Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,044 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,359 μηνύματα σε 92,146 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 935 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 23:57, 08-01-13:

Δεν αγοράζω maybelline sorry
Για να τσεκάρετε πριν αγοράσετε κάποιον προϊόν αν είναι καλό κλπ υπάρχει ένα σαιτ που λέγεται makeupalley. Googlάρετέ το.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 00:00, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Έχει δοκιμάσει καμία αυτή τη μάσκαρα? Θετικά/αρνητικά σχόλια? Αξίζει να την αγοράσω ή όχι?
much better

(σε μαυρη)
εκτος αν θες μωβ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη φρι : 09-01-13 στις 00:06.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 01:41, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Έχει δοκιμάσει καμία αυτή τη μάσκαρα? Θετικά/αρνητικά σχόλια? Αξίζει να την αγοράσω ή όχι?
Την είχα μερικά χρόνια πριν κι έχω καλές εντυπώσεις απ'ό,τι θυμάμαι: δεν τις κόλλαγε και ήταν πολύ έντονες. Εμένα οι βλεφαρίδες μου είναι πολύ μακριές και με το που έβαζα δεν μπορούσα να ανοίξω το μάτι, μουτζουρωνόμουν.

Αρχική Δημοσίευση από φρι
much better

(σε μαυρη)
εκτος αν θες μωβ!
Αυτή είναι που μυρίζει μέλι ε; Δεν μ'άρεσε το βουρτσάκι της!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

babo0ska (Unikorn)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη babo0ska
H Unikorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H babo0ska |Σ| ' αγαπω έγραψε στις 11:25, 09-01-13:

ποια η γνωμη σας για τα μανο Essie ?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 15:26, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από babo0ska
Αρκετά καλά αλλά ακριβά στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις και φθηνότερα και το ίδιο καλά στα καταστήματα.

Να ρωτήσω, έχει καμιά σας εμπειρία με νανοκερατίνη ή brazilian blowout;

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:33, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από babo0ska
Απίστευτα χρώματα,αλλά ακριβή όπως είπε και η Αναστασία.
Δοκίμασε μανό από ArtDeco που είναι πιο οικονομική γενικά και προσωπικά την λατρεύω.
Τελευταία πήρα 2 σκιές,μια πούδρα και ρούζ από την εταιρεία. Έχουν πολύ καλή ποιότητα και τιμές προσιτές.

Σχετικά με τις κολώνιες,επειδή οι μάρκες που παίρνω δεν είναι ιδιαίτερα ακριβές τύπου Chanel,
- μου αρέσουν πιο πολύ κολώνιες από Nina Ricci και Lancome -,προτιμώ να μαζέψω ένα 35άρι να πάρω μια καλή να μου κρατήσει,παρά να δίνω 15ευρα ανά 2 μήνες και να μην έχει και τη διάρκεια που θέλω.

Γενικά δηλαδή,δεν είμαι φαν της χύμα κολώνιας. Και έχω πάρει και από αυτό το Αρωματοπωλείο στη Θεσσαλονίκη που βάλατε και από αρκετά ακόμα,αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν κρατάνε όσο οι αυθεντικές.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 09-01-13 στις 16:48.
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 00:28, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ζωή μας χρωστάς εντυπωσεις.
Απογοητεύτηκα.
Ή εγώ έκανα κάτι λάθος ή δεν αξίζουν.
Από την επόμενη ώρα κιόλας το μανό έφευγε από το νύχι, ΌΛΟ μαζί. Σαν να ήταν αυτοκόλλητο ένα πράγμα. Στην επόμενη προσπάθεια λίμαρα το νύχι για να το κάνω πιο τραχύ μήπως έφταιγε που ήταν λείο αλλά πάλι τα ίδια.
Πρέπει να το ψάξω περισσότερο το θεματάκι, θα ρωτήσω πάλι μια φίλη που ασχολείται επαγγελματικά και βλέπουμε.

Εν το μεταξύ, μια καλή φίλη ανακάλυψε αυτό...δε ξέρω αν το γνωρίζεται εμένα με τρέλανε πάντως, και μιας και κάνω κάτι τέτοιες χαζομαρούλες που και που, λέω να το δοκιμάσω, έστω για τη πλάκα.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:23, 11-01-13:

Κι εγω έκανα τέτοια στην ηλικία σου.
Τώρα είμαι πατσόγρια.

Η άποψή μου είναι ότι είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου για να τα πειράξεις, αλλά εσύ ξέρεις.

Κρίμα για τα νύχια.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,585 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:36, 11-01-13:

Και γω ψήθηκα μόλις είδα το βίντεο Ζωή, αλλά τα μαλλιά μου είναι βαμμένα κόκκινα με 5 εκατοστά ρίζα (δεν θέλω να τα βάψω στο φυσικό μου ξανά και απλά περιμένω να μακρύνουν αρκετά), οπότε το να βάλω και κάτι τέτοια σε πράσινομπλε χρώματα είναι λίγο...καρναβαλίστικο?

Θα το κάνω τις Απόκριες.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:43, 11-01-13:

Το ρώτησα και σε άλλο παρόμοιο τόπικ, όμως ξαναρωτάω εδώ, γιατί εδώ μπαίνετε πιο πολύ.
Έχετε δοκιμάσει ποτέ προιόντα της Coverderm?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:46, 11-01-13:

Ναι, είχα πάρει εγώ για το πρόσωπο το 2006 δύο μεικάπ σε σωληνάριο (ένα σχεδόν άσπρο για βάση και το χρώμα μου). Λέω και την χρονιά, γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε...Λοιπόν, καλύπτουν μεν αλλά είναι πολύ βαριά για πρόσωπο. Ισως στο σώμα για κιρσούς και τέτοια να είναι καλά, αμφιβάλλω όμως κατά πόσο θα καλύπτουν πλήρως. Επίσης υποτίθεται είναι αδιάβροχα, αλλά πρέπει να τα αφήσεις και κανένα μισάωρο να στεγνώσουν και μετά αν ιδρώσεις, γίνονται σαν στόκος. Αν ακουμπάει ρούχο, θα στο κάνουν χάλια και χωρίς να ιδρώσεις.
Η γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το να βάλεις ένα κονσίλερ και μετά να απλώσεις απλό μεικάπ συν πούδρα. Μόνο που με την Cοverderm είναι πιό βαρύ το αποτέλεσμα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 21:27, 11-01-13:

Κι εγω έκανα τέτοια στην ηλικία σου.
Τώρα είμαι πατσόγρια.

Η άποψή μου είναι ότι είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου για να τα πειράξεις, αλλά εσύ ξέρεις.

Κρίμα για τα νύχια.
Ναι βρε Gilda αλλά με έχει φάει η σοβαροφάνεια πια. Ας κάνω τίποτα περίεργο, καιρό έχω να με πειράξω, και μιας που δε μπορώ να βάλω βαφή (ακόμη ) στο κεφάλι μου εξαιτίας του ατυχήματος είναι η μόνημου διέξοδος.

Όσο για το μαλλάκι σε ευχαριστώ, αλλά πάει.
Έγινε κοντό μέχρι τον ώμο αλλά μπορώ να πω ότι μακραίνει με γρήγορους ρυθμούς,και πλέον έχει φτάσει περίπου στο στήθος, άντε γιατί μου έλειψε πολύ.

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Και γω ψήθηκα μόλις είδα το βίντεο Ζωή, αλλά τα μαλλιά μου είναι βαμμένα κόκκινα με 5 εκατοστά ρίζα (δεν θέλω να τα βάψω στο φυσικό μου ξανά και απλά περιμένω να μακρύνουν αρκετά), οπότε το να βάλω και κάτι τέτοια σε πράσινομπλε χρώματα είναι λίγο...καρναβαλίστικο?

Θα το κάνω τις Απόκριες.
Άστο για αργότερα μωρέ σιγά, και εγώ μη φανταστείς δε λέω να κάνω τίποτα το εξωφρενικό ίσα να φαίνεται λίγο περίεργο, σκέφτηκα κανένα φουξ ή γαλάζιο σε δύο τούφες κάτω χαμηλά στο λαιμό. Αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο, θα δω.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:59, 11-01-13:

Αυτό με τις κιμωλίες μαλλιών δεν λέει, είναι δύσκολο στην εφαρμογή, κάνεις το σύμπαν χάλια και δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πάντως αν κάποια θέλει να το δοκιμάσει, υπάρχουν πολύ φθηνές τέτοιες κιμωλίες στο etsy.com.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:10, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Αρκετά καλά αλλά ακριβά στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις και φθηνότερα και το ίδιο καλά στα καταστήματα.

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι.
για ισιωτικη σου προτείνω την bellissima absolute!

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:35, 12-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Αυτό με τις κιμωλίες μαλλιών δεν λέει, είναι δύσκολο στην εφαρμογή, κάνεις το σύμπαν χάλια και δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πάντως αν κάποια θέλει να το δοκιμάσει, υπάρχουν πολύ φθηνές τέτοιες κιμωλίες στο etsy.com.
Βασικά μάλλον εσύ λες άλλη τεχνική, αυτή που ανέβασα εγώ γίνεται με soft pastel ζωγραφικής.
Αυτό που λες εσύ γίνεται σε στεγνό μαλλί; Γιατί είδα και ένα βιντεάκι που γίνεται με στεγνό μαλλί και όντως το σύμπαν γίνεται "χρωματιστό".
Αυτό που έβαλα εγώ γίνεται σε βρεγμένη τουφίτσα, απλά περνάς το pastel στεγνώνεις τη τούφα και έτοιμο.
Στο ξανθό από ότι είδα κάνει μπαμ, σε εμένα το σκούρο το μελαχρινό πχ δε νομίζω να κάνει τίποτα το τραγικό, αλλά λέμε τώρα.

Παράθεση

oneiroitan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oneiroitan
H oneiroitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H oneiroitan έγραψε στις 15:42, 12-01-13:

Το ρώτησα και σε άλλο παρόμοιο τόπικ, όμως ξαναρωτάω εδώ, γιατί εδώ μπαίνετε πιο πολύ.
Έχετε δοκιμάσει ποτέ προιόντα της Coverderm?
Έχω δοκιμάσει το μέικ απ , το κλασσικό σε σωληνάριο, και δεν μου άρεσε καθόλου.Πολύ λιπαρό. http://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1570.html
Επίσης τις πούδρες http://www.pharmacy4u.gr/luminous-co...er-p-1614.html, http://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1573.html και δεν μου άρεσαν επίσης.
Βέβαια πολύ παλιότερα τα χρησιμοποίησα, αλλά δεν μου έστρωσαν καθόλου καλά.
Την άνοιξη πήρα http://www.aknicare.gr/kalypsi/ και δεν μου άρεσε καθόλου όμως.

Και με αυτό που τρελάθηκα είναι .. http://www.larocheposay.gr/%CF%80%CF...RAL-p5422.aspx
Και με δείκτη προστασίας 25!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,630 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:43, 12-01-13:

Εμπειρία προσωπική δεν έχω, αλλά ξέρω ότι η θεραπεία με κερατίνη χαρίζει στο μαλλί λάμψη, τα κάνει λεία και τον πρώτο καιρό είναι και πολύ ίσια. Καρφί καρφί δε νομίζω να είναι, αλλά είναι σχετικά ίσια. Αν έχεις πολύ σγουρά μαλλιά ίσως σε συμφέρει, απλά είναι και ακριβό ξέρωγω κι όσο περνάει ο καιρός επανέρχεται σιγά σιγά στο φυσικό του. Αλλά είναι καλό από την άποψη ότι βοηθάει το μαλλί.

Αρχική Δημοσίευση από φρι
για ισιωτικη σου προτείνω την bellissima absolute!
Δεν εννοεί ψαλίδι, αλλά βτω κι εγώ αυτήν έχω.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 22:26, 13-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Εμπειρία προσωπική δεν έχω, αλλά ξέρω ότι η θεραπεία με κερατίνη χαρίζει στο μαλλί λάμψη, τα κάνει λεία και τον πρώτο καιρό είναι και πολύ ίσια. Καρφί καρφί δε νομίζω να είναι, αλλά είναι σχετικά ίσια. Αν έχεις πολύ σγουρά μαλλιά ίσως σε συμφέρει, απλά είναι και ακριβό ξέρωγω κι όσο περνάει ο καιρός επανέρχεται σιγά σιγά στο φυσικό του. Αλλά είναι καλό από την άποψη ότι βοηθάει το μαλλί.

Δεν εννοεί ψαλίδι, αλλά βτω κι εγώ αυτήν έχω.
Ψαλίδι έχω και tiny και κανονικό πάχος
Τα μαλλιά μου έχουν πολύ όγκο και είναι σγουρά, με το καρέ δε, γίνομαι βούρτσα το χειμώνα. Γι αυτό ήθελα να μάθω αν υπάρχει θέμα να καραφλιάσω

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,832 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 22:45, 13-01-13:

Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,
μπορεί να μου προτείνει κανείς;

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν τις βρίσκω καλές..

Για τις κρέμες του κορρέ έχετε άποψη;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 22:52, 13-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν της βρίσκω καλές..

Του κορρέ τις έχω τεστάρει όλες και μπορώ να πω ότι ήταν μέτριες. Δηλαδή περιμένεις μια σουπερ ουαου ενυδάτωση και είναι ε ντάξει. Μου φάνηκε ότι δεν απορροφώνται γρήγορα και ελαφρώς το δέρμα κολλάει μετά.
Η αγαπημένη μου είναι από Clinique από τη σειρά 3 Step η Dramatically moisturizing lotion ή gel. Εμένα το δέρμα μου είναι λιπαρό μόνο στη μύτη και το μέτωπο ενώ το υπόλοιπο είναι ξηρό, οπότε παίρνω τη lotion. Αλλά και το gel είναι καταπληκτικό. Το πήρα πάλι πρόσφατα από τα sephora που είχαν -35% στις κρέμες. Μπορεί ακόμη να το προλάβεις.

Μετά πιο οικονομικές, έχω ακούσει καλά λόγια για της bioten. Επίσης, αν έχεις τραγικά λιπαρό δέρμα, τότε η φθηνότερη και καλύτερη ενυδατική είναι η γέλη αλόης (και δεν αφήνει καθόλου λιπαρότητας).

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:09, 13-01-13:

τι ειναι αυτη η γελη αλοης; πως τη ζηταμε κ απο που; και γω με λιπαρο δερμα ειμαι κ πορους στη μυτη :/

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:46, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Ναι, είχα πάρει εγώ για το πρόσωπο το 2006 δύο μεικάπ σε σωληνάριο (ένα σχεδόν άσπρο για βάση και το χρώμα μου). Λέω και την χρονιά, γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε...Λοιπόν, καλύπτουν μεν αλλά είναι πολύ βαριά για πρόσωπο. Ισως στο σώμα για κιρσούς και τέτοια να είναι καλά, αμφιβάλλω όμως κατά πόσο θα καλύπτουν πλήρως. Επίσης υποτίθεται είναι αδιάβροχα, αλλά πρέπει να τα αφήσεις και κανένα μισάωρο να στεγνώσουν και μετά αν ιδρώσεις, γίνονται σαν στόκος. Αν ακουμπάει ρούχο, θα στο κάνουν χάλια και χωρίς να ιδρώσεις.
Η γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το να βάλεις ένα κονσίλερ και μετά να απλώσεις απλό μεικάπ συν πούδρα. Μόνο που με την Cοverderm είναι πιό βαρύ το αποτέλεσμα.
Αρχική Δημοσίευση από oneiroitan
Έχω δοκιμάσει το μέικ απ , το κλασσικό σε σωληνάριο, και δεν μου άρεσε καθόλου.Πολύ λιπαρό. http://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1570.html
Επίσης τις πούδρες http://www.pharmacy4u.gr/luminous-co...er-p-1614.html, http://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1573.html και δεν μου άρεσαν επίσης.
Βέβαια πολύ παλιότερα τα χρησιμοποίησα, αλλά δεν μου έστρωσαν καθόλου καλά.
Την άνοιξη πήρα http://www.aknicare.gr/kalypsi/ και δεν μου άρεσε καθόλου όμως.

Και με αυτό που τρελάθηκα είναι .. http://www.larocheposay.gr/%CF%80%CF...RAL-p5422.aspx
Και με δείκτη προστασίας 25!
Κορίτσια σας ευχαριστώ πάααααρα πολύ. Με γλιτώσατε από σοβαρή αγορά!

Όνειρο αυτή που σου άρεσε πολύ που την αγόρασες? Σε φαρμακείο? Ηλεκτρονικά?
Δεν σου κάνει το πρόσωπο στόκο?
Τι ακριβώς καταφέρνεις να καλύψεις με αυτή?
(Θα σου πω γιατί ρωτάω. Εγώ έχω κάτι μικρές ευρυαγγείες στο πρόσωπο. Μου έιπαν να τις αφαιρέσω με λέιζερ. Το μόνο κακό είναι ότι όταν τις χτυπας με λέιζερ, μετά από λίγο σκουραίνουν πολύ, έως ότου περάσουν δύο βδομάδες και ασπρίσει το δέρμα. Αυτό θα μπορεί η συγκεκριμένη πούδρα να το καλύψει?).

Εγώ είχα δοκιμάσει του Κορρέ αυτή με τη Βελανιδιά (που είχε βασιστεί πάνω σε νόμπελ) αλλά ήταν πάρα πολύ βαριά.
Μα πάααρα πολύ βαριά, σαν να είχα ένα στόκο πάνω μου ήταν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gilda : 14-01-13 στις 11:49. Αιτία: Προσθήκη ερώτησης.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:24, 14-01-13:

Κατ'αρχήν μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο ή κατάστημα καλλυντικών και να ζητήσεις δείγματα από τις κρέμες που σ'ενδιαφέρουν. Ο Κορρές έχει σίγουρα απ'όλα. Δεν έχω πια λιπαρό δέρμα, αλλά το Ρόδι είναι πολύ καλό, κατ'εμέ. Επίσης άλλαξαν τη γκάμα τους κι έχουν το τριαντάφυλλο και για λιπαρές/μικτές επιδερμίδες, προσωπικά μου έκανε καλή δουλειά.

Εγώ είχα δοκιμάσει του Κορρέ αυτή με τη Βελανιδιά (που είχε βασιστεί πάνω σε νόμπελ) αλλά ήταν πάρα πολύ βαριά.
Μα πάααρα πολύ βαριά, σαν να είχα ένα στόκο πάνω μου ήταν.
Καλέ, η βελανιδιά είναι αντιγηραντική, φυσικά κι είναι βαριά!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:52, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Καλέ, η βελανιδιά είναι αντιγηραντική, φυσικά κι είναι βαριά!
Την είχε σε ένα περιοδικό δείγμα, γι αυτό και την είχα δοκιμάσει..

Όμως και το ρόδι που χα βάλει, κι αυτό βαρύ μου φάνηκε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:55, 14-01-13:

Α ναι. Απλά επειδή η aegloswen ρωτάει για κρέμα για λιπαρά δέρματα, μία αντιγηραντική θα ήταν πολύ λάθος.
Το ρόδι πότε το δοκίμασες;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:15, 14-01-13:

Τη χρονιά που μας πέρασε νομίζω!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:17, 14-01-13:

Άρα ήταν η νέα σύνθεση... Τι να πω, εξαρτάται από χιλιάδες παράγοντες. Ηλικία, οργανισμό, περιβάλλον όπου ζεις (σκόνες, κλίμα, κλπ), γι'αυτό τελικά μόνο με δείγματα βγάζει κανείς άκρη.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:38, 14-01-13:

Έχεις απολυτο δίκιο Γιδάκι

Να σας πω μια κρέμα που εγώ έχω βρει καταπληκτική??????
Δηλαδή κόβω φλέβες.

Θα σας πω την ιστορία. Μια φίλη, όλο μου έλεγε για μια φοβερή κρέμα που κάνει θαύματα, που είναι φτηνή και που μια άλλη φίλη της που μένει εξωτερικό, όποτε έρχεται Ελλάδα για να δει τους δικούς της, πάει και την αγοράζει. Ε την αγόρασα κι εγώ, και οκ, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Η κρέμα είναι αναπλαστική - ενυδατική, έχει μέσα (απ ότι λένε) γάλα από γαιδούρα, και αυτό που μπορώ να σας πω είναι ότι είναι ελαφριά, μυρίζει καταπληκτικά (σου δημιουργεί μια ωραία αίσθηση όλη μέρα αυτή η καταπληκτική μυρωδιά της), καταπραύνει το δέρμα, τη βάζεις ακόμα και στα μάτια, και γενικά δείχνει το δέρμα πιο υγιές, πιο νεανικό, πιο φρέσκο.

Α. Κοστίζει μόνο 26 Ευρώ. (Εμένα καλή τιμή μου φαίνεται).
http://lanesse.gr/el/kremaperipoiisis.html
Δείτε όλο το site της εταιρείας, ότι έχω πάρει είναι καταπληκτικό (κατά τη γνώμη μου πάντα).

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 14:13, 15-01-13:

Βρε κορίτσια, λύστε μου λίγο μια απορία,
εγώ έχω πολύ, βασικά όχι, έχω ΠΆΡΑ πολύ λιπαρό δέρμα, για να φανταστείτε μαύρα στίγματα δε βγάζω μόνο στο πρόσωπο αλλά σε όλο το σώμα.
Έχω όμως το εξής πρόβλημα, ενώ κάνω καθαρισμό κανονικά στο πρόσωπο μου πρωί - βράδυ και έχω απαλλαγεί πλέον από τη λιπαρότητα τις ώρες που είμαι έξω το πρωί όμως που ξυπνάω μόνο που δε στάζει το πρόσωπο μου, τι μπορεί να φταίει ρε γαμώτο;
Η μόνη λογική εξήγηση που βρήκα είναι ότι μάλλον γίνεται από τι πολύ ζέστη που επικρατεί στο δωμάτιο, γιατί λίγο πολύ το σπίτι μου είναι φούρνος, και έτσι μάλλον από εκεί "ιδρώνει" το πρόσωπο μου και βγάζω λιπαρότητα, αλλά αυτό δε θα έπρεπε να γίνεται γενικά και όταν είμαι μέσα στο σπίτι; Γιατί μόνο όταν κοιμάμαι το βράδυ το παθαίνω;
Τι μπορώ να κάνω με αυτό; Όχι τίποτα άλλο αλλά κάθε πρωί τρώω καμιά ώρα να καθαρίζω το πρόσωπο μου μέχρι να στρώσει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pequeño : 15-01-13 στις 14:45.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:41, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Βρε κορίτσια, λύστε μου λίγο μια απορία,
Δερματολόγο έχεις ρωτήσει?

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 14:44, 15-01-13:

Για το συγκεκριμένο θέμα όχι, αλλά για τη λιπαρότητα γενικά ναι

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 14:52, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
τι ειναι αυτη η γελη αλοης; πως τη ζηταμε κ απο που; και γω με λιπαρο δερμα ειμαι κ πορους στη μυτη :/
γέλη αλόης έχει σε όλα τα φαρμακεία, πας και ζητάς aloe vera gel
είναι ένα σωληνάριο μεγάλο, υπάρχει σε 100, 200 και 300 ml
εγώ το καλοκαίρι που το δέρμα είναι λιπαρό το χρησιμοποιώ κατά κόρον, άσε που κάνει θαύματα στο κάψιμο. Κυμαίνεται στα 5 -5μισι ευρώ τα 100 ml

Φτηνό primer
Επίσης για εσάς που είστε τρελά λιπαρές στο πρόσωπο, ένα τρομερό τρικ για να μην γυαλίζετε και να στέκεται και το makeup (αν δεν θέλετε να αγοράσετε ειδική βάση πριν το μακιγιάζ) πάρτε γάλα μαγνησίας, βάλτε το σε ένα μπουκαλάκι με σπρέι αντλία. Ψεκάστε πάνω σε βαμβακάκι και απλώστε στη ζώνη Τ ή σε όλο το πρόσωπο, μετά απλώστε ό,τι μακιγιάζ θέλετε. Δε θα γυαλίζετε καθόλου μέσα στη μέρα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 14:57, 15-01-13:

Και πως το βρίσκω αυτό το γάλα;;;;;
Α, παναγιά τι άλλο θα κάνουμε για την ομορφιά πια;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 14:59, 15-01-13:

Και πως το βρίσκω αυτό το γάλα;;;;;
Α, παναγιά τι άλλο θα κάνουμε για την ομορφιά πια;
Στο φαρμακείο. Το γάλα μαγνησίας δεν είναι γάλα κανονικό ε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:07, 15-01-13:

Δαλιδά πες μας κι άλλα. Εσύ ξέρεις πολλά!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:07, 15-01-13:

Μαγνησία είναι μία χημική ένωση και ότι ο νομός της Ελλάδας. Η Βικιπαίδεια έχει λινκ στα αγγλικά κι εγώ θυμάμαι φίλη να το παίρνει για τη δυσκοιλιότητα...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:08, 15-01-13:

Και της έκανε καλό της φίλης σου? Γιατί εγώ λιπαρότητα έντονη δεν έχω, όμως με τη φίλη σου συμπάσχω..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:13, 15-01-13:

Για τη δυσκοιλιότητα νομίζω τη βοήθησε αλλά τελικά το πρόβλημά της ήταν ψυχολογικό και βρήκε άλλα κόλπα. Πχ καλό πρωινό, ηρεμία μετά το πρωινό, κλπ κλπ...
Για το πρόσωπο δε θα δοκίμαζα πια το γάλα μαγνησίας, στα 30 μου, αλλά νομίζω το είχα χρησιμοποιήσει για λίγο στα 21 μου που έκανα ακμή...

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 15:23, 15-01-13:

Πάντως γενικά για τη λιπαρότητα, το μυστικό είναι να ενυδατώνετε σωστά το δέρμα και να μην το υπερ-ξηραίνετε.
Πολλές νομίζουν ότι με το να μην βάλουν ενυδατική κρέμα κάνουν καλό, αφού υποτίθεται σου αρκεί η λιπαρότητα του δέρματος. Αντιθέτως, η έντονη λιπαρότητα εκτός από ορμονική, οφείλεται στην έλλειψη ενυδάτωσης. Το δέρμα είναι αφυδατωμένο και παράγει πολύ σμήγμα ώστε να αναπληρώσει.

Πχ όχι πλύσιμο προσώπου πάνω από 2 φορές τη μέρα και όχι υπερβολικά αλκοολούχες λοσιόν

Το ίδιο ισχύει και με το κεφάλι. Το καθημερινό λούσιμο κάνει τα λιπαρά μαλλιά ακόμη πιο λιπαρά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:29, 15-01-13:

Κανένα τρικ για τους διεσταλμένους πόρους? (πέρα από το χλιαρό - κρύο νερό)

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,585 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:53, 15-01-13:

Πάντως γενικά για τη λιπαρότητα, το μυστικό είναι να ενυδατώνετε σωστά το δέρμα και να μην το υπερ-ξηραίνετε.
Πολλές νομίζουν ότι με το να μην βάλουν ενυδατική κρέμα κάνουν καλό, αφού υποτίθεται σου αρκεί η λιπαρότητα του δέρματος. Αντιθέτως, η έντονη λιπαρότητα εκτός από ορμονική, οφείλεται στην έλλειψη ενυδάτωσης. Το δέρμα είναι αφυδατωμένο και παράγει πολύ σμήγμα ώστε να αναπληρώσει.

Πχ όχι πλύσιμο προσώπου πάνω από 2 φορές τη μέρα και όχι υπερβολικά αλκοολούχες λοσιόν

Το ίδιο ισχύει και με το κεφάλι. Το καθημερινό λούσιμο κάνει τα λιπαρά μαλλιά ακόμη πιο λιπαρά.
Εσύ είσαι σοφή!
tell us more.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,084 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:23, 15-01-13:

Να κάνω μια ερώτηση;

Είναι κακό να κοιμάμαι βαμμένη; Μερικές φορές κοιμάμαι με την μάσκαρα και το μολύβι και την επόμενη πολλές φορές έχω φαγούρα στα μάτια και με τσούζουν λιγάκι...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:34, 15-01-13:

Γενικά το μακιγιάζ δεν είναι ο,τι καλύτερο για το δέρμα για πολλούς λόγους. Για αυτό όταν δεν πρόκειται να σε δει κανείς (όταν είσαι στο σπίτι και όταν κοιμάσαι) καλό θα είναι να ξεβάφεσαι για να μην το επιβαρύνεις άσκοπα.

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,084 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:38, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Γενικά το μακιγιάζ δεν είναι ο,τι καλύτερο για το δέρμα για πολλούς λόγους. Για αυτό όταν δεν πρόκειται να σε δει κανείς (όταν είσαι στο σπίτι και όταν κοιμάσαι) καλό θα είναι να ξεβάφεσαι για να μην το επιβαρύνεις άσκοπα.
Μπορεί να δημιουργήσει κάποια αλλεργία ή κάποιο πρόβλημα γενικά;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 21:31, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Να κάνω μια ερώτηση;

Είναι κακό να κοιμάμαι βαμμένη; Μερικές φορές κοιμάμαι με την μάσκαρα και το μολύβι και την επόμενη πολλές φορές έχω φαγούρα στα μάτια και με τσούζουν λιγάκι...
Έγκλημα.
Εκτός του ότι το πρωί ξυπνάς σα panda Όλες οι ουσίες των καλλυντικών απορροφώνται από το δέρμα, ερεθίζεται, ακόμη και οι βλεφαρίδες σου μπορεί να αρχίσουν να αραιώνουν αν αμελείς να βγάλεις τη μάσκαρα. Με τη μάσκαρα καταστρέφονται πιο εύκολα.
Αν βαριέσαι το βράδυ να κάνεις κανονικό ντεμακιγιάζ, τουλάχιστον βγάλε μόνο το μεικαπ από τα μάτια.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:54, 15-01-13:

Βασικά μάλλον εσύ λες άλλη τεχνική, αυτή που ανέβασα εγώ γίνεται με soft pastel ζωγραφικής.
Αυτό που λες εσύ γίνεται σε στεγνό μαλλί; Γιατί είδα και ένα βιντεάκι που γίνεται με στεγνό μαλλί και όντως το σύμπαν γίνεται "χρωματιστό".
Αυτό που έβαλα εγώ γίνεται σε βρεγμένη τουφίτσα, απλά περνάς το pastel στεγνώνεις τη τούφα και έτοιμο.
Στο ξανθό από ότι είδα κάνει μπαμ, σε εμένα το σκούρο το μελαχρινό πχ δε νομίζω να κάνει τίποτα το τραγικό, αλλά λέμε τώρα.
Σε νωπό μαλλί το είχα δοκιμάσει και δεν θα έλεγα πως φάνηκε και κάτι ιδιαίτερο

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 21:29, 17-01-13:

Έγκλημα.
Εκτός του ότι το πρωί ξυπνάς σα panda Όλες οι ουσίες των καλλυντικών απορροφώνται από το δέρμα, ερεθίζεται, ακόμη και οι βλεφαρίδες σου μπορεί να αρχίσουν να αραιώνουν αν αμελείς να βγάλεις τη μάσκαρα. Με τη μάσκαρα καταστρέφονται πιο εύκολα.
Αν βαριέσαι το βράδυ να κάνεις κανονικό ντεμακιγιάζ, τουλάχιστον βγάλε μόνο το μεικαπ από τα μάτια.
Απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνω και κοιμάμαι με την μάσκαρα και το μολύβι.Όντως παρατήρησα ερεθισμό και κάποιες φορές να αραιώνουν οι βλεφαρίδες αλλά οκ, θα είμαι πιο επιμελής από εδώ και πέρα

Ευχαριστώ

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 14:37, 18-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνω και κοιμάμαι με την μάσκαρα και το μολύβι.Όντως παρατήρησα ερεθισμό και κάποιες φορές να αραιώνουν οι βλεφαρίδες αλλά οκ, θα είμαι πιο επιμελής από εδώ και πέρα

Ευχαριστώ
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις Εγώ ειδικά για όταν ξενυχτάω, έχω από πριν φύγω έτοιμο στο μπάνιο το βαμβάκι και το ντεμακιγιάζ. Βέβαια όταν φοράς φακούς επαφής δεν χωράει τεμπελιά

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 19:18, 21-01-13:

Εγώ κάνω το άλλο...
παίρνω ντεμακιγιάζ μαζί μου και ξεβάφομαι στην επιστροφή, μέσα στο αμάξι, στο ασανσέρ ή εκεί που θα πάμε για φάμε στη τουαλέτα, έτσι μόλις γυρνάω σπίτι να μπορώ να πέφτω άνετα με φόρα στο κρεβάτι και να μη σκέφτομαι με το που ακουμπήσω το κεφάλι στο μαξιλάρι "πω γαμώτο δε ξεβάφτηκα, αι σιχτίρ"
Ή η άλλη μου λύση είναι μαντηλάκι υγρό για ντεμακιγιάζ (αν και γενικά δεν είμαι φαν!) σε κάτι τέτοια όμως είναι χρήσιμα, τα αφήνω στο κομοδίνο, ξαπλώνω αρπάζω τα μαντηλάκια, τσακ- τσακ, δροσίζω έτσι και τη μάπα μου και είμαι έτοιμη για νάνι.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:20, 21-01-13:

Kάτι σχετικό με το ντεμακιγιάζ. Ένα μεγάλο λάθος που κάνουμε είναι ότι μετά το ντεμακιγιάζ (γαλάκτωμα/μαντηλάκι), οι περισσότερες δεν πλενόμαστε με νερό. Όλα αυτά τα προϊόντα έχουν σαπωνοειδή στοιχεία με αποτέλεσμα να μένουν στο πρόσωπο και να δημιουργούν θέματα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους