Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,178 μηνύματα σε 92,200 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 915 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:26, 23-07-12:

Αγορασα κι εγω ενα φορεμα και το πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο γιατι ηταν το τελευταιο και θελω κι εγω να το στενεψω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 10:59, 26-07-12:

καμιά ιδέα για δώρο σε αγόρια ηλικίας 9 & 17 ετών.
Κάτι που να μη θέλει μεγέθη κλπ και να είναι εύκολο στη μεταφορά.
ρολόι, ζώνη, άρωμα έχω πάρει.. τι άλλο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 11:03, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από wonderfool
καμιά ιδέα για δώρο σε αγόρια ηλικίας 9 & 17 ετών.
Κάτι που να μη θέλει μεγέθη κλπ και να είναι εύκολο στη μεταφορά.
ρολόι, ζώνη, άρωμα έχω πάρει.. τι άλλο?
9 χρονών; χμμμ κανένα παιχνίδι ή κάτι τέτοιο;ή αν έχει καμιά ασχολία πάρ΄του κάτι σχετικό (ποδόσφαιρο--> μπάλα κλπ)
17χρονών; Επειδή βλέπω ότι είσαι και 33 χρονών, μάλλον θα κάποιο ανηψάκι πρόκειται; Αν έχω πέσει μέσα, καλύτερα να του δώσεις τα λεφτά στο χέρι, είναι ηλικία που δεν ξέρεις τι να πάρεις, αυτός όμως αν του τα δώσεις στο χέρι θα βρει την άκρη του να τα ξοδέψει σε κάτι που θέλει..

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 11:20, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
9 χρονών; χμμμ κανένα παιχνίδι ή κάτι τέτοιο;ή αν έχει καμιά ασχολία πάρ΄του κάτι σχετικό (ποδόσφαιρο--> μπάλα κλπ)
17χρονών; Επειδή βλέπω ότι είσαι και 33 χρονών, μάλλον θα κάποιο ανηψάκι πρόκειται; Αν έχω πέσει μέσα, καλύτερα να του δώσεις τα λεφτά στο χέρι, είναι ηλικία που δεν ξέρεις τι να πάρεις, αυτός όμως αν του τα δώσεις στο χέρι θα βρει την άκρη του να τα ξοδέψει σε κάτι που θέλει..
ξαδερφάκια και θα τα στείλω με κάποιον τα δώρα, οπότε πρέπει να μην πιάνουν χώρο, να μη χρειάζεται να εξασκήσουν τα λιγοστά ελληνικά τους και τα χρήματα δεν τα προτιμώ

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 11:32, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από wonderfool
ξαδερφάκια και θα τα στείλω με κάποιον τα δώρα, οπότε πρέπει να μην πιάνουν χώρο, να μη χρειάζεται να εξασκήσουν τα λιγοστά ελληνικά τους και τα χρήματα δεν τα προτιμώ
Χμμμ επικεντρώσου σε κάτι Ελληνικό τότε...
Τώρα σε τι δε ξέρω..
ρούχα, αντικείμενα για τα χόμπυ τους, δε ξέρω...
Αν γνωρίζουν οι γονείς τους όμως Ελληνικά μπορείς να πάρεις για τον μικρό, κάποιο βιβλίο σε μορφή παραμυθιού που συνήθως έχει για αρχαίους ήρωες και θεούς, το είχαμε πάρει εμείς σε έναν ξάδερφο μου λίγο μεγαλύτερο από τον δικό σου και αν και ήταν παραμύθι είχε ξετρελαθεί με αυτά που έγραφε, όλη μέρα είχε το θείο μου στη βεράντα να του το διαβάζει

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H wonderfool έγραψε στις 11:48, 26-07-12:

σ' ευχαριστώ!!

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 16:17, 26-07-12:

κοριτσια,
εδω και 2 χρονια περίπου βαφω τα μαλλιά μου κοκκινα και μ αρέσουν πολύ. ποτέ όμως δεν πετύχαινα την απόχρωση που ήθελα, αν και πάντα μου βγαίνε καλό χρώμα.
μου τα εβαφαν φίλες συνήθως.
αποφάσισα και γω για πρώτη φορά να τα βάψω με κομμώτρια και το μετάνοιωσα διότι αντί να μου ανοιξει το χρώμα το έκλεισε (της το πα κιολας, αν είναι δυνατόν)
πλέον δεν τα ξαναβάφω μ αυτήν οι φίλες μου είναι καλύτερες
ήθελα να ρωτήσω όμως την επόμενη φορά που θα τα βάψω πως θα καταφέρω να ανοίξω το χρώμα λίγο παραπάνω απ όσο ανοίγει φυσιολογικά στη βάση μου που είναι σκούρα καστανή.
μεχρι τωρα απλά επαιρνα κουτί που είχε όλα τα σύνεργα και χρησιμοποιούσα 77/44 ή 66/κατι
μήπως πρεπει να παρω καταλληλο οξυζενέ ή καμια κρεμα ή κατι τέτοιο;; δεν έχω ιδεα

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 16:19, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
κοριτσια,
εδω και 2 χρονια περίπου βαφω τα μαλλιά μου κοκκινα και μ αρέσουν πολύ. ποτέ όμως δεν πετύχαινα την απόχρωση που ήθελα, αν και πάντα μου βγαίνε καλό χρώμα.
αποφάσισα και γω για πρώτη φορά να τα βάψω με κομμώτρια και το μετάνοιωσα διότι αντί να μου ανοιξει το χρώμα το έκλεισε (της το πα κιολας, αν είναι δυνατόν)
ήθελα να ρωτήσω όμως την επόμενη φορά που θα τα βάψω πως θα καταφέρω να ανοίξω το χρώμα λίγο παραπάνω απ όσο ανοίγει φυσιολογικά στη βάση μου που είναι σκούρα καστανή.
μεχρι τωρα απλά επαιρνα κουτί που είχε όλα τα σύνεργα και χρησιμοποιούσα 77/44 ή 66/κατι
μήπως πρεπει να παρω καταλληλο οξυζενέ ή καμια κρεμα ή κατι τέτοιο;; δεν έχω ιδεα
εγω που βαφω τα μαλλια της αδερφης μου επισης κοκκινα παιζουμε με τα χρωματα!!δηλαδη μπορει να βαλουμε μιση βαση 6 και να βαλουμε 7αρι για να ανοιξουν ή κατι τετοιο..

δεν μπορω να σου πω τι βαφες να παρεις γιατι ειμαι ασχετη!!εμεις πηγαινουμε σε μια κοπελιτσα η οποια ειναι εξπερ στα χρωματα μας λεει τι να παρουμε κ πραγματικα οτι της ζηταμε αυτο ακριβως μας βγαζει

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 21:35, 17-08-12:

Γεια σας, γεια σας.
Πρώτη φορά πατώ στο σαλόνι σας, φέρνω και κουτί με γλυκά.
Να ρωτήσω. Θέμα με αντρικό ντύσιμο έχουμε θέμα με γυναικείο όχι;
Θέλω βοήθεια αρκετή νομίζω.
Αυτά. Δεν ξέρω τι άλλο λέμε εδώ. Σήμερα δεν ξεκίνησα ακόμη να διαβάζω, σε καμία ώρα.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:41, 21-08-12:

κοριτσια,
Εγώ χρησιμοποιώ οξυζενέ 30άρι για να ανοίξει το χρώμα.
Επίσης κάνε μίξη με ένα βασικό κόκκινο για να ανοίξει.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 16:46, 21-08-12:

όταν λες βασικό κόκκινο;; (είμαι λιγάκι άμπαλη με τα νουμερα)

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:48, 21-08-12:

Εγώ πάλι, επειδή έχω αρχίσει να λατρεύω το κόκκινο, τις δύο τελευταίες φορές έκανα απλά ανταύγειες κόκκινες (κι όταν λέω κόκκινες το εννοώ, είπα στην κομμώτρια να κάνει το πιο κόκκινο που είχε). Το αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ (το μαλλί μου είναι καστανό ανοιχτό). Με τη λύση αυτή και έχω κόκκινα μαλλιά και δεν ταλαιπωρώ τόσο πολύ τα μαλλιά μου με βαφή και το πιο σημαντικό: δεν τρέχω κάθε μήνα για βαφή. Η ξαδέλφη μου τα έβαψε κόκκινα χάλκινα, έχει μακριά σγουρά μαλλιά κι ήταν υπέροχα, αλλά τι να το κάνεις που θέλει κάθε μήνα βάψιμο; Δυο μήνες τα κράτησε και τα άλλαξε πάλι. Δοκίμασε μια φορά τις ανταύγειες (ζήτα πυκνές ανταύγειες όσο γίνεται) και αν δε σου αρέσει ξαναγύρνα στη βαφή.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:53, 21-08-12:

Α, δεν ξέρω νούμερα.
Βασικό είναι το extra red.
πχ.

--------------
Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ πάλι, επειδή έχω αρχίσει να λατρεύω το κόκκινο, τις δύο τελευταίες φορές έκανα απλά ανταύγειες κόκκινες (κι όταν λέω κόκκινες το εννοώ, είπα στην κομμώτρια να κάνει το πιο κόκκινο που είχε). Το αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ (το μαλλί μου είναι καστανό ανοιχτό). Με τη λύση αυτή και έχω κόκκινα μαλλιά και δεν ταλαιπωρώ τόσο πολύ τα μαλλιά μου με βαφή και το πιο σημαντικό: δεν τρέχω κάθε μήνα για βαφή. Η ξαδέλφη μου τα έβαψε κόκκινα χάλκινα, έχει μακριά σγουρά μαλλιά κι ήταν υπέροχα, αλλά τι να το κάνεις που θέλει κάθε μήνα βάψιμο; Δυο μήνες τα κράτησε και τα άλλαξε πάλι. Δοκίμασε μια φορά τις ανταύγειες (ζήτα πυκνές ανταύγειες όσο γίνεται) και αν δε σου αρέσει ξαναγύρνα στη βαφή.
Η ταλαιπωρία δεν είναι ίδια;
Θέλω να πω δε βγαίνει πάλι η ρίζα; Δε ξεβάφει το χρώμα;

Τελευταία χρησιμοποιώ Vita (μόνο για ανταύγειες) (ρώτησα και κάνει για όλο το μαλλί, σαν βαφή), κόκκινο της φωτίας και έντονο κόκκινο. Το πρώτο δεν κρατάει, το 2ο υπερκρατάει θα έλεγα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:55, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom

Ναι η ταλαιπωρία είναι η ίδια, αποφεύγεις όμως το μια φορά το μήνα βαφή. Γιατί οι ανταύγειες "ενσωματώνονται" θα έλεγα με το κανονικό χρώμα, αλλάζουν και χρώμα με τον ήλιο και επειδή ξεβάφουν και τελικά αφομοιώνονται. Δε φαίνεται η διαφορά στη ρίζα τόσο έντονη όσο με τη βαφή γιατί ακριβώς είναι ανταύγεια και φαίνεται σαν να είναι επίτηδες έτσι. Εγώ προσωπικά τα είχα κάνει τον Απρίλη κι αυτή τη στιγμή έχουν πάρει πολλές αποχρώσεις του ξανθού, καστανού, ξανθοκόκκινου και κόκκινου και φαίνεται άκρως περίεργο και καλοκαιρινό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 09:59, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
Α, δεν ξέρω νούμερα.
Βασικό είναι το extra red.
πχ.

--------------

Τελευταία χρησιμοποιώ Vita (μόνο για ανταύγειες) (ρώτησα και κάνει για όλο το μαλλί, σαν βαφή), κόκκινο της φωτίας και έντονο κόκκινο. Το πρώτο δεν κρατάει, το 2ο υπερκρατάει θα έλεγα.
Καλημέρα κορίτσια!!

Το κόκκινο είναι το αγαπημένο μου χρώμα!!!
Δίνει ζεστασια στο πρόσωπο και τονίζει τα χαρακτηριστικά μας!!
Είμαι υπέρ των ανταυγειών αφού ούτε συχνή επανάληψη θέλουν ούτε ξεθωριάζουν, και οι αποχρώσεις που παίρνουν μετά την έκθεση στον ήλιο συνήθως μας δικαιώνουν!! Το κακό με τη βαφή ειδικά στα κόκκινα μαλλιά είναι πως ξεθωριάζει με αποτέλεσμα το μαλλί να φαίνεται άτονο και θαμπό πολλές φορές!!! ΝΑ μην σχολιάσω πως θέλει τουλάχιστον κάθε 20 μέρεσ πέρασμα... και δώς του η ταλαιπωρία!!!!!!
Ωραιές αποχρώσεις είναι οι 6.66, 7.66, 9.4, 6.5!

Από τα αγαπημένα μου κόκκινα είναι το κόκκινο βουργουνδιας (Wella Koleston Βαφή σωληνάριο 4/6)

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kokkino ths vourgoundias.jpg
Εμφανίσεις:  5256
Μέγεθος:  90,0 KB

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:54, 22-08-12:

Εγώ πάλι προτιμώ τα έντονα, πχ αυτά
Συνημμένο Αρχείο 47486

Συνημμένο Αρχείο 47487
σορρυ για την ποιότητα, webcam. Kαι το 2ο φαίνεται πιο σκούρο στη φωτό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Boom : 15-02-13 στις 21:54.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 14:13, 22-08-12:

αχ και γω θα τα θελα ετσι!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:15, 22-08-12:

Πάρε vita τότε.
Το πρώτο είναι κοκκινο της φωτιάς, το 2ο εντονο κόκκινο.
Το 1ο αν και φανταστικό, δεν κρατάει.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:54, 23-08-12:

To 1o δεν πορτοκαλίζει στον ήλιο; Ξέρω μία κοπέλα που το είχε πέρυσι και το καλοκαίρι φορούσε πάντα μαντίλι στο κεφάλι για να μην τα βλέπει ο ήλιος.

Μήπως γνωρίζει καμία πόσο πάνε οι τιμές στα κραγιόν των Sephora; Προσεγγιστικά.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 16:31, 23-08-12:

Αλήθεια κορίτσια σε τι απόχρωση δέρματος ταιριάζουν τα κόκκινα μαλλιά; Μια φίλη μου έχει πολύ χλωμό δέρμα και της πάει πολύ το χρώμα τώρα που τα έβαψε. Αυτό ακούω συνήθως ότι το κόκκινο πάει σε ανοιχτές επιδερμίδες. Εγώ που είμαι μελαχρινή ποιες αποχρώσεις θα μου πήγαιναν ; Κόκκινες ανταύγιες σε καστανά μαλλιά πηγαίνουν;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:29, 24-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
To 1o δεν πορτοκαλίζει στον ήλιο; Ξέρω μία κοπέλα που το είχε πέρυσι και το καλοκαίρι φορούσε πάντα μαντίλι στο κεφάλι για να μην τα βλέπει ο ήλιος.
Όχι φαίνεται μπαμ κόκκινο. Στυλ πιο κόκκινο πεθαίνεις.
Καλά από τον ήλιο και τα λουσίματα έγινε ξανθοπορτοκαλί ξεβαμένο. Τουλάχιστον το επόμενο έγινε ανοικτό λόγω βάσης.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:37, 24-08-12:

Ομαγκαντεν.
Όλες οι κοκκινομάλλες στο στεκι έχουν μαζευτεί.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 16:36, 27-08-12:

έχετε καμιά συμβουλή για το καθαρισμα των πόρων στη μυτη;

εχω μεικτό/λιπαρο δέρμα και μεγάλους πόρους τους οποίους κρατώ γενικά καθαρούς. απλα ποτε δεν είναι εντελώς καθαροί, ώστε να μη χρειάζεται να βάλω τίποτε από πανω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:12, 27-08-12:

εχω μεικτό/λιπαρο δέρμα και μεγάλους πόρους τους οποίους κρατώ γενικά καθαρούς. απλα ποτε δεν είναι εντελώς καθαροί, ώστε να μη χρειάζεται να βάλω τίποτε από πανω.
Κάποιος καθαρισμός σε δερματολόγο ίσως σε βοηθούσε. (αφαιρούνε και τα μαύρα στίγματα σε κάθε καθαρισμό)

Έπειτα,από προιόντα,ρώτησε για κρέμες ενυδάτωσης που "σφίγγουν" τους πόρους,αυτό κάπως τους περιορίζει.
Υπάρχουν αρκετές στην αγορά

Επίσης να πλένεσαι συχνά αν μπορείς στο πρόσωπο γιατί βοηθάει να μην "γεμίζουν" οι πόροι σου.
Κάνε και μια φορά την εβδομάδα κάποια μάσκα για καθαρισμό. -η apivita έχει πολύ καλές μάσκες καθαρισμού-

Υπάρχουν και κάποιες ταινίες για τους πόρους - νομίζω είναι αρκετά αποτελεσματικές - που έχει η Νivea.
Είναι για το Τ του προσώπου και τη μύτη.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 17:18, 27-08-12:

Το ιδανικό θα ΄ήταν να επισκεφτείς μια αισθητικό για καθαρισμό προσώπου. Το να κρατάς τους πόρους σου καθαρούς, ειδικά αφού έχεις λιπαρό δέρμα είναι σχεδόν ακατόρθωτο. Και για να ακριβολογούμε, οι πόροι σου δεν είναι βρώμικοι, απλά το σμίγμα που συσσωρεύεται σε αυτούς οξειδώνεται και το κάνει να φαίνεται καφέ προς μαύρο (η έκκριση σμίγματος είναι μια φυσιολογική διεργασία του οργανισμού για να σε προστατεύσει από τους παθογόνους μικροοργανισμούς)

Ο καθαρισμός είναι κάτι που μπορείς να κάνεις και μόνη σου. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να γεμίσεις ένα μεγάλο μπολ ή μια γαβάθα για σαλάτα με βραστό νερό και να κατσεις από πάνω για 10 λεπτά (το βλέμμα σου προς την γαβάθα), καλύπτωντας με μια πετσέτα το κεφάλι σου. ΠΡΟΣΟΧΗ: να είσαι τουλάχιστον 15-20 πόντους μακριά απ'την επιφάνεια του καυτού νερού για να μην πάθεις έγκαυμα! Με αυτόν τον τρόπο οι πόροι σου θα ανοίξουν και με ένα ζευγάροι λάτεξ γάντια χειρουργείου θα μπορείς να πιέσεις το δέρμα λωστε να απομακρύνεις το οξειδωμένο σμίγμα. Αφού τελειώσεις με αυτό, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια καταπραϋντική μάσκα έτσι ώστε να μην ερεθιστεί παραπάνω και να ενυδατωθεί. Τιπ: αν θες μπορείς να αρωματίσεις το νερό με χαμομήλι, ροδοπέταλα, γιασσεμί, λουλούδια εσπεριδοειδών κτλ.

Μια άλλη πιο έυκολη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις μια μάσκα για βαθύ καθαρισμο με άργιλο (η πράσινη άργιλος είναι η πιο αποτελεσματική γι'αυτή την δουλειά) και να ακολουθήσεις τις οδηγίες χρήσης.

Απλά με τον πρώτο τρόπο είναι "επικίνδυνο" με τον τρόπο που θα το κάνεις να τραυματίσεις το δέρμα σου ενώ ο δεύτερος τρόπος με την μάσκα δεν είναι 100% αποτελεσματικός (σε μένα τουλάχιστον), γι'αυτό και σου προτείνω την αισθητικό.

Τέλος, όταν καθαρίσεις τους πόρους σου (με όποιον τρόπο) καλό θα ήταν να προμηθευτείς και να χρησιμοποείς λάδι jojoba το οποίο έχει σύσταση όμοια με αυτή του σμήγματος οπότε θα "ξεγελά" το δέρμα σου, και δεν θα παράγει τόσο πολύ σμήγμα... Ελπίζω να βοήθησα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EnnisDelMar! : 27-08-12 στις 18:32. Αιτία: τυπογραφικό λάθος
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:48, 27-08-12:

Επειδη βλέπω και έχουμε πολλές κοκκινομάλλες στο στέκι, αν ήθελα να κάνω τα μαλλιά μου πορτοκαλί, σαν αυτά της φώτο (όχι απαραίτητα τόσο έντονα, αλλά οπωσδήποτε πορτοκαλί) τι χρώμα βαφή (θέλω νούμερο και εταιρία) θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω; Τα μαλλιά μου είναι ήδη χρυσοκόκκινα και αρκετά κοντά, οπότε μπορώ να βάλω μέχρι και 30άρι οξυζενέ. Υποθέτω δεν θα κρατήσει βέβαια και θα ξεβάψει αμέσως, αλλά whatever, ας το έχω έστω και για μερικές μέρες

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:17, 27-08-12:

Για λίγες μέρες, μήπως να έπαιρνες μια περούκα βρε Ντίνα;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:47, 29-08-12:

Μπα δεν λεει περουκα με τοση ζεστη! :Ρ
Τεσπα δεν πειραζει θα τα βαψω ντοματι και θα ησυχασω. Λογικα στο ξεθωριασμα θα πορτοκαλισουν, οποτε με ενα σμπαρο..

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 21:58, 01-09-12:

Να ξέρεις θα σου ξεβάφουν σε όλες τις πετ΄σετες
τα είχα κόκκινα περυσι και ξέρω για αυτό

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 12:33, 02-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από souzana
Να ξέρεις θα σου ξεβάφουν σε όλες τις πετ΄σετες
τα είχα κόκκινα περυσι και ξέρω για αυτό
Οντως ξαβάφουν πολύ. Είχαμε παει τεραήμερη φέτος και πήγα στο δωμάτιο καποιων φίλων μου, η μία είχε κόκκινα τα μαλλιά της και μόλις είχε λουστει. Την βλέπω να τα στεγνώνει λίγο με την πετσέτα και μετά που την άφησε ήταν τιγκα στο χρώμα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:35, 02-09-12:

Σιγά με το πλύσιμο φεύγει.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:11, 02-09-12:

αν ήθελα να κάνω τα μαλλιά μου πορτοκαλί, σαν αυτά της φώτο (όχι απαραίτητα τόσο έντονα, αλλά οπωσδήποτε πορτοκαλί)
Lelooo Multipasss

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:30, 02-09-12:

Δε κολλάμε σε πετσέτες γιατί λατρεύουμε κόκκινο.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 14:39, 02-09-12:

Εγω παλι οταν τα ειχα κοκκινα [αγνο κοκκινο-αυτο που θεωρειται συμπληρωματικο για βαφες] διασκεδαζα απιστευτα με το να βαφω τα παντα

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 14:41, 02-09-12:

Απλα ξεβαφει πολυ αλλα νταξει δεν ειναι πρόβλημα απλά λεω

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:08, 05-09-12:

Κορίτσια πείτε μου λίγο την γνώμη μας.

Επειδή είχα βάλει κάποια κιλά όταν έδινα -είχα και προβλήματα με τον κύκλο μου,αλλά τώρα όλα οκ-,
ξεκίνησα να πηγαίνω σε διατροφολόγο και έχω χάσει ήδη κάποια κιλά.

Όμως θέλω να κάνω συνδυαστικά και κάτι για να αυξάνει την κίνησή μου κάπως..
Αλλά όχι γυμναστική δεν την αντέχω με τίποτα.

Το περπάτημα 2-3 φορές την εβδομάδα αρκεί;
Μήπως γνωρίζετε και κανέναν ακόμα τρόπο άσκησης που να μην είναι ούτε επώδυνος,ούτε ακριβός,ούτε δύσκολος;

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

H souzana έγραψε στις 17:20, 05-09-12:

μια χαρά είναι το περπάτημα...αν μπορούσες να κάνεις και ποδήλατο θα βοηθούσε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:25, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Μήπως γνωρίζετε και κανέναν ακόμα τρόπο άσκησης που να μην είναι ούτε επώδυνος,ούτε ακριβός,ούτε δύσκολος;
Σκούπισμα, σφουγγάρισμα, σιδέρωμα, ξεσκόνισμα όόόόόλα αυτά σε καθημερινή βάση - εκτός από σιδέρωμα. ή αν παίρνεις ρούχα φίλων σου για να' χεις σίδερο καθημερινά θα βοηθούσε.
Δε ξέρω αν κάνει κάτι τρελό, αλλά από το τίποτα καλά είναι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:54, 05-09-12:

Εγώ θα ξεκινήσω κολυμβητήριο. Ψάξτο, όλοι οι δήμοι ή κάποιοι κοντινοί στην περιοχή σου θα έχουν δημοτικό κολυμβητήριο. Τα ποσά είναι περίπου 30 ευρώ το μήνα και πας όποτε θες και για όσο θες.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:29, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Κορίτσια πείτε μου λίγο την γνώμη μας.

Επειδή είχα βάλει κάποια κιλά όταν έδινα -είχα και προβλήματα με τον κύκλο μου,αλλά τώρα όλα οκ-,
ξεκίνησα να πηγαίνω σε διατροφολόγο και έχω χάσει ήδη κάποια κιλά.

Όμως θέλω να κάνω συνδυαστικά και κάτι για να αυξάνει την κίνησή μου κάπως..
Αλλά όχι γυμναστική δεν την αντέχω με τίποτα.

Το περπάτημα 2-3 φορές την εβδομάδα αρκεί;
Το περπάτημα πάντα κάνει καλό και οι ειδικοί λένε πως συνίσταται να περπατάμε το λιγότερο 30 λεπτά την ημέρα! Θυμάμαι σε μία συνέντευξη της, η Κοκκίνου είχε γυρίσει και είχε πει πως την περίοδο που είχε το πρόβλημα με τα κιλά(πριν πολλά χρόνια) κάθε μέρα έκανε περπάτημα για ώρες!!
(http://yxatzigeorgiou.blogspot.gr/20...og-post_6.html)
Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι πέρα από το περπάτημα, να κινείσαι με ποδήλατο μέσα στην πόλη -εφόσον έχεις-...
Θα τα δείς ξαφνικά όλα να "ανεβαίνουν"!
Κάτι άλλο που είχα δοκιμάσει στη περίοδο της εξεταστικής για να εκτονώνομαι κιόλας ήταν το σχοινάκι! Πολύ καλή δουλειά, και πιστεύω πως εάν το συνδυάσεις με το περπάτημα θα δεις τη αλλάγη που επιθυμείς!
Το κολυμβητήριο είναι πολύ οικονομική λύση, καθώς έχουν και τη δυνατότητα ημερήσιας επίσκεψης όπου δεν είσαι υποχρεωμένη να καταθέτεις το 40άρι κάθε μήνα!!
Βέβαια θέλει λίγο ψάξιμο γιατί από κολυμβητήριο σε κολυμβητήριο οι τιμές διαφέρουν ... Από την άλλη, αμα εκεί που μένεις έχει θάλασσα καθαρή πας εκεί για καμμιά βουτιά!
Μετά αυτό που μου άρεσε και το κατα ευχαριστήθηκα σήμερα, καθώς ήταν η πρώτη φορά που το δοκίμαζα - και παρεμπίπτοντος να πω πως δεν ήθελα να πάω στο γήπεδο - το τέννις!!!! Οι σχολές έχουν μειώσει τις τιμές τους και εάν τους πεις ότι είσαι και φοιτήτρια ίσως γλιτώσεις και την εγγραφή!!! Μπορείς να κάνεις και δοκιμαστικό να δεις εάν σου αρέσει...
Και τέλος για να μην ξεχνιόμαστε..... οι Δήμοι και τα προγράμματά τους!!! Πάρε τηλ να σε ενημερώσουν εάν ο Δήμος σου ή ένας κοντινός έχουν μαθήματα χορού, yoga, pilates κλπ....
Αυτά!!!!! ...Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!!!!

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 21:38, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι πέρα από το περπάτημα, να κινείσαι με ποδήλατο μέσα στην πόλη -εφόσον έχεις-...
Θα τα δείς ξαφνικά όλα να "ανεβαίνουν"!
Το κολυμβητήριο είναι πολύ οικονομική λύση, καθώς έχουν και τη δυνατότητα ημερήσιας επίσκεψης όπου δεν είσαι υποχρεωμένη να καταθέτεις το 40 κάθε μήνα!!
Βέβαια θέλει λίγο ψάξιμο γιατί από κολυμβητήριο σε κολυμβητήριο οι τιμές διαφέρουν ... Από την άλλη, αμα εκεί που μένεις έχει θάλασσα καθαρή πας εκεί για καμμιά βουτιά!
Μετά αυτό που μου άρεσε και το κατα ευχαριστήθηκα σήμερα, καθώς ήταν η πρώτη φορά που το δοκίμαζα - και παρεμπίπτοντος να πω πως δεν ήθελα να πάω στο γήπεδο - το τέννις!!!! Οι σχολές έχουν μειώσει τις τιμές τους και εάν τους πεις ότι είσαι και φοιτήτρια ίσως γλιτώσεις και την εγγραφή!!! Μπορείς να κάνεις και δοκιμαστικό να δεις εάν σου αρέσει...
Και τέλος για να μην ξεχνιόμαστε..... οι Δήμοι και τα προγράμματά τους!!! Πάρε τηλ να σε ενημερώσουν εάν ο Δήμος σου ή ένας κοντινός έχουν μαθήματα χορού κλπ....
Αυτά!!!!! ...Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!!!![/FONT][/COLOR]
Αυτό για το ποδήλατο μου το έχουν πεί,ναι. Είναι πολύ ευχάριστο όντως. ^^
Σχετικά με το κολυμβητήριο που λέτε,
έχω ξανακούσει ότι κάνουν πολύ καλές τιμές,
απλώς δεν είμαι σίγουρη αν θα με βολέψει μακροπρόθεσμα.

Τέννις δεν έχω δοκιμάσει είναι η αλήθεια.
Το βρίσκω κουραστικό και κάπως μονότονο (),ενώ ο σύγχρονος χορός π.χ. μου αρέσει περισσότερο.

Μάλλον θα ξεκινήσω με πιο συχνό περπάτημα και ποδήλατο,έπειτα βλέπουμε.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 17:19, 09-09-12:

κοριτσια γεια σας,θελω βοηθεια σε ενα θεμα δυσκολοο!Το φυσικο μου μαλλι ειναι καστανο ανοιχτο!Το μαλλι μου τωρα μετα απο βαφες εχει χρωμα καστανο ουτε πολυ σκουρο ουτε πολυ ανοιχτο.Το θεμα ειναι οτι προσπαθω να το επαναφερω στο φυσικο και ακουγοντας συμβουλες διαφορων πηγα και εκανα ξανθες ανταυγιες!Το αποτελεσμα ειναι να εχω καστανο μαλλι με 5-6 τουφες ξανθες κατι το οποιο δε μ αρεσει καθολου!Τωρα αλλοι μ λενε αστο ετσι οπως ειναι μεχρι να ανοιξει και το μαλλι και οι ανταυγιες αλλοι μ λενε πηγαινε κανε και αλλες ανταυγιες ωστε να ειναι πιο ομοιομορφο το μαλλι...η αληθεια ειναι οτι δε ξερω τι να κανω γιατι πρωτη φορα ασχολουμε με ανταυγιες-ανοιγμα μαλλιου..καμια συμβουλη?ευχαριστω πολυ οποια με βοηθησει

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:28, 10-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina gk
κοριτσια γεια σας,θελω βοηθεια σε ενα θεμα δυσκολοο!Το φυσικο μου μαλλι ειναι καστανο ανοιχτο!Το μαλλι μου τωρα μετα απο βαφες εχει χρωμα καστανο ουτε πολυ σκουρο ουτε πολυ ανοιχτο.Το θεμα ειναι οτι προσπαθω να το επαναφερω στο φυσικο και ακουγοντας συμβουλες διαφορων πηγα και εκανα ξανθες ανταυγιες!Το αποτελεσμα ειναι να εχω καστανο μαλλι με 5-6 τουφες ξανθες κατι το οποιο δε μ αρεσει καθολου!Τωρα αλλοι μ λενε αστο ετσι οπως ειναι μεχρι να ανοιξει και το μαλλι και οι ανταυγιες αλλοι μ λενε πηγαινε κανε και αλλες ανταυγιες ωστε να ειναι πιο ομοιομορφο το μαλλι...η αληθεια ειναι οτι δε ξερω τι να κανω γιατι πρωτη φορα ασχολουμε με ανταυγιες-ανοιγμα μαλλιου..καμια συμβουλη?ευχαριστω πολυ οποια με βοηθησει
Μπορείς να κάνεις πυκνές, λεπτές ανταύγειες.

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 221 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 00:14, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina gk
μπορεις να κανεις πολλες λεπτές ανταύγειες
ή να κανεις ντεκαπαζ ή σαμπουαν ντεκολοραντ ωστε να ανοιξει το βαμμενο κ μετα θα περασεις οποιο χρωμα σου αρεσει.απλα να ξερεις οτι θελει πολυ περιποιηση μετα απο τετοια διαδικασια με τα καταλληλα προιοντα,ειδικα αν εχεις λεπτη τριχα!

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 07:47, 11-09-12:

Εγώ λέω να το βάψεις στο φυσικό τους χρώμα και μετά να τα αφήσεις στην ησυχία τους.

Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 10:04, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από olga_serb
μπορεις να κανεις πολλες λεπτές ανταύγειες
ή να κανεις ντεκαπαζ ή σαμπουαν ντεκολοραντ ωστε να ανοιξει το βαμμενο κ μετα θα περασεις οποιο χρωμα σου αρεσει.απλα να ξερεις οτι θελει πολυ περιποιηση μετα απο τετοια διαδικασια με τα καταλληλα προιοντα,ειδικα αν εχεις λεπτη τριχα!
Εχω λεπτη και αδυναμη τριχα επισης εκανα πολυ καιρο ισιωμα με σιδερο οποτε δεν νομιζω να αντεξει το μαλλι μεπισης δεν μπορω να τα βαψω στο φυσικο τους γιατι εχω τις ανταυγιες και θα βγει 50 χρωματα το μαλλι μου..μαλλον θα παω να κανω κι αλλες ωστε να μη φαινεται μεγαλη διαφορα με το υπολοιπο μαλλι..κι ας βγω ξανθουλα

Παράθεση

Stavroula00

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stavroula00
H Stavroula00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Stavroula00 έγραψε στις 13:04, 11-09-12:

λοιπον η καλητερη λυση ειναι να τα βαψεις ενα χρωμα για να μην τα ταλαιπωρεις βαψτα ενα χρωμα κοντα στο φυσικο οπως το 6.3 που ειναι λιγο ποιο ανοιχτο με 30 οξυζενε και μετα αστο να μακρυνει θα εχει μια πολλη ελαφρια διχρωμια αλλα μετα που θα εχουν παρει τα πανω τουσ μπορεισ ν τα περασεισ το φυσικο τουσ χρωμα παλι κι θα εισαι ετοιμη και εγω αθτο κανω

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:52, 11-09-12:

Πάντως να τα βάψεις σε κομμωτήριο, όχι μόνη σου.
Ήδη έχεις δύο χρώματα, θέλει επαγγελματική φροντίδα τώρα για να μην ξεφύγει το θέμα.
Αλλά δεν είναι τίποτα δύσκολο, στο κομμωτήριο θα ξέρουν.

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 13:58, 11-09-12:

Ξεβαφή σε ένα σωστό κομμωτήριο και βάψιμο σε χρώμα κοντά στο φυσικό του.
Aυτό θα έκανα εγώ.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 14:34, 11-09-12:

Βασικά με τόσα πειράματα αντοχής που έκανες στα μαλλιά .... πάλι καλά να λες!!
Άστα να ηρεμήσουν... άστα να μακρύνουν λιγάκι ώστε να παίρνεις τις ακρούλες τους μήνα με το μήνα και μέχρι το καλοκαίρι θα έχουν ηρεμήσει αρκετά!

Λύση 1:
Πήγαινε και κάνε αντάυγειες κοντά στο φυσικό σου με έναν τόνο πιο ανοιχτό ώστε να σε φωτίσει, και πες της κομμώτριας πάνω στις ξανθές να περάσει μια πιο σκούρα απόχρωση! -Άμα η κομμωτρια ξέρει τη δουλειά της το κάνει και με μεγάλη επιτυχία!!-

Λύση 2:
Αμα τώρα αποφασίσεις να κρατήσεις τις ξανθές ανταύγειες και να "πατήσεις" κι άλλες ώστε να φανεί πιο ομοιόμορφο το αποτέλεσμα, το αρνητικό είναι πως θα μπεις στη διαδικασία της ρίζας και της ανανέωσης... που ναι μεν γίνεται η ανανέωση κάθε τρίμηνο με εξάμηνο, απο την άλλη τώρα τρως ένα πακέτο ..... που σημαίνει πως το μαλλί σου θα διαλυθεί... θα είναι αδύναμο, θα σπάει εύκολα, ψαλίδες κλπ! Μην νομίζεις πως επειδή περνάμε μια βαφή ότι δεν ταλαιπωρούμε τα μαλλιά μας!!

Υ.Γ. 1 Μιας και το μαλλί σου είναι αρκετά αδύναμο οτιδήποτε και εάν κάνεις βρες μια κομμώτρια με εμπειρία στις βαφές που θα προσέξει την τρίχα σου και δεν θα περάσει απλά μια βαφή!!!
Υ.Γ.2: Δύο φορές την εβδομάδα βάλε στο πρόγραμμα σου να περνάς μια μάσκα στο μαλλί! Μπορείς να αγοράσεις ένα βαζάκι από τα καταστήματα που πουλάνε είδη κομμωτηρίου ή να φτιάξεις μόνη σου! Επίσης πολύ καλή ιδέα είναι να ζεσταίνεις λάδι να το εφαρμόζεις στα μαλλιά και να τα τυλίγεις για όση μπορείς είτε με μία πετσέτα είτε με μία μεμβράνη!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους