Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,932 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,278 μηνύματα σε 95,585 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 880 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:06, 13-06-12:

το πρώτο,είναι πιο αέρινο..
τα άλλα δυο μου κάνουν και εμένα για μπουζούκια..

εγώ δεν θα το φοβόμουν το μαύρο χρώμα για γάμο το καλοκαίρι,αρκεί να μην βάλεις και μαύρη τσάντα/παπούτσια..

άντε και στα δικά σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:00, 14-06-12:

εμένα δεν μου άρεσε κανένα. Όχι για γάμο τουλάχιστον.
Εγω πιθανότατα θα επέλεγα κάτι παρόμοιο με τα παρακάτω:
φορεμα 1
φορεμα 2
φορεμα 3
φορεμα 4

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:57, 14-06-12:

Εκτός από το τελευταίο, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ κλασσικά για μένα
Φαντάσου πως έχω πάει και με τζιν και πουκάμισο σε γάμο (πιο καλές ποιότητες φυσικά και καλά κοσμήματα!), δεν αντέχω καθόλου τα πολύ συνηθισμένα ή μπομπονιερέ φορέματα
Ευχαριστώ πάντως

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 10:15, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
εμένα δεν μου άρεσε κανένα. Όχι για γάμο τουλάχιστον.
Εγω πιθανότατα θα επέλεγα κάτι παρόμοιο με τα παρακάτω:
φορεμα 1
φορεμα 2
φορεμα 3
φορεμα 4
Αγαπώ 1 και 4!Πολύ χαριτωμένα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:00, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Εκτός από το τελευταίο, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ κλασσικά για μένα
Φαντάσου πως έχω πάει και με τζιν και πουκάμισο σε γάμο (πιο καλές ποιότητες φυσικά και καλά κοσμήματα!), δεν αντέχω καθόλου τα πολύ συνηθισμένα ή μπομπονιερέ φορέματα
Ευχαριστώ πάντως
οι γάμοι γενικώς είναι δύσκολοι γιατί πρέπει να επιλέγεις και συγκεκριμένα χρώματα για να μη τραβάς την προσοχή από την νύφη. Το λευκό εγώ θα το απέφευγα σίγουρα. Επειδή είναι αρκετά επίσημο το event, συνήθως θέλει προσοχή το ντύσιμο. Ο λόγος που δεν θα φορούσα τα φορέματα που ανέβασες παραπάνω έχει να κάνει κυρίως με το σχέδιο παρά με τα χρώματα. Δεν θα φορούσα ποτέ κάτι προκλητικό (ντεκολτε που βγάζει μάτι, ή προκλητικό εξώπλατο) σε γάμο. Το τελευταίο θα μου αρέζε, αν δεν είχε εκείνο το σχίσιμο μπροστά Ίσως να είμαι συντηρητική, αλλά προτιμώ να μη δίνω αφορμές για σχόλια Πάντως με ένα μαύρο φόρεμα και μια ωραία ζώνη και ωραία κοσμήματα/αξεσουάρ μπορείς να κάνεις πολύ καλή εντύπωση!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 13:08, 15-06-12:

Βρε κορίτσια θέλω να βάψω τα μαλλιά μου κόκκινα-το έντονο κόκκινο-και δεν ξέρω αν πρέπει να βάψω και τα φρύδια μου!Τι λέτε;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:10, 15-06-12:

Eμένα δεν μου αρέσουν τα βαμμένα φρύδια, πόσο μάλλον κόκκινα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:56, 15-06-12:

Εγώ που έχω εντονα κόκκινα μαλλιά, παίρνω ξανθια βαφή (7C, ξανθό σαντρέ), βάζω λίγο μίξτον κόκκινο μέσα (ΛΙΓΟ) και εικοσάρι οξυζενέ. Την αφήνω την βαφή κάνα εικοσάλεπτο και απλά ανοίγει λίγο το καστανό και χρυσοκοκκινίζει και άρα φαίνεται πιο ταιριαστό με το μαλλί. Αλλά μη τα βάψεις το ίδιο χρώμα ακριβώς, σε ενδιαφέρει κυρίως να ανοίξουν κάνα δυο τόνους, αν είναι ίδια με το μαλλί θα φαίνονται ψεύτικα!

Για τον γάμο αγόρασα ρούχα από το rococo, αν βγω φωτο εκείνη την μέρα θα σας βάλω. Τα λατρεύω και παρότι ανοιχτόχρωμα και παραμυθένια, νομίζω ταιριάζουν στην περίσταση γιατί ο γαμος θα γίνει στην Εκαλη σε μια βίλα μέσα απ’ ό,τι έχω καταλάβει (καταραμμένη φτώχεια )

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:02, 15-06-12:

To Rococo όντως έχει ωραία, αλλά πανάκριβα ρε παιδί μου.

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aliona
H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε στις 15:46, 20-06-12:

Καλησπέρα σας!

Έχω μία απορία...θέλω να βγάλω τις τρίχες στα πόδια αλλά δεν θέλω να βγουν πιο δυνατές και μαύρες.
Σκέφτηκα να τις ξανθύνω.Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.Διάβασα ότι γίνονται μαύρες και πιο σκληρές από πριν.Αληθεύει;
Και ήθελα να μάθω...πως γίνεται και για πόσο διαρκεί το αποτέλεσμα;

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:14, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλόδοξη : )
Καλησπέρα σας!

Έχω μία απορία...θέλω να βγάλω τις τρίχες στα πόδια αλλά δεν θέλω να βγουν πιο δυνατές και μαύρες.
Σκέφτηκα να τις ξανθύνω.Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.Διάβασα ότι γίνονται μαύρες και πιο σκληρές από πριν.Αληθεύει;
Αν κάνεις αποτρίχωση με κέρι και δεν βάλεις ξυράφι, οι τρίχες δεν γίνονται πιο έντονες και σκληρές,ίσα-ίσα.
Αν περάσει κάποιος καιρός αποδυναμώνονται κιόλας και δεν βγαίνουν τόσο συχνά.
-Σε εμένα στα πόδια χρειάζεται να κάνω αποτρίχωση 1 με 2 φορές το δίμηνο!- ενώ παλιά χρειαζόταν πολύ συχνότερα.

Γενικότερα,και εγώ έχω ακούσει διάφορα -όχι θετικά σχόλια- σχετικά με το να ξανθίνεις τις τρίχες.
Προσωπικά, δεν θα σου πρότεινα να τις ξανθίνεις,ιδιαίτερα σε ολόκληρο το πόδι!
Συχνότερα το κάνουν στα χέρια έτσι και αλλιώς,απ'ότι έχω ακούσει.
Αλλά συμβουλέψου και κάποια αισθητικό ή δερματολόγο αν θέλεις.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 16:32, 20-06-12:

στα πόδια τις ξάνθαινα, όταν ήμουν μικρότερη και φοβόμουν το ξυράφι..ακολουθούσαν να φαίνονται αλλα δεν ηταν τόσο σκούρες τουλάχιστον.. δεν είναι βέβαια και η καλύτερη λύση, αν μπορείς να το αποφύγεις, απόφυγε το! δεν θυμάμαι πολλά,ανακάτευα την σκόνη με το οξυζενέ,το έβαζα στα πόδια,το άφηνα περίπου ένα 7λεπτο και το έβγαζα (αυτά που γραφω δεν είναι οδηγίες χρήσης βέβαια,αν αποφασίσεις να το κάνεις ενημερώσου απο ένα πιο έμπιστο άτομο,ε΄γω σου γράφω οτι θυμάμαι!) το αποτέλεσαμ διαρκούσε ένα μηνα περίπου.. δεν στο προτίνω,είναι κριμα για την υγεία σου να παίζεις με αυτά

η aegloswen έχει δίκαιο στο οτι με την αποτρίχωση αποδυναμώνονται και δεν βγαίνουν μετά τόσο συχνά, αλλά αυτό θέλει πολύ χρόνο..
και όντως ενημερώσου απο ένα δερματολόγο πρώτα

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 17:38, 20-06-12:

Η καλύτερη λύση είναι σε ειδικό όπου θα σου βάλει ένα κερί που δεν πουλιέται σε κανένα κατάστημα και οι τρίχες βγαίνουν πολύ αργά και είναι πολύ ίζμαλακές.Με τον καιρό μερικές θα εξαφανίζονται εντελώς και όλο και καλύτερο αποτέλεσμα θα βλέπεις στα πόδια.Δεν συμφέρει όμως από άποψη χρημάτων. Ακριβώς για αυτόν τον λόγο χρησιμοποιώ veet και σταμάτησα τις συνεδρίες και ενώ υπάρχει διαφορά με το ειδικό κερί,ακόμα και τώρα το δέρμα είναι μαλακό και οι τρίχες αργούν να βγουν.Ξυράφι δεν έχω βάλει ποτέ μου και δεν θα στο πρότεινα για επουδενή λόγο

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:55, 20-06-12:

Veet τις κρύες ταινίες χρησιμοποιείς; Eγώ δεν τις μπορώ καθόλου.
Έχω μηχανή αποτρίχωσης και όποτε χρειάζεται αντικαθιστώ το κερί. Σαν και αυτή κάπως.
Από Hondos το είχα πάρει.

Αυτό με το ειδικό κερί που λές Ειρήνη,πόσο έχει ανά συνεδρία και πως ακριβώς λέγεται η αγωγή;
Ξυράφι ούτε εγώ έχω βάλει ποτέ.

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 18:00, 20-06-12:

Tις ταινίες πιο σπάνια αν δεν βρω κρέμα,για να κάνεις κερί χρειάζεται και ένα άτομο για να κρατάει αντίσταση στο δέρμα και ένα για να τραβάει αλλιώς ο πόνος δεν αντέχεται. Όταν είχαν προσπαθήσει να μου βάλουν μηχανή αποτρίχωσης είχα ουρλιάξει και μετά δεν τόλμησα να ξαναπροσπαθήσω

Επειδή πάνε περίπου δύο χρόνια και δεν θυμάμαι θα ρωτήσω κάποιον που θυμάται και θα σου πω.μην παραπληροφορήσω κιόλας

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 18:06, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Tις ταινίες πιο σπάνια αν δεν βρω κρέμα,για να κάνεις κερί χρειάζεται και ένα άτομο για να κρατάει αντίσταση στο δέρμα και ένα για να τραβάει αλλιώς ο πόνος δεν αντέχεται. Όταν είχαν προσπαθήσει να μου βάλουν μηχανή αποτρίχωσης είχα ουρλιάξει και μετά δεν τόλμησα να ξαναπροσπαθήσω

Επειδή πάνε περίπου δύο χρόνια και δεν θυμάμαι θα ρωτήσω κάποιον που θυμάται και θα σου πω.μην παραπληροφορήσω κιόλας
Εγώ στην αρχή δεν άντεχα ιδιαίτερα,αλλά τώρα έχω συνηθίσει στο πως τα βγάζω και έχω βολευτεί πάρα πολύ.
Τα δύσκολα σημεία τα κάνω σε αισθητικό εννοείται. Αλλά γενικά και μόνη μου τα βγάζω σε ικανοποιητικό βαθμό.

Οκ ρώτα και πές μου εδώ ή pm me.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:39, 20-06-12:

Δεν ήξερα πού να το βάλω, αλλά θα το χώσω εδώ.

Πώς αλλάζουν οι καιροί ρε βλάκα.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΡΩΓΑΜΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΑΜΕ;

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:08, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Βρε κορίτσια θέλω να βάψω τα μαλλιά μου κόκκινα-το έντονο κόκκινο-και δεν ξέρω αν πρέπει να βάψω και τα φρύδια μου!Τι λέτε;
Θα σου πρότεινα να μην βάψεις τα φρύδια σου... Εάν σε ενοχλεί η διαφορά χρώματος θα μπορούσες να κάνεις πιο λεπτό το σχήμα τους.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:13, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλόδοξη : )
Καλησπέρα σας!

Εαν δεν τις εχεις πειραξει ποτε είναι η καλυτερη ευκαιρια να κανεις χαλαλουα. Το αρνητικο της ειναι οτι ποναει λιγο ειδικα τις πρωτες φορες, ομως ειναι απολυτα φυσικο προιον και στο μελλον θα μειωθει αισθητα η εμφανιση τριχοφυΐας!!!! Παρόμοια δουλειά κάνει και το κερί... όπως επίσης και τα μηχανηματα αποτριχωσης που μπορεις να βρεις στα καταστηματα --- ο πονος ομως δεν υποφερετε με αυτα--
Τις κρεμες δεν στις προτεινω... πολυ χημικο χωρις λογο!!!
Αλλιώς μπορεις να χρησιμοποιήσεις ξυραφάκι... την πιο παλια, ανεξοδη, ανώδυνη και πιο σιγουρη μεθοδο!!

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 09:13, 21-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Εαν δεν τις εχεις πειραξει ποτε είναι η καλυτερη ευκαιρια να κανεις χαλαλουα. Το αρνητικο της ειναι οτι ποναει λιγο ειδικα τις πρωτες φορες, ομως ειναι απολυτα φυσικο προιον και στο μελλον θα μειωθει αισθητα η εμφανιση τριχοφυΐας!!!! Παρόμοια δουλειά κάνει και το κερί... όπως επίσης και τα μηχανηματα αποτριχωσης που μπορεις να βρεις στα καταστηματα --- ο πονος ομως δεν υποφερετε με αυτα--
Τις κρεμες δεν στις προτεινω... πολυ χημικο χωρις λογο!!!
Αλλιώς μπορεις να χρησιμοποιήσεις ξυραφάκι... την πιο παλια, ανεξοδη, ανώδυνη και πιο σιγουρη μεθοδο!!
Η χαλάουα τι ακριβώς είναι;
αυτό;; http://aesthetics-soo.blogspot.gr/20...g-post_16.html
μπορώ να το φτιάξω και μόνη μου;
οι τρίχες μετά βγαίνουν μαύρες και σκληρές;πόσο διαρκεί;

(σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά.)

στην γάμπα χρησιμοποιω ξυραφάκι χρόνια τώρα αλλά τις τρίχες στα μπούτια δεν τις είχα πειράξει ποτέ.και αφού δεν τις πείραξα ψάχνω την καλύτερη λύση για να μην ταλαιπωρούμαι πολύ μετά...

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 16:40, 24-06-12:

Λοιπόν η καλύτερη λύση είναι το ξυραφάκι.Στην αρχή ξυριζόμουν με μηχανή αλλά ήταν πολύ επώδυνο και χρονοβόρο.Οπότε κατέληξα στο ξυραφάκι που μέσα σε 5 λεπτά έχω τελειώσει.Αργά ή γρήγορα όλες εκεί καταλήγουν

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,084 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:54, 24-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Aliona

στην γάμπα χρησιμοποιω ξυραφάκι χρόνια τώρα αλλά τις τρίχες στα μπούτια δεν τις είχα πειράξει ποτέ.και αφού δεν τις πείραξα ψάχνω την καλύτερη λύση για να μην ταλαιπωρούμαι πολύ μετά...
απλως να ξερεις οτι εκει που χρησσιμοποιησες ξυραφι θα πονεσει περισσοτερο με το κερι τις πρωτες 1-2 φορες

@vicky13 ισως το ξυραφακι ειναι πιο γρηγορο-και πιο φθηνο- δυστυχως ομως κανει αγριες τις τριχες δεν τις μειωνει και φαινονται και πιο σκουρες (ιδιαιτερα το μερος εκεινο που βρισκεται κατω απο το δερμα -δε θυμαμαι τωρα πως λεγεται)

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 21:54, 25-06-12:

έκανα χαλαουα τελικά.στο ένα πόδι έβγαλα κάτι κόκκινα σημάδια.σαν αιμα ενα πραγμα σε καποιο σημειο.α!και μερικες μελανιες.ειναι φυσιολογικό;προφανως δεν εκανα κατι σωστα ετσι;στο αλλο ολα ενταξει.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:00, 25-06-12:

λοιπόν εκανες και μηρους; μην κανεις εγκληματα στα ποδια σου μονη σου.
πηγαινε πρωτα σε αισθητικό για τα πόδια, ειδικά για τους μηρούς που είναι πιο ευαίσθητοι.
εγω την πατησα ασχημα με πολλα σημαδια και γυρισμενες τριχες. τωρα κανω λειζερ κ εχουν ηρεμησει καπως.
πρωτα σε αισθητικό. ειδικά αμα δεν ξερεις μ αυτα τα πραγματα μπορει να παθεις και εγκαυμα (υποθετω πως ο,τι βαζεις το ζεσταίνεις πριν)

εδιτ: επίσης ΔΕΝ ειναι φυσιολογικο. όντως κατι δεν εκανες καλά. λογικό είναι και αναμενόμενο την πρωτη φορα. μην το συνεχισεις ομως μόνη σου. βρες καποιον που ξερει. στο λεω εγω που την εχω πατησει ασχημα.

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 22:06, 25-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
λοιπόν εκανες και μηρους; μην κανεις εγκληματα στα ποδια σου μονη σου.
πηγαινε πρωτα σε αισθητικό για τα πόδια, ειδικά για τους μηρούς που είναι πιο ευαίσθητοι.
εγω την πατησα ασχημα με πολλα σημαδια και γυρισμενες τριχες. τωρα κανω λειζερ κ εχουν ηρεμησει καπως.
πρωτα σε αισθητικό. ειδικά αμα δεν ξερεις μ αυτα τα πραγματα μπορει να παθεις και εγκαυμα (υποθετω πως ο,τι βαζεις το ζεσταίνεις πριν)

εδιτ: επίσης ΔΕΝ ειναι φυσιολογικο. όντως κατι δεν εκανες καλά. λογικό είναι και αναμενόμενο την πρωτη φορα. μην το συνεχισεις ομως μόνη σου. βρες καποιον που ξερει. στο λεω εγω που την εχω πατησει ασχημα.

πρώτη φορά το έκανα.δεν έχω ξαναπειράξει τις τρίχες στους μηρούς.γι αυτό ναρωτιέμαι μηπως ειναι φυσιολογικό.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:11, 25-06-12:

είναι φυσιολογικό τη στιγμή που δεν το κανεις καλα..
ειδικά οι μηροί είναι πολύ ευαίσθητη περιοχή και δεν πρεπει να παίζεις μαζί της (ειδικα στο εσωτερικό των μηρών)
εγω θα ελεγα να πας για αρχή σε αισθητικό ή σε μια φίλη που να ξερει καλα να σου δειξει.
εγω δεν το εκανα και την πατησα...
και τα λαθη συσσωρευονται με τα χρόνια.. αρα τα λεφτα που θα γλιτωσεις τωρα θα τα δωσεις μετα

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 22:26, 25-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
είναι φυσιολογικό τη στιγμή που δεν το κανεις καλα..
ειδικά οι μηροί είναι πολύ ευαίσθητη περιοχή και δεν πρεπει να παίζεις μαζί της (ειδικα στο εσωτερικό των μηρών)
εγω θα ελεγα να πας για αρχή σε αισθητικό ή σε μια φίλη που να ξερει καλα να σου δειξει.
εγω δεν το εκανα και την πατησα...
και τα λαθη συσσωρευονται με τα χρόνια.. αρα τα λεφτα που θα γλιτωσεις τωρα θα τα δωσεις μετα

φευγει αυτο ή θα μεινει;

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 22:37, 25-06-12:

αμα δεν το πειραξεις θα φυγει πιστυευω. και μενα σιγα σιγα με συνεχη ερεθισμό έγινε η ζημιά.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:17, 25-06-12:

Αποτριχωτικές τύπου silk epil = ακριβές, πονάνε πολύ, τις περισσότερες τρίχες δεν τις βγάζει από τη ρίζα, πολλές τρίχες φυτρώνουν κάτω από το δέρμα μετά, άρα χάλια επιλογή
Veet (oτιδήποτε τύπου veet, nair, κλπ) = πανάκριβα, μέτριο αποτέλεσμα, άρα όχι και τόσο καλή επιλογή. Ειδικά οι κρέμες, τρελή κλεψιά.
Ξυραφάκια = απαραίτητα για "διορθώσεις" και λεπτομέρειες αλλά μέχρι εκεί. Ακριβά γιατί πρέπει να παίρνεις συνέχεια καινούρια, κόβεσαι εύκολα, ξαναφυτρώνουν αμέσως οι τρίχες, συχνοί ερεθισμοί, άρα με τίποτα για μεγάλες επιφάνειες
Κερί (κεριέρας ρολλέτα) = η πιό φτηνή και αξιοπρεπής λύση, αποτέλεσμα που διαρκεί 2-3 εβδομάδες, εμφανής αποδυνάμωση, άρα καλή λύση
Laser = πανάκριβο αλλά η καλύτερη λύση, στην αρχή πας κάθε 2 μήνες και μετά το χρόνο πολύ πιό αραιά και μένεις με ένα χνούδι που καταλήγεις να το κάνεις κερί 3-4 φορές το χρόνο.

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 07:44, 26-06-12:

christinelle η κεριέρα ρολέτα που λες τι ακρηβώς είναι; είναι ακρηβή; την έχει και στα χοντος; κ πόσο σου κρατάει περίπου; γιατί εγώ που έχω πάρει ταινίες κερί τελειώνουν αμέσως κ δεν συμφέρει καθόλου...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:58, 26-06-12:

Να ξέρετε πως το κερί είναι χημικό, άρα είναι πάντα προτιμότερο να κάνετε καραμέλα (χαλάουα) που φτιάχνεται μόνο από νερό, ζάχαρη και λεμόνι. Προσωπικά όσες φορές έχω κάνει αποτρίχωση με κερί δεν είδα την τρίχα να αποδυναμώνει, ενώ έστω και μία μόνο φορά με καραμέλα να κάνεις, μετά οι τρίχες είναι εμφανώς πιο μαλακές. Αλλά η καραμέλα θέλει τέχνη, συνεπώς οι πρώτες επισκέψεις πρέπει να γίνονται σε άτομο που ξέρει για να δείτε και πως το κάνει και αν μπορείτε μετά, να το κάνετε κι εσείς στον ευατό σας. Δυστυχώς επειδή είναι κάπως messy διαδικασία, δεν θα βρείτε εύκολα άτομο. Αν πάντως κάποια θέλει άτομο για Γλυφάδα, ξέρω μία πολύ καλή.

Το λέιζερ είναι όντως η καλύτερη επιλογή, αλλά πέρα του ότι είναι πανάκριβο, αν υπάρχει ιστορικό καρκίνου σε κάποια περιοχή κοντά στο σημείο που θέλετε να αποτριχώσετε, δεν ενδείκνυται δυστυχώς.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:45, 26-06-12:

Η κεριέρα είναι ένα μηχάνημα που ζεσταίνει την ρολλέτα (ένα δοχείο γεμάτο κερί τύπου roll-on). H κεριέρα έχει 15 ευρώ (την παίρνεις μια φορά) και κάθε ρολέττα κάνει 1-2 ευρώ, που κρατάει για περίπου 2 φορές όλο το πόδι (και τα δύο). Σύν τις ταινίες που έχουν γύρω στα 2 ευρώ το πακέτο (100 τεμάχια νομίζω), αλλά κάθε φορά για όλο το πόδι (και τα δύο) χαλάς καμιά δεκαριά. Βάλε και το baby oil άλλα 2-3 ευρώ, αλλά αυτό κρατάει πολύ. Σύνολο σου βγαίνει πολύ πιό φτηνά από veet και τέτοιες χαζομάρες, αλλά και πιό φτηνά από Venus ή ξυραφάκια μιας χρήσης γιατί κρατάει πιό πολύ.
Tην χαλάουα την είχαμε ξαναπει νομίζω και είχαμε καταλήξει στο ότι είναι πολύ δύσκολη στη χρήση για εμάς τις πρωτάρες . Είχα κάνει μια φορά και τα είχα κάνει όλα χάλια, άσε που παιδευόμουν καμιά ώρα. Ενώ το κερι μπαμ μπαμ, σε 10-15 λεπτά είμαι έτοιμη (κανοντάς το χαλαρά χωρίς βιασύνες). Οσο για το "χημικό", παραφίνη είναι. Παραφίνη έχουν μέσα πάρα πολλά καλλυντικά και κρέμες, πχ Johnson's baby oil, αλοιφές για εκζέματα/δερματικά, κλπ. Δηλαδή πράγματα που χρησιμοποιούν μέχρι και μωρά.
Για το λέιζερ δεν το ήξερα αυτό και με τρόμαξες τώρα γιατί έκανα μια φορά κοιλιά και έχω ιστορικό καρκίνου σχεδόν παντού (οι περισσότεροι στο σόι το χουν το κωλόπραμα). Αλλά μου φαίνεται και λίγο υπερβολικό, πως διαπερνάει το δέρμα και φτάνει όργανα?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:04, 04-07-12:

Κορίτσια, αποφάσισα να ράψω φόρεμα για βάφτιση, μιας και θεωρώ τρελή κλεψιά αυτά του εμπορίου που έχουν 2 μέτρα ύφασμα και 5 ραφές και τα πουλάνε σε τριψήφια τιμή. Αν αγοράσω ύφασμα και δαντέλα όπως τα θέλω (ας πούμε ότι τα βρίσκω Αθηνα) και πάω σε μοδίστρα με δικό μου σχέδιο, πόσο λέτε να μου πάρει? Από τη μια θα ήθελα να μάθω να το κάνω μόνη μου γιατί έχω πολλές ιδέες για ρούχα που δεν τα βρίσκω πουθενά (ή αν τα βρω είναι πανάκριβα) αλλά από την άλλη δεν έχω τον χώρο στο σπίτι για ραπτομηχανές και σύνεργα. Ξέρετε καμία καλή μοδίστρα? Γιατί αυτή "της γειτονίας" είναι βλαμμένη, άσε που χρεώνει 5 (!) ευρώ για 1 ραφή ξηλώματος (1 λεπτό υπόθεση και 30 εκατοστά κλωστή) οπότε ποιός ξέρει τι θα ζητήσει. Θέλω γύρω στα 20-30 ευρω, γίνεται αυτό? Αν είναι κανένα 50ικο, ίσως το ξανασκεφτώ για καμία μπεμπε ραπτομηχανή και do-it-yourself...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:32, 04-07-12:

Christinelle μου ακούγονται πολυ λίγα τα χρήματα που διαθέτεις για να "ραφτείς".
Συνήθως το ράψιμο κοστίζει.
Μη ξεχνάς ότι αφού είναι και δικό σου σχέδιο, θα πρέπει να φτιάξουν πατρόν. Δεν θα το χουν ήδη έτοιμο δηλαδή.
Έχουμε εδώ στην Κηφισιά μια φοβερή αλλά θα ζητήσει αρκετά χρήματα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:00, 04-07-12:

Το περίμενα να ζητάνε λαγούς με πετραχήλια για καμια ώρα υπόθεση. Ισως τελικά το κάνω μόνη μου...
Ας το καλό, το είδαν όλες Donatella Versace.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:06, 04-07-12:

Πάντως αν θες, η κουμπάρα μου, ράβει. Μάλιστα ράβει (και συνήθως σχεδιάζει) τα ρούχα για μια πολύ γνωστή αλυσίδα γυναικείων ρούχων. Αν χρειαστείς κάτι...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:23, 04-07-12:

Αν έχει λογικές τιμές... Γιατί στην ουσία αυτό που θέλω είναι 2 κομμάτια υφάσματος ραμμένα μεταξύ τους με 2 τιράντες και δαντέλα στο τελείωμα. Δηλαδή ελάχιστη δουλειά για κάποιον που ξέρει.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:54, 04-07-12:

Καλέ κουμπάρα μου είναι, δεν θα σου πάρει λεφτά (αν έχεις ήδη το ύφασμα). Όταν το αποφασίσεις, στείλε μου ΠΜ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:33, 04-07-12:

Κοριτσια πως αποξηραινετε λουλουδια; Εχω γυρισει ενα τριανταφυλλο αναποδα εξω και το ποτισα με λακ. Λετε να πιασει; Διοτι μια φορα που το ειχα ξανακανει, επεφταν ενα ενα τα πεταλα. Tι εκανα λαθος;

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 02:17, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Κοριτσια πως αποξηραινετε λουλουδια; Εχω γυρισει ενα τριανταφυλλο αναποδα εξω και το ποτισα με λακ. Λετε να πιασει; Διοτι μια φορα που το ειχα ξανακανει, επεφταν ενα ενα τα πεταλα. Tι εκανα λαθος;

εγώ τα κρεμάω ανάποδα και τα βάζω στη ντουλάπα (σε σκοτεινό και ξηρό μέρος)! δεν βάζω ούτε λακ ούτε τίποτα και κρατάνε μια χαρά..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:59, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Το περίμενα να ζητάνε λαγούς με πετραχήλια για καμια ώρα υπόθεση. Ισως τελικά το κάνω μόνη μου...
Ας το καλό, το είδαν όλες Donatella Versace.

Kαμιά ώρα υπόθεση;;;
Μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με το αντικείμενο, για να λες ότι το να ράψεις ένα φόρεμα είναι μιας ώρας δουλειά.

Απαιτείται τουλάχιστον δύο μέρες αν βάλεις ότι θες το ελάχιστο δύο πρόβες, τη μία για να σου βγάλει το πατρόν και τη δεύτερη πριν το τελικό ράψιμο.
Δεν πιστεύω ότι θα βρεις σοβαρή μοδίστρα που θα σου πάρει για αυτές τις 2 μέρες που θα ασχολείται με το φουστάνι σου 20-30 ευρώ.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairiboo!
H mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H mairiboo! έγραψε στις 23:31, 07-07-12:

Γεια σας!!! Ήθελα να σας ρωτήσω ποιος ξέρει από deadlocks;;; Είναι σαν ράστα!! Στα μαλλιά! Αν ξέρει κάποιος, μπορεί να μου πει αν αφού τα κάνω είναι εύκολο να τα βγάλω μετά;;; Γιατί θέλω να το κάνω σε όλο το μαλλί μου και έχω αρκετά μακριά μαλλιά! Έχω ακούσει επίσης πως πολλοί τα κόβουν μετά τα μαλλιά τους γι' αυτό ανησυχώ λίγο! Όποιος ξέρει σας παρακαλώ ας μου πει γιατί με καίει πολύ αυτό το θέμα

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 2942 έως 2944 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Μόδα"!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 09-07-12 στις 19:08. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μεταφοράς posts και από MissKit 8-7-12 00:35 Απαγορεύονται τα greeklish =)
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 23:38, 07-07-12:

http://www.dreadlocks.com/
Edit:http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Dreadlocks
Εδώ έχει 11 βήματα για να τα βγάλεις χωρίς να κόψεις το μαλλί σου.

Το κινητό μου δεν συνεργάζεται σήμερα :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vampi : 07-07-12 στις 23:56.
Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairiboo!
H mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H mairiboo! έγραψε στις 23:48, 07-07-12:

χαχα σ ευχαριστω πολυυ!!! οοολα μου τα βρισκειςςς και παλι ευχαριστω ευχαριστωω!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:27, 11-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
εγώ τα κρεμάω ανάποδα και τα βάζω στη ντουλάπα (σε σκοτεινό και ξηρό μέρος)! δεν βάζω ούτε λακ ούτε τίποτα και κρατάνε μια χαρά..
Mου αποξηραθηκε αλλά βγήκε λίγο... νιανιά να το πω..., μαζεμένο να το πω... σα να μπήκε στο πλύσιμο να το πώ... Μάλλον απ'την πολλή λακ σκέβρωσε (του ριξα και μπόλικη ) Λέω να το φωτίσω βάφοντας τα πέταλά του με σκληρυντικό. Την επόμενη φορά θα κάνω αυτό που κάνεις κι εσύ να δω μπας και βγεί πιο καλό. Thanx

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 11:52, 11-07-12:

Η κεριέρα είναι ένα μηχάνημα που ζεσταίνει την ρολλέτα (ένα δοχείο γεμάτο κερί τύπου roll-on). H κεριέρα έχει 15 ευρώ (την παίρνεις μια φορά) και κάθε ρολέττα κάνει 1-2 ευρώ, που κρατάει για περίπου 2 φορές όλο το πόδι (και τα δύο). Σύν τις ταινίες που έχουν γύρω στα 2 ευρώ το πακέτο (100 τεμάχια νομίζω), αλλά κάθε φορά για όλο το πόδι (και τα δύο) χαλάς καμιά δεκαριά. Βάλε και το baby oil άλλα 2-3 ευρώ, αλλά αυτό κρατάει πολύ. Σύνολο σου βγαίνει πολύ πιό φτηνά από veet και τέτοιες χαζομάρες, αλλά και πιό φτηνά από Venus ή ξυραφάκια μιας χρήσης γιατί κρατάει πιό πολύ.
Tην χαλάουα την είχαμε ξαναπει νομίζω και είχαμε καταλήξει στο ότι είναι πολύ δύσκολη στη χρήση για εμάς τις πρωτάρες . Είχα κάνει μια φορά και τα είχα κάνει όλα χάλια, άσε που παιδευόμουν καμιά ώρα. Ενώ το κερι μπαμ μπαμ, σε 10-15 λεπτά είμαι έτοιμη (κανοντάς το χαλαρά χωρίς βιασύνες). Οσο για το "χημικό", παραφίνη είναι. Παραφίνη έχουν μέσα πάρα πολλά καλλυντικά και κρέμες, πχ Johnson's baby oil, αλοιφές για εκζέματα/δερματικά, κλπ. Δηλαδή πράγματα που χρησιμοποιούν μέχρι και μωρά.
Για το λέιζερ δεν το ήξερα αυτό και με τρόμαξες τώρα γιατί έκανα μια φορά κοιλιά και έχω ιστορικό καρκίνου σχεδόν παντού (οι περισσότεροι στο σόι το χουν το κωλόπραμα). Αλλά μου φαίνεται και λίγο υπερβολικό, πως διαπερνάει το δέρμα και φτάνει όργανα?

που έχει 100 ταινίες με 2 ευρώ;
στο μαρινόπουλο που κοίταξα έχει τις 20, 4,50-5 ευρώ

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:44, 11-07-12:

Hρώ, αυτό που θέλω είναι κυριολεκτικά ένας κυλινδρος από ελαστικό ύφασμα με δαντέλα στο τελείωμα και 2 απλές τιράντες. Και η ώρα που είπα πολύ είναι, αν είχα ραπτομηχανή και ήξερα να την χρησιμοποιώ σε 15 λεπτά θα το είχα έτοιμο. Δεν χρειάζονται καθόλου πρόβες, ούτε οι κουρτίνες δεν ράβονται τόσο γρήγορα.

Αλιόνα, οι ταινίες που είχα πάρει από το Δαφνη τόσο είχαν. Tώρα τσέκαρα και έχουν 2,60 οι 100.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 11-07-12 στις 21:56.
Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona έγραψε στις 22:06, 12-07-12:

Hρώ, αυτό που θέλω είναι κυριολεκτικά ένας κυλινδρος από ελαστικό ύφασμα με δαντέλα στο τελείωμα και 2 απλές τιράντες. Και η ώρα που είπα πολύ είναι, αν είχα ραπτομηχανή και ήξερα να την χρησιμοποιώ σε 15 λεπτά θα το είχα έτοιμο. Δεν χρειάζονται καθόλου πρόβες, ούτε οι κουρτίνες δεν ράβονται τόσο γρήγορα.

Αλιόνα, οι ταινίες που είχα πάρει από το Δαφνη τόσο είχαν. Tώρα τσέκαρα και έχουν 2,60 οι 100.
Δάφνη;Δεν έχουμε τέτοιο στην λαμία.στα χόντος ξέρομε πόσο έχουν;

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 08:10, 19-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Aliona
Δάφνη;Δεν έχουμε τέτοιο στην λαμία.στα χόντος ξέρομε πόσο έχουν;
Στα Hondos σίγουρα έχει τέτοιες ταινίες εκεί που έχει τα διάφορα ξετριχιαστικά. Τιμή, να σου πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι καθόλου αλλά σίγουρα δεν είναι ακριβές.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:51, 21-07-12:

Κορίτσια, αποφάσισα να ράψω φόρεμα για βάφτιση, μιας και θεωρώ τρελή κλεψιά αυτά του εμπορίου που έχουν 2 μέτρα ύφασμα και 5 ραφές και τα πουλάνε σε τριψήφια τιμή. Αν αγοράσω ύφασμα και δαντέλα όπως τα θέλω (ας πούμε ότι τα βρίσκω Αθηνα) και πάω σε μοδίστρα με δικό μου σχέδιο, πόσο λέτε να μου πάρει? Από τη μια θα ήθελα να μάθω να το κάνω μόνη μου γιατί έχω πολλές ιδέες για ρούχα που δεν τα βρίσκω πουθενά (ή αν τα βρω είναι πανάκριβα) αλλά από την άλλη δεν έχω τον χώρο στο σπίτι για ραπτομηχανές και σύνεργα. Ξέρετε καμία καλή μοδίστρα? Γιατί αυτή "της γειτονίας" είναι βλαμμένη, άσε που χρεώνει 5 (!) ευρώ για 1 ραφή ξηλώματος (1 λεπτό υπόθεση και 30 εκατοστά κλωστή) οπότε ποιός ξέρει τι θα ζητήσει. Θέλω γύρω στα 20-30 ευρω, γίνεται αυτό? Αν είναι κανένα 50ικο, ίσως το ξανασκεφτώ για καμία μπεμπε ραπτομηχανή και do-it-yourself...
Επειδή είναι η δουλειά της μάνας μου αυτή, θα σου πω απλά ότι καμία δε παίζει να σου πάρει κάτω από 50 ευρώ για να μη πω παραπάνω.
Αν θες κάτι με λιγότερα, καλύτερα να πάρεις ένα έτοιμο φόρεμα.

Το κάνεις να φαίνεται τόσο απλό ενώ δεν είναι.
Αρχικά να σου πω ότι το ράψιμο που θα κάνεις με τη ραπτομηχανή του σπιτιού σου, δεν έχει καμία σχέση με τη ραπτομηχανή την επαγγελματική και ότι το αποτέλεσμα δε θα είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ίδιο.
Όσον αφορά το φόρεμα, ειδικά αν μιλάμε για δαντέλα, δεν είναι τόσο απλή υπόθεση. Η δαντέλα δεν είναι καθόλου εύκολο ύφασμα, ειδικά αν η φόδρα είναι ελαστική. Όπως και να έχει, δεν θα σύμφερε καμία να σου ράψει ένα ολόκληρο φόρεμα, ειδικά με δικό σου σχέδιο, για 20 ευρώ. Μιλάμε για ειδική παραγγελία εξάλλου, θα' ταν κοροϊδία.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους