Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,309 εγγεγραμμένα μέλη και 3,069,989 μηνύματα σε 94,298 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 492 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 00:45, 11-02-13:

Λοιπόν θα σου πώ την περίπτωση μου.

Για χρόονια ήμουν πιστή στο καστανό σκούρο μου χρώμα.
Σε κάποια φάση το έκανα τέρμα μαύρο κορακί.
(με κάποιες εκλάμψεις blue - black,που και πάλι κορακί ήταν δηλαδή,απλά φώτιζε πιο πολύ στο φώς.)

Λοιπόν μετά από 2 χρόνια και αφού πάθαινα συνέχεια και αυτό που είπες εσύ,άλλαξα γνώμη.
Με ψυχοπλάκωνε,με βαριόμουν συνέχεια με το ίδιο πράγμα.
Αυτό το ίσιο μαύρο μακρύ μαλλί συνέχεια. Πραγματικά χρειαζόμουν μια αλλαγή!

Λοιπόν το καλοκαίρι πήρα μια μεγάλη απόφαση να το αλλάξω. Δεν πήγα στην αρχή καθόλου με την λογική να το κάνω κοκκινωπό,απλώς να το αλλάξω. Βρήκα ένα ωραίο χρωματάκι καφέ - βιολετί (κομμωτηρίου)

Αυτό το χρώμα περίπου:
Λόγω του ότι είχα πολύ σκούρο μαλλί,δεν φάνηκε αμέσως,ήθελα κάποια ξανοίγματα παραπάνω.

Μετά από αρκετούς μήνες και με μερικά ξανοίγματα,λίγη περιποίηση παραπάνω,βρήκα το στύλ μου.

Έχω ένα πολύ γλυκό καφέ-κόκκινο που μου ταιριάζει πολύ.
Δεν χρειάζεται να βάζω τόνους μακιγιάζ για να δείξω διαφορετική.
Με λίγο μολυβάκι και σκιά αμέσως δείχνει το χρώμα και το πρόσωπο μου.

Αλλά έχουμε μια σημαντική διαφορά: εγώ έχω λευκή επίδερμιδα και δεν έχω έντονο φρύδι.
Για αυτό μου πήγε και το κοκκινωπό.

Λέω την "ιστορία μου" γιατί είμαι από αυτές που έκαναν μεγάλη αλλαγή και δεν το μετάνιωσαν.
Σου λέω ότι αξίζει αν πραγματικά το θέλεις και το νιώθεις,αλλάζει όλη σου η ψυχολογία.
Απλά πρέπει να βρείς κάτι να σου ταιριάζει πολύ!

Για την περίπτωση σου πιστεύω πως δεν πρέπει να βιαστείς να κάνεις κάτι ΠΟΛΥ ανοιχτό αμέσως.
Άρχισε με κάποιο καφέ - σοκολατί,ένα γλυκό καστανό πιο ανοιχτό από το δικό σου,και το φρύδι το ίδιο χρώμα και μετά βλέπεις πως θα πάς και πόσο θα το ανοίξεις. ^^
Τουλάχιστον εγώ έτσι θα το έκανα.

Good luck. <3

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 11-02-13 στις 01:06.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,655 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:33, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από elena
κορίτσια εσείς βάζετε κρέμα ματιών κάτω απ' το consiler; αν ναι ποια? το θεωρείτε απαραίτητο?

εγώ μέχρι τώρα δεν είχα..κ έβαζα σκέτο το consiler.. αλλά τις τελευταίες μέρες έχω βγάλει ένα σπυράκι κάτω από το μάτι κ πιστεύω ότι είναι από αυτό..(μάλλον με πείραξε το συγκεκριμένο καλλυντικό)
Πριν λίγα χρόνια που' χα πάει να πάρω ένα κονσίλερ και με είχε βοηθήσει μια κοπέλα-πωλήτρια να βρω ένα, μου' χε πει να μη βάζω ποτέ μα ποτέ, μέικ απ ή κονσιλερ χωρίς να' χω βάλει ενυδατική κάτω, γιατί είμαι πολύ μικρή ακόμα και δε πρέπει να ταλαιπωρώ το δέρμα μου.
Ε, τεςπα, για ένα διάστημα το έκανα, αλλά πλέον δε το κάνω, μαλακία μου όμως. Το ιδανικό είναι να βάζεις.
Εγώ επειδή δε φοράω μέικ απ, πάρα μόνο κονσίλερ, με έχω πείσει ότι δε κάνω κάτι πολύ κακό, και μέχρι στιγμής, χτύπα ξύλο, δεν είχα κακιά ένδειξη.
Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Λοιπόν,
αν και είχα πει τέλος με τις βαφές στα μαλλιά ότι έκανες- έκανες, μου ήρθε τώρα εμένα (μετά από 3 χρόνια που έχω να πειράξω χρώμα, ξέρω- ξέρω πολύ μικρή ήμουν) να τα αλλάξω.

Να αρχίσω πρώτα από τους λόγους που με έκαναν να το σκέφτομαι.
-Τα νιώθω πολύ σκούρα, σε σημείο να κοιτάω στο καθρέφτη και να ψυχοπλακώνομαι
-Κάνω χτενίσματα και δε φαίνεται τίποτα, μα τίποτα απολύτως, θα φάω πόση ώρα πχ να κάνω μια "εξελιγμένη" πλεξούδα και στη τελική είναι τόσο σκούρο το χρώμα των μαλλιών που "πνίγει" τις λεπτομέρειες.
-Για αλλαγή και γιατί βαρέθηκα να λέω "θα κάνω αυτό" και στη τελική να μη το κάνω ποτέ γιατί έχω καταντήσει συντηρητική και κωλώνω. Ή θα βάψω μαλλί ή θα χτυπήσω τατουάζ, γέρνω πως το πρώτο για αρχή.
-Τα βαρέθηκα.

Προς το παρόν μου έχει κάτσει εμένα σαν χρώμα κάτι σε μελοκαροτοχάλκινο, μερικοί το λένε απλά ξεθωριασμένο καστανό, κάτι πολύ άχρωμα με μια ιδέα καφέ, εγώ όμως του έδωσα το όνομα μελοκαροτοχάλκινο γιατί το θέλω πιο "ζωντανό"
ΌΜΩΣ, κάτι τέτοιο δεν μπορώ να κάνω γιατί είμαι σκουρόχρωμη (κάποιες με έχετε δει σε φώτο. ) και θα είμαι σαν καρναβάλι αν το κάνω τόσο ανοιχτό.

Αλλά ρε γαμώτο που κόλλησε θέλω κάτι ανοιχτό (ΕΚΤΌΣ ΑΠΌ ΞΑΝΘΌ!) σε μελί, χάλκινο, καστανό ΤΈΡΜΑ ανοιχτό, κάτι ρε παιδί μου να "φωτιστώ" κάπως.
Επίσης αν μπορεί κάποια που έχει κάνει μεγάλη αλλαγή σε χρώμα στα μαλλιά ας μου πει τι παίζει με τα φρύδια, μου φαίνεται γυφτιλέ να ανοίξω πολύ τα μαλλιά μου και να αφήσω τα φρύδια μου σκούρα (που γέρνουν αρκετά πως το μαύρο).

Σας ακούω ομορφιές
Μωρέ, θα σου' λεγα να ξεχάσεις τις αποχρώσεις του κόκκινου (χάλκινο, καροτί κτλ) γιατί δε θα σε τονίσει, αφού λες είσαι μελαχρινή, οκ νε, πολύ μόδα πλέον, αλλά επειδή είναι μόδα δε μπορείς να τα βάφεις χωρίς να σου πηγαίνουν (το λέω, επειδή το' χουν κάνει άπειρες, και για το σουλουπώσουν βάζουν και 4874 τόνους ανοιχτότερο μέικ απ για να δείχνει πιο "ωραίο" μπαχχ).
Εγώ θα σου πρότεινα ένα καστανό με 2-3 τόνους ανοιχτότερες ανταύγιες για να σε φωτίσει κάπως, ή ακόμα ακόμα να κάνεις ombre. Και πολύ γαμάτο (ψήνομαι κι εγώ να το κάνω όταν αποφασίσω να εγκαταλείψω το κόκκινο) και δε χρειάζεται να βάφεις μαλλί κάθε 3 και λίγο

Αν το ανοίξεις πάρα πολύ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα ανοίξεις και το φρύδι. Έχω βαρεθεί να βλέπω μαύρο φρύδι σε ανοιχτά μάλλια.
Δεν είναι ωραίο. Και μιλάω για ΜΑΥΡΟ φρύδι κι όχι απλά καστανό.

(εγώ πάντως στη θέση σου θα' κανα ombre.)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 10:06, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Eγώ δεν βάζω καθόλου κονσίλερ. Δεν έχω μαύρους κύκλους ή κάτι,ακόμα και αν δεν έχω κοιμηθεί πολλές ώρες.

Άσε που τα καλά consiler είναι και πανάκριβα.
σας ευχαριστώ aegloswen και princess για τις απαντήσεις

aegloswen είσαι τυχερή..εγώ έχω πάντα μαύρους κύκλους όσες ώρες κ αν κοιμηθώ..
λέω κ εγώ τώρα να το καταργήσω, θα βάζω μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις..και θα πετάξω αυτό που έχω..(της revlon είναι)

princess κι εγώ δυσκολεύομαι να το αποχωριστώ..μιας κ έχω κόλλημα να βάφω τα μάτια..εσύ ποια ενυδατική ματιών χρησιμοποιείς?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elena : 11-02-13 στις 10:15.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:25, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Λοιπόν θα σου πώ την περίπτωση μου.

Για χρόονια ήμουν πιστή στο καστανό σκούρο μου χρώμα.
Σε κάποια φάση το έκανα τέρμα μαύρο κορακί.
(με κάποιες εκλάμψεις blue - black,που και πάλι κορακί ήταν δηλαδή,απλά φώτιζε πιο πολύ στο φώς.)

Good luck. <3
Ακριβώς το ίδιο, τα είχα μαύρα ΚΟΡΑΚΊ που για ένα περίεργο λόγο αν και σχετικά σκούρη επιδερμίδα που πήγαινε τρελά, αποφάσισα να τα γυρίσω στο φυσικό μου γιατί είχα κουραστεί κάθε λίγο και λιγάκι να κάνω ρίζα ή βαφή γενικά τη περιποίηση που θέλει το μαύρο δεν είχα την υπομονή να την κάνω για πολύ καιρό, δε το βαρέθηκα σαν εσένα, απλά με κούρασε, είχα κάνει και κάτι άσπρες ανταύγες τότε (μη φανταστείς άσπρες χοντρές τούφες, ήταν άσπρες κάτι τριχούλες από δω και από κει κάτω από το σβέρκο, ωραίο φαινόταν, μη το ακούς τώρα που είναι ίου. )...

Πολύ ανοιχτό δε παίζει να το κάνω (τουλάχιστον όχι κατευθείαν ), γιατί εγώ πριν από το μαύρο ήμουν στο... ξανθό. Όχι ακριβώς ξανθό, ένα καστανόξανθο ανοιχτό μελί, και εκείνο μου πήγαινε δε λέω απλά έπρεπε να πειράξω και φρύδια αλλά τότε φοβόμουν αποτέλεσμα ή έβγαζα πάαααρα πολύ λεπτά τα φρύδια μου ή έμενα καρναβάλι.
Τραυματικές εμπειρίες με το ξανθό, αααχ

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Μωρέ, θα σου' λεγα να ξεχάσεις τις αποχρώσεις του κόκκινου (χάλκινο, καροτί κτλ) γιατί δε θα σε τονίσει, αφού λες είσαι μελαχρινή, οκ νε, πολύ μόδα πλέον, αλλά επειδή είναι μόδα δε μπορείς να τα βάφεις χωρίς να σου πηγαίνουν (το λέω, επειδή το' χουν κάνει άπειρες, και για το σουλουπώσουν βάζουν και 4874 τόνους ανοιχτότερο μέικ απ για να δείχνει πιο "ωραίο" μπαχχ).
Εγώ θα σου πρότεινα ένα καστανό με 2-3 τόνους ανοιχτότερες ανταύγιες για να σε φωτίσει κάπως, ή ακόμα ακόμα να κάνεις ombre. Και πολύ γαμάτο (ψήνομαι κι εγώ να το κάνω όταν αποφασίσω να εγκαταλείψω το κόκκινο) και δε χρειάζεται να βάφεις μαλλί κάθε 3 και λίγο

Αν το ανοίξεις πάρα πολύ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα ανοίξεις και το φρύδι. Έχω βαρεθεί να βλέπω μαύρο φρύδι σε ανοιχτά μάλλια.
Δεν είναι ωραίο. Και μιλάω για ΜΑΥΡΟ φρύδι κι όχι απλά καστανό.

(εγώ πάντως στη θέση σου θα' κανα ombre.)

Βασικά όχι.
Δε θέλω κόκκινο, θέλω ανοιχτό καστανό με μια ιδέα χάλκινου για να "σπάει".
Κόκκινο σε καμία περίπτωση δε θέλω να τα κάνω, δε θα μου πάνε (καθόλου!) πρώτον, και δεύτερος το έχουν κάνει όλες, όπου πάω κόκκινα κεφάλια βλέπω...
Κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο χρώμα σε όσες έχουν λευκή επιδερμίδα, (ακόμη και το φυσικό κόκκινο, που είναι κάπως ξεθωριασμένο καροτί είναι υπέροχο) εκεί το καμαρώνω και μου αρέσει, τώρα όταν η άλλη είναι μαύρη αραπίνα σε χειρότερα χάλια από εμένα εεεεεεεε κουκλίτσα μου τι το θες το κόκκινο;
Για κάτι τέτοιο ξάχνω , είναι ανοιχτό καστανό, αλλά γλυκίζει και λίγο...

Το ombre που λες είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία, διότι μου φαίνεται γύφτικο.
ΌΜΩΣ, υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις που το βλέπω και το ζηλεύω.
Τι σημαίνει αυτό; Ότι θα πρέπει να πάω κομμωτήριο για να το "πετύχω", αλλά no money.
Οπότε θέλω κάτι σχετικά εύκολο που θα μπορέσει η φίλη που τυχαίνει να είναι κομμώτρια να μου το κάνει στο σπίτι τζάμπα ..
αν το ombre γίνεται να μου το κάνει σε σπίτι και πάλι μην επιμένεις, είναι τρελή αυτή δεν την εμπιστεύομαι...

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 13:28, 11-02-13:

Έχεις κοiτάξει τις αποχρώσεις της majirel (l'oreal)??

Πιστεύω ότι σίγουρα θα βρεις κάτι από αυτά που θέλεις!! Υπάρχει η σειρ'α και στα κομμωτήρια αλλά και στα καταστήματα

Νομίζω το 7,35 είναι κοντά σε αυτό που ζητάς! Θα ρωτήσω βεβαια και τη φιλη μου που τα εβαψε προσφατα για να σιγουρευτω για την αποχρωση

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 14:57, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από elena
κορίτσια εσείς βάζετε κρέμα ματιών κάτω απ' το consiler; αν ναι ποια? το θεωρείτε απαραίτητο?

εγώ μέχρι τώρα δεν είχα..κ έβαζα σκέτο το consiler.. αλλά τις τελευταίες μέρες έχω βγάλει ένα σπυράκι κάτω από το μάτι κ πιστεύω ότι είναι από αυτό..(μάλλον με πείραξε το συγκεκριμένο καλλυντικό)
Εγώ πάντα το πρωί αφού πλύνω το πρόσωπό μου, βάζω ενυδατική προσώπου, αντιηλιακό και κρέμα ματιών (μια ελαφριά). Γενικά, όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει ότι πάντα πρέπει να βάζεις από κάτω ενυδατική για να στρώνει καλύτερα.

Το σπιράκι αυτό που βγαίνει, είναι αντίδραση από κάτι που έβαλες εκεί. Μπορεί να βγήκε ακόμη και αν φοράς πχ eyeliner ή μάσκαρα. Δεν είναι αποκλειστικά από το concealer.

Εγώ χρησιμοποιώ από τη Benefit το Erase paste, επειδή έχω μαύρους κύκλους από το νυχτερινό διάβασμα

Ακριβώς το ίδιο, τα είχα μαύρα ΚΟΡΑΚΊ που για ένα περίεργο λόγο αν και σχετικά σκούρη επιδερμίδα που πήγαινε τρελά, αποφάσισα να τα γυρίσω στο φυσικό μου γιατί είχα κουραστεί κάθε λίγο και λιγάκι να κάνω ρίζα ή βαφή γενικά τη περιποίηση που θέλει το μαύρο δεν είχα την υπομονή να την κάνω για πολύ καιρό, δε το βαρέθηκα σαν εσένα, απλά με κούρασε, είχα κάνει και κάτι άσπρες ανταύγες τότε (μη φανταστείς άσπρες χοντρές τούφες, ήταν άσπρες κάτι τριχούλες από δω και από κει κάτω από το σβέρκο, ωραίο φαινόταν, μη το ακούς τώρα που είναι ίου. )...

Πολύ ανοιχτό δε παίζει να το κάνω (τουλάχιστον όχι κατευθείαν ), γιατί εγώ πριν από το μαύρο ήμουν στο... ξανθό. Όχι ακριβώς ξανθό, ένα καστανόξανθο ανοιχτό μελί, και εκείνο μου πήγαινε δε λέω απλά έπρεπε να πειράξω και φρύδια αλλά τότε φοβόμουν αποτέλεσμα ή έβγαζα πάαααρα πολύ λεπτά τα φρύδια μου ή έμενα καρναβάλι.
Τραυματικές εμπειρίες με το ξανθό, αααχ

Βασικά όχι.
Δε θέλω κόκκινο, θέλω ανοιχτό καστανό με μια ιδέα χάλκινου για να "σπάει".
Κόκκινο σε καμία περίπτωση δε θέλω να τα κάνω, δε θα μου πάνε (καθόλου!) πρώτον, και δεύτερος το έχουν κάνει όλες, όπου πάω κόκκινα κεφάλια βλέπω...
Κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο χρώμα σε όσες έχουν λευκή επιδερμίδα, (ακόμη και το φυσικό κόκκινο, που είναι κάπως ξεθωριασμένο καροτί είναι υπέροχο) εκεί το καμαρώνω και μου αρέσει, τώρα όταν η άλλη είναι μαύρη αραπίνα σε χειρότερα χάλια από εμένα εεεεεεεε κουκλίτσα μου τι το θες το κόκκινο;
Για κάτι τέτοιο ξάχνω , είναι ανοιχτό καστανό, αλλά γλυκίζει και λίγο...

Το ombre που λες είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία, διότι μου φαίνεται γύφτικο.
ΌΜΩΣ, υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις που το βλέπω και το ζηλεύω.
Τι σημαίνει αυτό; Ότι θα πρέπει να πάω κομμωτήριο για να το "πετύχω", αλλά no money.
Οπότε θέλω κάτι σχετικά εύκολο που θα μπορέσει η φίλη που τυχαίνει να είναι κομμώτρια να μου το κάνει στο σπίτι τζάμπα ..
αν το ombre γίνεται να μου το κάνει σε σπίτι και πάλι μην επιμένεις, είναι τρελή αυτή δεν την εμπιστεύομαι...
Αν έχεις σκούρο μαλλί δεν μπορείς με μία απλή βαφή να το ανοίξεις όσο θες. Χρειάζεται ή εμπειρία ή επαγγελματίας
Για να φαίνεται φυσικό το μαλλί σου, πρέπει να κατασταλλάξεις στον τόνο, αν το φυσικό σου είναι καστανό ανοιχτό με ξανθό μέσα είναι κουλό να του επιβάλεις το χάλκινο πόσο μάλιστα αν είσαι και σκουρόχρωμη.

Τα χάλκινα και μάλιστα τα ανοιχτά πηγαίνουν περισσότερο στις ανοιχτόχρωμες. Μία πρόταση για να φωτιστείς στο πρόσωπο είναι οι απαλές ανταύγιες. Σε αυτό το στάδιο να κοπανήσεις απλά μια ανοιχτή βαφή μου φαίνεται καταστροφικό.

Βρε Ζωή βάλε μια φωτό με το μαλλί σου τώρα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δαλιδά : 11-02-13 στις 15:06.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:28, 11-02-13:

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. Μπορεί κάποια να με διαφωτίσει όσον αφορά τα χρωμοσαμπουάν; (ξέρω,ξέρω μικρή αλλά για διάφορους λόγους έχω φάει κόλλημα)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 15:39, 11-02-13:

Εννοείται πως δε θα το κάνω μπαμ και κάτω βρε.
Και να το κάνω δε παίζει να βγει το χρώμα, εγώ τώρα είμαι στη φάση του να αποφασίσω απόχρωση/τόνο και να το δείξω στη φίλη μου. Από κει και πέρα αυτή θα μου πει τι στάδια θα ακολουθήσουμε, βαφές κτλ....

Ανταύγιες δε ξέρω... πάλι μου φαίνονται περίεργες

Ξέρω, σπάω καρύδια αλλά είμαι πολύ ιδιότροπη

Έτσι είναι τώρα, στο φυσικό μου, απλά 2-3 δάχτυλα πιο κοντό (άχρηστη πληροφορία, αλλά να'χαμε να λέγαμε... )

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 18:47, 11-02-13:

Κορίτσια, βοήθεια!
Παίρνω τα χάπια για τα σπυράκια και όπως καταλαβαίνετε τα χείλη μου είναι σε μαύρο χάλι.
Το liposan εννοείται πως δεν κάνει τίποτα, τα διάφορα lip balm που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς επίσης!
Οπότε, ξέρετε κάτι που να βοηθάει πραγματικά?
Παρεπιπτόντως, είχα δοκιμάσει τις προάλλες ένα lip balm της oriflame και μου φάνηκε αρκετά καλό, αλλά δεν έχω ιδέα που μπορώ να βρω τα προϊόντα αυτής της εταιρίας. Ποια θα με διαφωτίσει?

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 18:52, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Κορίτσια, βοήθεια!
Παίρνω τα χάπια για τα σπυράκια και όπως καταλαβαίνετε τα χείλη μου είναι σε μαύρο χάλι.
Το liposan εννοείται πως δεν κάνει τίποτα, τα διάφορα lip balm που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς επίσης!
Οπότε, ξέρετε κάτι που να βοηθάει πραγματικά?
Παρεπιπτόντως, είχα δοκιμάσει τις προάλλες ένα lip balm της oriflame και μου φάνηκε αρκετά καλό, αλλά δεν έχω ιδέα που μπορώ να βρω τα προϊόντα αυτής της εταιρίας. Ποια θα με διαφωτίσει?
Αρχικά, χρειάζεσαι απολέπιση. Ανακάτεψε ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι, ένα κουταλάκι ελαιόλαδο και 1 κουταλιά ζάχαρη. Τρίψτο πάνω στα χείλη σου για ένα λεπτό, άφησέ το πάνω για άλλο ένα λεπτό (για να απορροφήσει το δέρμα το ελαιόλαδο) και ξέπλυνέ το με χλιαρό νερό. Τρίψε δυνατά ε

Για λιποζανοειδές, εγώ χρησιμοποιώ από το φαρμακείο ένα Aphrodite Lip Balm με βούτυρο από μάγκο. Αλλιώς κλασικό και αποτελεσματικό βούτυρο κακάο.

Για την oriflame ξέρω ότι πρέπει να βρεις κάποιον αντιπρόσωπο/consultant.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:55, 11-02-13:

Εαν θες να παραγγειλεις προιοντα oriflame μπες απλα στη σελιδα τους και γίνε μελος!
Θα σου στειλουν τους κωδικους και οτι αλλο χρειαζεται και θα μπορεις να παραγγελνεις οποιο προιον θες!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,655 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:22, 11-02-13:

Παιδιά όχι υπάρχουν και καταστήματα της oriflame. Δε θυμάμαι που είδα πριν λίγες μέρες, κάπου στο κέντρο, σύνταγμα-μεταξουργείο κάπου κει. Ψαξτο. Σίγουρα υπάρχει.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 22:29, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Παιδιά όχι υπάρχουν και καταστήματα της oriflame. Δε θυμάμαι που είδα πριν λίγες μέρες, κάπου στο κέντρο, σύνταγμα-μεταξουργείο κάπου κει. Ψαξτο. Σίγουρα υπάρχει.
Στην Καλλιθέα ξέρω ότι έχει ένα κατάστημα, απλά δεν ξέρω εάν γινονται αγορές μέσω καταστημάτων..
Δεν θα συνέφερε τους εξωτερικούς πωλητές τους. Νομίζω πως απλά παραλαμβάνεις τα προιοντα που έχεις παραγγείλει χωρίς βέβαια να είμαι και σίγουρη

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:25, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Αρχικά, χρειάζεσαι απολέπιση. Ανακάτεψε ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι, ένα κουταλάκι ελαιόλαδο και 1 κουταλιά ζάχαρη. Τρίψτο πάνω στα χείλη σου για ένα λεπτό, άφησέ το πάνω για άλλο ένα λεπτό (για να απορροφήσει το δέρμα το ελαιόλαδο) και ξέπλυνέ το με χλιαρό νερό. Τρίψε δυνατά ε

Για λιποζανοειδές, εγώ χρησιμοποιώ από το φαρμακείο ένα Aphrodite Lip Balm με βούτυρο από μάγκο. Αλλιώς κλασικό και αποτελεσματικό βούτυρο κακάο.

Για την oriflame ξέρω ότι πρέπει να βρεις κάποιον αντιπρόσωπο/consultant.
Απαγορευεται να κανεις καποιου ειδους απολεπιση οταν παιρνεις χαπια για τα σπυρακια ουτε καν στο προσωπο δεν επιτρεπεται!!!

Επειδη επαιρνα κι εγω χαπια για την ακμη θα παρεις ειδικο λιποζαν γι ανθρωπους που κανουν θεραπεια(απορω πως ο δερματολογος δεν σου εγραψε καποιο)

3 ξερω και εχω χρησιμοποιησει οταν επαιρνα τα χαπια..avene, frezyderm και noreva..δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται θα ζητησεις αυτα που ειναι για τη περιοδο των χαπιων..εγω προσωπικα επαιρνα το τελευταιο και ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη http://www.helpforhealth.gr/index.ph...oduct_id=35521..τα απλα λιποζαν εννοειται οτι δεν μου εκανε τιποτα..να ξερεις ομως οτι δεν εχουν 2 και 3 ευρω..εγω το τελευταιο το επαιρνα 11 ευρω και μου κραταγε περιπου 15 μερες..

τελος αν τα χειλη σου ειναι σε καποια φαση σε πολυ τραγικη κατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις πριν κοιμηθεις την αλοιφη elocon(ειναι φθηνη)..εγω την εβαζα βραδυ και πρωι ημουν κομπλε..ομως δεν κανει να τη χρησιμοποιεις συνεχεια..αν παρεις το λιποζαν που σου ειπα και ενυδατωνεις συχνα δεν θα εχεις θεμα..

αν επιτρεπεται απο το φορουμ τι χαπια παιρνεις και ποσα mg?

καλη επιτυχια ευχομαι..μετα το προσωπο σου θα ειναι γυαλι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hlianna : 11-02-13 στις 23:31.
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 23:52, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Απαγορευεται να κανεις καποιου ειδους απολεπιση οταν παιρνεις χαπια για τα σπυρακια ουτε καν στο προσωπο δεν επιτρεπεται!!!

Επειδη επαιρνα κι εγω χαπια για την ακμη θα παρεις ειδικο λιποζαν γι ανθρωπους που κανουν θεραπεια(απορω πως ο δερματολογος δεν σου εγραψε καποιο)

3 ξερω και εχω χρησιμοποιησει οταν επαιρνα τα χαπια..avene, frezyderm και noreva..δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται θα ζητησεις αυτα που ειναι για τη περιοδο των χαπιων..εγω προσωπικα επαιρνα το τελευταιο και ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη http://www.helpforhealth.gr/index.ph...oduct_id=35521..τα απλα λιποζαν εννοειται οτι δεν μου εκανε τιποτα..να ξερεις ομως οτι δεν εχουν 2 και 3 ευρω..εγω το τελευταιο το επαιρνα 11 ευρω και μου κραταγε περιπου 15 μερες..

τελος αν τα χειλη σου ειναι σε καποια φαση σε πολυ τραγικη κατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις πριν κοιμηθεις την αλοιφη elocon(ειναι φθηνη)..εγω την εβαζα βραδυ και πρωι ημουν κομπλε..ομως δεν κανει να τη χρησιμοποιεις συνεχεια..αν παρεις το λιποζαν που σου ειπα και ενυδατωνεις συχνα δεν θα εχεις θεμα..

Α πάσο, προσπέρασα τα χάπια που έγραφε! Νόμιζα ότι μιλούσε απλά για ξηρότητα.

Παράθεση

νατ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νατ
H νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H νατ έγραψε στις 00:35, 13-02-13:

αχ εχω ενα προβλημα με τις γοβες.. δεν φορουσα και αποφσισα να βαλω και οποια γοβα και να βαλω οταν παω να περπατησω μου "φευγει" η φτερνα δηλαδη σηκωνεται το ποδι απο το παπουτσι(ξεκολαει αν μπορω να πω) .. εχω δοκιμασει να βαλω μικροτερα νουμερα απο αυτο που φοραω αλλα ακομα και τοτε και οταν με στενευουν μπροστα συμβαινει το ιδιο...και να πω οτι εχω κανενα λεπτο ποδι δεν εχω το αντιθετο εχω αρκετα παραπανω κιλα... ξερετε αν μπορω να κανω κατι για να μην συμβαινει αυτο??

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 00:37, 13-02-13:

Θέμα μεγέθους είναι και φόρμας του παπουτσιού. Υπάρχουν στο εμπόριο κάποια σαν μαξιλαράκια που κολλάνε στον πάτο του παπουτσιού για να εφαρμόζει καλά το πόδι. Δεν είμαι σίγουρη για τη μάρκα, αλλά τα έχω δει στο χόντος.

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 658 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 00:48, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Miss Daisy
αχ εχω ενα προβλημα με τις γοβες.. δεν φορουσα και αποφσισα να βαλω και οποια γοβα και να βαλω οταν παω να περπατησω μου "φευγει" η φτερνα δηλαδη σηκωνεται το ποδι απο το παπουτσι(ξεκολαει αν μπορω να πω) .. εχω δοκιμασει να βαλω μικροτερα νουμερα απο αυτο που φοραω αλλα ακομα και τοτε και οταν με στενευουν μπροστα συμβαινει το ιδιο...και να πω οτι εχω κανενα λεπτο ποδι δεν εχω το αντιθετο εχω αρκετα παραπανω κιλα... ξερετε αν μπορω να κανω κατι για να μην συμβαινει αυτο??

ναι
να μη φοράς γόβες

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 02:51, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Miss Daisy
φορα μποτακια το χειμωνα και πεδιλα που "αγκαλιαζουν" το ποδι το καλοκαιρι

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:50, 13-02-13:

Αν βάλεις πάτο?

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 11:43, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση όλων σας!
Μου είχε γράψει στην αρχή ένα της frezyderm το οποίο ήταν απλά τραγικό.
Γενικά από παλαιότερα είχα πάρα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα χείλη, και το συγκεκριμένο lip balm απλά με κατέστρεψε.
Τα χάπια που παίρνω λέγονται A-Cnotren και η δερματολόγος μου είπε ότι η δόση είναι ανάλογη με τα κιλά, πχ 60 κιλά--> χάπια 60 mg.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 12:52, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση όλων σας!
Μου είχε γράψει στην αρχή ένα της frezyderm το οποίο ήταν απλά τραγικό.
Γενικά από παλαιότερα είχα πάρα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα χείλη, και το συγκεκριμένο lip balm απλά με κατέστρεψε.
Τα χάπια που παίρνω λέγονται A-Cnotren και η δερματολόγος μου είπε ότι η δόση είναι ανάλογη με τα κιλά, πχ 60 κιλά--> χάπια 60 mg.
τι εννοεις απλα τραγικο? γιατι και αυτο που σου λεω εγω ειναι λιγο περιεργο στην υφη αλλα μετα το συνηθιζεις..παντως αν δεν παρεις καποιο απο αυτα θα εχεις προβλημα..τα χειλη με τα απλα δεν ενυδατωνονται οπως πρεπει..δοκιμασε και αυτο που σου ειπα και βλεπεις..
ειναι και αναλογα τα κιλα και αναλογα το προβλημα..πχ μια φιλη μου γυρω στα 65 κιλα πηρε μεχρι 100mg εγω 50 κιλα πηρα μεχρι 60 γιατι δεν ειχα παρα πολυ μεγαλο προβλημα..εσυ ξεκινησες κατευθειαν με 60? εγω με 20 μετα με 40 και μετα με 60 και αναλογα μειωσα μεχρι που τελειωσε η θεραπεια..

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 14:18, 13-02-13:

Λοιπόν, χρειάζομαι τη βοήθειά σας: πήγα χθες για καθαρισμό απ'την ψαλίδα, επειδή τα μαλλιά μου είχαν φτάσει σχεδόν μέχρι την μέση κι είχε αρχίσει να χαλάει η μπούκλα κάτω. Η κομμώτρια μου είπε πως έχω λεπτή τρίχα και μου πρότεινε να βάζω μετάξι ή σιλικόνη μετά το μπάνιο, πριν τα χτενίσω, για να μην κόβεται η τρίχα στους κόμπους (ή τις τζίβες ) που δημιουργούνται.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία; Βαραίνει το μαλλί; Ενδέχεται να χαλάσει η μπούκλα; Έχετε κανένα προϊόν υπόψη; Αυτά τα λίγα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 14:35, 13-02-13:

Κοίτα, εγώ έβαζα σιλικόνη για να μη καταστρέφεται το μαλλί μου από τη θερμότητα και να μην έχω ψαλίδα (ήμουν παλιά όλη μέρα με τη μασιά στο χέρι!) μετά το μπάνιο.
Για τη ψαλίδα ξέρω ότι βοηθάει, τώρα για το αν χαλάσει η μπούκλα σου δε το γνωρίζω αλλά δε νομίζω, εκτός και αν αρχίσεις να χρησιμοποιείς μάσκες όταν κάνεις μπάνιο.
Εμένα η μαμά μου που έχει πολύ μπούκλα (μη φανταστείς μπουκλάκια, απλή μπούκλα, αλλά "στητή") όταν μπαίνει για μπάνιο λούζει μαλλιά και μετά απλώνει μάσκα, την αφήνει στο μαλλί μέχρι να τελειώσει το μπάνιο της και μετά με νεράκι καθώς τα ξεπλένει τα χτενίζει και έτσι δεν έχει θέμα μετά.

Τώρα που είπες κόμπους σαν τζίβες θυμήθηκα στο δημοτικό που είχαμε λυσσάξει όλα τα κοριτσάκια με εκείνη τη μαλακία δε θυμάμαι πως λεγόταν, θυμάμαι μόνο την διαφήμιση "ΚΆΘΕ ΠΡΩΊ ΜΑΖΊ ΜΕ ΕΜΈΝΑ ΞΥΠΝΆΕΙ ΚΑΙ Η ΖΟΎΓΚΛΑ, ΔΗΛΑΔΉ ΤΑ ΜΑΛΛΙΆ ΜΟΥ!", και είχαν ένα υγρό και καλά να σε βοηθάει να τα χτενίσεις και στη τελική το έβαζες στο μαλλί και κολλούσε σαν αηδία και μετά από ώρα σαν να είχες να κάνεις μπάνιο κανά μήνα, μέσα στη λίγδα το μαλλί...
ωραία χρόνια..

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:04, 13-02-13:

Η σιλικόνη όντως προστατεύει πολύ από την ψαλίδα.
Από μετάξι έχω δοκιμάσει το μετάξι της Sunsilk. Για μένα, που χω λεπτή τρίχα ήταν πάαααααααρα πολύ βαρύ. Το πήρε ο αρραβωνιαστικός που έχει μακριά μαλλά αλλα με χοντρή τρίχα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 15:54, 13-02-13:

Το morrocanoil είναι πολύ καλό για λεπτή τρίχα και το orofluido elixir
Γενικά το argan oil είναι θαύμα για την ψαλίδα. Το προτιμώ αντί της σιλικόνης, γενικά όλα τα σιλικονοειδή δεν τα πάνε καλά με τις μπούκλες.

Μου φάνηκαν και τα δύο ίδια.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 16:19, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Λοιπόν, χρειάζομαι τη βοήθειά σας: πήγα χθες για καθαρισμό απ'την ψαλίδα, επειδή τα μαλλιά μου είχαν φτάσει σχεδόν μέχρι την μέση κι είχε αρχίσει να χαλάει η μπούκλα κάτω. Η κομμώτρια μου είπε πως έχω λεπτή τρίχα και μου πρότεινε να βάζω μετάξι ή σιλικόνη μετά το μπάνιο, πριν τα χτενίσω, για να μην κόβεται η τρίχα στους κόμπους (ή τις τζίβες ) που δημιουργούνται.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία; Βαραίνει το μαλλί; Ενδέχεται να χαλάσει η μπούκλα; Έχετε κανένα προϊόν υπόψη; Αυτά τα λίγα.
λοιπον , με το μεταξι δε χρειαζονται καν χτενισμα και χωρις χτενισμα φημες λενε οτι μακραινουν και πιο γρηγορα .
επισης εχω ακουσει οτι καλο θα ηταν να τα στεγνωνεις πρωτα και απο πανω να βαζεις το μεταξι γιατι μεσα απο τη θερμοτητα το τραβαει καλυτερα η τριχα.
θα δεις διαφορα και απο την πρωτη μερα
το μεταξι δεν μου τα λαδωνει , η σιλικονη που εβαζα παλια τα λαδωνε
οποτε μπορεις να βαζεις αν τα ισιωνεις λιγη σιλικονη στις ακρες ισα ισα για την ψαλιδα!
(μεταξι της biosilk χρησιμοποιω και κανει και για το δερμα )

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 16:38, 13-02-13:

Μιας και λέτε για μαλλιά, να σας πω πως άκουσα πρόσφατα από κάποια κομμώτρια σε μια εκπομπή πως ΔΕΝ πρέπει να χτενίζουμε τα μαλλιά μας αμέσως μετά το μπάνιο γιατί σπάνε οι τρίχες μιας είναι πολύ ευαίσθητες εκείνη τη στιγμή. Καλύτερα να τα βουρτσίζουμε στεγνά(εδώ γελάω η σγουρομάλλα, γιατί αν τα χτενίσω εγώ στεγνά τότε έρχεται στο μυαλό μου μια εικόνα με ένα πρόσωπο που ελάχιστα φαίνεται και μια χαλασμένη αφρο περούκα πάνω στο κεφάλι του :p) ή κατά τη διάρκεια του λουσίματος με τις σαπουνάδες.

Το γράφω ενημερωτικά για εσάς, αλλά εγώ θα εξακολουθήσω να κάνω το κλασσικό λάθος χτένισμα μετά το μπάνιο :p

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:40, 13-02-13:

Κι εγώ θα συνεχίσω τον λανθασμένο τρόπο, γιατί αλλιώς θα μαι σαν τη τρελή λουλού

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 16:44, 13-02-13:

Επίσης, σταματήστε να πειράζετε με τα χέρια σας κάθε λίγο και λιγάκι τα μαλλιά σας γιατί δημιουργείται ψαλίδα!
Έχω παρατηρήσει πως είναι μια κίνηση αμηχανίας η παραπάνω, αλλά δε νομίζω πως είναι κάτι μη πραγματοποιήσιμο.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:57, 13-02-13:

Εγώ πάντως που έχω σγουρά μαλλιά, δεν βάζω ούτε μετάξι, ούτε σιλικόνη γιατί μου κάθονται βαριά/περίεργα, βάζω μόνο γαλάκτωμα που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Και τα χτενίζω μόλις βγω από το μπάνιο

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:40, 13-02-13:

Αν κατάλαβα καλά είσαι σγουρομάλλα όπως και΄γω. Καλά σου το΄πε η κομμώτρια και΄γω σιλικόνη βάζω για να δώσει σχήμα και να μην έχω το φαινόμενο "θάμνος". Άσε που σε βοηθάει και στο χτένισμα μετά το μπάνιο που αν έχεις μπόλικο μαλλί πασχίζεις μέχρι να το ξεμπερδέψεις (και ας έχεις βάλει μαλακτική). Δε τα βαραίνει ίσα-ίσα δίνει ωραίο σχήμα και αποφεύγεις τους πολλούς κόμπους ...(Μη φανταστείς τρομερά αποτελέσματα,αλλά μια διαφορά τη βλέπεις) Εγώ βάζω και λίγο αφρό.Ερώτηση προς όλες: ας μου πει κάποια μερικά πράγματα για τα χρωμοσαμπουάν

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:59, 13-02-13:

Τα χρωμοσαμπουάν δεν βλάπτουν τα μαλλιά απ' όσο ξέρω, ειδικά αν είναι χωρίς αμμωνία. Το αρνητικό τους είναι πως δεν μπορείς να κάνεις έντονες αλλαγές χρώματος με αυτά και επίσης δεν κρατάει πολύ η όποια αλλαγή. Θα προτιμούσα αντί για χρωμοσαμπουάν, αν θέλεις κάτι διακριτικό, να κάνεις μερικές ανταύγειες, οι οποίες και κρατάνε περισσότερο και φαίνεται το αποτέλεσμα πιο φυσικό και επί της ουσίας η βαφή έχει μικρή επαφή με το κεφάλι σου. Από την άλλη, αν απλά θες να κάνεις ένα πείραμα, το χρωμοσαμπουάν είναι μια καλή, γρήγορη, οικονομική και απλή λύση και μάλλον ενδείκνυται για την ηλικία σου

ΥΓ: Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως οι βαφές πάντα επηρεάζουν την ποιότητα της τρίχας, ακόμα κι αν είναι ένα απλό χρωμοσαμπουάν, ενώ σίγουρα χαλάνε ως ένα βαθμό και το σγουρό των μαλλιών (το ισιώνουν). Ειδικά αν μιλάμε για βαφή, αν θες τα μαλλιά σου να μείνουν σγουρά, προτείνω λάδι με μάσκα πριν από κάθε λούσιμο για μισή ώρα τουλάχιστον (αρνητικό στο τελευταίο: αν έχεις βαφή που ξεβάφει εύκολα, πχ κόκκινο ή μαύρο, την κλαις. Με λίγα λόγια, καλύτερα άσε τα πειράματα για πιο μετά, έχεις πολλάαααααααα χρόνια για βαφές και καλύτερα όσο μπορείς να το αποφύγεις γιατί είναι μπλέξιμο, θες, δεν θες)

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:51, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Τα χρωμοσαμπουάν δεν βλάπτουν τα μαλλιά απ' όσο ξέρω, ειδικά αν είναι χωρίς αμμωνία. Το αρνητικό τους είναι πως δεν μπορείς να κάνεις έντονες αλλαγές χρώματος με αυτά και επίσης δεν κρατάει πολύ η όποια αλλαγή. Θα προτιμούσα αντί για χρωμοσαμπουάν, αν θέλεις κάτι διακριτικό, να κάνεις μερικές ανταύγειες, οι οποίες και κρατάνε περισσότερο και φαίνεται το αποτέλεσμα πιο φυσικό και επί της ουσίας η βαφή έχει μικρή επαφή με το κεφάλι σου. Από την άλλη, αν απλά θες να κάνεις ένα πείραμα, το χρωμοσαμπουάν είναι μια καλή, γρήγορη, οικονομική και απλή λύση και μάλλον ενδείκνυται για την ηλικία σου

ΥΓ: Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως οι βαφές πάντα επηρεάζουν την ποιότητα της τρίχας, ακόμα κι αν είναι ένα απλό χρωμοσαμπουάν, ενώ σίγουρα χαλάνε ως ένα βαθμό και το σγουρό των μαλλιών (το ισιώνουν). Ειδικά αν μιλάμε για βαφή, αν θες τα μαλλιά σου να μείνουν σγουρά, προτείνω λάδι με μάσκα πριν από κάθε λούσιμο για μισή ώρα τουλάχιστον (αρνητικό στο τελευταίο: αν έχεις βαφή που ξεβάφει εύκολα, πχ κόκκινο ή μαύρο, την κλαις. Με λίγα λόγια, καλύτερα άσε τα πειράματα για πιο μετά, έχεις πολλάαααααααα χρόνια για βαφές και καλύτερα όσο μπορείς να το αποφύγεις γιατί είναι μπλέξιμο, θες, δεν θες[/SPOILER]
Το ξέρω την επιλογή χρωμοσαμπουάν τη σκέφτομαι από το περασμένο καλοκαίρι απλώς επειδή σύμφωνα με τις γνώμες όλων όσων έχω ρωτήσει έχει ένα σπάνιο (που δύσκολα το πετυχαίνεις με βαφή)φυσικό χρώμα δεν τα πειράζω ακόμα.. Σε τι χρώματα βγαίνουν τα χρωμοσαμπουάν;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 00:33, 14-02-13:

Κοίτα, εγώ έβαζα σιλικόνη για να μη καταστρέφεται το μαλλί μου από τη θερμότητα και να μην έχω ψαλίδα (ήμουν παλιά όλη μέρα με τη μασιά στο χέρι!) μετά το μπάνιο.
Για τη ψαλίδα ξέρω ότι βοηθάει, τώρα για το αν χαλάσει η μπούκλα σου δε το γνωρίζω αλλά δε νομίζω, εκτός και αν αρχίσεις να χρησιμοποιείς μάσκες όταν κάνεις μπάνιο.
Εμένα η μαμά μου που έχει πολύ μπούκλα (μη φανταστείς μπουκλάκια, απλή μπούκλα, αλλά "στητή") όταν μπαίνει για μπάνιο λούζει μαλλιά και μετά απλώνει μάσκα, την αφήνει στο μαλλί μέχρι να τελειώσει το μπάνιο της και μετά με νεράκι καθώς τα ξεπλένει τα χτενίζει και έτσι δεν έχει θέμα μετά.
Εγώ βάζω μάσκα 2 φορές τον μήνα και conditionner σχεδόν μετά από κάθε λούσιμο (και ξεπλένω/χτενίζω). Απλώς ειδικά τελευταία που ήταν πολύ μαλλί και μακρύ μαλλί, ε και ήταν κι η εξεταστική στη μέση, πού χρόνος να ξεμπλέξεις κάθε κόμπο.

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Από μετάξι έχω δοκιμάσει το μετάξι της Sunsilk. Για μένα, που χω λεπτή τρίχα ήταν πάαααααααρα πολύ βαρύ. Το πήρε ο αρραβωνιαστικός που έχει μακριά μαλλά αλλα με χοντρή τρίχα.
Ωραία, οπότε απορρίπτεται το συγκεκριμένο, ευχαριστώ. (Ούτε γω μπορώ πολλά-πολλά στα μαλλιά μου, με βαραίνουν)

Το morrocanoil είναι πολύ καλό για λεπτή τρίχα και το orofluido elixir
Γενικά το argan oil είναι θαύμα για την ψαλίδα. Το προτιμώ αντί της σιλικόνης, γενικά όλα τα σιλικονοειδή δεν τα πάνε καλά με τις μπούκλες.
Οπότε θα ψάξω για μετάξι κυρίως και όχι σιλικόνη, όμορφα. Πόσο καιρό σου κρατάει η συσκευασία; Επειδή είναι ακριβούτσικα.

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
λοιπον , με το μεταξι δε χρειαζονται καν χτενισμα και χωρις χτενισμα φημες λενε οτι μακραινουν και πιο γρηγορα .
επισης εχω ακουσει οτι καλο θα ηταν να τα στεγνωνεις πρωτα και απο πανω να βαζεις το μεταξι γιατι μεσα απο τη θερμοτητα το τραβαει καλυτερα η τριχα.
θα δεις διαφορα και απο την πρωτη μερα
το μεταξι δεν μου τα λαδωνει , η σιλικονη που εβαζα παλια τα λαδωνε
οποτε μπορεις να βαζεις αν τα ισιωνεις λιγη σιλικονη στις ακρες ισα ισα για την ψαλιδα!
(μεταξι της biosilk χρησιμοποιω και κανει και για το δερμα )
Άλλη μία εμπειρία υπέρ του μεταξιού λοιπόν, ωραία! Θα το τσεκάρω και αυτό!

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ
[...]Καλύτερα να τα βουρτσίζουμε στεγνά(εδώ γελάω η σγουρομάλλα, γιατί αν τα χτενίσω εγώ στεγνά τότε έρχεται στο μυαλό μου μια εικόνα με ένα πρόσωπο που ελάχιστα φαίνεται και μια χαλασμένη αφρο περούκα πάνω στο κεφάλι του :p) ή κατά τη διάρκεια του λουσίματος με τις σαπουνάδες.
Καλά, αυτό δεν παίζει, το αποτέλεσμα θα είναι για κλάματα!

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Εγώ πάντως που έχω σγουρά μαλλιά, δεν βάζω ούτε μετάξι, ούτε σιλικόνη γιατί μου κάθονται βαριά/περίεργα, βάζω μόνο γαλάκτωμα που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Και τα χτενίζω μόλις βγω από το μπάνιο
Μωρέ κι εγώ τίποτα δεν έβαζα μέχρι τώρα, μόνο conditionner και μάσκα μια στο τόσο, αλλά απ'τη μία το νερό στο νησί που είναι το χάλι του το μαύρο, απ'την άλλη το πιστολάκι, γιατί δεν μ'αρέσει η τόσο έντονη μπούκλα που κάνουν όταν στεγνώνουν φυσικά, ήρθε κι η λεπτή τρίχα, κι έδεσε το γλυκό. Δεν γίνεται να τα κουρεύω ανά 2 μήνες, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω.

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Αν κατάλαβα καλά είσαι σγουρομάλλα όπως και΄γω. Καλά σου το΄πε η κομμώτρια και΄γω σιλικόνη βάζω για να δώσει σχήμα και να μην έχω το φαινόμενο "θάμνος". Άσε που σε βοηθάει και στο χτένισμα μετά το μπάνιο που αν έχεις μπόλικο μαλλί πασχίζεις μέχρι να το ξεμπερδέψεις (και ας έχεις βάλει μαλακτική). Δε τα βαραίνει ίσα-ίσα δίνει ωραίο σχήμα και αποφεύγεις τους πολλούς κόμπους ...(Μη φανταστείς τρομερά αποτελέσματα,αλλά μια διαφορά τη βλέπεις) Εγώ βάζω και λίγο αφρό.Ερώτηση προς όλες: ας μου πει κάποια μερικά πράγματα για τα χρωμοσαμπουάν
Μία υπέρ της σιλικόνης λοιπόν! Γενικά είναι καλοσχηματισμένες οι μπούκλες και με λίγο αφρό γίνονται τζετ, οπότε ψάχνω κάτι για να τα δυναμώσει κυρίως. Θα δοκιμάσω πρώτα το μετάξι και βλέπουμε!

Σας ευχαριστώ όλες ε!

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 00:42, 14-02-13:

Α, ενδιαφερον αυτο !

Δηλαδη το μεταξι και η σιλικονη προστατευουν τα μαλλια απο την ψαλιδα ;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:47, 14-02-13:

Το ξέρω την επιλογή χρωμοσαμπουάν τη σκέφτομαι από το περασμένο καλοκαίρι απλώς επειδή σύμφωνα με τις γνώμες όλων όσων έχω ρωτήσει έχει ένα σπάνιο (που δύσκολα το πετυχαίνεις με βαφή)φυσικό χρώμα δεν τα πειράζω ακόμα.. Σε τι χρώματα βγαίνουν τα χρωμοσαμπουάν;
Αυτό δεν το ξέρω, πήγαινε σε ένα κατάστημα με καλλυντικά τύπου Χόντος και δες..

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 17:20, 14-02-13:

Εγώ βάζω μάσκα 2 φορές τον μήνα και conditionner σχεδόν μετά από κάθε λούσιμο (και ξεπλένω/χτενίζω). Απλώς ειδικά τελευταία που ήταν πολύ μαλλί και μακρύ μαλλί, ε και ήταν κι η εξεταστική στη μέση, πού χρόνος να ξεμπλέξεις κάθε κόμπο.
Ωραία, οπότε απορρίπτεται το συγκεκριμένο, ευχαριστώ. (Ούτε γω μπορώ πολλά-πολλά στα μαλλιά μου, με βαραίνουν)
Οπότε θα ψάξω για μετάξι κυρίως και όχι σιλικόνη, όμορφα. Πόσο καιρό σου κρατάει η συσκευασία; Επειδή είναι ακριβούτσικα.
Άλλη μία εμπειρία υπέρ του μεταξιού λοιπόν, ωραία! Θα το τσεκάρω και αυτό!
Καλά, αυτό δεν παίζει, το αποτέλεσμα θα είναι για κλάματα!
Μωρέ κι εγώ τίποτα δεν έβαζα μέχρι τώρα, μόνο conditionner και μάσκα μια στο τόσο, αλλά απ'τη μία το νερό στο νησί που είναι το χάλι του το μαύρο, απ'την άλλη το πιστολάκι, γιατί δεν μ'αρέσει η τόσο έντονη μπούκλα που κάνουν όταν στεγνώνουν φυσικά, ήρθε κι η λεπτή τρίχα, κι έδεσε το γλυκό. Δεν γίνεται να τα κουρεύω ανά 2 μήνες, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω.

Μία υπέρ της σιλικόνης λοιπόν! Γενικά είναι καλοσχηματισμένες οι μπούκλες και με λίγο αφρό γίνονται τζετ, οπότε ψάχνω κάτι για να τα δυναμώσει κυρίως. Θα δοκιμάσω πρώτα το μετάξι και βλέπουμε!

Σας ευχαριστώ όλες ε!
Κάπου στον ένα χρόνο, με συχνή χρήση. Δε χρειάζεται να βάλεις πολύ, μιλάμε για ποσότητα όσο το μισό νύχι του χεριού

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 18:45, 14-02-13:

Τόσα χρόνια νόμιζα πως το θέμα είχε σχέση με την διακόσμηση σαλονιών...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 19:47, 14-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Τόσα χρόνια νόμιζα πως το θέμα είχε σχέση με την διακόσμηση σαλονιών...
Fail dude!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 20:06, 14-02-13:

Κάπου στον ένα χρόνο, με συχνή χρήση. Δε χρειάζεται να βάλεις πολύ, μιλάμε για ποσότητα όσο το μισό νύχι του χεριού
Α, κομπλέ, σ'ευχαριστώ!

Μια τελευταία (άκρως βλακώδης) απορία: μπορεί να κάνει κακό στο δέρμα μου η χρήση κρέμας ματιών με αντιρυτιδική δράση;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 22:57, 14-02-13:

Α, κομπλέ, σ'ευχαριστώ!

Μια τελευταία (άκρως βλακώδης) απορία: μπορεί να κάνει κακό στο δέρμα μου η χρήση κρέμας ματιών με αντιρυτιδική δράση;
Όχι, και εγώ έχει τύχει να βάλω αντιρυτιδική κρέμα Απλά υποτίθεται λένε να φοράμε κρέμες σωστές για την ηλικία, γιατί πχ στα 20 δεν έχεις ρυτίδες, οπότε αν χρησιμοποιείς κάποια βαριά κρέμα, το δέρμα συνηθίζει και στα 45 θα χρειάζεσαι κρέμα που θα φορούσες στα 55.

Δεν το πιστεύω γενικά, αφού δεν πιστεύω επίσης ότι οι κρέμες για την αντιγήρανση κάνουν κάτι. Τα λεφτάκια παίρνουν και μας πουλάνε καλό παραμύθι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 14:16, 15-02-13:

Ναι και εγώ το πιστευω αυτό για τα χρήματα....
Ότι και να κάνουμε κάποια στιγμή όσο είναι να "σπάσουμε" αυτό θα γίνει!!
Αμα θέλεις για να είσαι φρέσκια στο πρόσωπο βάζε παγακι τα πρωινα που ξυπνάς , κάνε μια απολέπιση(εφοσον δεν υπάρχει δερματικό πρόβλημα) 1 φορά την εβδομάδα, κάνε και μια μασκούλα και θα είσαι μια χαρά!!
Εγώ σου προτείνω βάζε μόνο κρέμα ενυδατική σαν βάση όταν θέλεις να βαφτείς ...

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 17:49, 16-02-13:

Έχουμε και στη Θεσσαλονίκη(είδα άνοιξε και Τσιμισκή μαγαζί) κτ πολύ καλά μαγαζιά, που χημικοί σου βλέπουν τον τύπο του δέρματός σου και σου δίνουν ακριβώς την ενυδατική( και ό,τι άλλη κρέμα)που χρειάζεσαι σε πάρα πολύ καλή τιμή, αφού σου την φτιάξουν κιόλας....πχ εγώ την πήρα 14 νομίζω ευρώ
Και το τέλειο(τουλάχιστον εμένα μου άρεσε)είναι ότι γράφει από πίσω αυτές τις παράξενες χημικές ενώσεις με τις 3-4 λέξεις(δεσοξυριβονουκλεΙκό οξύ πχ αν και δεν νομίζω οι κρέμες να έχουν κάτι τέτοιο)που δύσκολα τις βλέπεις να αναγράφονται σε άλλες πανάκριβες και "μάρκες" κρέμες.....
Τώρα για το αν αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν και σε άλλες πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης, νομίζω όχι...

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 18:02, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Έχουμε και στη Θεσσαλονίκη(είδα άνοιξε και Τσιμισκή μαγαζί) κτ πολύ καλά μαγαζιά, που χημικοί σου βλέπουν τον τύπο του δέρματός σου και σου δίνουν ακριβώς την ενυδατική( και ό,τι άλλη κρέμα)που χρειάζεσαι σε πάρα πολύ καλή τιμή, αφού σου την φτιάξουν κιόλας....πχ εγώ την πήρα 14 νομίζω ευρώ
Και το τέλειο(τουλάχιστον εμένα μου άρεσε)είναι ότι γράφει από πίσω αυτές τις παράξενες χημικές ενώσεις με τις 3-4 λέξεις(δεσοξυριβονουκλεΙκό οξύ πχ αν και δεν νομίζω οι κρέμες να έχουν κάτι τέτοιο)που δύσκολα τις βλέπεις να αναγράφονται σε άλλες πανάκριβες και "μάρκες" κρέμες.....
Τώρα για το αν αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν και σε άλλες πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης, νομίζω όχι...
καλη φαση αν κανουν οντως αυτη τη δουλεια..
πολλες φορες εχω παρει οτι να ναι

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 18:07, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
καλη φαση αν κανουν οντως αυτη τη δουλεια..
πολλες φορες εχω παρει οτι να ναι
Aκριβώς. Και πολλές φορές κάτι τέτοια είναι μόνο για να προωθούνε συγκεκριμένα προιόντα.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 18:45, 16-02-13:

όχι αυτά είναι πολύ καλά , αλλά τώρα δεν μπορώ να πω το όνομα, μην κάνω και διαφήμιση....

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:55, 16-02-13:

Αναφορικά με τις προηγούμενες σελίδες του θέματος που ειπώθηκε κάτι για σιλικόνη και μετάξι. Θέλω κάτι για σγουρά μαλλιά που να κάνει καλοσχηματισμένες μπούκλες και να μην τα φουντώνει. Το μετάξι θα κάνει καλύτερη δουλειά από τη σιλικόνη; Αν,ναι; Ποιο προτείνετε; Ευχαριστώ

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 19:33, 16-02-13:

Αναφορικά με τις προηγούμενες σελίδες του θέματος που ειπώθηκε κάτι για σιλικόνη και μετάξι. Θέλω κάτι για σγουρά μαλλιά που να κάνει καλοσχηματισμένες μπούκλες και να μην τα φουντώνει. Το μετάξι θα κάνει καλύτερη δουλειά από τη σιλικόνη; Αν,ναι; Ποιο προτείνετε; Ευχαριστώ
Εγώ με το σαμπουάν-κοντίσιονερ για μπούκλες της παντεν (το ροζ) είχα δει διαφορά, βέβαια είναι ακριβούτσικο..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:55, 16-02-13:

Έχει δοκιμάσει καμία σας το huile prodigieuse της Nuxe;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    BLUE SEA

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους