Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,931 μηνύματα σε 94,396 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 770 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:24, 04-02-10:

Στα σγουρά μαλλιά γενικώς (και δυστυχώς) δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.
Αυτή είναι μία από τις καλύτερες κατά την άποψή μου διότι και θηλυκή είναι και βολική στο χτένισμα και προσδίδει γλυκύτητα και σχετική παιδικότητα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:26, 04-02-10:

Το σκέφτομαι...Για τους λόγους που είπες...Ωστόσο δεν έχω ξανακόψει ποτέ τα μπροστά τόσο κοντά και έχω έναν δισταγμό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:49, 04-02-10:

To καρέ, ειδικά αν το μαλλί είναι τόσο σγούρο που το κάνει να φουντώνει πολύ, πηγαίνει σε συγκεκριμένα πρόσωπα.
Αν έχεις στρογγυλό, ξέχνα το! Το κεφάλι σου θα είναι σαν μπάλα!
Το λέω δηλαδή και για μένα. Ενώ μου αρέσει, φυσικά και δεν το έχω δοκιμάσει (ευτυχώς)

Αν πάντως τα έκοβα τόσο , δε θα έκανα αφέλιες , αλλά θα άφηνα πιο μακριά την τούφα που θα γυρνούσα χωρίστρα.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:00, 04-02-10:

Εγώ πέρσυ τέτοια εποχή κάτι είχα πάθει με το μαλλί της Μελίτας - όσοι βλέπετε Μυστικά της Εδέμ κατάλαβαν ποια λέω, για τους άλλους:

Τα είχα όντως κάνει έτσι και ημουν τρελά ερωτευμένη με αυτό το μαλλί. Όμως κακά τα ψέματα, η περμανάντ καταστρέφει το μαλλί. Μετά από 6 μήνες που ήθελα να τα ξανακάνω περμανάντ η κομμώτρια δε με άφησε. Και τελικά δεν τα έκαναν ξανά. Η απορία μου είναι, η Μελίτα - Χρύσα κατά κόσμον - πώς σκατά τα κάνει και φαίνονται συνεχώς σγουρά; Δε νομίζω να είναι το φυσικό της...

Αχχχχχχχ το μαλλί της Μελίτας. Τι κόλλημα κι αυτό...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:01, 04-02-10:

Γιατί να μην είναι καλέ; Άκρως φυσικό το βρίσκω
Και τα δικά μου έτσι κάθονται στις καλές τους

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:02, 04-02-10:

Σε ζηλεύω πολύ. Εμένα η περμανάντ πια είναι στις άκρες και φεύγει κλαψ κλαψ...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 17:09, 04-02-10:

Το κεφάλι μου ειναι οβαλ.Μου ταιριαζει το καρε πιο πολυ απο το μακρυ. Τωρα τα εχω καπως ετσι (βλεπε Μελιτα) αλλα τα μπροστα ειναι λιγο πιο μακρια. Και σκεφτηκα να τα κανω τελειως καρε και με αφελειες....

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 17:35, 04-02-10:

• Oval-shaped face
    You're lucky - this is the kind of face shape that suits just about any hairstyle. Both long and short hair cuts look great on you, as your face shape is well balanced. The chin and forehead of an oval face shape are in even proportion.
    Avoid covering up your perfect face shape with heavy bangs or wearing your hair on your face. You'll lose your face shape and it may add weight to your face.
  • Round face
    Hairstyles with fullness and height at the crown will give the impression of a narrower face. Try a cut with layers while keeping the sides close to your face to make your face appear longer. Round faces suit either short hairstyles swept back from your forehead, or hairstyles that are longer than chin length. Wispy fringes and side parts are also good.
    Avoid chin length hair, center parts, fullness at the sides of ears, straight "chopped bangs - these wll all emphasise the shape of your face.
  • Heart-shaped face
    The heart shaped face is widest at the temples and narrowest at the chin, which can appear pointy. Short hair and chin length hair often looks great on this face shape, as the fullness can even out the jaw and chin lines. Chin length bobs, short shags, swept forward layers and wispy bangs all work well.
    Avoid full styles that emphasise the upper face without balancing out your narrow chin. Too much height at the crown and tapered necklines will make you look top heavy.
  • Rectangular, Long face
    If your face is long and slender, with your forehead and below cheeks about the same width, hairstyles that balance out the length of your face work best for you. These include short to medium lengths with fullness at the sides and soft wispy bangs. This will shorten the length and add width to your face. Layered styles work well and add softness to the straight lines of your face.
    Avoid too much length, it will only make your face look longer. Too much height will also lengthen your face.
  • Square face
    If your face is square, with a strong, square jaw line and often an equally square hairline, the right hairstyles for you are ones that soften the square look of your face. Short to medium length hair cuts, with soft wispy bangs and a wave or curl will compliment and balance out your straight face shape. If you hair is straight, maybe consider a body wave. Side parts and fullness/height at the crown can add length to your square face shape.
    Avoid straight styles - long straight hair, blunt bangs, straight bobs and center parts, as they will emphasise your square jawline.
  • Triangle face
    If you face is triangle, with a wider chin that narrows at the forehead, you want to stick to styles that narrow your chin and widen the forehead. This will balance out your features. Shorter hair can often balance our your prominent jaw line, as well as styles that are full at the temples that taper at the jaw. Off center parts, wedges and shags are also good styles for you. Lots of layers will give you the fullness through the upper part of your face.
    Avoid Styles that are full at the jawline and center parts.
  • Full forehead, long chin
    If your forehead is large and your chin long, it can help to add volume below the chin line to balance it out. A thick layered cut or mid-length bob will add fullness where it's needed. Bangs can also reduce the look of a full forehead.
  • Large features
    Full hair can help downplay a large nose or other feature and can help balance out large features. Straight hair, parted down the middle or a long, heavy fringe will make a larger nose seem even more prominent. Subtle highlights in your hair can help by drawing the eye towards the hair and away from the face.
  • Long or short neck
    A long, graceful neck is a beautiful and desireable feature and should be shown off and considered when choosing a hairstyle. Short hair can really show off your neck, however long hair can also add to your already graceful neck when worn in an elegant style, like a twist or updo.
    If you want a short hairstyle and your neck is short, create the appearance of length by tapering your hair at the base of the neck and fuller on top.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:41, 04-02-10:

Κάνε και μια μετάφραση τώρα βρε κουτό

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:46, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Σε ζηλεύω πολύ. Εμένα η περμανάντ πια είναι στις άκρες και φεύγει κλαψ κλαψ...
Ξερεις τι γινεται...συνηθως θελουμε το αντιθετο απο αυτο που εχουμε.
Εγω παντως τα δικα μου ευκολα θα τα ανταλλαζα -για χ χρονικο διαστημα(οχι τπτ αλλο, αλλα βαριεμαι το ιδιο χτενισμα για πολυ καιρο)- με ολοισια, ωστε να μη χρειαζεται να τα ισιωνω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,260 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 23:26, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ πέρσυ τέτοια εποχή κάτι είχα πάθει με το μαλλί της Μελίτας - όσοι βλέπετε Μυστικά της Εδέμ κατάλαβαν ποια λέω, για τους άλλους:

Τα είχα όντως κάνει έτσι και ημουν τρελά ερωτευμένη με αυτό το μαλλί. Όμως κακά τα ψέματα, η περμανάντ καταστρέφει το μαλλί. Μετά από 6 μήνες που ήθελα να τα ξανακάνω περμανάντ η κομμώτρια δε με άφησε. Και τελικά δεν τα έκαναν ξανά. Η απορία μου είναι, η Μελίτα - Χρύσα κατά κόσμον - πώς σκατά τα κάνει και φαίνονται συνεχώς σγουρά; Δε νομίζω να είναι το φυσικό της...

Αχχχχχχχ το μαλλί της Μελίτας. Τι κόλλημα κι αυτό...
Αν είναι το φυσικό της τότε μπορείς να ξεκινήσεις αντικαταθλιπτικά άμεσα γιατί δε σε κόβω καλά...
Το πώς @#$%&* τα κάνει, είναι απλό: ΔΕΝ τα κάνει. Της τα κάνουνε. Βάλε 1 και 2 και 3 κομμώτριες 1 και 2 και 3 ώρες πριν από κάθε γύρισμα με αφρούς, κεριά, σιλικόνες και μασάζ με τα δάχτυλα, και νάτο το φευγάτο

Ανάμνηση: Κάθε φορά που μιλούσα (παλιότερα) με τον κομμωτή μου για κούρεμα και του έδειχνα φωτογραφίες που έβρισκα σε άπειρα sites στο διαδίκτυο, με προσ-γείωνε κανονικά λέγοντας μου ότι αυτά είναι προϊόν ολόκληρης διαδικασίας και ότι εγώ χρειάζομαι κάτι που να μη μου καταντήσει το μαλλί φιδέ και να στέκεται με την τωρινή του κατάσταση κι όχι όπως θα ήθελα να είναι... Έχει δίκιο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:29, 04-02-10:

Κοριτσια τα συγκεκριμενα ειναι φυσικοτατα...
Δεν ειναι καθολου δυσκολο να τα φτιαξεις, εαν εχεις σπαστα μαλλια (τουλαχιστον). Λιγος αφρος, μια φυσουνα και ετοιμα.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

helga

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη helga
H helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H helga έγραψε στις 07:54, 05-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Κοριτσια τα συγκεκριμενα ειναι φυσικοτατα...
Δεν ειναι καθολου δυσκολο να τα φτιαξεις, εαν εχεις σπαστα μαλλια (τουλαχιστον). Λιγος αφρος, μια φυσουνα και ετοιμα.
Έτσι μου φαίνεται κ μένα, κ τα δικά μου με λίγο αφρό κ φισούνα έτσι γίνονται.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 14:37, 05-02-10:

γεια σε όλους τους αναγνώστες αυτού του τόπικ δηλαδή σε όλες τις συνφορουμίτισσες και στον δεσμώτη που ψάχνει για γαργαλιστικές λεπτομέρειες και ενδεχομένως φώτο .

Θέλω μια κρέμα ματιών (ενεργοποίηση φωνής σιτεμένου μοντέλου που αποφάσισε να το γυρίσει στην διαφήμιση για να βγάλει την κόκα την επιούσιαν)
με ορατά αποτελέσματα εντός....

φτάνει , εννοώ απλά το αποτέλεσμα να μην είναι στατιστικές αλλά δική σας εμπειρία

το δύσκολο είναι η τιμή : έως 30 ευρώ - αν κάνει παραπάνω επισυνάψτε την χρηματική διαφορά και θα σας τα επιστρέψω του Αγίου Ρεμπεσκέ

το αίτημα είναι 20αρας κοπέλας με ευαίσθητη επιδερμίδα και άδειο πορτοφόλι

βαριόμουνα να το μεταφέρω αλλά το κάνω για τα μάτια της

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,830 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 15:04, 05-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
γεια σε όλους τους αναγνώστες αυτού του τόπικ δηλαδή σε όλες τις συνφορουμίτισσες και στον δεσμώτη που ψάχνει για γαργαλιστικές λεπτομέρειες και ενδεχομένως φώτο .

Θέλω μια κρέμα ματιών (ενεργοποίηση φωνής σιτεμένου μοντέλου που αποφάσισε να το γυρίσει στην διαφήμιση για να βγάλει την κόκα την επιούσιαν)
με ορατά αποτελέσματα εντός....

φτάνει , εννοώ απλά το αποτέλεσμα να μην είναι στατιστικές αλλά δική σας εμπειρία

το δύσκολο είναι η τιμή : έως 30 ευρώ - αν κάνει παραπάνω επισυνάψτε την χρηματική διαφορά και θα σας τα επιστρέψω του Αγίου Ρεμπεσκέ

το αίτημα είναι 20αρας κοπέλας με ευαίσθητη επιδερμίδα και άδειο πορτοφόλι

βαριόμουνα να το μεταφέρω αλλά το κάνω για τα μάτια της
Ε, είσαι ανυπέρβλητος αλτρουϊστής, βρε παιδί μου, πάει τελείωσε!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:35, 05-02-10:

Απιστευτο! (χθες ημουν σε ενα σαιτ γυναικειο κι εγραφα ενα κειμενο για κρεμες ματιων!)
Και τσουπ, μπαινω και βλεπω τον Σιντ να μιλαει για αυτο!!
(τα μεγαλα μυαλα συναντιουνται)

Στο θεμα μας
Η 20 χρονη ειναι πολυ μικρη και τα πιθανα προβληματα που εχει να αντιμετωπισει ειναι σακουλες και μαυρους κυκλους κι αυτα σε περιοδους κουρασης.
Κρεμα ματιων αντιρυτιδικη και αντιγηραντικη ξεκινουμε οι γυναικες ανω των 25 (προτεινονται τα τζελ).

Νωριτερα (απο 18 εως 24), η καλυτερη λυση ειναι απλες ενυδατικες κρεμουλες γυρω και πανω απο τα ματια, ταμποναριστα, με απαλες και κυκλικες κινησεις, καθε βραδυ κι οχι οποτε το θυμομαστε (το λεω και για μενα μπας και τακουσω).
Καλες σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι της garnier, vichy, avene, κορρες(προσωπικα του κορρε δε μου αρεσουν, ειναι νερο) και διαφορες αλλες φαρμακευτικες και μη. Οποιαδηποτε, σε αυτες τις ηλικιες, του εμποριου καλο κανει. Αν θελει μονο φυσικα ή βιολογικα προιοντα απευθυνεται σε καταστηματα με αυτα.

Οι τιμες αυτων που ανεφερα ειναι κατω των 20 ευρω.
Και να μην ξεχναμε!! Παντα ο νους μας στην προληψη, διοτι αν γινει η ζημια νωρις (ρυτιδες πχ) δε διορθωνεται**. Μπορουμε ομως να παρατεινουμε την εμφανιση τους για πολλα χρονια.

**
θα μου πεις για μποτοξ και ενεσουλες, αλλα ειναι κοπος, χρημα και χρονια απασχοληση. Καλο ειναι να προλαβαινουμε κι επειτα βλεπουμε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 05-02-10 στις 21:46.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:37, 17-02-10:

Καλησπέρα κορίτσια! (άντε, ας χαιρετήσω και όσα αγόρια παρακολουθούν το θέμα)

Λοιπόν, ως γνωστή γκαντέμο, έπαιρνα μια αντιβίωση και η καλή μου, μου προκάλεσε αλλεργία με αποτέλεσμα να γεμίσω μικρά σπυράκια στο σώμα με τρομερό τσούξιμο

Θα ήθελα, λοιπόν, να μου προτείνετε, αν έχετε υπόψη, καμιά φυτική body lotion ή έστω μια χωρίς πολλά πρόσθετα (μην γίνουν και χειρότερα).

Κάθε πρόταση δεκτή!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:29, 17-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Καλησπέρα κορίτσια! (άντε, ας χαιρετήσω και όσα αγόρια παρακολουθούν το θέμα)

Λοιπόν, ως γνωστή γκαντέμο, έπαιρνα μια αντιβίωση και η καλή μου, μου προκάλεσε αλλεργία με αποτέλεσμα να γεμίσω μικρά σπυράκια στο σώμα με τρομερό τσούξιμο

Θα ήθελα, λοιπόν, να μου προτείνετε, αν έχετε υπόψη, καμιά φυτική body lotion ή έστω μια χωρίς πολλά πρόσθετα (μην γίνουν και χειρότερα).

Κάθε πρόταση δεκτή!
Πιστεύω πως πρέπει να πας σε δερματολόγο!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 21:58, 06-03-10:

κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια σας σιδερο για τα μαλια που ειναι για μπουκλες ή για ισιωμα και πιο απο τα δυο χρησιμοποιει για να κανει μπουκλες. το ρωταω γιατι μου εχουν πει οτι αυτο που ισιωνει τα μαλια κανει και για μπουκλες και οτι ειναι πιο καλο απο το στρογγυλο σιδερο και οτι οι μπουκλες κρατανε πιο πολυ. μηπως εχει καμια σας να μας διαφωτισει επι του θεματος?

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:18, 06-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια σας σιδερο για τα μαλια που ειναι για μπουκλες ή για ισιωμα και πιο απο τα δυο χρησιμοποιει για να κανει μπουκλες. το ρωταω γιατι μου εχουν πει οτι αυτο που ισιωνει τα μαλια κανει και για μπουκλες και οτι ειναι πιο καλο απο το στρογγυλο σιδερο και οτι οι μπουκλες κρατανε πιο πολυ. μηπως εχει καμια σας να μας διαφωτισει επι του θεματος?
εχω και απο τα 2 και το σιδερο για μπουκλες το βρικσω καλυτερο γιατι κρατανε για πιο πολυ ωρα και οι μπουκλες γινονται πιο ομορφες. Το προβλημα ειναι οτι παιρνει πιο πολυ ωρα μεχρι να κανεις ολο το μαλλι σου μπουκλες. Με το σιδερο για ισιωμα μπορεις να κανεις παρα πολυ ευκολα μπουκλες, αλλα δεν κρατανε για πολυ ωρα. Για να κανεις μπουκλες παιρνεις μια τουφα απο τα μαλλια σου, την πιανεις με το σιδερο κοντα στην ριζα (αλλα οχι πολυ κοντα), κανεις μια στροφη και σιγα σιγα τραβας το σιδερο προς την ακρη και ετοιμη! Εμενα παντως με το σιδερο για ισιωμα δεν μου κρατανε πολυ ωρα οι μπουκλες, παρολο που εχω σπαστο μαλλι

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 22:26, 06-03-10:

σημερα πηγα και πηρα το σιδερο για μπουκλες αλλα αρχισανε ολες οι γνωστες μου να μου λενε οτι το αλλο ειναι καλυτερο
και γω σπαστα μαλια εχω και ηθελα κατι για να μην τα ισιωνω συνεχεια να τα κανω ετσι για αλλαγη να φαινονται καπως ατημελητα, ξερεις να μην ειναι αυτο το στημενο μπουκλες..
λεω να κανω μια δοκιμη αυριο να δω αν τα καταφερω.. σ'ευχαριστω παντως

πς. αν εχεις καποια συβλουλη να μου δωσεις θα το ηθελα πολυ, πρωτη φορα θα το χρησιμοποιησω, εχω παρει και ενα σπρευ που λεει οτι προστατευει τα μαλια..

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:21, 06-03-10:

προσωπικα πλεον χρησιμοποιω αυτο της belissima και για μπουκλες και για ισιωμα, για μενα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.

για μενα τα χειροτερα ισιωτηρια-ψαλιδια για μπουκλες ειναι της babyliss. δε κανουν τιποτα στο μαλλι μου ισως επειδη εχω και χοντρη τριχα και πολλυ μαλλι!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:54, 07-03-10:

λοβ μου μπορεις να μου δωσεις το μοντελο? ειχε ενα της bellisima εκει που πηγα αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.. δεν το ανοιξα το δικο μου γιατι προβληματιζομαι μπας και το δυο σ'ενα με βολεψει πιο πολυ τελικα.. δηλ. να μπορω και να ισιωσω και να κανω και μπουκλα. να σημειωσω οτι το μαλλι μου ειναι λιγο κατω απο τους ωμους και σκαλες κομμενο.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:53, 07-03-10:

χμ αν πας στο καταστημα και ζητησεις απο τη πωλητρια το σιδερο για μπουκλες και ισωμα της bellissima imetec, αυτο θα σου δωσει. προσφατα βγηκε και το καινουριο ανενωμενο σιδερο που φτρανει ως 230 βαθμους.
90 ε νομιζω μου το πηρε ο αι-βασιλης εμενα παντως!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:28, 09-03-10:

σημερα πηγα και πηρα το σιδερο για μπουκλες αλλα αρχισανε ολες οι γνωστες μου να μου λενε οτι το αλλο ειναι καλυτερο
και γω σπαστα μαλια εχω και ηθελα κατι για να μην τα ισιωνω συνεχεια να τα κανω ετσι για αλλαγη να φαινονται καπως ατημελητα, ξερεις να μην ειναι αυτο το στημενο μπουκλες..
λεω να κανω μια δοκιμη αυριο να δω αν τα καταφερω.. σ'ευχαριστω παντως

πς. αν εχεις καποια συβλουλη να μου δωσεις θα το ηθελα πολυ, πρωτη φορα θα το χρησιμοποιησω, εχω παρει και ενα σπρευ που λεει οτι προστατευει τα μαλια..
δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα μη περιμενεις και πολλα απο το σπρευ. Εγω ισιωνω τα μαλλια μου σε σχεδον καθημερινη βαση τα τελευταια 4-5 χρονια και το μαλλι μου εχει γινει αρκετα ξηρο και ατιθασο. Με το σιδερο για μπουκλες καταστρεφονται ακομα πιο ευκολα γιατι το κρατας πιο πολυ ωρα στο μαλλι και καιγεται. Το πιο βασικο ειναι να τα κοβεις λιγο πιο συχνα και να μη το χρησιμοποιεις καθημερινα. Εγω προσπαθω να απεξαρτηθω εδω και λιγες βδομαδες με το να αφηνω το μαλλι μου στο φυσικο τους

Αν μπορεις να βρεις σιδερο για μπουκλες μαρκας chi παρτο χωρις δευτερη σκεψη. Ειναι λιγο ακριβο αλλα αξιζει! Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα.

Επειδη το μαλλι σου ειναι σπαστο μπορεις να φτιαξεις υπεροχα κυμματα! Αυτο κανω και εγω τον τελευταιο καιρο που προσπαθω να απαλλαγω απο το καθημερινο ισιωμα.

Καταρχην, ξεκινα απο το λουσιμο
1. βαζε σαμπουαν μονο στις ριζες και οχι σε ολο το μαλλι
2. conditioner μονο στις ακρες και ποτε στις ριζες
3. οχι καθημερινο λουσιμο (καθε 2 μερες ειναι καλα). Φορα καποιο σκουφακι για να μη βρεχονται οταν κανεις μπανιο

μετα το λουσιμο:
1. κρεμα για ισιωμα
2. αφρο (ξεκινας απο την ριζα και καταληγεις στις ακρες)
3. τα αφηνουμε να στεγνωσουν μονα τους και χρησιμοποιουμε πιστολακι στις ριζες (κρυο αερα)
4. αφου στεγνωσουν βαζουμε λιγο κερι ή pommade για να κρατησουν καλυτερα
5. βαζουμε shine serum για να μειωθει το φριζαρισμα και ετοιμα!

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:18, 09-03-10:

τελικα πηρα το bellissima imetec το καινουργιο το οποιο κανει και για βρεγμενα και για στεγνα, μπουκλες και ισιωμα. το χω δοκιμασει χτες για πρωτη φορα και πραγματικα ενθουσιαστικα. πολυ καλο αν και να φανταστεις πρωτη φορα που ασχοληθηκα και το φοβομουνα λιγο, στο πιστολακι δεν εχω προβλημα, αλλα αυτο πρωτη φορα το κανω.

εβαλα αυτο το σπρευ αν και εχει την αισθηση πανω στο μαλλι του αφρου δηλ. με το που το εβαλα εχει λιγο κολλοδει αισθηση και μετα οτι τα κραταει. δεν ξερω..
τα εκανα πολυ βιαστικα και χωρις πολλα πολλα. παντως το αποτελεσμα που βγηκε ηταν πολυ καλο, μακαρι να μου βγαινουν παντα ετσι.

εχεις δικαιο οσον αφορα την αφη των μαλλιων οτι ειναι πιο ξηρα. δεν τα νιωθεις μαλακα οπως ας πουμε αν τα κανω με το πιστολακι ή αν τα αφησω φυσικα. καθημερινα εγω δεν μπορω να τα κανω οποτε γλυτωσε το μαλλι κατα μια αποψη. λογικα εσυ για να χρησιμοποιεις τοσα προιοντα για ισιωμα θα πρεπει να εχεις αρκετα σγουρο μαλλι

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:34, 10-03-10:

δεν ειναι αρκετα σγουρο, ειναι περισσοτερο κυμματιστο, αλλα εχω τραχια-αγρια-χοντρη τριχα και δεν στρωνει με τιποτα. Καπως ετσι μου ειναι το φυσικο οταν τα αφησω να στεγνωσουν μονα τους:

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:08, 10-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
δεν ειναι αρκετα σγουρο, ειναι περισσοτερο κυμματιστο, αλλα εχω τραχια-αγρια-χοντρη τριχα και δεν στρωνει με τιποτα. Καπως ετσι μου ειναι το φυσικο οταν τα αφησω να στεγνωσουν μονα τους:
Το φυσικό σου μαλλί είναι απίστευτα ωραίο, τέλειο, φανταστικό!!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 21:18, 10-03-10:

ρε συ και γω συμφωνω με φοιμπη εγω το πηρα για να τα κανω ετσι

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:44, 11-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Το φυσικό σου μαλλί είναι απίστευτα ωραίο, τέλειο, φανταστικό!!!!
ειναι πιο μακρυ απο της κοπελας που εβαλα στην φωτο και αν το αφηνω ετσι κυμματιστο μου μπερδευεται παρα πολυ πισω και σπαει η τριχα. Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που μου την σπαει το κυμματιστο και σγουρο μαλλι!

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 10:01, 11-03-10:

βρε σακ μου εχεις και δυσκολο νικ δοκιμασες κανα προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν μπουκλες, κατι ειχα ακουσει καποτε οτι βαζουν κατι που μαλακωνει και ξεχωριζει τις μπουκλες τους μετα το λουσιμο.. δεν θυμαμαι κιολας τι ηταν ακριβως..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:05, 11-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
ειναι πιο μακρυ απο της κοπελας που εβαλα στην φωτο και αν το αφηνω ετσι κυμματιστο μου μπερδευεται παρα πολυ πισω και σπαει η τριχα. Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που μου την σπαει το κυμματιστο και σγουρο μαλλι!
βρε σακ μου εχεις και δυσκολο νικ δοκιμασες κανα προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν μπουκλες, κατι ειχα ακουσει καποτε οτι βαζουν κατι που μαλακωνει και ξεχωριζει τις μπουκλες τους μετα το λουσιμο.. δεν θυμαμαι κιολας τι ηταν ακριβως..
Mια μικρη ποσοτητα αφρου σε βρεγμενα μαλλια βοηθαει...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 10:16, 11-03-10:

ναι οντως!! αλλα βρε νεραιδα μου υπαρχει ειμαι σιγουρη καποιο προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν σγουρο και ατιθασο μαλλι... ρε σεις δεν εχει καμια σγουρομαλλου εδω μεσα να μας διαφωτισει????

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:17, 11-03-10:

εγω εγω!! εχω αφανα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:25, 11-03-10:

ναι οντως!! αλλα βρε νεραιδα μου υπαρχει ειμαι σιγουρη καποιο προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν σγουρο και ατιθασο μαλλι... ρε σεις δεν εχει καμια σγουρομαλλου εδω μεσα να μας διαφωτισει????
Εγω καρδια μου εχω σγουρα μαλλια και οταν δεν τα ισιωνω βαζω λιγο αφρο και τα στεγνωνω με φυσουνα...
Η μητερα μου που εχει πιο σγουρα μαλλια απο τα δικα μου, με πολυ χοντρη τριχα (εξου και οτι τα αποκαλω σφουγκαριστρα) ο αφρος δεν τις κανει απολυτως τιποτα, οποτε χρησιμοποιει μονο τζελ για να μπορεσει να τα κουμανταρει...
Και να ρωτησω κατι...οταν λες ατιθασο τι ακριβως εννοεις?

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 10:30, 11-03-10:

πασο
παντως ενα λαδακι ειχα δει τον κομμωτη να βαζει σε μια κοπελα μια φορα και τις τα μαλακωσε αλλα παω πασο ειπαμε, διν εχω διν μιλαω

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:39, 11-03-10:

πασο
παντως ενα λαδακι ειχα δει τον κομμωτη να βαζει σε μια κοπελα μια φορα και τις τα μαλακωσε αλλα παω πασο ειπαμε, διν εχω διν μιλαω
Κοιτα, μια μασκα να κανεις πριν και λιγη σιλικονη(μηπως αυτην εννοεις λαδακι?) να βαλεις αφου τα λουσεις, θα μαλακωσουν αρκετα...
Βεβαια υπαρχουν και ενα σωρο αλλο προιοντα στην αγορα, απλα προσωπικα τα θεωρω περιττα και συνεπως "πεταμενα" χρηματα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:25, 11-03-10:

Κορίτσαααα απολαύστε!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:25, 11-03-10:

Τέλεια νύχια, αλλά απορώ πως δεν έβγαλε τα μάτια της με αυτά! Φοβερή μουσική και αρκετά καλές οδηγίες, αλλά δεν νομίζω πως πρόκειται για μακιγιάζ που μπορεί να κάνει και κάποια που δεν βάφεται συχνά και δεν ξέρει πολλά πολλά.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:51, 11-03-10:

Κοιτα έτσι όπως το παρουσιάζει βήμα βήμα φαίνεται εύκολο...αλλά δεν νομίζω ότι στην πράξη θα είναι και τόσο ευκολο.
Και γω την ίδια απορία είχα...(αλλά τα νύχια δεν μου αρεσαν!)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:19, 29-03-10:

Υπάρχει καμιά εδώ με έντονους μαύρους κύκλους; (εκ γενετής, όχι εκ ξενυχτίου)
Έχετε βρει κανένα καλό κονσίλερ-makeup-whatever που να τους καλύπτει απόλυτα;
Πήγα προχτες για ψώνια και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα, δεν βρήκα τίποτα που να τους καλύπτει πραγματικά

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 22:31, 29-03-10:

εξ'οσων γνωριζω ειναι δυσκολο να τους καλυψεις πραγματικα.. και οσο πιο πολυ κονσιλερ βαζεις τοσο πιο εντονο θα φαινεται το προβλημα. ειναι καποιες κοπελες που βαζουν μεικαπ και απο πανω κονσιλερ και ετσι γινεται πιο καλη καλυψη.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 22:40, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Πήγα προχτες για ψώνια και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα, δεν βρήκα τίποτα που να τους καλύπτει πραγματικά
Λια ρίξε μια ματιά στα mac...νομίζω οτι έχουν την καλύτερη δυνατή καλυπτικότητα και σε make up και σε κονσίλερ

edit: Bέβαια, υπάρχουν και τα full coverage τύπου: estee lauder maximum coverage foundation ή clinique stay true foundation αλλά ενώ έχουν καλυπτικότητα νομίζω οτι δίνουν λίγο την αίσθηση ''μάσκας'', αν με πιάνεις. Το estee lauder π.χ. το χρησιμοποιούν στο θέτρο για να καλύπτουν τατουάζ. Τόσο έντονο πρόβλημα έχεις;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 29-03-10 στις 23:19. Αιτία: φλασιά...
Παράθεση

cosette

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cosette
H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H cosette έγραψε στις 02:15, 30-03-10:

Welcome to the club!!
Η εμπειρία μου, μου έχει δείξει ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις ένα κονσιλερ που να ΚΑΛΥΠΤΕΙ τους μαύρους κύκλους χωρίς να γκριζάρει.... Έχω δοκιμάσει πολλά προϊόντα και η αναζήτηση του τέλειου κονσιλερ συνεχίζεται....

Κάποια που ήταν αρκετά καλά για μένα και μπορείς να δοκιμάσεις είναι:
Κορρες κονσιλερ- Άγριο τριανταφυλλο - Το χρησιμοποιώ αυτό το καιρό και είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Εϊναι σαν στυλο με πινελάκι,εχει λίγο βαριά υφή αλλά κρατάει πολλές ώρες
Seventeen Ideal Cover- Αρκετά καλό αν και δεν το περίμενα εξ αρχής, αλλά δεν διαρκεί πολύ
Radiant Illuminator - Το ίδιο με το seventeen
Το προβλημα με τα παραπάνω είναι ότι μετά από 10 ώρες they look cakey και εχεις ένα preview πώς θα είσαι στα 35-40 με ρυτιδούλες...

Υ.Γ1 Πιστεύω πως μόνο κάποιο κορρεκτορ σε κοραλι-ροδακινι-πορτοκαλι χρώμα (για να "εξουδετερώσει" το σκούρο χρώμα) και μετά εφαρμογη του κονσιλερ θα καταφερει να τους σβησει τελειως, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...
Υ.Γ2 Κάποια που σκέφτομαι να δοκιμάσω είναι από mac (όχι το select cover up, δν κάνει τπτ), make up for ever και bobbi brown...

Έλπιζω να βοήθησα κάπως....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:01, 30-03-10:

Μια φιλη μου που εχει εντονο προβλημα απο πολυ μικρη και ενταθηκε προφανως λογω καπνισματος και ελλειψης υπνου χρησιμοποιει ενας τις Estee Lauder σε μια αποχρωση μπεζ/κιτρινο...Την αποχρωση αυτη της την ειχε προτεινει η δερματολογος της που ειναι και αισθητικος...
Εσυ τι αποχρωσεις εχεις κοιταξει?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:09, 30-03-10:

@Ophelia: Βασικά το κακό είναι ότι είναι και λίγο βαθουλωτά και τονίζονται ακόμη περισσότερο οι μαύροι κύκλοι. Και δεν μου αρέσει και η εμφάνιση του πολύ βαμμένου προσώπου γμτ.

@cosette: Ευχαριστώ! Το radiant Illuminator πήρα τελικά τότε, χαίρομαι που είναι στη λίστα σου. Όχι ότι με ικανοποίησε και πολύ, αλλά ήταν το καλύτερο απ'όσα δοκίμασα. Ε εντάξει, δεν με πειράζει αυτό για τις 10 ώρες, στην τελική έχεις μαζί σου και το ανανεώνεις αν μιλάμε για τόσο σπάνια.

@Neraida: Αυτό που πήρα πορτοκαλίζει κάπως, οι πιο φυσικές αποχρώσεις δεν έκαναν τίποτα. Ποιό είναι αυτό της Estee Lauder που βάζει η φίλη σου; Μπορείς να τη ρωτήσεις; Γενικά λατρεύω τα καλλυντικά της Estee Lauder, οπότε μου ακούγεται πολύ καλή ιδέα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:22, 30-03-10:

@Ophelia: Βασικά το κακό είναι ότι είναι και λίγο βαθουλωτά και τονίζονται ακόμη περισσότερο οι μαύροι κύκλοι. Και δεν μου αρέσει και η εμφάνιση του πολύ βαμμένου προσώπου γμτ.

@Neraida: Αυτό που πήρα πορτοκαλίζει κάπως, οι πιο φυσικές αποχρώσεις δεν έκαναν τίποτα. Ποιό είναι αυτό της Estee Lauder που βάζει η φίλη σου; Μπορείς να τη ρωτήσεις; Γενικά λατρεύω τα καλλυντικά της Estee Lauder, οπότε μου ακούγεται πολύ καλή ιδέα.
Ακριβως γιατι κανουν βαθουλωμα δημιουργουνται σκιες και αυτες μεταφραζονται σε μαυρους κυκλους...
Μου ειπε οτι αν και εχει πολυ λευκο δερμα της τονισε να μην παιρνει ποτε το πιο ανοιχτο, διοτι ειναι ακαταλληλο για τετοιου ειδους κυκλους (οπως π.χ χρησιμοποιω εγω), αλλα το επομενο σκουρο ή μεθεπομενο. Μια αποχρωση παντως που να της ταιριαζει καλυτερα αλλα να ψιλοκιτριζιζει/μπεζιζει...
Το Doyble Wear Stay-in-place concealer SPF10 χρησιμοποιει, αλλα οπως σου ειπα το δευτερο.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:24, 30-03-10:

μαυροι κυκλοι... ανοιξατε πληγη Το πιο σημαντικο πιστευω πως ειναι να βρουμε την αιτια. Οταν εχω μαυρους κυκλους (υπαρχει αραγε μερα που δεν εχω;; παιρνω ενα κουταλι, το βαζω κατω απο την βρυση και ανοιγω το κρυο νερο (μη το κανετε αν το νερο της βρυσης δεν ειναι παγωμενο. Εναλλακτικα το αφηνετε σε δοχειο με νερο με παγακια). Αφου παγωσει αρκετα το βαζω στους μαυρους κυκλους, κοκκινιζουν και καλυτερευουν. Επειτα βαζω κονσιλερ σε μορφη στικ με πινελο. Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα κονσιλερ της αγορας και διαπιστωσα οτι αυτα που ειναι σε υγρη μορφη δεν καλυπτουν και πολυ καλα. Τα στικ ειναι καλα, αλλα πρεπει να τα βαζεις με πινελο γιατι αλλιως τεντωνεται πολυ το δερμα και η εφαρμογη δεν γινεται καλα. Απο τα αγαπημενα μου ειναι το στικ απο το bodyshop (αυτο που ειναι σε μορφη χοντρου μολυβιου). Το συγκεκριμενο εχει ταιριαξει τελεια και με το χρωμα του δερματος μου. Επισης καλο ειναι το κονσιλερ του dior, diorskin sculpt. Ειναι βεβαια σε υγρη μορφη, αλλα πολυ καλο!

Παράθεση

cosette

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cosette
H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H cosette έγραψε στις 00:06, 31-03-10:

@cosette: Ευχαριστώ! Το radiant Illuminator πήρα τελικά τότε, χαίρομαι που είναι στη λίστα σου. Όχι ότι με ικανοποίησε και πολύ, αλλά ήταν το καλύτερο απ'όσα δοκίμασα. Ε εντάξει, δεν με πειράζει αυτό για τις 10 ώρες, στην τελική έχεις μαζί σου και το ανανεώνεις αν μιλάμε για τόσο σπάνια.

Ως παθούσα δε θα πω τίποτα καινούριο, αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρεις ΚΑΛΟ κονσιλερ... Αυτό που έλεγα για τις ώρες και με ψιλοενοχλεί είναι ότι επειδή ακριβώς φοράω κονσίλερ πάντα και για πολλές ώρες, στο τέλος της ημέρας φαίνεται να έχω ρυτιδούλες κάτω από τα μάτια μου, ενώ χωρις μακιγιαζ δν έχω
Θα συμφωνήσω με την Νεράιδα ότι πάντα πρέπει να επιλέγουμε 1-2 τόνους πιο σκούρο κονσίλερ και ακομα καλύτερα σε πιο μπεζ-πορτοκαλί τόνους. Ακόμα και εγώ που είμαι κάτασπρη αγοράζω κονσίλερ για πιο σκούροχρωμές επιδερμίδες(ενώ μεικ-απ ότι πιο ανοιχτόχρωμο έχουνε)

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 18:48, 04-04-10:

Εβλεπα τωρα την συζητηση για τις πωλητριες που κανατε και την περασμενη βδομαδα επισκευθηκα το καταστημα της ΜAC και αποκομισα την χειροτερη εντυπωση απο την πωλητρια αρτιστ εκει..
εκτος του οτι ελεγε οτι καποια προιοντα οτι ηταν 50% και μετα το εκαναν 30% δηθεν εκανε λαθος, προσπαθουσε να μου πασαρει συνεχεια αχρηστα για μενα προιοντα χωρις να με ρωτησει. δηλ. πηρα μια βαση για το ματι και μου λεει θα σου δωσω και το πινελο να τη βαζεις χωρις να με ρωτησει αν το εχω ή αν το θελω. λεω γιατι δεν την βαζεις και με το χερι? ΟΧΙ μου λεει, δεν μπαινει με το χερι!!!

στο τελος παω να πληρωσω αφου πηρα τι ηθελα και φερνει και ενα κουτι χωρις παλι να της το ζητησω. μου λεει αυτο ειναι καθαριστικο για τα πινελα σου και ξεκιναει ο τυπος να κτυπαει στην μηχανη. κατσε λεω ενα λεπτο, τι ειναι αυτο? μου λεει καθαριστικο για τα πινελα κλπ. λεω οκ μην το βαλεις αυτο μεσα στα αλλα δεν θα το παρω τωρα. μου λεει δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις τα πινελα σου πανω απο μια φορα ομως

λεω γιατι? μου λεει γιατι θα λερωθουν. οταν τα χρησιμοποιησεις μια φορα θα γεμισουν με τη σκια που εβαλες και δεν θα μπορεις να τα ξαναχρησιμοποιησεις.. λεω μεσα μου, τι λεςςςςςςςςςςςς παιδι μου??????????????? καμια πιο χαζη δικαιολογια δεν βρηκες να μου πεις?? ελεος ...

λες και πρωτη φορα χρησιμοποιω πινελα και δεν ξερω. ναι τα καθαριζουμε τα πινελα αλλα οχι με καθαριστικο μετα απο καθε χρηση μια σκιας.. γιαυτο προσεχετε κοριτσια τι σας λενε γιατι δεν εχουν το θεο τους. ανοιγουν το στομα τους και λενε οτι θελουν απλα και μονο για να πουλησουν. παντως εντελως κακη πολιτικη του καταστηματος αυτο το πραγμα και δημιουργει και μια κακη εικονα προς τα εξω..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους