Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,944 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,557 μηνύματα σε 95,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 495 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 19:28, 21-01-13:

Θάλεια...χέσε με!
Τη πλένω τη μάπα μετά το ντεμακιγιάζ, αλλά όχι όταν βγαίνω το βράδυ, δε'πα να βγάλω σπυριά σε όλη τη μούρη και να μη μπορώ να βγω μήνα έξω, χέστηκα!
Δεν έχω την υπομονή 9 το πρωί να κάθομαι να ξεβάφομαι, να πλένω πρόσωπο κτλ, ξεβάφομαι, ξεραίνομαι στον ύπνο και όταν ξυπνήσω και μπω για μπάνιο τα κάνω εκεί όλα τα υπόλοιπα,το πολύ που βγαίνω βέβαια βράδυ, μια φορά το 6μηνό, αλλά σε γενικές γραμμές το καθαρίζω και με σαπουνάκι μετά....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:28, 21-01-13:

παίρνω ντεμακιγιάζ μαζί μου και ξεβάφομαι στην επιστροφή, μέσα στο αμάξι,
έτσι εξηγηται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:31, 21-01-13:

Γυναικείο Σαλόνι, τελευταίο ποστ ο Άγγελος Χαχαχαχαχα δεν ήξερα τι θα δω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 19:31, 21-01-13:

Δεν οδηγώ εγώ μωρέ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:35, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Θάλεια...χέσε με!
Τη πλένω τη μάπα μετά το ντεμακιγιάζ, αλλά όχι όταν βγαίνω το βράδυ, δε'πα να βγάλω σπυριά σε όλη τη μούρη και να μη μπορώ να βγω μήνα έξω, χέστηκα!
Δεν έχω την υπομονή 9 το πρωί να κάθομαι να ξεβάφομαι, να πλένω πρόσωπο κτλ, ξεβάφομαι, ξεραίνομαι στον ύπνο και όταν ξυπνήσω και μπω για μπάνιο τα κάνω εκεί όλα τα υπόλοιπα,το πολύ που βγαίνω βέβαια βράδυ, μια φορά το 6μηνό, αλλά σε γενικές γραμμές το καθαρίζω και με σαπουνάκι μετά....
Εγώ κοπέλα μου, τις περισσότερες φορές που γυρνάω μετά τις 3 ούτε που ξεβάφομαι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 19:35, 21-01-13:

For the record, κάπου διάβασα πως τα μαντιλάκια σκέτα δεν αρκούν,μένουν υπολείμματα

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 19:38, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Εγώ κοπέλα μου, τις περισσότερες φορές που γυρνάω μετά τις 3 ούτε που ξεβάφομαι.
Α, ωραία!
Δικιά μου είσαι εσύ!
Ουουουουου σαν δε τρεπόμαστε λέω εγώ...!
Πάντως σοβαρά, όσες έχουν υπομονή να ξεβάφονται να πλένουν και μάπα/πόδια και ιστορίες, μπράβο τους, εγώ αυτά τα λίγα και με μεγάλο τεμπελιό τα κάνω κάθε φορά.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 19:43, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Α, ωραία!
Δικιά μου είσαι εσύ!
Ουουουουου σαν δε τρεπόμαστε λέω εγώ...!
Πάντως σοβαρά, όσες έχουν υπομονή να ξεβάφονται να πλένουν και μάπα/πόδια και ιστορίες, μπράβο τους, εγώ αυτά τα λίγα και με μεγάλο τεμπελιό τα κάνω κάθε φορά.
Eγώ ειδικά αν έχω πιει και τίποτα παραπάνω -τις περισσότερες φορές- ούτε θέλω να ξεντυθώ. Άντε μόνο κανά καλσόν (αν φοράω) βγάζω και φυσικά το σουτιάάάν.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 20:52, 21-01-13:

Μια απ'τα ίδια
Καλοκαιράκι άντε μένω και με το βρακί, το χειμώνα είναι το θέμα, που από τη μια κρυώνω, από την άλλη βαριέμαι να αλλάξω

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:04, 21-01-13:

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα, αλλά θέλω να ρωτήσω - γιατί δεν κάνει να κοιμάσαι με το σουτιέν; (Εκτός από αυτό που λένε πως μπορεί να πάθεις ασφυξία, το οποίο βρίσκω κάπως αδύνατον).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loreley : 21-01-13 στις 21:05. Αιτία: ορθογραφικόο
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 21:17, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα, αλλά θέλω να ρωτήσω - γιατί δεν κάνει να κοιμάσαι με το σουτιέν; (Εκτός από αυτό που λένε πως μπορεί να πάθεις ασφυξία, το οποίο βρίσκω κάπως αδύνατον).
Βασικά εμένα δεν με βολεύει. Βέβαια, απ'όσο ξέρω αν φοράς πολλές ώρες το σουτιέν και δεν το βγάζεις καθόλου μπορεί να σου μείνουν σημάδια (αισθητικό θέμα) ή να δημιουργηθούν κάποια λιπωματάκια ή μικροί ογκίσκοι. Δεν είμαι σίγουρη ωστόσο. Ξέρω κοπέλες πάντως, που δεν βγάζουν το σουτιέν ούτε στον ύπνο γιατί λένε ότι έτσι νιώθουν "ασφάλεια".

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,166 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:20, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Δεν ξέρω αν δεν κάνει, εγώ το βγάζω συνήθως, δεν μπορώ με ζορίζει στον ύπνο.
Από εκεί και πέρα αν το φοράω 3-4 μέρες συνεχόμενα, μου αφήνει σημάδια και κοκκινίλες, ε και οκ, από αισθητικής άποψης δεν το λες και ιδανικό.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:20, 21-01-13:

Βασικά εμένα δεν με βολεύει. Βέβαια, απ'όσο ξέρω αν φοράς πολλές ώρες το σουτιέν και δεν το βγάζεις καθόλου μπορεί να σου μείνουν σημάδια (αισθητικό θέμα) ή να δημιουργηθούν κάποια λιπωματάκια ή μικροί ογκίσκοι. Δεν είμαι σίγουρη ωστόσο. Ξέρω κοπέλες πάντως, που δεν βγάζουν το σουτιέν ούτε στον ύπνο γιατί λένε ότι έτσι νιώθουν "ασφάλεια".
Εγώ δεν έχω πρόβλημα, κάποιες φορές που είμαι ψόφια από την κούραση, μπορεί να κοιμηθώ με αυτό.
Thanks πάντως για την απάντηση.

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 21:21, 21-01-13:

Δηλωνω guilty.

Ουτε εγω ξεβαφομαι παντα αμα γυρναω απο βολτα.
Και το σουτιεν δεν το βγαζα ποτε μεχρι φετος. Με ενοχλουσε αισθητα να μην φοραω σουτιεν οταν κοιμαμαι.
Πλεον το βγαζω σε γενικες γραμμες εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που ισως βαριεμαι.

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:59, 23-01-13:

Θέλω τόοσο πολύ να μαζέψω τίποτα λεφτά να πάρω επιτέλους αυτή την υπέροχη μπλέ σκιά της Mac που μου έχει κολλήσει εδώ και πόσο διάστημα και κάνεις δεν αξιώθηκε να μου πάρει.

Επίσης το Russian Red της Mac δείχνει εξαιρετικό. Αλλά είναι εντελώς χλωμό να μπορέσω να πάρω και τα δύο.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  tumblr_m3sjey96wI1rorxb3o1_500.jpg
Εμφανίσεις:  191
Μέγεθος:  44,2 KB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 18:03, 23-01-13:

Υπαρχουν κιαλλες εταιριες εκτος της Μακ
Ψαξου και αλλου ρε μαναρι μου

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 18:07, 23-01-13:

Το russian red είναι ακριβώς ίδιο με της Revlon Matte Lipstick - Really Red

Το χω συγκρίνει στο χέρι και στο λέω.

Τώρα για την μπλε σκιά δεν ξέρω, δεν φοράω ποτέ μπλε σκιά Δεν πάει με τα μάτια μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 18:09, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά

Τώρα για την μπλε σκιά δεν ξέρω, δεν φοράω ποτέ μπλε σκιά Δεν πάει με τα μάτια μου
Τι χρωμα ματια εχεις;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 18:12, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Τι χρωμα ματια εχεις;
Αυτό το μελοπράσινο. Η μπλε σκιά ίσως είναι η χειρότερή μου.
Αν φορέσω σκιά βάζω μία ζεστή απόχρωση γκρι-μωβ, όσο πιο διακριτικά γίνεται.
Αλλά συνήθως καθημερινά απλά φοράω πολύ σκούρη μωβ σκιά αντί για eyeliner κοντά στις βλεφαρίδες (η σκιά αφαιρείται πιο εύκολα μετά ) και μαύρη μάσκαρα.

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 18:13, 23-01-13:

Το russian red είναι ακριβώς ίδιο με της Revlon Matte Lipstick - Really Red

Το χω συγκρίνει στο χέρι και στο λέω.

Aχά. Και υποθέτω η τιμή θα είναι και πιο προσιτή. Merci!

Diotima καλή μου με το κραγιόν κάτι γίνεται αλλά η σκιά είναι ιδιαίτερη. Δεν έχω βρεί κάτι παρόμοιο πουθενά,
εκτός από μερικές της Erre due που είναι στο ίδιο στύλ. Αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα τόσο.

Όσο για το μπλέ χρώμα,προσωπικά μου αρέσει πολύ. Σκούρο μπλέ κυρίως,και με μαύρο μολύβι,δείχνει πολύ όμορφο.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 18:21, 23-01-13:

Αυτό το μελοπράσινο. Η μπλε σκιά ίσως είναι η χειρότερή μου.
Αν φορέσω σκιά βάζω μία ζεστή απόχρωση γκρι-μωβ, όσο πιο διακριτικά γίνεται.
Αλλά συνήθως καθημερινά απλά φοράω πολύ σκούρη μωβ σκιά αντί για eyeliner κοντά στις βλεφαρίδες (η σκιά αφαιρείται πιο εύκολα μετά ) και μαύρη μάσκαρα.
Τι εννοεις βρε ζεστη αποχρωση μωβ-γκρι;
Και τα δυο ειναι ψυχρα χρωματακια [μονο το μωβ που εχει μεσα κοκκινο θεωρειται ζεστο]
Κοιτα απο αποψη θεωρητικη παντα,μπορεις να βαλεις ο,τι χρωμα θες απλα το πρασινο και το μπλε θα εξαφανιζει το χρωμα των ματιων σου

Ελενα,πες μου μια την τιμη της σκιας που θες

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 19:06, 23-01-13:

Και τα δυο ειναι ψυχρα χρωματακια [μονο το μωβ που εχει μεσα κοκκινο θεωρειται ζεστο]
Κοιτα απο αποψη θεωρητικη παντα,μπορεις να βαλεις ο,τι χρωμα θες απλα το πρασινο και το μπλε θα εξαφανιζει το χρωμα των ματιων σου

Δεν θυμάμαι ακριβώς. Γιατί τότε που είχα πάει και την είδα είχαν και μικρές εκπτώσεις..
Πάντως σίγουρα πάνω από 14 ευρώ. Τόσο έχει νομίζω μια σκιά της Mac κανονική.
Αυτή την είχαν σε ξεχωριστό ράφι και είναι αρκετά μεγαλύτερη. Είναι και κάπως σαν συνδυασμός χρωμάτων αυτή που μου αρέσει.
Α και νομίζω 11 έχουν τα ανταλακτικά της Mac.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 22:47, 23-01-13:

Βάζω πχ σε όλο το κινητό βλέφαρο μια ανοιχτή γκρι-καφέ σκιά (στα αγγλικά το χρώμα λέγεται taupe, δεν ξέρω στην Ελλάδα πως το λένε) και στην εξωτερική γωνία βάζω ένα ζεστό χρώμα μωβ-καφέ. Γενικά το μάτι είναι γκρι μωβ εννοώ χαχα τοποθετήθηκα εσφαλμένα perdon.

Συγκεκριμένα να σου δείξω σε εικόνες

1. Bάζω στο κινητό μέρος αυτή τη συγκεκριμένη

2. Μετά βάζω αντί για eyeliner ματ ζεστή σκούρη μωβ σκιά (λίγο πιο ζεστή από αυτή, δεν βρίσκω παρόμοια στο google) κατά μήκος της σειράς των άνω βλεφαρίδων

3. Και αν βάλω στην εξωτερική γωνία βάζω μία καφέ πάλι taupe

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:03, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Θέλω τόοσο πολύ να μαζέψω τίποτα λεφτά να πάρω επιτέλους αυτή την υπέροχη μπλέ σκιά της Mac που μου έχει κολλήσει εδώ και πόσο διάστημα και κάνεις δεν αξιώθηκε να μου πάρει.

Επίσης το Russian Red της Mac δείχνει εξαιρετικό. Αλλά είναι εντελώς χλωμό να μπορέσω να πάρω και τα δύο.
Το χρωματάκι απλά θεϊκό!

Αν θες τη γνώμη μου για αρχή πάρε πρώτα το κραγιόν, η σκιά αν και πάρα πολύ όμορφη δεν ταιριάζει σε όλες τις περιστάσεις και είναι κάπως περιοριστική

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 14:11, 24-01-13:

Aχά. Και υποθέτω η τιμή θα είναι και πιο προσιτή. Merci!

Diotima καλή μου με το κραγιόν κάτι γίνεται αλλά η σκιά είναι ιδιαίτερη. Δεν έχω βρεί κάτι παρόμοιο πουθενά,
εκτός από μερικές της Erre due που είναι στο ίδιο στύλ. Αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα τόσο.

Όσο για το μπλέ χρώμα,προσωπικά μου αρέσει πολύ. Σκούρο μπλέ κυρίως,και με μαύρο μολύβι,δείχνει πολύ όμορφο.
το κοκκινο κραγιον της revlon το εχω κι εγω και πραγματικα το λατρευω!!
ματ και δεν φευγει με τιποτα! Σε συνδυασμο με ενα μολυβι(το φοραω και σκετο καμια φορα), πραγματικα ειναι θεικο!

μετα απο αυτο το κραγιον που πηρα τυχαια πλεον οτι κραγιον παιρνω ειναι η revlon η inglot!

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 15:19, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
το κοκκινο κραγιον της revlon το εχω κι εγω και πραγματικα το λατρευω!!
ματ και δεν φευγει με τιποτα! Σε συνδυασμο με ενα μολυβι(το φοραω και σκετο καμια φορα), πραγματικα ειναι θεικο!

μετα απο αυτο το κραγιον που πηρα τυχαια πλεον οτι κραγιον παιρνω ειναι η revlon η inglot!
Mήπως θυμάσαι και την τιμή του; ^^

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 15:23, 24-01-13:

Ναι ναι ινγκλοτ.Μπραβο ρε ηλιαννα εσπαγα το κεφαλι μου να τη θυμηθω.Στην αθηνα ηρθε πολυ προσφατα σε σχεση με τη θεσσ οποτε τωρα την πηρα χαμπαρι σε μια βολτα μου.
Τα κραγιον της ειναι ΘΕΙΚΑ,οι τιμες καλες [απο οσο θυμαμαι] και εχει μεγαλη ποικιλια
Μπεμπα μου αφου εχετε καταστημα εκει πανω,περνα μια βολτα

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 16:02, 24-01-13:

Kάτι σχετικό με το ντεμακιγιάζ. Ένα μεγάλο λάθος που κάνουμε είναι ότι μετά το ντεμακιγιάζ (γαλάκτωμα/μαντηλάκι), οι περισσότερες δεν πλενόμαστε με νερό. Όλα αυτά τα προϊόντα έχουν σαπωνοειδή στοιχεία με αποτέλεσμα να μένουν στο πρόσωπο και να δημιουργούν θέματα.
ισχυει ,ειδικα με τα μαντηλακια
καιγεται το προσωπο

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,084 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:21, 24-01-13:

1. Bάζω στο κινητό μέρος αυτή τη συγκεκριμένη
αυτες της elf τις πηρες απο σαιτ?
υπαρχουν σε καταστηματα μηπως

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 16:36, 24-01-13:

Tα προιόντα της elf από όσο ξέρω μπορείς να τα βρείς μόνο μέσω internet.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 20:18, 24-01-13:

Πάντα αναρωτιόμουν γιατί τα προϊόντα της elf είναι τόσο φτηνά...έχει καμία επίπτωση στην ποιότητά τους αυτό? ή καμία σχέση?

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 20:37, 24-01-13:

Ρε απλα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο

Παράθεση

έλπις20

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη έλπις20
H έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H έλπις20 έγραψε στις 20:45, 24-01-13:

τα revlon σην ελλαδα που βρισκονται????? επειγονννν

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:47, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί τα προϊόντα της elf είναι τόσο φτηνά...έχει καμία επίπτωση στην ποιότητά τους αυτό? ή καμία σχέση?
Ολα σκατά για τη μούρη είναι...τα elf είναι οικονομικά σκατά, τα επώνυμα είναι ακριβά σκατά.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 13:09, 25-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από έλπις20
τα revlon σην ελλαδα που βρισκονται????? επειγονννν
hondos center, notos galleries

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Και όμως, έχω ψάξει τα συστατικά τους, είναι τα ίδια με άλλες μάρκες. Η απλή line της elf (η πολύ φτηνή) δεν είναι τόσο καλή ποιοτικά, αλλά η studio line είναι καταπληκτική, έχω τα πινέλα, τις κρεμώδεις σκιές και τα κρεμώδη ρουζ, είναι απλά φανταστικά. Και είναι και vegan.
Είχα πάρει ένα primer προσώπου από την estee lauder τώρα με τις εκπτώσεις και ήταν σκέτη μάπα. Πήρα της elf που είχε 6 euro και είναι φοβερόοοο. Και τα δύο silicone based.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 19:11, 25-01-13:

Τα καλλυντικά της εταιρίας lovie τα έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ? Ξέρετε τι ποιότητα έχουν?

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 17:39, 28-01-13:

Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 18:36, 28-01-13:

Mήπως θυμάσαι και την τιμή του; ^^
γυρω στα 10 ευρω αν θυμαμαι καλα!

Ναι ναι ινγκλοτ.Μπραβο ρε ηλιαννα εσπαγα το κεφαλι μου να τη θυμηθω.Στην αθηνα ηρθε πολυ προσφατα σε σχεση με τη θεσσ οποτε τωρα την πηρα χαμπαρι σε μια βολτα μου.
Τα κραγιον της ειναι ΘΕΙΚΑ,οι τιμες καλες [απο οσο θυμαμαι] και εχει μεγαλη ποικιλια
Μπεμπα μου αφου εχετε καταστημα εκει πανω,περνα μια βολτα
ειναι ο παραδεισος της γυναικας μεσα σε αυτο το καταστημα

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:30, 03-02-13:

Για να ισιώσω τα μαλλιά μου καλά (πρόκα που λέμε) τι πρέπει να κάνω; Κάθε φορά (επειδή έχω μπούκλες φυσικό), μου κατσαρώνουν πάρα πολύ εύκολα και ολόισια δεν τα έχω κάνει ποτέ... Κάποια άλλη που αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 19:35, 03-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Για να ισιώσω τα μαλλιά μου καλά (πρόκα που λέμε) τι πρέπει να κάνω; Κάθε φορά (επειδή έχω μπούκλες φυσικό), μου κατσαρώνουν πάρα πολύ εύκολα και ολόισια δεν τα έχω κάνει ποτέ... Κάποια άλλη που αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα;
Γενικά, το καλύτερο αποτέλεσμα το έχεις όταν έχεις πρώτα στεγνώσει τα μαλλιά με πιστολάκι και με στρογγυλή βούρτσα και μετά τα περάσεις με σίδερο/πρέσσα/ψαλίδι ισιώματος (ανάλογα πως το λέει ο καθένας).

Και μενα τα μαλλιά μου ακόμη και αν τα ισιώσω, αν ιδρώσω κλπ ξανακάνουν μπούκλα αμέσως. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Τώρα αν φριζάρουν ακόμα και ίσια τα μαλλιά, βάζω πριν το λούσιμο γάλα και το αφήνω να στεγνώσει πάνω στα μαλλιά. Μετά λούζομαι βάζω κοντίσιονερ κλπ.

Αν χρησιμοποιείς θερμότητα στα μαλλιά σου, αγόρασε ένα heat protectant για να μην τα κάψεις. Επίσης και τα σέρουμ βοηθούν στο να είναι πιο ίσια τα μαλλιά.

Να ξέρεις γενικά, ότι εμείς που έχουμε μαλλιά σπαστά/κατσαρά πρέπει να βάζουμε τα προιόντα σε βρεγμένα μαλλιά και όχι σε ημιστεγνά.

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:39, 03-02-13:

Γενικά, το καλύτερο αποτέλεσμα το έχεις όταν έχεις πρώτα στεγνώσει τα μαλλιά με πιστολάκι και με στρογγυλή βούρτσα και μετά τα περάσεις με σίδερο/πρέσσα/ψαλίδι ισιώματος (ανάλογα πως το λέει ο καθένας).

Και μενα τα μαλλιά μου ακόμη και αν τα ισιώσω, αν ιδρώσω κλπ ξανακάνουν μπούκλα αμέσως. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Τώρα αν φριζάρουν ακόμα και ίσια τα μαλλιά, βάζω πριν το λούσιμο γάλα και το αφήνω να στεγνώσει πάνω στα μαλλιά. Μετά λούζομαι βάζω κοντίσιονερ κλπ.

Αν χρησιμοποιείς θερμότητα στα μαλλιά σου, αγόρασε ένα heat protectant για να μην τα κάψεις. Επίσης και τα σέρουμ βοηθούν στο να είναι πιο ίσια τα μαλλιά.

Να ξέρεις γενικά, ότι εμείς που έχουμε μαλλιά σπαστά/κατσαρά πρέπει να βάζουμε τα προιόντα σε βρεγμένα μαλλιά και όχι σε ημιστεγνά.
Πάντα το κάνω αυτό (που λες για τα προϊόντα). Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:59, 04-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Επειδή για χρόνια είχα αυτή την απορία, το μυστικό είναι στο καλό ψαλίδι ισιώματος.
Όποτε ίσιωνα τα μαλλιά μου, κατέληγαν με σπαστές άκρες. ΠΑΝΤΑ, ό,τι καιρό και να έκανε.
Ώσπου κάποια στιγμή άλλαξα ισιωτικό, πήρα ένα μακράν καλύτερο, και πλέον ακόμα και να βρέχει και να' χει ΤΡΕΛΛΗ υγρασία, το μαλλί μου μένει πράσο και δεν έχει ίχνος φριζαρίσματος πάνω. [και δε χρησιμποιώ καν προιόντα ισιώματος, γκίίλλτι]

επίσης πολλές χρησιμοποιούν και κερί μετά το ίσιωμα, για να κάθεται καλύτερα και πιο πολύ.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:36, 04-02-13:

Ποιο ψαλίδι ισιώματος χρησιμοποιείς?
Εγώ το Belissima της Rowenta και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:54, 04-02-13:

Το Bellissima Absolute έχω.
Δε ξέρω αν είναι ίδιο με αυτό που λες. Αλλά είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένη.
Τα άξιζε τα λεφτά του.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 23:42, 04-02-13:

εγώ έχω το bellissima imetec και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη!
Δεν τα φριζάρει και μένουν ίσια για πάρα πολλές μέρες!
Βασικά την επόμενη και την μεθεπόμενη από το ίσιωμα τα μαλλιά μου είναι πάντα πιο ωραία και από την πρώτη μέρα της εφαρμογής!

Το μόνο αρνητικό του είναι πως καίει πολύ εύκολα (και όλα τα σίδερα) τα μαλλιά , και ειδικά την λεπτή την τρίχα!
Τα μαλλιά χρειάζονται πολύ περιποίηση εάν κάποιος το θέλει το σίδερο για συχνή χρήση!

Name:  αρχείο λήψης.jpg
Views: 580
Size:  4,3 KB

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 00:13, 05-02-13:

Αρκετά καλά αλλά ακριβά στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις και φθηνότερα και το ίδιο καλά στα καταστήματα.

Να ρωτήσω, έχει καμιά σας εμπειρία με νανοκερατίνη ή brazilian blowout;

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι.
Τσέκαρε μία κι αυτό. Εγώ τις μπούκλες δεν θα τις άλλαζα με τίποτα, αλλά μιας και τα 'χεις μακρύ καρέ θες δεν θες πρέπει να τα ισιώνεις.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 01:18, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Τσέκαρε μία κι αυτό. Εγώ τις μπούκλες δεν θα τις άλλαζα με τίποτα, αλλά μιας και τα 'χεις μακρύ καρέ θες δεν θες πρέπει να τα ισιώνεις.
Τώρα έχω αποφασίσει να το μακρύνω για το καλοκαίρι. Τα μαλλιά μου δύσκολα μακραίνουν, οπότε αν αρχίσω από τώρα μέχρι το Μάη θα έχουν μακρύνει αρκετά. Μακριά τα διαχειρίζομαι πολύ καλύτερα, δε το συζητώ.

Το πρόβλημα είναι ότι οι μπούκλες θέλουν ιδιαίτερη φροντίδα και ιδιαίτερο κούρεμα. Έκανα ένα μίνι γκάλοπ στα κομμωτήρια (και φαντάσου πήγα μέχρι και σε υπερχλιδάτα κομμωτήρια) και δεν έχουν ιδέα πώς να κόψουν τα μαλλιά για να αναδειχθεί ένα σπαστό μαλλί. Αντιμετωπίζουν το ίσιο και το σγουρό μαλλί με τον ίδιο τρόπο. Ακόμα και η γωνία που θα κρατάει ο κομμωτής/τρια το ψαλίδι, παίζει ρόλο για το αν θα γίνει μπούκλα.

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 16:50, 10-02-13:

κορίτσια εσείς βάζετε κρέμα ματιών κάτω απ' το consiler; αν ναι ποια? το θεωρείτε απαραίτητο?

εγώ μέχρι τώρα δεν είχα..κ έβαζα σκέτο το consiler.. αλλά τις τελευταίες μέρες έχω βγάλει ένα σπυράκι κάτω από το μάτι κ πιστεύω ότι είναι από αυτό..(μάλλον με πείραξε το συγκεκριμένο καλλυντικό)

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 18:02, 10-02-13:

Eγώ δεν βάζω καθόλου κονσίλερ. Δεν έχω μαύρους κύκλους ή κάτι,ακόμα και αν δεν έχω κοιμηθεί πολλές ώρες.

Άσε που τα καλά consiler είναι και πανάκριβα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 00:28, 11-02-13:

Λοιπόν,
αν και είχα πει τέλος με τις βαφές στα μαλλιά ότι έκανες- έκανες, μου ήρθε τώρα εμένα (μετά από 3 χρόνια που έχω να πειράξω χρώμα, ξέρω- ξέρω πολύ μικρή ήμουν) να τα αλλάξω.

Να αρχίσω πρώτα από τους λόγους που με έκαναν να το σκέφτομαι.
-Τα νιώθω πολύ σκούρα, σε σημείο να κοιτάω στο καθρέφτη και να ψυχοπλακώνομαι
-Κάνω χτενίσματα και δε φαίνεται τίποτα, μα τίποτα απολύτως, θα φάω πόση ώρα πχ να κάνω μια "εξελιγμένη" πλεξούδα και στη τελική είναι τόσο σκούρο το χρώμα των μαλλιών που "πνίγει" τις λεπτομέρειες.
-Για αλλαγή και γιατί βαρέθηκα να λέω "θα κάνω αυτό" και στη τελική να μη το κάνω ποτέ γιατί έχω καταντήσει συντηρητική και κωλώνω. Ή θα βάψω μαλλί ή θα χτυπήσω τατουάζ, γέρνω πως το πρώτο για αρχή.
-Τα βαρέθηκα.

Προς το παρόν μου έχει κάτσει εμένα σαν χρώμα κάτι σε μελοκαροτοχάλκινο, μερικοί το λένε απλά ξεθωριασμένο καστανό, κάτι πολύ άχρωμα με μια ιδέα καφέ, εγώ όμως του έδωσα το όνομα μελοκαροτοχάλκινο γιατί το θέλω πιο "ζωντανό"
ΌΜΩΣ, κάτι τέτοιο δεν μπορώ να κάνω γιατί είμαι σκουρόχρωμη (κάποιες με έχετε δει σε φώτο. ) και θα είμαι σαν καρναβάλι αν το κάνω τόσο ανοιχτό.

Αλλά ρε γαμώτο που κόλλησε θέλω κάτι ανοιχτό (ΕΚΤΌΣ ΑΠΌ ΞΑΝΘΌ!) σε μελί, χάλκινο, καστανό ΤΈΡΜΑ ανοιχτό, κάτι ρε παιδί μου να "φωτιστώ" κάπως.
Επίσης αν μπορεί κάποια που έχει κάνει μεγάλη αλλαγή σε χρώμα στα μαλλιά ας μου πει τι παίζει με τα φρύδια, μου φαίνεται γυφτιλέ να ανοίξω πολύ τα μαλλιά μου και να αφήσω τα φρύδια μου σκούρα (που γέρνουν αρκετά πως το μαύρο).

Σας ακούω ομορφιές

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους