να σε βάλω τώρα κάτω και να σου αλλάξω τα φώτα".
Κοινώς: ΝΑΙ στο να είσαι όμορφη, ΑΡΚΕΙ να είσαι σοβαρή και κομψή.
Το ότι οι περισσότεροι επιστήμονες είναι άσχημοι και nerds (κάτι που δεν ισχύει btw, αλλά έστω ότι ισχύει) δεν σημαίνει ότι κι εσύ πρέπει να κόψεις κάτι από τον εαυτό σου για να μην τους κομπλεξάρεις! Αυτή είσαι, είσαι έξυπνη, είσαι όμορφη και δεν θα κρύψεις τίποτα από τα δύο!
Συμφωνώ. Προσωπικά μου αρέσει πολύ να βλέπω επιστήμονες (είτε γυναίκες, είτε άνδρες) ωραίους και καλοβαλμένους. Δίνουν φρεσκάδα στο ακαδημαϊκό χώρο. Κι εντάξει, καταρχάς νομίζω ότι οι γυναίκες θα δουν ανταγωνιστικά άλλες γυναίκες μόνο αν οι ίδιες δεν βλέπονται ή αν το επίμαχο πρόσωπο πάει σούπερ σέξυ με κολλητά ρούχα, δεκάποντα και υγρά μισάνοιχτα χείλη.

Μεταξύ των 2 ρούχων δαγκωτό το φούξια! Το άλλο λίγο αδιάφορο είναι. Πουκάμισο ξέρω ότι είναι κλασσική λύση, αλλά αντιπαθώ τα πουκάμισα και δεν θα στα προτείνω.

Κι ελαφρύ μακιγιάζ! Λίγη ελαφριά ροζ σκιά, και lip-gloss ή μπονζέ αν έχεις μαυρίσει (εντάξει, φαντάζομαι το να πηγαίνεις στην παραλία δεν ήταν η προτεραιότητά σου, ιδέα είπα).

Καλή επιτυχία, ΝΑ ΣΚΙΣΕΙΣ.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:58, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από underwater

Κι ελαφρύ μακιγιάζ! Λίγη ελαφριά ροζ σκιά, και lip-gloss ή μπονζέ αν έχεις μαυρίσει (εντάξει, φαντάζομαι το να πηγαίνεις στην παραλία δεν ήταν η προτεραιότητά σου, ιδέα είπα).
έχει μαυρίσει ο αριστερός καρπός μου από τις ώρες που περνάω στο αμάξι μετράει???
Πουκαμισάκια δεν έχω καρντιές μου [περίπου τα ...σιχαίνομαι για κάποιο λόγο που δεν έχω διευκρινήσει ακόμα] και όσα έχω έχουν μακρύ μανίκι (που δεν παίζει να φορέσω μεσημέρι Ιουνίου!!!)..

Άρα δλδ, εκτός από ΚουΕ (για τους λόγους που εξήγησε) και τη Michelle οι άλλοι λέτε για τη φούξια ε? Και όχι δεν την έχω σε άσπρη, ούτε προλαβαίνω προφανώς να την...αγοράσω

Θα κάνω άλλη μια ανασκαφή στα ρούχα μου να δω αν με ... εμπνεύσει τπτ άλλο αλλιώς μάλλον στη φούξια με βλέπω να καταλήγω (αλλιώς θα επανέλθω με νέες φωτογραφίες )

τhx kids!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 14:10, 20-06-09:

Πουκαμισάκια δεν έχω καρντιές μου [περίπου τα ...σιχαίνομαι για κάποιο λόγο που δεν έχω διευκρινήσει ακόμα] και όσα έχω έχουν μακρύ μανίκι (που δεν παίζει να φορέσω μεσημέρι Ιουνίου!!!)..
Ε δεν ειναι και το πιο βολικο ρουχο πανω στο σωμα.Γιαυτο ισως. Επισης καποια στιγμη ο κοσμος θα καταλαβει οτι οι περισσοτεροι γιακαδες ειναι ακομα too big.

Άρα δλδ, εκτός από ΚουΕ (για τους λόγους που εξήγησε) και τη Michelle οι άλλοι λέτε για τη φούξια ε? Και όχι δεν την έχω σε άσπρη, ούτε προλαβαίνω προφανώς να την...αγοράσω
Δε την ριχνεις με χλωρινη να ξεβαψει ;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:44, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ε δεν ειναι και το πιο βολικο ρουχο πανω στο σωμα.Γιαυτο ισως. Επισης καποια στιγμη ο κοσμος θα καταλαβει οτι οι περισσοτεροι γιακαδες ειναι ακομα too big.
Εξαρτάται από το πουκάμισο, υπάρχουν και άνετα.
Πχ είχα πάρει πέρσι από το Marks & Spencer 2 πουκαμισάκια (ένα ματζέντα και ένα μαύρο, μονόχρωμα) με τρουα καρ μανίκι που τα έχω ξεπατώσει. Φοριούνται λόγω μανικιού και άνοιξη, και φθινόπωρο και χειμώνα-καλοκαίρι όταν έχει πιο ήπιο καιρό, και είναι ανετότατα και αρκετά θηλυκά.
Τώρα που το σκέφτομαι, Αθηνά δεν πας να πάρεις κανένα τέτοιο; Είναι και οικονομικά απ'ότι θυμάμαι και όταν είχα πάει πρόσφατα είδα ότι τα έχουν και φέτος

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 14:54, 20-06-09:

Ναι βρε υπαρχουν και πιο ανετα, απλα λεω γενικα στην πλειοψηφια, δεν ειναι και απο τα πιο ανετα ρουχα (συγκριτικά με αλλα δλδ).

Καμια εικονα να καταλαβει και ο ασχετος με το τρουα καρ ?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:02, 20-06-09:

Ναι βρε υπαρχουν και πιο ανετα, απλα λεω γενικα στην πλειοψηφια, δεν ειναι και απο τα πιο ανετα ρουχα (συγκριτικά με αλλα δλδ).

Καμια εικονα να καταλαβει και ο ασχετος με το τρουα καρ ?
Τρουα καρ είναι το μανίκι που φτάνει μέχρι ΚΑΙ τον αγκώνα. Δηλαδή ούτε κοντομάνικο, ούτε μακρυμάνικο.
(υποψιάζομαι ότι βγαίνει από το 3/4 στα γαλλικά)

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:12, 20-06-09:

Αχα.
Χμ...μηπως ομως ειναι πιο κατω απο τον αγκωνα ; Γιατι ο αγκωνας ειναι σχεδον στη μεση
(το βασικο νοημα το πιασα παντως)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:16, 20-06-09:

Αχα.
Χμ...μηπως ομως ειναι πιο κατω απο τον αγκωνα ; Γιατι ο αγκωνας ειναι σχεδον στη μεση
(το βασικο νοημα το πιασα παντως)
Γι'αυτό είπα "μέχρι ΚΑΙ τον αγκώνα"
Δηλαδή καλύπτει και ολόκληρο τον αγκώνα, και σταματάει εκεί.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:49, 20-06-09:

Kαταλαβα απλα ο αγκωνας ειναι η μεση, αλλά προφανως το εννουν στο πολυ περιπου.

πχ http://www.psychoenfants.fr/images/r...dits_1_jpg.jpg

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:26, 20-06-09:

Kαταλαβα απλα ο αγκωνας ειναι η μεση, αλλά προφανως το εννουν στο πολυ περιπου.

πχ http://www.psychoenfants.fr/images/r...dits_1_jpg.jpg
Σε προβλημάτισε πολύ το θέμα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:26, 06-08-09:

Περίεργη ερώτηση ahead, be prepared

Η μικρή Λία πήγε 2 βδομάδες διακοπές (kind of...) και μαύρισε. Δεν έκανε πολλά μπάνια, αλλά μαυρίζει εύκολα.
Δεν της αρέσει καθόλου. Υπάρχει τρόπος να φύγει, ειδικά από το πρόσωπο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:39, 06-08-09:

Η μικρή Λία πήγε 2 βδομάδες διακοπές (kind of...) και μαύρισε. Δεν έκανε πολλά μπάνια, αλλά μαυρίζει εύκολα.
Πλακα μας κανεις ε?!
Τι ειναι να φυγει καλε ετσι ξαφνικα?! Μυγα να της δωσεις "μια" να φυγει?!
Καταρχας επρεπε να κυκλοφορεις με μια αντιλιακη και στα μπανια σου παντα καπελο κατω απο ομπρελα, εαν δεν ηθελες να μαυρισεις!
Το μονο που μπορεις να κανεις, ειναι να συνεχισεις να χρησιμοποιεις αντιλιακη οποτε βγαινεις μερα εξω για τις διαφορες υποχρεωσεις σου και να περιμενεις...Το μαυρισμα θα φυγει απο μονο του καποια στιγμη, οπως συμβαινει παντα!

Αλλη λυση δεν υπαρχει...

Και να σε πω, το λιγο μαυρισμα ειναι παντα σεξυ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 11:39, 06-08-09:

Ίσως κάποιο ήπιο απολεπιστικό για το σώμα σε συνδυασμό με μια καλή ενυδατική...αλλά υπάρχει ο κίνδυνος να σου φεύγει πολύ σταδιακά το μαύρισμα και στο ενδιάμεσο να έχεις ''μπαλώματα'' (aka να υπάρχουν σημεία που αλλού να είσαι μαύρη, αλλού άσπρη, αλλού πουά κ.ο.κ) Για το πρόσωπο πάλι, η απολέπιση μου φαίνεται λίγο παρακινδυνευμένη...δεν ξέρω κάτι άλλο!

Ι quess Νεράιδα is right...υπομονήηηηη!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:44, 06-08-09:

Καλέ προφανώς δεν περιμένω να φύγει έτσι ξαφνικά! Απλά ρωτάω για το πώς να επιταχύνω τη διαδικασία...
Μαύρισμα με ξανθό μαλλί δεν ταιριάζει καθόλου, ειδικά τόσο μαύρισμα!
Και φυσικά έβαζα αντηλιακή, ειδικά στο πρόσωπο. Απλά μαυρίζω πάρα πολύ εύκολα

@Neraida: Το λίγο μαύρισμα είναι sexy, το τόσο όχι

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:58, 06-08-09:

Καλέ προφανώς δεν περιμένω να φύγει έτσι ξαφνικά! Απλά ρωτάω για το πώς να επιταχύνω τη διαδικασία...
Μαύρισμα με ξανθό μαλλί δεν ταιριάζει καθόλου, ειδικά τόσο μαύρισμα!
Και φυσικά έβαζα αντηλιακή, ειδικά στο πρόσωπο. Απλά μαυρίζω πάρα πολύ εύκολα

@Neraida: Το λίγο μαύρισμα είναι sexy, το τόσο όχι
Χμμ..υπαρχουν καποια πιλινγκ με λευκαντικες ιδιοτητες, αλλα δεν ξερω, εαν κανουν για την περιπτωση...Εαν θα εχουν καποιο αποτελεσμα δηλαδη...
Βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να επιταχυνθει η φυσικη διαδικασια...

Ρε παιδι μου κι εσυ, αφου το ξερεις οτι μαυριζεις τοσο πολυ ευκολα, γιατι δεν προσεχες περισσοτερο?! (και η σις μου τις αυτες μαμακιες κανει βεβαια και μετα λεει τα ιδια με σενα)
Εδω εγω που εχω λευκη επιδερμιδα και δε μαυριζω ευκολα, ειδικα το προσωπο το εχω σε "καραντινα". Οχι απλα εχω καπελο στο κεφαλι μου, αλλα οταν ειμαι ξαπλωμενη για να μαυρισει το υπολοιπο σωμα, το βαζω πανω στο προσωπο. Προτιμω να σκασω, να μην παιρνω ανασα που λεει ο λογος

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:01, 06-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Χμμ..υπαρχουν καποια πιλινγκ με λευκαντικες ιδιοτητες, αλλα δεν ξερω, εαν κανουν για την περιπτωση...Εαν θα εχουν καποιο αποτελεσμα δηλαδη...
Βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να επιταχυνθει η φυσικη διαδικασια...

Ρε παιδι μου κι εσυ, αφου το ξερεις οτι μαυριζεις τοσο πολυ ευκολα, γιατι δεν προσεχες περισσοτερο?! (και η σις μου τις μαμακιες κανει βεβαια και μετα λεει τα ιδια με σενα)
Εδω εγω που εχω λευκη επιδερμιδα και δε μαυριζω ευκολα, ειδικα το προσωπο το εχω σε "καραντινα". Οχι απλα εχω καπελο στο κεφαλι μου, αλλα οταν ειμαι ξαπλωμενη για να μαυρισει το υπολοιπο σωμα, το βαζω πανω στο προσωπο. Προτιμω να σκασω, να μην παιρνω ανασα που λεει ο λογος
Κι εγώ τα κάνω όοολα αυτά που λες Νεραίδα, αλλά το καλοκαιρινό πεπρωμένο φυγείν αδύνατον
Μωρέ κάτι ήξερα 2 χρόνια τώρα και δεν έκανα διακοπές

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:05, 06-08-09:

Κι εγώ τα κάνω όοολα αυτά που λες Νεραίδα, αλλά το καλοκαιρινό πεπρωμένο φυγείν αδύνατον
Μωρέ κάτι ήξερα 2 χρόνια τώρα και δεν έκανα διακοπές
Μηπως εισαι λιγο υπερβολικη με το εν λογω θεματακι και το μαυρισμα δεν ειναι τοσο εντονο?!
Οπως κι εαν εχει, μαλλον θα πρεπει να περιμενεις...

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 18:01, 06-08-09:

Πολύ καλό τρίψιμο με το σφουγγάρι σου όταν κάνεις μπάνιο... Εγώ αυτό έχω παρατηρήσει χωρίς να κάνω κανένα άλλο "μαγικό"

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:02, 07-08-09:

εδώ άσπρισε κοτζάμ Μάικλ, δεν θα ασπρίσεις εσύ?
pealing Και τρίψιμο στο πρόσωπο όταν κάνεις μπάνιο με το σφουγγάρι σου (όχι αν είναι το σκληρό η μούφα ε? )
ε που θα πάει... θα αλλάξεις δέρμα και θα φύγει
Σε καταλαβαίνω πάντως... κι εγώ μαυρίζω και δε μου αρέσει στο πρόσωπο γιατί αγριεύει πολύ και είμαι και σαν γυφτουλάκι

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 19:29, 30-08-09:

Εγώ θέλω να ρωτήσω το αντίθετο από την Λία, πώς δηλ. επιβραδύνουμε την διαδικασία ασπρίσματος. Εντάξει, ακόμα δεν σταματώ τα μπάνια, αλλά αφενός θα τα μειώσω λόγω υποχρεώσεων, αφετέρου ο ήλιος δεν είναι τόσο δυνατός όσο πριν 20 μέρες ας πούμε. Βάζω το γαλάκτωμα για μετά την ηλιοθεραπεία το οποίο είναι tan maximizer όπως αυτοαποκαλείται, αλλά στάνταρ δεν είναι αρκετό. Κανά γιατροσόφι girls ?

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 19:41, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ θέλω να ρωτήσω το αντίθετο από την Λία, πώς δηλ. επιβραδύνουμε την διαδικασία ασπρίσματος. Εντάξει, ακόμα δεν σταματώ τα μπάνια, αλλά αφενός θα τα μειώσω λόγω υποχρεώσεων, αφετέρου ο ήλιος δεν είναι τόσο δυνατός όσο πριν 20 μέρες ας πούμε. Βάζω το γαλάκτωμα για μετά την ηλιοθεραπεία το οποίο είναι tan maximizer όπως αυτοαποκαλείται, αλλά στάνταρ δεν είναι αρκετό. Κανά γιατροσόφι girls ?
Εγώ κατέληξα στο ότι βοηθάει να απλώνεις γενναίες ποσότητες κρέμας σώματος σε όλο το σώμα- θα κρατά την επιδερμίδα καλά ενυδατωμένη και δεν θα ξεφλουδίζει ιδιαίτερα όταν πχ σκουπίζεσαι με την πετσέτα μετά το ντους. Οπότε το μαύρισμα θα κρατήσει περισσότερο..

Κι αν πηγαίνεις και για κανένα μπανάκι πού και πού, είσαι ζουπερ :*

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:53, 30-08-09:

Καταρχας να αποφευγεις τα πιλινγκ σωματος, αν και μου εχουν πει πως εαν κανεις σημερα πιλινγκ και αυριο πας για ηλιοθεραπεια θα αποκτησεις πιο βαθυ μαυρισμα αφου εχουν απομακρυνθει ηδη τα νεκρα κυτταρα.
Υπαρχουν βεβαια αυτες οι κρεμες που ανεφερες και το αμεσως επομενο ειναι να κανεις σολαριουμ μια στις τοσες...

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:41, 21-09-09:

Κορίτσια, ξέρει καμία κανένα site που να μπορώ να δω διάφορους τρόπους δεσίματος μαντηλιού στο κεφάλι;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 13:47, 21-09-09:

Σιμπυ, μπορείς να ψάξεις λιγάκι στο youtube- έχει πραγματικά τα πάντα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:27, 21-09-09:

Χεεελπ γκέρλς!!!
Είμαι σε φάση ανανέωσης και θα ήθελα την συμβουλή σας για το τι κουρεμα να κάνω...
Τα μαλλιά μου ειναι πολυ σγουρα και σε καποια σημεια ελαφρως σπαστα...τι να κάνω?Τώρα τα έχω ενα μακρύ καρέ...
Μήπως ξέρει καμία κάποιο site με κουρέματα?

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:33, 29-09-09:

παιδες και κορτσόπουλα καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι να πάρω μια ισιωτική μηχανή για μαλλιά που σε γενικές γραμμές να μην είναι ακριβή ( κάτω από 40?) αλλά να είναι καλή και να μη φιξάρει τα μαλλια.

ενι χελπ?

θενκσ

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:39, 29-09-09:

εγώ έχω μια ghd που είναι αρκετά πιο ακριβή.

γενικά έχε υπόψη σου ότι αν δεν ισιώσεις το μαλλί με πιστολάκι πριν ούτως ή άλλως δεν έχει μεγάλο αποτέλεσμα!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:44, 29-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
παιδες και κορτσόπουλα καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι να πάρω μια ισιωτική μηχανή για μαλλιά που σε γενικές γραμμές να μην είναι ακριβή ( κάτω από 40?) αλλά να είναι καλή και να μη φιξάρει τα μαλλια.

ενι χελπ?

θενκσ
Aν έχεις πολύ και σγουρό/σπαστό μαλλί να ξέρεις ότι δε θα σου κάνει τίποτα, όσο καλή και να είναι.
Προσωπικά έχω δοκιμάσει τα πάντα και μόνο με επαγγελματικό πιστολάκι έχω δει αποτέλεσμα.

Έχω την babyliss wet n dry. Στην αδερφή μου, που έχει ίσια μαλλιά της τα κάνει πολύ καλά. Εγώ μόνο τη φράντζα κάνω μ΄αυτή

Πάντως γύρω στο 30άρι αν ψάξεις θα βρεις επαγγελματικό πιστολάκι.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:49, 29-09-09:

καλά εχω πολύ σγουρό μαλλι, αλλά δεν το θέλω για να τα ισιώνω εγώ, αλλά να τα διατηρώ ίσια μετά από το κομμωτηριο. γι' αυτό δεν θέλω κάτι ακριβό γιατί θα το χρησιμοποιώ σπανίως

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:12, 13-10-09:

Ψάχνω μια ΚΑΛΗ μηχανή που να κάνει ΚΑΙ ίσιωμα ΚΑΙ μπούκλες (χοντρές σχετικά θα το προτιμούσα).
Μέχρι 200 ευρώ (και πάνω από 120 μόνο αν είναι κάτι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλό).

Αν παίζει ρόλο, το μαλλί μου είναι κάτι ανάμεσα σε σπαστό και ίσιο (αυτού του είδους το σπαστό-ίσιο που φαίνεται σαν αχτένιστο αν στεγνώσει φυσικά ) και με χοντρή τρίχα.

Μην μου πείτε κάτι που χρειάζεται και πιστολάκι μαζί, είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη στο χειρισμό του ...πιστολακίου! Κάτι for dummies ψάχνω

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:45, 14-10-09:

Για ίσιωμα μαλλιών καλές είναι οι κεραμικές πλάκες..
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή: http://www.electroshop.gr/products_img/2170E.jpg και είμαι ικανοποιημένη..
Έχει δοκιμαστεί σε όλα τα είδη μαλλιών
Το κόστος γύρω στα 50 ευρώ
(οι κεραμικές νομίζω καταστρέφουν το μαλλί)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:55, 14-10-09:

Αυτή κάνει και μπούκλες;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:09, 15-10-09:

μισελ γεια σου,

της maya hair επαγγελματικο κεραμικο ισιωτικο και για μπουκλες.(στην ουσια οπως θελεις τα κανεις)

τΟ βρισκεις σε ειδη κομμωτηριου(πχ xenos) και κοστιζει απο 50 εως 80 ευρω!

εχω μεινει ικανοποιημενη, αν και δεν εχω σπαστα μαλλια. ΑλλΑ φιλες μου ειναι επισης ευχαριστημενες.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 09:32, 15-10-09:

Αν παίζει ρόλο, το μαλλί μου είναι κάτι ανάμεσα σε σπαστό και ίσιο (αυτού του είδους το σπαστό-ίσιο που φαίνεται σαν αχτένιστο αν στεγνώσει φυσικά ) και με χοντρή τρίχα.
Και αναρωτιόμουν τις προάλλες γιατι το Λια-κό μαλλί ήταν έτσι οπως ήταν!

Τωρα μου λύθηκε η απορια!

Ηταν εντελώς αχτένιστο!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους