Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,177 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,037 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 770 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

kateklysmos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kateklysmos
H kateklysmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H kateklysmos Βάλτε φαντασία έγραψε στις 09:15, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Προφανώς και υπάρχει. Όλα τα καλλυντικά έχουν χίλιες δυο επικίνδυνες ουσίες. Εδώ λέμε να αποφεύγουμε το βάψιμο, εσύ το αφήνεις να μένει όλη νύχτα, να ποτίζει το δέρμα; Δε θα σου πάρει πάνω από 10 λεπτά να ξεβαφτείς σωστά, αλλά στο δέρμα σου κάνεις απίστευτο καλό που το απελευθερώνεις από όλους τους ρύπους και το αφήνεις να αναπνεύσει. Αλλιώς ρυτιδούλες γρήγορα.
Κ το καλύτερο για να ξεβάψετε τα μάτια(από μάσκαρα,σκιά,αϊλάινερ,μολύβι κ.τ.λ) είναι το ελαιόλαδο. Βάζετε σ'ένα πον-πον λίγες σταγόνες ελαιόλαδο και μάτια καθαρά και ενυδατωμένα comple!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 13:19, 13-06-11:

Σκέπτομαι να ξεκινήσω αποτρίχωση με κερί. Έχω δει στο ιντερνετ να διαφημίζουν κερί ρολέτα σε αρκετά καλές τιμές. Έχω όμως την απορία: χρειάζεσαι την κατάλληλη συσκευή για να ζεστάνεις τη ρολέτα η γίνεται και με άλλους τρόπους? Ακόμη ξέρετε αν τέτοιες ρολέτες υπάρχουν στα hondos center η είναι επαγγελματικές? Πως είναι περίπου οι τιμές?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:31, 13-06-11:

Υπάρχουν στον Χόντο, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τιμές. Ετοιμάσου μόνο να γίνεις τιραμόλα για να φτάνεις όλα τα σημεία..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:46, 13-06-11:

Υπάρχουν και οι ταινίες με κρύο κερί γύρω στα 15 ευρώ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 14:41, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Σκέπτομαι να ξεκινήσω αποτρίχωση με κερί. Έχω δει στο ιντερνετ να διαφημίζουν κερί ρολέτα σε αρκετά καλές τιμές. Έχω όμως την απορία: χρειάζεσαι την κατάλληλη συσκευή για να ζεστάνεις τη ρολέτα η γίνεται και με άλλους τρόπους? Ακόμη ξέρετε αν τέτοιες ρολέτες υπάρχουν στα hondos center η είναι επαγγελματικές? Πως είναι περίπου οι τιμές?
εγω τη ζεσταινα στο φουρνο μικροκυματων
υπαρχουν κ πολυ φθηνες ρολετες κατω από 5 Ε. και οι ασπρες ταινιες που χρειαζεσαι για να βγαζεις το κερι ειναι φθηνες επισης (1,5-5+ Ε αναλογως ποσες θ παρεις)
θα χρειαστεις επισης καποιο υγρο καθαρισμου για το τελος τσπ. αυτο κανει απο 4 - 10+ Ε αλλα προφανως δεν ειναι μιας χρησης οποτε θ αργησεις ν ξαναπαρεις.
να προσεξεις μονο μην καεις στο ποδι. εγω το ειχα παθει καποιες φορες που δεν το απλωσα σωστα. και επισης η περοχη να ειναι στεγνη κ καθαρισμενη. και λιγο ταλκ πριν περασεις το κερι είναι καλο (εγω παλια το κανα κ χωρις αυτο αλλα γενικα μ αρεσε οταν το δοκιμασα με αυτο. εκανε το κερι πιο σταθερο)

α επισης. το παν ειναι η ταχυτητα κ η ακριβεια. αμα το πας αργα δε θ γινει τπτ, θα γινεις χαλια κ θα ερεθιστει το δερμα χωρις λογο. παρε ανασα και τολμα το γρηγορα κ αποτελεσματικα, στην αντιθετη φορα της τριχας.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:10, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
εγω τη ζεσταινα στο φουρνο μικροκυματων
υπαρχουν κ πολυ φθηνες ρολετες κατω από 5 Ε. και οι ασπρες ταινιες που χρειαζεσαι για να βγαζεις το κερι ειναι φθηνες επισης (1,5-5+ Ε αναλογως ποσες θ παρεις)
θα χρειαστεις επισης καποιο υγρο καθαρισμου για το τελος τσπ. αυτο κανει απο 4 - 10+ Ε αλλα προφανως δεν ειναι μιας χρησης οποτε θ αργησεις ν ξαναπαρεις.
να προσεξεις μονο μην καεις στο ποδι. εγω το ειχα παθει καποιες φορες που δεν το απλωσα σωστα. και επισης η περοχη να ειναι στεγνη κ καθαρισμενη. και λιγο ταλκ πριν περασεις το κερι είναι καλο (εγω παλια το κανα κ χωρις αυτο αλλα γενικα μ αρεσε οταν το δοκιμασα με αυτο. εκανε το κερι πιο σταθερο)

α επισης. το παν ειναι η ταχυτητα κ η ακριβεια. αμα το πας αργα δε θ γινει τπτ, θα γινεις χαλια κ θα ερεθιστει το δερμα χωρις λογο. παρε ανασα και τολμα το γρηγορα κ αποτελεσματικα, στην αντιθετη φορα της τριχας.
Γίνεται να τη ζεστάνεις στο φούρνο μικροκυμάτων? Πλαστική δεν είναι η συσκευασία? Σε τι θερμοκρασία πρέπει να είναι το κερί για να το απλώσεις? Οι άσπρες ταινίες είναι απαραίτητες? Θέλω να πω δεν μπορείς να το αφήσεις λίγο και να το τραβήξεις από την άκρη?

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blondie
H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 21:05, 13-06-11:

Εγώ κάνω αποτρίχωση με κερί εδώ και καιρό. Το κερί το ζεσταίνω στην κεριέρα, είναι η ειδική συσκευή για το ζέσταμα της ρολέτας κ είναι φθηνή γύρω στα 20 ευρώ την είχα πάρει κ επίσης δεν έχω καεί ποτέ από το κερί γιατί μάλλον φτάνει σε μια συγκεκριμένη θερμοκρασία και μετά σταματάει το ζέσταμα(δεν είμαι σίγουρη αν αυτό που γράφω ισχύει αλλά εγώ δεν έχω καεί).Όσο για τις ρολέτες κοστίζουν περίπου 2,5 με 3 ευρώ η μία και έχουν τα χόντος . Οι ταινίες είναι απαραίτητες δεν μπορείς να βγάλεις το κερί χωρίς αυτές, αλλά είναι κι αυτές φθηνές.Οι πενήντα ταινίες γύρω στα 3 ευρώ.Δεν τις χρησιμοποιείς μόνο για ένα τράβηγμα αλλά μέχρι να γεμίσουν κερί. Τέλος ένα λαδάκι τζόνσονς για να απομακρύνει τυχόν υπολείμματα κεριού θα το χρειαστείς.
Αυτά....Για οποιαδήποτε άλλη απορία εδώ είμαστε

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:06, 13-06-11:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω...

Εδώ κι ένα χρόνο έχω παρατηρήσει τις ρυτίδες έκφρασης γύρω από τα μάτια να γίνονται πιο έντονες. Έχω ξηρό δέρμα και βάζω καθημερινά ενυδατική, αλλά σκέφτομαι να πάρω και μια αντιρυτιδική. Θέλω να τις προλάβω πριν γίνουν εντονότερες και δε συμμαζεύονται μετά.
Το να τις κάνω χειρότερες οκ το ξέρω δεν παίζει, αλλά η ερώτηση είναι : Είναι τραγικό/υπερβολικό να αρχίσω από τώρα τις αντιρυτιδικές;

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:15, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Το να τις κάνω χειρότερες οκ το ξέρω δεν παίζει, αλλά η ερώτηση είναι : Είναι τραγικό/υπερβολικό να αρχίσω από τώρα τις αντιρυτιδικές;
όχι , μια χαρά μεγάααλη σε ηλικία είσαι
(μην πεις τίποτα , ευχαρίστηση μου να βοηθάω)

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:17, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
όχι , μια χαρά μεγάααλη σε ηλικία είσαι
(μην πεις τίποτα , ευχαρίστηση μου να βοηθάω)

Ουστ!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 21:21, 13-06-11:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω...

Εδώ κι ένα χρόνο έχω παρατηρήσει τις ρυτίδες έκφρασης γύρω από τα μάτια να γίνονται πιο έντονες. Έχω ξηρό δέρμα και βάζω καθημερινά ενυδατική, αλλά σκέφτομαι να πάρω και μια αντιρυτιδική. Θέλω να τις προλάβω πριν γίνουν εντονότερες και δε συμμαζεύονται μετά.
Εγώ, χωρίς να ξέρω πώς είναι οι ρυτίδες σου, θα σου πρότεινα (κρίνοντας ηλικιακά καθαρά) να πάρεις κάποια "ενισχυμένη" ενυδατική (η Biotherm έχει τέλειες). Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα πέρυσι που είδα ότι άρχισαν να διαφαίνονται κάποιες γραμμούλες έκφρασης στο μέτωπο. Ως τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη, καθώς δεν έχουν βαθύνει καθόλου! Επίσης έγινα υστερική με την αντηλιακή προσώπου. Και κάνε και ενυδατικές μάσκες αφού λες ότι το πρόσωπό σου είναι ξηρό!

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blondie
H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 21:21, 13-06-11:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω...

Όχι, κατά τη γνώμη μου δεν είναι ούτε τραγικό ούτε υπερβολικό να αρχίσεις τη χρήση αντιρυτιδικές από τώρα. Το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα. Η πρόληψη σώζει. Κι εγώ γύρω στα 25 άρχισα τη χρήση τους κ δε θέλω να φανταστώ πώς θα ήμουν αν δεν χρησιμοποιούσα μιας κι έχω ένα θέμα με τα μάτια μου (μαύροι κύκλοι,ρυτιδούλες κλπ. κλπ.)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:03, 14-06-11:

βρε ,βαλτε ντοματες,αγγουρια ,λαδια,γιαουρτια και μελια στη μουρη σας.(μια χωριατικη για να ειστε μεσα..).και θα δειτε,,που θα πανε οι ρυτιδες..

τα καλυτερα ενυδατικα ειναι..
και αμα λαχει σας τρωει και ο συντροφος σας..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:15, 15-06-11:

Να κάνω μια ερώτηση;
Απο ποιά ηλικία συστήνεται να αρχίσoυμε να φοράμε αντιρρυτιδικές προληπτικα;
Προς το παρόν φοράω ενυδατικές. Το σκέφτομαι για του χρόνου, γιατί αν περιμένω να δω την πρώτη ρυτίδα, μετά δε το σώζω απ''οσο έχω ακούσει, αλλά η πρόληψη ξέρω πως επιβραδύνει την εμφάνιση.
Αλλά μήπως είναι νωρίς ακόμα και μου πέσει βαριά και μετά συνηθίσει το πρόσωπο και ζητά πιο βαριά περιποιηση;
Τι λέτε;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:40, 15-06-11:

Νομίζω πως από τα 25 και μετά επιβάλλεται μία ελαφριά αντιρρυτιδική κρέμα για πρόσωπο ή/και μάτια. Ωστόσο έχω άλλη απορία όταν φοράει κάποια αντιρρυτιδική παύει να φοράει ενυδατική;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 20:18, 15-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Να κάνω μια ερώτηση;
Απο ποιά ηλικία συστήνεται να αρχίσoυμε να φοράμε αντιρρυτιδικές προληπτικα;
Προς το παρόν φοράω ενυδατικές. Το σκέφτομαι για του χρόνου, γιατί αν περιμένω να δω την πρώτη ρυτίδα, μετά δε το σώζω απ''οσο έχω ακούσει, αλλά η πρόληψη ξέρω πως επιβραδύνει την εμφάνιση.
Αλλά μήπως είναι νωρίς ακόμα και μου πέσει βαριά και μετά συνηθίσει το πρόσωπο και ζητά πιο βαριά περιποιηση;
Τι λέτε;
Σου ρίχνω 6 χρόνια και ακόμα δεν έχω βάλει αντιρυτιδική! Δεν φοράω βέβαια την ενυδατική που φόραγα στα 23, αλλά πιο ενισχυμένη! Και είμαι πολύ ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα, καθώς οι γραμμούλες έκφρασης που έχω δεν έχουν γίνει ρυτίδες. Βέβαια είναι και ζήτημα γονιδίων και σχετίζεται και με το lifestyle του κάθε ανθρώπου εν γένει. Εγώ ας πούμε ξεκίνησα να βάζω ενυδατική πριν τελειώσω το Λύκειο, ξεκίνησα την κρέμα ματιών στα 20-21, έχω και καλά γονίδια, όλα μαζί με έχουν βοηθήσει να κρατήσω την επιδερμίδα μου στα ίδια σχεδόν επίπεδα με όταν ήμουν 24-25.

Νομίζω αν δεν έχεις καν γραμμές είναι χαζό να βάλεις και καλά προληπτικά αντιρυτιδική. Πρόληψη κάνεις με την ενυδατική σου και το αντηλιακό. Αν από τώρα αρχίσεις τις αντιρυτιδικές στα 45 σου θα χρησιμοποιείς προϊόντα για 60άρες.

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Νομίζω πως από τα 25 και μετά επιβάλλεται μία ελαφριά αντιρρυτιδική κρέμα για πρόσωπο ή/και μάτια. Ωστόσο έχω άλλη απορία όταν φοράει κάποια αντιρρυτιδική παύει να φοράει ενυδατική;
Όχι και επιβάλλεται! Κάτι τέτοια άκουγα και δοκίμασα στα 25 μου ενισχυμένη ενυδατική και μου έπεσε υπερβολικά βαριά! Αλλά και πέρυσι τον Μάρτιο όταν, όντας 28φεύγα, παρατήρησα τις γραμμούλες στο μέτωπο που προανεφερα, αγόρασα κάποια κρέμα με ελαφριά αντιρυτιδική δράση και πάλι αισθάνθηκα πως με πάστωνε. Πειραματίστηκα για λίγο καιρό και εδώ και 5 μήνες έχω βρει κάποια φανταστική κρέμα και έχω ενθουσιαστεί. Δεν είναι αντιρυτιδική, αλλά ενισχυμένη ενυδατική κατά των παραγόντων που δημιουργούν σημάδια κούρασης στο δέρμα, δρα δηλ. προληπτικά.

Το κάθε δέρμα έχει τις ανάγκες του. Αφού με καλύπτει η συγκεκριμένη κρέμα εκείνη χρησιμοποιώ, ακόμα κι αν έχω περάσει τα 25 και "πρέπει" να φοράω αντιρυτιδική. Γνωρίζω όμως και κοπέλες 5-6 χρόνια μικρότερές μου που έχουν ρυτίδες και πιθανώς να χρειάζονται πιο εντατική φροντίδα.

Όσο για το αν χρειάζεσαι και ενυδατική συνδυαστικά με αντιρυτιδική, από όσο ξέρω δεν είναι απαραίτητο. Εξαρτάται από τα ενυδατικά στοιχεία της αντιρυτιδικής και τον τύπο δέρματος της κάθε γυναίκας. Πιθανώς αν το δέρμα είναι ξηρό ή αν η κρέμα δεν προσφέρει την ενδεδειγμένη ενυδάτωση να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις παράλληλα κάποιο ενυδατικό serum.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:01, 16-06-11:

Ευχαριστώ και τις δύο! Under, ήσουν πολυ κατατοπιστική :
Γενικά έχω καλό τύπο δέρματος - τα γονίδια που είπες κι εσύ. Κρέμα ματιών όποτε το θυμάμαι.... κι όταν είμαι άυπνη για τους κύκλους. Ρυτίδες στα μάτια δε θα κάνω εύκολα

Ούτε μένα ''αντέχει'' το πρόσωπό μου τα βαριά και το'χω παρατηρήσει απο γνωστά make ups που έχω δοκιμάσει που φορούν κορίτσια στην ηλικία μου πχ των mac, estee lauder, clinique και λέω θα τα δοκιμάσω κι εγώ αλλά... τζίφος! : μου βαραίνουν το πρόσωπο και δεν απορροφωνται! Γι'αυτό έχω καταλήξει σε μια απλή κρεμούλα ενυδατική και σε μία αντιηλιακή, υδατική με χρώμα της avene (που έχει πολύ νερό) .
Tώρα που το σκέφτομαι το ίδιο ισχύει και για τα αρώματα, τα βαριά δε μου πάνε καθόλου. Εχει καμμιά σχέση αυτό ή άσχετο το ένα με το άλλο;

Αρχική Δημοσίευση από underwater
"ενισχυμένη" ενυδατική (η Biotherm έχει τέλειες). Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα πέρυσι που είδα ότι άρχισαν να διαφαίνονται κάποιες γραμμούλες έκφρασης στο μέτωπο. Ως τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη, καθώς δεν έχουν βαθύνει καθόλου!!
Μολις τώρα είδα αυτό! Εχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία της biotherm, πώς τη ζητάω'' ενισχυμένη ενυδατική;'' και πόσο κοστίζει; Είναι (πολύ) λιπαρή; Γιατί δεν μπορώ τις πολύ λιπαρές. Το βράδυ δε με νοιάζει, αλλά το πρωί δε μπορώ να γυαλίζω.:/ Κάνω κι εγώ αχνές γραμμούλες στο μέτωπο (κληρονομικές του πατερα)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-06-11 στις 03:56. Αιτία: πρόσθετο quote
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:53, 16-06-11:

Ερώτηαη: Με κερί αν αποτριχώσεις χνούδι γίνεται τρίχα ή παραμένει χνούδι;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 04:53, 16-06-11:

Καταρχας, οι ρυτιδες εκφρασης γινονται και δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα.
Αυτο βαλτε το καλα στο μυαλο σας...
Απο κει και περα...η ενυδατωση ειναι απαραιτητη σε οποια ηλικια και να βρισκεσαι.
Τα λιπαρα/ μικτα δερματα, δεν κανουν ευκολα ρυτιδες, αλλα οταν κανουν ειναι εντονες. Εκτος απ αυτο τα λιπαρα δερματα εχουν με τα χρονια προβλημα χαλαρωσης.
Τα ξηρα δε...κανουν ευκολα ρυτιδες, απλα ειναι παντα λεπτες.
Ειτε λιπαρο ειτε ξηρο δερμα εχει καποιος, η ενυδατωση επιβαλλεται....
Εκτος απο κρεμες, φροντιστε να πινετε πολυ νερο και να κανετε σωστη διατροφη. Αυτο ειναι το αλφα και το ωμεγα για την επιδερμιδα. Ειτε προκειται για προσωπο ειτε για σωμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 16-06-11 στις 13:21.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 07:31, 16-06-11:

Ερώτηαη: Με κερί αν αποτριχώσεις χνούδι γίνεται τρίχα ή παραμένει χνούδι;
ισως γινουν πιο εντονες απο χνουδι. γενικως το κερι δεν χοντρενει την τριχα αλλα σιγουρα καποιες τριχες απο το χνουδι θα γινουν πιο εντονες. με το που κανεις αποτριχωση σε μια περιοχη τελειωνει. θα πρεπει να κανεις συνεχεια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eLena danZa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eLena danZa
H eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H eLena danZa '' I don't do fashion I am fashion'' έγραψε στις 10:38, 16-06-11:

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: μην φοράτε αντιγηραντικές κρέμες ακόμα είστε πολύ νέες!!!!!!!!!! να προτειμάτε φυσικά προϊόντα και ΟΧΙ τισ πιο δημοφηλεις μάρκες!!!!! εχω κν εργασία πάνω στις κρέμες και το τι βρείκα είναι απίστευτο...το δερμα χαλαει τόσο εύκολα όσο δν έχετε φανταστεί!!σε τετια ηλικία αν αρχίσετε μετα τα 40-50 δερμα σασ θα είναι αντί για λάμπερο και νεανικό....άτονο και πεσμένο!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:44, 16-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από eLena danZa
ΣΥΜΒΟΥΛΗ: μην φοράτε αντιγηραντικές κρέμες ακόμα είστε πολύ νέες!!!!!!!!!! να προτειμάτε φυσικά προϊόντα και ΟΧΙ τισ πιο δημοφηλεις μάρκες!!!!! εχω κν εργασία πάνω στις κρέμες και το τι βρείκα είναι απίστευτο...το δερμα χαλαει τόσο εύκολα όσο δν έχετε φανταστεί!!σε τετια ηλικία αν αρχίσετε μετα τα 40-50 δερμα σασ θα είναι αντί για λάμπερο και νεανικό....άτονο και πεσμένο!!!
Αλλο αντιρρυτιδικη, αλλο αντιγηραντική. Μα και να θελω να τη βαλω, θα πεσει το μπετον κατω Δε μου στεκονται καν στη μουρη αυτες Για πες μας βρε μικρουλα, τι εργασια εκανες και που τα είδες ολ αυτα, πως οι εταιρειες μας καταστρεφουν;
Γενικη ερωτηση: Της Biotherm φυσικά δεν είναι;;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 17:34, 16-06-11:

Μολις τώρα είδα αυτό! Εχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία της biotherm, πώς τη ζητάω'' ενισχυμένη ενυδατική;'' και πόσο κοστίζει; Είναι (πολύ) λιπαρή; Γιατί δεν μπορώ τις πολύ λιπαρές. Το βράδυ δε με νοιάζει, αλλά το πρωί δε μπορώ να γυαλίζω.:/ Κάνω κι εγώ αχνές γραμμούλες στο μέτωπο (κληρονομικές του πατερα)
Η Biotherm έχει την Aquasource Skin Perfection (ουσιαστικά ενισχυμένη της κλασσικής Aquasource) και την φυτική Skin-Ergetic (την οποία χρησιμοποιώ και είναι ας πούμε ακόμα πιο ενισχυμένη). Όσον αφορά το πόσο κοστίζει, εγώ η αλήθεια είναι ψωνίζω συνήθως καλλυντικά από τα Duty Free, οπότε δεν είμαι σίγουρη. Νομίζω όμως ότι θα την βρεις κάτω από 40 euros. Έχει 2 υφές, κρέμα και gel. Εγώ τον χειμώνα χρησιμοποιούσα την κρέμα, τώρα το gel. Είναι κάπως λιπαρή, αλλά όχι πολύ (κυρίως το gel). Εν γένει εγώ βάζω λίγη, αν εξαιρέσουμε το μέτωπο που "παστώνομαι", ιδιαίτερα τις πολύ κρύες μέρες.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Χρησιμοποιεί κάποια κρέμα νύχτας; Υποτίθεται είναι πιο ενισχυμένες από τις ημέρας, αλλά κάνουν πραγματικά διαφορά; Έχει νόημα η χρήση τους ή μπορούμε απλώς να χρησιμοποιούμε την κρέμα ημέρας και τη νύχτα;

Μόλις θυμήθηκα! Άλλη ενισχυμένη ενυδατική της Biotherm είναι η Multi Recharge, η οποία έχει και SFP. Πολύ καλή επίσης.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη underwater : 16-06-11 στις 18:13.
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:36, 16-06-11:

Λοιπον γυναικιο σαλονι εδω?
Εχω να κανω μια δηλωση(τοκ τοκ)
Ετσι και ακουστει παλι να λενε πως ολες οι γυναικες κλαινε με το παραμικρο και δεν αντεχουν εστω και ενα μικρο τιμπηματακι θα γινει χαμος!!!!!!!

Θα στειλω τον επομενο για καθαρισμο προσωπου,ξυρισμα ποδιων-στηθους με κερι,καθαρισμο φρυδιων με τσιμπιδακι και αλλα πολλα.

αι σιχτιρ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:40, 16-06-11:

Ούτε στον εχθρό μου!!!!!!! Καλύτερα η αποτρίχωση ΠΑΝΤΟΥ, παρά αυτό!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:51, 16-06-11:

δεν ποναει ο καθαρισμος προσωπου.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:53, 16-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
δεν ποναει ο καθαρισμος προσωπου.
Όχι μωρέ...απλά κλαις από τον πόνο όταν σου σπάνε τα σπυράκια!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:59, 16-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Όχι μωρέ...απλά κλαις από τον πόνο όταν σου σπάνε τα σπυράκια!
α δε ξερω! δοξα τω Θεω δεν εχω ακμη στο προσωπο μου, ακομα και στην εφηβεια μου εβγαζα μερικα αραια και που!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:07, 16-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
α δε ξερω! δοξα τω Θεω δεν εχω ακμη στο προσωπο μου, ακομα και στην εφηβεια μου εβγαζα μερικα αραια και που!
Είσαι τυχερή! Είχα κάνει καθαρισμό προσώπου στα 16 μου που τα σπυράκια μου ήταν στα πάνω τους και απλά άφησα τον καθαρισμό στην μέση...δεν άντεξα!

Παράθεση

eLena danZa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eLena danZa
H eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H eLena danZa '' I don't do fashion I am fashion'' έγραψε στις 20:24, 16-06-11:

Εκανα σημερα!!Εγω δεν εχω σπυρακια , εχω πορους!!!Σημερα ειπα τον δεσπωτη παναγιωτη!

Αλλο αντιρρυτιδικη, αλλο αντιγηραντική. Μα και να θελω να τη βαλω, θα πεσει το μπετον κατω Δε μου στεκονται καν στη μουρη αυτες Για πες μας βρε μικρουλα, τι εργασια εκανες και που τα είδες ολ αυτα, πως οι εταιρειες μας καταστρεφουν;
Γενικη ερωτηση: Της Biotherm φυσικά δεν είναι;;
έκανα εργασία για τη νανοτεχνολογεία στα καλλυντικα και κτλ οτι ολα σχεδον τα καλλυντικα περιεχουν νανομορια τα οποια ισχορουν στο δερμα μας και τα αμεσα αποτελεσματα ειναι φανταστικα αλλα τα μακροπροθεσμα........για αυτο ειναι καλυτερα τα φυτικα προιοντα γιατι οι μαρκες τυπου l'oreal, vichy κ.ά εχουν νανοσωματιδεια τα οποια μπορουν να προκαλεσουν μεχρι και καρκινο του δέρματος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 16-06-11 στις 23:47. Αιτία: merge
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,630 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:04, 16-06-11:

έκανα εργασία για τη νανοτεχνολογεία στα καλλυντικα και κτλ οτι ολα σχεδον τα καλλυντικα περιεχουν νανομορια τα οποια ισχορουν στο δερμα μας και τα αμεσα αποτελεσματα ειναι φανταστικα αλλα τα μακροπροθεσμα........για αυτο ειναι καλυτερα τα φυτικα προιοντα γιατι οι μαρκες τυπου l'oreal, vichy κ.ά εχουν νανοσωματιδεια τα οποια μπορουν να προκαλεσουν μεχρι και καρκινο του δέρματος

ρε συ... σοβαρα τωρα. ο καθηγητής σου της νανοτεχνολογίας, δεν σου είπε πως γράφεται;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:12, 16-06-11:

Σ'ευχαριστώ!!! Μόλις τελειώσουν αυτές που έχω (έχω φέρει απο Αγγλία, τρεις ) θα δοκιμάσω αυτές.
Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Λοιπον γυναικιο σαλονι εδω?
Εχω να κανω μια δηλωση(τοκ τοκ)
Ετσι και ακουστει παλι να λενε πως ολες οι γυναικες κλαινε με το παραμικρο και δεν αντεχουν εστω και ενα μικρο τιμπηματακι θα γινει χαμος!!!!!!!
Θα στειλω τον επομενο για καθαρισμο προσωπου,ξυρισμα ποδιων-στηθους με κερι,καθαρισμο φρυδιων με τσιμπιδακι και αλλα πολλα.
αι σιχτιρ
Χα. Πες τα. Ενα σπυρί να τους σπάσεις και πετάγονται απο τον πόνο
Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
!!!Σημερα ειπα τον δεσπωτη παναγιωτη!
Κουράγιο, μπρος τα κάλλη, λεν, τι ειν ο πόνος!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:08, 17-06-11:

Προσωπικα δεν ποναω στον καθαρισμο...Οκ δεν εχω σπυρακια, αλλα οπως και να εχει, ενα μικρο τσουξιματακι το νοιωθεις, χωρις να εννοειται ως πονος...Προσωπικα, τρελλαθηκα οταν μετα τον καθαρισμο μου εκανε η δερματολογος μου οξεα φρουτων. Επρεπε να το κρατησω για κανα λεπτο στο προσωπο μου, αλλα αντεξα για 15 δευτερα και υπεφερα η γυναικα.
Απορω πως αντεχουν καποιες κοπελες το χημικο πιλινγκ...Δλδ και τα οξεα φρουτων χημικο πιλινγκ ειναι, απλα εννοειται ως το πιο ελαφρυ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:24, 17-06-11:

Τι ακριβως σου κανει με τα οξεα φρουτων;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:31, 17-06-11:

Τι ακριβως σου κανει με τα οξεα φρουτων;
Πιλινγκ ειναι...Κατι σου βαζει στο προσωπο και τσουρουφλιζεσαι!
Εγω παντως δεν μπορουσα να το αντεξω...με καμμια δυναμη! Οκ, ειμαι και λιγο καπως με τον πονο στο προσωπο. Ισως εαν το εκανα ξανα να το αντεχα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:36, 20-06-11:

Κοιτάξτε πατέντα που έκανα και αμα θέλετε τη δοκίμαζετε - μάσκα ματιών για τα ξενύχτια. ((Βέβαια το πιο σωστό θα ήταν ένας γερός και βαθύς ύπνος και νορμάλ, but its ok, δεν ξενυχτάμε πάντα))
Λοιπόν, διάβασα αυτό καθώς έψαχνα απο womenonly:

Πατάτα για τους μαύρους κύκλους
Aν έχετε σακούλες ή μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια η πατάτα μπορεί να αποδειχτεί θαυματουργή. Mπορείτε να κόψετε δύο φέτες πατάτα και να τις βάλετε στα μάτια σας.Eπίσης μπορείτε να φτιάξετε κατάπλασμα από χυλό ωμής πατάτας. Mπορείτε να τρίψετε μία ωμή πατάτα στον τρίφτη. Mε τον χυλό αυτό φτιάχνετε δύο καταπλάσματα με γάζα ή τουλπάνι σε διαστάσεις που έχει το μισό σας μάγουλο. Eπειτα εφαρμόζετε τα καταπλάσματα στα μάγουλα και όσο γίνεται πιο κοντά στα μάτια. Στα μάτια μπορείτε να βάλετε δύο μικρές κομπρέσες με χαμομήλι. Στη συνέχεια κάθεστε ξαπλωμένη για περίπου μισή ώρα και στο τέλος ξεβγάζετε το πρόσωπό σας με χαμομήλι ή με χλιαρό νερό.
Επίσης, χάζεψα κι αυτό το βιντεάκι:
http://www.youtube.com/watch?v=JlpQTIEH1r4

αλλά : 1oν, δεν είχα ...τουλπάνι (ούτε καν ήξερα τι είναι στην αρχή) και 2ον όταν κάνω μάσκα, θέλω να κινούμαι, ακίνητη δεν μπορώ να κάτσω ούτε δέκα λεπτά και να χω την πατάτα ή το αγγούρι, οπότε τι έκανα;
Ετριψα πατάτα στον τρίφτη, αλλά επειδή μόνη της δε θα στεκόταν στο μάτι, έστιψα τα νερά της και πρόσθεσα λίγο... αλέυρι να δέσει
Λοιπόν μια χαρά έδεσε και μια χαρά μασκούλα έγινε και δεν έπεφτε με τίποτα. Τρομερή δροσιά...
Προτείνω, επείδη δε χρειάζεσαι πολύ πατάτα παρά μόνο μια φετούλα, να χρησιμοποιείτε γι αυτη δουλειά μικρές πατάτες έτσι ώστε να μην πηγαίνει χαμένη η υπόλοιπη μεγάλη.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:17, 25-06-11:

Οι ταινίες που χρησιμοποιείς στην αποτρίχωση με κερι πλένονται και ξαναχρησιμοποιούνται?

Παράθεση

mary-babis

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη mary-babis
H mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 545 μηνύματα.

H mary-babis έγραψε στις 21:34, 25-06-11:

Οι ταινίες που χρησιμοποιείς στην αποτρίχωση με κερι πλένονται και ξαναχρησιμοποιούνται?
Ετσι λενε ολοι...μονο εγω εκανα ενα μπανιο κ@λο και δεν εβγαινε με τιποτα, ουτε απο τον νυπτηρα, ουτε απο τα χερια μου αλλα ουτε και απο την ταινια..Απο τοτε τις πεταω.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 10:48, 26-06-11:

Ναι γίνεσαι χάλια με λαδι όμως φευγει το κερί απο τα χέρια σου και απο τα ποδια δεν μπορώ όμως να καταλάβω πως θα φύγει από τις ταινίες που μπορούν να πλυθούν δηλαδη?

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 11:58, 26-06-11:

εγω παντως δεν τς ξαναχρησιμοποιω. η χαλαουα αντε μπορει ν βγει με νερακι. το κερι κ να βγαινει θα θελει πολλη ωρα. καλυτερα να παρεις καινουριες ταινιες. υπαρχουν κ πολυ φθηνες (εχω βρει μεχρι κ με 1,5-3 Ε αναλογως την ποσοτητα)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:12, 26-06-11:

Θελουν ζεστό νερό

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 14:21, 26-06-11:

βγαινει το κερι με το νερο?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:28, 26-06-11:

Ναι, αν η ταινία είναι σαν αυτές τις χάρτινες κάπως και το νερό είναι προς ζεστό (θέλει λίγη υπομονή, αλλά φεύγει).

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 14:51, 26-06-11:

Τι να κάνω δηλαδη να τις βάλω σε μία λεκάνη με ζεστό νερό κ να τις αφήσω?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:51, 26-06-11:

Δεν ξερω πολλα απο ταινιες αλλα να προτεινω αυτο που εκανα εγω? Ρολο ταινιας (απειρα μετρα) και κερι που το ζεσταινεις σε ειδικο μηχανημα, απλωνεις με σπατουλα κι ετσι κοβεις ταινια και μετα την πετας. Θεωρω πως αξιζει κατι τετοιο, μονο το μηχανημα κοστιζει, κατα τα αλλα το ρολο ειναι παμφθηνο και δεν τελειωνει και ποτε. Δεν κανω πλεον κερι και ακομα εχει μεινει και το ειχα χρονια

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 18:21, 26-06-11:

Είχα δει αυτό το ρολό να το διαφημίζουν κάπου στο ίντερνετ αλλά στα χόντος δεν είδα να έχει, ποσο κάνει περιπου?

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 14:45, 30-06-11:

Λοιπόν, αποφάσισα να κάνω αποτριχωση, ειδικά στην περιοχή του μπικινι, για να αποφύγω τους ερεθισμόυς που δημιουργούνται από το ξυραφι. Εννοείται σε αισθητικό για αρχή. Θέλω να ρωτήσω τις τιμές βασικά για μπικινι και full στην περιοχή και αν ξέρετε κάποια καλή αισθητικό (και σχετικά φθηνή :p). Μένω αθήνα, βόρεια προάστια.

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 11:03, 01-07-11:

Σωστή η σκέψη σου, μόνο να το συνεχίσεις και να μη ξαναβάλεις ξυράφι εκεί, γιατί θα ξανά- έχεις ερεθισμούς. Εδώ στη Δράμα κάνω αποτρίχωση μόνο μπικίνι και τα σχετικά τριγύρω μέρη με 10 ευρώ σε μία αισθητικό. Αν οι τιμές που θα βρεις πιθανόν σε ινστιτούτα είναι αρκετά υψηλότερες μη πιαστείς κορόιδο, ρώτα καμιά φίλη σου για καμιά κοπέλα που εργάζεται σπίτι της ή έρχεται στο δικό σου. Και με 5 ευρώ θα μπορούσες να το κάνεις. Αλλιώς πάνε μία φορά στάξτα!!! Δες πως γίνεται μετά πάνε στα Hondos πάρε το υπέροχο χαλάουα που είναι απο νερό και ζάχαρη και με 6 ευρώ περίπου θα αποτριχωθείς εκεί τουλάχιστον 10 φορές. Εγώ πλέον αυτό κάνω. Καλή επιτυχία.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 13:06, 01-07-11:

Επειδή λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν (:p), σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω μόνη μου. Βασικά έχω ταινίες με κρύο κερί και λέω να επιχειρήσω. Αυτό με το νερό και τη ζάχαρη πρώτη φορά το ακούω αλλα αν το κάνεις και έχει αποτελέσματα θα το δοκιμάσω. Ψηθηκα,μπορεί να παω να τις αγοράσω σήμερα. Έχουν κάποια συγκεκριμένη ονομασία? Και βασικά,παίρνεις κάποιας εταιρίας συγκεκριμένης ή είναι γενικά καλές?

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 10:23, 02-07-11:

Καλημέρα... Καλύτερα εκεί χρησιμοποίησε χαλαουα... Εγώ παίρνω ένα πράσινο βαζάκι με μοβ δε θυμάμαι πως το λένε, είναι πολύ καλό και φθηνότερο απο τις γνωστότερες εταιρίες. Δοκίμασε το και θα μείνεις ευχαριστημένη. Απλά είναι να μάθεις πως το κάνεις. Πρέπει να στρώσεις λεπτή στρώση για να βγουν οι τριχούλες όταν τις τραβήξεις. Προς την αντίθετη φορά των τριχών τραβάς φυσικά και πρέπει να είναι μεγάλες. Με το πρώτο τράβηγμα αν το μάθεις μπορείς να τις βγάζεις όλες εντελώς κι έτσι με 4,5 τραβήγματα να έχεις ξεμπερδέψει. Αυτό το βαζάκι θα διαβάσεις τις οδηγίες το ζεσταίνεις στο φουρνάκι ανοίγοντας το καπάκι για 30 δευτερόλεπτα. Καλή επιτυχία! Α!! Και τις ταινίες μπορείς να τις πλένεις μετά και να τις ξαναχρησιμοποιήσεις όταν τελειώσεις!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους