Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,462 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,706 μηνύματα σε 92,668 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 621 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 10:59, 18-04-12:

Έκλαιγα, όταν με πίεζε. Είχα πολλά μαύρα στίγματα και μικρές κύστες. Πολύς πόνος ναι!
Σε δερματολόγο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 11:10, 18-04-12:

Και εγώ μία από τα ίδια. Και μετά το αποτέλεσμα δεν ήταν τίποτα φοβερό. Για τις επόμενες 2-3 μέρες ήμουν κατακόκκινη και όταν ξεπρήστηκα δεν υπήρχε μεγάλη διαφορά στην αίσθηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 13:23, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Και εγώ μία από τα ίδια. Και μετά το αποτέλεσμα δεν ήταν τίποτα φοβερό. Για τις επόμενες 2-3 μέρες ήμουν κατακόκκινη και όταν ξεπρήστηκα δεν υπήρχε μεγάλη διαφορά στην αίσθηση.
τζαμπα κοπος δλδ..μαλλον καλυτερα σπιτι τελικα

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 14:24, 18-04-12:

Κοριτσία, είχα κάνει μία φορά καθαρισμό σε αισθητικό και ο πόνος που τράβηξα κατα την διάρκεια ήταν τραγικός. Δεν θα το ξανακανα ποτέ, τουλάχιστον όχι σε αισθητικό. Σε δερματολόγο μπορεί. Ίσως να έφταιγαν τα ΑΠΕΙΡΑ σπυράκια που είχα τότε και πόνεσα τόσο πολύ. Εσείς δεν πονάτε;

Ισως και η αισθητικος να μην ειχε τον καταλληλο τροπο...Ποιος ξερει...
Παντως οντως ποναει...Μερικες φορες μεχρι και δακρυων..Αλλα ...Υ-Π-Ο-Μ-Ο-Ν-Η...
Εγω για να ειμαι ειλικρινης τις 2 φορες που εχω κανει ενταξει ..πονεσα αλλα οχι και να κλαψω....Δεν ξερω ισως να ειναι και στον ανθρωπο...
Ισως και στο χρωμα του δερματος.Ειχα ακουσει γενικα πως οι ανθρωποι με ιδιαιτερα λευκη επιδερμιδα ειναι πιο ευαισθητοι στον πονο...Εγω εχω σταρενιο δερμα και το καλοκαιρι γινομαι αραπακι...
Μπορει λοιπον γι αυτο το λογο να μην ποναω και τοσο...

*Παντως εμενα με εχει οφελησει παρα πολυ ο καθαρισμος προσωπου.
''Ανοιξε '' το προσωπο μου ..Δεν μπορω να το εξηγησω...
Περα απ την αισθηση που αφηνει (και διαρκει βρε κοριτσια!) εμενα εκανε καιρο να βγαλει το προσωπο μου νεα σπυρακια...
Πρεπει να ειναι στον ανθρωπο...
Εμενα ειναι μεγαλο δωρο παντως στην επιδερμιδα μου

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:31, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Νόμιζα ότι ο καθαρισμός είναι για αυτούς που έχουν μαύρα στίγματα και ακμή και σε είδα που απάντησες και με μπέρδεψες γιατί τίποτα από αυτά δεν έχεις
Ούτε εγώ έχω , αλλά πηγαίνω μια στο τόσο. Χρόνια το σκεφτόμουν και τελικά έκανα το διάβημα, μετά απο έρευνα αγοράς που λέμε κι έμεινα ευχαριστημένη. Την πρώτη φορά που πήγα είχα κοκκινήσει τόσο που φρίκαρα, λέω κάτι στραβό έγινε. Αλλά με καθησύχασαν, διότι με το παραμικρό εμένα το δέρμα μου φλογίζεται, αλλά πέρασε σύντομα και ήταν τόσο λαμπερό και καθαρό που ειλικρινά δε μου πήγαινε καρδιά ούτε λίγο λιπ γκλος να βάλω. Δεν έχει σχέση ο καθαρισμός με το αν έχει κάποια προβλήματα ή όχι. Στα προβλήματα υπάρχουν ανάλογες θεραπείες, στον απλό καθαρισμό... καθαρίζεις βαθιά!

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:41, 18-04-12:

Δεν ξέρω αν είναι τσάμπα κόπος, ίσως τα αποτελέσματα να μην φαίνονται αμέσως αλλά σε βάθος χρόνου.

Δεν νομίζω πως έχει σχέση το χρώμα του δέρματος με τον πόνο, γιατί εγώ είμαι αραπάκι και τον χειμώνα και πονάω τρελά σε κάθε είδους αποτρίχωση και εννοείται και στον καθαρισμό! Νομίζω ο πόνος έχει σχέση με την ποσότητα των σπυρακιων...και το αν είναι μολυσμένα ή όχι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:44, 18-04-12:

Δεν ξέρω αν είναι τσάμπα κόπος, ίσως τα αποτελέσματα να μην φαίνονται αμέσως αλλά σε βάθος χρόνου.

Δεν νομίζω πως έχει σχέση το χρώμα του δέρματος με τον πόνο, γιατί εγώ είμαι αραπάκι και τον χειμώνα και πονάω τρελά σε κάθε είδους αποτρίχωση και εννοείται και στον καθαρισμό! Νομίζω ο πόνος έχει σχέση με την ποσότητα των σπυρακιων...και το αν είναι μολυσμένα ή όχι!
Εγώ δεν έχω πάντως σπυράκια. Στην περίοδο πετάω κάνα αγγούρι. Παίζει το δέρμα, προσωπικά αν με τραβήξεις απο το χέρι, μπορεί να κάνω μελανιά ή να κοκκινίσω. Αντιθέτως στην ηλιοθεραπεία, δεν κοκκινίζω εύκολα, αλλά μαυρίζω- εκεί παίζει ρόλο το χρώμα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:10, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Νόμιζα ότι ο καθαρισμός είναι για αυτούς που έχουν μαύρα στίγματα και ακμή και σε είδα που απάντησες και με μπέρδεψες γιατί τίποτα από αυτά δεν έχεις
Εννοείται πως έχω μαύρα στίγματα, είμαι φουλ βασικά

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:08, 18-04-12:

Kαιεγω αραπακι

Μαλλον ειναι στον ανθρωπο λοιπον.

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 16:46, 18-04-12:

δηλαδή ρε κορίτσια, για να καταλάβω,
εγώ που είμαι άντρας δε μπορώ να κάτσω σε "γυναικείο σαλόνι"? έχει διαφορετικούς καναπέδες ξερωγώ?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:09, 19-04-12:

Κάτσε βολέψου όπου θες αρκει να έχεις άποψη για τρίχες, μανώ, καθαρισμούς προσώπου, φρου φρου κι αρώματα.
Προσωπικά μ αρέσει πάντα να ακούω αντρικές απόψεις σε γυναικεία θέματα, υποψιάζομαι πως δεν είμαι η μόνη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:06, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
δηλαδή ρε κορίτσια, για να καταλάβω,
εγώ που είμαι άντρας δε μπορώ να κάτσω σε "γυναικείο σαλόνι"? έχει διαφορετικούς καναπέδες ξερωγώ?
Φυσικά μπορείς να κάτσεις, αλλά φρόντισε να πεις κάτι σωστό και με μέτρο, ευγενικά, κολακευτικά μονο, αλλιώς αλλέ Δε φτανει που μαστε ανδροκρατουμενη κοινωνία, να μας γιομίσουνε και τα σαλόνια μας?? Ε παει πολύ!!!
Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Κάτσε βολέψου όπου θες αρκει να έχεις άποψη για τρίχες, μανώ, καθαρισμούς προσώπου, φρου φρου κι αρώματα.
Προσωπικά μ αρέσει πάντα να ακούω αντρικές απόψεις σε γυναικεία θέματα, υποψιάζομαι πως δεν είμαι η μόνη
Εγώ πάλι υποψιάζομαι πως πολλοί άνδρες μας διαβάζουν, με όλο το σεβασμό στο ανδρικό... πανταλόνι, το χετε το χετε το κους κους στο αίμα σας! Α και φυσικά έχουν απόψεις, αλλων μ'αρέσουν, αλλων οχι, αναλόγως τι συμφέρει και τι θέλω ν'ακούω

Ρε κορίτσια, τώρα που το θεσε ο συνδίκτυος ματάκιας τι χρώμα έχουμε τους καναπέδες μας; Να τους κάνουμε λεοπαρ που με αρέσει;;
Α! Βαλτε καμμιά φωτό να δούμε πως θα το κάνουμε!!

Τι λέτε;;
Ο πάνω όροφος να είναι το πριβέ της αποτρίχωσης να μη φαινόμαστε με τις τρίχες

Θέλω κι αυτόν!! Αλλά πιο μακρύ!!

Τι λέτε, τι λέτε;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-04-12 στις 14:37. Αιτία: Συνένωση διαδοχικών αναρτήσεων.Γειά σας κυρίες μου :)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:41, 20-04-12:

ξερετε καμια καλη μασκαρα? θελω να τις ξεχωριζει πρωτα απ όλα

μεχρι τωρα ειμαι μετρια ικανοποιημενη με όσες έχω δοκιμασει. Το Πασχα όμως μια γνωστη είχε κάτι τεράστιες βλεφαρίδες όλες ξεχωριστές και γυριστές.
ξεχασα να τη ρωτησω τι μασκαρα φορούσε...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:18, 21-04-12:

Εγώ παίρνω της bourjois, μια σε μαύρη συσκευασία με χρυσά γράμματα που είναι total black. Επίσης βοηθά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πολύ αν τους βάζεις αμυγδαλέλαιο κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 14:27, 21-04-12:

Μεγαλωνουν ετσι οι βλεφαριδες?
Γινονται πιο πυκνες?

**Εκανα τον καθαρισμο..
Ολα τελεια..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 14:30, 21-04-12:

που πουλανε αμυγδαλελαιο?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 14:37, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
Καλη ερωτηση...
Λες να εχει στα super market?

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 14:41, 21-04-12:

Γιατί δεν δοκιμάζεις να δείς σε ένα απο αυτά τα καταστήματα βιολογικών καλλυντικών;;

Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _Morticia_
H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,532 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 14:48, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Γιατί δεν δοκιμάζεις να δείς σε ένα απο αυτά τα καταστήματα βιολογικών καλλυντικών;;
Και στα φαρμακεία.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:49, 21-04-12:

μεχρι τωρα ειμαι μετρια ικανοποιημενη με όσες έχω δοκιμασει. Το Πασχα όμως μια γνωστη είχε κάτι τεράστιες βλεφαρίδες όλες ξεχωριστές και γυριστές.
Ξέρω ότι πολύ καλή είναι η Drama της Lancome.
Eγώ έχω της L'Oreal την Total Black και η μητέρα μου της L'Oreal την 4D. Και οι δύο είμαστε ευχαριστημένες

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:59, 21-04-12:

Εγώ χρησιμοποιώ ένα αμυγδαλέλαιο της apivita, το βάζω κάθε βράδυ σε όλο το πρόσωπο, μαζί με μια κρέμα ακόμα και έχω δει σημαντικές διαφορές στις βλεφαρίδες! Ξέρω σίγουρα πως έχει και ο Χοντος, ίσως μάλιστα έχει και χύμα που θα είναι πιο φθηνό..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:43, 22-04-12:

Μου ειχαν κανει δωρο μια μασκαρα της Avon απο τις καινουριες της σε χοντρο κοκκινομαυρο θηκαριο και μου βγηκε πολυ καλή. Τωρα βεβαια τελείωσε. Αλλά εχω αποθεμα απο το Λονδίνο (μεγάλη η χαρη του, μ'εσωσε αυτη η πολη με τα καλλυντικά της) κι έτσι έχω για το καλοκαίρι. Δες και της Μπουρζουα που αναφέρθηκε, ειναι πολυ καλή κι αυτή

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:58, 22-04-12:

Στα Body shop έχεις κοιτάξει??
Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένοι από τις μάσκαρες του, και έχουν και χαμηλή σχετικά τιμή. Μπορείς να βρεις και με 10-12 ευρώ!
Και μετά της clinique!!

A!! Ξέχασα!!! ΚΑι τις Avon ήταν αρκετα καλή!!! Είχα χρησιμοποιήσει την Spectra lash!M αρεσε γιατι εκανε εντονες τις βλεφαριδες!! Απλα θυμαμαι οτι μου τις ψιλοκολλαγε...

Αυτή όμως που με ειχε κερδισει ηταν της Maybelline η XXL volume+length!!!!! Kαι έδινε εντονο βλεμα, και φαινοντουσαν πιο μεγαλες οι βλεφαριδες και δεν κολλαγανε!!!! Αλλα νομίζω δεν βγαίνει πια....

Απο τις l'oreal απο την αλλη δεν ειμαι τοσο ευχαριστημένη...

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 18:07, 23-04-12:

απο μάσκαρες αυτή που με βόλεψε πιο πολύ απο όσες έχω δοκιμάσει, είναι της maybelline η volume express (έχω σε μαύρη και σε καφέ για τα πρωινά-και τις έχω πολύυυυ καιρό οπότε αν δεν βγαίνει πια,δεν το ξέρω). Γενικά δεν είμαι ειδική σε αυτό το θέμα αλλά αυτό που κάνω για να κάθεται καλύτερα η μασκαρα (γιατί δεν εχω ούτε μακριές ούτε πυκνές βλεφαρίδες-οπότε θέλω να μην φαίνονται στρώσεις επάνω,αλλά ίσα ίσα να τονίζει λίγο το βλέμμα) είναι να βάζω λίγο πιο πριν ενυδατική η οποιαδήποτε άλλη κρέμα στις βλεφαρίδες..
μπορεί να είναι βλακεία-και να μου πείτε οτι είναι δεν θα μου κάνει εντύπωση, αλλά εγώ έχω την αίσθηση οτι έτσι "γλυστράει" η μάσκαρα και βγαίνει πιο φυσικό το αποτέλεσμα.

Παράθεση

NeNoOz95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NeNoOz95
H NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H NeNoOz95 Omnia vincit amor. !!! έγραψε στις 16:49, 28-04-12:

εγω παρ'οτι εχω φυσικες γυριστες βλεφαριδες ετυχε να χρησιμοποιησω της avon την super extend mascara και μου τις εκανε ακομα πιο μακριες και εντονες και εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ οικονομικη κιολας!!!

εγω εχω ενα αλλο προβλημα ειμαι 16 χρονων το μαλλι μου ειναι σγουρο αλλα μια πυκνη χαλια μπουκλα και αυτο με αναγκαζει να τα ισιωνω ολη την ωρα με αποτελεσμα να χω καψει και να χω καταστρεψει το μαλλι μου καμια ιδεα για το πως μπορω να το επανορθωσω???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 28-04-12 στις 17:37. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:24, 28-04-12:

Σταματάς το ίσιωμα, κόβεις το καμμένο μαλλί, χρησιμοποιείς μάσκες και προϊόντα επανόρθωσης και γενικά δε το επιβαρύνεις άλλο με ψαλίδια/πιστολάκια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 22:46, 28-04-12:

Συμφωνω με ^prinCess^...
Βάλε και λίγο ελαιόλαδο και άστο το λιγότερο μιση ώρα! Θα δεις διαφορα!! ΚΑι τις μασκες καντες με συχνοτητα 2 μεσα στην εβδομαδα!
Μπορεις να βρεις μεσα στο νετ πολλες συνταγες για σπιτικες μασκες, ετσι ωστε να φτιαξεις και τις δικες σου!
Και γενικοτερα οσο μπορεις ελατωσε το σιδερο, και πειραματισου με χτενισματα που ταιριαζουν στο δικο σου τυπο μαλλιων και στο στυλ σου!
Καλο ειναι να στεγνωσεις τα μαλλια σου φυσικα ή χρησιμοποιώντας το πιστολακι στο κρυο..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:17, 03-05-12:

Τι θα λεγατε να βαλουμε μερικα βιντεακια για πεντικιουρς να παρουμε ιδεες? Περαν των κλασσικων χρωματων που φοραμε, ενιοτε κανουμε και σχεδιακια Σκεφτηκα να κανω το παρακατω. Μου λειπει βεβαια το πρασινο, στη θεση του ισως βαλω καφε η μπορντω και στη θεση των μπιχλιμπιδιων των μωβ, θα βαλω μωβ αστερακια τοσο ψιλα, ωστε δε φαινονται πως ειναι αστερακια. Εχω ενα κουτι ολο χρωματιστα στρασακια σε διαφορα χρωματα.

Κοιταξτε τι ωραιο που ειναι με το δαχτυλιδακι! Μάρεσουν πολυ τα δαχτυλιδια στα δαχτυλα των ποδιων, αλλα και γενικα!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:27, 03-05-12:

Και το αντιστροφο δηλαδή λευκή βάση, μαύρο σχέδιο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:31, 03-05-12:

Λολ Αυτό δεν έχει σχεδιάκια, παραυτα το χρώμα αυτο χειμώνα καλοκαίρι είναι το αγαπημένο μου (κόκκινο φωτιάς) αλλά έχει πλάκα το βίντεο- ο τύπος προφανώς τραβάει το πόδι της γυναίκας του την 'ώρα που κοιμάται να δείξει το δαχτυλίδι Πολύ ωραίο και το δαχτυλίδι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:35, 03-05-12:

Λοιπόν, το μετάνιωσα. Δε θα κάνω σχεδιάκι τώρα. Θα τα κάνω κοκκινα. Ολο πειραματίζομαι, τα κρατάω λίγες μέρες και στο τέλος στα κόκκινα σκέτα καταλήγω πφφ, αλλά βάλτε κι εσείς καμμιά καλή ιδέα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:41, 03-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Σταματάς το ίσιωμα, κόβεις το καμμένο μαλλί, χρησιμοποιείς μάσκες και προϊόντα επανόρθωσης και γενικά δε το επιβαρύνεις άλλο με ψαλίδια/πιστολάκια.
Νομίζω πως έχω βρει εναλλακτική λύση. Επειδή κάποτε είχα κάψει και εγώ το μαλλί μου απο το καθημερινό ίσιωμα, το έκοψα και για αρκετούς μήνες δεν τα ίσιωνα ούτε έκανα πιστολάκι. Αφότου επανήλθε και επειδή το μαλλί μου φουντώνει σαν θάμνος αν δεν το ισιώσω, αποφάσισα να κάνω κάτι άλλο. Έκοψα το πιστολάκι, άφηνα το μαλλί μου να στεγνώνει φυσικά και μετά το ίσιωνα με ψαλίδι στην χαμηλότερη δυνατή θερμοκρασία. Μια χαρά είναι τώρα τα μαλλιά μου και δεν έχω ούτε ψαλίδα, ούτε ξηρή τρίχα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:23, 04-05-12:

Αν ήταν να τα ισιώνω σε χαμηλή θερμοκρασία δε θα είχα ξοδέψει 100 ευρώ για να πάρω άλλο ψαλίδι που αγγίζει τους 230.
Η χαμηλή θερμοκρασία, εκτός του ότι δεν ισιώνει καλά, δεν διαρκεί κιόλας, οπότε πιο συχνό ίσιωμα και το θεωρώ τζάμπα κόπο.
Για μένα φυσικά μιλάω και για τα μαλλιά μου.

Εγώ το τελευταίο καιρό, απλά δε τα ισιώνω καθημερινά, όπως έκανα χρόόόόνιααααααα τώρα και αν δεν βιάζομαι να βγω από το σπίτι, τα αφήνω να στεγνώσουν φυσικά τώρα που έφτιαξε και ο καιρός. Είναι φορές που τα πιάνω πάνω έναν γελοίο κότσο και έτσι κυκλοφορώ αν βαριέμαι. Δηλαδή από τις 7 φορές την εβδομάδα, το' χω ελλατώσει στις 4-3 φορές ας πούμε. Μεταξύ μας, δε νομίζω να κατέβει άλλο η συχνότητα, αν και το μαλλί μου πια δεν είναι σγουρό, και δε ξέρω γιατί το ισιώνω ακόμα, ίσως επειδή το θέλω ΚΑΡΦΙ τελείως. Αρρώστια λέγεται αυτό.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 00:27, 04-05-12:

Πρινς κατ'αρχην καρδουλες αστερακια αρκουδακια και πονυ
Κατα δευτερον ρε συ το καρφι μαλλι ειναι βαρετο
Το φυσικα ισιο ειναι πιο αναλαφρο και στην οψη αλλα και στην προσωπικη αισθηση

τι σκαλωμα ειναι με το καρφι
αου κανει μπαμ οτι ειναι ισιωμενο
μη μιλησω για το καψιμο

Τελος πρινς θα πω ουρανια τοξα,ευχουληδες και μακια μουκια

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 638 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 00:58, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima

μη μιλησω για το καψιμο

Προσωπική εμπειρία λέει ότι αν το μαλλί ήταν κάποτε σγουρό (κι εμένα σγουρό ήταν,τώρα πλέον με τις βαφές και τα χτενίσματα έχει γίνει μια βλακεία και μισή) είναι χάλια φυσικό ίσιο!Αλλά εντάξει,δεν είναι ανάγκη να είναι και καρφί. Μια καλή μάσκα κάθε φορά που κάνεις μπάνιο (κατά προτίμηση για ίσιωμα) και επαγγελματικό πιστολάκι την κάνουν τη δουλειά.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 09:36, 04-05-12:

Τα δικά μου είναι σπαστά. Όσο και να τα ισιώνω δε κάθονται ποτέ. Πάντα γυρίζουν κάπως. Για καρφί ούτε λόγος!
Ε και δε πιάνω ισιωτικό πια. Ίσως κάνα πιστολάκι, αλλά κι αυτό σπάνια πλέον.
Και δεν ξέρω, μπορεί να μου φαίνεται, μου μυρίζουν περίεργα τα μαλλιά, όταν τα ισιώνω με το ισιωτικό.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 09:49, 04-05-12:

Τα μαλλια μου ειναι ισια μεχρι τα φρυδια και απο εκει και περα κανουν ωραιες μπουκλιτσες...Δηλαδη δεν ειναι σγουρα απ την ριζα...
Δεν τα ισιωνω...
Μου αρεσουν πολυ ετσι αν και το ισιο οπως μου εχουν πει με αναδεικνυει , με κανουν να φαινομαι μεγαλυτερη ,με κανουν πιο...κοριτσι...
Αλλα νιωθω καλα με τον εαυτο μου και οταν ειναι φυσικα...Και ετσι να εχω ισιωσει 3 φορες στη ζωη μου...=P

--------------------.-------------------------------.------------------------------.----------------------------------------.--------------------------------.------------------------------.-----------------------------.-----------

Παντως θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι που δοκιμασα και εχω δει θεαματικα αποτελεσματα.
Ειδα το παρακατω βιντεο που εχει θεμα του τις ΜΑΓΙΚΕΣ ιδιοτητες του ελαιολαδου στα μαλλι μας.
Το γνωστο λαδι(και αυτο που βαζουμε στην χωριατικη,στις τηγανιτες πατατες,στο κοτοπουλο,στο καντηλι και οπου αλλου) κανει θαυματα...

Βαζοντας ελαχιστο λαδακι στις ακρες ,τα μαλλια μου εγιναν εκπληκτικα απαλα και λαμπερα...
Και οχι δεν λιγδωσαν

Σας προτεινω να το δοκιμασετε ανεπιφυλακτα..

Και το video==>http://www.youtube.com/watch?v=eTsjMwDmscw

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 10:04, 04-05-12:

Το δοκίμασα πριν από λίγες μέρες! ^^

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:37, 04-05-12:

Μου αρέσουν πολύ τα σχέδια στα νύχια είτε έιναι των ποδιών, είτε των χεριών!
Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Τι θα λεγατε να βαλουμε μερικα βιντεακια για πεντικιουρς να παρουμε ιδεες? Περαν των κλασσικων χρωματων που φοραμε, ενιοτε κανουμε και σχεδιακια Σκεφτηκα να κανω το παρακατω. Μου λειπει βεβαια το πρασινο, στη θεση του ισως βαλω καφε η μπορντω και στη θεση των μπιχλιμπιδιων των μωβ, θα βαλω μωβ αστερακια τοσο ψιλα, ωστε δε φαινονται πως ειναι αστερακια. Εχω ενα κουτι ολο χρωματιστα στρασακια σε διαφορα χρωματα.

Κοιταξτε τι ωραιο που ειναι με το δαχτυλιδακι! Μάρεσουν πολυ τα δαχτυλιδια στα δαχτυλα των ποδιων, αλλα και γενικα!!

Αυτό είναι πολύ χοντροκομμένο και μοιάζει με ζωγραφιά νηπιαγωγείου!

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus

Και το αντιστροφο δηλαδή λευκή βάση, μαύρο σχέδιο
Αυτό είναι υπερβολικό και καθόλου ωραίο!

Εγώ έκανα έτσι τα νύχια των χεριών μου με την μόνη διαφορά οτι τα χρώματα είναι αντίθετα! Δεν έχει καμία δυσκολία, αλλά μου αρέσει που είναι ιδιαίτερο και είμαι πολύ περήφανη που το έκανα μόνη μου!

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  577415_386980468009281_175644685809528_1102464_1428598949_n.jpg
Εμφανίσεις:  51
Μέγεθος:  22,0 KB

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:12, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima

μη μιλησω για το καψιμο

Καρδούλες, αστεράκια, αρκουδάκια και πόνυ.

Ρεε δεν είναι βαρετό. Είναι απλό μαλλί, απλά είναι ίσιο. Δε μου φαίνεται ότι είναι στημένο, ούτε νομίζω ότι φαίνεται ότι είναι ισιωμένο. (ε δεν είναι και τόσο περίεργο κάποιος να' χει μαλλί καρφί φυσικό, έχω φίλη που' χει τέτοιο και τη ζηλεύωωω)
Εδώ πάρα πολλοί γνωστοί μου δεν έχουν ιδέα ότι το ισιώνω θυμάμαι στη 3η λυκείου, τα' χα αφήσει τα μαλλιά άσιωτα μια μέρα και ήταν σε σγουρό φάση και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου έλεγαν "τι ωραίο μαλλί, έχεις ραντεβού μετά και φτιάχτηκες;", δλδ το φυσικό μου ξέρουν όλοι ότι είναι το ίσιο.
Αλλά και αφύσικο να φααινόταν, δε θα το άλλαζα. Μου αρέσει και αρκεί αυτό!

Ουράνια τόξα, ευχούληδες και σμουτς.
Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
Μια καλή μάσκα κάθε φορά που κάνεις μπάνιο (κατά προτίμηση για ίσιωμα) και επαγγελματικό πιστολάκι την κάνουν τη δουλειά.
Όχι ρε παιδιά και κάθε φορά που κάνεις μπάνιο να κάνεις μάσκα. Μερικές λούζονται και κάθε μέρα () δε μπορείς να βάζεις κάθε μέρα μάσκα. Συνήθως το κάνεις το πολύ 2 φορές την εβδομάδα, τουλάχιστον έτσι μου' χουν πει κι αυτό ακολουθώ εγώ.
Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Τα δικά μου είναι σπαστά. Όσο και να τα ισιώνω δε κάθονται ποτέ. Πάντα γυρίζουν κάπως. Για καρφί ούτε λόγος!
Ε και δε πιάνω ισιωτικό πια. Ίσως κάνα πιστολάκι, αλλά κι αυτό σπάνια πλέον.
Και δεν ξέρω, μπορεί να μου φαίνεται, μου μυρίζουν περίεργα τα μαλλιά, όταν τα ισιώνω με το ισιωτικό.
Το ότι δεν κάθονται, όπως είπα και στο παραπάνω ποστ, φταίει το ψαλίδι που τα ισιώνεις και η θερμοκρασία στην οποία το κάνεις. Αν το ψαλίδι δεν είναι πολύ καλό, ή δεν έχει πολύ δυνατή θερμοκρασία ξέρωγω, δε θα σου ισιώσει το μαλλί να στο κάνει καρφί, πόσο μάλλον να διακρέσει και όλη μέρα.
Στο λέω, επειδή κι εγώ παλιά, νόμιζα ότι φταίει το μαλλί μου κι έχω το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μαλλί, αλλά δεν.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 638 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 16:33, 04-05-12:

Ρεε δεν είναι βαρετό. Είναι απλό μαλλί, απλά είναι ίσιο. Δε μου φαίνεται ότι είναι στημένο, ούτε νομίζω ότι φαίνεται ότι είναι ισιωμένο. (ε δεν είναι και τόσο περίεργο κάποιος να' χει μαλλί καρφί φυσικό, έχω φίλη που' χει τέτοιο και τη ζηλεύωωω)
Εδώ πάρα πολλοί γνωστοί μου δεν έχουν ιδέα ότι το ισιώνω θυμάμαι στη 3η λυκείου, τα' χα αφήσει τα μαλλιά άσιωτα μια μέρα και ήταν σε σγουρό φάση και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου έλεγαν "τι ωραίο μαλλί, έχεις ραντεβού μετά και φτιάχτηκες;", δλδ το φυσικό μου ξέρουν όλοι ότι είναι το ίσιο.
Αλλά και αφύσικο να φααινόταν, δε θα το άλλαζα. Μου αρέσει και αρκεί αυτό!
Να σου πω κάτι; Εγώ χρόνια τα έφτιαχνα, τα ίσιωνα, τα έβαφα, χίλια χρώματα έχω αλλάξει..Και το σκυλομετάνιωσα..Γιατί και το μισό μαλλί μου έπεσε και τώρα πρέπει να το ισιώνω ή να το σγουραίνω για να φαίνεται ωραίο, ενώ αν δεν το ταλαιπωρούσα τόσο θα ήταν φυσικό σγουρό..Και τώρα και το σγουρό που -τελικά- μου άρεζε έχασα, και αναγκάστηκα να τα κόψω.. Οπότε συμφωνώ, ίσιωνέ τα, αλλά πρόσεχέ τα κιόλας!
Όχι ρε παιδιά και κάθε φορά που κάνεις μπάνιο να κάνεις μάσκα. Μερικές λούζονται και κάθε μέρα () δε μπορείς να βάζεις κάθε μέρα μάσκα. Συνήθως το κάνεις το πολύ 2 φορές την εβδομάδα, τουλάχιστον έτσι μου' χουν πει κι αυτό ακολουθώ εγώ.
Κάθε μέρα;;;;;Εντάξει, αυτό δεν είναι καλό για τα μαλλιά..!Μέρα παρά μέρα είναι το καλύτερο, και αν έχεις και βαμμένα μαλλιά ανα 2 μέρες (άσχετα που εγώ δεν το κάνω )..Και ναι, μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς κάθε φορά μάσκα!Απλά δεν θα την αφήνεις πολύ:την απλώνεις στις άκρες μόνο, την αφήνεις για 1-2 λεπτά και ξεπλένεις..Και το μαλλί ισιώνει πιο εύκολα, και εφόσον τη βάζεις μόνο στις άκρες και όχι στη ρίζα δε λαδώνει παραπάνω από το κανονικό,και είναι απαλό και λαμπερό!Το συστήνω ανεπιφύλακτα, μπορείς απλά να το δοκιμάσεις για μια εβδομάδα έτσι όπως σου λέω και να δεις πως θα σου φανεί..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:47, 04-05-12:

Το' χα κάνει παλιά και έβαζα σε κάθε λούσιμο και το μαλλί μου ξεράθηκε.
Εξάλλου, δε μπορώ να καταλάβω, γιατί να μη βάζεις μαλακτική και να βάζεις μάσκα; Η μαλακτική είναι πιο ήπια και κάνει για καθημερινή χρήση (σε κάθε λούσιμο) - η μάσκα, ακόμα και στις οδηγίες άμα δεις, δε σου λέει σε κάθε λούσιμο, γι' αυτό υπάρχει το conditioner εξάλλου για να μαλακώνει το μαλλί και να είναι απαλό και ευκολοχτένιστο.
Η μάσκα είναι για να θρέφει το μαλλί ας πούμε, πράγμα που δεν είναι αναγκαίο να το κάνεις κάθε φορά.

Οσο για το καθημερινό λούσιμο, δε γίνεται να μη το κάνω. Νιώθω ότι το μαλλί μου την επόμενη μέρα βαραίνει και γενικώς δε μπορώ, το θελω πάντα φρεσκολουσμένο λόγω συνήθειας. Μπορεί να το κάνω μέρα παρά μέρα μόνο αν είμαι σπίτι και δε πρόκειται να βγω.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:50, 04-05-12:

Πάντως το καθημερινό λούσιμο διαλύει το μαλλί εντελώς. Εγώ μόνο το καλοκαίρι τα λούζω κάθε μέρα, τον χειμώνα σπάνια πριν περάσουν τρεις μέρες (ενίοτε και πέντε ). Παλιά τα έπλενα κι εγώ συνέχεια, αλλά ανακάλυψα πως είναι πιο υγιή χωρίς χημικά (βλ. σαμπουάν) κάθε μέρα..

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 17:01, 04-05-12:

Τα conditioner είναι απλά για να τα ξεμπερδεύει,ούτε τα θρέφει όπως η μάσκα ούτε τα ενυδατώνει...Άσε που τα λαδώνει και πιο γρήγορα..Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποιώ πλέον,αλλά εντάξει, αυτό είναι όπως βολεύει τον καθένα..!

Ξεράθηκε; Μήπως η μάρκα που χρησιμοποιούσες δεν ήταν καλή; Εγώ έπαιρνα μια φυτική και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Μπορώ να σου προτείνω μερικές μάρκες ή δεν επιτρέπεται;
Υπάρχουν κι άλλα πραγματάκια που μπορείς να κάνεις!-Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει πολλές συζητήσεις για τρίχες!-
Η τσουκνίδα είναι για την τριχόπτωση, ο κρόκος αυγού κάνει τα μαλλιά λαμπερά και τα θρέφει, το ελαιόλαδο κάνει τρελή δουλειά όπως έγραψαν και τα κορίτσια παραπάνω, και κλασικά η σιλικόνη για την ψαλίδα..
Μμμ κι εγώ παλιά έτσι έκανα, κάθε μέρα λούσιμο,φέτος άρχισα να το αραιώνω...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:03, 04-05-12:

Όμιτζι, αν το είχα 3-5 μέρες άλουστο, θα' χε πέσει το μαλλί κάτω από το λάδι.
(λαδώνει εύκολα ναι.)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 17:06, 04-05-12:

Χαχα είναι όπως το συνηθίσεις..!Αν λούζεσαι μέρα παρα μέρα συστηματικά θα σταματήσει να λαδώνει τόσο γρήγορα!
Βέβαια στην αρχή πρέπει να εξοπλιστείς με μπαντάνες, καπέλα κλπ για να μη φαίνεται το λάδι

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:06, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
Τα conditioner είναι απλά για να τα ξεμπερδεύει,ούτε τα θρέφει όπως η μάσκα ούτε τα ενυδατώνει...Άσε που τα λαδώνει και πιο γρήγορα..Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποιώ πλέον,αλλά εντάξει, αυτό είναι όπως βολεύει τον καθένα..!

Ξεράθηκε; Μήπως η μάρκα που χρησιμοποιούσες δεν ήταν καλή; Εγώ έπαιρνα μια φυτική και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Μπορώ να σου προτείνω μερικές μάρκες ή δεν επιτρέπεται;
Υπάρχουν κι άλλα πραγματάκια που μπορείς να κάνεις!-Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει πολλές συζητήσεις για τρίχες!-
Η τσουκνίδα είναι για την τριχόπτωση, ο κρόκος αυγού κάνει τα μαλλιά λαμπερά και τα θρέφει, το ελαιόλαδο κάνει τρελή δουλειά όπως έγραψαν και τα κορίτσια παραπάνω, και κλασικά η σιλικόνη για την ψαλίδα..
Μμμ κι εγώ παλιά έτσι έκανα, κάθε μέρα λούσιμο,φέτος άρχισα να το αραιώνω...
Καλέ, εγώ δεν έχω πρόβλημα με το μαλλάκι μου. Μια χαρά είναι. Και ψαλίδα κόβω, και μάσκες κάνω, και τα φροντίζω γενικότερα, απλά μάσκα κάνω 1 φορά σις 4-5 μέρες. Μπορεί να τα γαμάω στις βαφές και στα ψαλίδια, αλλά είναι όμορφα ακόμα και φαίνονται υγειή.

Όπως και να' χει, μπορείς να προτείνεις σε περίπτωση που κάποια κοπέλα θελήσει.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:07, 04-05-12:

Μη σε σοκάρει αυτό που θα σου πω, αλλά όσο πιο συχνά το λούζεις το λιπαρό μαλλί, τοσο πιο πολύ λαδώνει για να ανταπεξέλθει.
Και το δικό μου λαδώνει εύκολα, αλλά το αγνοώ και πραγματικά λαδώνει λιγότερο πλέον απ ότι στην αρχή που ξεκίνησα να το λούζω πιο αραιά.
Και εννοείται αυτό το κάνω χειμώνα μόνο, καλοκαίρι ούτε για πλάκα. Αν και σκέφτομαι φέτος κάποιες μέρες να τα βρέχω μονο και να τα περνάω με ξύδι και να μη χρησιμοποιώ σαμπουάν, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το κάνω. Πάντως σαμπουάν κάθε μέρα είναι δράμα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:12, 04-05-12:

Ναι ρε συ, αλλά μέχρι το μαλλί αυτό να αρχίσει να συνηθίζει από το λούσιμο στις 3-4 μέρες, θα κυκλοφορείς έξω με το λάδι; Είναι απλά ίου.
Προτιμώ να το λούζω καθημερινά και να' ναι καθαρό παρά να' μαι άλουστη μέρες. Νιώθω βρώμικη και μόνο στην ιδέα. :/

-ξέρω πάντως πως δε κάνει καλό, γιατί έχω πάθει πολλές φορές ξηροδερμία στο κεφάλι στο παρελθόν, και υποθέτω οφείλεται σε αυτό, αλλά ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΜΩΡΕ-

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 17:21, 04-05-12:

Ναι είναι ένα θέμα μέχρι να συνηθίσεις..
Εγώ παίρνω μάσκες lorvene και wella του εμπορίου και οι φυτικές είναι διάφορες μάρκες, δοκίμασα μία με αβοκάντο και μου άρεσε πολύ, υπάρχουν σε καταστήματα με είδη κομμωτικής και σε καταστήματα με φυτικά είδη..Πληροφοριακά!
Εγώ λέω να τα ξυρίσουμε να τελειώνουμε ούτε λούσιμο ούτε ίσιωμα ούτε βαφές ούτε τπτ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους