Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 20:29, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Έχει δοκιμάσει καμία σας το huile prodigieuse της Nuxe;;
Είναι όντως πολύ πολυτελές και ωραίο, αλλά δεν είναι τόσο καλό όσο πχ το argan oil για την τιμή του. Βέβαια κάνει και για μαλλιά και για το σώμα, αλλά μου φάνηκε πολύ ακριβό για αυτό που κάνει. Τα μαλλιά τα κάνει λαμπερά αλλά δε δίνει βαθιά ενυδάτωση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:53, 16-02-13:

Α καλώς, επιβεβαιώνεις αυτό που κι εγώ σκέφτομαι κάθε φορά που πάω να το δοκιμάσω και τελικά δεν το αγοράζω...
Το argan oil πού το παίρνεις και τι το κάνεις; Εγώ χρησιμοποιώ για μάσκες ή κρέμες λάδι αμύγδαλου ή αβοκάντο, ή και στο τσακίρ κέφι ελαιόλαδο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 20:58, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Α καλώς, επιβεβαιώνεις αυτό που κι εγώ σκέφτομαι κάθε φορά που πάω να το δοκιμάσω και τελικά δεν το αγοράζω...
Το argan oil πού το παίρνεις και τι το κάνεις; Εγώ χρησιμοποιώ για μάσκες ή κρέμες λάδι αμύγδαλου ή αβοκάντο, ή και στο τσακίρ κέφι ελαιόλαδο
Το argan oil κάνει για τα πάντα και απορροφάται πιο γρήγορα. Αυτό παίρνω. Απλά για τα μαλλιά παίρνω ειδικά το morrocanoil που είναι στην ουσία ένα μίγμα ελαίων. Αλλά για λάδι σώματος είναι τοπ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:37, 16-02-13:

Τέλεια, θα τα δοκιμάσω, ευχαριστώ!!!!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:10, 18-02-13:

Εγώ έχω κολλήσει με το Elixir Ultime της Kerastage.
Το κλασσικό όμως, όχι αυτά που βγήκαν μετά.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:31, 18-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Εγώ με το σαμπουάν-κοντίσιονερ για μπούκλες της παντεν (το ροζ) είχα δει διαφορά, βέβαια είναι ακριβούτσικο..
Προσωπικά με την Pantene είμαστε χρόνια σε διάσταση. Μου βαραίνει τα μαλλιά. Μόνο conditioner της Pantene χρησιμοποιώ και αυτό σπάνια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _fairygirl_ : 18-02-13 στις 15:31. Αιτία: καλύτερη διατύπωση
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:22, 19-02-13:

Δεν μου αρέσει ούτε εμένα το Pantene. Παιδιά καθόλου. Έχω και λιπαρά μαλλιά στη ρίζα και τα βαραίνει άπειρα.
Γενικά αποφεύγω να αγοράζω μάρκες supermarket,είναι πραγματικά τζάμπα λεφτά. Δεν έχουν καλό αποτέλεσμα. =/
Παίρνω κυρίως φυτικά σαμπουάν. Αύριο θα πάρω και ένα της Apivita για λιπαρά μαλλιά με νερό δεντρολιβάνου.
Θα το δοκιμάσω και αν μου αρέσει,θα σας πώ.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:26, 19-02-13:

Εγώ πήρα ένα τζελ καθαρισμού για το πρόσωπο, για λιπαρό δέρμα.
Αυτό: http://www.apivita.com/hellas/face-c...idermides.html

Είναι τέλειο, αφήνει το πρόσωπο καθαρό, χωρίς ίχνος λιπαρότητας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:35, 19-02-13:

Gilda ευχαριστούμε,έψαχνα για κάτι τέτοιο! ^^
Πλάκα - πλάκα η Apivita έχει καλής ποιότητας πράγματα. Καλύτερης από του Korre πιστεύω.
Κάνει και κάποιες προσφορές αν ψάξετε σε on line φαρμακεία. π.χ. έχω δεί μέχρι και -30% σε μερικά προιόντα.
Και ένα δειγματάκι κρέμας που είχα δοκιμάσει ήταν εξαιρετικό..
Eπίσης ένα αφρόλουτρο του αγοριού μου μύριζε τέλεια - δεν έχω ξαναμυρίσει τόσο τέλειο αφροντούς,πολύ σεξουάλε. -
Απλά μην κάνετε το λάθος και πάρετε άρωμα από Apivita.
Είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή για τα ml τους..
Και επίσης η μυρωδιά της βανίλιας που πήρα,δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα..

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:41, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Gilda ευχαριστούμε,έψαχνα για κάτι τέτοιο! ^^
Πλάκα - πλάκα η Apivita έχει καλής ποιότητας πράγματα. Καλύτερης από του Korre πιστεύω.
Κάνει και κάποιες προσφορές αν ψάξετε σε on line φαρμακεία. π.χ. έχω δεί μέχρι και -30% σε μερικά προιόντα.
Και ένα δειγματάκι κρέμας που είχα δοκιμάσει ήταν εξαιρετικό..
Eπίσης ένα αφρόλουτρο του αγοριού μου μύριζε τέλεια - δεν έχω ξαναμυρίσει τόσο τέλειο αφροντούς,πολύ σεξουάλε. -
Δοκίμασέ το να μου πεις. Είναι φοβερό. Αφήνει το δέρμα τελείως χωρίς λιπαρότητα, με μια λάμψη.
Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερα απ του Κορρέ.

Καλή η πληροφορία για το άρωμα, δεν το ξερα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:16, 19-02-13:

Αν θες άρωμα είχα δοκιμάσει το καλοκαίρι (σε δειγματάκι) αυτό του Κορρέ.
Δεν είναι αυτά τα γλυκανάλατα που δεν μπορώ έχει ωραίο και διακριτικό άρωμα.
Υ.Γ.: Σε κανονικό δε το΄χω πάρει διότι έχω κολλήσει με'να άλλο.. Αλλά όλο και κανένα δειγματάκι θα πέσει στα χέρια μου

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:18, 19-02-13:

Κορίτσια αυτά τα αρώματα, του Κορρέ και της Apivita, κρατάνε? Ή μόλις εξατμιστούν φεύγει και η μυρωδιά? Έχουν διάρκεια?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:19, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Κορίτσια αυτά τα αρώματα, του Κορρέ και της Apivita, κρατάνε? Ή μόλις εξατμιστούν φεύγει και η μυρωδιά? Έχουν διάρκεια?
Αυτό που πρότεινα μένει. By the way εσύ που πιθανόν να ξέρεις πες μου τι προτείνεις για μετάξι σε σταγόνες

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:26, 19-02-13:

Κοίτα, εγώ είχα πάρει αυτό http://www.farouk.com/BioSilk/Wet-Li...apy%C2%AE.aspx
αλλά στα δικά μου μαλλιά ήταν πολύ βαρύ. Να καταλάβεις ενώ έδωσα 50€ (πήρα το πιο μεγάλο μέγεθος), δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 5 φορές. Τώρα το χαίρεται ο αρραβωνιαστικός μου, που χει πιο χοντρή τρίχα.
Μυρίζει όμως υπέροχα και αφήνει τα μαλλιά απαλά.
Απλά εγώ έχω λεπτή τρίχα και ήταν βαρύ.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 17:49, 19-02-13:

A! O korre έχει ωραία αρωματα! Εμενα ενα δειγματακι που είχα μου ειχε κρατησει! Η fresh line εχει πολυ ωραια αρωματα και αυτα κρατανε αρκετα! Απλα το βρηκα λιγο τσιμπημενο σε τιμη

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 18:43, 19-02-13:

Εγώ πήρα ένα τζελ καθαρισμού για το πρόσωπο, για λιπαρό δέρμα.
Αυτό: http://www.apivita.com/hellas/face-c...idermides.html

Είναι τέλειο, αφήνει το πρόσωπο καθαρό, χωρίς ίχνος λιπαρότητας.
+1

Το αγαπώ. Σε συνδυασμό με την αντίστοιχη λοσιόν καθαρισμού, είναι τα 2 προϊόντα που έχω λατρέψει όσο τίποτα. Στην Αθήνα το πρόσωπό μου γλιτώνει απ'τη λιπαρότητα μέχρι το βράδυ. Στο νησί βέβαια, με το νερό που έχουμε, άστα να πάνε. Σκέφτομαι να αγοράσω το Eau Thermale της Avène για να ξεπλένω τη μούρη μου, γιατί δεν την παλεύω.

Επίσης μια κρέμα ημέρας που δοκίμασα δειγματάκι και με άφησε (παραδόξως) πολύ ικανοποιημένη, είναι αυτή (korres). Δεν ξέρω γιατί λέει 25, είχα την αίσθηση πως κάνει 16Ε στα καταστήματα.

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 20:40, 19-02-13:

Κορίτσια, μιας και λέμε για τζελ καθαρισμού και τέτοια, αποφύγετε πάση θυσία τις λοσιόν καθαρισμού του κορρέ.
Τις είχα δοκιμάσει παλαιότερα, στην αρχή μου φαίνονταν καλές, στη συνέχεια όμως αποδείχτηκαν καταστροφικές για το λιπαρό μου δέρμα!
Το καλοκαίρι, παρεπιπτόντως, δοκίμασα αυτόν τον αφρό καθαρισμού και ήταν κάτι σαν θαύμα.
Αν και τραβάει λίγο μετά το πλύσιμο (οκ, αφρός είναι) το αποτέλεσμα είναι εμφανές από πολύ νωρίς και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλες.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 21:02, 19-02-13:

Δεν μου αρέσει ούτε εμένα το Pantene. Παιδιά καθόλου. Έχω και λιπαρά μαλλιά στη ρίζα και τα βαραίνει άπειρα.
Γενικά αποφεύγω να αγοράζω μάρκες supermarket,είναι πραγματικά τζάμπα λεφτά. Δεν έχουν καλό αποτέλεσμα. =/
Παίρνω κυρίως φυτικά σαμπουάν. Αύριο θα πάρω και ένα της Apivita για λιπαρά μαλλιά με νερό δεντρολιβάνου.
Θα το δοκιμάσω και αν μου αρέσει,θα σας πώ.
μιας και εχω κι εγω λιπαρα μαλλια μπορεις να μου προτεινεις και εμενα καποια σαμπουαν απο αυτα που χρησιμοποιεις και εισαι ευχαριστημενη χωρις να ειναι πανακριβα?

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 21:51, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
μιας και εχω κι εγω λιπαρα μαλλια μπορεις να μου προτεινεις και εμενα καποια σαμπουαν απο αυτα που χρησιμοποιεις και εισαι ευχαριστημενη χωρις να ειναι πανακριβα?
Αυτό που θα πάρω: http://www.pharmaboots.gr/index.php?...art&Itemid=162
Έχω ακούσει αρκετά καλά σχόλια,απλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για να σου πώ σίγουρα,
πάντως πιστεύω θα είναι καλό.

Επίσης έχω χρησιμοποιήσει αυτό,που ήταν καλούλι.

Είχα πάρει και ένα ακόμα της Apivita πιο παλιά αλλά για έναν περίεργο λόγο δεν το βρίσκω σε όλα τα φαρμακεία που πάω,αυτό εδώ. Ήταν πολύ καλό.

Eπίσης έχω χρησιμοποιήσει 2 -3 μπουκάλια από σαμπουάν που ήταν με tea tree oil και ήταν απλά εξαιρετικό!
Αλλά δυστυχώς το προιόν είναι από Αγγλία και τα μεταφορικά ακριβά για το τελευταίο.
Εγώ το είχα βρεί από ένα e shop,αλλά δυστυχώς δεν τα φέρνει πλέον.

Γενικά για τα λιπαρά μαλλιά να δίνεις βάση στα συστατικά του κάθε σαμπουάν.
Π.χ. tea tree oil,δεντρολίβανο κλπ,είναι εξαιρετικά.
Επίσης μην αμελείς να βάζεις μάσκα μαλλιών. Γιατί π.χ. πολλές λένε "α έχω λιπαρά μαλλιά,δεν βάζω μάσκα".
Εγώ πιστεύω πως χρειάζεται. Ενυδάτωση/ενδυνάμωση,πολύ σημαντικό.
Απλά να προσέχεις πολύ την ποσότητα και να βάζεις κυρίως στις άκρες. Αυτά.
Δές και αυτό το άρθρο. Είναι πολύ βοηθητικό.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 00:45, 20-02-13:

Να σας πω την αμαρτία μου τα χω πάρει όλα τα σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά, μια φορά διαφορά δεν είδα

Η μόνη τρομακτική διαφορά ήρθε όταν αποφάσισα να πλένω τα μαλλιά μου κάθε 3 μέρες (την τελευταία μέρα βάζω dry shampoo στις ρίζες που φαίνονται λιπαρές). Να κρατάτε τα μαλλιά σας όσο το δυνατόν περισσότερο χωρίς σαμπουάν, αφού μετά "λαδώνουν" που λέμε, πολύ πιο μετά. Στην αρχή θα είναι δύσκολο, ειδικά αν βάζετε σαμπουάν κάθε μέρα ή κάθε 2 μέρες, αλλά μετά από 2 βδομάδες τα μαλλιά συνηθίζουν. Πια την τρίτη μέρα υπάρχει λίγη λιπαρότητα στις ρίζες την οποία είχα την επόμενη μέρα από όταν λουζόμουν καθημερινά.

Όσο ξηραίνουμε το τριχωτό της κεφαλής τόσο πιο πολύ λιπαρότητα βγάζει το δέρμα για να καταπολεμήσει την ξηρότητα. Γι αυτό αντί να διαλέγω σαμπουάν με βάση το αν είναι ή όχι για λιπαρά μαλλιά, κοιτάω να αγοράζω το πιο ενυδατικό σαμπουάν.

Εδώ και 1 χρόνο χρησιμοποιώ της Klorane το σαμπουάν mango και δεν έχω λόγια.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 01:14, 20-02-13:

Αυτό που θα πάρω: http://www.pharmaboots.gr/index.php?...art&Itemid=162
Έχω ακούσει αρκετά καλά σχόλια,απλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για να σου πώ σίγουρα,
πάντως πιστεύω θα είναι καλό.

Επίσης έχω χρησιμοποιήσει αυτό,που ήταν καλούλι.

Είχα πάρει και ένα ακόμα της Apivita πιο παλιά αλλά για έναν περίεργο λόγο δεν το βρίσκω σε όλα τα φαρμακεία που πάω,αυτό εδώ. Ήταν πολύ καλό.

Eπίσης έχω χρησιμοποιήσει 2 -3 μπουκάλια από σαμπουάν που ήταν με tea tree oil και ήταν απλά εξαιρετικό!
Αλλά δυστυχώς το προιόν είναι από Αγγλία και τα μεταφορικά ακριβά για το τελευταίο.
Εγώ το είχα βρεί από ένα e shop,αλλά δυστυχώς δεν τα φέρνει πλέον.

Γενικά για τα λιπαρά μαλλιά να δίνεις βάση στα συστατικά του κάθε σαμπουάν.
Π.χ. tea tree oil,δεντρολίβανο κλπ,είναι εξαιρετικά.
Επίσης μην αμελείς να βάζεις μάσκα μαλλιών. Γιατί π.χ. πολλές λένε "α έχω λιπαρά μαλλιά,δεν βάζω μάσκα".
Εγώ πιστεύω πως χρειάζεται. Ενυδάτωση/ενδυνάμωση,πολύ σημαντικό.
Απλά να προσέχεις πολύ την ποσότητα και να βάζεις κυρίως στις άκρες. Αυτά.
Δές και αυτό το άρθρο. Είναι πολύ βοηθητικό.
αν δεν βαλω μασκα στα μαλλια μου θα καταστραφω εκανα 5 χρονια ντεκαπαζ στο μαλλι μου και τωρα το εκανα παλι καστανο και οπως καταλαβαινεις ειναι πολυ ταλαιπωρημενο..βαζω σε καθε λουσιμο..

απλα η βλακεια ειναι οτι γενικα λαδωνε το μαλλι μου στη 4η μερα, εδω και 2-3 χρονια(δεν ξερω αν φταιει η βαφη γι αυτο) στις 2 μερες το μαλλι θελει λουσιμο..τα ισιωνω κι ολας οποτε δεν γινεται αυτο να το κανω καθε 2η! προσπαθω να λουζομαι καθε 4η και να κανω υπομονη με τη λιπαροτητα αλλα φτανει να με τρωει το κεφαλι μου στο τελος λες κι εχω να λουστω καμια βδομαδα

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 01:20, 20-02-13:

@Δαλιδά, Dry Shampoo έχεις βρει σε καταστήματα εδώ, ή μόνο online; Θυμάμαι στο pll που την είπε η CeCe στην Hanna για τα μαλλια!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 08:36, 20-02-13:

Dry shampoo έχει καλό η Klorane. Ένα με άσπρο καπάκι (που στα λιπαρά μου μαλλιά δεν έκανε διαφορά) κι ένα με πράσινο.

Σαν αποτέλεσμα φέρνει πολύ καλό, γιατί ψεκάζεις, αφήνεις για λίγο να απορροφήσει (βγαίνει σαν άσπρη σκόνη), και βουρτσίζεις. Και είσαι σα φρεσκολουσμένη, οπτικά.
Το χρησιμοποιούσα επί χρόνια, μέχρι που μου έκανε τριχόπτωση, και να σας πω και γιατί...
Μάλλον έβαζα πολλή ποσότητα (μη φανταστείτε κάτι υπερβολικό) και μάλλον το παραέκανα συχνά, μία με δύο φορές την εβδομάδα. Επειδή ενδιάμεσα έβαζα σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά, αφαιρούσα τελείως το σμίγμα του δέρματος, και ξεραίνονταν τόσο οι ρίζες που έπεφτε η τρίχα (οκ αν το δει δερματολόγος θα με χαστουκίσει με τους όρους που χρησιμοποιώ )

Σημασία έχει να καλύπτουμε μόνο με το σπρέι ελαφρά τα προβληματικά σημεία, κι ας μη δείχνουν τα μαλλιά φρεσκολουσμένα... και ενδιάμεσα ένα δυναμωτικό σαμπουάν, απαλό... Προσωπικά πλέον έχω το ξηρό σαμπουάν μόνο για ώρες ανάγκης.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 13:03, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
@Δαλιδά, Dry Shampoo έχεις βρει σε καταστήματα εδώ, ή μόνο online; Θυμάμαι στο pll που την είπε η CeCe στην Hanna για τα μαλλια!
Hahahaha τότε που έκαναν σούπερ διαφήμιση της treseme
Είχα πάρει από ένα κομμωτήριο στην Αθήνα το Dirty Secret Dry shampoo της Tigi Bedhead, αλλά επειδή πια μου φαίνεται ακριβό για το χρόνο που διαρκεί, παίρνω αυτό της klorane.

Καλά ε, γελάω κάθε φορά που μου λέει κάποιος τι ωραία που μυρίζουν τα μαλλιά σου, φρεσκάδα και έχω βάλει dry shampoo

Γίδι εγώ ένα σπριτζ στη χωρίστρα κάνω αριστερά δεξιά και λίγο πίσω για όγκο. Ένα τρικ για μαλλιά 2ης και 3ης μέρας είναι οι μπουκλίτσες που μετά τις "διαλύεις" με λίγο πηλό.

Αν με δείτε ποτέ έτσι (που και να με δείτε σιγά μη με καταλάβετε) είμαι στην 3η μέρα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δαλιδά : 20-02-13 στις 13:09.
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 22:14, 20-02-13:

eyeliner χάλια. ίσως αν το βάζετε πιο σωστά δείτε διαφορά.

δεν είμαι εγώ απλά το βρήκα ως παράδειγμα:

εδώ εγώ:

καλύτερα εξαντλείστε το make up ματιών και μετά οι εγχειρήσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 16:52. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Βλεφαροπλαστική"
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:56, 20-02-13:

Μια χαρά σωστά το βάζω και από κοντά δεν φαίνομαι τόσο χάλια... Μην με βγάλουν όμως καμιά φωτογραφία, είμαι για κλάμματα.
Επίσης οι φωτογραφίες που έχεις βάλει είναι η μια της Jolie που έχει το ακριβώς αντίθετο μάτι από εμάς και η άλλη είναι ενός μοντέλου που έχει επίσης ανοδικό μάτι. Εμείς δεν είναι πως έχουμε απλό ίσιο μάτι και σκάμε που δεν είναι ανοδικό...είναι πως πέφτει κατω λες και ασκείται στη μούρη μας βαρύτητα τόννων.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 16:52. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Βλεφαροπλαστική"
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 00:45, 21-02-13:

αν το σχεδιάσετε ανοδικά το eyeliner? το make up κάνει θαύματα ρε

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:00, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ
αν το σχεδιάσετε ανοδικά το eyeliner? το make up κάνει θαύματα ρε
Σου λέω, με το eyeliner το μόνο που καταφέρνω είναι να φαίνεται απλά λίγο πιο ίσιο το μάτι (ανοδικό δεν γίνεται με τίποτα). Για να καταλάβεις, αμα κλείσεις τα μάτια σου και βγάλεις μια φωτογραφία, θα δεις πως εκεί που ενώνονται οι βλεφαρίδες σου είναι ίσιο (τα μάτια σου φαίνονται έτσι - - ) Εμένα φαίνονται προς το έτσι / \ (όχι τόσο πολύ, αλλά κάνει μπαμ πως πέφτουν προς τα κάτω. Δεν πα να έχω βάλει ο,τι θες, δεν φτιάχνει αυτό.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:13, 21-02-13:

Τα δικά μου είναι ανοδικά πάντως..
Σοβαρά τώρα πέρα από το eye liner, ίσως με τις σκιές κάτι καλύτερο γίνει? Με τις γωνίες δηλαδή..?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:35, 21-02-13:

Μ' αρέσει που αντί για την κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα, κάθομαι και κλαίγομαι εγώ.
Το eyeliner πάντα το βαζω σε συνδυασμό με σκιές, προσπαθώντας να τραβήξω το φως αλλού, αν όμως είναι τόσο "κλαμμένα" δεν μπορείς να το κρύψεις. Εντάξει, όπως είπα στην καθημερινή ζωή δεν φαίνεται τόσο, σε φωτοφραφίες είναι άστα να πάνε. Για αυτό γουρλώνω τα μάτια στις περισσότερες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 16:51. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Βλεφαροπλαστική"
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 02:11, 22-02-13:

απλά εγώ είπα για το make up γιατί θυμήθηκα το θέμα με την άλλη που ήθελε να γίνει καρτούν :p

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 08:26, 22-02-13:

Γενικά οι εξής "αρχές" υπάρχουν στο μακιγιάζ για το "πρόβλημα" αυτό :

1. Σωστή τοποθέτηση eyeliner όπως έδειξαν και τα κορίτσια πριν
2. Σχηματισμός φρυδιών με αρκετά ψηλό τόξο και τοποθέτηση ανοιχτής σκιάς στο κόκαλο του φρυδιού
3. Ανάμειξη της πιο σκούρης σκιάς στην εξωτερική γωνία του ματιού με κλίση προς τα πάνω
4. Demi whispies, δηλαδή βλεβαρίδες μισές που έχουν ελαφρώς μια κλίση και αυτές προς τα επάνω, όπως αυτές που φορά η Αngelina, οι οποίες δεν είναι κραυγαλέες.

Οι σκιές πρέπει να τοποθετούνται τονικά έτσι όπως δείχνει το διάγραμμα.

Συνεπώς είναι έγκλημα να βάζεις τη σκούρη σκιά στο βαθύτερο σημείο του βλεφάρου γιατί εκεί δεν κάνει τίποτα. Η πιο σκούρη σκιά πρέπει να μπαίνει εξωτερικά.

Επίσης ένα τρικ ακόμη για να είναι πιο τονισμένη η εξωτερική γωνία είναι αφού έχεις βάλει τις σκιές σου όπως στο διάγραμμα, να παίρνεις με ένα πινελάκι ελάχιστον κονσίλερ και να το τραβάς από τη γωνία του ματιού και προς τα πάνω ώς την άκρη του φρυδιού.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 16:51. Αιτία: split μηνύματος για μεταφορά στο θέμα [Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς - Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Βλεφαροπλαστική"
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 20:55, 22-02-13:

Κορίτσια, έχετε ακούσει για το σίδερο ισιώματος με ατμό?
Το έχετε δοκιμάσει? Πώς σας φάνηκε?

Παράθεση

έλπις20

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη έλπις20
H έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H έλπις20 έγραψε στις 19:34, 23-02-13:

3ερετε καποιο καλο ορο η σερουμ για βλεφαριδες???θελω ενα καλο για να γινουν οι βλεφαριδες μ πιο πυκνες και μακρυες

http://woman.pathfinder.gr/beauty/2555910.html σκεφτομουν να παρω αυτο αλλα ειμια μολις 17

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-02-13 στις 01:06. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 00:28, 24-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από έλπις20
http://woman.pathfinder.gr/beauty/2555910.html σκεφτομουν να παρω αυτο αλλα ειμια μολις 17
Οι οροί δεν κάνουν τίποτα

Ένα τρικ φοβερό είναι να κάνεις απαλό μασάζ προσεκτικά στις βλεφαρίδες κάθε βράδυ με Αμυγδαλέλαιο και έλαιο καρύδας. Κάνει θαύματα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 03:06, 24-02-13:

Θα συμφωνήσω με το αμυγδαλέλαιο για τις βλεφαρίδες. Μια εποχή που έβαζα κάθε βράδυ είχα δει τεράστια διαφορά και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε όλο σου το πρόσωπο.

Κατά τα άλλα όσον αφορά τις σκιές, ναι μεν οι σκούρες σκιές συνήθως φαίνονται καλύτερες στις εξωτερικές γωνίες των ματιών, αλλά αν έχετε μεγάλη απόσταση ανάμεσα στα μάτια το να τις τοποθετείτε στην εσωτερική γωνία δημιουργεί την ψευδαίσθηση πως τα μάτια είναι πιο κοντά. Επίσης ένα άλλο τρικ για να φαίνονται πιο ανοδικά τα μάτια είναι να βάζετε σκιά στην κάτω εξωτερική γωνία των ματιών (προσοχή μόνο στην εξωτερική γωνία, όχι κατά μήκος του ματιού από κάτω) και να κόβετε την γραμμή του αιλάινερ λίγο μετά την μέση του βλεφάρου και να την ανυψώνετε ελαφρά.

(δείγμα για την σκιά)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:05, 24-02-13:

Από πού μπορούμε να προμηθευτούμε αμυγδαλέλαιο και έλαιο καρύδας?
Δεν έχω βρει πουθενά στον Πειραιά, ούτε σε ένα μαγαζάκι που φέρνει βιολογικά...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:51, 24-02-13:

Αμυγδαλέλαιο βρίσκεις σε όλα τα φαρμακεία, κάνει περίπου 9 ευρώ τα 100mL. Εγώ πχ πήρα της Apivita το Μάιο και έχω ακόμα το μισό.
Για λάδι καρύδας θέλει πιο πολύ ψάξιμο, είναι αρκετά δύσκολο, κυρίως αν θες να είναι καλό (δηλαδή βιολογικό και 100% καρύδα), κι όχι αυτό που κάνει μόνο για μαγειρική. Δεν έχω πάρει αλλά βρίσκεις λέει στο amazon

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 13:16, 24-02-13:

παιδιά τα προϊόντα της Apivita τα βρίσκετε μόνο διαδυκτιακά ή υπάρχουν και καταστήματα?

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 13:20, 24-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από elena
παιδιά τα προϊόντα της Apivita τα βρίσκετε μόνο διαδυκτιακά ή υπάρχουν και καταστήματα?
Στα φαρμακεία υπάρχουν!

Απλά μέσω διαδικτύου να ξέρεις έχει καλές προσφορές. Σε online φαρμακεία,κλπ.

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 13:27, 24-02-13:

σε ευχαριστώ aeglosween!

θα το ψάξω στο ίντερνετ μάλλον..

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop έγραψε στις 13:49, 24-02-13:

Τα έλαια ξέρετε εάν κάνουν και για τις λεπτές γραμμές έκφρασης ?
Ή έχετε κάνει ποτέ σπιτική συντάγη με φυσικά/βιολογικά προιόντα για κρέμα ενυδατική?

Υ.Γ. Γίδι... Ευχαριστώ!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:12, 24-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Τα έλαια ξέρετε εάν κάνουν και για τις λεπτές γραμμές έκφρασης ?
Ή έχετε κάνει ποτέ σπιτική συντάγη με φυσικά/βιολογικά προιόντα για κρέμα ενυδατική?

Υ.Γ. Γίδι... Ευχαριστώ!
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάψουλες με Ιπποφαές...
Ναι μεν ειναι συμπλήρωμα διατροφής αλλά εσυ μπορείς απλά να σπάς την κάψουλα
να βγαίνει το ελαιο και να το βαζεις καθε βραδυ στις ρυτίδες...
Το αποτέλεσμα θα σε ικανοποιήσει...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop έγραψε στις 08:48, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάψουλες με Ιπποφαές...
Ναι μεν ειναι συμπλήρωμα διατροφής αλλά εσυ μπορείς απλά να σπάς την κάψουλα
να βγαίνει το ελαιο και να το βαζεις καθε βραδυ στις ρυτίδες...
Το αποτέλεσμα θα σε ικανοποιήσει...
Καλό!
Δεν το ήξερα αυτό! Κάνει όμως και για την περιοχή των ματιών? Κυρίως για εκεί με νοιάζει.

Παράθεση

έλπις20

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη έλπις20
H έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H έλπις20 έγραψε στις 13:56, 26-02-13:

μπορειτε να μ προτεινετε ενα πολυ καλο make up??αλλα να μην εινια ακριβο ..το maximum 20 ευρω?? εχω ακμη και θελω ενα να καλυπτει τελεια

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:06, 26-02-13:

μπορειτε να μ προτεινετε ενα πολυ καλο make up??αλλα να μην εινια ακριβο ..το maximum 20 ευρω?? εχω ακμη και θελω ενα να καλυπτει τελεια
Δεν χρησιμοποιώ καθόλου συχνά, αλλά άντε ας πω.
Για μένα καλό είναι (κρεμόπουδρα είναι βασικά) ένα της Artdeco, αλλά ούτε έχω ούτε και εμφάνισα ποτέ ακμή. Για σένα σίγουρα θα είναι κάτι άλλο. Μία φίλη μου που είχε ακμή χρησιμοποιούσε ένα που το αγόραζε από το φαρμακείο, ίσως και Nivea δεν ξέρω. Μία άλλη φίλη έπαιρνε ένα ανώνυμο αλλά επαγγελματικό (όνομα δεν θυμάμαι). Το make up είναι εντελώς προσωπική επιλογή. Αν έχεις έντονη ακμή δεν νομίζω να καλύπτει και τόσο τέλεια και ίσως χρειαστεί να τα "στάξεις" μέχρι να βρεις κάτι καλό.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 14:43, 26-02-13:

θα σου προτεινα να ρωτησεις και την αισθητικο σου (εαν ξερεις καποια),ισως να σου βρει σε τιμη που θα επαιρνε εκεινη ως επαγγελματιας απο κπ καλη μαρκα (δλδ φθηνοτερα).επειδη εχεις ακμη προσεχε στην επιλογη make up να μη χειροτερεψει. μου φαινεται οτι ενα make up απο τη σειρα AC-Norm της frezyderm (μαλλον ειναι ενυδατικη με χρωμα) χρησιμοποιουν πολυ σε αυτες τις περιπτωσεις,περιπου 20 ευρω κανει

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:01, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλό!
Δεν το ήξερα αυτό! Κάνει όμως και για την περιοχή των ματιών? Κυρίως για εκεί με νοιάζει.
Φυσικά!
Μια μικρή ποσότητα ελαίου αρκεί!

Παράθεση

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oneiropagida7
H oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H oneiropagida7 έγραψε στις 16:13, 27-02-13:

Σας προτεινω το σπιτικο peeling με μισο φλιτζανι ελαιολαδο κ μια κουταλια της σουπας ζαχαρη και ανακατευετε εως να γινει κρεμα!βαλτε το προσωπο κ καντε απαλες κυκλικες κινησεις,ξεπλενετε με χλιαρο νερο κ μετα απο λιγο εαν θελετε βαζετε και μια ενυδατικη κρεμα προσωπου!ειναι πολυ καλο,δοκιμασμενο και το κυριοτερο δεν κοστιζει γτ στις εποχες που ζουμε ολα τα σκεφτομαστε δυστυχως!

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 11:44, 28-02-13:

Στο peeling που λες, μπορείς να βάλεις και μέλι και το αποτέλεσμα είναι ακόμη καλύτερο.

Κορίτσια το έλαιο καρύδας πρέπει να είναι μη ραφιναρισμένο πχ όπως εδώ. Από εκεί έχω ψωνίσει αρκετά καλλυντικά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους