Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,332 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,738 μηνύματα σε 94,357 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:38, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Μπορείς να αγοράσεις ένα βαζάκι από τα καταστήματα που πουλάνε είδη κομμωτηρίου ή να φτιάξεις μόνη σου! Επίσης πολύ καλή ιδέα είναι να ζεσταίνεις λάδι να το εφαρμόζεις στα μαλλιά και να τα τυλίγεις για όση μπορείς είτε με μία πετσέτα είτε με μία μεμβράνη!
Πολύ καλές οι συμβουλές σου.
Κι εγω πάντως θα σε συμβούλευα να μην μπεις στη διαδικασία της ρίζας.
Κι εγώ ξανθιά, με ακόμα πιο ξανθές ανταύγιες, και όσο να ναι το βαριέμαι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:35, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa

Υ.Γ.2: Δύο φορές την εβδομάδα βάλε στο πρόγραμμα σου να περνάς μια μάσκα στο μαλλί! Μπορείς να αγοράσεις ένα βαζάκι από τα καταστήματα που πουλάνε είδη κομμωτηρίου ή να φτιάξεις μόνη σου! Επίσης πολύ καλή ιδέα είναι να ζεσταίνεις λάδι να το εφαρμόζεις στα μαλλιά και να τα τυλίγεις για όση μπορείς είτε με μία πετσέτα είτε με μία μεμβράνη!
Btw,μήπως γνωρίζεις να μας προτείνεις καμία σπιτική μάσκα για βαμμένα μαλλιά;
Ή αν γνωρίζεις κάτι με έλαια κλπ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:19, 11-09-12:

Της kerastage ειναι τέλεια παιδια εμένα μου έφτιαξε το μαλλι που είχε σπάσει με τις βαφες αν και λίγο ακριβή αλλα αξίζει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:34, 11-09-12:

Κορίτσια, έχει θέμα ειδικά για μαλλιά εδώ http://www.e-steki.gr/showthread.php?t=77458

Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 21:06, 11-09-12:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις συμβουλες σαςΕγω εχω καταργησει την κρεμα μαλλιων μονο μασκα βαζω σε καθε λουσιμο για να ειναι ενυδατωμενο και τωρα προσπαθω να κοψω το απεσιο σιδερο...ολα αυτα για το ξεβαμα και βαψιμο στο φυσικο μου ακουγονται παρα πολυ δελεαστικα αλλα να πω την αληθεια οσο και να θελω να το κανω φοβαμαι μηπως βγει περιεργο αποτελεσμα και θα χαλασω κι αλλα τα μαλλια μου..παντως αν μεινω με ανταυγειες θα τις αφησω μεχρι να μακρυνουν γιατι εδω δε μ αρεσουν η ηδη υπαρχουσες σιγα μην τις ανανεωσω μετα απο μηνες!Α!πολυ καλη μασκα για τα μαλλια ειναι το λαδι φαγητου!βαλτε το και αφηστε το οσο περισσοτερο γινεται..επισης οι μασκες με βαση το λαδι η το βουτυρο καρυτε ειναι καλες!

αα!Αν προσπαθησω να ανοιξω το μαλλι μ με χαμομηλι κ λεμονι?ωστε να ταιριαζει με τις ξανθιες ανταυγειες...η θα γινει αλλο χρωμα και μετα θα εχω 50 διαφορετικα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 12-09-12 στις 01:12. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:25, 27-11-12:

κοριτσαρες γεια.
εδω και 1 + χρονο βαφω τα μαλλια κοκκινα. τελευταια πορτοκαλιζουν σε λιγοτεροαπο μηνα ενω πριν τα ειχα αβαφα για κανα διμηνο. ισως φταιει οτι ενα διαστημα εβαζα 30αρη οξυζενε.

εχετε να προτεινετε βαφη για τερμα κοκκινο; ποου να διαρκει ε;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:36, 01-12-12:

Απορω και πως σου κραταγε διμηνο, πρωτη φορα το ακουω! Αν παντως βρεις κατι, λετ ας νοου!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 01:43, 01-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Απορω και πως σου κραταγε διμηνο, πρωτη φορα το ακουω! Αν παντως βρεις κατι, λετ ας νοου!
εδω πχ http://ischool.e-steki.gr/showpost.p...postcount=2063 ειναι 1+μηνας κ ριζα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 17:45, 09-12-12:

εν όψει της αυριανής πενταήμερης θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως ξέρει κάποια πώς μπορούμε να κάνουμε τα μαλλιά ελαφρώς κυματιστά;;

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 18:00, 09-12-12:

Χοντρές πλεξούδες στον ύπνο σου.
Το πρωί τις χαλάς, και ταρατατααααααααααααααν, μαλλιά ελαφρώς κυματιστά!

Πιάνει καλύτερα (βασικά πολύ-πολύ καλύτερα) σε βρεγμένο μαλλί!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 18:03, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Χοντρές πλεξούδες στον ύπνο σου.
Το πρωί τις χαλάς, και ταρατατααααααααααααααν, μαλλιά ελαφρώς κυματιστά!

Πιάνει καλύτερα (βασικά πολύ-πολύ καλύτερα) σε βρεγμένο μαλλί!
τελείως βρεγμένο ή να το έχω στεγνώσει λιγάκι;; γιατί το φυσικό μου είναι πολύ ίσιο και όταν το αφήνω να στεγνώσει μόνο του βγαίνει κάπως χάλια

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:07, 09-12-12:

Εγώ θα έλεγα τελείως βρεγμένο. Λούστα και κάντα κοτσίδες όσο πιο πολλές γίνεται και κοιμήσου με αυτές, βάλε και μια πετσέτα στο μαξιλάρι σου για να μη βραχεί και βουαλά.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 18:09, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από granita
τελείως βρεγμένο ή να το έχω στεγνώσει λιγάκι;; γιατί το φυσικό μου είναι πολύ ίσιο και όταν το αφήνω να στεγνώσει μόνο του βγαίνει κάπως χάλια
Σκέψου ότι αυτό το "χάλια" δε θα βγει σε αυτή τη περίπτωση γιατί οι πλεξούδες θα σου τα κάνουν σπαστά.
Εγώ τα στεγνώνω λίγο όταν τα κάνω έτσι, γιατί κρυώνω
Οπότε ναι, μπορείς να τα στεγνώσεις λίγο, απλά να είναι κάπως νωπά ώστε καθώς θα στεγνώνουν το βράδυ που κοιμάσαι θα έχουν τη.."φόρμα" των πλεξούδων και όταν τα λύσεις να είναι σταστά.

Εγώ τα στεγνώνω λίγο όπως σου είπα γιατί κρυώνω (και να μη κάνω λούτσα το μαξιλάρι), χωρίζω τα μαλλιά μου σε τέσσερα κομμάτια (γιατί έχω πολύ μαλλί) κάνω τέσσερις πλεξούδες, βάζω μια πετσέτα στο μαξιλάρι για σιγουριά, το πρωί τις χαλάω και αν είναι ακόμη βρεγμένα τα στεγνώνω πάλι (χωρίς όμως να τα χτενίζω επίμονα στο στέγνωμα γιατί χαλάω το σπαστό), λίγη λακ για να κρατήσουν, και έτοιμη!

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 18:16, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ θα έλεγα τελείως βρεγμένο. Λούστα και κάντα κοτσίδες όσο πιο πολλές γίνεται και κοιμήσου με αυτές, βάλε και μια πετσέτα στο μαξιλάρι σου για να μη βραχεί και βουαλά.
τελείως βρεγμένα να σου πω την αλήθεια φοβάμαι μην αρπάξω κανένα κρύωμα... ευχαριστώ πάντως

Σκέψου ότι αυτό το "χάλια" δε θα βγει σε αυτή τη περίπτωση γιατί οι πλεξούδες θα σου τα κάνουν σπαστά.
Εγώ τα στεγνώνω λίγο όταν τα κάνω έτσι, γιατί κρυώνω
Οπότε ναι, μπορείς να τα στεγνώσεις λίγο, απλά να είναι κάπως νωπά ώστε καθώς θα στεγνώνουν το βράδυ που κοιμάσαι θα έχουν τη.."φόρμα" των πλεξούδων και όταν τα λύσεις να είναι σταστά.

Εγώ τα στεγνώνω λίγο όπως σου είπα γιατί κρυώνω (και να μη κάνω λούτσα το μαξιλάρι), χωρίζω τα μαλλιά μου σε τέσσερα κομμάτια (γιατί έχω πολύ μαλλί) κάνω τέσσερις πλεξούδες, βάζω μια πετσέτα στο μαξιλάρι για σιγουριά, το πρωί τις χαλάω και αν είναι ακόμη βρεγμένα τα στεγνώνω πάλι (χωρίς όμως να τα χτενίζω επίμονα στο στέγνωμα γιατί χαλάω το σπαστό), λίγη λακ για να κρατήσουν, και έτοιμη!
αυτό με τις πλεξούδες θα το δοκιμάσω σήμερα να δω πώς θα βγουν... αν τα κάνω με ψαλίδι μεγάλες μπούκλες και τα χτενίσω λέτε να βγει;;

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 17:49, 10-12-12:

τελείως βρεγμένα να σου πω την αλήθεια φοβάμαι μην αρπάξω κανένα κρύωμα... ευχαριστώ πάντως

αυτό με τις πλεξούδες θα το δοκιμάσω σήμερα να δω πώς θα βγουν... αν τα κάνω με ψαλίδι μεγάλες μπούκλες και τα χτενίσω λέτε να βγει;;
Κάτσε, θέλεις σπαστο μαλλί ή ριχτή μπούκλα;
Εγώ όταν τα θέλω μπούκλα (μόνο ριχτή, γιατί η άλλη η "στημένη" μπούκλα δε μου αρέσει καθόλου), παίρνω το ψαλίδι και αρχίζω να γυρνάω το μαλλί, αλλά όχι μέχρι τη ρίζα αλλά 5 δάχτυλα πιο κάτω από τη ρίζα (αναλόγως το μάκρος των μαλλιών θα υπολογίσεις μέχρι που θα γυρνάς το μαλλί στο ψαλίδι, εγώ αφήνω 5 όπως σου είπα γιατί το μαλλί μου πλέον είναι πολύ πιο κάτω από το στήθος, άρα και εσύ ανάλογα το μάκρος δες μέχρι που), και όχι πολύ πυκνά γυρισμένη η τούφα στο ψαλίδι, θα αφήνεις και λίγο αέρα.

Αυτά.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:02, 15-12-12:

Κορίτσια γεια σας! Καταρχήν θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνετε τις τρίχες σας ξανθές; (μουστάκι, χέρια κτλ) Έχω ακούσει ότι γίνονται με φυσικό τρόπο με οξυζενέ ή αν απλώσεις χλιαρό χαμομήλι. Δεν μου φαίνεται όμως αποτελεσματικό όλο αυτό και μάλλον θα πρέπει να το κάνεις για κάποιο χρονικό διάστημα για να δεις αποτελέσματα...(όχι ότι το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνει κάτι στις δικές μου γιατί είναι σκούρες και γενικά δυνατές ) Οπότε υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα που χρησιμοποιείτε εσείς και μπορώ να βρω στα hondos; Ακόμη πως ξεβάφεστε? Συνήθιζα να βάζω γαλάκτωμα στο γνωστό δίσκο από βαμβάκι και μετά λοσιόν , πρόσφατα έμαθα όμως (από αισθητικό) ότι είναι λάθος αυτό Είπε πως πρέπει να βάζω γαλάκτωμα στο χέρι μου να κάνω μασάζ στο πρόσωπο και μετά να ξεπλένω με νερό.. Το δοκίμασα και κατά περίεργο τρόπο βγαίνει πιο εύκολα το μακιγιάζ μόνο που μπορεί να σε κάψει λίγο αν πάει στα μάτια. Μου φαίνεται όμως πιο πρακτικό να χρησιμοποιήσω μαντηλάκια ντεμακιγιάζ.. Εσείς τι χρησιμοποιείτε; Τέλος ξέρετε κανένα κολπάκι για να κρατάει περισσότερο το άρωμα όταν το φοράμε; (πχ το βάζετε σε άλλο σημείο εκτός από τα αυτιά ώστε να μυρίζει πιο πολύ

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 22:12, 15-12-12:

εν όψει της αυριανής πενταήμερης θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως ξέρει κάποια πώς μπορούμε να κάνουμε τα μαλλιά ελαφρώς κυματιστά;;
Παίρνεις ψαλίδι για μπούκλες. Παίρνεις χοντρούτσικες τούφες και το ψαλίδι το βάζεις παράλληλα με την χωρίστρα σου και όχι κάθετα. Έπειτα "ανοίγεις" τις μπούκλες και βάζεις ελάχιστη λακ. Τέλος, το κόλπο είναι να πάρεις μία βούρτσα να βάλεις λακ και να χτενίσεις όλα μαζί τα μαλλιά. Έτσι θα έχεις ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Είναι δοκιμασμένο.

ΥΓ. Το ψαλίδι μέχρι το ύψος της μύτης ή της μέσης του προσώπου. Όχι πολύ ψηλά.

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 02:47, 16-12-12:

Κάτσε, θέλεις σπαστο μαλλί ή ριχτή μπούκλα;
Εγώ όταν τα θέλω μπούκλα (μόνο ριχτή, γιατί η άλλη η "στημένη" μπούκλα δε μου αρέσει καθόλου), παίρνω το ψαλίδι και αρχίζω να γυρνάω το μαλλί, αλλά όχι μέχρι τη ρίζα αλλά 5 δάχτυλα πιο κάτω από τη ρίζα (αναλόγως το μάκρος των μαλλιών θα υπολογίσεις μέχρι που θα γυρνάς το μαλλί στο ψαλίδι, εγώ αφήνω 5 όπως σου είπα γιατί το μαλλί μου πλέον είναι πολύ πιο κάτω από το στήθος, άρα και εσύ ανάλογα το μάκρος δες μέχρι που), και όχι πολύ πυκνά γυρισμένη η τούφα στο ψαλίδι, θα αφήνεις και λίγο αέρα.

Αυτά.
κι εμένα είναι αρκετά πιο κάτω από το στήθος...αυτό με τις πλεξούδες το έκανα και βγήκαν ωραία μπορώ να πω...απλά είχαν φριζάρει λίγο! θα δοκιμάσω κι αυτό με το ψαλίδι!

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Παίρνεις ψαλίδι για μπούκλες. Παίρνεις χοντρούτσικες τούφες και το ψαλίδι το βάζεις παράλληλα με την χωρίστρα σου και όχι κάθετα. Έπειτα "ανοίγεις" τις μπούκλες και βάζεις ελάχιστη λακ. Τέλος, το κόλπο είναι να πάρεις μία βούρτσα να βάλεις λακ και να χτενίσεις όλα μαζί τα μαλλιά. Έτσι θα έχεις ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Είναι δοκιμασμένο.

ΥΓ. Το ψαλίδι μέχρι το ύψος της μύτης ή της μέσης του προσώπου. Όχι πολύ ψηλά.
βασικά αυτό ακριβώς έψαχνα...ευχαριστώωωωω

Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 15:00, 17-12-12:

Εγώ πάλι έχω σπαστά μαλλία αλλά τα θέλω ίσια-πρόκα...Λεφτά για κομμωτήρια πλέον δεν παίζουν, οπότε τα έκανα σπίτι με την ισιωτική πρέσα...Αλλά τα έχει καταστρέψει εντελώς-όλοι μου λένε οτι κουρευτηκα, που καμμία σχέση, απλώς τα καέι και τα κόβει η πρέσα...Και brazilian keratin treatment δοκίμασα αλλά δεν είδα ιδιαίτερη διαφορα...καμία ιδέα???

Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 15:43, 17-12-12:

Αφού όπως λές τα κατέστρεψες, άσε τα στην "ησυχία" τους να "ηρεμήσουν" λίγο!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:04, 18-12-12:

Καλησπέρα girlies! (Είναι η σωστή κατηγορία αυτή? ) Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει και γενικά διαπιστώσει πως λειτουργεί αποτελεσματικά. Μου έχουν ήδη προτείνει μερικά προϊόντα της Erre Due & Max Factor αλλά δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητά τους. So any ideas???

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,068 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 01:09, 18-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει
βάση;

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 01:10, 18-12-12:

Καλησπέρα girlies! (Είναι η σωστή κατηγορία αυτή? ) Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει και γενικά διαπιστώσει πως λειτουργεί αποτελεσματικά. Μου έχουν ήδη προτείνει μερικά προϊόντα της Erre Due & Max Factor αλλά δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητά τους. So any ideas???
Mac είναι καλά αλλά πανάκριβα.
Μετά γενικά στα καλλυντικά ισχύει όσο υψυλότερη τιμή = τόσο καλύτερο το προιόν νομίζω.

Π.χ. έχω δεί make up του Christian Diar που κρατάει ως και 10 ώρες χωρίς καμία διαφορά στο πρόσωπο και χωρίς να φεύγει,και είχε κοντά στα 50 ευρώ. (εννοείται σε άλλον το έχω δεί έτσι. )

Βάση εννοείς κάτι σαν primer; Βάση make up δηλαδή;

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:21, 18-12-12:

ναι κάτι σαν κι αυτό εννοώ.
Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Mac είναι καλά αλλά πανάκριβα.
Μετά γενικά στα καλλυντικά ισχύει όσο υψυλότερη τιμή = τόσο καλύτερο το προιόν νομίζω.

Π.χ. έχω δεί make up του Christian Diar που κρατάει ως και 10 ώρες χωρίς καμία διαφορά στο πρόσωπο και χωρίς να φεύγει,και είχε κοντά στα 50 ευρώ. (εννοείται σε άλλον το έχω δεί έτσι. )

Βάση εννοείς κάτι σαν primer; Βάση make up δηλαδή;
Μμ, δεν θα 'θελα κάτι υπερβολικά ακριβό, ούτε όμως και του πεταματού, γιατί μετά κάνει ερεθισμούς

Η Clinique λέει κάτι? Η μαμά μου χρησιμοποιεί make up της και λέει πως έχει μείνει αρκετά ευχαριστημένη. (20 + κάτι νομίζω η ενυδατική μέρας?κάτι τέτοιο)

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,068 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 01:27, 18-12-12:

επομενως θες κατι που να εχει και τα τρια αυτα ή και να ειναι πχ μονο primer αρκει γιατι εχεις ηδη αλλο make up?
ή θες make up με ενυδατικη πχ BB cream για λιπαρη επιδερμιδα που να αφηνει ματ τελειωμα; (so many alternatives)

απο μακε υπ της clinique δεν ξερω....
προσωπικα εχω παρει ξεχωριστο primer της make up forever-ακριβο και το μετανιωσα. γιατι oviously δεν κανει την δουλεια του

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 01:47, 18-12-12:

κονσίλερ κλπ έχω ήδη,οπότε ναι μόνο primer μάλλον.

Από Sephora ε?

Για αρχή έλεγα να δοκιμάσω αυτή (λιπαρό δέρμα γαρ). έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια.

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 02:01, 18-12-12:

Nαι αυτή θα σου έλεγα,λένε είναι πολύ καλή και καλυπτική,δεν κάνει και λιπαρό το δέρμα.
Από όσο ξέρω οι καλύτερες BB creams είναι κορεάτικες,
π.χ. μια μάρκα silverfood έχει καλές νομίζω,αλλά θέλει εννοείται να την αγοράσεις ιντερνετικά.

Αλλά γενικά για κάλυψη βάζε και λίγη πούδρα από πάνω αν θές να κρατήσεις όλη μέρα το μακιγιάζ.

Άλλες μάρκες καλές είναι και η Βourjois η γαλλική,εκτός από τη Mac.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:28, 18-12-12:

Primer το καλύτερο που έχω δοκιμάσει και δεν είναι και πολύ ακριβό είναι της radiant - δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς κάνει, νομίζω κάτι κοντα σε είκοσι ευρώ, αλλά κρατάει πάρα πολύ καιρό και είναι εξαιρετικό!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:36, 18-12-12:

Το μαύρο σωληνάριο λες ε?
Κι εγώ το χω δοκιμάσει, και είναι εξαρετικό.
Το ίδιο θα ξαναπάρω μόλις τελειώσει.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 11:17, 18-12-12:

Το καλύτερο primer που έχω δοκιμάσει ποτέ είναι από τη Smashbox το photofinish, το έχει στα sephora. Όσο για foundation από τα "φτηνότερα" τα αγαπημένα μου είναι από τη bourjois το healthy skin και το flower perfection Κάνει κάπου στα 20 ευρώ και το μπουκαλάκι διαρκεί για μήηηνες.
Το flower perfection έχει και ματ αποτέλεσμα, ενώ το healthy skin τείνει στο πιο φυσικό (εννοείται και τα δύο στο πιο ανοιχτό χρώμα ). Με λιπαρό δέρμα και λίγη πούδρα τα χρησιμοποιώ φανατικά και τα δύο.
Αυτά τα δύο κάνουν το καθένα περίπου 12-15 ευρώ, αν και στα χόντος έχει κουπόνι εκπτωτικό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:00, 18-12-12:

Το να μη βάζετε τίποτα στο προσωπάκι σας δεν παίζει ε?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:16, 18-12-12:

Ε στις περισσότερες γυναίκες αρέσει η περιποίηση...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 14:47, 18-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Το να μη βάζετε τίποτα στο προσωπάκι σας δεν παίζει ε?
Ε κοίτα μη νομίζεις ότι παστώνομαι καθημερινά. Με τα απολύτως απαραίτητα βγαίνω, αν ήταν στο χέρι μου θα το έκανα πάντα κιόλας. Εντούτοις, εν όψει εορτών, νομίζω ψιλοεπιβάλλεται μια κατιτης περιποιησούλα που και που...

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:48, 18-12-12:

Η μόνη περιποίηση που χρειάζεστε είναι η ομορφιά των νιάτων σας...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:55, 18-12-12:

Ναι βρε συ, αλλά αν δεν βάλεις ενυδατική, αντιηλιακό, αν με κάποιο τρόπο δεν προστατευτείς, ε όταν φύγει η ομορφιά από τα νιάτα, θα σου μείνει η ζάρα του γήρατος!
(Η πρόληψη είναι η καλύτερη περιποίηση..)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 15:01, 18-12-12:

Προσωπικά έχω πολλές φακίδες και σε αρκετά σημεία σημάδια από τότε που είχα ακμή,και δεν διαθέτω τόση αυτοπεποίθηση ώστε να τα αφήσω ως έχουν. Επίσης,κοκκινίζω πανεύκολα με αποτέλεσμα να ξύσω μια περιοχή (όπως είναι φυσικό) και να βλέπεις κάτι τραγικές χρωματικές ανομοιογένειες που αργούν να φύγουν.

Συμφωνώ πως προϊόντα όπως πούδρα αφυδατώνουν και εξασθενούν το δέρμα. Η ενυδατική όμως βοηθάει πολύ ειδικά όταν έχεις ξηρό δέρμα...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:06, 18-12-12:

Άσε που τα νέα προϊόντα (make up, πούδρες κτλ), τώρα πια προστατεύουν το δέρμα.
Δεν είναι όπως παλιά που το αφυδάτωναν ή έκλειναν τους πόρους.
Τώρα πια τα καλά τουλάχιστον προιοντα είναι εμπλουτισμένα με ενυδατικά στοιχεία.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:36, 18-12-12:

Θεωρώ την πούδρα και το makeup τα χειρότερα προϊόντα για το δέρμα. Το κάνουν να δείχνει τόσο μα τόσο ψεύτικο. Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κάτι από αυτά τα 2 ποτέ. Το μόνο που δεν αποχωρίζομαι είναι το concealer λόγω του ότι έχω μαύρους κύκλους εξαιτίας χαμηλού σιδήρου.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:46, 18-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Θεωρώ την πούδρα και το makeup τα χειρότερα προϊόντα για το δέρμα. Το κάνουν να δείχνει τόσο μα τόσο ψεύτικο.
Εξαρτάται τί χρησιμοποιείς βρε.. Απλά δεν έχεις βρει ακόμα τα κατάλληλα προιόντα. Δεν έχει να κάνει με το αν αγοράζεις φτηνά ή ακριβά, απλά δεν ταιριάζουν όλα σε όλα τα πρόσωπα. Εγώ βάζω απ όλα, και το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό. Σαν από μόνη μου να μην έχω πόρους κτλ κτλ..

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:57, 18-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εξαρτάται τί χρησιμοποιείς βρε.. Απλά δεν έχεις βρει ακόμα τα κατάλληλα προιόντα. Δεν έχει να κάνει με το αν αγοράζεις φτηνά ή ακριβά, απλά δεν ταιριάζουν όλα σε όλα τα πρόσωπα. Εγώ βάζω απ όλα, και το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό. Σαν από μόνη μου να μην έχω πόρους κτλ κτλ..
Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν αρκετά είδη από κάποιες μάρκες. Artdeco, Seventeen, MAC, MaxFactor. Η επιδερμίδα μου είναι μεικτή και το μόνο είδος που έκατσε κάπως καλά ήταν μία κρεμόπουδρα της Artdeco. Ωστόσο δεν την φόρεσα πάνω από 3-4 φορές. Ό,τι και να έβαζα μου έκανε το πρόσωπο ή τέρμα λιπαρό ή τέρμα ξηρό. Ανάλογα και το σημείο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:43, 18-12-12:

Ε στις περισσότερες γυναίκες αρέσει η περιποίηση...
τοτε ας βαλουν μελι γαλα αυγα ντοματα
ή σοκολατα
πανω τους και α ςβαλουν καποιον γνωστο να τις καθαρισει

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 17:57, 18-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τοτε ας βαλουν μελι γαλα αυγα ντοματα
ή σοκολατα
πανω τους και α ςβαλουν καποιον γνωστο να τις καθαρισει
Έλιωσα.

Πάντως κορίτσια, πλέον ένα πράγμα έμαθα.
Αν η διάθεση είναι down, η όψη,η ομορφιά, το καλούπι μας χαλάνε κατευθείαν.
Το παρατήρησα αυτό εδώ και αρκετούς μήνες, όταν είμαι καλά ψυχολογικά, ίσα που κοιτιέμαι στο καθρέφτη και λέω "Φτου σου κοπελάρα μου, τι είσαι εσύ" και αλήθεια, εκείνη τη στιγμή το πιστεύω ότι είμαι όμορφη.
Όταν πάλι δεν είμαι καλά, το πρόσωπο μου μου φαίνεται τόσο σκοτεινό, κουρασμένο, με σημάδια κα.

Κάλο είναι πάντως να έχουμε ένα μέτρο σε όλα. Πχ η αδερφή μου είναι σε τραγικό σημείο. Έχει κρέμες για τα μάτια, τα χέρια, τα πόδια, για όλο το σώμα, για τα μαλλιά, για το πρόσωπο, μόνο για το κ*λο δεν έχει. Και κάθε βράδυ δώσ'του πασάλειμμα. Νταξ, ιου για εμένα προσωπικά αυτό είναι κάτι παραπάνω από υπερβολή, βαραίνεις το δέρμα σου χωρίς λόγο.
Άσε που πιστεύω ότι οι κρέμες και όλα αυτά τα σκευάσματα δεν κάνουν τίποτα απολύτως. Και εγώ που βάζω (με λογική χρήση) πιο πολύ ψυχολογικό πιστεύω είναι, του στυλ, άντε ας ασχοληθώ με τον εαυτό μου, να βάλω μια κρέμα, να βάλω ένα λαδάκι κλπ.

Όσο για το αντηλιακό που αναφέρθηκε, νταξ είναι απαραίτητο, και όχι μόνο στη παραλία, αλλά και στη βόλτα ακόμη, γενικά όποτε είμαστε εκτεθειμένοι στον ήλιο (Το λέω αυτό, γιατί οι περισσότεροι από εμάς, ακόμη και εγώ παλιότερα, συνδέουμε το αντηλιακό μόνο με το μπάνιο στη θάλασσα)

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,656 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:43, 19-12-12:

Προσωπικά έχω πολλές φακίδες και σε αρκετά σημεία σημάδια από τότε που είχα ακμή,και δεν διαθέτω τόση αυτοπεποίθηση ώστε να τα αφήσω ως έχουν. Επίσης,κοκκινίζω πανεύκολα με αποτέλεσμα να ξύσω μια περιοχή (όπως είναι φυσικό) και να βλέπεις κάτι τραγικές χρωματικές ανομοιογένειες που αργούν να φύγουν.

Συμφωνώ πως προϊόντα όπως πούδρα αφυδατώνουν και εξασθενούν το δέρμα. Η ενυδατική όμως βοηθάει πολύ ειδικά όταν έχεις ξηρό δέρμα...
Ομγ έχεις φακιδούλες και τις κρύβεις;;;;; Αυτοκτονία.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:47, 19-12-12:

Κι εγώ τις βρίσκω χαριτωμένες τις φακίδες...

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 15:28, 19-12-12:

Προσωπικά χρησιμοποιώ της Estee Lauder αυτό. Έχω λιπαρή επιδερμίδα και με βοηθάει απίστευτα για τα σπυράκια. Είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:45, 19-12-12:

Γεια σας κοριτσια! Καταρχήν θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνετε τις τρίχες σας ξανθές; (μουστάκι, χέρια κτλ) Έχω ακούσει ότι γίνονται με φυσικό τρόπο με οξυζενέ ή αν απλώσεις χλιαρό χαμομήλι. Δεν μου φαίνεται όμως αποτελεσματικό όλο αυτό και μάλλον θα πρέπει να το κάνεις για κάποιο χρονικό διάστημα για να δεις αποτελέσματα...(όχι ότι το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνει κάτι στις δικές μου γιατί είναι σκούρες και γενικά δυνατές ) Οπότε υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα που χρησιμοποιείτε εσείς και μπορώ να βρω στα hondos; Ακόμη πως ξεβάφεστε? Συνήθιζα να βάζω γαλάκτωμα στο γνωστό δίσκο από βαμβάκι και μετά λοσιόν , πρόσφατα έμαθα όμως (από αισθητικό) ότι είναι λάθος αυτό Είπε πως πρέπει να βάζω γαλάκτωμα στο χέρι μου να κάνω μασάζ στο πρόσωπο και μετά να ξεπλένω με νερό.. Το δοκίμασα και κατά περίεργο τρόπο βγαίνει πιο εύκολα το μακιγιάζ μόνο που μπορεί να σε κάψει λίγο αν πάει στα μάτια. Μου φαίνεται όμως πιο πρακτικό να χρησιμοποιήσω μαντηλάκια ντεμακιγιάζ.. Εσείς τι χρησιμοποιείτε; Τέλος ξέρετε κανένα κολπάκι για να κρατάει περισσότερο το άρωμα όταν το φοράμε; (πχ το βάζετε σε άλλο σημείο εκτός από τα αυτιά ώστε να μυρίζει πιο πολύ

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:12, 20-12-12:

πραγματι ειναι πιο αποτελεσματικο να βαζεις απευθειας γαλακτωμα στ προσωπο και να κανεις μασαζ γιατι ετσι φευγει περισσοτερο τ μακιγιαζ και δεν ερεθιζεται -μου φαινεται- η επιδερμιδα τοσο γιατι δεν την τριβεις με μαντιλακια.
αυτο τωρα με τις τριχες, με εχουν συμβουλευσει να μην χρησιμοποιω τετοια προιοντα αλλα δεν μου το εχουν δικαιολογησει κι ολας :Ρ

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 15:31, 20-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Γεια σας κοριτσια! Καταρχήν θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνετε τις τρίχες σας ξανθές; (μουστάκι, χέρια κτλ) Έχω ακούσει ότι γίνονται με φυσικό τρόπο με οξυζενέ ή αν απλώσεις χλιαρό χαμομήλι. Δεν μου φαίνεται όμως αποτελεσματικό όλο αυτό και μάλλον θα πρέπει να το κάνεις για κάποιο χρονικό διάστημα για να δεις αποτελέσματα...(όχι ότι το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνει κάτι στις δικές μου γιατί είναι σκούρες και γενικά δυνατές ) Οπότε υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα που χρησιμοποιείτε εσείς και μπορώ να βρω στα hondos; Ακόμη πως ξεβάφεστε? Συνήθιζα να βάζω γαλάκτωμα στο γνωστό δίσκο από βαμβάκι και μετά λοσιόν , πρόσφατα έμαθα όμως (από αισθητικό) ότι είναι λάθος αυτό Είπε πως πρέπει να βάζω γαλάκτωμα στο χέρι μου να κάνω μασάζ στο πρόσωπο και μετά να ξεπλένω με νερό.. Το δοκίμασα και κατά περίεργο τρόπο βγαίνει πιο εύκολα το μακιγιάζ μόνο που μπορεί να σε κάψει λίγο αν πάει στα μάτια. Μου φαίνεται όμως πιο πρακτικό να χρησιμοποιήσω μαντηλάκια ντεμακιγιάζ.. Εσείς τι χρησιμοποιείτε; Τέλος ξέρετε κανένα κολπάκι για να κρατάει περισσότερο το άρωμα όταν το φοράμε; (πχ το βάζετε σε άλλο σημείο εκτός από τα αυτιά ώστε να μυρίζει πιο πολύ
1. Παλιά χρησιμοποιούσα για τις τρίχες στα χέρια (πολλά κόμπλεξ ως άσπρη μελαχρινή) ένα από τη Step (ή strep ?) Γνωστή μάρκα, αλλά οποιοδήποτε και να αγοράσεις το ίδιο συστατικό έχουν μέσα. Βρωμάαει οξυζενέ Τώρα πια ούτε τις πειράζω

2. Όλα τα γαλακτώματα που έχω χρησιμοποιήσει μου έκαναν κοκκινίλες κάτω από τα μάτια, σα πρηξίματα. Πλέον χρησιμοποιώ βαμβάκι (όχι δισκάκια) και αυτό το υγρό ντεμακιγιάζ από το φαρμακείο. Πια παίρνω το μισόλιτρο δοχείο και κρατά για ένα παραπάνω από μισό χρόνο. Είναι ειδικά για ευαίσθητα δέρματα και δεν αφήνει λιπαρότητα μετά, σα νερό είναι βασικά. Τα μαντηλάκια ντεμακιγιάζ είναι ακριβά, κάνουν άτσαλο καθάρισμα και επίσης έχουν μέσα χίλια δυο σκατά.

3. Άρωμα ψεκάζω μία στο εσωτερικό του καρπού, τρίβω πάνω και τον άλλο καρπό, μετά ρίχνω και μία στο λαιμό μου από μακριά, στο φουλάρι. Το φουλάρι μυρίζει τουλάχιστον για μια βδομάδα

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 16:49, 20-12-12:

Αναστασία μου,μιας και σε βρήκαμε,
μπορείς να μας βάλεις τα λίνκς και από τα άλλα προιόντα που προτείνεις για καθαρισμό προσώπου στο blog σου;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 16:55, 20-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Αναστασία μου,μιας και σε βρήκαμε,
μπορείς να μας βάλεις τα λίνκς και από τα άλλα προιόντα που προτείνεις για καθαρισμό προσώπου στο blog σου;
Haha θα τα βάλω εδώ, ελπίζω να μην το νομίσει κανείς για διαφήμιση

Γενικά, μέσα στα χρόνια έχω βρει κάποια προϊόντα που πάντα λειτουργούν ρε παιδί μου

Λοιπόν αυτό το υγρό που έχω δώσει λινκ από πάνω, το Sensibio της bioderma είναι θαύμα, είναι τόνερ και ντεμακιγιάζ μαζί, ακόμα και η μαμά μου το λατρεύει
Τώρα τα άλλα τα βρίσκεις εύκολα στο χόντος ή στο φαρμακείο, δηλαδή το Cleanance της Αvene και το σαπούνι της Clinique. Το μόνο που αγοράζω online είναι η μάσκα προσώπου, αυτή εδώ . Δηλαδή για αυτή εγγυώμαι 500%

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους