Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,453 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,485 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 694 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:55, 16-04-10:

λοιπόν... έχω μια ερώτησούλα... και όποιος γελάσει τον τσάκισα

Την άλλη εβδομάδα πήρα απόφαση να αρχίσω γυμναστήριο. Επειδή ο ελεύθερος χρόνος δεν είναι το φόρτε μου και η ...περιήγηση στα μαγαζιά για μένα είναι ισοδύναμη με καταναγκαστικό έργο ενώ παράλληλα έχω και μια 10ετία να πατήσω σε γυμναστήριο το Σάββατο λέω να πάω για... ψώνια για το εγχείρημά μου.

Μήπως κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει... τι φοράνε στο γυμναστήριο? Εκτός από...αθλητικά παπούτσια .
Επίσης τι να φροντίσω να ...έχει μέσα η τσάντα μου? Και τα αθλητικά είδη που χρειάζονται... από που τα αγοράζω?

thx!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:02, 16-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil

Την άλλη εβδομάδα πήρα απόφαση να αρχίσω γυμναστήριο. Επειδή ο ελεύθερος χρόνος δεν είναι το φόρτε μου και η ...περιήγηση στα μαγαζιά για μένα είναι ισοδύναμη με καταναγκαστικό έργο ενώ παράλληλα έχω και μια 10ετία να πατήσω σε γυμναστήριο το Σάββατο λέω να πάω για... ψώνια για το εγχείρημά μου.

Μήπως κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει... τι φοράνε στο γυμναστήριο? Εκτός από...αθλητικά παπούτσια .
Επίσης τι να φροντίσω να ...έχει μέσα η τσάντα μου? Και τα αθλητικά είδη που χρειάζονται... από που τα αγοράζω?

thx!
Η τσάντα σου πρέπει να έχει απαραιτήτως μια πετσέτα και καλό θα ήταν να έχεις ένα μπουκάλι με νερό! Θα μπορούσες να έχεις μαζί σου και ένα λαστιχάκι για τα μαλλιά!
Τώρα για την ενδυμασία, μια φόρμα και ένα βαμβακερό μπλουζάκι, που μπορείς να τα προμηθευτείς από κατάστημα αθλητικών όπως τα Intersport, πιστεύω οτι θα ήταν μια χαρά!

Δεν μου έρχεται τίποτα άλλο στο μυαλό! Περίμενε να διαβάσεις και την γνώμη κανενός πιο ειδικού γιατί με τα γυμναστήριο έχω τσακωθεί προ πολλού!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:41, 16-04-10:

1. Για την αίθουσα:
- πετσέτα μικρή (μαλλιών, πχ) για να στρώνεις στα καθίσματα των οργάνων.
- Παπούτσια (λογικά απλά θα 'ναι, αν και θα σου εξηγήσουν στο μαγαζί αθλητικών ειδών αν κάποια είναι καλύτερα για ποδήλατο-κλπ, επίσης κάποια γυμναστήρια προτιμάνε τα παπούτσια με ανοιχτόχρωμη σόλα, που δεν κάνει σημάδια όπως η μαύρη)
- μπλούζα βαμβακερή. Εκεί διαλέγεις αν σε βολεύει τύπου τιραντάκι/κορμάκι, ή αν τα φαρδιά t'shirts είναι πιο άνετα.
- Φόρμα. Είτε κολάν (παλιά τα φορούσα, αλλά τελευταία προτιμώ πιο φαρδιά παντελόνια. Εξαρτάται από την άνεση, τα κιλά και τον ιδρώτα του καθενός) είτε φαρδιά. Συμφωνώ για το βαμβακερή, μιας και οι τύπου μπάσκετ με το πιο γυαλιστερό ύφασμα δεν είναι τόσο ελαστικές, και ιδρώνεις χειρότερα.
- παγούρι για το νερό σου, αν θες.
- ακουστικά/ ipod. Κάποια γυμναστήρια έχουν υποδοχή στα όργανα, για να ακούς τις τηλεοράσεις τους.
- λουκέτο για τα αποδυτήρια.
- ένα καλό βιβλίο ή ένα ελεεινό περιοδικό.

2. Για μετά:
- πετσέτα ντους
- αφρόλουτρο, σαμπουάν, μαλακτικό, αποσμητικό
- κρέμα σώματος
- καθαρό βρακί
- σαγιονάρες για το χώρο των ντους.

Θα κάνεις όργανα ή και προγράμματα

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:53, 16-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil

thx!
Ααα δεν είναι τόσο δύσκολο
Νεράκι, πετσέτα και ακουστικά για μουσική(καλύτερα όχι από το κινητό γιατί όταν αθλείσαι ο οργανισμός δέχεται μεγαλύτερη ακτινοβολία).
Επιπλέον φοράς μια φορμούλα, τώρα δε που άνοιξε ο καιρός τίποτα κοντό γιατί αλλιώς σκας, και ένα κοντομάνικο μπλουζάκι. Όσο για τα αθλητικά παπούτσια είναι προτιμότερο να έχουν αερόσολα για να μην πονάνε τα πόδια μετά. Τα αθλητικά ήδη τα αγοράζεις από οποιοδήποτε αθλητικομάγαζο, βλέπε peter sport adidas κλπ.
Απλά! Καλή κούραση

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:09, 14-06-10:

Καλησπέρα!
Έχετε δοκιμάσει διαφανή μάσκαρα; Έχει αποτελέσματα; Ξέρετε καμιά καλή μάρκα;

Δεν την θέλω ως βάση πριν την κλασσική μάσκαρα. Θέλω να χρησιμοποιώ μόνο αυτή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:16, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Καλησπέρα!
Έχετε δοκιμάσει διαφανή μάσκαρα; Έχει αποτελέσματα; Ξέρετε καμιά καλή μάρκα;

Δεν την θέλω ως βάση πριν την κλασσική μάσκαρα. Θέλω να χρησιμοποιώ μόνο αυτή.
Παλιά είχα δοκιμάσει αυτήν από τα bodyshop. Καλή ήταν, αλλά σίγουρα δεν έχει το αποτέλεσμα που έχει η μαύρη. Απλά λίγο τονίζει τις βλεφαρίδες. Θα έλεγα ότι είναι για πολύ νεαρές ηλικίες ή για τελείως φυσικό λουκ.

Να ερωτήξω κάτι, τώρα που το θυμήθηκα.
Σε μεσημεριανό γάμο, που θα γίνει στας εξοχάς ... αλλά ψιλοκυριλέ (δηλαδή όχι σούβλες και κλαρίνα), τι θα φορούσατε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:47, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Παλιά είχα δοκιμάσει αυτήν από τα bodyshop. Καλή ήταν, αλλά σίγουρα δεν έχει το αποτέλεσμα που έχει η μαύρη. Απλά λίγο τονίζει τις βλεφαρίδες. Θα έλεγα ότι είναι για πολύ νεαρές ηλικίες ή για τελείως φυσικό λουκ.
Γενικότερα δεν μου αρέσει το έντονο βάψιμο άσε που μικροδείχνω κίολας
Μήπως θυμάσαι μάρκα;

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:52, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Γενικότερα δεν μου αρέσει το έντονο βάψιμο άσε που μικροδείχνω κίολας
Μήπως θυμάσαι μάρκα;
σου είπα bodyshop

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 14:38, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Να ερωτήξω κάτι, τώρα που το θυμήθηκα.
Σε μεσημεριανό γάμο, που θα γίνει στας εξοχάς ... αλλά ψιλοκυριλέ (δηλαδή όχι σούβλες και κλαρίνα), τι θα φορούσατε;
Κανένα cocktail φορεματάκι σε απαλό παστέλ χρώμα...καλοκαιρινό, σικ και ανάλαφρο!!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:38, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ophelia
Κανένα cocktail φορεματάκι σε απαλό παστέλ χρώμα...καλοκαιρινό, σικ και ανάλαφρο!!
Φωτο;

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 15:33, 14-06-10:

...με μια αρκετά γεωμετρική γόβα τύπου...

Βασικά έχω κόλλημα με αυτά τα χρώματα (o συνδιασμός ροζ μαύρου μου θυμίζουν chanel για κάποιο λόγο ) οπότε θα σου πρότεινα κάπως nude τόνους. Βέβαια έχει σημασία και το χρώμα του δέρματος σου...

Αν γενικά ντύνεσαι πιο ανάλαφρα θα ήταν ωραίο και ένα στυλ τύπου:

π.ςς Δεν βάζω κοστολόγιο του ποστ γιατί θα θερίσει κόσμο αλλά αν κάνεις μια γύρα στα μαγαζιά όλο και κατι θα βρεις σε πιο νορμάλ τιμές. Πιο πολύ για ιδέες τα έβαλα...

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 16:34, 14-06-10:

Κουκλίνι είναι όλα υπέροχα.. Ειδικά το δεύτερο από πάνω, το λατρεύω!

πς. πού τα βρίσκουμε;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Ophelia έγραψε στις 17:46, 14-06-10:

Aυτό λες;; Δυστυχώς μόνο μέσω net...από εδώ το βρήκα.

Όπως επίσης και τα ακόλουθα που αν και χρωματιστά πολύ μ' αρέσουν...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:16, 15-06-10:

...με μια αρκετά γεωμετρική γόβα τύπου...
Nice shoes ..... πολύ γλύκα είναι, ειδικά το ροζ!!!!

επίσης μου άρεσαν αυτά πολύ

Ειδικά το πρώτο ....... αν το έβρισκα σε άλλο χρώμα .... πιο μπεζ-ροζ π.χπ;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:20, 15-06-10:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 10:22, 15-06-10:

Goddess Neri....

Το πρώτο είναι τέλειο .... τέλειο λέμε!
Το τελευταίο μου κάνει λίγο έντονο ....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:29, 15-06-10:

To 1o κοστιζει $149.00

Εμενα μου αρεσουν αρκετα τα εντονα χρωματα...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:32, 15-06-10:

π.χ αναμεσα σε

και σε

θα επελεγα το 2ο!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:38, 15-06-10:

Υπέροχο!

Κοστίζει 290 Ευρώ και βγαίνει μόνο σε αυτό το χρώμα.

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 10:58, 15-06-10:

Aυτό λες;; Δυστυχώς μόνο μέσω net...από εδώ το βρήκα.

Όπως επίσης και τα ακόλουθα που αν και χρωματιστά πολύ μ' αρέσουν...
το μαυρο τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:00, 15-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
π.χ αναμεσα σε

και σε

θα επελεγα το 2ο!
Άλλο αυτό καλέ μου .... το άλλο είχε πολλά έντονα και μεγάλα λέδουδα .... και δεν ξέρω λίγο το μαύρο με το φούξια μου κάνει κάπως .....
Αλλά σε αυτά εδώ και εγώ το δεύτερο θα επέλεγα.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Ophelia έγραψε στις 14:44, 15-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_farm
το μαυρο τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
Kαι εγώ...αλλά είναι Stella McCartney και έχει 1.115 ευρώ

Παράθεση

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 14:53, 15-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
π.χ αναμεσα σε

και σε

θα επελεγα το 2ο!
Του Bill πάντως του αρέσει το πρώτο.
Είδα φως και μπήκα, συνεχίστε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 15:15, 15-06-10:

θα το αγόραζα για τον Βill ...αλλά είναι Stella McCartney και έχει 1.115 ευρώ

ακουσα θόρυβο και μπήκα , συνεχίστε

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:21, 15-06-10:

και μενα το μαυρο με τρελαινει...

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 22:58, 15-06-10:

Kαι εγώ...αλλά είναι Stella McCartney και έχει 1.115 ευρώ
Χμ..........ωραια τιμη οκ να το παρουμε τοτε και σε ασπρο!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:42, 16-06-10:

δεν ασχολουμεθα με τιμες εμεις

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 20:32, 09-07-10:

Έφαγα φλασιά, αλλά για να μην το'χω ξανακούσει κάποιον λάκκο έχει η φάβα. Όσες κοπέλες κάνουν αποτρίχωση με κερί ξέρουν πως υπάρχει μια βασανιστική περίοδος αναμονής στην οποία η τρίχα ναι μεν φαίνεται αλλά δεν είναι αρκετά μεγάλη (και δεν έχουν βγει όλες) ώστε να ξαναγίνει αποτρίχωση. Σε αυτό το διάστημα μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποια ξεβαφτική/ξανθυντική (έχουν διαφορά αυτά τα δύο; έτσι είχα διαβάσεικάπου ) λοσιον/κρέμα η οποία να κάνει πιο υποφερτή την αναμονή; Υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο να σκληραίνει την τρίχα;

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:17, 10-07-10:

εχω χρησιμοποιησει ξανθυντικα και δε σκληραινουν την τριχα. απλα βγαζουν το χρωμα της!

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 15:58, 12-07-10:

Ευχαριστω ciela.
Κι αλλη απορια. Άκουγα μια μερα σε μια εκπομπη μια τυπισσα που μιλουσε για το μαυρισμα και για το τι πρεπει να προσεχουμε γενικοτερα. Ειχε αναλυσει το φυσικο μαυρισμα, τα αντιηλιακα, το σολάριουμ και εφτασε στα προϊόντα self-tanning. Ανεφερε λοιπον οτι η παλαιοτερη γενια αυτων των προϊοντων απλα εβαφε το δερμα, με αποτελεσμα να φαινονται δυσχρωμιες και μετα απο λιγες μερες με την απολεπιση να γινεσαι ριγε. Ειπε πως πλεον εχουν βγει προιοντα τα οποια κανουν καποια χημικη αντιδραση με το δερμα και το αναγκαζουν να παρει ενα πιο σκουρο χρωμα, δεν παράγουν μελανίνη, απλά κάτι ανέφερε για την εξωτερικη στοιβαδα η οποια φυσικα χρωματιζεται. Εχετε ακουσει κατι τετοιο; Το εψαξα αλλα δε βρηκα κατι σχετικο. Τονισε παντως πως ειναι σημαντικο να φορας αντιηλιακο με μεγαλο δεικτη προστασιας γιατι ακομα και με αυτα που σου δινουν την αισθηση του μαυρισματος στην ουσια δεν εχει παραχθει μελανινη.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 16:13, 14-08-10:

Έχω ρίξει μια ματιά για αποτριχωτική μηχανή και είμαι ανάμεσα σε ένα μοντέλο της Satinelle και ένα του Silk epil. Τα μοντέλα είναι τα παρακάτω και έχουν τελικά ίδια τιμή στο κατάστημα.
http://www.electroniki.gr/electronik...-hp6509-01.php
http://www.electroniki.gr/electronik...se-5180-10.php
Αν τις έχει δοκιμάσει κανείς, ή έχει γενικώς εμπειρία στο θέμα, μπορεί να μας πει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 16:17, 14-08-10:

εχμ εγω εχω αυτη και την προτεινω ανεπυυλακτα

http://www.perfectshop.gr/pub/el/cat...ail.aspx?22685

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,994 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 17:09, 14-08-10:

σορρυ που θα δωσω αλλη χροια στο θεμα αυτο, αλλα κατι τετοια με κανουν να πιστευω οτι ο σεξισμος ζει και βασιλευει, και τον αναπαραγουν και τα δυο φυλα

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:00, 14-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλιον_Τερας
σορρυ που θα δωσω αλλη χροια στο θεμα αυτο, αλλα κατι τετοια με κανουν να πιστευω οτι ο σεξισμος ζει και βασιλευει, και τον αναπαραγουν και τα δυο φυλα
μπορεις να το αναλυσεις λιγο περισσοτερο αυτο γιατι ειμαι χαζη και δεν το καταλαβα?

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,994 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:31, 14-08-10:

απο τα μοντελα (ΜΑ ΕΛΕΟΣ δειτε λιγο ΠΩΣ ειναι) και την "θηλυκότητα" στο πλεον χαζο "οι γυναικες πρεπει να προσεχουν τον αυτο τους".

στα πιο απλα ζητηματα, θα κερναγε ποτε η κοπελα στο πρωτο ραντεβου;
στην επιταχτικη αναγκη για υπαρξη μιας τεραστιας γκαρνταρομπας.
στα εργασιακα δικαιωματα που δεν εχει η γυναικα, αλλα ειναι πολυ απασχολημενη να κανει τα παραπανω.

στα περιοδικα για τη μοδα.

και, -προσωρινα-τελος, στο οτι πολλες δηλωνετε "φεμινιστριες" αλλα η πραξη, εν τελει, διαφερει πολυ.

αυτο το κομματι αφορα τον σεξισμο(ως προς τη γυναικα) που υπαρχουν στις ιδιες γυναικες

ξεχασα, στη συνταξη "αγαμων θυγατερων"

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:28, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Έχω ρίξει μια ματιά για αποτριχωτική μηχανή και είμαι ανάμεσα σε ένα μοντέλο της Satinelle και ένα του Silk epil. Τα μοντέλα είναι τα παρακάτω και έχουν τελικά ίδια τιμή στο κατάστημα.
http://www.electroniki.gr/electronik...-hp6509-01.php
http://www.electroniki.gr/electronik...se-5180-10.php
Αν τις έχει δοκιμάσει κανείς, ή έχει γενικώς εμπειρία στο θέμα, μπορεί να μας πει.
Εγώ έχω την πρώτη και είμαι ευχαριστημένη.
Έχεις ξαναχρησιμοποιήσει;
Η σατινελ έχει και ένα καπάκι μαζί, για να μειώνει τον πόνο, αλλά μετά από το πρωτο πέρασμα εγώ το έβγαλα.
Αν δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει, να έχεις υπόψη σου ότι στην αρχή πονάει λίγο. Μην κάνεις πίσω, συνέχισε και σχεδόν αμέσως θα συνηθίσεις.
Θα σου συνιστούσα μάλιστα να μην αρχίσεις από το σημείο κοντά στον αστράγαλο, διότι εκεί είναι όλα τα νεύρα και θα σου ρθει κάπως. Ξεκίνα από το εσωτερικό ή εξωτερικό της γάμπας και προς τα πίσω.
Να βάλεις μια πετσέτα κάτω από τα πόδια, γιατί θα πέσει τρίχα μπόλικη. Επίσης να τεντώνεις με το χέρι σου το δέρμα για να πιάνει καλύτερα τις τρίχες και να πονάς και λιγότερο.
Αφού τελείωσεις να ρίξεις μπόλικο κρύο νερό στα πόδια.

Αααα ... και μην σε ανησυχήσει, για κάποιες ώρες θα έχεις κάτι ροζ σημαδάκια στα πόδια (στους πόρους των τριχών) αυτά θα φύγουν μετά.
Το αποτέλεσμα κρατάει καμιά 15 μέρες, αλλά το τέλειο είναι ότι και όταν αρχίσουν να βγαίνουν είναι λεπτές και δεν φαίνονται.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:54, 20-08-10:

λοιπον προσφατα τα βαψα κοκκινο και επειδη ειχα σκουρα βαση (το μαλλι μου ειναι καστανο) το χρωμα βγηκε σε κλειστη αποχρωση. οι φιλες μου λενε οτι αμα το ξαναβαψω θα βγει πιο ανοιχτο το χρωμα. ομως με προβληματιζει το οτι αν βγει πιο ανοιχτο το χρωμα μηπως πρεπει να βαλω μια κοκκινη αποχρωσουλα και στα φρυδια μου για να μη φαινεται ασχημη η διαφορα. λετε να το κανω η δεν υπαρχει προβλημα? μηπως βγει χαλια? η αποχρωση του μαλλιου μου τωρα ειναι καπως σα σκουρο κερασί, οχι τιποτα κατακοκκινο, δεν το θελω και ετσι αλλωστε.

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 00:04, 21-08-10:

Ανάλογα τα χρώματά σου!Δηλαδή εγώ είμαι καστανοκόκκινη τώρα πια με σκούρα καστανά φρύδια!Και μπορώ να πω ότι μου πάνε.Μια δοκιμή θα σε πείσει

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:08, 21-08-10:

οι κοκκινομάλληδες επιτρέπονται ;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:34, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
λοιπον προσφατα τα βαψα κοκκινο και επειδη ειχα σκουρα βαση (το μαλλι μου ειναι καστανο) το χρωμα βγηκε σε κλειστη αποχρωση. οι φιλες μου λενε οτι αμα το ξαναβαψω θα βγει πιο ανοιχτο το χρωμα. ομως με προβληματιζει το οτι αν βγει πιο ανοιχτο το χρωμα μηπως πρεπει να βαλω μια κοκκινη αποχρωσουλα και στα φρυδια μου για να μη φαινεται ασχημη η διαφορα. λετε να το κανω η δεν υπαρχει προβλημα? μηπως βγει χαλια? η αποχρωση του μαλλιου μου τωρα ειναι καπως σα σκουρο κερασί, οχι τιποτα κατακοκκινο, δεν το θελω και ετσι αλλωστε.
οχι οχι οχι κοκκινα φρυδια καλε!!!
Αστα στο καστανο, το πολυ πολυ αν κανει μεγαλη διαφορα τα καφετιζεις με μολυβι. Γενικα τα φρυδια δε τα πειραζουμε αν η διαφορα δεν ειναι πολυ μεγαλη. Και βεβαια δε τα κανουμε κοκκινα! Προσωπικα που κανω ξανθιες ανταυγειες και υπερτερει το ξανθο δεν τα εχω πειραξει, ειναι καστανα ανοιχτα/καμμια φορα με το μεικ απ περναω και μια στρωση

Αρχική Δημοσίευση από athene
Ανάλογα τα χρώματά σου!Δηλαδή εγώ είμαι καστανοκόκκινη τώρα πια με σκούρα καστανά φρύδια
Αυτο μαλιστα...
Τι μου θυμισατε.. τα ειχα κι εγω μια εποχη κοκκινα σκουρα και αφελειες, ωραιες εποχες...

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 19:21, 21-08-10:

Μου φαίνεται ή όλο και περισσότερες κοπέλες δοκιμάζουν το κόκκινο??

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:26, 21-08-10:

για να κανουν εμας Ταυρους,,

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 19:29, 21-08-10:

Τόσο πέραση έχει βρε?

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:03, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
Μη το αλλάξεις, μη το δοκιμάσεις καν να βάψεις φρύδι κόκκινο, θα μοιάζει μπλιάχ, δε θα σου αρέσει και θα το μαμίσεις. Άλλο να είναι ξανθό και να τα ανοίγεις λίγο, κι άλλο το κόκκινο.
Ω ναι . Είναι απωθημένα αυτά, αλλά εγώ το βαρέθηκα πολύ εύκολα.

Ερώτηση τώρα: Πριν λίγες μέρες άνοιξα το μαλλί μου, και έκανα κάποιες τούφες ξανθές, βέβαια εγώ τις ήθελα πλατινέ προς άσπρο ξανθό, και η χαζή κομμώτρια μού έκανε κανονικό ξανθό, και οι από μέσα είναι μελί ανοιχτό. Πολύ αηδία. Μια φίλη μου μού είπε να πάρω ένα σαμπουάν που γκριζάρει το μαλλί που είναι με ντεκαπάζ, και το ανοίγει. Silver μου' πε λέγεται αν δε κάνω λάθος. Αξίζουν τα 20 ευρώ ή δε κάνει δουλειά; Μήπως μου πέσουν τα μαλλιά ξέρω γω

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 22:36, 21-08-10:

Μην τα εμπιστευεσαι αυτά..Μπορεί και να είναι και μούφα
Φαντάζεσαι να σου βγει γκρι το μαλλί???
Πάνε κομμωτήριο!(σε άλλο,μάλλον..)

Πάντως από τα πολλά τα χημικά,ειδικά αν έχεις και αδύναμη τρίχα,όλο και κανά κουσούρι μπορεί να δημιουργηθεί..!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:42, 21-08-10:

Μην τα εμπιστευεσαι αυτά..Μπορεί και να είναι και μούφα
Φαντάζεσαι να σου βγει γκρι το μαλλί???
Πάνε κομμωτήριο!(σε άλλο,μάλλον..)

Πάντως από τα πολλά τα χημικά,ειδικά αν έχεις και αδύναμη τρίχα,όλο και κανά κουσούρι μπορεί να δημιουργηθεί..!!
Η συγκεκριμένη κοπέλα που μου το είπε, το είχε χρησιμοποιήσει, αλλά αυτή είχε όλο το μαλλί ξανθό, και είπε ότι έγινε όπως το ήθελε(το γκριζοπό ξανθό), αλλά εγώ έχω τούφες διάσπαρτες, δε θέλω να ξανθίνει όλο το μαλλί και να καταλήξω ξανθιά.

Να πάω να ξανακάνω ανταύγιες πάνω στις ανταύγιες; Εκεί είναι που θα τα παίξει τελείως
Και η τρίχα δεν είναι και στα καλύτερά της. Τέσπα. Στη τελική θα το αφήσω έτσι με την ελπίδα ότι θα ανοίξει μόνο του.

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 22:52, 21-08-10:

Θάλασσα πας?Αν ναι εκεί είναι που θα ανοίξει το ξανθό

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:49, 24-08-10:

Μου ήρθε μια αναλαμπή να κάνω πάλι τα μαλλιά μου περμανάντ. Τα είχα κάνει ξανά πριν σχεδόν 2 χρόνια και τα αγαπούσα πολύ. Το θέμα είναι οτι έχω πολύ λεπτή τρίχα και λίγο μαλλί και ξέρω οτι θα τα ταλαιπωρήσω. Τι λέτε;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 12:55, 24-08-10:

Κάνουν ακόμα τέτοιο;

Καλύτερα να μη το κάνεις. Είναι και η εποχή που όλοι μαδάνε, και θα πέφτει το μαλλί σου ακόμα πιο πολύ.

Θάλασσα πας?Αν ναι εκεί είναι που θα ανοίξει το ξανθό
Μπααα. Τώρα δε με βλέπω να κάνω πολλά.
Θα τα κάνω με χαμομήλι. χαχαχ

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:17, 24-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Μπααα. Τώρα δε με βλέπω να κάνω πολλά.
Θα τα κάνω με χαμομήλι. χαχαχ
Το χαμομήλι έχω την εντύπωση ότι ανοίγει το φυσικό μαλλί και μην περιμένεις καμιά τεράστια διαφορά.
Στη θέση σου θα περίμενα λίγο ακόμα (αν τα έχεις βάψει πολύ πρόσφατα) και θα έκανα εδώ εκεί λίγες ανταύγιες πλατινέ.
Το ξανθό έχει πάρα πολλές αποχρώσεις κι αν δεν της είπες ακριβώς ποια θες, δεν είναι περίεργο κάποια να πάρει πρωτοβουλία

edit: Τώρα είδα ότι της ζήτησες όντως πλατινέ. Χμμμ μάλλον δεν άνοιξαν τόσο όσο θα περίμενε ή όσο άντεχε η τρίχα σου...
Άλλαξε κομμώτρια και ξαναδοκίμασε. Αυτή είναι η λύση. Να γίνουν άσπρες ενώ είναι μελί, πολύ δύσκολο!

Himela ξέρω το πόσο σου αρέσει το σγουρό μαλλί, αλλά δεν είναι η καλύτερη περίοδος για κάτι τέτοιο ακόμα κι αν είχες δυνατή τρίχα. Έχουν ταλαιπωρηθεί από τον ήλιο, περίμενε να δυναμώσουν, βάζε συχνά μάσκες και από τον Σεπτέμβρη τα ξαναλέμε!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους