Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,815 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,131 μηνύματα σε 93,255 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 647 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 13:26, 24-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Εχω χρησιμοποιησει διάφορα από το Χοντο και τον Δαφνη κατά καιρους και πανω κατω ιδια μου φαίνονται, απλά του Δαφνη δεν βρωμάνε τόσο! Αν το κάνεις συμφωνα με τις οδηγίες, ξανθαίνει όλο (και λίγο το δέρμα αλλά αυτό φεύγει σε λίγες ώρες) και σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα. Βεβαια αμα κάτσεις στον ήλιο, ευχαριστώ πολύ, φαίνεται και παραφαίνεται ότι έχεις ξανθες τρίχες εκεί αλλά από πριν καλύτερα είναι! Κρατάει περίπου μήνα, άντε στη χειρότερη 20-25 μέρες. Δηλαδή τότε μερικές γινονται πιό σκούρες και πρέπει να το περάσεις πάλι για να είναι ομοιόμορφο. Φρύδια δεν έχω βάψει ποτέ και όλες οι κρέμες που έχω δοκιμάσει λενε να μην τις βάζεις στα φρύδια. Αλλά λογικό να μην κρτάει, γιατί τα φρύδια να βγάζεις (και μερικές τριχες φεύγουν και μόνες τους) άρα αναγεννάται η τρίχα συνέχεια.
Το καλό είναι ότι προκειται για 10-15 λεπτά υπόθεση, απλώνεις την κρεμούλα, περιμένεις και τέλος, ανωδυνα. Και όταν λέω αποδυναμώνει την τρίχα, δεν εννοω ότι την καταστρέφει και τελείως. Απλά ταλαιπωρείται η τρίχα από την βαφή κάθε μήνα (που χημική είναι, πως να το κάνουμε) και δεν την κοβεις ποτέ για να αναγεννηθεί.

αααα οκ!!ευχαριστω πολυ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 17:23, 25-11-11:

Κορίτσια ξέρετε καμιά καλή κρέμα για πήλινγκ προσώπου του εμπορίου?επίσης ξέρετε πως ακριβώς είναι ο πιο σωστός τρόπος εφαρμογής?από τιμές τι παίζει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

futurama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη futurama
H futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H futurama έγραψε στις 17:52, 25-11-11:

Παραγγέλνετε ποτέ καλλυντικά απο το ίντερνετ; Έχω δεί κάτι τέλεια απο Λονδίνο
αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις αγορές μέσω ίντερνετ. Κανένα έμπιστο σάιτ;;;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:20, 26-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από futurama
Παραγγέλνετε ποτέ καλλυντικά απο το ίντερνετ; Έχω δεί κάτι τέλεια απο Λονδίνο
αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις αγορές μέσω ίντερνετ. Κανένα έμπιστο σάιτ;;;
Δεν έχω πάρει ποτέ καλλυντικά από ιντερνετ αλλά είναι καλή ιδέα πιστεύω. Τα βρίσκεις πιό φτηνά συνήθως αλλά είναι δύσκολο να ξέρεις αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής (συνθηκες φύλαξης, αν είναι "μαιμού", κλπ). Συνήθως δοκιμάζω να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών για κάποιο χαζό θέμα (ερώτηση, διαυκρίνιση, κ.α.) και ανάλογα με το πόσο γρήγορα, ευγενικά και αποδεκτά θα μου απαντήσουν, βγάζω ένα γενικό συμπέρασμα. Αυτό το συμπέρασμα γίνεται πιό λεπτομερές όταν χαζέψω το site και δω αν είναι καλά στημένο, ευχρηστό, την πολιτική επιστροφών, εγγυήσεις για τον πελάτη, κλπ. Αν όλα αυτά με κάνουν και νιώθω ότι έχω να κάνω με επαγγελματίες και σοβαρούς ανθρώπους, το δοκιμάζω.
Βέβαια μπορείς πάντα να βασιστείς στο eBay...σαν αγοραστής δεν παιζει να χάσεις λεφτά ο,τι και να γίνει.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 00:26, 16-12-11:

Κορίτσια τα έβαψα τελικά και είναι πολύ ωραία!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,840 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 00:54, 16-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Κορίτσια τα έβαψα τελικά και είναι πολύ ωραία!
Mε γειααααα. Ζήλεια mode on.

Aν και να σημειώσω ότι σήμερα είδα μια κοπελιά που ναι μεν το είχε κόκκινο αλλά ήταν,άθλιο. ο.Ο
Το είχε κάπως.. Πως να το πώ,ροζοκόκκινο.

Εμένα μου αρέσει αυτό:

Aααν ποτέ αποφασίσω να αλλάξω το χρώμα που έχω τώρα,κάπως έτσι θα το κάνω.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 12:21, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Mε γειααααα. Ζήλεια mode on.

Aν και να σημειώσω ότι σήμερα είδα μια κοπελιά που ναι μεν το είχε κόκκινο αλλά ήταν,άθλιο. ο.Ο
Το είχε κάπως.. Πως να το πώ,ροζοκόκκινο.

Εμένα μου αρέσει αυτό:

Aααν ποτέ αποφασίσω να αλλάξω το χρώμα που έχω τώρα,κάπως έτσι θα το κάνω.
Ευχαριστώ!

Αυτό το χρώμα όντως είναι τέλειο!

Εγώ δεν τα έκανα έτσι όμως..τα έκανα πορτοκαλοχάλκινα..σαν την Μοιραράκη μιλάω!

Δηλαδή έτσι:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:30, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Ευχαριστώ!

Αυτό το χρώμα όντως είναι τέλειο!

Εγώ δεν τα έκανα έτσι όμως..τα έκανα πορτοκαλοχάλκινα..σαν την Μοιραράκη μιλάω!

Δηλαδή έτσι:

Αν είσαι αυτή, εχω κι εγώ ζήλεια mode on!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 12:34, 17-12-11:

Αν είσαι αυτή, εχω κι εγώ ζήλεια mode on!
Χαχαχα!Όχι καλέ..δεν είμαι εγώ!Η Σίσσυ Χρηστίδου είναι..απλά είπα ότι τα έκανα έτσι!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:46, 17-12-11:

Α, δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ξέρω ποιά είναι οποτε υπεθεσα ότι είσαι εσυ. ΟΚ, δεν θα σε γλωσσοφάω τότε!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 12:53, 17-12-11:

Α, δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ξέρω ποιά είναι οποτε υπεθεσα ότι είσαι εσυ. ΟΚ, δεν θα σε γλωσσοφάω τότε!
Ναι,βρε σιγά!
Την γλίτωσα!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 13:31, 20-12-11:

Καλά μου κορίτσια ... (ύποπτη αρχή θα έλεγε κάποιος) help..
Έχτετε/ξέρετε καποιο μυστικό για να μακραίνουν τα μαλλιά πιο γρήγορα? Έχω ακουσει και έχω διαβάσει αρκετά, ότι δηλαδη μακραίνουν αν τα λουζεις συχνά, τα δικα μου βεβαια ειναι λιπαρά και θελουν συχνό λουσιμο δεν είμαι σίγουρη όμως ότι ισχύει κατι τετοιο Πρέπει να τρώω καποιες συγκεκριμένες τροφές που θα τα βοηθήσουν? Βάζω conditioner κατα το λουσιμο παντα νομιζετε οτι ειναι καλη ιδεα να χρησιμοποιήσω καποια μασκα? αν ναι θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη γιατί από αυτά τα θέματα εγώ δεν...
Αλλάζω θέμα τωρα Θέλω να κάνω ένα μακιγιάζ με κοκκινο κραγιον σκουρο η της φωτιας τα αγαπάω και τα 2! αλλά θελω και smokey eyes με μαυρη η γκρι σκια Πιστευετε οτι πηγαινει η ειναι υπερβολικο? Γενικα μου αρεσουν τα σκουρα χρωματα (ροκ κ μεταλ μουσικη απαπα ) αλλα παντα λεμε η εμφαση στα ματια η στα χειλη ποτε και τα 2 μαζι...
Ακόμη.. (ατελειωτο μηνυμα )
Πως κανετε αποτρίχωση στο μπικινι κ στην ευαισθητη περιοχη? Υπαρχει καποιο ειδικό κερι για τα ευαισθητα σημεια? Γαιτι με την ρολετα δεν μπορω να κανω δουλεια δυστυχως.. Μου ξεφλουδιζει το σημειο κοκκινιζει δεν φευγει η κοκκινιλα, δημιουργειται αγγειωμα χαλια

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 13:47, 20-12-11:

Θέλω κι εγώ απαντήσεις για το πρώτο και το τελευταίο.
Όσο για το κραγιόν, είμαι υπέρ της φωτιάς με γκρι σκιά.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 14:26, 20-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Θέλω κι εγώ απαντήσεις για το πρώτο και το τελευταίο.
Όσο για το κραγιόν, είμαι υπέρ της φωτιάς με γκρι σκιά.
Ραφαέλα μου και εγω αυτό πιστεύω αλλα παρασύρομαι και μου βγαίνει το ματάκι σκουρο ! Βέβαια εμένα καθόλου δεν με πειράζει αλλα ποιος ξερει τι θα σκεφτεται ο κοσμος ...συντηρητικοι ανθρωποι
Κατι ασχετο... στην υπογραφη σου: Παπαδιαμαντης - Ονειρο στο κυμα?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:36, 20-12-11:

Για το πρώτο ξέρω πως βοηθά η βιταμίνη Ε, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.
Για το δεύτερο εγώ σχεδόν πάντα όταν βάφομαι για βράδυ κάνω smoky eyes και βάφω τα χείλη μου έντονο φούξια/κοκκινο/πορτοκαλί - ποτέ κανείς δεν σχολίασε κάτι και ακόμα κι αν σχολίαζε, δεν θα ενδιαφερόμουν
Για το τρίτο.. μόνο σε αποτριχωτζού νομίζω μπορείς να αποτριχώσεις την επίμαχη περιοχή - απ' όσο ξέρω και οι αποτριχωτζούδες βάζουν συνάδελφο και τους το κάνει (αυτό ακούστηκε πολύ πρόστυχο )

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 17:07, 20-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Ραφαέλα μου και εγω αυτό πιστεύω αλλα παρασύρομαι και μου βγαίνει το ματάκι σκουρο ! Βέβαια εμένα καθόλου δεν με πειράζει αλλα ποιος ξερει τι θα σκεφτεται ο κοσμος ...συντηρητικοι ανθρωποι
Κατι ασχετο... στην υπογραφη σου: Παπαδιαμαντης - Ονειρο στο κυμα?
Προσωπικά δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος. Και δε πιστεύω και να πει κάτι. Εκτός κι αν πέσεις σε κομπλεξάρες ξέρω γω.
Αχά.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:58, 22-12-11:

Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου χαλκοκόκκινα (το φυσικό μου είναι καστανόξανθο σκούρο). Το χρώμα που θέλω είναι αυτό (της κοκκινομάλλας):

Επειδή όμως το μαλλί μου είναι πολύ λεπτό και πέφτει, δε θέλω να το ταλαιπωρώ συνέχεια με βαφές (τις τελευταίες φορές είχα βάλει φυτικές βαφές αλλά δεν είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα). Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω αντάυγειες αυτού του χρώματος. Επειδή είμαι άσχετη, πόσο κοστίζουν περίπου οι αντάυγειες σε κοντό σχετικά μαλλί (μέχρι τον ώμο περίπου); Θέλω πυκνές ανταύγειες. Ρώτησα σε ένα κομμωτήριο της γειτονιάς και μου είπαν 50-70 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά. Τι λέτε;

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:11, 22-12-11:

Εγώ Χιμέλα δίνω περίπου 120 για αντάυγειες και κούρεμα, πάντα τόσα περίπου έδινα λίγο πιο πάνω λίγο πιο κάτω. Το χρώμα είναι υπέροχο!!!
Μου πάει πολύ το κόκκινο αλλά το φοβάμαι με τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου, μήπως είναι πολύ έντονο!!
Αν το κάνεις ανέβασε και καμμια φώτο να δούμε!!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isabella

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη isabella
H isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H isabella και τα μυαλά στα κάγκελα! έγραψε στις 13:13, 22-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου χαλκοκόκκινα (το φυσικό μου είναι καστανόξανθο σκούρο). Το χρώμα που θέλω είναι αυτό (της κοκκινομάλλας):

Επειδή όμως το μαλλί μου είναι πολύ λεπτό και πέφτει, δε θέλω να το ταλαιπωρώ συνέχεια με βαφές (τις τελευταίες φορές είχα βάλει φυτικές βαφές αλλά δεν είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα). Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω αντάυγειες αυτού του χρώματος. Επειδή είμαι άσχετη, πόσο κοστίζουν περίπου οι αντάυγειες σε κοντό σχετικά μαλλί (μέχρι τον ώμο περίπου); Θέλω πυκνές ανταύγειες. Ρώτησα σε ένα κομμωτήριο της γειτονιάς και μου είπαν 50-70 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά. Τι λέτε;

μπορεις παντα να παρεις βαφες απο τα σπυπερμαρκετ(δεν τα εχω δοκιμασει,αλλα υποθετω...)
τωρα αν το μαλλι σου δεν αντεξει,δεν ξερω,αλλα μηπως να το αφησεις? καλο αλουγεται το καστανοξανθο σκουρο που εχεις... δεν ξερω,τι να πω...μη μεινεις και με 3 τριχες ομως!!! εξαλλου συνηθως το φυσικο ειναι καλυτερο απο αλλα χρωματα!
και τα φρυδια πρεπει να ειναι στο ιδιο περιπου χρωμα παντως...αν ειναι μεγαλη η διαφορα μεταξυ παλιου και νεου χρωματος θα φαινεται ασχημο...σε εμενα παντως φαινεται ασχημο και παραταιρο!!! αν θες να κανεις καλη δουλεια,καν'την ολοκληρωμενη!!!χαχαχα...

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:23, 22-12-11:

Ξέρω οτι το φυσικό είναι καλύτερο, αλλά ως συνήθως το φυσικό μας χρώμα όλες το μισούμε!

Θέλω οπωσδήποτε κάτι να τα κάνω, αλλά μου φαίνεται υπερβολή να δώσω 70 ευρώ... Ναι ξέρω τι θα πείτε, "πού ζεις;" αλλά γενικά με τα κομμωτήρια έχω τσακωθεί, διαφωνώ ιδεολογικά μαζί τους...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:47, 22-12-11:

Αυτήν την απόχρωση είχα στα μαλλιά μου, πριν από το κόκκινο που' χω τώρα και το έβαφα μόνη μου.
Έπαιρνα το 6.4, αλλά επειδή είχα από κάτω καστανόξανθο ανοιχτό έπαιρνε με τη μία ας πούμε, και με τον καιρό γινόταν όλο και πιο πυρόξανθο.
Οπότε το πολύ πολύ παίρνεις και το κάνεις μόνη σου και γλιτώνεις ένα σωρό λεφτά.
Βέβαια, θα χρειάζεται να το βάφεις ΠΑΡΑΠΟΛΥΣΥΧΝΑ γιατί ξεθωριάζει εύκολα και η ρίζα άμα βγει δε βλέπεται, οπότε περισσότερη ταλαιπωρία στα μαλλιά. :/

Όσο για τις ανταυγίες, τα 120 και τα 70 ευρώ μου ακούγονται πάρα πολλά για μαλλιά μέχρι τους ώμους, αν ψάξεις θα βρεις και φθηνότερα σίγουρα. Έχω μαλλιά που φτάνουν κάτω το στήθος και δεν έχω πληρώσει ποτέ 120ευρώ για κωμμωτήριο και ανταύγιες.
Αλλά αφού λες ότι θες πυκνές ανταύγιες, γιατί δε το βάφεις όλο καλύτερα; Ίδια ταλαιπωρία μου κάνει εμένα :/
Πάντως, επειδή όπως είπα θέλει συχνό φρεσκάρισμα το χρώμα, σκέψου το καλύτερα κι αν είναι βρες κάποιο άλλο χρώμα που δε θα χρειάζεται βαφή κάθε τρεις και λίγο :/

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:48, 22-12-11:

Ευχαριστώ πριγκηπέσσα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 01:59, 23-12-11:

Ξέρω οτι το φυσικό είναι καλύτερο, αλλά ως συνήθως το φυσικό μας χρώμα όλες το μισούμε!

Θέλω οπωσδήποτε κάτι να τα κάνω, αλλά μου φαίνεται υπερβολή να δώσω 70 ευρώ... Ναι ξέρω τι θα πείτε, "πού ζεις;" αλλά γενικά με τα κομμωτήρια έχω τσακωθεί, διαφωνώ ιδεολογικά μαζί τους...
Εξαρτάται που πας. Οκ, εγώ δεν βάφω τα μαλλιά μου (είμαι από εκείνο το -ανύπαρκτο ?- είδος γυναίκας που θεωρεί ότι το καλύτερο χρώμα για τα μαλλιά του είναι το φυσικό του ) αλλά η κομμωτριά μου [το ξέρω γιατί κάνει φίλη μου εκεί τις ανταυγειες της] παίρνει 30Ε (για φλασάκια 20Ε).
Οπότε αν διαφωνείς ιδεολογικά με τα κομμωτήρια που ξέρεις ψάξε μήπως με κάποιο που δεν ξέρεις έχετε καλύτερη ταύτιση απόψεων

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:46, 23-12-11:

Το "πυκνές ανταύγιες" δεν διαφέρει και πολύ από το "βαφή". Καλύτερα να το κάνεις όλο ενιαίο, αν μιλάμε για ειδικά κόκκινο-χάλκινο χρώμα, παρά ανταύγιες. Αισθητικά το αποτέλεσμα δε νομίζω ότι θα είναι και τόσο ωραίο. Εκτός από τις ξανθιές ανταύγιες (που υποτίθεται ότι μιμούνται τις αποχρώσεις που παίρνει το μαλλί από τον ήλιο), ότιδήποτε άλλο μου φαίνεται πολύ fail.

Eπίσης δες εδώ για προσφορές. Τις τελευταίες 2 φορές έχω κάνει ανταύγιες με αυτόν τον τρόπο και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένη!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:42, 23-12-11:

Συμφωνώ με την Ηρώ για τα deal sites, τα έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και ήταν εντάξει. Μόνο 1-2 φορές ήταν άσχημη η εξυπηρέτηση, αλλά έχω πληρώσει και φουλ τιμή για πολύ χειρότερη συμπεριφορά.
Οι βαφές σουπερ μαρκετ (L'oreal, Koleston, κλπ) είναι μια χαρά. Παλιότερα τα είχα δύο χρόνια συνεχόμενα κόκκινο κερασί και συγκρίνοντας το αποτέλεσμά μου με φίλες "του κομμωτηρίου" ήταν το ίδιο, μόνο που εγώ πλήρωνα 6 ευρώ κι αυτές 60. Πράγματι το κόκκινο είναι πολύ δύσκολο χρώμα, ξεβάφει πολύ σε σεντόνια και πετσέτες και πάνω στο μήνα που στρώνει, εχει βγει η ρίζα και θέλει πάλι. Αμα δεν το κάνεις ξανά, θα αρχίσει να ανοίγει μέχρι να φτάσει πυρόξανθο. Εγώ έτσι το έκανα, ώστε να περνάω χρώμα κάθε δίμηνο περίπου, που η ρίζα φαινόταν μεν αλλά δεν έκανε μπαμ.
Από φυτικές δοκίμασες χέννα? Γιατί αν ναι, δεν νομίζω να μπορείς να τα βάψεις με χημική βαφή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isabella

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη isabella
H isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H isabella και τα μυαλά στα κάγκελα! έγραψε στις 17:22, 23-12-11:

ξερω,αλλα αν ειναι να το κανεις και το θελεις πολυ ,θα πληρωσεις,οποτε...καλη επιλογη και καλες γιορτες!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:35, 23-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από isabella
ξερω,αλλα αν ειναι να το κανεις και το θελεις πολυ ,θα πληρωσεις,οποτε...καλη επιλογη και καλες γιορτες!!!
Βρε ναι, θα πληρώσει, δεν είπε ότι το θέλει τζάμπα η κοπέλα. Αλλά είναι διαφορετικό να πληρώσει 20-30 ευρώ και άλλο 100-120.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:36, 23-12-11:

Ορίστε βρήκα στο site που έδωσε η Ηρώ: ανταύγειες με 19,5 ευρώ...

Ειδες τελικά αν ψάχνεις οτι βρίσκεις; Κρίση περνάνε και τα κομμωτήρια....

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:11, 23-12-11:

Mία συμβουλή τότε. Πάντα πριν το αγοράσεις να τους παίρνεις τηλέφωνο για να κλείσεις ραντεβού, γιατί μπορεί να το αγοράσεις και επειδή έχουν πολύ κόσμο να κλείσεις μετά από έναν μήνα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:27, 27-12-11:

Κοριτσακια μικρα αλλα κυριως μεγαλα θελω τα φωτα σας ΑΜΕΣΑ. Πηγα για καθαρισμο σημερα και εγινα παντζαρι, βεβαια οσο περνα η ωρα παιρνω το χρωμα της ανωριμης φραουλας, ευελπιστω να φτασω στο χρωμα του ροδακινου μιας και ειναι σεξυ. Το θεμα ειναι πως εχω να παω σε τραπεζι το βραδυ και η αισθητικος μου ειπε κατηγορηματικα να μην βαλω τιποτα μεχρι να κλεισω 24 ωρο εκτος απο μακιγιαζ ματιων και χειλιων. Εχω ηδη ενημερωσει την οικοδεσποινα να κανει ρομαντζαδα με σβηστα φωτα αλλα και παλι. Μηπως να βαλω μια καπελαδουρα να περασω και στυλ? Καλα σοβαρευομαι. Και ερωτω- ακομα και η αντιηλιακη η ενυδατικη με λιγο χρωμα απαγορευεται? Δηλαδη τι θα παθω? Μιας φιλης μου η αισθητικος της ειχε βαλει κρεμα με χρωμα, δεν επαθε τιποτα. Λετε αμα το διακινδυνευσω να παθω καμμια νιλα τρελη? Παντως το δερματακι λαμπει σαν τον ηλιο και τ'αστερια κοριτσια φτου φτου, μεγαλη η χαρα μου!!!

Οχι ρε Χιμ δεν ειναι πολλα, τσαμπα ειναι. Εγω εχω μαλλουρα και ευτυχως μου κανει καλυτερες τιμες αλλα τοσα λιγα δε δινω. Αλλα 50 ρε συ ειναι τσαμπα για ανταυγειες! Λιγοτερο δε θα βρεις εκτος αν εισαι τυχερη, αλλα....σιγουρεψου και τι δουλεια κανει η καθεμια κι απο που ψωνιζει τις βαφες της. Μπορεις να κανεις κατι αλλο, να τα βαψεις μονη περνωντας χρονο στα χοντος και συζητωντας με τις κοπελες για το τι βαφη θα παρεις. Το χρωματακι ειναι σουπερ και το χω κανει στο παρελθον και σκουρο κοκκινο και μελοκοκκινο οπως αυτο που θες, το κακο του ειναι οτι ξερναει μετα και θελει, ειτε ανταυγεια ειτε βαφη κανεις, τακτικη ανανεωση. Αμα την κανεις την αλλαγη να την κανεις σωστα. Καθε που ξερνα, να το περνας συν μασκουλες και τα τοιαυτα για να το χεις και υγιες. Τωρα παιζει ρολο και η αισθητικη σου- μερικες τα αφηνουν και ξανοιγει περιεργα. Παντως, δεν ξερω αν συμφωνησετε οι κοκκινομαλλουσες (που τα βαφετε) -που πιστευω θα συμφωνησετε- οσο εντυπωσιακο ειναι το κοκκινο μαλλι, αλλο τοσο βασανο ειναι. Αλλα ειναι ωραιο το ατιμο. Hot! Αρκει να σου παει κιολας. Αλλα πιστευω Χιμ που σε ξερω θα σου πηγαινει(γιατι ας πουμε με ξανθο δε θα μπορουσα να σε φανταστω αλλα με αυτο ναι!) αλλα προσεχε την ανανεωση του

Εγω δε διαφωνω οτι μπορει να κανει μια χαρα δουλιτσα και πιστευω την Ηρω που χει μεινει ικανοποιημενη. Μπορει κι εσυ να μεινεις μπορει ομως κι οχι, γιατι ξες καθε γυναικα εχει διαφορετικη ιδιοσυγκρασια, γουστα και κυριως κολληματα. Ας πουμε εγω εδω και χρονια εχω βρει τη δικια μου και δεν την αλλαζω οπως και την αισθητικο μου κι επειδη με ξερουν μου κανουν καλυτερες τιμες. Ειναι που θα βολευτεις αλλα Χιμ μην κοιτας μονο το οικονομικο γενικα, να κοιτας και τη δουλεια που σου κανει, τον επαγγελματισμο.
*Θυμηθηκα τωρα μια μανικιουριστ που μου την εσπαγε τοσο που δεν ξαναπηγα. Το παιζε(περισσοτερο το παιζε παρα δουλεια εκανε), εκανε υποδειξεις κατι που μ' ενοχλει αφανταστα (γενικα μαρεσουν οι διακριτικοι κι ευγενεις ανθρωποι με ορια και μερακι), ολο προσπαθουσε να μου πουλησει σε σημειο εξαντλητικο, ακυρωνε ραντεβου, κουτσομπολευε (αυτα δεν ειναι επαγγελματισμος, αλλα κατινισμος). Ε αυτο ηταν, οικονομικη μεν, αλλα τι να το κανεις ετσι. Προτιμω να δωσω πολλα περισσοτερα σε αλλη που αγαπα τη δουλεια της και σεβεται τους πελατες της.

Το οτι περνουν και τα κομμωτηρια κριση ειναι γεγονος. Οι γυναικες πλεον δε χτενιζονται οπως παλια ή πολλες τα φερνουν στο φυσικο τους.
Συμπτωση Χιμ- εκανα τελευταιως κι εγω σκεψεις για αλλαγη προς το κοκκινοπο αλλα οπως μου ρθε, μου φυγε καθως σκεφτηκα τα παραπανω που σου εγραψα για το κοκκινο χρωμα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 27-12-11 στις 16:22.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 22:51, 27-12-11:

Κοριτσακια μικρα αλλα κυριως μεγαλα θελω τα φωτα σας ΑΜΕΣΑ. Πηγα για καθαρισμο σημερα και εγινα παντζαρι, βεβαια οσο περνα η ωρα παιρνω το χρωμα της ανωριμης φραουλας, ευελπιστω να φτασω στο χρωμα του ροδακινου μιας και ειναι σεξυ. Το θεμα ειναι πως εχω να παω σε τραπεζι το βραδυ και η αισθητικος μου ειπε κατηγορηματικα να μην βαλω τιποτα μεχρι να κλεισω 24 ωρο εκτος απο μακιγιαζ ματιων και χειλιων. Εχω ηδη ενημερωσει την οικοδεσποινα να κανει ρομαντζαδα με σβηστα φωτα αλλα και παλι. Μηπως να βαλω μια καπελαδουρα να περασω και στυλ? Καλα σοβαρευομαι. Και ερωτω- ακομα και η αντιηλιακη η ενυδατικη με λιγο χρωμα απαγορευεται? Δηλαδη τι θα παθω? Μιας φιλης μου η αισθητικος της ειχε βαλει κρεμα με χρωμα, δεν επαθε τιποτα. Λετε αμα το διακινδυνευσω να παθω καμμια νιλα τρελη? Παντως το δερματακι λαμπει σαν τον ηλιο και τ'αστερια κοριτσια φτου φτου, μεγαλη η χαρα μου!!!
οι κρεμες μετα τον καθαρισμο και γενικως το μακιγιαζ εξ οσων γνωριζω δεν θεωρουνται οτι καλυτερο γιατι το δερμα ειναι ερεθισμενο και ισως προκληθουν καποιες μολυνσεις ή ερεθισμοι πιο εντονοι.
εμενα ο δερματολογος μια φορα που εκανα εκει μου ειπε να βαζω ειδικη κρεμουλα φουσικορτ, φουσιτιν στους ερεθισμους και να αποφυγω ηλιο (ητο καλοκαιρι) και μακιγιαζ. τωρα φυσικα αυτος με ειχε κανει ο χριστος και ο αποστολος στην κοκκινιλα και εκτος αυτου δεν εβαζα και μακιγιαζ εγω τοτε (οχι πως βαζω τωρα) . καλυτερα να αποφυγεις βρε να βαλεις κατι που μετα μπορει να σε πειραξει.
αν και θα σε μαλωσω αυτα τα κανουμε καμια βδομαδα πριν απο εξοδους για να μην εχουμε τετοια προβληματα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:27, 30-12-11:

Όσες έχουν ή είχαν κάποια απόχρωση του κόκκινου στα μαλλιά τους, τι χρώματα ρούχα προτιμάτε/προτιμούσατε και πήγαιναν με το χρώμα μαλλιών σας, πως βάφεστε/βαφόσασταν; Και γενικά, ποιά είναι τα do's and don'ts των κοκκινομάλων;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:01, 30-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Όσες έχουν ή είχαν κάποια απόχρωση του κόκκινου στα μαλλιά τους, τι χρώματα ρούχα προτιμάτε/προτιμούσατε και πήγαιναν με το χρώμα μαλλιών σας, πως βάφεστε/βαφόσασταν; Και γενικά, ποιά είναι τα do's and don'ts των κοκκινομάλων;
Εμένα μου άρεσε πολύ το σκούρο πράσινο για τα μάτια και γενικά τα σκουρα χρωματα (μαύρο, σκούρο μπλε, γκρι, κλπ) αλλά δεν νομίζω τα υπόλοιπα να μην πηγαίνουν. Και στο ντύσιμο πάλι σκουρόχρωμα διάλεγα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχα και πολλά ανοιστόχρωμα . Τωρα άμα τα ξαναέκανα κόκκινα δεν θα κόλλαγα σε τέτοια και θα φόραγα ο,τι χρώμα μου κατέβαινε.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:08, 30-12-11:

Εμένα μου άρεσε πολύ το σκούρο πράσινο για τα μάτια και γενικά τα σκουρα χρωματα (μαύρο, σκούρο μπλε, γκρι, κλπ) αλλά δεν νομίζω τα υπόλοιπα να μην πηγαίνουν. Και στο ντύσιμο πάλι σκουρόχρωμα διάλεγα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχα και πολλά ανοιστόχρωμα . Τωρα άμα τα ξαναέκανα κόκκινα δεν θα κόλλαγα σε τέτοια και θα φόραγα ο,τι χρώμα μου κατέβαινε.
Ωραίο είναι το σκούρο πράσινο για τα μάτια!!!

Μωρέ και εγώ δεν έχω τόσο ανοιχτόχρωμα ρούχα, τουλάχιστον όχι το χειμώνα, αλλά δεν ξέρω αν θα φορούσα ποτέ πορτοκαλί χρώμα ρούχου ξερωγώ με μαλλί σε απόχρωση του κόκκινου! Μου κάνει too much και δεν μου ταιριάζει σαν συνδυασμός!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:40, 30-12-11:

Πορτοκαλί δεν έχω δοκιμάσει να βάλω απ’ όταν τα έκανα κόκκινα, πάντως νομίζω θα φαινόταν μια χαρά, αφού φοράω πολύ συχνά φούξια μπλούζες! Από μακιγιάζ τώρα προτιμώ τα έντονα χρώματα στα κράγιον (κόκκινο της φωτιάς, φούξια, έντονο πορτοκαλί) και smoky eyes ή με μαύρο ή με σκούρο μπλε-πράσινο. Eπίσης έχω ένα μωβ παλτό που δείχνει να έχει πολύ πέραση! Αλλά εγώ ούτως ή άλλως φοράω όλα αυτά, οπότε..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:07, 30-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Αααα εγώ γενικά ποτέ δε φόραγα πολλά χρώματα πάνω μου, ειδικά τώρα το χειμώνα. Συνήθως είμαι με μαύρα/μπεζ/καφέ/άσπρα/γκρι και τέτοια χρώματα σε ουδέτερες αποχρώσεις, δηλαδή δε θα με δεις με φούξια όπως η kajira, δε ξέρω καν αν έχω τέτοιο χρώμα ρούχα.
Τώρα βέβαια, που' χα πάει για ψώνια έφαγα ένα κόλλημα με το μπλέ, μπλέ σε όλες τις αποχρώσεις, σκούρο, ηλεκτρίκ κτλ. Νομίζω ότι κάνει απίστευτη αντίθεση και αναδεικνύει το μαλλί, όπως και το άσπρο ή το μαύρο.
Έτσι κι αλλιώς δε καθόμουν ποτέ να συνδυάσω μαλλιά με ρούχα, γιατί ό,τι έχω, δε φαίνεται άσχημο.
Όσο για το μακιγιάζ, παραμένει ίδιο με πάντα, με εξαίρεση τα Χριστούγεννα που έβαλα ΚΟΚΚΙΝΟ κραγιόν και eyeliner ξέρωγω, που ποτέ δε βάφομαι τόσο έντονα, αλλά ήταν πολύ ωραίο με το μαλλί.
Από κει και πέρα, μαύρο μολύβι όπως πάντα και σκούρες αποχρώσεις γενικότερα.

ΑΝ ΚΑΙ, όπως είπα δε δίνω σημασία στο χρώμα των μαλλιών, αρκεί το ρούχο/μακιγιάζ να μου ταιριάζει.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:12, 30-12-11:

Ναι και το μπλε σε ρούχο φαίνεται απίστευτο με τα κόκκινα μαλλιά

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:02, 30-12-11:

Eιδικά το τιρκουάζ!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:04, 31-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
οι κρεμες μετα τον καθαρισμο και γενικως το μακιγιαζ εξ οσων γνωριζω δεν θεωρουνται οτι καλυτερο γιατι το δερμα ειναι ερεθισμενο και ισως προκληθουν καποιες μολυνσεις ή ερεθισμοι πιο εντονοι.
εμενα ο δερματολογος μια φορα που εκανα εκει μου ειπε να βαζω ειδικη κρεμουλα φουσικορτ, φουσιτιν στους ερεθισμους και να αποφυγω ηλιο (ητο καλοκαιρι) και μακιγιαζ. τωρα φυσικα αυτος με ειχε κανει ο χριστος και ο αποστολος στην κοκκινιλα και εκτος αυτου δεν εβαζα και μακιγιαζ εγω τοτε (οχι πως βαζω τωρα) . καλυτερα να αποφυγεις βρε να βαλεις κατι που μετα μπορει να σε πειραξει.
αν και θα σε μαλωσω αυτα τα κανουμε καμια βδομαδα πριν απο εξοδους για να μην εχουμε τετοια προβληματα

Αχ μου αργησατε να μου απαντησετε και (ως συνηθως) εκανα την αταξια μου. Μακιγιαρίστηκα ---ελαφριά πουδρίτσα, μάτι και χείλια. Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα, το βράδυ ξεπλυνα το πρόσωπό μου με βρασμένο νεράκι που είχε κρυώσει. Την επομένη ξεφούντωσα. Αχ ρε συ μουν, δε φανταζόμουν θα κοκκίνιζα, θα προσέξω νεξτ τάιμ. Πάντως μου κανε πολλή καλή δουλειά! Ολα καλά ευτυχώς

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 15:10, 31-12-11:

χαιρομαι κοριτσακι μου
ειδικα στην περιοχη της μυτης μετα τον καθαρισμο εχει μια γυαλαδα αλλο πραμα και δεν βλεπεις καθολου στιγματα αλλα δυστυχως δεν κραταει για πολυ. να ξερεις οτι παντα θα εχεις μια κοκκινιλα μετα απο περιποιηση στο προσωπο αλλες φορες εντονη αλλες απαλη, εξαρταται τα προιοντα και τον τροπο καθαρισμου ή περιποιησης (μιλαμε απο ειδικους). οποτε θεωρω οτι μια βδομαδα ειναι ασφαλες χρονικο περιθωριο για να ηρεμησει το δερμα και να φανει και η λαμψη!
αντε καλες εξοδους τωρα στις γιορτες και πολλες κατακτησεις!!!

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 02:03, 02-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πορτοκαλί δεν έχω δοκιμάσει να βάλω απ’ όταν τα έκανα κόκκινα, πάντως νομίζω θα φαινόταν μια χαρά, αφού φοράω πολύ συχνά φούξια μπλούζες! Από μακιγιάζ τώρα προτιμώ τα έντονα χρώματα στα κράγιον (κόκκινο της φωτιάς, φούξια, έντονο πορτοκαλί) και smoky eyes ή με μαύρο ή με σκούρο μπλε-πράσινο. Eπίσης έχω ένα μωβ παλτό που δείχνει να έχει πολύ πέραση! Αλλά εγώ ούτως ή άλλως φοράω όλα αυτά, οπότε..
Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Αααα εγώ γενικά ποτέ δε φόραγα πολλά χρώματα πάνω μου, ειδικά τώρα το χειμώνα. Συνήθως είμαι με μαύρα/μπεζ/καφέ/άσπρα/γκρι και τέτοια χρώματα σε ουδέτερες αποχρώσεις, δηλαδή δε θα με δεις με φούξια όπως η kajira, δε ξέρω καν αν έχω τέτοιο χρώμα ρούχα.
Τώρα βέβαια, που' χα πάει για ψώνια έφαγα ένα κόλλημα με το μπλέ, μπλέ σε όλες τις αποχρώσεις, σκούρο, ηλεκτρίκ κτλ. Νομίζω ότι κάνει απίστευτη αντίθεση και αναδεικνύει το μαλλί, όπως και το άσπρο ή το μαύρο.
Έτσι κι αλλιώς δε καθόμουν ποτέ να συνδυάσω μαλλιά με ρούχα, γιατί ό,τι έχω, δε φαίνεται άσχημο.
Όσο για το μακιγιάζ, παραμένει ίδιο με πάντα, με εξαίρεση τα Χριστούγεννα που έβαλα ΚΟΚΚΙΝΟ κραγιόν και eyeliner ξέρωγω, που ποτέ δε βάφομαι τόσο έντονα, αλλά ήταν πολύ ωραίο με το μαλλί.
Από κει και πέρα, μαύρο μολύβι όπως πάντα και σκούρες αποχρώσεις γενικότερα.

ΑΝ ΚΑΙ, όπως είπα δε δίνω σημασία στο χρώμα των μαλλιών, αρκεί το ρούχο/μακιγιάζ να μου ταιριάζει.
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ναι και το μπλε σε ρούχο φαίνεται απίστευτο με τα κόκκινα μαλλιά
Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Eιδικά το τιρκουάζ!

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Τα εβαψα την Παρασκευη και επειδη ηταν η πρωτη μου αποπειρα για κοκκινα μαλλια ηθελα αποψεις απο πιο ειδικους! Την Πρωτοχρονια τα συνδυασα με πετρολ μπλουζακι και σκουρα σκια στα ματια και ηταν πολυ ωραιο αποτελεσμα! Αν και το κοκκινο με χλωμαινει, μου αρεσει πολυ γιατι τονιζει περισσοτερο τα ματια μου!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 16:59, 13-01-12:

6 συμβουλές για έναν όμορφο χειμώνα
  • Ακόμα ένα ποτηράκι: Τον χειμώνα καταναλώνουμε πολύ λιγότερο νερό από ό,τι το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα ο οργανισμός μας να αφυδατώνεται σταδιακά. Δεν ξεχνάμε να πίνουμε νερό και προσπαθούμε να προσεγγίζουμε την ποσότητα που καταναλώναμε το καλοκαίρι. Γύρω στα 8 ποτήρια την ημέρα.
  • Τραγουδάτε στο μπάνιο: 'Μουλιάζουμε' την επιδερμίδα μας, μπαίνοντας στο μπάνιο, όχι το ντους, για 10-15 λεπτά, με χλιαρό νερό. Καλό θα ήταν να προσθέσουμε και μια κουταλιά αιθέριο έλαιο ή λάδι μπάνιου. Όσο πιο ξηρή είναι η επιδερμίδα, τόσο πρέπει να μειώνουμε τη θερμοκρασία του νερού, γιατί το καυτό νερό αφυδατώνει περισσότερο το δέρμα. Αποφεύγουμε τα ισχυρά καθαριστικά σαπούνια, που 'σκοτώνουν' τα λιπίδια του δέρματος και το κάνουν ακόμα ξηρότερο. Επιλέγουμε σαπούνια με φυτική γλυκερίνη και ουδέτερο Ph.
  • Λίγη κρέμα ακόμα: Μετά το μπάνιο, δεν τρίβουμε το δέρμα μας με την πετσέτα, αλλά σκουπίζουμε απαλά, ταμπονάροντας στα ερεθισμένα σημεία. Ενώ το σώμα μας είναι ακόμα υγρό, απλώνουμε γαλάκτωμα σώματος, 'φυλακίζοντας' έτσι το νερό μέσα στους πόρους του δέρματος. Η βαζελίνη και άλλα προϊόντα από παράγωγα πετρελαίου ανακουφίζουν προσωρινά, αλλά προκαλούν μεγαλύτερη ξηρότητα και ευαισθησία από τη συνεχή χρήση.
  • Βιταμίνη Α:το απόλυτο όπλο Αυξάνουμε την κατανάλωση φρούτων και λαχανικών. Εκτός από το νερό, δίνουν στον οργανισμό μεγάλες ποσότητες βιταμίνης Α, που είναι το πιο ισχυρό αντίδοτο κατά της ξηροδερμίας.
  • Λιγότερος καφές: Μειώνουμε όσο μπορούμε την ποσότητα του καφέ που καταναλώνουμε, γιατί λειτουργεί ως ισχυρό διουρητικό, αυξάνοντας τις απώλειες νερού από τον οργανισμό. Το ίδιο πρέπει να κάνουμε και με το αλκοόλ.
  • Χειμωνιάτικο στυλ: Όταν βγαίνουμε στον κρύο αέρα, καλύπτουμε τα εκτεθειμένα μέρη του δέρματος με γάντια, κασκόλ, ακόμη και σκουφιά. Προτιμάμε πολλά και λεπτά ρούχα παρά λίγα και χοντρά, γιατί έτσι διευκολύνουμε την αναπνοή του δέρματος, ελέγχουμε ευκολότερα τη θερμοκρασία του σώματος και δεν ιδρώνουμε. Καλό είναι να απλώνουμε στο εκτεθειμένο δέρμα και τα χείλη μας κρέμα ή λάδι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:40, 15-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
  • Χειμωνιάτικο στυλ: Όταν βγαίνουμε στον κρύο αέρα, καλύπτουμε τα εκτεθειμένα μέρη του δέρματος με γάντια, κασκόλ, ακόμη και σκουφιά. Προτιμάμε πολλά και λεπτά ρούχα παρά λίγα και χοντρά, γιατί έτσι διευκολύνουμε την αναπνοή του δέρματος, ελέγχουμε ευκολότερα τη θερμοκρασία του σώματος και δεν ιδρώνουμε. Καλό είναι να απλώνουμε στο εκτεθειμένο δέρμα και τα χείλη μας κρέμα ή λάδι.

σορυ για το γέλιο αλλά δεν άντεξα. Ντύσιμο τύπου "layers" και καλυμμένα όλα τα εκτεθειμένα μέρη του δέρματος σε θερμοκρασία +10?!
Απορία: σε θερμοκρασία -10 τι φοράτε;

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 11:29, 15-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria

σορυ για το γέλιο αλλά δεν άντεξα. Ντύσιμο τύπου "layers" και καλυμμένα όλα τα εκτεθειμένα μέρη του δέρματος σε θερμοκρασία +10?!
κυκλοφορούμε με ηλεκτρική κουβέρτα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 13:25, 15-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Δεν υπάρχει τέτοια θερμοκρασία στην Αθήνα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:44, 16-03-12:

Εσείς κοριτσάκια τι μεικ απ χρησιμοποιείτε; Για ρίξτε ιδέες!

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:22, 16-03-12:

kryolan[το στικ] τα βραδια γιατι ειναι βαρυ,αρκετα καλυπτικο και μου κραταει ωρες,maybelline[το μους] το πρωι επειδη ειναι ελαφρυ και διακριτικα καλυπτικο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:35, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
kryolan[το στικ] τα βραδια γιατι ειναι βαρυ,αρκετα καλυπτικο και μου κραταει ωρες,maybelline[το μους] το πρωι επειδη ειναι ελαφρυ και διακριτικα καλυπτικο
Της Maybelline το μους δε μ'αρέσει, Kryolan όμως δεν έχω δοκιμάσει. Είναι επαγγελματικά απ'ο,τι βλέπω. Απο πού το προμηθεύεσαι;
Για το βράδυ ψάχνω, διότι εχω δοκιμάσει διάφορα κατά καιρούς και κόλλησα μετά και αποφάσισα να πειραματιστώ και να μην κολλήσω αλλες δυο σεζόν στα ίδια. Για το πρωι είμαι καλλυμένη

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 07:34, 16-03-12:

Ναι ειναι επαγγελματικα.Απο το μαγαζι τους τα προμηθευεσαι [στο ελληνικο σαιτ λενε τη διευθυνση]
Εμενα με βολευει επειδη ακριβως η εταιρια φτιαχνει προιοντα που προοριζονται για sfx και γενικως θεατρικο μακιγιαζ.Το συγκεκριμενο που χρησιμοποιω ειναι λιγο δυσκολο στη χρηση και οπως ειπα προηγουμενως ειναι αρκετα βαρυ.Δηλαδη δεν το συνιστω ετσι ευκολα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:16, 16-03-12:

Χρησιμοποιώ ήδη προιόντα επαγγελματικά, οπότε για την χρήση δε με απασχολεί, έχω μάθει να μακιγιάρομαι με τεχνικές, το ''βαρύ'' με προβληματίζει γιατί το δέρμα μου δε δέχεται -ακόμα τουλάχιστον- τα βαριά προιόντα, εκτός αν παίζεις με την ποσότητα και τις μίξεις. Πάντως θα το τσεκάρω, θα τηλεφωνήσω να πάω απο κει. Σ'ευχαριστώ!

Κοπελιές υπόλοιπες, αν έχετε κι εσείς να προτείνετε, να ψαχτώ μια και καλή...

2. Μόλις βγήκα απο το κομμωτήριο υπερευτυχισμένη, τα άλλαξα λιγάκι! Στην κομμωτρια μου τεμεναδες πρεπει να κανω, καθε φορα μου κανει αυτο που θελω, οπως το χω φανταστει, χωρις να της λεω πολλα λογια. Και ειναι τρομερο πως την εμπιστευομαι απεριοριστα και για να εμπιστευτω εγω ειδικά χέρι, θα πρεπει να'ναι άσσος. Αμα δε μαρεσει κατι βεβαια δεν θα κατσω να πω τι δε μ'αρεσε ή να μπλεχτω στη δουλεια του αλλου ή ιδιοτροπίες που ακούω γενικά- δε μ'αρεσει αυτο-, απλως δε θα ξαναπαω και αυτη η γυναικα μ'εχει καταγοητευσει με το απιθανο χερι της! Ειναι επισης επαγγελματίας και σε σταση και σε υφος. Μπραβο της δημοσια κι ας μη μας βλεπει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-03-12 στις 14:29.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους