Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,713 μηνύματα σε 92,670 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 784 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:02, 16-08-11:

Στις κοκκινομαλλες παει τρομερα η πρασινη σκουρα σκια σε smokey style (ακόμα και η λαχανί απόχρωση!), τα γκρι/ασημιζέ απαλά μολύβια στις κατω βλεφαρίδες (όχι μέσα), τα μπορντω crayons ματ και γενικώς τα ματ, απαλά blushers πορτοκαλιζέ, διάφανα λιπς...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 21:06, 16-08-11:

Απ' όλα αυτά συνήθως βάζω μόνο ρουζ.

Όταν λέμε ματ, τι εννοούμε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:09, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Όταν λέμε ματ, τι εννοούμε;
αυτα που δεν γυαλιζουν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:13, 16-08-11:

Αχα, κατάλαβα.
Να ρωτήσω και κάτι. Μπορώ; Μπορώ.
Υπάρχει κάποιο προϊόν που δίνει ''γυαλάδα'' στο πρόσωπο;
Βλέπω πχ κάτι φωτό στο fb που ενώ φαίνεται η χρήση μέικ-απ παρόλο αυτά υπάρχει μια γυαλάδα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:29, 16-08-11:

Φοράς κρέμα κάτω απο το μεικ απ, η κρέμα γυαλίζει εκτός αν το μεικ απ είναι αρκετά λιπαρό

Α Θοδώρα εγω χρησιμοποιώ το wella pro series shampoo colour και conditioner, πρεπει να ειναι λιγο πιο ακριβο απο τα άλλα, αλλά το έχω βολευτεί. Εχει βγαλει και η pantene για βαμμενα μαλλιά, πολύ ωραίο - δε θυμάμαι ποιό χρώμα μπουκαλιού είναι αλλά αν πεταχτείς στην αγορά θα το βρεις
Fructis και Organics δε μ'αρέσουν εκτός απο ενα μπουκάλι της Organics
Της Loreal επίσης όλα ωραία για βαμμένα μαλλιά ή με ανταύγειες

edit: Pantene μπορντώ και organics μωβ, επίσης και to sunsilk που κανει τα μαλλια σου λες κι εχεις βγει απο κομμωτηριο αλλα το βρισκεις νομιζω σε κομμωτηρια μονο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-08-11 στις 21:46.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:14, 28-08-11:

Κοιτάξτε λίγο αυτό που ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας άλλους τρόπους αποτρίχωσης για άνω χείλος και φρύδια γιατί βαριέμαι αφόρητα το τσιμπιδάκι, το κερί το έχω καταργήσει εδώ και καιρό και κάνω κλωστή. Το θέμα είναι πως άρχισα να βαριέμαι κι αυτή κάθε μήνα. Λέιζερ δεν κάνω διότι άνω χείλος έχω χνούδι και φρυδια απαγορεύεται...
Λοιπόν... δείτε

Vaniqa generic

Τι είναι το Vaniqa;
To VANIQA είναι ένα συνταγογραφούμενο φάρμακο εγκεκριμένο από την Αμερικανική Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων για την μείωση της αυξημένης τριχοφυΐας στο πρόσωπο των γυναικών. Το generic Vaniqa περιέχει την ίδια δραστική ουσία με την μάρκα προετοιμασίας, όμως δεν είναι εγκεκριμένο από την FDA επειδή δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο στην αμερικανική φαρμακευτική αγορά. Το Generic Vaniqa έχει εξαπλωθεί ευρέως στην Ασία και σε μερικές ευρωπαϊκές χώρες όπου η τιμή είναι πολύ χαμηλότερη από το φάρμακο της μάρκας που διατίθεται στις ΗΠΑ.
Ποια είναι η δραστική ουσία του Vaniqa;
Η δραστική ουσία του φαρμάκου είναι η υδροχλωρική εφλορνιθίνη. Το φάρμακο είναι διαθέσιμο στη μορφή κρέμας 13,9% 10g και παρασκευάζεται από την Ajanta Pharma.

Πότε το φάρμακο συνταγογραφείται;
Η κρέμα υδροχλωρική εφλορνιθίνη ενδείκνυται για τη μείωση της ανεπιθύμητης τριχοφυΐας .
Η αποτελεσματικότητα και ασφάλεια του εφλορνιθίνης έχει μελετηθεί μόνο στην τριχοφυΐα του προσώπου και σε περιοχές κάτω από το δέρμα. Η εφαρμογή αυτού του φαρμάκου θα πρέπει να περιορίζεται σε αυτές τις περιοχές. Η κρέμα Εφλορνιθίνη HCl μπορεί να βοηθήσει τις γυναίκες όλων των εθνικοτήτων και τύπους δέρματος.
Πώς λειτουργεί το Vaniqa generic;
Θεωρείται ότι το φάρμακο δρα στο θύλακα της τρίχας και βοηθά να μπλοκαριστεί το ένζυμο (ορνιθίνη αποκαρβοξυλάσης) που είναι υπεύθυνο για τον κύκλο ανάπτυξης της τριχοφυΐας. Η ορνιθίνη αποκαρβοξυλάση συμμετέχει στο μεταβολισμό της γλουταθειόνης και αμινοξέα. Το φάρμακο είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό στις γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση.
Πώς χρησιμοποιείται το φάρμακο;
Η κρέμα εφλορνιθίνη θα πρέπει να εφαρμοστεί στις θιγμένες περιοχή του προσώπου
Εφαρμόστε ένα λεπτό στρώμα της κρέμας και τρίψτε απαλά. Μην πλένετε το μέρος της εφαρμογής εντός 4 ωρών. Η συνιστώμενη συχνότητα της εφαρμογής είναι δύο φορές την ημέρα. Ένας ασθενής μπορεί ακόμα να χρησιμοποιήσει άλλες τεχνικές αποτρίχωσης ενώ χρησιμοποίει το generic Vaniqa (θα πρέπει να εφαρμοστεί τουλάχιστον 5-10 λεπτά μετά από κάθε διαδικασία αποτρίχωσης). Μόνο για τοπική χρήση. Συνήθως παίρνει ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα για να δείτε την πρώτη βελτίωση. Συνήθως τα πρώτα θετικά αποτελέσματα εμφανίζονται σε 8 εβδομάδες μετά την έναρξη της εφαρμογής.
Αντενδείξεις, προφυλάξεις και προειδοποιήσεις του Vaniqa
Εξωτερική χρήση. Η κρέμα Vaniqa δεν είναι μια αποτριχωτική, βοηθάει να καθυστερήσει την αύξηση της τριχοφυΐας. Θα πρέπει να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε άλλες τεχνικές αποτρίχωσης.
Το φάρμακο δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται σε γνωστή υπερευαισθησία ή γνωστές αλλεργικές αντιδράσεις σε κάποια από τα συστατικά του φαρμάκου.
Σιγουρευτείτε να συμβουλευθείτε το γιατρό σας εάν είστε έγκυος ή θηλάζετε. Η εφλορνιθίνη είναι κατηγορίας C για εγκυμοσύνη που σημαίνει ότι το φάρμακο μπορεί να προκαλέσει παρενέργειες και βλάβες στο έμβρυο.
Παρενέργειες του Vaniqa;
Σύμφωνα με κλινικές δοκιμές το Vaniqa είναι καλά ανεκτό. Οι ανεπιθύμητες ενέργειες της εφλορνιθίνης δεν είναι συχνές και ανεπιθύμητες ενέργειες παρατηρήθηκαν σε ασθενείς με υπερευαισθησία. Οι πιο συχνές
• Ερυθρότητα
• Δερματικό εξάνθημα
• Κάψιμο
• Τσίμπημα
• Ερυθρότητα
• Εξόγκωμα τριχών
• Ακμή
• Πονοκέφαλος

Άλλες αναφερόμενες ανεπιθύμητες ενέργειες του Vaniqa μπορεί να περιλαμβάνουν: δυσπεψία, ξηροδερμία, αλωπεκία, ζάλη, θυλακίτιδα, οίδημα στο πρόσωπο, ανορεξία, ναυτία, αδυναμία, ίλιγγος. Σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις (λιγότερο από 1% των ασθενών) οι ανεπιθύμητες ενέργειες ήταν οι εξής: μούδιασμα, έρπης, δερματίτιδα εξ επαφής, πρήξιμο των χειλιών, αιμορραγία δέρματος.

Η κρέμα εφλορνιθίνης δεν πρέπει να εφαρμόζεται σε συνδυασμό με άλλα φάρμακα τοπικής χρήσης. Ενημερώστε το γιατρό σας εάν χρησιμοποιείτε συνταγογραφούμενα ή μη συνταγογραφούμενα φάρμακα.

Ποιος είναι ο κατασκευαστής του φαρμάκου;
Η κρέμα εφλορνιθίνη HCl παρασκευάζεται από την Ajanta Pharma - ένας πολύ γνωστός και αξιόπιστος παρασκευαστής φαρμάκων.

Δεν υπάρχουν σχόλια πελατών προς το παρόν.
Τα σε bold είναι αυτά που με προβληματισαν... Γνωρίζετε τίποτα γι αυτή την κρέμα; Ρώτησα μια δερματολόγο και δεν την ήξερε....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 28-08-11 στις 22:30.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:21, 28-08-11:

Με τίποτα δεν θα χρησιμοποιούσα τέτοιες κρέμες..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:32, 28-08-11:

Εξηγησε μας μαρη κιόλα
Τι σε φόβισε (να δω αν έχουμε τους ίδιους φόβους)
Τι μπορεί να πάθουμε?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:35, 28-08-11:

Η τριχοφυΐα απ' όσο ξέρω, είναι ορμονικής αιτιολογίας. Οτιδήποτε λοιπόν παρεμβάλλεται σε αυτή την διαδικασία μπλοκάρει φυσικές λειτουργίες του οργανισμού. Βέβαια, μιλάς και σε άνθρωπο που αποφεύγει μέχρι και τα παυσίπονα..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:50, 28-08-11:

Κι εγώ δεν παίρνω παυσίπονα, τα αποφεύγω εκτός αν πχ στην περίοδο σφαδάζω απο τους πόνους
Ναι, έχει πολύ λογική αυτό που λες κι ο,τιδηποτε εκτός φύσης και μένα με βρίσκει αντίθετη.Απο την άλλη εδώ λεει ότι σταματά τον θύλακα να βγάζει τρίχα και το κάνεις τοπικά. Δηλαδή μπορεί αυτό να εισχωρήσει αλλού και να κάνει άλλες ζημιές?
Δεν ξέρω.... ρωτάω. Πρώτη φορά διάβασα για κάτι τέτοιο και μου κανε εντύπωση...

Εν τω μεταξύ, σκέφτομαι πως ρε συ εδώ έχουν βγάλει κι άλλα, αποκλείεται να μην έχουν βρει μέθοδο να σταματούν την ανάπτυξη της τρίχοφυίας
Ωρες ωρες λέω μας δουλεύουν με τις αποτριχώσεις για να τα παίρνουν κάθε λίγο και λιγάκι

Η το άλλο: Το λέιζερ μυωπίας ή αποτρίχωσης ακόμα, εκτός φύσης παρέμβαση δεν είναι κι αυτά;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 28-08-11 στις 23:00. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 08:14, 09-09-11:

Καλημέρα κορίτσια, δύο έυκολες λύσης για ενυδάτωση και απολέπιση μετά το καλοκαιράκι!

Sugar (not!) free!

Η συνταγή αυτή δεν χαρίζει μόνο αναζωογόνηση αλλά και σύσφιξη στο σώμα σου.

Tι θα χρειαστείς:
- 1/2 κούπα κρεμώδες αφρόλουτρο
- 1 κουταλιά ζάχαρη ή μέλι
- Το ασπράδι ενός αυγού

How to:
Ανάμειξε όλα τα υλικά. Για να το χρησιμοποιήσεις τρίψε απαλά όλο το σώμα σου καθώς το νερό τρέχει στην επιδερμίδα σου, όπως δηλαδή θα έκανες με ένα κοινό αφρόλουτρο.

Το μπάνιο της Κλεοπάτρας

Το μπάνιο που έκανε η Κλεοπάτρα με γάλα είναι μια από τις πιο διάσημες DIY συνταγές ομορφιάς. Εμείς σου την δίνουμε στην πιο εκσυγχρονισμένη εκδοχή της. Είναι ιδανική για αφυδατωμένες επιδερμίδες!

Θα χρειαστείς:
- 1 κουταλιά αποξηραμένο δεντρολίβανο
- 1 κουταλιά αποξηραμένη μέντα
- Τη φλούδα ενός πορτοκαλιού
- 2 κούπες βρασμένο νερό
- Γάλα σε σκόνη

How to:
Ρίξε μέσα στο βραστό νερό το δεντρολίβανο, την μέντα και τη φλούδα πορτοκαλιού και άφησέ το μέχρι να κρυώσει το μείγμα. Σούρωσε και ανάμειξε το νερό με το γάλα σε σκόνη. Τρίψε το σώμα σου κάτω από το τρεχούμενο νερό του ντους επιμένοντας στις πιο αφυδατωμένες περιοχές (αγκώνες, πέλματα κλπ.). Ξέπλυνε με άφθονο νερό και ενυδάτωσε την επιδερμίδα σου όσο ακόμη είναι νωπή με αμυγδαλέλαιο ή σισαμέλαιο.

πηγή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enrose : 09-09-11 στις 09:58.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:31, 03-10-11:

Κορίτσια μαδάνε τα μαλλιά σας;
Μου λένε ότι τέτοια εποχή ανανεώνονται αλλά πρώτη φορά μαδάω τόσο.
Θα μείνω φαλακρή. :[

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:21, 08-10-11:

Είναι η εποχή μωρέ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 17:29, 08-10-11:

Αν μαδανε λέει... Αλλά δεν ανησυχώ, έχω αρκετό μαλλί για να φτιάξω και έξτρα περούκα

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:21, 10-10-11:

Γεια σας Θέλω να κάνω μία ερώτηση στα κορίτσια του φόρουμ. Σκέφτομαι να αγοράσω μία κρέμα ημέρας επειδή έχω αρκετά λιπαρή επιδερμίδα. Ρώτησα τη μητέρα μου και μου είπε ότι αρκετά καλές είναι οι νεανικές της J&J. Έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό; Κάτι που έχετε δοκιμάσει και σας άρεσε;

Υ.σ. Βασικά δεν είναι εξ ολοκλήρου λιπαρή η επιδερμίδα μου. Ίσως να είναι μικτή, αφού στις κάτω γωνίες του προσώπου, στους κροτάφους και στις άκρες των ματιών παρουσιάζει και ξηρότητα.

Ευχαριστώ

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 15:39, 10-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Κορίτσια μαδάνε τα μαλλιά σας;
Μου λένε ότι τέτοια εποχή ανανεώνονται αλλά πρώτη φορά μαδάω τόσο.
Θα μείνω φαλακρή. :[
Κι εγώ αναρωτιέμαι πως δεν έμεινα φαλακρή ακόμη...Αλλάζω τρίχωμα

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 15:44, 10-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Γεια σας Θέλω να κάνω μία ερώτηση στα κορίτσια του φόρουμ. Σκέφτομαι να αγοράσω μία κρέμα ημέρας επειδή έχω αρκετά λιπαρή επιδερμίδα. Ρώτησα τη μητέρα μου και μου είπε ότι αρκετά καλές είναι οι νεανικές της J&J. Έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό; Κάτι που έχετε δοκιμάσει και σας άρεσε;

Υ.σ. Βασικά δεν είναι εξ ολοκλήρου λιπαρή η επιδερμίδα μου. Ίσως να είναι μικτή, αφού στις κάτω γωνίες του προσώπου, στους κροτάφους και στις άκρες των ματιών παρουσιάζει και ξηρότητα.

Ευχαριστώ
Το καλύτερο θα ήταν να πάς σε μία αισθητικό να δεί το δέρμα σου και να σου προτείνει εκείνη κάποια κρέμα.
Εγώ χρησιμοποιώ μία της Estee Lauder αυτή
έχει πιο ελαφρυά σύνθεση και δεν βαραίνει το δέρμα. Μυρίζει αγγουράκι!!
Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και ρώτα, είναι το καλύτερο.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:48, 10-10-11:

Ναι κι εγώ σκέφτομαι να απευθυνθώ σε κάποιον "γνώστη". Ίσως να πάω σε κάποιο φαρμακείο για να μου συστήσει κάτι φαρμακευτικό η/ο φαρμακοποιός.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:27, 10-10-11:

Ναι κι εγώ σκέφτομαι να απευθυνθώ σε κάποιον "γνώστη". Ίσως να πάω σε κάποιο φαρμακείο για να μου συστήσει κάτι φαρμακευτικό η/ο φαρμακοποιός.
Της J&J είναι η πιό οικονομική λύση πάντως. Δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ στο πρόσωπο, αλλά εχω δουλέψει στο Χοντο στα ευρείας και την έχω βάλει μόνο στα χέρια. Καλή μου φάνηκε...
Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μια "τσιμπημένη" της chanel (50-60 ευρώ) ΑΛΛΑ, είναι και make up και αντιηλιακό μαζί, οπότε αν τα χρησιμοποιείς αυτά ξεχωριστά θα σε συμφέρει μάλλον (και από το οικονομικό, αλλά και από ευκολία/χρόνο απλώματος).
Κι εγώ μικτο δέρμα έχω, με πολλη λιπαρότητα στη μύτη και ξηρότητα κάτω από τα μάτια και αυτή η κρέμα με έχει βολέψει.
Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα που έχει δειγματάκια ή τεστερ και να δοκιμάζεις μια κρέμα τη φορά σε καθαρό δέρμα να δεις ποιά σου αρέσει, γιατί από "συμβουλες" αισθητικών την έχει πατήσει πολύς κόσμος. Παίρνουν ποσοστά ανάλογα τι θα πουλήσουν και πολύ συχνα "σπρώχνουν" ο,τι τους συμφέρει. (Αυτό στο λέω στάνταρ, από την εμπειρία μου στα Χοντος. Κι εγώ το έκανα για τις ανάγκες της δουλειάς)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 22:19, 10-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Της J&J είναι η πιό οικονομική λύση πάντως. Δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ στο πρόσωπο, αλλά εχω δουλέψει στο Χοντο στα ευρείας και την έχω βάλει μόνο στα χέρια. Καλή μου φάνηκε...
Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μια "τσιμπημένη" της chanel (50-60 ευρώ) ΑΛΛΑ, είναι και make up και αντιηλιακό μαζί, οπότε αν τα χρησιμοποιείς αυτά ξεχωριστά θα σε συμφέρει μάλλον (και από το οικονομικό, αλλά και από ευκολία/χρόνο απλώματος).
Κι εγώ μικτο δέρμα έχω, με πολλη λιπαρότητα στη μύτη και ξηρότητα κάτω από τα μάτια και αυτή η κρέμα με έχει βολέψει.
Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα που έχει δειγματάκια ή τεστερ και να δοκιμάζεις μια κρέμα τη φορά σε καθαρό δέρμα να δεις ποιά σου αρέσει, γιατί από "συμβουλες" αισθητικών την έχει πατήσει πολύς κόσμος. Παίρνουν ποσοστά ανάλογα τι θα πουλήσουν και πολύ συχνα "σπρώχνουν" ο,τι τους συμφέρει. (Αυτό στο λέω στάνταρ, από την εμπειρία μου στα Χοντος. Κι εγώ το έκανα για τις ανάγκες της δουλειάς)
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Αν πάω στο Hondos θα μου δώσουν δειγματάκια; Όσες φορές έχω πάει ποτέ δε δίνουν κάτι παρ'όλο που αφήνω 40+ ευρώ. Μία γνωστή μου που δούλευε εκεί μου έδινε αρωματάκια , αλλά ήταν "γνωστή" μας. Μου είπε ότι συνήθως τα τέστερς τα κρατάνε οι υπάλληλοι.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:31, 10-10-11:

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Αν πάω στο Hondos θα μου δώσουν δειγματάκια; Όσες φορές έχω πάει ποτέ δε δίνουν κάτι παρ'όλο που αφήνω 40+ ευρώ. Μία γνωστή μου που δούλευε εκεί μου έδινε αρωματάκια , αλλά ήταν "γνωστή" μας. Μου είπε ότι συνήθως τα τέστερς τα κρατάνε οι υπάλληλοι.
Λόγω κρίσης, αλλά πιό πολυ επειδή πολλές παίρνανε δείγματα συνέχεια και δεν αγοράζανε ποτέ κρέμες, δεν δίνουν τόσο αβέρτα. Αλλά ακόμα υπάρχουν τα "φακελάκια μιας χρήσης" και αμα τα ζητήσεις και δεν είναι η άλλη βλαμμένη, θα σου δώσει. Βέβαια αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πας σε κάθε εταιρία ξεχωριστά και να ζητήσεις, οπότε δοκίμαζε στο χέρι πρώτα και ζήτα για πρόσωπο μόνο ότι επιλέξεις. Παίρνει χρόνο και είναι λίγο σπαστικό, αλλά από το να κλαις τα λεφτά σου...

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 00:04, 11-10-11:

Λόγω κρίσης, αλλά πιό πολυ επειδή πολλές παίρνανε δείγματα συνέχεια και δεν αγοράζανε ποτέ κρέμες, δεν δίνουν τόσο αβέρτα. Αλλά ακόμα υπάρχουν τα "φακελάκια μιας χρήσης" και αμα τα ζητήσεις και δεν είναι η άλλη βλαμμένη, θα σου δώσει. Βέβαια αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πας σε κάθε εταιρία ξεχωριστά και να ζητήσεις, οπότε δοκίμαζε στο χέρι πρώτα και ζήτα για πρόσωπο μόνο ότι επιλέξεις. Παίρνει χρόνο και είναι λίγο σπαστικό, αλλά από το να κλαις τα λεφτά σου...
Έχεις δίκιο. Αν έχεις πάντως να μου προτείνεις κάποια οικονομική και καλή εταιρία θα χαιρόμουν πολύ να ακούσω

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:11, 11-10-11:

Κοίτα, μπορώ να σου πω ότι η L'oreal, Garnier, Lancome, Maybelline, Redken, Vichy, La Roche-Posay, Helena Rubinstein, Ralph Lauren, Cacharel και πολλές άλλες είναι η ίδια εταιρία. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όλα αυτά είναι τα ίδια ακριβώς, αλλά αρκετά παρασκευάζονται στα ίδια εργοστάσια με πανομοιότυπα συστατικά. Οπότε αν έψαχνα κάτι οικονομικό, θα κοίταγα στις μάρκες ευρείας (Garnier, L'oreal και στις "τυπου φαρμακευτικές" Vichy, La Roche-Posay).
Δεν εχω αγοράσει ποτέ κρέμα από αυτές αλλά γενικά το L'oreal Group of Brands το θεωρώ ποιοτικό.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 12:39, 11-10-11:

Τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ ένα υλικό της L'Oreal για καθαρισμό προσώπου και μου κάνει τέλεια δουλειά. Ίσως κατευθυνθώ σε κάτι της L'Oreal.

Σε ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:23, 11-10-11:

Παρακαλω!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:13, 14-10-11:

Φθινοπωριασε....
Χρωματα...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:24, 14-10-11:

Έχω το δεύτερο και το τρίτο από αυτά! <3
Είναι γαμάτα. Αν και λίγο ακριβούτσικα.
Επίσης έχω και το μαύρο από την ίδια σειρά.

Btw θα ήθελα να κάνω και μια ερωτησούλα.

Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό make up? [που να ενυδατώνει κιόλας,αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα]
Και γενικότερα δηλαδή,εσείς ποιο make up προτιμάτε?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 14-10-11 στις 20:44.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:35, 14-10-11:

Tι τιμή περίπου? Πόσο κάλυψη θες? Προτιμάς υγρό, κρέμα, πούδρα ή μους? Τι τύπο δέρματος έχεις?
Εγώ την προτίμηση μου την έχω γράψει και πιό πριν, είναι αντιηλιακό-ενυδατική-μεικαπ από τη Chanel σε μορφή κρέμας και περνάω και ελάχιστη πούδρα με το πινέλο από πάνω για τη λιπαρότητα σε μέτωπο και μύτη.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:36, 14-10-11:

Εγω Ελενα χρησιμοποιω αντιηλιακη με χρωμα. Υπαρχουν διαφορα μεικ απς στο εμποριο, πρεπει να δοκιμαζεις για να δεις τι σου ταιριαζει στο δερμα. Εχω διαφορα να σου πω, αλλα δεν ξερω αν θα μεινεις εσυ ευχαριστημενη γιατι καθε τυπος γυναικειου προσωπου ειναι διαφορετικος. Καλο ομως να μην το πολυφορτωνεις με μεικ απς. Οσο για τα βερνικια, ναι ειναι ακριβα αλλα εχω παρατηρησει πως κρατανε πολυ καιρο, δε χαλανε. Οποτε ερχεται το ιδιο- τι να παρεις ενα πιο φτηνο και να πρεπει να διορθωνεις καθε λιγο και λιγακι και να σου τελειωνει, τι να αγορασεις ενα και καλο!

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:01, 14-10-11:

Tι τιμή περίπου? Πόσο κάλυψη θες? Προτιμάς υγρό, κρέμα, πούδρα ή μους? Τι τύπο δέρματος έχεις?
Εγώ την προτίμηση μου την έχω γράψει και πιό πριν, είναι αντιηλιακό-ενυδατική-μεικαπ από τη Chanel σε μορφή κρέμας και περνάω και ελάχιστη πούδρα με το πινέλο από πάνω για τη λιπαρότητα σε μέτωπο και μύτη.
Tιμή μέχρι 20 ευρώ ίσως? Eκεί γύρω.

Προτιμώ κρέμα είναι η αλήθεια. Όσο για την επιδερμίδα,έχω μικτή.

Ναι,το διάβασα αυτό που είχες πεί από τη Chanel,
αλλά προφανώς κάτι τέτοιο θα είναι εντελώς εκτός του budget μου.
Για αυτό ρώτησα για μια παραπάνω άποψη,αν γνωρίζετε κάτι. =)

Μind,όχι δεν φορτώνω το πρόσωπο μου,απλά έχω καιρό να πάρω ένα καλό.
Έχω ξεμείνει με ένα πολύ μέτριο που μου είχαν πάρει και θα ήθελα να δώσω κάποια χρήματα για να έχω ένα καλό make up να φοράω όποτε χρειάζεται. ;/

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:40, 15-10-11:

Δες κρεμουλα με χρωμα σε φαρμακευτικα. Υπαρχουν κρεμες με χρωμα απο ελαφριες μεχρι πολυ καλυπτικες, εξαρταται τι αναγκες χρειαζεσαι. Και make up το ιδιο, αν κι επιμενω δε χρειαζεται. Χμ..να σου πω, κανε μια βολτα απο Hondos και πες σε μια κοπελια '' μανταμ, εγω τοσα διαθετω. Δες το προσωπακι μου και εξυπηρετησε με σε περικαλω''
Θα σε συμβουλευσουν οι κοπελες κι οσες βολτες κανεις τοσο θα βλεπεις τι σου ταιριαζει. Γενικα το ''καλο'' ειναι σχετικο. Εχω συστησει ''καλα'' σε φιλες, καποια δεν αρεσαν, μου εχουν συστησει ''καλα'', καποια δε μαρεσαν, γι αυτο σου λεω δοκιμαζε και κατι θα βρεις. Ζητα και δειγματακια αν εχουν, αλλα ειναι μερικες πωλητριες που δε δινουν δειγματα και καλα τελειωσαν ενω τα κρατανε για παρτη τους

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 21:37, 17-10-11:

Έχετε ακούσει κάτι για το μουρουνέλαιο? Ακουσα πως κάνει καλό σε μαλλια, δέρμα και νύχια.
Βέβαια, κάποιοι είπαν πως ίσως προκαλλεί τριχοφυϊα, ισχυει?

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:05, 18-10-11:

εχει καμια να προτεινει καποιο προϊον (σε μορφη σπρευ κατα προτιμηση)για προστασια των μαλλιων απτη θερμοτητα??εχω χρησιμοποιησει ενα που ειχε βγαλει η dove αλλα εκανε τα μαλλια μου πολυ λιπαρα!:/

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 20:36, 18-10-11:

^
Εγώ είχα χρησιμοποιήσει από την L'Oréal ένα,αλλά το βαρέθηκα από ένα σημείο και μετά.

Καλή δουλειά έκανε,αλλά όχι κάτι τρελό που δεν μπορούσα να το πετύχω και μόνη μου or sth.
Ήταν και σε μορφή κρέμας,ενώ θέλω κάτι σε σπρέυ αν υπάρχει όπως λές και εσύ. Δεν έχω βρεί ακόμα, though.
Αν ξέρει κάποια,ας μας πεί. Ευχαριστώ.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:22, 18-10-11:

Ψάξε καλύτερα σε κομμωτήρια, για επαγγελματικά προιόντα, και όχι αυτά του εμπορίου. Μπορεί να είναι πιο ακριβούτσικα, αλλά είναι μπέτερ, και θα' χει και σε σπρέυ στάνταρ.

@Μυρτώ, για το λάδωμα που λες, μήπως βάζεις μεγάλη ποσότητα στο μαλλί; Θέλει ελάχιστο μόνο, και στις άκρες, όχι από την ρίζα. :/

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 12:39, 19-10-11:

ναι το ξερω μονο στις ακρες βαζω αλλα δεν ξερω παντα τα εκκανε να φαινονται λιπαρα κι απο τη στιγμη που σταματησα να το χρησιμοποιω επανηλθαν!

Παράθεση

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GoldenButterfly
H GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H GoldenButterfly έγραψε στις 17:28, 25-10-11:

Παιδια παιδια! Θελω να κανω περμαναντ γνωριζω ηδη οτιδηποτε καλο κακου περι αυτου, και το μονο που θελω ειναι;;;; Ενα αξιοπιστο καλο κομμωτηριο με εμπειρους κομμωτες σε Αθηνα κεντρο ή Πειραια...Ακομη καλυτερα σε Σαλαμινα......

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:27, 25-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από GoldenButterfly
Παιδια παιδια! Θελω να κανω περμαναντ γνωριζω ηδη οτιδηποτε καλο κακου περι αυτου, και το μονο που θελω ειναι;;;; Ενα αξιοπιστο καλο κομμωτηριο με εμπειρους κομμωτες σε Αθηνα κεντρο ή Πειραια...Ακομη καλυτερα σε Σαλαμινα......
Ελευσινα σου κανει?

Παράθεση

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GoldenButterfly
H GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H GoldenButterfly έγραψε στις 23:05, 25-10-11:

Χμ...Ελευσινα ε;; Μου πεφτει ειναι η αληθεια λιγο μακρια...Αφου μενω Σαλαμινα! :/

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:25, 26-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από GoldenButterfly
Χμ...Ελευσινα ε;; Μου πεφτει ειναι η αληθεια λιγο μακρια...Αφου μενω Σαλαμινα! :/
Νομιζα ότι είσαι από τη μεριά των Μεγάρων...Και μετά Μέγαρα-Ελευσίνα είναι 25 λεπτά. Ενώ στον Πειραιά μόνο το παρκάρισμα είναι τόσο!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 01:55, 13-11-11:

μήπως ξέρει καμία κάποια καλή κρέμα / σαπούνι καθαρισμού για τα μαύρα στίγματα;;

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:57, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από granita
μήπως ξέρει καμία κάποια καλή κρέμα / σαπούνι καθαρισμού για τα μαύρα στίγματα;;
Δοκίμασε Clearasil...

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 01:59, 13-11-11:

ευχαριστώ!! βασικά αυτό που φοβάμαι είναι μη μου δημιουργήσει περισσότερα όπως έγινε με μια vichy που είχα!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 02:04, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από granita
ευχαριστώ!! βασικά αυτό που φοβάμαι είναι μη μου δημιουργήσει περισσότερα όπως έγινε με μια vichy που είχα!
Τίποτα! Μπα δε νομίζω, εγώ που τη χρησιμοποιώ τουλάχιστον είναι αρκετά καλή...

Αν δεις πάντως ότι ούτε αυτή σου κάνει, ρώτησε ένα δερματολόγο ποια είναι η κατάλληλη για την επιδερμίδα σου

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 03:48, 13-11-11:

μαλιστα εχω συνταγουλα απο γιαγιακα,υλικα: 2 κερια μελισσας,μιση κουπα του τσαγιου φυτικο ελαιο(αβοκαντο,αμυγδαλελαιο,σταφυλοκουκουτσελαιο,αναλογα την επιδερμιδα,πουλαν στα φαρμακεια),μιση κουπα ανθονερο,15 σταγονες αιθεριο ελαιο επιλογης,για σπυρακια λεμονι ειναι οτι πρεπει.
λιωνουμε σε μπεν μαρυ το κερι με το ελαιο,σε αλλο σκευος το ανθονερο απλα να ζεσταθει.οταν ερθουν σε θερμοκρασια δωματιου,αφου κρυωσουν δλδ,ριχνουμε σταγονα-σταγονα το υγρο στο λαδι-κερι,και το χτυπαμε με μιξερακι του φραπε,γινεται μια ασπρη κρεμα,οταν τελειωσουμε ριχνουμε το αιθεριο ελαιο κι ειναι ετοιμη.

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 10:27, 13-11-11:

εμένα με βόλεψε πολύ το clean n clear πάντως... πολλοι λενε οτι δεν κάνει δουλεια αλλα σε μενα εκανε θαυματα!!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 14:03, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Τίποτα! Μπα δε νομίζω, εγώ που τη χρησιμοποιώ τουλάχιστον είναι αρκετά καλή...

Αν δεις πάντως ότι ούτε αυτή σου κάνει, ρώτησε ένα δερματολόγο ποια είναι η κατάλληλη για την επιδερμίδα σου
Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
μαλιστα εχω συνταγουλα απο γιαγιακα,υλικα: 2 κερια μελισσας,μιση κουπα του τσαγιου φυτικο ελαιο(αβοκαντο,αμυγδαλελαιο,σταφυλοκουκουτσελαιο,αναλογα την επιδερμιδα,πουλαν στα φαρμακεια),μιση κουπα ανθονερο,15 σταγονες αιθεριο ελαιο επιλογης,για σπυρακια λεμονι ειναι οτι πρεπει.
λιωνουμε σε μπεν μαρυ το κερι με το ελαιο,σε αλλο σκευος το ανθονερο απλα να ζεσταθει.οταν ερθουν σε θερμοκρασια δωματιου,αφου κρυωσουν δλδ,ριχνουμε σταγονα-σταγονα το υγρο στο λαδι-κερι,και το χτυπαμε με μιξερακι του φραπε,γινεται μια ασπρη κρεμα,οταν τελειωσουμε ριχνουμε το αιθεριο ελαιο κι ειναι ετοιμη.
Αρχική Δημοσίευση από Sofaki Loony
εμένα με βόλεψε πολύ το clean n clear πάντως... πολλοι λενε οτι δεν κάνει δουλεια αλλα σε μενα εκανε θαυματα!!
ευχαριστώωωωωωω! τη σπιτική συνταγή θα τη φτιάξω, μήπως καταφέρω να αποφύγω τη λύση της κρέμας αλλιώς θα πάρω κάποια απ'αυτές που αναφέρατε! ιδιαίτερα για την claerasil είχα ακούσει ότι είναι πολύ αποτελεσματική!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:38, 13-11-11:

Εχω ένα τζελ clerasil και δεν μ΄αρεσε καθολου. Απλα μου έκανε το δέρμα ΠΟΛΥ ξηρό και δεν καθάριζε καθόλου. Συμφωνώ για το Clean and Clear (ενα πράσινο με μπιλάκια μέσα) ότι βοηθάει πολύ. Ειδικά άμα κάνεις και έναν καθαρισμό μόνη σου μια φορά το μήνα (κάθεσαι πάνω από νερό που βράζει να ανοίξουν οι πόροι και μετά πιέζεις να βγει το σμηγμα) και τις υπόλοιπες μέρες βάζεις clean and clear, το δέρμα θα είναι μιά χαρά. Τουλάχιστον σε μένα.

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 15:04, 13-11-11:

Εχω ένα τζελ clerasil και δεν μ΄αρεσε καθολου. Απλα μου έκανε το δέρμα ΠΟΛΥ ξηρό και δεν καθάριζε καθόλου. Συμφωνώ για το Clean and Clear (ενα πράσινο με μπιλάκια μέσα) ότι βοηθάει πολύ. Ειδικά άμα κάνεις και έναν καθαρισμό μόνη σου μια φορά το μήνα (κάθεσαι πάνω από νερό που βράζει να ανοίξουν οι πόροι και μετά πιέζεις να βγει το σμηγμα) και τις υπόλοιπες μέρες βάζεις clean and clear, το δέρμα θα είναι μιά χαρά. Τουλάχιστον σε μένα.
ρε συ να σε ρωτήσω...μετά από το προϊόν με τα μπιλάκια πρέπει να βάλω κι ενυδατική έτσι; ή όχι;

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 15:36, 13-11-11:

εχει καμια να προτεινει καποιο προϊον (σε μορφη σπρευ κατα προτιμηση)για προστασια των μαλλιων απτη θερμοτητα??εχω χρησιμοποιησει ενα που ειχε βγαλει η dove αλλα εκανε τα μαλλια μου πολυ λιπαρα!
μπορεί να απαντάω λίγο αργά αλλά μια που το είδα είπα να πω κι εγώ τη γνώμη μου...εγώ χρησιμοποιώ ένα της syosss heat protect λέγεται...είναι σε μορφή σπρέι και πολύ καλά και δεν κάνει και ένα σκασμό λεφτά...δεν θυμάμαι τώρα πόσο ακριβώς το είχα πάρει αλλά σίγουρα κάτω από 10 ευρώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 13-11-11 στις 16:27. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους