Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,791 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,040 μηνύματα σε 93,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 406 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:33, 16-03-12:

Eγώ βάζω της Radiant με μικρή επικάλυψη, μιας και δεν έχω σημάδια στο πρόσωπο και απεχθάνομαι το πολύ πάστωμα.
Είναι αρκετά ρευστό, απλώνεται ομοιόμορφα στο λεπτό και είναι σα να μη φαίνεται ότι φοράω make up.
Εδώ και τρία χρόνια δεν το έχω αλλάξει, αλλά αναγκαστικά αν θέλεις να αλλάξεις, θα πρέπει να το πας δοκιμαστικά. Αυτό που θα σου προτείνω εγώ, μπορεί εσένα να μη σου κάθεται καλά..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:45, 16-03-12:

Ωραια μεικαπ εχει και η Μακ. Ψάξε αυτό που έχει σε σωληνάριο, είναι λίγο βαρύ βέβαια, αλλά εχει πολύ καλή υφή. Επίσης είναι κάπως ακριβό σε τιμή. Εμένα μ αρέσουν ακόμα και τα μεικαπ της Μαξ Φακτορ, αλλά έχω καιρό να πάρω, όμως αξίζει μια δοκιμή και έχουν πολύ λογικές τιμές. Για βράδυ κι εγώ χρησιμοποιώ της Κρυολαν, αλλά μόνο τοπικά κι αφού πρώτα βάλω άλλο μεικαπ αποκάτω.
Αυτιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 15:55, 16-03-12:

Προσωπικά δεν έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένη απο κάποιο μέικ απ. Περισσότερο θα έλεγα απο πούδρα. Δεν τα μπορώ τα μεικ απ πλεον, τα νοιώθω πολύ βαριά στο πρόσωπό μου. Αν ήθελες πούδρα θα είχα να σου προτείνω μερικές πραγματικά απίστευτες.

Κορίτσια την βοήθειά σας, το Πάσχα θα γίνω νονά και δεν ξέρω τι να φορέσω...Αρχικά σκεφτόμουν φόρεμα, μετά φούστα στενή και πουκάμισο αλλά ακόμη δεν έχω καταλήξει κάπου. Εχετε καμμιά ιδέα? Εχει παρει κάτι το μάτι σας?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:49, 16-03-12:

Νομιζω πως αναλογα με τα χρωματα σου ένα φόρεμα θα ήταν καλύτερη επιλογή και λιγότερο αυστηρή, ειδικά αν είσαι και αδυνατούλα ή μικροκαμωμένη. Πες μας τι χρώμα μαλλιών έχεις και τι σωματότυπο περίπου και όλο και κάποια πιο συγκεκριμένη πρόταση θα προκύψει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 16:56, 16-03-12:

Ξανθές ανταυγιες και μακρύ καρέ. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η εποχή, περίεργες θερμοκρασίες και σκαμπαναβάσματα. Ασε που δεν ανέφερα πως θα γίνει σε νησί.

κατι τέτοιο περίπου φανταζόμουν σε φούστα
μου άρεσε αρκετά το τελευταίο αλλά και πάλι σκέφτομαι τον καιρό...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:39, 16-03-12:

Απαπα παπα πα
Όχι μακρύ! Το μακρύ δύσκολα σε χαρίζει και τις περισσότερες φορές είναι υπερβολή, άσε που για την εποχή που το θέλεις, δύσκολα μπορείς να το συνδυάσεις με κάτι από πάνω, όπως σακάκι, ζακετάκι, μπολερό κλπ.. Ειδικά το δεύτερο πολύ φαντασμαγορικό βρε παιδί μου.
Για βάφτιση θες κάτι σοβαρό - αλλά όχι πολύ σοβαρό, κομψό, νεανικό και χαρούμενο

Στο πολύ γρήγορο από τα πρώτα αποτελέσματα του γούγλη και που θα πηγαίνει με το ξανθό σου μαλλί και με μια ζακετούλα από πάνω..

Γενικά να προτιμήσεις φόρεμα σε στενή γραμμή, γιατί συνδυάζονται καλύτερα με κάποιο σακάκι

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:48, 16-03-12:

και έλεγα τι απέγιναν εκείνες οι παλιές μου κουρτίνες.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 16-03-12 στις 18:04. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 17:52, 16-03-12:

Γι αυτό είπα φούστα στενή με πουκάμισο ή κάποιο μπλουζάκι απο μέσα, φοράω μια γόβα και ξεμπέρδεψα. Δεν ξέρω πολύ με δυσκολέυει η εποχή. Οσο για τα μάξι φορέματα εμένα μου πάνε πάρα πολύ, γιατί είμαι πολύ ψηλή.
Δεν ξερω τι να κάνω και που να ψάξω, άσε που σακάκι δεν φοράω με τίποτα. Γι αυτό βρε κορίτσια ρίχτε καμμιά ιδέα

Δεν μου πολυαρέσει το φόρεμα αυτό ειδικά απο χρωματισμούς.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enrose : 16-03-12 στις 18:03.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:04, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Γι αυτό βρε κορίτσια ρίχτε καμμιά ιδέα

Monsoon

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 18:10, 16-03-12:

Αυτό το πετρόλ με τρελαίνει σαν χρώμα

Και απο πάνω τι φοράς??? Χαζή εποχή

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:22, 16-03-12:

moda per due

Κι εδώ μπορείς να βρεις ωραια maxi φορέματα....

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 18:46, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
moda per due

Κι εδώ μπορείς να βρεις ωραια maxi φορέματα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 16-03-12 στις 18:58. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:52, 16-03-12:

Πω αυτό το πίτερ παν στάιλ δεν υπάρχει. Επίσης μ' αρέσει πολύ η δαντέλα οπότε. *.*
Εγώ ψηφίζω κοντό πάντως.
Προσωπικά, θα τα φορούσα αυτά άνετα. Τώρα για σένα ηλικία, σώμα και στυλ δικό σου δε ξέρω, οπότε κάνε έρευνα να καταλήξεις, να δεις, να δοκιμάσεις. Αλλά αυτά δεν είναι άσχημα, και δεν είναι και τόσο φορτωμένα.
Α επίσης θα έλεγα να πάρεις μονόχρωμο, όχι εμπριμέ.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 19:03, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^

Σε κάτι παρόμοιο αναφερόμουν λέγοντας φούστα, απλά στο πιο απλό. Μια μάυρη φουστίτσα με ένα απλό είτε πουκάμισο είτε μπλουζάκι, μην φορτωθώ και πολύ πασχαλιάτικα.

Αυτό μ αρέσει πολύ!!

Πω αυτό το πίτερ παν στάιλ δεν υπάρχει. Επίσης μ' αρέσει πολύ η δαντέλα οπότε. *.*
Εγώ ψηφίζω κοντό πάντως.
Προσωπικά, θα τα φορούσα αυτά άνετα. Τώρα για σένα ηλικία, σώμα και στυλ δικό σου δε ξέρω, οπότε κάνε έρευνα να καταλήξεις, να δεις, να δοκιμάσεις. Αλλά αυτά δεν είναι άσχημα, και δεν είναι και τόσο φορτωμένα.
Α επίσης θα έλεγα να πάρεις μονόχρωμο, όχι εμπριμέ.

Μάλλον στη φούστα θα καταλήξω, αν βρω αυτό που μ αρεσει τελικά. Το κοντό φόρεμα το φοβάμαι γιατί δεν ξέρω τι καιρό θα χει και καλσόν δεν φοράς με κάτι τέτοιο μόνο του δέρματος που προσωπικά δεν το φορώ ποτε. Και άσε που πρέπει να είναι κάτι που θα μαι άνετη, πως θα κρατω το μωρό στην αγκαλιά τόσες ώρες φοβούμενη μην φανεί το βρακί μου?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 16-03-12 στις 19:09. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 19:10, 16-03-12:

Σίγουρα δεν κάνει για βάφτιση.....
Κάνει όμως για αποκαλυπτήρια της νονάς.....μια χαρά θα χαρούν οι παρευρισκόμενοι.....

Τα υπόλοιπα ρούχα όμορφα, αλλά εχεις δίκιο εξαρτάται από την ηλικία και το στυλ της νονάς!

Και μην ξεχνάμε σε βαφτιση κάνουμε συγκεκριμένες κινήσεις κατα τη διάρκεια του μυστηρίου....
οπότε το φόρεμα δεν πρέπει να μας δυσκολεύει.....

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:20, 16-03-12:

Όντως το συγκεκριμένο δεν κάνει, όχι επειδή είναι πολύ κοντό (το' χει σηκώσει κιόλας η κοπέλα, δεν είναι τόσο κοντό, υπάρχουν και πιο μακριά σε ίδιο στυλ), απλά δε κάνει γενικά για βάφτιση νομίζω.
Τώρα περί πρακτικότητας δε ξέρω αν βολεύουν τα κοντά, οι νονές ξέρουν.

Όσο για το καλσόν. υπάρχουν φορέματα που μπορείς να τα φορέσεις με μαύρο καλσόν και μαύρη γόβα. Πχ. αυτό

πιστεύω θα φαινόταν ωραίο έτσι, απλά λίγο πιο χειμωνιάτικο.
Γενικά η εποχή, όντως δε βολεύει, γιατί κάνει ψύχρα, έχει και ήλιο, αλλά δε νομίζω να κάνει και τόσο κρύο που δε θα μπορέσεις να αντέξεις ένα 3ωρο ξέρωγω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 19:54, 16-03-12:

Μόλις τα βρώ θα σας τα παραθέσω να μου πείτε γνώμες!!

Η καλοκαιρινή σειρά της essie

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 20:00, 16-03-12:

enrose...
Σχετικά με τον συνδυασμό φούστα μπλούζα για να μην μοιάζει σαν στυλ γραμματέας....θα σου πρότεινα High Waist Pencil Skirt....

και αν είσαι πιο τολμηρή θα πρότεινα και αυτή την εταιρεία ....εχει βγάλει καταπληκτικά ανοιξιάτικα και καλοκαιρινά....http://www.heelshop.gr/
αλλά δεν φαίνονται στην ιστοσελίδα....

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:19, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
enrose...
Σχετικά με τον συνδυασμό φούστα μπλούζα για να μην μοιάζει σαν στυλ γραμματέας....θα σου πρότεινα High Waist Pencil Skirt....
veni με σώζεις ναι κάτι τέτοιο θέλω!!
Αχ που θα τα βρώ?????
Ακριβώς αυτό που ψάχνω!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 16-03-12 στις 21:06. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση :D
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 20:43, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
veni με σώζεις ναι κάτι τέτοιο θέλω!!
Αχ που θα τα βρώ?????
Ακριβώς αυτό που ψάχνω!!!
NAF NAF, LOLA, Lussile, Mango.....αυτές οι εταιρείες μου ήρθαν στο μυαλό.....αν περπατήσεις την Ερμού....

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:54, 16-03-12:

Η αλήθεια είναι πως δεν εχω βγει στους δρόμους ακόμη, μόνο απο ιντερνετ ότι εχω ψάξει. Θα αρχίσω την περατζάδα σιγά σιγά.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:03, 16-03-12:

Ρε σεις, αυτές οι φούστες, αμα δεν έχεις το *τέλειο* σώμα, σε κάνουν να φαίνεσαι τοφάλα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:35, 16-03-12:

Τέτοιες φοράει και η Kim Kardashian, που έχει κώλο και είναι γενικά φαρδιά στα μπούτια και τη κολακεύει.
Ντάξει δε θα το βάλει κάποια που είναι υπέρβαρη ρε παιδί μου, αλλά αν έχεις 5-6 κιλά παραπάνω με έναν κορσέ (βάζει και η Κιμ η πονηρή) σου κάνει τη κοιλιά λίγο πίτα και είσαι οκ, μη βλέπεις την Βικτώρια που είναι κόκκαλο.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 21:48, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Τέτοιες φοράει και η Kim Kardashian, που έχει κώλο και είναι γενικά φαρδιά στα μπούτια και τη κολακεύει.
Ντάξει δε θα το βάλει κάποια που είναι υπέρβαρη ρε παιδί μου, αλλά αν έχεις 5-6 κιλά παραπάνω με έναν κορσέ (βάζει και η Κιμ η πονηρή) σου κάνει τη κοιλιά λίγο πίτα και είσαι οκ, μη βλέπεις την Βικτώρια που είναι κόκκαλο.

Ενταξει δεν πεθαίνω αλλά το προτιμώ από
που την τονίζει ακόμη πιο πολύ.

κι αυτό δεν είναι άσχημο

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:31, 17-03-12:

Αυτή έχει τεράστια βυζιά για αυτό δείχνει καλά. Επειδή αυτή η φούστα (αλλά και το παντελόνι) τονίζει υπερβολικά την κοιλιά και την περιφέρεια, απαιτεί ένα τόνο μπαλκόνι από πάνω για να μην μοιάζεις σαν μεταλλαγμένο αχλάδι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:34, 17-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Αυτή έχει τεράστια βυζιά για αυτό δείχνει καλά. Επειδή αυτή η φούστα (αλλά και το παντελόνι) τονίζει υπερβολικά την κοιλιά και την περιφέρεια, απαιτεί ένα τόνο μπαλκόνι από πάνω για να μην μοιάζεις σαν μεταλλαγμένο αχλάδι.
Με άλλα λόγια δεν ταιριάζει σε σωματότυπο τύπου αχλάδι

Παράθεση

elinaki49 (Ελίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elinaki49
H Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H elinaki49 έγραψε στις 14:03, 02-04-12:

Γειά σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει ανοίξει το χρώμα το μαλλιών της με το casting της l'oreal. Τί γνώμη έχετε γι' αυτό; Επιβαρύνει τα μαλλιά; Θέλω να το χρησιμοποιήσω μόνο το καλοκαίρι και μετά να αφήσω πάλι το φυσικό μου... θα φύγει; Λέει ότι διαρκεί 28 μέρες.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elinaki49 : 02-04-12 στις 17:58.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:39, 02-04-12:

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά ξέρω ότι σου αλλάζει μόνο ένα τόνο το φυσικό σου χρώμα. Τζάμπα λεφτά και κόπος δηλαδή κατά τη γνώμη μου...Σιγά την αλλαγή.

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 20:00, 02-04-12:

καλησπέραααααααα!! μήπως ξέρει καμία κάποιο καλό προϊόν για τα μαύρα στίγματα;; έχω δοκιμάσει ένα της l'oreal, το οποίο ναι μεν έκανε δουλειά, αλλά μου δημιουργούσε σπυράκια, απ τα οποία είχα απαλλαγεί για πολύ καιρό!

Παράθεση

elinaki49 (Ελίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elinaki49 έγραψε στις 20:07, 02-04-12:

Ευχαριστώ για την απάντηση... Μάλλον θα προσπαθήσω με το ταπεινό χαμομηλάκι και το αθώο λεμονάκι, όταν βγούμε στις παραλίες το καλοκαίρι τα μαλλιά μου είναι ήδη ανοικτά, οπότε κατιτίς θα καταφέρουμε

granita εγώ ένα scrub σε μπλε συσκευασία της garnier χρησιμοποιούσα, αλλά αραιά και που... κάθε φορά που το έβαζα όμως και το ξέπλενα, μετά άφηνε κρύοοοοο...

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 20:16, 02-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από elinaki49
granita εγώ ένα scrub σε μπλε συσκευασία της garnier χρησιμοποιούσα, αλλά αραιά και που... κάθε φορά που το έβαζα όμως και το ξέπλενα, μετά άφηνε κρύοοοοο...
βασικά ψάχνω ένα για καθημερινή χρήση...αυτό που λες μπορείς να το βάζεις κάθε μέρα;

Παράθεση

elinaki49 (Ελίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elinaki49 έγραψε στις 07:49, 03-04-12:

αυτό έλεγε επάνω πως είναι για καθημερινή χρήση....δε σου το προτείνω όμως κάθε μέρα... θα μπορούσες να το συνδυάσεις με κάποιο σαπούνι της σειράς, αν πας στο σούπερ μάρκετ, μπορείς να διαλέξεις μόνη σου ότι σου φανεί χρησιμότερο για σένα.... ελπίζω να σε βοήθησα (:

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 12:36, 04-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από elinaki49
αυτό έλεγε επάνω πως είναι για καθημερινή χρήση....δε σου το προτείνω όμως κάθε μέρα... θα μπορούσες να το συνδυάσεις με κάποιο σαπούνι της σειράς, αν πας στο σούπερ μάρκετ, μπορείς να διαλέξεις μόνη σου ότι σου φανεί χρησιμότερο για σένα.... ελπίζω να σε βοήθησα (:
θα το δοκιμάσω! ευχαριστωωωωωωωωω

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:44, 17-04-12:

Την Παρασκευη θα κανονίσω να παω για τριτη φορα στη ζωη μου για καθαρισμο προσωπου.
Κανω ενα καθε χρνο....

Θα ηθελα απο περιεργεια να ρωτησω ποσο σας εχουν παρει εσας ...
Γιατι εδω στην επαρχια οι τιμες ειναι 50-60 ευρω....

Στις μεγαλες πολεις τοσο εχει?

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 16:56, 17-04-12:

Στο νησί που μένω εγώ 50 ευρώ πάει πάντως.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:00, 17-04-12:

H μέση τιμή τόσο είναι. Σε πολυτελή κέντρα πάει μέχρι 130, ενώ σε κοπέλες που πάνε σε σπίτια η τιμή πάει το φθηνότερο 30 ευρώ. Εγώ μόνο μια φορά έχω κάνει και το θεώρησα κλεψιά γιατί μπορώ να το κάνω μόνη μου με σχεδόν μηδενικό κόστος. Αν βρω τίποτα μέχρι 15 ευρώ σε deals, ίσως πάω πάλι μόνο και μόνο για την αίσθηση της περιποίησης.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:00, 17-04-12:

Εχεις επαγγελματικές κρέμες και μάσκες καμπίνας; Ακόμα κι αν έχεις, είναι πρακτικά αδύνατο να δεις τόσο καλά κάθε σημείο του προσώπου σου όπως το κάνει η αισθητικός. Δεν λέω πως είναι σούπερ απαραίτητος ο καθαρισμός, αλλά όχι να λες πως μπορείς να κάνεις το ίδιο καλή δουλειά σε σχεδόν μηδενικό κόστος. Εκτός αν έπεσες σε αισθητικό λαμόγιο, αλλιώς πραγματικά δεν συγκρίνεται η αίσθηση!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:15, 17-04-12:

Ρε παιδιά τι κάνει ο καθαρισμός δηλαδή;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:16, 17-04-12:

Εγω παντως δεν θα επιχειρουσα να κανω μονη μου...
εδω ενα σπυρακι σπας και μενει το σημαδι ...

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ρε παιδιά τι κάνει ο καθαρισμός δηλαδή;
Βγαζει τους μαυρους πορους κατα βαση...
Εγω κατα βαση γι αυτο παω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 17-04-12 στις 18:34. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ, χρησιμοποιήσε το κουμπάκι "επεξεργασία" όταν θες να προσθέσεις κάτι ακόμα :)
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:36, 17-04-12:

Ηρώ ο καθαρισμός κάνει αυτό που φαντάζεσαι. Καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα του προσώπου και εν συνεχεία το απολυμαίνει, το ενυδατώνει και το περιποιείται. Δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες, πάντως η αίσθηση μετά είναι πολύ διαφορετική - μόνο αν δοκιμάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:42, 17-04-12:

Οντως ειναι μοναδικη η αισθηση...
Γενικα πιστυω πως ο καθαρισμος του προσωπου και ολα αυτα που εχουν να κανουν με σημεια του σωματος που φαινονται πρεπει να τα προσεχουμε..
Η κολλητη μου ειχε καει καθαρισμο με βελονα στο προσωπο με αποτελεσμα το δερμα της να εχι καταστραφει...
Πρεπει να προσεχουμε πολυ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:50, 17-04-12:

Απολυμαίνει, καθαρίζει, ενυδατώνει, φωτίζει
Γίνεται χρήση προιόντων ανάλογα με το δέρμα της καθεμιάς και τις ανάγκες της και χρησιμοποιούνται εξειδικευμένα μηχανήματα
Τι να λέμε τώρα, δε συγκρίνεται με την ατομική δουλειά μας, όταν πρόκειται για επαγγελματία αισθητικό, που και η δική μας δουλειά χρειάζεται, αλλά το επαγγελματικό χέρι είναι απαραίτητο μια στο τόσο. Βλέπει αυτά που δε μπορούμε να δούμε εμείς, έχει άλλο μάτι πεπειραμένο κι αν μη τι άλλο ξέρει και 3 πράματα, έχει μελετήσει πάνω στο πρόσωπο. Αρκεί να είναι καλή η αιισθητικός-σχετικό για την καθεμιά μας- και ν'αγαπά τη δουλειά της.
Σα να πάμε σε οδοντίατρο - ναι μεν καθαρίζουμε και φροντίζουμε μόνοι μας τα δόντια μας, αλλά ο οδοντίατρος είναι απαραίτητος για καθαρισμό, τα ίδια κάνουμε με αυτά που κάνει εκείνος; Οχι
Και μεγαλώνοντας η γυναίκα έχει περίσσοτερη ανάγκη απο φροντίδα στο πρόσωπό της, δεν είναι το ίδιο το πρόσωπό μας στα18, δεν είναι το ίδιο στα 25 , δεν είναι το ίδιο στα 30, ούτε στα 45 κλπ. Δε μιλάμε για υπερβολές, αλλά όπως φρόντιζουμε την υγεία μας (γυναικολόγος ας πούμε, οδοντίατρος κοκ), το σώμα μας, τα μαλλιά μας (ακούρευτα τ΄αφήνει καμμία; )έτσι πρέπει να φροντίζουμε και το πρόσωπό μας

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Η κολλητη μου ειχε καει καθαρισμο με βελονα στο προσωπο με αποτελεσμα το δερμα της να εχι καταστραφει...
Πρεπει να προσεχουμε πολυ...

Γιατί της έβαλε βελόνα; Μήπως είχε κύστες και μολύνθηκε μετά; Κάτι τέτοιο οσμίζομαι. Αλλά και πάλι, δεν ξέρεις αν φταίει η αισθητικός ή η ίδια η κοπέλα. Μπορεί τα εργαλεία να μην ήταν αποστειρωμένα ή μπορεί η κοπέλα να τα πείραξε και να παθε τη ζημιά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 17-04-12 στις 23:13. Αιτία: merge
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 19:08, 17-04-12:

Η φιλη μου εκανε με βελονα καθε δυο μηνες περιπου...Σαν αποτελεσμα δημιουργηθηκαν πολλες πληγες μου εχουν αφησει κοκκινιλες...
Ειναι σε πολυ ασχημη κατασταση το προσωπο της δυστυχως...
Αλλα δεν νομιζω να το πειραξε...Μαλλον η βελονα εκανε την ζημια

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:21, 17-04-12:

Η φιλη μου εκανε με βελονα καθε δυο μηνες περιπου...Σαν αποτελεσμα δημιουργηθηκαν πολλες πληγες μου εχουν αφησει κοκκινιλες...
Ειναι σε πολυ ασχημη κατασταση το προσωπο της δυστυχως...
Αλλα δεν νομιζω να το πειραξε...Μαλλον η βελονα εκανε την ζημια

Μάλλον, αλλά γιατί έβαζε βελόνα και τόσο συχνά; Συνήθως, στα μεγάλα προβλήματα, όταν δηλαδή μπεί εργαλείο στο δέρμα, οχι απαραιτητα πρόσωπο - γενικά-, είναι απαραίτητη και η αντιβίωση. Το γνώριζε αυτό η φίλη σου πριν πάει; Ηταν καλά ενημερωμένη; Η αισθητικός της πως δικαιολόγησε τη ζημιά; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά μου κάνει εντύπωση. Βασικά δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση πως πολλές απο μας πάμε στα τυφλά κάπου και δεν ενημερωνόμαστε προηγουμένως. Σε πολλές μπορεί να τύχει βέβαια, αλλά η ενημέρωση γι'αυτό υπάρχει. Αν δηλαδή εμένα ερχόταν μία και μου λεγε θα σου βάλω βελόνα στο σπυρί, θα της έλεγα ''όχι, αστε με να σιγουρευτώ, επειδή φοβάμαι, κι αν είναι την επόμενη φορά'' Εν τω μεταξύ θα είχα επισκεφτεί και δερματολογό. Καταλαβαίνω πως πολλές βαριούνται, όμως όταν πρόκειται για την υγεία μας, πρέπει να μαστε προσεχτικές, όπως πολύ καλά είπες.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:38, 17-04-12:

Η μια φορά που πήγα ήταν σε αρκετά γνωστό ιατρο-αισθητικό κέντρο του Κολωνακίου, κι αυτό επειδή ήταν δώρο. Κανονικά η τιμή ήταν πάνω από 100 ευρώ. Συμφωνώ ότι είναι πολύ ωραία αίσθηση του μασαζ και όντως χαλάρωσα και μου άρεσε, αλλά δεν θα πλήρωνα τόσα λεφτά για 45 λεπτά περιποίησης.
Το αποτέλεσμα δεν ήταν κάτι σπουδαίο, εγώ έτσι κι αλλιώς έχω πολύ λιπαρό δέρμα και αρκετά μαύρα στίγματα και μπορώ να πω ότι καλύτερα έχω μάθει με τα χρόνια να τα βγάζω μόνη μου πάρα η έμπειρη αισθητικός-δερματολόγος που με ανέλαβε. Στην ουσία η διάρκεια του αποτελέσματος ήταν 2-3 μέρες παραπάνω από το να το έκανα μόνη μου στο μισό χρόνο (δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω πάνω από 20 λεπτά να κάνω καθαρισμό μόνη μου). Σίγουρα μου έβαλαν πιό ακριβές/εξειδικευμένες κρέμες από ο,τι βάζω μόνη μου και σίγουρα τα μηχανήματά τους είναι πιό εξελιγμένα από τον ατμό του νερού που βράζει σε κατσαρόλα που χρησιμοποιώ σπίτι. Αλλά δεν με νοιάζει και πολύ αυτό αφού το αποτέλεσμα δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 23:25, 17-04-12:

ευτυχως δεν ειχα ποτε θεμα με σπυρακια κτλ προς το παρον αλλα και να ειχα φοβαμαι πολυ τις αισθητικους και δεν ξερω κατα ποσο θα αφηνα καποια να πειραξει το προσωπο μου.εχω ακουσει απιστευτες περιπτωσεις με μολυνσεις απο αισθητικο,με εργαλεια που δεν εχουν απολυμανθει κτλ και δεν θα το ρισκαρα ευκολα!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 09:21, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μάλλον, αλλά γιατί έβαζε βελόνα και τόσο συχνά; Συνήθως, στα μεγάλα προβλήματα, όταν δηλαδή μπεί εργαλείο στο δέρμα, οχι απαραιτητα πρόσωπο - γενικά-, είναι απαραίτητη και η αντιβίωση. Το γνώριζε αυτό η φίλη σου πριν πάει; Ηταν καλά ενημερωμένη; Η αισθητικός της πως δικαιολόγησε τη ζημιά; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά μου κάνει εντύπωση. Βασικά δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση πως πολλές απο μας πάμε στα τυφλά κάπου και δεν ενημερωνόμαστε προηγουμένως. Σε πολλές μπορεί να τύχει βέβαια, αλλά η ενημέρωση γι'αυτό υπάρχει. Αν δηλαδή εμένα ερχόταν μία και μου λεγε θα σου βάλω βελόνα στο σπυρί, θα της έλεγα ''όχι, αστε με να σιγουρευτώ, επειδή φοβάμαι, κι αν είναι την επόμενη φορά'' Εν τω μεταξύ θα είχα επισκεφτεί και δερματολογό. Καταλαβαίνω πως πολλές βαριούνται, όμως όταν πρόκειται για την υγεία μας, πρέπει να μαστε προσεχτικές, όπως πολύ καλά είπες.
Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες να σου πω την αληθεια..Δεν θελω να την ρωταω και γι αυτα γιατι ειναι δυσκολη και η θεση μου..
Δεν πρεπει να ειχε ενημερωθει καθολου ομως.
Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος της.Αντιβιωση παντως σιγουρα δεν πηρε εκεινο το διαστημα...
Οχι...Οχι..Εχεις δικιο..Πρεπει να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι και να πηγαινουμε σε αισθητικους που ειναι γνωστοι/ες που ειναι για την δουλεια τους.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 09:34, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Ηρώ ο καθαρισμός κάνει αυτό που φαντάζεσαι. Καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα του προσώπου και εν συνεχεία το απολυμαίνει, το ενυδατώνει και το περιποιείται. Δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες, πάντως η αίσθηση μετά είναι πολύ διαφορετική - μόνο αν δοκιμάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ
Νόμιζα ότι ο καθαρισμός είναι για αυτούς που έχουν μαύρα στίγματα και ακμή και σε είδα που απάντησες και με μπέρδεψες γιατί τίποτα από αυτά δεν έχεις

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 09:46, 18-04-12:

Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες να σου πω την αληθεια..Δεν θελω να την ρωταω και γι αυτα γιατι ειναι δυσκολη και η θεση μου..
Δεν πρεπει να ειχε ενημερωθει καθολου ομως.
Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος της.Αντιβιωση παντως σιγουρα δεν πηρε εκεινο το διαστημα...
Οχι...Οχι..Εχεις δικιο..Πρεπει να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι και να πηγαινουμε σε αισθητικους που ειναι γνωστοι/ες που ειναι για την δουλεια τους.
Να της πεις να πάει σε δερματολόγο να κάνει δερμοαπόξεση, πιστεύω πως θα βελτιωθεί αρκετά.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 10:31, 18-04-12:

Κοριτσία, είχα κάνει μία φορά καθαρισμό σε αισθητικό και ο πόνος που τράβηξα κατα την διάρκεια ήταν τραγικός. Δεν θα το ξανακανα ποτέ, τουλάχιστον όχι σε αισθητικό. Σε δερματολόγο μπορεί. Ίσως να έφταιγαν τα ΑΠΕΙΡΑ σπυράκια που είχα τότε και πόνεσα τόσο πολύ. Εσείς δεν πονάτε;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους