Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,077 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,286 μηνύματα σε 92,207 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 462 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 01:17, 04-10-06:

Μιλάω σίγουρα για μένα που δεν έχω τριχοφυΐα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:29, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Μιλάω σίγουρα για μένα που δεν έχω τριχοφυΐα
Αχ κάτι τυχεροί άνθρωποι που υπάρχουν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 01:32, 04-10-06:

Εμένα για 2 βδομάδες είναι τέλεια, μετά αρχίζει να χαλάει.
Αλλά δεν έχω βάλει ποτέ ξυράφι!
Και κάνω πόδια, μπικίνι, μασχάλες, άνω χείλος και φρύδια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:35, 04-10-06:

Εμένα τέλεια 100% είναι για μια βδομάδα μόνο άντε 10 μέρες! Μετά αρχίζει και ψιλοχαλάει και μετά απο 15-20 μέρες χρειάζομαι πάλι αποτρίχωση κανονικά...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:09, 04-10-06:

Τι να σας πω, αξίζει... Και ο πόνος συνηθίζεται... Εγώ πλέον ακόμα και το silk epil στο μπικίνι αντέχω!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:14, 04-10-06:

Και γω σαν την Michelle είμαι ρε γμτ
Τέλεια είναι για καμιά δεκαριά μέρες το πολύ(Στο μπικίνι, γιατί το φρύδι, το μπούτι και το άνω χείλος κρατάνε πολύ περισσοτερο...πάλι καλά δλδ!)
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ Λίαααααααα μου

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
Κουε μου και το φρυδι με κερι??????? Δεν θα το αντεχα με τιποτα
Μπα.... απ το τσίκι τσίκι με το τσιμπιδάκι... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! μια κι έξω! και δεν πονάει.... εμένα τουλάχιστον... ούτε που προλαβαίνω να πω "αχ"
Καμία σχέση με τον πόνο στο μπικίνι!!!!

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 11:44, 04-10-06:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ εχω πάω σε αγγειολόγο από πολύ μικρή γιατί εχω πολύ λεπτά αγγεία που σπάνε ευκολα και μου είχε συστήσει να μην κανω με κερί ποτέ μα ποτέ. Επειδή είμαι ανοιχτόχρωμη με κερί ήμουν οκ για κανα μήνα και είχα απογοητευτεί πολύ που δε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. Από τότε μόνο ξυράφι χρησιμοποιώ αλλά κάθε 4-5 μέρες θέλει ξανά και ξανά.Το καλοκαίρι δε, ακόμα πιο συχνά. Ξέρετε να μου πέιτε για την αποτριχωτική μηχανή αυτη της μπράουν που διαφημίζεται πολύ αν τραβάει εξίσουν την επιδερμίδα όπως το κερί κ αν εχει τα ίδια αποτελέσματα? Είναι σαν το κερί ή συμπεριφέρεται πιο "μαλακά" στο δέρμα???

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:25, 04-10-06:

Καλό μου, μάλλον τα ίδια ή και χειρότερη είναι η μηχανή!...

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 12:33, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Καλό μου, μάλλον τα ίδια ή και χειρότερη είναι η μηχανή!...
Οπότε το ξεχνάω κ αυτό! Ευτυχώς που δεν την πήρα δηλ να πάει χαμενη! γιδάκι με σώζεις σήμερα..!!

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 12:56, 04-10-06:

Diddle και εγω εχω πολυ λεπτα αγγεια και σπασμενα σε καποια σημεια. Λοιπον, το κερι στο απαγορεψε ο γιατρος και καλα εκανε, διοτι δεν κανει να χρησιμοποιεις ζεστο κερι πανω στα αγγεια σου, λογικο ειναι να φουντωσουν και να σπασουν απο μεγαλη θερμοκρασια προφανως.. Οτι αφορα τις αποτριχωτικες μηχανες, δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα. Χρησiμοποιω και εγω εδω και καιρο αυτη της Braun και ειμαι μια χαρα..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:31, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από diddle
Οπότε το ξεχνάω κ αυτό! Ευτυχώς που δεν την πήρα δηλ να πάει χαμενη! γιδάκι με σώζεις σήμερα..!!
Αλλοίμονο καλέ, εκμεταλλεύσου με!!

Κοίτα, είδα τώρα τι γράφει η XRZ... είναι σαφώς και στον άνθρωπο. Ίσως κάποιες μηχανές, ειδικά νέας τεχνολογίας, να είναι καλύτερες από κερί, δεν ξέρω... Το κερί... από τη μία είναι το ζεστό, που δεν κάνει καλό... από την άλλη και το κρύο είναι λίγο "σκληρό"...!

Εγώ θα πάω στη δερματολόγο μου κάποια στιγμή και θα ρωτήσω πάλι, αν έχω νεότερα θα σου πω. Αλλά ό,τι είχα ακούσει, είναι ότι δεν είναι καθόλου καλές για τέτοιες περιπτωσεις κι έχω δει κι εγώ επιδείνωση...!

Ίιισως η Χαλάουα να είναι πιο ήπια, αλλά θέλει πιο μακριά τρίχα. Διαρκεί βέβαια και πιο πολύ.
Αλλιώς, όπως είπε και η δερματολόγος μου, ξυράφι καλέ, τι τραβιέσαι!!

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle έγραψε στις 13:34, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Diddle και εγω εχω πολυ λεπτα αγγεια και σπασμενα σε καποια σημεια. Λοιπον, το κερι στο απαγορεψε ο γιατρος και καλα εκανε, διοτι δεν κανει να χρησιμοποιεις ζεστο κερι πανω στα αγγεια σου, λογικο ειναι να φουντωσουν και να σπασουν απο μεγαλη θερμοκρασια προφανως.. Οτι αφορα τις αποτριχωτικες μηχανες, δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα. Χρησiμοποιω και εγω εδω και καιρο αυτη της Braun και ειμαι μια χαρα..
Οχι λόγω θερμοκρασίας λόγω πίεσης μου το απαγόρευσε! ΝΑ μην τραβιέται το δερμα μου..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:09, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Μπα.... απ το τσίκι τσίκι με το τσιμπιδάκι... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! μια κι έξω! και δεν πονάει.... εμένα τουλάχιστον... ούτε που προλαβαίνω να πω "αχ"
Καμία σχέση με τον πόνο στο μπικίνι!!!!
Καλά, πονάτε με το τσιμπιδάκι στα φρύδια? Εγώ αν και έχω αρκετά πυκνά φρύδια απο φυσικού μου (βέβαια τα βγάζω) και με αρκετά χοντρή και έντονη τρίχα, δεν πονάω καθόλου εκεί!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 14:16, 04-10-06:

ΚουΕ μου τα φρύδια σου με κερί πώς τα βγάζεις?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:30, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Καλά, πονάτε με το τσιμπιδάκι στα φρύδια? Εγώ αν και έχω αρκετά πυκνά φρύδια απο φυσικού μου (βέβαια τα βγάζω) και με αρκετά χοντρή και έντονη τρίχα, δεν πονάω καθόλου εκεί!
Δεν είναι θέμα πόνου... αλλά ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ!
Μου βγάζει τα πολλα πολλά με το κερί μια κι όξω και βάζει τσιμπιδάκι για να κάνει τυχων διορθώσεις 2-3 τριχούλες γιατί δεν το πάει πολύ μέσα το κερί μην γίνει καμια πατάτα και μου χαλάσει τη μόστρα

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
ΚουΕ μου τα φρύδια σου με κερί πώς τα βγάζεις?
Καλό μου δεν το κάνω μόνη μου... εγώ μόνη μου ουτε με τσιμπιδάκι δεν μπορώ να τα βγάλω η άχρηστη γυναίκα
Η αισθητικός μου που είναι εμπειρη, βάζει κερί στο κάτω μέρος και το βγάζει και συμπληρωνει και ελάχιστα με τσιμπιδάκι.
Να συμπηρώσω εδώ ότι εγώ κρατάω δυνατό σχημα στο φρύδι κι οχι τα λεπτα και μικροκαμωμένα... εχω μεγάλο κεφάλι και προσωπο (ναι είμαι κεφάλας ) και αν εχω λεπτα φρυδια ειμαι ..... ας μην πω καλυτερα

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 19:14, 04-10-06:

Αμάν κορίτσια το τράβηγμα των φρυδιών με το τσιμπηδάκι είναι το χειρότερό μου . Αφού όταν φτιάχνω τα φρύδια μου κλείνω πόρτες και παράυθρα για να μην ακούσει κανείς τις κραυγές μου . Κατα τ' άλλα στον πόλεμο με τις τρίχες είμαι αμείλικτη .
Υ.Γ Αλλαγή θέματος(για να μην λένε οι άντρες οτι ασχολούμαστε όλο με τρίχες ): τι θα αγοράσετε οπωσδήποτε φέτος το χειμώνα, επειδή το θεωρείτε αναπόσπαστο κομμάτι της φετινής μόδας?(Μα τι βαθυστόχαστες ανησυχίες εχω η άτιμη!!!!! ).

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:44, 05-10-06:

Ε, αν έχεις να βγάλεις πολύ πράγμα... ναι δε λέει...!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:07, 05-10-06:

Εγω δεν εχω τσεκαρει ακομα ποιααα ειναι η φετινη μοδα, αν και πολυ σκουρα χρωματα βλεπω οποτε ειμαστε μεσα ετσι κι αλλιως:p
Νααα ρωτησω, κανενα μαγαζι με τρελα ρουχα ξερετε? Ψαχνω μια φουστα μεχρι το γονατο για να τη φοραω καθημερινα με μποτες αλλα δεν βρηκα τιποτα να μ'αρεσει.. Θελω κατι σε στυλ custo, ασυμμετρη, με διαφορετικα υφασματα, περιεργα σχεδια (οχι κανενα εμπριμε και λουλουδακια δηλαδη, ουτε απλη μονοχρωμη σε Α) και παει λεγοντας. Ξερετε κανα μαγαζι να χει τετοια, εκτος απο νοτος που δε βρηκα τιποτις? Γενικως τρελορουχα εκτος απο shop, notos και τετοια που γδερνουν? Εμ, και σε λιιιιγο καλυτερη ποιοτητα απο bershka ε!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:04, 06-10-06:

Μάλλον πρέπει να έρθεις Σκωτία! Μου αρέσουν πολύ τα ιδιαίτερα ρούχα κι έχω βρει υπέροχα πράγματα εδώ. Τώρα για Αθήνα . Δυστυχώς ότι υπάρχει σε περίεργο στυλάκι είναι λίγο ως πολύ ακριβό. Και το Berska που έχει μερικά ωραία πράγματα όπως λες δεν σε ενθουσιάζει ποιοτικά(αν και η ποιότητα δεν είναι το ζήτημα στο Berska! ). Πέρα από Μοναστηράκι και Αμερικάνικες αγορές που με λίγο ψάξιμο κάτι καλό θα βρεις θα σου πρότεινα το 3 Guys στο Mall. Έχει ωραία πράγματα και σχετικά καλές τιμές.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:19, 06-10-06:

Κορίτσια…εσείς δεν αντιμετωπίζετε πρόβλημα όταν αλλάζει η εποχή με την μεταφορά των ρούχων? τα χειμωνιάτικα έξω από τις θήκες, τα καλοκαιρινά μέσα, πλύσιμο μετά από 6 μήνες μέσα σε θήκες, σίδερο για μια εβδομάδα...Μισώ τα ρούχα! Δεν θέλω άλλα . Ούτε αυτά που έχω δεν ξέρω που αλλού να τα βάλω…και κάθε χρόνο την πατάω και πάω ξανά κι ξανά για ψώνια…

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 11:43, 06-10-06:

Όχι μόνο αυτό...Εγώ κάθε χρόνο μαζεύω ρούχα που δεν τα είχα φορέσει καθόλου...

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 19:23, 06-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από dimidola
Μπρος στα κάλλη τί είναι ο πόνος... Κατά τα άλλα γρήγορο κι εύκολο το ξυράφι αλλά μία γνωστή μου από ξυράφι της γύρισε μία τρίχα, έκανε κύστη και τώρα έχει σημάδι από 3 ράμματα να το θυμάται... Πάγο για τον πόνο λοιπόν και κουράγιο...
Βασικα, ειναι πολυ πιο πιθανο να το παθεις αυτο απο αποτριχωση παρα απο ξυραφι απο οτι ξερω...

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 19:29, 06-10-06:

Ας κάνω την πρωτοτυπία να ποστάρω εδώ πέρα

Λοιπόν, υπάρχει κάποια κρέμα Veet για ευαίσθητες περιοχές την οποία βάζεις και μετα απο λίγο σκουπίζεις και φεύγουν οι τρίχες ή κοτσάνες λέω εγω?

Αν υπάρχει κάτι τέτοιο [ή παρεμφερές] θέλω περισσότερες πληροφορίες... τιμή,αποτελεσματικότητα κτλ

Αν δεν υπάρχει, διαγράψτε αυτό το πόστ, μην γίνω και ρεζίλι στο τέλος

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:09, 06-10-06:

Υπάρχουν τέτοιες κρέμες αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικές....
εξαρτάται κατά πολύ απ τον τύπο της τρίχας και που.... βρίσκεται

Παράδειγμα... μελαχροινό άτομο με έντονη τριχοφυία και σκληρή τρίχα απλά ξεχνάει τέτοιου είδους κρέμες....
Ξανθό άτομο που έχει τρίχες αποτυχημένης διαδήλωσης... ναι μπορεί να βρει την υγεία του με τέτοιες κρέμες!
Τώρα για μάρκες και τιμές δεν γνωρίζω, αλλά μια βόλτα στο σούπερ μάρκετ, στο ράφι με τα γυναικεία ξυραφάκια και λοιπά αποτριχωτικά θα σε βοηθήσει

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:39, 06-10-06:

Στο σημειο αυτο να πω μονο οτι οι κρεμες αυτες απαγορευεται να χρησιμοποιουνται σε ευαισθητη περιοχη/προσωπο/στηθος, και τα ιδια γραφει και το κερι veet.

Υποβρυχια μου, αμερικανικες αγορες που εχει? Ειναι ολα second hand? Θυμαμαι ψαχναμε με μια φιλεναδα, και τελικα το μονο που βρηκαμε ηταν ενα υπογειο..μπουντρουμι? καπου στην ηφαιστου που μπηκαμε και βγηκαμε απευθειας. Για bershka ουτε η ποιοτητα με ενθουσιαζει, (αν και εχω πετυχει μερικα μπλουζακια κυριως, που αν και κρατησαν μια σεζον -περιμενα να κρατησουν πολυ λιγοτερο:p- τα ξετιναξα κανονικα), ουτε αυτο το στυλακι που παιρνεις πατημενα ρουχα, κτλ. Το 3 guys θα το τσεκαρω! Ποτε ερχεσαι Ελλαδα? Να ριξω παραγγελια? :p

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 12:25, 07-10-06:

Κατερίνα, οι αμερικάνικες αγορές είναι κοντά στην κεντρική κρεαταγορά των Αθηνών(βασικά είμαι άσχετη στον προσανατολισμό για περισσότερες πληροφορίες ). Από ότι ξέρω είναι όλα δεύτερο χέρι. Και εντάξει, δεν περιμένεις το ωραίο περιβάλλον όταν πας και είσαι κι εφοδιασμένη με υπομονή!

Όσο για το Berska το βασικό είναι ότι δεν λυπάσαι καθόλου τα(ελάχιστα)λεφτά που θα δώσεις.

Άσε ρε συ, Δεκέμβριο που θα έρθω κόβω να με περιμένουν στο αεροδρόμιο οι γονείς με άγριες διαθέσεις και τον λογαριασμό της πιστωτικής στο χέρι! Προσπαθώ να συγκρατούμαι και συνήθως τα καταφέρνω, αλλά με τόσα ωραία ρούχα δεν είναι εύκολο!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:43, 13-10-06:

Κορίτσια πήρα σήμερα 2 Casting της L'Oreal σε δαμασκηνί. Τα έπαιρνα και στο γυμνάσιο που δεν είχα αρχίσει να βάφω τα μαλλιά μου ακόμα. Αυτή τη φορά τα πήρα για οικονομία και γιατί δεν θέλω καμιά δραματική αλλαγή, απλά λάμψη
Τότε όμως μου τα έβαφε η μητέρα μου. Ξέρει καμία σας κανένα κολπάκι για να τα βάψω μόνη μου χωρίς ...παρατράγουδα;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:29, 14-10-06:

κολπακι όχι δεν ξέρω... απλά ξέρω την διαδικασία για καπως ευκολια
ξέρω ότι βάζεις βαζελίνη γύρω γύρω στις ρίζες κούτελο κι αυτιά ώστε να μην μείνεις με το δαμασκηνί κούτελο κανα δυο μέρες (θυμαμαι πιτσιρίκα που ήμουν έβλεπα τη μαμα μου να μαζεύει και στάχτη απ τα τσιγάρα της και να την ανακατευει κατα καποιο τροπο με τη βαζελίνη)
επίσης ξεκινας απ τη μια ακρη για τις ριζες και φτανεις σιγα σιγα στην αλλη και στο τέλος το χρησιμοποιείς για το μήκος σαν να ειναι σαμπουαν...

εγώ πάντως.... αν και όταν αποφασίζω να τα βάψω... δεν το κάνω μόνη μου με την καμία

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 10:36, 14-10-06:

Πρεπει να εχεις οπως και δηποτε καθρεφτη που να βλεπεις και την πισω πλευρα του κεφαλιου, μπορει να σου φυγουν τουφες ολοκληρες αν δεν το προσεξεις.
Στις ακρες αν εχουν ηδη ψαλιδα βαλε βαφη μονο προς το τελος, γιατι θα φτασει η ψαλιδα στη ριζα:p

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:39, 14-10-06:

Χμμμ τώρα είμαι με τη βαφή στο κεφάλι και όπου να ναι πάω να λουστώ! Θα δείτε το αποτέλεσμα το απόγευμα! Ελπίζω να μην είμαι σαν να έχω κάνει αποτυχημένες αντάυγειες απο τις τούφες που θα χω παραλείψει!
Παραλειπόμενα: Δεν ξέρω πως τα κατάφερε, αλλά βάφτηκε και το αυτί του γάτου μου Να δω τι θα κάνω με δαυτον τώρα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:45, 14-10-06:

Αχ τώρα θα 'στε σχεδό εκεί...! Ανεβάστε φωτογραφίες!!!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 17:54, 24-10-06:

Χαιρετώ!

Λοιπόν..το θέμα είναι απλό:
Μετά από αιματηρές οικονομίες μηνών έχω στην μπάντα λεφτά. Και επειδή τα νεύρα μου είναι κρόσσια μονίμως τελευταία αποφάσισα να δοκιμάσω για πρώτη φορά στη ζωή μου να κάνω shopping therapy (καλά, βοηθάει και το γεγονός ότι έχω 2 χειμώνες να κάνω ουσιαστική ανανέωση γκαρνταρομπας). Πριν με πιάσουν τπτ τσιγκουνιές λοιπόν, προτίνετε μου ρούχα για κάθε μέρα ή και καλά (επιπέδου "ποτάκι") που είναι στη μόδα φέτος... χρώματα, στυλ... είμαι παντελώς άσχετη από το τι παίζει δεν έχω κυκλοφορήσει καθόλου [οι μόνες μου διαδρομές Lately είναι από και προς τη δουλειά και η εθνική και αττική οδός καταστήματα δεν διαθέτουν! ]α...και για παπούτσια... αποφάσισα ότι τα αθλητικά με έβγαλαν ασπροπροσωπη 25 χρόνια καιρός να δοκιμάσω κάτι άλλο

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 17:58, 24-10-06:

Τι ωραία! Αλλά για να σου δώσουμε συμβουλές δεν πρέπει να μας πεις και το στυλ σου; Πώς σου αρέσει συνήθως να ντύνεσαι; Σπορ, κυριλέ, αλλιώς; Σου αρέσει να δοκιμάζεις πράγματα;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 18:02, 24-10-06:

Τα τζηνακια συνδυαζονται με ολα κατ'αρχην, και για προχειρο ντυσιμο τυπου καφες, και για κατι πιο βραδινο. Αν εισαι πολυ της μοδας και εχεις αδυνατα ποδια, φετος ειναι πολυ τρεντυ (πςς) τα τυπου κολαν τζην. Προσωπικα δε μου αρεσουν, και νομιζω δεν κολακευουν, αλλα ειπαμε αν εισαι της μοδος. Αν οχι αστο να παει, ενα τζην θα το χεις ηδη. Επισης παιζει ΠΑΡΑ πολυ η τζην φουστα, που βολευει και παρα πολυ γιατι υπαρχει σε διαφορα μηκη. Η μοδα λεει *χμφ:p* με κολαν αντι για καλσον, και γοβες ψηλες..εμενα μου φαινεται πολυ ξεπατικωσουρα απο περιοδικο, και δε με τρελαινει κιολας, αλλα και παλι γουστα ειναι αυτα. Απο παπουτσια παιζουν πολυ και φετος οι στρογγυλες μυτες, κυριως σε γοβες. Γενικα η ψηλοτακουνη μαυρη γοβα με στρογγυλη μυτη (και με μυτερη) ειναι ολ ταιμ κλασικ, οποτε για βραδακι ειναι ο,τι πρεπει ενα τετοιο πατουμενο. Για καθημερινες βολευουν πολυ οι μπαλαρινες. Τωρα για μπλουζες, ειναι καθαρα θεμα γουστου. Εμενα με βολευει πολυ να φοραω μονοχρωμα και συνηθως σκουρα τοπακια, με μανικια-μπολερο σε εντονα χρωματα. Ετσι με 5 μπλουζακια, και 3 μπολερο και τα αντιστοιχα αξεσουαρ αλλαζει εντελως η εμφανιση. Γενικα καλη "επενδυση" ειναι τα κομματια που πανε με ολα και αλλαζουν το λουκ, δηλαδη μπολερο, ζωνες, παπουτσια, τσαντες. Αυτα. Οταν αρχισω να μιλαω σαν τον Τασο Ρουσο παρακαλω μπατσιστε με. ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ:X

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 18:19, 24-10-06:

@Under water:αυτό είναι το θέμα μου..κατέβασα τα χειμωνιάτικα μου το σ/κ και συνειδητοποίησα ότι...well, τα περισσότερα από αυτά, ιδιώς τα καθημερινά άνετα τα φόραγα, έπαιρνα και την τσάντα μου και έτρεχα να προλάβω την 1η ώρα! αθλητικά, τζην, και απλές μπλουζίτσες μακρυμάνικες... όσον αφορά τα καλά...άλλο δράμα εκεί...οκ...έχω μερικά "καλά" κομμάτια αλλά είναι τόσο καλά που είναι...για γάμους!μια παρασκευή βράδυ πχ, για να πάω να πιω ένα ποτάκι θα κολλλήσω στο τζην (πιθανότατα το ίδιο που φορούσα και στη δουλειά το πρωι), σε ένα ζευγάρι μαύρες μπότες και μια λίγο πιο καλή μπλούζα...

τώρα για τα κολάν που λες κατερίνα...χμμμ, μάλλον δεν θα πάρω... αφενός δεν νομίζω πως έχω τα ...κατάλληλα πόδια [αν και δεν είναι χοντρά όπως με φαντάζομαι δεν ξετρελαινομαι!] άσε που αυτό που περιέγραψες μου θυμίζει κάτι ξεχασμένες "miss seventeen" της αδερφής μου που υπάρχουν στο χωριό και είναι από το 90?91???

είμαι λίγο άσχεγη ομολογώ...αλλά... οκ...πχ, τζην φούστα, μαυρο(?) καλσόν, γόβες(?-ή μπότες?) πες και τα σοσ...μια καλή μπλούζα και ένα μαυρο (?) σακάκι...οκ ως εδώ... πως δίνεις πχ, σε αυτο το ντύσιμο το κατιτις του παραπάνω???

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 18:29, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ

πως δίνεις πχ, σε αυτο το ντύσιμο το κατιτις του παραπάνω???
Με τα αξεσουάρ! Τώρα τον χειμώνα μάλιστα είναι η καλύτερη εποχή γι'αυτά. Κασκόλ, καπέλα, φουλάρια. Με αυτά μπορείς να ανανεώσεις όλο σου το ντύσιμο. Είναι και πρακτικά επειδή ζεσταίνουν!

Μπορείς αφού έχεις τόσα πολλά απλά ρούχα να πάρεις 2-3 ιδιαίτερα κομμάτια για να κάνεις την διαφορά. Μπλούζες πολύχρωμες, καμιά τρελή φούστα. Φέτος παίζει αρκετό χρώμα. Κι αυτό το μωβ με τρελαίνει! Επίσης πολύ ωραία και μοδάτα είναι τα πλεκτά. Ζεστά και τα βρίσκεις σε πολλά χρώματα και σχέδια για κάθε στυλ.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 18:35, 24-10-06:

Ουτε εμενα μ'αρεσει αυτη η μοδα, και με εκνευριζει λιγακι οταν ξαφνικα ΟΛΕΣ φορανε τα ιδια, αλλα ειπα να το πω μπας και εισαι φρικακι της μοδας:p

Τζην φουστα, μαυρο οπακ καλσον (το πολυ χοντρο) και φλατ μποτες ειναι ο,τι πρεπει για κατι λιγο πιο καλο για τη δουλεια. Με οποιοδηποτε πουλοβερακι η μπλουζα ειναι μια χαρα για το πρωι.
Για βραδινο μπορεις να φορεσεις τα ιδια, με ενα ιδιαιτερο μπλουζακι (θα ξαναπω για τη λατρεια μου στα περιεργα μπλουζακια, με περιεργα δεσιματα η κοψιματα), με ντεκολτε, με κατι που θα το κανει βραδινο τελος παντων. Η μπορεις να φορεσεις τη φουστα με το καλσον, με γοβες, μια εντυπωσιακη ζωνη(οχι απαραιτητα απαστραπτουσα..), μια ομορφη τσαντα(μου αρεσουν πολυ οι μαυρες δερματινες/δερματινη που ναι φθηνοτερη, με τα πολλα φερμουαρ και τσεπακια.. σαν αυτη --> που θα την παρω σε δεκα ζωες:p το στυλ της απλα σου δειχνω..). Επισης αν σου αρεσουν τα μονοχρωμα και σκουροχρωμα ρουχα, ωραιο θα ναι ενα σακακι με χρωμα, που θα ξεφευγει λιγο απ'το στανταρ μαυρο σακακι..μμ, σκεψου πως ειναι το κλασικο ψαροκοκαλο? ε, αντι για ασπρομαυρο, με χρωμα. Βρηκα και μια φωτο για να καταλαβεις λιγο τι εννοω -->
..η φωτο δεν ειναι καλη, και το χρωμα παραειναι χτυπητο. Αλλα αν αυτο το σακακι το βρισκες σ'ενα σκουρο μωβ πχ, θα αλλαζε εντελως μια βραδινη εμφανιση. Ξεφευγει λιγο απ'το συνηθισμενο, αλλα δεν ειναι και καμια κλασικουρα που φορανε μονο οι 50 ανω.

Μπορεις να παιξεις πολυ και με κοσμηματα..ενα κολιε με χαντρες πολυχρωμες ας πουμε δινει αλλο στυλ σ'ενα μονοχρωμο ντυσιμο. Το ιδιο και τα βραχιολια. Η' μια πασμινα, ή φουλαρι στα χρωματα που σ'αρεσουν. Μπορεις πχ να παρεις μια μονοχρωμη πασμινα σε μωβ, μωβ μπολερο, και με τη τζην φουστα, τις γοβες, ενα απλο μαυρο μπλουζακι και ωραιο βαψιματακι να σαι βραδινη. Η' με τις φλατ μποτες, μια ζιβαγκο μπλουζα και το φουλαρι να ειναι κατι πιο ιδιαιτερο απ'το εντελως αχρωμο ντυσιμο για πρωι. Παιξε λιγο με τα ρουχααα! Αυτα τα ολιγα:p

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Corpse Bride : 24-10-06 στις 18:41.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 18:37, 24-10-06:

Αντεργουοτερ, πολυ ομοιοτητα βλεπω λεμε και τρομαζω

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 18:44, 24-10-06:

δεν είναι κακές οι ιδέες... και αυτό το σακάκι όντως (όχι σε κόκκινο μάλλον όμως ) όντως ναι... καταλαβαίνω τι εννοείς...

thx κορίτσια!! (κι αμα σας έρθει τπτ άλλο...μη διστάσετε! ]

μια τελευταία ερωτησούλα μόνο...

...
...
...
τι είναι το μπολερό??

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 18:48, 24-10-06:

Ειναι αυτο το πραγματακι (χμ:p) σαν ζακετακι, που εχει μονο μανικια και ενωνεται στην πλατη!

Και ναι, αυτο το συγκεκριμενο το σακακι στο κοκκινακι μη του ριξεις δευτερη ματια Αντε, καλα ψωνια!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 18:49, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Αντεργουοτερ, πολυ ομοιοτητα βλεπω λεμε και τρομαζω
Είμαι η χαμένη σου αδερφή!

XRZ, το μπολερό είναι σαν ζακετάκι αλλά πολύ κοντό, φτάνει κάτω από τους ώμους.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:10, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Νομιζω (ας με διορθωσει καποιος αν λεω βλακειες) οτι επειδη υπαρχουν πολλοι αδενες κοντα στην επιφανεια, τραβωντας τις τριχες απο τη ριζα υπαρχει κινδυνος να τραυματιστει καποιος η κατι τετοιο. Να δημιουργηθουν κυστες και τα σχετικα. Γιαυτο λενε οχι σε οποιαδηποτε μεθοδο τραβαει τις τριχες απο τη ριζα.
αυτο το εχω ακουσει και εγω απο αισθητικους και δερματολογους! ειναι επικινδυνο...

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:35, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
οταν σου κάνουνε πεντικιούρ σου κάνουνε και μασάζ στα πόδια ή μπα?
αναλογα που πας να κανεις και ποσο πληρωνεις. εγω που κανω σπιτι χερια ποδια 25 ευρο δεν μου κανει. η αδελφη μου που κανει σε κομμωτηριο στο μαρουσι τησ κανουν ,35ευρο

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 20:37, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
εμενα η δική μου μου κάνει ...
μου ΄κάνει και στα χερια! εκει να με δεις...
ειναι η στιγμή που δεν επιτεπω να μου αποσπαει τπτ την προσοχη! τπτ και κανενας!
, ποσο πληρωνεις χερια-ποδια? τηλεφ? α ειναι αθηνα?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:38, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
αναλογα που πας να κανεις και ποσο πληρωνεις. εγω που κανω σπιτι χερια ποδια 25 ευρο δεν μου κανει. η αδελφη μου που κανει σε κομμωτηριο στο μαρουσι τησ κανουν ,35ευρο
εμένα πάντως στο σπίτι με επίσης 25 χέρια- πόδια, μου κάνει και μου παρακάνει!
αν δεν μου κάνει θα την τουφεκίσω και θα την πετάξω απ τον δεύτερο και μετά θα της βάλω βραστα αυγά στις μασχάλες! (οκ το πιασατε το νόημα )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:39, 24-10-06:

ναι Αθηνα (βασικά είναι Β.Π.) ειναι... και όπως είπα 25

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 20:47, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
@ka-li : Το υργό σαπούνι που είχε η φίλη μου είναι της Roc...είναι πολύ καλό και σου το συνηστά και η ίδια!
@kleftra : Τα μαλλιά μου έγιναν σούπερ!!!!! το έκανα 2 φορές γιατί την πρώτη δεν είδα και τόσο βελτίωση...σήμερα είναι τέλειΑ!!!!

Τώρα κορίτσια όσον αφορά της κρέμες κατά της κυτταριτιδας, είναι κάτι το οποίο δεν θα το συνιστούσα....ο λόγος είναι απλός....αν ξεκινήσει κάποιος την εφαρμογή μιας τέτοιας κρέμας θα πρέπει η εφαρμογή να συνεχίζεται για πάντα....αν την εφαρμόσει μόνο για κάποιο χρονικό διάστημα και έπειτα την σταματήσει τότε η κυτταρίτιδα θα επανεμφανιστεί με πολύ χειρότερη μορφη και έκταση.....Γι' αυτό να είστε πολύ πολύ προσεκτικές.....

Έχω ένα μικρό προβληματάκι και θα ήθελα τα "φώτα"σας παρακαλώ!
Τί σαπούνι χρησιμοποιήτε για την ευαίσθητη περιοχή;
Το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το υγρο της carefree και παρατήρησα πως μου δημιουργεί ξηροδερμία και φυσικά μετά έχω φαγούρα....
Άκουσα για την vichi, πως έχει ένα καλό σαπούνι.....το δοκίμασε καμιά σας για να μου πεί;Ή έστω κάποιο άλλο που να είναι δοκιμασμένο;
χρησιμοποιω το αντιμπακτερ. καλο αλλα οχι για καθε μερα. δεν κανει καλο η συχνη χρηση

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 23:59, 24-10-06:

Κατερινούλα και Underwater πολύ καλές οι συμβουλές σας και θα φροντίσω να τις εφαρμόσω το συντομότερο . Μια άλλη ερώτηση: Έχει έρθει και στην Ελλάδα η νέα μόδα με τα τζην σωλήνες που φτάνουν μέχρι τον αστράγαλο και από κάτω γόβα????????? . Σε όσες κοπέλες το είδα δεν μου άρεσε .
Γενικά το στυλ αυτό είναι πολύ διαδεδομένο εδώ και με άλλα παντελόνια .

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:05, 25-10-06:

Ναι kassie, ηρθε, αλιμονο! :p Η' τζην αρκετα στενο προς τα κατω, η τζην που ειναι εντελως κολαν..Νομιζω οτι δεν κολακευει καθολου, τις αδυνατες τις κανει να φαινονται ΠΟΛΥ αδυνατες, και για κοπελες με λιγο πιο πολυ μπουτι τις κανει να φαινονται πιο στρογγυλες..Δεν ξερω, μου φαινεται ασχημο, το προτιμω σε ισια γραμμη με γοβες η μποτες.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 14:00, 25-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Χμμμ τώρα είμαι με τη βαφή στο κεφάλι και όπου να ναι πάω να λουστώ! Θα δείτε το αποτέλεσμα το απόγευμα! Ελπίζω να μην είμαι σαν να έχω κάνει αποτυχημένες αντάυγειες απο τις τούφες που θα χω παραλείψει!
Παραλειπόμενα: Δεν ξέρω πως τα κατάφερε, αλλά βάφτηκε και το αυτί του γάτου μου Να δω τι θα κάνω με δαυτον τώρα!
ωχ το καημενο..... ελπιζω να ξεβαψε.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους