Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,445 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,067 μηνύματα σε 92,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 419 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:55, 13-11-11:

Θελω να κουρευτω αλλα δεν γνωριζω πως ρε παιδια...
Ειμαι μελαχρινη με μακρυ μαυρο μαλλι ,αρκετα σπαστο εως σγουρο...Κανει πολυ ωραιες μπουκλες στο κατω μερος αλλα οταν φτανει η ωρα να κουρευτω η μανα μου μου λεει πω ειμαι σαν μεταλας...

Γενικα δεν ξερω τι να κανω...Καποιοι μου λενε να ο κουρεω ,καποιοι μου λενε να το αφησω μακρυ γτ ειναι τελειο ...Τωρα δεν ξερω...Ψαχνω για κουρεματα αλλα δεν βρισκω τιποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 18:38, 13-11-11:

ρεεεε άστο μακρύ!! έτσι όπως το περιγράφεις είναι κρίμα να το κουρέψεις!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 19:40, 13-11-11:

Προσπαθούμε σαν τρελές να μακρύνουμε το μαλλί μας και εσύ θα το κόψεις?και δεν είναι καν απλά ίσιο που θα μπορούσε ίσως να θεωρηθεί από κάποιους αδιάφορο...αχάριστη γυναίκα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:46, 13-11-11:

Ψηφίζω κι εγώ μακρύ.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:57, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από granita
ρε συ να σε ρωτήσω...μετά από το προϊόν με τα μπιλάκια πρέπει να βάλω κι ενυδατική έτσι; ή όχι;
Εγώ βάζω μόνο το πρωι και το βραδυ τιποτα γιατι βγάζω λιπαρότητα όσο κοιμάμαι και δεν νιώθω ότι χρειάζεται.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 21:02, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Θελω να κουρευτω αλλα δεν γνωριζω πως ρε παιδια...
Ειμαι μελαχρινη με μακρυ μαυρο μαλλι ,αρκετα σπαστο εως σγουρο...Κανει πολυ ωραιες μπουκλες στο κατω μερος αλλα οταν φτανει η ωρα να κουρευτω η μανα μου μου λεει πω ειμαι σαν μεταλας...

Γενικα δεν ξερω τι να κανω...Καποιοι μου λενε να ο κουρεω ,καποιοι μου λενε να το αφησω μακρυ γτ ειναι τελειο ...Τωρα δεν ξερω...Ψαχνω για κουρεματα αλλα δεν βρισκω τιποτα
κι εγω μακρυ λεω!!!μην κουρεψεις τετοιο μαλλι αστο οσο πιο μακρυ γινεται!!!!

ασε εδω εμεις το παλευουμε κατι χρονια για να φτασει 5 ποντους κατω απτον ωμο

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 21:58, 13-11-11:

Άμα φτάσει το δικό μου κάτω από τον ώμο, πάρτυ θα κάνω.
Δε μακραίνει με ΤΙΠΟΤΑ.
Τόσα χρόνια, τίποτα!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:47, 14-11-11:

Παιδια εμενα ειναι σγουρο κατω απο το στηθος ΑΛΛΑ οταν πηγαινω για κουρεμα εχει ωραιο σχημα,μετα απο 15 μερες γινεται θαμνος.Εχω πολυ χοντρη και πυκνη τριχα και χανει το σχημα του...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Οποτε δεν ξερω....

Η μανα μου λεει πως ειμαι σαν μεταλλας και πως ολοι λενε οτι μικροδειχνω λογω του μαλλιου μου...Θα μου πειτε<<Κακο ειναι αυτο ?>> ..Οχι ...Αλλα οταν ολοι μα ολοι σε περνανε για γυμνασιο (ουτε καν τριτη γυμνασιου) και πας δευτερα λυκειου εκνευριζεσαι ασχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>_<

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 18:54, 14-11-11:

Εγώ έχω ίσια μαλλιά, τα βάφω κόκκινα, είναι μακριά και πάλι μου λένε οτι είναι σαν να πηγαίνω γυμνάσιο, γι αυτό μη σκάς
Πέρα από την πλάκα τώρα, έχεις δοκιμάσει να τα ισιώσεις ποτέ για να δεις πώς είναι;;;

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 18:59, 14-11-11:

Παιδια εμενα ειναι σγουρο κατω απο το στηθος ΑΛΛΑ οταν πηγαινω για κουρεμα εχει ωραιο σχημα,μετα απο 15 μερες γινεται θαμνος.Εχω πολυ χοντρη και πυκνη τριχα και χανει το σχημα του...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Οποτε δεν ξερω....

Η μανα μου λεει πως ειμαι σαν μεταλλας και πως ολοι λενε οτι μικροδειχνω λογω του μαλλιου μου...Θα μου πειτε<<Κακο ειναι αυτο ?>> ..Οχι ...Αλλα οταν ολοι μα ολοι σε περνανε για γυμνασιο (ουτε καν τριτη γυμνασιου) και πας δευτερα λυκειου εκνευριζεσαι ασχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>_<
To σγουρο μακρυ μαλλι ειναι τελειο,μην τα κοψεις!!!
Επειδη και εγω εχω πολυ σγουρο μαλλι,μπουκλες,μηπως αν μετα το μπανιο βαζεις αφρο δεν φουντωνει τοσο πολυ;;; Εγω παντως δεν εχω προβλημα οταν βαζω αφρο...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:01, 14-11-11:

Σε μερικά χρόνια θα χαίρεσαι που μικροδείχνεις
Φιλαρισέ το πολύ έντονα....θα φύγει ο πολύς όγκος και θα γίνουν πιο έντονες οι μπούκλες...
Εγώ έτσι αντιμετωπίζω το θάμνο μου....
Κι έχω επίσης πολύ χοντρή τρίχα και πάρα πολλά μαλλιά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:08, 14-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

Εγώ έτσι αντιμετωπίζω το θάμνο μου....
Κι έχω επίσης πολύ χοντρή τρίχα και πάρα πολλά μαλλιά!
Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Σε λίγο θα μας κλαδεύουν κιόλας!!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:10, 14-11-11:

Ναι, δεν έχει να κάνει το μαλλί ρε παιδιά, αλλά η φάτσα και το σώμα που μικροδείχνεις. Κι εγώ έχω ίσια μαλλιά μακριά/βαμμένα και με περνάνε για 14χρονο.

Όσο για τα μαλλιά σου, όταν ήμουν μιρκή (5η-6η δημοτικού (κάπου εκεί αγόρασα και το πρώτο μου ψαλίδι ισιώματος)) είχα το ίδιο πρόβλημα και θυμάμαι που τα έπιανα συνέχεια αλογοουρά για να μην φαίνονται χάλια, γενικά μισούσα τα σγουρά μου μαλλιά (πιο μικρή είχα ίσια μαλλιά, μετά σγγουρά και τώρα πλέον από το πολύ ίσιωμα η τρίχα έχει ισιώσει) και τεςπα, στο γυμνάσιο πήγα και κουρεύτηκα και έκανα ΦΡΑΤΖΑ, ω ναι, την οποία την ίσιωνα συνέχεια και το μαλλί μου φαινόταν γαμάτο. Το υπόλοιπο μαλλί το έκανα με αφρό ή το ίσιωνα ελάχιστα μόνο για να μην φαίνεται άσχημο, κι αν σου δείξω φωτογραφία με το τότε μαλλί θα νομίζεις ότι είναι ψεύτικο (βέβαια μετά από κάποια φάση, απλά τα ίσιωνα).

Και χωρίς να τα ισιώνεις βέβαια, αν μετά το λούσιμο βάζεις αφρό στα μαλλιά και μετά τα στεγνώσεις, θα δεις ότι θα φαίνονται πολύ πιο σουλουπωμένα. Γενικά πρέπει να ψαχτείς, κανείς δεν έχει το τέλειο μαλλί από μόνος του, εσύ φροντίζοντάς το και περιποιώντας το θα το κάνεις όμορφο, οπότε πάρε αφρό και πειραματίσου, ή ρώτα τη κομμώτρια σου να σου πει τι να τους βάζεις για να φαίνονται οκ.
ΒΤΩ είσαι ΠΟΛΥ τυχερή που έχεις χοντρή τρίχα και πυκνό μαλλί, ρώτα και μας που έχουμε ΛΕΠΤΗ και ΑΔΥΝΑΜΗ τρίχα >.<

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 19:28, 14-11-11:

εγω δεν θα της προτεινα να ερχισει να τα ισιωνει!!και το μαλλι της θα καψει και στο κατω κατω αφου εχει τετοιο μαλλι(μακαρι να ειχα κι εγω χοντρη τριχα,οι δικιες μου σπανε με το παραμικρο)γιατι να το χαλασει??εγω προτεινω αφρο ή 3ερω γω δεν υπαρχουν προιοντα για να μην φριζαρουν τα μαλλια??

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:39, 14-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Σε λίγο θα μας κλαδεύουν κιόλας!!!
H Nτάλια από το παρά πέντε είναι πρότυπο για εμένα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:02, 14-11-11:

και εγώ θάμνος είμαι... κυμματιστό μαλλί, frizzy, χοντρή τρίχα και μεγαλώνει ταχύτατα (αν τα κόψω 2-3 δάχτυλα κάτω από τον ώμο τώρα και τα κόβω 2-3 εκατοστά κάθε 4 μήνες... σε 1 χρόνο θα έχουν φτάσει στην μέση της πλάτης και θα πλησιάζουν προς την μέση)
Μη ισιώνετε το μαλλί σας συχνά... εγώ σε μια φάση το είχα κάψει από το καθημερινό ίσιωμα
Αν έχετε πολύ φουντωτό μαλλί ζητήστε να σας το αραιώσουν (τα κόβουν με ένα ειδικό ψαλίδι)... επιλέξτε το φιλαριστό κούρεμα
Αγαπήστε τις μπούκλες σας
Μια τεχνική που μου είχε δείξει η stylist μου ήταν να στεγνώνω το μαλλί μου με κρύο ή χλιαρό αέρα και καθώς το στεγνώνω να πιάνω τούφες και να τις τυλίγω γύρω από το δάχτυλο μου. Αφού στεγνώσω έτσι το μαλλί, στο τέλος βάζω κερί και shine serum (αυτό όταν είχα μαλλί λίγο πιο κάτω από τον ώμο)... γινόταν κάπως έτσι:

Τώρα που μου είναι πιο μακρύ βάζω αφρό σε βρεγμένα μαλλιά και τα στεγνώνω με κρύο αέρα... ενίοτε δεν βάζω καθόλου αφρό και τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους (αν βγω με βρεγμένο μαλλί έξω δεν φριζάρου καθόλου)

Όταν δεν βαριέμαι, τα τυλίγω με χοντρό σίδερο και τα κάνω κάπως έτσι:

Θα ήθελα να ρωτήσω πως κρατάτε το μακρύ μαλλί χωρίς κόμπους. Τώρα τελευταία αναγκάζομαι να το ισιώνω γιατί μου κάνει τεράστιους κόμπους αν το αφήσω κυμματιστό. Δεν θέλω να το κόψω λίγο πιο κάτω από τους ώμους όπως κάνω συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις... αλλά ούτε και μ' αρέσει αυτή η κατάσταση

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:12, 14-11-11:

Λοιπον πολυ καλο ειναι το ισιωμα αλλα:
1)Δεν εχω σιδερο ισιωματος και μεταξυ μας ουτε θελω να παρω αλλα ουτε και εχω χρηματα.
2)Ειμαι γενικα πολυ απλη ..Δηλαδη θα βαρεθω να κατσω να ισιωσω οοοοοοοοοοοολo μου το μαλλι να παω την αλλη μερα σχολειο.Θα τα στεγνωσω και θα παω να κανω κατι αλλο στο λιγο χρονο που θα μου μεινει πριν πεσω για υπνο .
3)Ο αφρος σε εμενα ναι μεν τα κανει αρκετα σγουρα αλλα την υπομενη μερα θα πεσει...Θα μου πειτε οι νεοι δεσμοι υδρογονου μεταξυ των προτεινων στην τριχα του μαλλιου δεν γινεται να διαρκεσουν για παντα αλλα....
4)Οταν παω να λουστω και εχω βαλει πριν αφρο γινεται το ελα να δεις και το κατσε να ακουσεις.Πρεπει να μεινω ποση και πση ωρα για να ξεμπλεχτουν...

Πιστευω αν το κουρεψω αρκετα θα ηρεμησει λιγακι και η τριχα διοτι οσο να ειναι αποξηρενεται και γρηγορα(ως σγουρη)..
Εντομεταξυ μια μερα πρεπει να το εκαψα αρκετα στις ακρες με το πιστολακι ...

Λοιπον τωρα το μαλλι μου ειναι 13-14 δαχτυλα πιο κατω απο τον ωμο σγουρο θα το κοψω μεχρι να γινουν 5-6-7 δαχτυλα πιο κατω απο τον ωμο και θα κανω μια μικρη χωριστρα στην ακρη

Θα τους βαζω και μετα αφρο και πιστευω θα ειναι πιο ευκλο να το κουμανταρω...Τι λετε?

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:18, 14-11-11:

Για να ξεμπλέκονται εύκολα να χρησιμοποιείς κρέμα μαλλιών και δε θα έχεις θέμα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:19, 14-11-11:

To δικό μου μαλλί μπερδεύεται και στο ίσιο...
Δεν έχω σωτηρία....
Επίσης από τις πολλές βαφές και τα ισιώματα έχει γίνει ένα χαζό ίσιο σπαστό....(και όσο δεν ήθελα την μπούκλα μου τώρα την θέλω πίσω!!! )
Κι επειδή δεν θέλω να το κάψω άλλο....στεγνώνω μαλλί...βάζω κερί και ρόλει....
Επειδή όμως όταν τα βγάζω έχω μπούκλες σαν της μικρής Λουλούς....τα κάνω πάντα απόγευμα και τα βγάζω το βράδυ...
Οπότε μέσα στην νύχτα πέφτουν (ευτυχώς) και έρχεται ένα ωραίο κυματιστό μαλλί...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:31, 14-11-11:

Bαζω μασκα ή γαλακτωμα και τα ξεπμλεκω στο μπανιο ...

Λοιπον ,τι λετε να τα κανω ετσι αυριο κοριτσαρες μου?

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:52, 14-11-11:

είναι κακή ιδέα να τα ξεμπλέκεις βρεγμένα... σπάει πιο εύκολα η τρίχα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν βάζεις αφρό είναι αδύνατο να τα χτενίσεις για να διαλύσεις τους κόμπους όσο είναι στεγνά. Εγώ τα λούζω με τους κόμπους και μετά τα αφήνω στην πετσέτα να στεγνώσουν για 30-60 λεπτά και μετά τα ξεμπερδεύω. Αλλά ρε παιδιά είναι κόλαση. Βάζω κρέμα μαλλιών, μάσκα (1 φορά την εβδομάδα), σιλικόνη, κάτι άλλες κρέμες... μέχρι και σπρευ για παιδάκια έχω πάρει για να ξεμπερδεύουν τους κόμπους. Ακόμα και ίσια να τα κάνω θα σχηματιστούν κόμποι (πιο μικροί μεν, αλλά όχι ανύπαρκτοι), ειδικά τώρα τον χειμώνα όταν φοράω μπουφάν με κουκούλα... μέχρι και ουρά να τα πιάσω θα μπερδευτούν... για τόσο χάλια κατάσταση μιλάω... αλλά δεν θέλω να τα κόψω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:10, 14-11-11:

Τωρα που λετε σιδερο ισιωματος....
Μια φορα κι εγω στις χιλιες ειπα να χρησιμοποιησω (εχω μαλλια προκα και με ογκο και το χρησιμοποιω οταν δε θελω ογκο για να τα ''κατσω'') και το αφησα για ενα 2 ωρο ανοιχτο (γιατι ειχα την εντυπωση οτι σβηνει μονο του καποια στιγμη) και το χα ακουμπησει πανω σε τζαμι. Μα παντα κει πανω το ακουμπουσα.
Ε, το τζαμι ραγισε.

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
είναι κακή ιδέα να τα ξεμπλέκεις βρεγμένα... σπάει πιο εύκολα η τρίχα.
Ναι, συμφωνω. Το ξεμπερδεμα πρεπει να γινεται κατα τη διαρκεια του λουσιματος. Κι οταν παμε κομμωτηριο, καλο ειναι να το ζηταμε να γινεται κι εκει

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 12:04, 15-11-11:

4)Οταν παω να λουστω και εχω βαλει πριν αφρο γινεται το ελα να δεις και το κατσε να ακουσεις.Πρεπει να μεινω ποση και πση ωρα για να ξεμπλεχτουν...

Έχω και εγώ αυτό το μαλλί που περιγράφεις/ετε. Μαζευτήκαμε πολλές
Μην χτενίζεις τα μαλλιά σου πριν λουστείς, αλλά ξέμπλεξέ τα κάπως με τα χέρια σου ίσα ίσα να ξεμπλεχτούν οι τούφες, όχι πολλά πολλά.
Λούζεσαι λοιπόν, βάζεις σαμπουάν και ξεμπλέκεις ταυτόχρονα ό,τι ξεμπλέκεται εύκολα με τα δάχτυλα. Ξεπλένεις και βάζεις μαλλακτική. Παίρνεις μια πηρούνα και χτενίζεις κανονικά. Η μαλλακτική βοηθάει πολύ την όλη διαδικασία, ξεμπλέκονται εύκολα και δε σε πονάει το κεφάλι σου από το τράβηγμα. Ξεπλένεις και είσαι έτοιμη! Δεν ξαναβάζεις χτένα στο μαλλί σου μέχρι το επόμενο λούσιμο, που επαναλαμβάνεις την ίδια διαδικασία.

Εγώ για να μη φουντώνουν επίσης τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους, χωρίς δηλαδή πιστολάκι.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:17, 15-11-11:

Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ είχα μαλλί σγουρό αλλά δε μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου. Οπότε πριν δύο χρόνια άρχισα να το ισιώνω συστηματικά. Χρησιμοποιώντας μετάξι δεν μου έχει καεί. Αν και είναι γενικά πυκνο και ανθεκτικό... Με το σίδερο βρήκα την υγειά μου.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:41, 15-11-11:

Βρε πως στο καλό κάνετε τόσα πράγματα στο μαλλί, δεν έχω ιδέα. Εμένα είναι ελαφρα σπαστό και δεν μπορώ να το ισιώσω με τίποτα (στην άκρη, να γίνει πρόκα, γιατί το υπόλοιπο σχεδόν ίσιο είναι από μόνο του). Αλλά το "χειρότερο" είναι ότι όγκος ή μπούκλα δεν κρατάει καθόλου. Οσες φορές εχω τολμήσει να παω κομμωτήριο για μπούκλα, έχω κάτσει μιάμιση ώρα και σε 10 λεπτά έχει κάτσει όλο. Στο μισάωρο είναι στην φυσική του κατάσταση, κι ας έχει ενα κιλο λακ πάνω. Ο ογκος πάλι...τα στεγνώνω ανάποδα, τα κρεπάρω και σε λίγα λεπτά είναι λες και τα εχει γλειψει αγελάδα. Δεν το συζητάμε καν να μην λουστώ για μια μέρα. Αφού λούζομαι βράδυ και την επόμενη το μεσημέρι είναι μες το λάδι. Τι στο καλο? Καμια ιδέα να το "ξεράνω" κάπως? (οχι βαφες, βαριέμαι να τα βαφω καθε τρεις και λιγο).

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 20:43, 15-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Βρε πως στο καλό κάνετε τόσα πράγματα στο μαλλί, δεν έχω ιδέα. Εμένα είναι ελαφρα σπαστό και δεν μπορώ να το ισιώσω με τίποτα (στην άκρη, να γίνει πρόκα, γιατί το υπόλοιπο σχεδόν ίσιο είναι από μόνο του). Αλλά το "χειρότερο" είναι ότι όγκος ή μπούκλα δεν κρατάει καθόλου. Οσες φορές εχω τολμήσει να παω κομμωτήριο για μπούκλα, έχω κάτσει μιάμιση ώρα και σε 10 λεπτά έχει κάτσει όλο. Στο μισάωρο είναι στην φυσική του κατάσταση, κι ας έχει ενα κιλο λακ πάνω. Ο ογκος πάλι...τα στεγνώνω ανάποδα, τα κρεπάρω και σε λίγα λεπτά είναι λες και τα εχει γλειψει αγελάδα. Δεν το συζητάμε καν να μην λουστώ για μια μέρα. Αφού λούζομαι βράδυ και την επόμενη το μεσημέρι είναι μες το λάδι. Τι στο καλο? Καμια ιδέα να το "ξεράνω" κάπως? (οχι βαφες, βαριέμαι να τα βαφω καθε τρεις και λιγο).
Και εγώ με σπαστό και το ίσιο δε μου κρατά με τίποτα!! Καλά έχω και μύτες κα γυρνούνε συνέχεια.
Και δε μου αρέσει, γιατί δεν είναι μακριά.
Μπουκλωτικό (όπως λέμε ισιωτικό) δεν έχω. Τα κάνω γαλλική πλεξούδα άμα θέλω μπούκλες!
Αρχικά φουντώνουν πολύ, αλλά μετά πέφτουν και....
Για λακ ούτε λόγος! Δε μπορώ τη μυρωδιά και την αίσθηση που αφήνει στο μαλλί μου.
Πέριση τα έλουζα καθημερινά, γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το καλοκαίρι απέφευγα το καθημερινό λούσιμο
και τώρα μπορούν να κρατηθούν κάπως τη δεύτερη μέρα.

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 20:56, 15-11-11:

Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ είχα μαλλί σγουρό αλλά δε μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου. Οπότε πριν δύο χρόνια άρχισα να το ισιώνω συστηματικά. Χρησιμοποιώντας μετάξι δεν μου έχει καεί. Αν και είναι γενικά πυκνο και ανθεκτικό... Με το σίδερο βρήκα την υγειά μου.
Τι εννοείς μετάξι?και εγώ έχω σγουρό μαλλί και επειδή σε κάποια φάση άρχισα να τα ισιώνω συνέχεια κατακάηκαν...τώρα τα αφήνω ως επί το πλείστον σγουρά και τα ισιώνω μια φορά το μήνα ή στις δυο βδομάδες αλλά κάθε φορά που τα βλέπω ίσια μου ρχέται να βάλω το κλάματα...μιλάμε για τέτοια διαφορά με τα σγουρά αλλά τι να κάνω?προσπαθώ να αποδεχτώ τη φύση μου μπας και μακρύνουν λίγο γιατί έχω βαρεθεί να τα βλέπω να φτάνουν μέχρι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και μετά να πρέπει να τα κουρέψω γιατί κάηκαν...βασικά και τώρα που δεν τα ισιώνω ακόμα δεν έχουν συνέλθει η ψαλίδα καλά κρατεί και δεν ξέρω τι να κάνω...χρησιμοποιώ μάσκες επανόρθωσης,δεν χρησιμοποιώ ψαλίδι και ακόμα και για το πιστολάκι(που το έχω στο κρύο) βάζω σπρέι που προστατεύει από τη θερμότητα γενικά δλδ τα ταλαιπωρώ το ελάχιστο δυνατό και ακόμα δεν έχουν συνέλθει...καμιά καλή ιδέα βρε κορίτσια?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:21, 16-11-11:

Οποτε δεν ξερω....

Σε μερικά χρόνια δεν θα σε πειράζει καθόλου να μικροδείχνεις. Εμένα πριν δύο χρόνια με ρωτήσανε τι τάξη πάω

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria

Θα ήθελα να ρωτήσω πως κρατάτε το μακρύ μαλλί χωρίς κόμπους. Τώρα τελευταία αναγκάζομαι να το ισιώνω γιατί μου κάνει τεράστιους κόμπους αν το αφήσω κυμματιστό. Δεν θέλω να το κόψω λίγο πιο κάτω από τους ώμους όπως κάνω συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις... αλλά ούτε και μ' αρέσει αυτή η κατάσταση
Εγώ που έχω σγουρό μαλλί (αν και όχι θαμνοειδές), κάνω τα εξής: πριν το λούσιμο βάζω ελαιόλαδο και αποπάνω μια μάσκα και τα αφήνω μίνιμουμ δέκα λεπτά (συνήθως κάνα μισάωρο) χωρίς να τα χτενίσω. Μετά τα λούζω δύο φορές και στο μεταξύ τα ξεμπλέκω με τα δάχτυλα όσο μπορώ και το ίδιο κάνω και με το κοντίσιονερ. Τα χτενίζω κανονικά μόλις βγω από το μπάνιο και βάζω κρέμα μαλακτική που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Αυτό που λες πως τα βρεγμένα μαλλιά σπάνε πιο εύκολα, εγώ ξέρω πως ισχύει το αντίθετο και τα στεγνά σπάνε πιο πολύ..

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:00, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από sasg
Τι εννοείς μετάξι?και εγώ έχω σγουρό μαλλί και επειδή σε κάποια φάση άρχισα να τα ισιώνω συνέχεια κατακάηκαν...τώρα τα αφήνω ως επί το πλείστον σγουρά και τα ισιώνω μια φορά το μήνα ή στις δυο βδομάδες αλλά κάθε φορά που τα βλέπω ίσια μου ρχέται να βάλω το κλάματα...μιλάμε για τέτοια διαφορά με τα σγουρά αλλά τι να κάνω?προσπαθώ να αποδεχτώ τη φύση μου μπας και μακρύνουν λίγο γιατί έχω βαρεθεί να τα βλέπω να φτάνουν μέχρι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και μετά να πρέπει να τα κουρέψω γιατί κάηκαν...βασικά και τώρα που δεν τα ισιώνω ακόμα δεν έχουν συνέλθει η ψαλίδα καλά κρατεί και δεν ξέρω τι να κάνω...χρησιμοποιώ μάσκες επανόρθωσης,δεν χρησιμοποιώ ψαλίδι και ακόμα και για το πιστολάκι(που το έχω στο κρύο) βάζω σπρέι που προστατεύει από τη θερμότητα γενικά δλδ τα ταλαιπωρώ το ελάχιστο δυνατό και ακόμα δεν έχουν συνέλθει...καμιά καλή ιδέα βρε κορίτσια?
Βασικά το πιστολάκι είναι χειρότερο και από το σίδερο. Δοκίμασε να τα αφήνεις να στεγνώνουν μόνα τους. Θα έχουν και λιγότερο όγκο. Εγώ το καλύτερο αποτέλεσμα το έχω όταν βγαίνω έξω με βρεγμένα μαλλιά

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Αυτό που λες πως τα βρεγμένα μαλλιά σπάνε πιο εύκολα, εγώ ξέρω πως ισχύει το αντίθετο και τα στεγνά σπάνε πιο πολύ..
Ιδέα δεν έχω... μπορεί να μη θυμάμαι καλά Πάντως εμένα με βολεύει περισσότερο να τα χτενίζω όσο είναι στεγνά γιατί αν βραχούν, οι κόμποι πολλαπλασιάζονται και αν τα χτενίσω όταν λούζομαι (όταν βάλω conditioner) θα καραφλιάσω. Το μαλλί μου όσο είναι βρεγμένο, ειδικά όταν στάζει, δεν χτενίζεται εύκολα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 21-11-11 στις 18:52.
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 13:49, 16-11-11:

Βασικά το πιστολάκι είναι χειρότερο και από το σίδερο. Δοκίμασε να τα αφήνεις να στεγνώνουν μόνα τους. Θα έχουν και λιγότερο όγκο. Εγώ το καλύτερο αποτέλεσμα το έχω όταν βγαίνω έξω με βρεγμένα μαλλιά
Το πιστολάκι είναι χειρότερο από το σίδερο όταν το φέρνεις δίπλα στο μαλλί και το κρατάς πολύ ώρα...εγώ το έχω σε απόσταση και το έχω στο κρύο οπότε όχι δεν είναι...και το σίδερο για να μην σου κάψει το μαλλί θα πρέπει να το χρησιμοποιείς για δευτερόλεπτα σε κάθε τούφα που όταν έχεις μαλλί άφρο δεν παίζει να δεις αποτελέσματα...επίσης όταν στεγνώνουν μόνα τους δείχνουν απαίσια ενώ με το πιστολάκι μοιάζουν λες και είναι από κομμωτήριο...ο όγκος τους μ αρέσει γενικά τα θέλω πιο φουντωτά γιατί μου πάνε καλύτερα και φαίνονται πιο περιποιημένα και αντικειμενικά είναι πολυ ωραία ΑΛΛΑ εμένα δεν μου αρέσουν

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:09, 16-11-11:

Καλημέρα πανέμορφες!!
Λοιπόν, οσες κάνετε βαθύ καθαρισμό προσώπου σε επαγγελματία: Πάτε σε ινστιτούτο ή σε δικιά σας; Σε αισθητικό ή δερματολόγο;
Πόσο σας παίρνει, πόση ώρα και πόσα πιλινγκς σας κάνει; (Καποιες κάνουν δύο ελαφριά, αν και θεωρώ δεν αξίζει να κάνει δύο, δηλαδή είμαι σίγουρη, το κάνουν για να παίρνουν περισσότερα)

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:35, 16-11-11:

• 35-40 euros (δεν θυμαμαι ακριβως αυτη τη στιγμη)
  • δερματολογος
  • ο χρονος ειναι αναλογος της αναγκης καθε επιδερμιδας
  • 1 πηλινγκ με οξεα φρουτων, το οποιο ειναι υπεραρκετο (πολυ ελαφρυ επιφανειακο χημικο πηλινγκ και προκαλει μια ιδιαιτερως ηπια ερυθροτητα)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:58, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
  • 1 πηλινγκ με οξεα φρουτων, το οποιο ειναι υπεραρκετο (πολυ ελαφρυ επιφανειακο χημικο πηλινγκ και προκαλει μια ιδιαιτερως ηπια ερυθροτητα)
Χημικό πιλινγκ γιατί; Σε ποιές περιπτώσεις το κάνεις;

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 15:02, 16-11-11:

Μιας και αρχίσαμε να αναφερόμαστε σε ινστιτούτα αισθητικής ξέρει καμία να μου πει πόσο μπορεί να κοστίσει μια επαγγελματική αποτρίχωση?και είναι σίγουρο ότι κάνει δουλειά?πόσο κρατάει?και όποια άλλη πληροφορία είναι καλοδεχούμενη!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:15, 16-11-11:

Μιας και αρχίσαμε να αναφερόμαστε σε ινστιτούτα αισθητικής ξέρει καμία να μου πει πόσο μπορεί να κοστίσει μια επαγγελματική αποτρίχωση?και είναι σίγουρο ότι κάνει δουλειά?πόσο κρατάει?και όποια άλλη πληροφορία είναι καλοδεχούμενη!!!
Κανε λέιζερ αποτρίχωσης να βρεις την υγεία σου κορίτσι μου!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:23, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Χημικό πιλινγκ γιατί; Σε ποιές περιπτώσεις το κάνεις;
Σε καμμια ιδιαιτερη περιπτωση...συμπληρωνει τον καθαρισμο.
Εσυ δλδ τι πηλινγκ κανεις?
Το συγκεκριμενο, οπως ανεφερα ειναι επιφανειακο, τζουζει το διαλυμα κατα την εφαρμογη του και ειναι ακρως αποτελεσματικο στις λεπτες ρυτιδες, παναδες, οσον αφορα στην απαλοτητα και φωτεινοτητα του δερματος... Βεβαια αναλογα με τον τυπο του δερματος και τις "βλαβες" που εχει υποστει το δερμα ο δερματολογος επιλεγει και το καταλληλο διαλυμα οσον αφορα στο βαθος που ενεργει το πηλινγκ.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 15:25, 16-11-11:

Κανε λέιζερ αποτρίχωσης να βρεις την υγεία σου κορίτσι μου!

Έκανα λέιζερ για σχεδόν δύο χρόνια. Εκτός του οτι έδωσα τα μαλλιοκέφαλά μου από χρήματα (80 ευρώ τη φορά χωρίς το μουστάκι), είδα μόνο παροδικά αποτελέσματα.
Αν έχεις σοβαρό πρόβλημα τριχοφυίας που μάλιστα ευθύνεται σε ορμονικά προβλήματα, μην κάνεις λέιζερ. Προτιμότερο είναι να δίνεις 30 ευρώ το μήνα και να κάνεις αποτρίχωση παρά 80 και να τρώς και όλη την ακτινοβολία..

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 15:29, 16-11-11:

Το λέιζερ το φοβάμαι αν και το έχω σκεφτεί δεν ξέρω με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι θέλει κάμποσες συνεδριάσεις και φοβάμαι μήπως μου αφήσει σημάδια κτλ αλλά έχω τρελό πρόβλημα με την τριχοφυία έχω δοκιμάσει τα πάντα και το μόνο που πιάνει στα πόδια μου είναι το ξυραφάκι γι αυτό σκέφτομαι να πάω να μου κάνει ένας επαγγελματίας μήπως ηρεμήσω για λίγο καιρό έχω βαρεθεί να ξυρίζομαι κάθε μέρα

Αν έχεις σοβαρό πρόβλημα τριχοφυίας που μάλιστα ευθύνεται σε ορμονικά προβλήματα, μην κάνεις λέιζερ. Προτιμότερο είναι να δίνεις 30 ευρώ το μήνα και να κάνεις αποτρίχωση παρά 80 και να τρώς και όλη την ακτινοβολία..
Nαι το πρόβλημα είναι ορμονικό έχω αυξημένα ανδρογόνα...δηλαδή δεν είναι μόνιμο το λέιζερ έτσι?εσύ μου προτείνεις τη λύση του αισθητικού αλλά είναι σίγουρο ότι θα κάνει δουλειά?30 ευρώ και να ξεμπλέξω για έναν ολόκληρο μήνα δεν είναι πολλά ίσα ίσα μια χαρά είναι αλλά θα κάνει δουλειά?είναι ο μόνος μου ενδοιασμός...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 21-11-11 στις 18:54. Αιτία: Συνεχόμενες δημοσιεύσεις/ κάνουμε επεξεργασία! :)
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:30, 16-11-11:

Αν έχεις ορμονικό πρόβλημα δεν πιάνει το λέιζερ....και πρέπει να σε ενημερώσει ο γιατρός....
Πριν αρχίσω με είχε ρωτήσει αλλιώς έπρεπε να κάνω εξετάσεις...
Εγώ με το λέιζερ έχω ηρεμήσει...έχω φτάσει να πηγαίνω κάθε εξάμηνο και αν....
Δεν το αλλάζω με τίποτα....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:35, 16-11-11:

Nαι το πρόβλημα είναι ορμονικό έχω αυξημένα ανδρογόνα...δηλαδή δεν είναι μόνιμο το λέιζερ έτσι?εσύ μου προτείνεις τη λύση του αισθητικού αλλά είναι σίγουρο ότι θα κάνει δουλειά?30 ευρώ και να ξεμπλέξω για έναν ολόκληρο μήνα δεν είναι πολλά ίσα ίσα μια χαρά είναι αλλά θα κάνει δουλειά?είναι ο μόνος μου ενδοιασμός...
Συγγνωμη, ενδιαφερεσαι για την περιοχη των ποδιων?
Διοτι εαν η απαντηση ειναι "ναι", τοτε δεν τιθεται θεμα ορμονων. Δεν ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη.
Και ειδικα στα ποδια εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Εχω κανει 4 συνεδριες σε διαστημα 3 χρονων, δηλαδη 2 τον πρωτο χρονο και μετα απο μια φορα τα χρονια που ακολουθησαν και παρολο που οι τριχες μου ειναι αρκετα ανοιχτοχρωμες, πλεον αυτες που βγαινουν ειναι ελαχιστες και μετα απο μηνες (απο την ημερα που εκανα την τελευταια αποτριχωση).

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 15:47, 16-11-11:

Μπορείτε να μου εξηγήσετε λίγο τι παίζει με τις συνεδριάσεις?θέλω να πω πας στην πρώτη συνεδρίαση και σου βγάζει όλες τις τρίχες και μετά κάνεις κάτι σαν συντήρηση?και κάθε πότε πρέπει να κάνεις συνεδριάσεις?η τιμή είναι στάνταρ ή κυμαίνεται ανάλογα με τον τύπο του δέρματος σου,της τρίχας κτλ?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:33, 16-11-11:

Ασχετο αλλα τελικα το κουρεψα το μαλλι μου...Πρεπει να εχασα ισα με τρια κιλα μαλλι ...
Τα εκανα μεχρι την αρχη του σουτιεν και μια μικρη φρατζουλα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φαινομαι για 16!!!

Την ηθελα πιστευω αυτη την αλλαγη=D
Mου ειναι ωραια μωρε....

Σορρι για το ακυρο αλλα μιας και ειχαμε κανει ολοκληρο θεμα...ειπα να το πω ...=3

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 17:35, 16-11-11:

εσενα σ'αρεσουν???αυτο μετραει...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:56, 17-11-11:

τι παίζει με τις συνεδριάσεις?θέλω να πω πας στην πρώτη συνεδρίαση και σου βγάζει όλες τις τρίχες και μετά κάνεις κάτι σαν συντήρηση?και κάθε πότε πρέπει να κάνεις συνεδριάσεις?η τιμή είναι στάνταρ ή κυμαίνεται ανάλογα με τον τύπο του δέρματος σου,της τρίχας κτλ?

Δες λίγο εδώ, για να μη λέμε τα ίδια κι ο, τι απορίες έχεις, τα λέμε
Αποτρίχωση με λέιζερ

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Εσυ δλδ τι πηλινγκ κανεις?
ακρως αποτελεσματικο στις λεπτες ρυτιδες, παναδες,
Δεν εχω τιποτε απο τα δυο και κανω απλο/απαλό πηλινγκ με κόκκους κι αναρωτιεμαι σε ποιες περιπτωσεις κάνει μια κοπέλα χημικό πίλινγκ. Βαθύς (απλός) καθαρισμός ξέρω πως συμπεριλαμβάνει πίλινγκ, μάσκα, υψίσυχνα, υδατική. Τα περαιτέρω είναι αναλόγως τύπου δέρματος. Καποιες αισθητικοι κάνουν δυο πιλινγκ (το ενα πριν τη μασκα και το αλλο μετα) και μου μοιαζει ανουσιο και συμπεραινω πως το κανουν για να τα ''παιρνουν΄' επιπλεον.. πχ 80 ευρουλάκια, ενώ πάνω κάτω τιμές παίζουν χαμηλότερες, απ''οσο έγραψες κι εσύ κι απ''οσα ακούω

Ασχετο αλλα τελικα το κουρεψα το μαλλι μου
Mου ειναι ωραια μωρε....
Μεγειά!!!

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
εσενα σ'αρεσουν???αυτο μετραει...
Οκ, μετράει κυρίως αυτό, αλλά καλό είναι να παίρνουμε και μερικές αξιόπιστες γνώμες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 17-11-11 στις 02:25.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:18, 18-11-11:

Δες λίγο εδώ, για να μη λέμε τα ίδια κι ο, τι απορίες έχεις, τα λέμε
Αποτρίχωση με λέιζερ

Δεν εχω τιποτε απο τα δυο και κανω απλο/απαλό πηλινγκ με κόκκους κι αναρωτιεμαι σε ποιες περιπτωσεις κάνει μια κοπέλα χημικό πίλινγκ. Βαθύς (απλός) καθαρισμός ξέρω πως συμπεριλαμβάνει πίλινγκ, μάσκα, υψίσυχνα, υδατική. Τα περαιτέρω είναι αναλόγως τύπου δέρματος. Καποιες αισθητικοι κάνουν δυο πιλινγκ (το ενα πριν τη μασκα και το αλλο μετα) και μου μοιαζει ανουσιο και συμπεραινω πως το κανουν για να τα ''παιρνουν΄' επιπλεον.. πχ 80 ευρουλάκια, ενώ πάνω κάτω τιμές παίζουν χαμηλότερες, απ''οσο έγραψες κι εσύ κι απ''οσα ακούω
Δε χρειαζεται βρε να εχεις κατι απο αυτα για να κανεις οξεα φρουτων..., απλα κανει δουλεια και σε αυτα. Και οσο βαθυτερο ειναι το χημικο πηλινγκ, τοσο το καλυτερο. Οπως ειπα εχει να κανει με τις αναγκες της καθε επιδερμιδας!
Με τους κοκκους το κανει κανεις και σπιτι του, χαιρω πολυ...
Απλα το συγκεκριμενο που ανεφερα εχει πολυ καλα αποτελεσματα.
Εγω παντως δε θα εδινα ουτε ενα ευρω για να μου κανει καποιος πιλινγκ με κοκκους...το κανω και σπιτι μου.
Τα 80 τα ευρουλακια που λες τα ζητουν στα ινστιτουτα....και μαλιστα σου λενε πως ειναι τοσα και με την εκπτωση που σου κανουν...
Μ@λ@κιες...δεν αξιζει να δινει κανεις τοσα για εναν καθαρισμο. Ειναι υπερβολικο το ποσο. Ιλεος.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:35, 18-11-11:

Η χειμερινή καινούργια collection, την οποία έχω λατρέψει και παραγγείλει ήδη!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:55, 18-11-11:

Ολοι λενε οτι μου πανε περισσοτερο αλλα και εμενα μου αρεσουβ πολυ!
Καταρχας ειναι πολυ πολυ πολυ μαλακα ενω πριν ηταν σαν σταχυα...
Τα αγαπω <3<3<3 =3

Υ.Γ-->Το τριτο μανο απ την αποπανω εικονα το αγαπησα!Τι ομορφο μπλε

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:00, 19-11-11:

Ολοι λενε οτι μου πανε περισσοτερο αλλα και εμενα μου αρεσουβ πολυ!
Καταρχας ειναι πολυ πολυ πολυ μαλακα ενω πριν ηταν σαν σταχυα...
Τα αγαπω <3<3<3 =3

Υ.Γ-->Το τριτο μανο απ την αποπανω εικονα το αγαπησα!Τι ομορφο μπλε
Μη μου βάζεις ιδέες να κουρευτώ Δεν χρειάζομαι και πολύ σπρώξιμο για να τα κόψω ως τον ώμο

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:15, 20-11-11:

Ο καθαρισμός είναι το παν: θέλεις να δείχνει φρέσκο το δέρμα σου που δεν έχεις αξιωθεί να καθαρίσεις; Ακατόρθωτο! Η αρχή για τέλειο δέρμα είναι φυσικά ο σωστός και τακτικός καθαρισμός. Ο καθαρισμός αφαιρεί από την επιδερμίδα σου τις βρωμιές όπως τα υπολείμματα μέικ-απ και την αφήνει απαλή και λαμπερή όπως πρέπει να είναι και εσύ ξεχνάς την θαμπή όψη της. Πλύνε το προσωπάκι σου με κρύο νερό που αναζωογονεί αμέσως το πρόσωπο σου! Εννοείται ότι το σωστό ντεμακιγιάζ είναι απαραίτητο για να απομακρύνεις μια και καλή τα ίχνη του μακιγιάζ από το πρόσωπο σου.

Η ενυδάτωση που θα σου χαρίσει λάμψη: η ενυδατική σου κρέμα γίνεται ο σύμμαχος σου όταν μιλάμε για λαμπερό δερματάκι. Βρες για την ενυδατική που είναι τέλεια για το δικό σου δέρμα και επένδυσε σωστά στην ενυδάτωση της επιδερμίδας σου που είναι το Α και το Ω για τέλεια επιδερμίδα. Αν το δερματάκι σου είναι αφυδατωμένο τότε θα δείχνει θαμπό και άτονο και εσύ θα χάνεις όλο και περισσότερο από τη λάμψη σου. Γι'αυτό ανάλογα με τον τύπο της επιδερμίδας σου (ξηρό, λιπαρό ή μεικτό δέρμα) βρες την κρέμα ημέρας και νύχτας που σου ταιριάζει και άπλωσε την στο δερματάκι σου για να δείχνει φρέσκια. Στην περίπτωση που το ξενύχτι συνδυάζεται με κατανάλωση αλκοόλ (που κάνει την επιδερμίδα σου να φαίνεται ακόμη πιο αφυδατωμένη) πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις ευλαβικά την ενυδατική σου γιατί διαφορετικά δε θα πετύχεις τίποτα.

Μπες στον πάγο: βάλε ένα αγγουράκι στο ψυγείο για καμία ωρίτσα μέχρι να παγώσει και κόψ' το σε ροδέλες και τοποθέτησε το στα ματάκια σου και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δεις τους μαύρους κύκλους να εξαφανίζονται! Το παγωμένο αγγουράκι κάτω από τα μάτια θα τα ανακουφίσει και θα ξεχάσεις τους κύκλους κάτω από τα μάτια και το πρήξιμο και όλοι θα σε ρωτούν αν έκλεισες 24ωρο ύπνου και είσαι τόσο φρέσκια!
Οι σταγόνες να τρέχουν: βάλε στα ματάκια σου σταγόνες για να τα δεις να είναι πιο ξεκούραστα και λαμπερά από ποτέ. Τα σημάδια της κούρασης φεύγουν και η λάμψη έρχεται στο προσωπάκι σου για πάντα!

Womenonly.gr

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 12:32, 20-11-11:

ρε παιδια ξεκινησα πριν κανα μηνα να κανω απολεπιση καθε πρωι για να καθαρισει λιγο το προσωπο μου,αν και δεν ειχα ποτε μεγαλο προβλημα με ακμη και μαυρα στιγματα...και τον τελευταιο καιρο εχω γεμισει σπυρακια!!παιζει να'ναι αντιδραση στο προιον η γινεται απλα επειδη ανοιγουν οι ποροι και σε λιγο καιρο θα φυγουν??

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους