Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,077 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,286 μηνύματα σε 92,207 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 464 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 12:38, 20-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
ρε παιδια ξεκινησα πριν κανα μηνα να κανω απολεπιση καθε πρωι για να καθαρισει λιγο το προσωπο μου,αν και δεν ειχα ποτε μεγαλο προβλημα με ακμη και μαυρα στιγματα...και τον τελευταιο καιρο εχω γεμισει σπυρακια!!παιζει να'ναι αντιδραση στο προιον η γινεται απλα επειδη ανοιγουν οι ποροι και σε λιγο καιρο θα φυγουν??
Τα προϊόντα καθαρισμού (scrub) γενικότερα πρέπει να χρησιμοποιούνται μια ή δύο φορές μέσα στην εβδομάδα νομίζω, όχι συνέχεια. =)
Βρες κάτι σε μορφή gel ίσως, για καθημερινό καθαρισμό του προσώπου.
Βάζε και ενυδατική κρέμα,ανάλογα με τον τύπο του δέρματός σου και θα είσαι μια χαρά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 12:45, 20-11-11:

ειχα αγορασει ενα που ηταν για καθε μερα σχετικα ηπιο!και ενυδατικη εβαζα...τωρα σταματησα να το χρησιμοποιω μπας και φυγουν γιατι εχω γινει χαλια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:52, 20-11-11:

Είμαι άκυρη, αλλά θέλω να τα πω κάπου.
Χτες έκανα το μαλλί κόκκινο, πολύ κόκκινο, ΚΟΚΚΙΝΟ, πρώτη φορά έτσι, άλλες φορές το έκανα απλά πορτοκαλοκόκκινο, και ΤΡΟΜΑΞΑ, δε μου αρέσει, είναι ΠΟΛΥ έντονο (αν και μου πάει η αλήθεια είναι, αλλά του ματς ρε παδίμ), τεςπα, και που λες, μου΄ρθε η έξυπνη ιδέα να τους βάλω λεμόνι, μιας και ξέρω ότι το λεμόνι ανοίγει το μαλλί, μπας και ξεβάψει λίγο.

Ξέρω, ότι έτσι κι αλλιώς με τα λουσίματα θα ανοίξει, αλλά είμαι τόσο περίεργη που δε μπορώ να περιμένω. Ξέρω επίσης ότι μπορώ να το βάψω για να γλιτώσω μια και καλή, ΑΛΛΑ από τη μία δε θέλω γιατί θέλω να δω πώς θα είναι στη συνέχεια, κι από την άλλη δε θέλω να κάνω βαφή πάλι, γιατί θα μείνω καραφλή στο τέλος.

Οπότε, τώρα είμαι μπροστά από τον υπολογιστή και γράφω και το κεφάλι μου είναι μέσα στο λεμόνι (3.15 θα λουστώ, μία ώρα θα το αφήσω) - τον χυμό πάντα, μη φανταστείτε τίποτε φλούδες και κουκούτσια.

Αν ξέρετε κι άλλον φυσικό τρόπο που "ξεβάφει/ανοίγει" τα μαλλιά, εκτός από χαμομήλι, λεμόνι και κανέλα, πείτε μου.

Ευχαριστώ που με διαβάσετε, θα επιστρέψω τον άλλον μήνα με νέο Τεύχος, μόνο στο e-steki.gr, ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 15:26, 20-11-11:

Ελα να μας πεις τι εγινε!!!!!
Εχω απορια/αγωνια το πως θα βγουν.
Τετοια πειραματα δεν κανω ποτε, προτιμω να λουζομαι δυο φορεσ τη μερα για να ανοιξουν παρα να βαλω το οτιδηποτε πανω στο κεφαλι μου!

Ασχετο: τι χρωμα να βαψω νυχια? μπλε ή μπορντω????

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:47, 20-11-11:

Princess καλό μου γιατίιιιι δεν σου άρεσε το κόκκινο? Γαμάτο χρώμα! Τόσο έντονο σου βγήκε?
Πφ. Απλά είναι πολύ ωραίο ρε φίλε.
Τώρα που λές να το ανοίξεις πάντως,δυστυχώς δεν ξέρω άλλον τρόπο εκτός από αυτούς που αναφέρεις,
θα ψάξω πάντως και θα ποστάρω αν βρώ κάτι! ^^

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Ασχετο: τι χρωμα να βαψω νυχια? μπλε ή μπορντω????
Μπορντώ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 20-11-11 στις 16:21.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 15:57, 20-11-11:

Όντως, το κόκκινο είναι υπέροχοοοοοοο!
Αν μου πήγαινε και εγώ θα τα έβαφα, νομίζω!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:14, 20-11-11:

Πως γίνεται να μην σου πάνε συγκεκριμένα χρώματα στα νύχια;

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 16:16, 20-11-11:

Για μαλλια μιλαει, νομιζω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 16:38, 20-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Πως γίνεται να μην σου πάνε συγκεκριμένα χρώματα στα νύχια;
Για μαλλια μιλαει, νομιζω
indeed, για μαλλιά μιλούσα!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:05, 20-11-11:

Μπερδεύτηκα γιατί πιο πάνω λέγατε για νύχια
Μην μου δίνεται σημασία

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:26, 20-11-11:

Τι έγινε με το μαλλί καλέ; Πες κι έχουμε αγωνία!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 18:28, 20-11-11:

Ανησυχω που δεν εμφανιζεται να μας πει τα νεα...

Τελικα τα εκανα μπλε.... Τελεια!!!!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:11, 20-11-11:

Γκερλς! Μετά βγήκα απευθείας, οπότε δε πρόλαβα να σας πω.
Λοιπόν, το μαλλί σαν να άνοιξε ελάχιστα, και να πήρε ένα πιο γλυκό κόκκινο. Δε ξέρω αν βοήθησε το λεμόνι ή το ότι το έλουσα 3 (!) φορές, πάντως άνοιξε, μια αλλαγή την βλέπεις.

Θα κάνω και αύριο(και μεθαύριο και καθημερινά) το ίδιο με το λεμόνι, μέχρι να μου αρέσει, αν και τώρα αρχίζει και μου αρέσει κάπως, αλλά λίγο ακόμα πιο πορτοκαλένιο δε θα με χαλάσει.

Τετοια πειραματα δεν κανω ποτε, προτιμω να λουζομαι δυο φορεσ τη μερα για να ανοιξουν παρα να βαλω το οτιδηποτε πανω στο κεφαλι μου!
Αααα, εγώ πειραματίζομαι εύκολα σε μαλλιά και βαφές. Μπορώ να αναμιξω αποχρώσεις, ώστε να βγει κάποιο άλλο, χωρίς να ρωτήσω κάποιον ειδικό, και προς το παρόν δεν την έχω πάθει ποτέ άσχημα.
Που οκ, στη τελική, το λεμονάκι τι μπορεί να σου κάνει; Να σου κάνει το μαλλί πράσινο;
Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Princess καλό μου γιατίιιιι δεν σου άρεσε το κόκκινο? Γαμάτο χρώμα! Τόσο έντονο σου βγήκε?
Πφ. Απλά είναι πολύ ωραίο ρε φίλε.
Τώρα που λές να το ανοίξεις πάντως,δυστυχώς δεν ξέρω άλλον τρόπο εκτός από αυτούς που αναφέρεις,
θα ψάξω πάντως και θα ποστάρω αν βρώ κάτι! ^^
Έλεναααααα! Ξέρεις ότι λατρεύω το κόκκινο στα μαλλιά, αλλά το χτεσινό παραήταν έντονο ρε συ, τι να πω, και δεν μου έκατσε καλά, επειδή είχα συνηθίσει με άλλη απόχρωση κόκκινου.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:56, 21-11-11:

Η χειμερινή καινούργια collection, την οποία έχω λατρέψει και παραγγείλει ήδη!
Όλα αυτά τα αγόρασες;;; Η μάρκα αύτη είναι πάρα πολύ καλή, αλλά είναι ακριβή σε σχέση με τις υπόλοιπες! Στο site, αν αγοράσεις πολλά, έχει καμία προσφορά ή τα αγοράζεις 12,5 ευρώ το καθένα;

Όσες βάφετε τα μαλλιά σας, βάφετε ανάλογα και τα φρύδια σας;

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:20, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Όλα αυτά τα αγόρασες;;; Η μάρκα αύτη είναι πάρα πολύ καλή, αλλά είναι ακριβή σε σχέση με τις υπόλοιπες! Στο site, αν αγοράσεις πολλά, έχει καμία προσφορά ή τα αγοράζεις 12,5 ευρώ το καθένα;

Δεν τα αγόρασα λιανική αλλά χονδρική μου τα φέρνει η κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια. Της λέω ποια θέλω και μου τα φέρνει σχεδόν στη μισή τιμή.
Δεν ξέρω για το σαιτ, δεν έχω αγοράσει απο εκεί ποτέ. Γενικότερα, ασχολούμαι πάρα πολύ με τα νύχια μου, το κατέχω το άθλημα και θέλω να είναι πάντα περιποιημένα, οπότε αγοράζω πολλά να αλλάζω συνέχεια!

Όσο για τα φρύδια, δεν μου άρεσαν ποτέ τα βαμμένα, τα δικά μου ευτυχώς είναι ξανθά και δεν φαίνονται οπότε τα βάφω εγώ λίγο με μολυβάκι όποτε θελήσω.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:52, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Ναι, τα βάφω (που σιγά το φρύδι που έχω εγώ ας πούμε, 2 τριχούλες, κι αυτές είναι καστανόξανθες φάση), αλλά μη φανταστείς ίδιο χρώμα, λίίίγο πιο ανοιχτό από το φυσικό τους χρώμα, ίσα ίσα για να μην φαίνεται πολύ διαφορά, αλλά θεωρώ ότι όταν κάποια τα βάφει ξανθά τα μαλλιά της, είναι άσχημο θέαμα το μαύρο φρύδι, οπότε εκεί είναι απαραίτητο κατά τη γνώμη μου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:23, 21-11-11:

Θέλω και εγώ να τα βάψω κόκκινα αλλά όλοι μου λένε να μην χαλάσω το μαλλί μου(καστανόξανθο) γιατί είναι ωραίο.Αλλά εγώ είμαι ξεροκέφαλη και δεν ακούω κανέναν οπότε θα τα κάνω!Απλά φοβάμαι μήπως δεν μου πηγαίνουν!

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και το ξέχασα είναι τι λέτε εσείς;Να το τολμήσω;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Ηρώ_ : 21-11-11 στις 19:43. Αιτία: Αφηρημένηηη!
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 19:53, 21-11-11:

πες πρώτα στο κομμωτήριο που θα πας να σου βρουν το χρώμα των μαλλιών σου και μετά δοκίμασέ το...το πολύ πολύ αν δεν σ'αρέσει τα ξαναβάφεις κι επαναφέρεις το φυσικό σου...δεν θα είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά σιγά!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:55, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από granita
πες πρώτα στο κομμωτήριο που θα πας να σου βρουν το χρώμα των μαλλιών σου και μετά δοκίμασέ το...το πολύ πολύ αν δεν σ'αρέσει τα ξαναβάφεις κι επαναφέρεις το φυσικό σου...δεν θα είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά σιγά!
Το θέμα είναι ότι θα το μετανιώσω μετά γιατί μου αρέσουν τα μαλλιά μου αλλά αγαπώ και τα κόκκινα!
Ναι,είμαι αποφασιστική!Το ξέρω!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 20:01, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Το θέμα είναι ότι θα το μετανιώσω μετά γιατί μου αρέσουν τα μαλλιά μου αλλά αγαπώ και τα κόκκινα!
Ναι,είμαι αποφασιστική!Το ξέρω!
χαχαχαχαχα κοίτα η αλήθεια είναι ότι σ'αυτήν την ηλικία όλες θέλουμε να βάψουμε το μαλλί μας και φοβόμαστε μη χάσουμε το φυσικό μας... κι εμένα που είναι περίπου ίδιο χρώμα με το δικό σου, αλλά σε λίγο πιο σκούρο θέλω να το κάνω ένα σκούρο κόκκινο προς το καστανό...για όλες εμάς, λοιπόν, υπάρχει μια φοβερή εφεύρεση.....τα χρωμοσαμπουάν! υπάρχουν σε ότι χρώμα θες, είναι σχετικά φθηνά και μόλις λουστείς 1-2 φορές φεύγει το χρώμα κι επιστρέφεις στο κανονικό σου!!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 20:04, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από granita
χαχαχαχαχα κοίτα η αλήθεια είναι ότι σ'αυτήν την ηλικία όλες θέλουμε να βάψουμε το μαλλί μας και φοβόμαστε μη χάσουμε το φυσικό μας... κι εμένα που είναι περίπου ίδιο χρώμα με το δικό σου, αλλά σε λίγο πιο σκούρο θέλω να το κάνω ένα σκούρο κόκκινο προς το καστανό...για όλες εμάς, λοιπόν, υπάρχει μια φοβερή εφεύρεση.....τα χρωμοσαμπουάν! υπάρχουν σε ότι χρώμα θες, είναι σχετικά φθηνά και μόλις λουστείς 1-2 φορές φεύγει το χρώμα κι επιστρέφεις στο κανονικό σου!!
Α,δεν θέλω έτσι!
Θα τα βάψω.Το πήρα απόφαση!Και αν δεν μου αρέσουν θα πέσω σε κατάθλιψη!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 20:10, 21-11-11:

Α,δεν θέλω έτσι!
Θα τα βάψω.Το πήρα απόφαση!Και αν δεν μου αρέσουν θα πέσω σε κατάθλιψη!
χαχα έτσι!! ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα!!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 20:13, 21-11-11:

Ναι,θα σας ενημερώσω!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:08, 21-11-11:

Καλύτερα είναι επειδή είσαι μικρή να μη τα βάψεις ακόμα - έχεις χρόνια ακόμα μπροστά σου για πειραματισμούς. Ή τέλος πάντων αν θες οπωσδήποτε, δοκίμασε πρώτα ένα χρωμοσαμπουάν να δεις περίπου πως θα είναι κι αν σου αρέσουν κάνε και κανονική βαφή. Αλλά πίστεψε με ..έχεις τόσα πολλά χρόνια μπροστά σου που θα βαρεθείς - πόσες φορές λεω στην μαμά μου πως θέλω να τα γυρίσω στο φυσικό μου και δεν μ' αφήνει γιατί λέει πως είναι αδιάφορο και τόσα χρόνια τα βάφω..

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 21:17, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Καλύτερα είναι επειδή είσαι μικρή να μη τα βάψεις ακόμα - έχεις χρόνια ακόμα μπροστά σου για πειραματισμούς. Ή τέλος πάντων αν θες οπωσδήποτε, δοκίμασε πρώτα ένα χρωμοσαμπουάν να δεις περίπου πως θα είναι κι αν σου αρέσουν κάνε και κανονική βαφή. Αλλά πίστεψε με ..έχεις τόσα πολλά χρόνια μπροστά σου που θα βαρεθείς - πόσες φορές λεω στην μαμά μου πως θέλω να τα γυρίσω στο φυσικό μου και δεν μ' αφήνει γιατί λέει πως είναι αδιάφορο και τόσα χρόνια τα βάφω..
Το σκέφτομαι και αυτό αλλά μου έχει κολλήσει τώρα ότι θέλω να το κάνω!
Βέβαια το σκέφτομαι συνέχεια..από την μία θέλω και από την άλλη όχι!

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 21:54, 21-11-11:

Το σκέφτομαι και αυτό αλλά μου έχει κολλήσει τώρα ότι θέλω να το κάνω!
Βέβαια το σκέφτομαι συνέχεια..από την μία θέλω και από την άλλη όχι!
Δοκίμασέ το καλέ,σιγά.

Αν σου αρέσει καλώς,αλλιώς δεν το ξανακάνεις ξερωγω,το αφήνεις για κάποια χρόνια αργότερα.

Πάρε κάποιες συμβουλές από κομμωτήριο για το χρώμα και όλα ok.

Έχω ένα σχετικό κόλλημα με το κόκκινο πάντως,μου αρέσει πολύ.
Δεν το έχω τολμήσει ποτέ,τα βάφω συνήθως 1-2 τόνους πιο σκούρα (μαύρο βγαίνει,το φυσικό μου είναι σκούρο καστανό.)
Και πότε-πότε τα κάνω και blue black αλλά οκ,το κόλλημα δεν το έχω ξεπεράσει yet.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 22:01, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Δοκίμασέ το καλέ,σιγά.

Αν σου αρέσει καλώς,αλλιώς δεν το ξανακάνεις ξερωγω,το αφήνεις για κάποια χρόνια αργότερα.

Πάρε κάποιες συμβουλές από κομμωτήριο για το χρώμα και όλα ok.

Έχω ένα σχετικό κόλλημα με το κόκκινο πάντως,μου αρέσει πολύ.
Δεν το έχω τολμήσει ποτέ,τα βάφω συνήθως 1-2 τόνους πιο σκούρα (μαύρο βγαίνει,το φυσικό μου είναι σκούρο καστανό.)
Και πότε-πότε τα κάνω και blue black αλλά οκ,το κόλλημα δεν το έχω ξεπεράσει yet.
Θα το κάνω ρε συ!Δεν μπορώ!
Και ότι γίνει έγινε!

Αφού σου αρέσει γιατί δεν το κάνεις;

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 22:03, 21-11-11:

Υπάρχουν οι φυτικές βαφές γιατί καλό ειναι, αφού είσαι τόση μικρή _Ηρω_ να αφήνεις το μαλλάκι σου στο φυσικο του χρωμα.....
Κι εγω που είναι φυσικη καστανόξανθη πέρσι Σεπτεμβριο αποφασισα να κόψω τα μακρια μου μαλλια σε κοντο ασύμμετρο καρεδάκι και να τα βαψω κοκκινα.....πρωτη φορα τα εχω βαμμένα, εδώ και ένα χρόνο!
Μην ταλαιπωρείτε από τόσο νωρίς τα μαλλάκια σας..... Παιξτε με χτενίσματα... Τα νειάτα και η γλυκάδα που φερνουν στο πρόσωπο είναι μόνο μια φορά Απολαύστε το!!!
Εγώ στην ηλικία σου απλά αλλαζα κουρεματα.. θα μου πεις άλλες εποχές ...κατανοητό.....
Αν θες ντε και σωνει να τα βαψεις καλύτερα φυτικές... υπάρχουν σε όλα τα κομμωτήρια....

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:13, 21-11-11:

γιατι μου φαινεται πως ολες οι κοπελες στο στεκι ή τα εχουν ή θελουν να βαψουν κοκκινα τα μαλλια τους??

κι εγω σαν την ηρω ειμαι!θελω παρα πολυ να τα βαψω κοκκινα ομως ολοι μου λενε πως εχω πολυ μοναδικο χρωμα και να μην το χαλασω!!(κι εμενα καστανοξανθο ειναι,αν και πλεον ειναι σχεδον ξανθο)και επειδη ειχα ψαξει για χρωμοσαμπουαν,η αποχρωση του κοκκινου που θελω δεν υπαρχει σε μια μαρκα που να μην εχει αμμωνοια!!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 22:16, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Υπάρχουν οι φυτικές βαφές γιατί καλό ειναι, αφού είσαι τόση μικρή _Ηρω_ να αφήνεις το μαλλάκι σου στο φυσικο του χρωμα.....
Κι εγω που είναι φυσικη καστανόξανθη πέρσι Σεπτεμβριο αποφασισα να κόψω τα μακρια μου μαλλια σε κοντο ασύμμετρο καρεδάκι και να τα βαψω κοκκινα.....πρωτη φορα τα εχω βαμμένα, εδώ και ένα χρόνο!
Μην ταλαιπωρείτε από τόσο νωρίς τα μαλλάκια σας..... Παιξτε με χτενίσματα... Τα νειάτα και η γλυκάδα που φερνουν στο πρόσωπο είναι μόνο μια φορά Απολαύστε το!!!
Εγώ στην ηλικία σου απλά αλλαζα κουρεματα.. θα μου πεις άλλες εποχές ...κατανοητό.....
Αν θες ντε και σωνει να τα βαψεις καλύτερα φυτικές... υπάρχουν σε όλα τα κομμωτήρια....
Αχ μου λέτε όλοι διαφορετικά και δεν ξέρω τι να κάνω!Έχετε δίκιο πάντως!
Έχω κάνει ήδη κόκκινες ανταύγειες οπότε μπορεί να κάνω πιο πολλές αυτή τη φορά και μετά να σκεφτώ τι θα κάνω!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 22:30, 21-11-11:

Από το να κάνεις ανταύγειες καλύτερα βάψε όλο το μαλλί ..... οι ανταύγειες καταστρέφουν το μαλλί ....

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 22:32, 21-11-11:

Από το να κάνεις ανταύγειες καλύτερα βάψε όλο το μαλλί ..... οι ανταύγειες καταστρέφουν το μαλλί ....
Ναι;Δεν το ήξερα αυτό!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 00:00, 22-11-11:

Και οι ανταύγειες και η βαφή όταν ξεπερνούν τους 2-3 τόνους σε "άνοιγμα" από το φυσικό την ίδια καταστροφή προξενούν.
Απλά όταν έχεις ανταύγειες φαίνεται η διαφορά με τις άβαφτες τούφες που είναι πιο υγιείς.
Αν κάνεις ανταύγεια μέχρι 2 τόνους, δεν θα έχεις μεγάλη φθορά, αλλά δεν θα είναι και το ίδιο έντονο το αποτέλεσμα με τη συνολική βαφή, εκτός κι αν κάνει κανείς πολλές.
Τώρα σχετικά με το κόκκινο, οκ εντυπωσιακό, απλά με εκνευρίζει που ξεβάφει γρήγορα και γίνεται ένα τραγικό πορτοκαλοκοκκινοκεραμιδόξεβαμμένο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 00:55, 22-11-11:

Παιδιά ντάξει, μικρή δεν είναι για να τα βάψει. Εγώ 1η λυκείου άρχισα να βάφω όλο το μαλλί (όχι κόκκινο βέβαια) και δεν έπαθα και τίποτα, απλά οκ, πιο πολύ με κουράζει η ρίζα και ότι πρέπει συνέχεια να το βάφω, παρά το ότι μου καταστρέφει το μαλλί.
Γι' αυτό λέω σε όσες δεν έχουν βαμμένο μαλλί και δεν είναι τόσο καμμένες στο να το βάψουν, να ΜΗΝ το βάψουν, γιατί κουράζει το "ααα βγήκε η ρίζα, θέλει βαφή", γιατί στη τελική το αποτέλεσμα μπορεί να σου αρέσει του χρώματος, απλά μετά θέλει συνέχεια και αν δεν το' χες βάψει θα έκανες και οικονομία τόσα λεφτά -.-

Και δε ξέρω για τις άλλες, αλλά μετά μπαίνεις στο τρυπάκι στο να τα αλλάζεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να έχω κρατήσει ένα χρώμα πάνω από 5 μήνες ας πούμε, γιατί όταν θέλω αλλαγή, συνήθως το βάφω, παρά το κόβω (ε, αγαπάμε μακριά μαλλιά εξάλλου), οπότε ξεσπάω εκεί. Μόνο μαύρο δεν το έχω κάνει ποτέ, γιατί το θεωρώ πολύ άγριο για μένα.

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Και οι ανταύγειες και η βαφή όταν ξεπερνούν τους 2-3 τόνους σε "άνοιγμα" από το φυσικό την ίδια καταστροφή προξενούν.
Απλά όταν έχεις ανταύγειες φαίνεται η διαφορά με τις άβαφτες τούφες που είναι πιο υγιείς.
Αν κάνεις ανταύγεια μέχρι 2 τόνους, δεν θα έχεις μεγάλη φθορά, αλλά δεν θα είναι και το ίδιο έντονο το αποτέλεσμα με τη συνολική βαφή, εκτός κι αν κάνει κανείς πολλές.
Τώρα σχετικά με το κόκκινο, οκ εντυπωσιακό, απλά με εκνευρίζει που ξεβάφει γρήγορα και γίνεται ένα τραγικό πορτοκαλοκοκκινοκεραμιδόξεβαμμένο.
Κάτσε, επειδή εγώ έχει τύχει να κάνω μόνο ξανθές/πλατινέ ανταύγειες, οι οποίες γίνονται με ντεκαπάζ, δεν γίνεται το ίδιο και σε όλες τις αποχρώσεις για "καλύτερο" αποτέλεσμα; Δηλαδή και οι κόκκινες ανταύγειες για να φανούν, πρέπει να περάσουν από ντεκαπάζ, ενώ αν απλά το βάψεις όλο, δε θα χρειάζεται ντεκαπάζ το μαλλί (πχ. εγώ το πέτυχα χωρίς το δικό μου).
Ρωτάω δε ξέρω ε.

Ναι, η βλακεία του κόκκινου είναι ότι ξεβάφει ΠΟΛΥ γρήγορα, θυμάμαι το καλοκαίρι που το έβαφα κάθε 1μηνός και κάθε 15, δηλαδή κάθε 15 μέρες βαφή και έχω ακόμα μαλλιά.

@Ηρώ αν το θέλεις τόσο πολύ βάψτο, αλλά μετά αν δε σ' αρέσει μη περιμένεις να μην το ξαναβάψεις για να ξαναβγεί το φυσικό σου, γιατί θα φαίνεται χάλια η διαφορά με τη ρίζα και το κόκκινο, αλλά πιστεύω θα σου αρέσει.
Μπορείς κιόλας, να το κοκκινίζεις σιγά σιγά, βλέποντας και κάνοντας.
Αν έχεις και λευκό δέρμα θα σου πηγαίνει σίγουρα πάντως, μη το φοβάσαι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:09, 22-11-11:

Έχει δοκιμάσει καμια feather extensions; Σκέφτομαι να βάλω μερικά

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 14:47, 22-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
@Ηρώ αν το θέλεις τόσο πολύ βάψτο, αλλά μετά αν δε σ' αρέσει μη περιμένεις να μην το ξαναβάψεις για να ξαναβγεί το φυσικό σου, γιατί θα φαίνεται χάλια η διαφορά με τη ρίζα και το κόκκινο, αλλά πιστεύω θα σου αρέσει.
Μπορείς κιόλας, να το κοκκινίζεις σιγά σιγά, βλέποντας και κάνοντας.
Αν έχεις και λευκό δέρμα θα σου πηγαίνει σίγουρα πάντως, μη το φοβάσαι.
Λευκό δέρμα έχω.
Εχθές τα έβαψε μια φίλη μου,που έχουμε τα ίδια χρώματα,το χρώμα που θέλω και της πήγαινε!Οπότε πιστεύω θα μου πηγαίνει!Τώρα θα δείξει!

Όσο για τις κόκκινες ανταύγειες που είπες εγώ δεν έκανα ντεκαπάζ....τις πέρασα από πάνω και μια χαρά κατακόκκινες φαίνονταν!

Α,και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω!Έχω πολύ λεπτή τρίχα και τα μαλλιά μου αν δεν τα λούσω καθημερινά λαδώνουν.Και επειδή δεν μπορώ να τα βλέπω και να τα νιώθω λαδωμένα τα λούζω κάθε μέρα.Κάνει κακό στα μαλλιά;

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 15:08, 22-11-11:

εγω αποσο γνωριζω κανει σχετικα κακο...δεν ειναι οτι τα καταστρεφει απλα αφυδατωνονται και μετα σπαει πιο ευκολα η τριχα και γενικα ειναι πιο αδυναμη...οποτε καλο θα ηταν να λουζεσαι τουλαχιστον μερα παρα μερα...(κι εγω αυτο κανω γιατι και μενα λαδωνουν σχετικα γρηγορα)

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:06, 22-11-11:

Τα δικά μου τα μαλλιά μια ανοίγουν μια σκουραίνουν.
Είμαι ξανθιά (όχι το πολύ ανοιχτό!) και το καλοκαίρι αντί να ανοίξει έκλεισε το χρώμα.
Τώρα που χειμώνιασε άνοιξε.
Μου αρέσει το ανοιχτό και το καλοκαίρι σκεφτόμουν σοβαρά να τα βάψω. Αλλά είχα δισταγμούς!
Ξέρω για το λεμόνι και το χαμομήλι, αλλά δε το έχω δοκιμάσει.

Κάτι άλλο.
Τα πόδια και τα χέρια μου (όχι παλάμες-πατούσες) ξεραίνονται και ξεπετσιάζουν και δε φαίνεται ωραίο.
Η ενυδατική θα κάνει κάτι;

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 22:10, 22-11-11:

Α,και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω!Έχω πολύ λεπτή τρίχα και τα μαλλιά μου αν δεν τα λούσω καθημερινά λαδώνουν.Και επειδή δεν μπορώ να τα βλέπω και να τα νιώθω λαδωμένα τα λούζω κάθε μέρα.Κάνει κακό στα μαλλιά;
Σύμφωνα με τον Διευθυντή της Δερματολογίας ΔΕΝ πειράζει να τα λούζεις συχνά.
Φαντάζομαι βέβαια ότι θα πρέπει να χρησιμοποιείς κατάλληλο σαμπουάν.

Οι συμβουλές του σχετικά με τα μαλλιά:
  • Αποφυγή βαφών/περμανάντ.
  • Να αποφεύγουμε το πιστολάκι. Αν πρέπει οπωσδήποτε να τα στεγνώσουμε με πιστολάκι, να το κρατάμε μακριά και να το έχουμε σε όσο το δυνατόν πιο χαμηλή θερμοκρασία.
  • Να χρησιμοποιούμε όξινο σαμπουάν. Σημείωση: Τα όξινα σαμπουάν δεν κάνουν πολύ αφρό, οπότε μπορεί να μην αισθανόμαστε ότι καθαρίζουν τα μαλλιά, αλλά είναι καλύτερα για τα μαλλάκια μας.
  • Γενικά να μην τα κακομεταχειριζόμαστε (π.χ. να μην κάνουμε βίαιες κινήσεις).

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:59, 23-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope

• Να αποφεύγουμε το πιστολάκι. Αν πρέπει οπωσδήποτε να τα στεγνώσουμε με πιστολάκι, να το κρατάμε μακριά και να το έχουμε σε όσο το δυνατόν πιο χαμηλή θερμοκρασία.
  • Να χρησιμοποιούμε όξινο σαμπουάν. Σημείωση: Τα όξινα σαμπουάν δεν κάνουν πολύ αφρό, οπότε μπορεί να μην αισθανόμαστε ότι καθαρίζουν τα μαλλιά, αλλά είναι καλύτερα για τα μαλλάκια μας.
Πως καταλαβαίνουμε οτι κάποιο σαμπουάν είναι όξινο; Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα;

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:16, 23-11-11:

Θέλεις να πέσεις για ύπνο και αν γίνεται να ξυπνήσεις πιο κούκλα από ποτέ; Φυσικά και γίνεται! Μάθε όλα τα μυστικά που θα σε βοηθήσουν να δείξεις πιο κούκλα από ποτέ και ξέχασε ρυτίδες, κοκκινίλες και μαύρους κύκλους ενώ απόλαυσε επιτέλους την πιο λαμπερή εκδοχή της επιδερμίδας σου!

Πλύνε το προσωπάκι σου νωρίς: κάντο συνήθεια να πλένεις το προσωπάκι σου λίγες ώρες πριν πέσεις για ύπνο. Όπως λένε οι δερματολόγοι, αν περιμένεις να καθαρίσεις το προσωπάκι σου όταν νιώθεις εξαντλημένη και έτοιμη να κοιμηθείς, το πιο πιθανό είναι να μην δώσεις την απαραίτητη προσοχή και έτσι θα επιτρέψεις στις τοξίνες να εγκατασταθούν στο δερματάκι σου όλο το βράδυ πράγμα που είναι τουλάχιστον καταστροφικό για την επιδερμίδα σου!

Κοιμήσου ανάσκελα: αν θέλεις το δερματάκι σου να ακτινοβολεί το πρωί, πρέπει να κοιμάσαι ανάσκελα! Το κεφαλάκι σου ζυγίζει κάποια κιλάκια και έτσι ασκεί μεγάλη πίεση στο προσωπάκι σου ειδικά κατά τη διάρκεια της νύχτας, και έτσι θα αποφύγεις την εμφάνιση των λεπτών γραμμών στο προσωπάκι σου αν κοιμάσαι ανάσκελα. Πολλοί δερματολόγοι υποστηρίζουν ότι μπορούν να καταλάβουν πώς κοιμάται ο καθένας από τις ρυτίδες που έχουν!

Μεταξένια μαλλάκια το πρωί: συνήθως ξυπνάς αναμαλλιασμένη και σου παίρνει αρκετή ώρα μέχρι να δαμάσεις την ζούγκλα των μαλλιών σου; Η λύση έρχεται και εδώ να σου δώσει μια ανάσα: πριν πέσεις για ύπνο, τύλιξε τα μαλλάκια σου σε ένα μεταξένιο φουλάρι και φρόντισε το μαξιλάρι σου να είναι μεταξένιο έτσι ώστε να προστατεύεις την τριχούλα σου κατά τη διάρκεια του ύπνου και το πρωί τα μαλλάκια σου θα είναι πιο απαλά από ποτέ!
Αν αυτό που θέλεις είναι όγκος και ανάλαφρες μπούκλες, τότε δεν έχεις παρά όταν κοιμηθείς να τυλίξεις τα μαλλιά σου σε ένα ψηλό κότσος μπαλαρίνας και το πρωί που θα τα ξεδιπλώσεις θα έχεις τις πιο σέξι ανάλαφρες κυματιστές μπούκλες που μπορείς να φανταστείς!

Βάλε τη βαζελίνη σου: η βαζελίνη είναι ένα πολύ σημαντικό προϊόν που καταφέρνει να μαλακώσει τα πιο δύσκολα και "σκληρά" σημεία του κορμιού σου όπως τους αγκώνες, τα γόνατα και τις φτέρνες που συχνά είναι πολύ αφυδατωμένα και η επιδερμίδα εκεί δεν είναι καθόλου απαλή. Επίσης η βαζελίνη μπορεί να απαλύνει τις λεπτές γραμμές του προσώπου σου!
Έτσι αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να απλώσεις την βαζελίνη πριν πέσεις για ύπνο έτσι ώστε να δράσει όλο το βράδυ και το πρωί να έχεις μαλακώσει τα πιο απαιτητικά σου σημεία! Άπλωσε στις φτέρνες σου βαζελίνη και βάλε τις καλτσούλες σου για να βεβαιωθεί ότι η βαζελίνη θα κάνει δουλειά όλη τη νύχτα και το πρωί που θα ξυπνήσεις θα δεις τις φτέρνες σου πιο απαλές από ποτέ!

Ενυδάτωση η αρχή της επιδερμίδας σου: δεν υπάρχει τίποτα πιο σημαντικό από την ενυδάτωση του δέρματος. Η κρέμα νύχτας είναι απαραίτητη πριν πέσεις για ύπνο και εσύ δεν έχεις παρά να την απλώσεις επιμελώς στο δέρμα σου έτσι ώστε να εξαφανίσεις την ξηροδερμία και τις κοκκινίλες. Ένα σωστά ενυδατωμένο δέρμα δείχνει να ακτινοβολεί ειδικά μετά τον βραδινό ύπνο και φυσικά το πρωί λάμπεις και χωρίς την ανάγκη των βαφτικών σου!

Womenonly.gr

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 14:40, 23-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope

Ευχαριστώ για την βοήθειά σου!

Για τα σαμπουάν που λες εμένα μου πρότειναν κάποια από το φαρμακείο που βοηθούν τα μαλλιά ώστε να μην λαδώνουν πολύ!Θα το χρησιμοποιήσω και θας σας πω αν σας ενδιαφέρει!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 16:49, 23-11-11:

να κανω κι εγω τωρα μια ερωτηση...το μουστακι το βγαζετε η το ξανθαινετε??(η οτι του κανουν τελος παντων)και τι θα προτεινατε??

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:49, 23-11-11:

να κανω κι εγω τωρα μια ερωτηση...το μουστακι το βγαζετε η το ξανθαινετε??(η οτι του κανουν τελος παντων)και τι θα προτεινατε??
Εγώ δεν το βγάζω γιατί δεν φαίνεται αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να το βγάλεις παρά να το ξανθύνεις!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 20:53, 23-11-11:

Εγώ δεν το βγάζω γιατί δεν φαίνεται αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να το βγάλεις παρά να το ξανθύνεις!

ναι ρε ομως βλεπω κατι αλλες κοπελες που το βγαζουν και στο χρονικο διαστημα που το αφηνουν μεχρι να το ξαναβγαλουν φαινεται πολυ ασχημο...γι'αυτο το σκεφτομαι!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:25, 23-11-11:

ναι ρε ομως βλεπω κατι αλλες κοπελες που το βγαζουν και στο χρονικο διαστημα που το αφηνουν μεχρι να το ξαναβγαλουν φαινεται πολυ ασχημο...γι'αυτο το σκεφτομαι!
ΜΗΝ το βγάλεις!! Ξάνθυνέ το καλύτερα...θα σου πω γιατί. Εδώ και καιρό ξάνθαινα τις τρίχες στα χέρια μου (δεν έχω πολλές αλλά ήθελα να φαινονται λιγότερες εώς ανύπαρκτες). Ε μια φορά ήρθε μια φίλη μου να κάνουμε κερί στα πόδια (συνήθως κάνω μόνη μου αλλά μιας και ήταν εκεί είπα να κάνουμε μαζί) και αυτή έκανε και στα χέρια. Μετά μου λέει "πιάσε να δεις" και ήταν όντως πολύ ωραια αίσθηση οπότε λέω "θα κάνω κι εγώ!". Και έκανα. Ενιωθα σαν μωράκι, ήταν τόσο λειο και απαλό το δέρμα.
ΟΜΩΣ...πάντα υπάρχει ένα όμως. Οταν ξαναβγήκαν οι τρίχες ήταν σκουρόχρωμες και πιό δυνατές από πριν (γιατί οι προηγούμενες ήταν τρίχες που ξάνθαινα για χρόνια, άρα είχαν αδυνατίσει πολύ και ήταν χνουδάκι στην ουσία. Οι καινούριες όμως βγήκαν δυνατές και φρέσκιες!) και σαν να μην έφτανε αυτό, δεν έβγαιναν προς μια κατεύθυνση αλλά αλλήθωρες (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω). Ε, μου πήρε ένα χρόνο (αφού τις ξάνθαινα ανά μήνα) για να τις κάνω φυσιολογικές πάλι. Για αυτό σου λέω, ανάμεσα στο κερί και το ξανθυντικό.....διάλεξε το τελευταίο.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει θέμα να "τις τράβηξε λάθος" και τέτοια. Αισθητικός είναι η κοπέλα και μετά από λίγο καιρό μου είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναβγάλει ούτε τις δικές της γιατί έχουν γίνει χάλια από το κερί. Αποχρωστικό και μόνο αποχρωστικό.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:56, 23-11-11:

Το κερί γενικά να ξέρετε πως για την τρίχα είναι σχεδόν σαν το ξυράφι: τις αγριεύει και βγαίνουν πιο δυνατές. Αποτρίχωση με τράβηγμα που αξίζει τον πόνο και την ταλαιπωρία της γιατί οι τρίχες ΟΝΤΩΣ είναι πιο μαλακές μετά γίνεται μόνο με καραμέλα - αλλά δυστυχώς είναι δύσκολο να βρεις άτομο να κάνει καραμέλα κι όχι κερί γιατί είναι πιο μπελαλίδικη και λερώνει πιο πολύ.

Christinelle τι ξανθιστικό βάζεις; Δεν έχω κάνει ποτέ και το σκεφτόμουν για μουστάκι.. αν και δεν ξέρω, κρατάει; Γιατί όσες φορές πχ έχω ξανθύνει τα φρύδια μου, μετά από μερικές μέρες εμφανίζουν κάποιες καστανές τρίχες και σπάζομαι!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 22:13, 23-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
ΜΗΝ το βγάλεις!! Ξάνθυνέ το καλύτερα...θα σου πω γιατί. Εδώ και καιρό ξάνθαινα τις τρίχες στα χέρια μου (δεν έχω πολλές αλλά ήθελα να φαινονται λιγότερες εώς ανύπαρκτες). Ε μια φορά ήρθε μια φίλη μου να κάνουμε κερί στα πόδια (συνήθως κάνω μόνη μου αλλά μιας και ήταν εκεί είπα να κάνουμε μαζί) και αυτή έκανε και στα χέρια. Μετά μου λέει "πιάσε να δεις" και ήταν όντως πολύ ωραια αίσθηση οπότε λέω "θα κάνω κι εγώ!". Και έκανα. Ενιωθα σαν μωράκι, ήταν τόσο λειο και απαλό το δέρμα.
ΟΜΩΣ...πάντα υπάρχει ένα όμως. Οταν ξαναβγήκαν οι τρίχες ήταν σκουρόχρωμες και πιό δυνατές από πριν (γιατί οι προηγούμενες ήταν τρίχες που ξάνθαινα για χρόνια, άρα είχαν αδυνατίσει πολύ και ήταν χνουδάκι στην ουσία. Οι καινούριες όμως βγήκαν δυνατές και φρέσκιες!) και σαν να μην έφτανε αυτό, δεν έβγαιναν προς μια κατεύθυνση αλλά αλλήθωρες (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω). Ε, μου πήρε ένα χρόνο (αφού τις ξάνθαινα ανά μήνα) για να τις κάνω φυσιολογικές πάλι. Για αυτό σου λέω, ανάμεσα στο κερί και το ξανθυντικό.....διάλεξε το τελευταίο.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει θέμα να "τις τράβηξε λάθος" και τέτοια. Αισθητικός είναι η κοπέλα και μετά από λίγο καιρό μου είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναβγάλει ούτε τις δικές της γιατί έχουν γίνει χάλια από το κερί. Αποχρωστικό και μόνο αποχρωστικό.
δηλαδη αμα το ξανθαινω για καιρο,οι τριχες αποδυναμωνονται σιγα σιγα???

μηπως εχεις να μου προτεινεις τι να χρησιμοποιησω γιατι δεν ξερω τιποτα απο αυτα!!

αα και τελευταιο,αυτο καθε ποτε χρειαζεται να το κανω και θα φαινεται ασχημα(στην αρχη τουλαχιστον)σεκεινο το σημειο??

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 23:18, 23-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Κάτσε, επειδή εγώ έχει τύχει να κάνω μόνο ξανθές/πλατινέ ανταύγειες, οι οποίες γίνονται με ντεκαπάζ, δεν γίνεται το ίδιο και σε όλες τις αποχρώσεις για "καλύτερο" αποτέλεσμα; Δηλαδή και οι κόκκινες ανταύγειες για να φανούν, πρέπει να περάσουν από ντεκαπάζ, ενώ αν απλά το βάψεις όλο, δε θα χρειάζεται ντεκαπάζ το μαλλί (πχ. εγώ το πέτυχα χωρίς το δικό μου).
Ρωτάω δε ξέρω ε.
Αν κάνεις ανταύγειες ξανθές, αλλά όχι πάνω από 2-3 τόνους πιο ανοιχτές από το φυσικό σου, τότε δεν χρησιμοποιούν ντεκαπάζ.
Το ίδιο νομίζω ισχύει και για το κόκκινο.
Το θέμα είναι ότι πολλοί κομμωτές για να μην "ταλαιπωρούνται" ξεβάφουν το μαλλί με ντεκαπάζ και μετά περνάνε το χρώμα.
Βέβαια αν θες πολύ ανοιχτές, τότε δεν υπάρχει άλλη λύση.
Υποθέτω ότι και η βαφή σε όλο το μαλλί που είναι όμως αρκετά πιο ανοιχτή από το φυσικό, θα έχει μέσα τόσο οξυζενέ που πάλι φθορά θα προξενεί.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 09:08, 24-11-11:

δηλαδη αμα το ξανθαινω για καιρο,οι τριχες αποδυναμωνονται σιγα σιγα???

μηπως εχεις να μου προτεινεις τι να χρησιμοποιησω γιατι δεν ξερω τιποτα απο αυτα!!

αα και τελευταιο,αυτο καθε ποτε χρειαζεται να το κανω και θα φαινεται ασχημα(στην αρχη τουλαχιστον)σεκεινο το σημειο??
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Christinelle τι ξανθιστικό βάζεις; Δεν έχω κάνει ποτέ και το σκεφτόμουν για μουστάκι.. αν και δεν ξέρω, κρατάει; Γιατί όσες φορές πχ έχω ξανθύνει τα φρύδια μου, μετά από μερικές μέρες εμφανίζουν κάποιες καστανές τρίχες και σπάζομαι!
Εχω χρησιμοποιησει διάφορα από το Χοντο και τον Δαφνη κατά καιρους και πανω κατω ιδια μου φαίνονται, απλά του Δαφνη δεν βρωμάνε τόσο! Αν το κάνεις συμφωνα με τις οδηγίες, ξανθαίνει όλο (και λίγο το δέρμα αλλά αυτό φεύγει σε λίγες ώρες) και σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα. Βεβαια αμα κάτσεις στον ήλιο, ευχαριστώ πολύ, φαίνεται και παραφαίνεται ότι έχεις ξανθες τρίχες εκεί αλλά από πριν καλύτερα είναι! Κρατάει περίπου μήνα, άντε στη χειρότερη 20-25 μέρες. Δηλαδή τότε μερικές γινονται πιό σκούρες και πρέπει να το περάσεις πάλι για να είναι ομοιόμορφο. Φρύδια δεν έχω βάψει ποτέ και όλες οι κρέμες που έχω δοκιμάσει λενε να μην τις βάζεις στα φρύδια. Αλλά λογικό να μην κρτάει, γιατί τα φρύδια να βγάζεις (και μερικές τριχες φεύγουν και μόνες τους) άρα αναγεννάται η τρίχα συνέχεια.
Το καλό είναι ότι προκειται για 10-15 λεπτά υπόθεση, απλώνεις την κρεμούλα, περιμένεις και τέλος, ανωδυνα. Και όταν λέω αποδυναμώνει την τρίχα, δεν εννοω ότι την καταστρέφει και τελείως. Απλά ταλαιπωρείται η τρίχα από την βαφή κάθε μήνα (που χημική είναι, πως να το κάνουμε) και δεν την κοβεις ποτέ για να αναγεννηθεί.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους