Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 14:37, 11-05-13:

Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί το παρατηρώ όλο και συχνότερα και με προβληματίζει.
Στα Hondos πας ας πούμε να χαζέψεις τα συνηθισμένα 2-3 σταντς από όπου ψωνίζεις συνήθως-γνωστές μάρκες. Και τσουπ, εμφανίζονται 3 πωλήτριες από το πουθενά για να σε κατευθύνουν με τον τρόπο τους στην εταιρία που θέλουν-ελάχιστα γνωστή, αμφίβολης ποιότητας μάρκα-χρησιμοποιώντας πειθώ ότι και καλά τα προϊόντα εδώ είναι καλύτερα, διαρκούν περισσότερο και λοιπές μπούρδες. Για να τις ξεφορτωθώ συνήθως τους λέω πως απλά κοιτάζω και κάνω μια έρευνα για το τί θα πάρω. My god πόσο ενοχλητικές είναι ρε guys. Και το σπαστικό είναι όταν πετυχαίνεις μια επίμονη που δεν λέει να κόψει το πρήξιμο Εν τω μεταξύ, όταν θες να τις ρωτήσεις για κάτι, είναι πάντα απασχολημένες με κάποιον άλλον πελάτη, πώς τα καταφέρνουν.
Η απορία μου είναι η εξής: κερδίζουν κάτι από το να προμοτάρουν προϊόντα συγκεκριμένης εταιρίας? Κάποιο bonus πχ? Μου συμβαίνει συνέχεια άρα αποκλείεται να είναι τυχαίο
Τί να πω, σκέφτομαι να σταματήσω να ψωνίζω Hondos εξαιτίας της άθλιας εξυπηρέτησης... έχω κουραστεί να λέω όχι ευχαριστώ όχι ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:07, 11-05-13:

Tι έρχονται κοπέλες από άλλα stands όταν είσαι στο στάντ μιας άλλης εταιρίας;;
Εγώ όταν είμαι σε κάποιο στάντ,μου μιλάει μόνο αυτή που είναι "υπεύθυνη" για αυτό.

Αυτό που λές μου έχει συμβεί μόνο όταν ψάχνω γενικά και μου λένε "μπορώ να σας βοηθήσω"; π.χ.
Αλλά και πάλι μου δείχνουν διάφορες εταιρίες -γιατί το ζητάω κιόλας-.
Πρόσφατα πήγα σε γκαλερί ντε μποτέ με μια φίλη μου και την έβαψε κιόλας η κοπέλα που ήταν εκεί για να δούμε καλύτερα τις σκιές.
Γενικά ίσως είναι λίγο και που θα τύχεις.. Στα hondos στην Αριστοτέλους επίσης μου μιλάνε συνήθως κοπέλες που είναι στο στάντ που κοιτάζω.. Μόνο όταν κοιτάζω γενικά θα μου μιλήσουν και άλλες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:17, 11-05-13:

Δεν ξέρω τί να πω ίσως εγώ είμαι άτυχη/περίεργη
Πάντως όταν ψάχνω γενικά προτιμώ να χαζεύω με την ησυχία μου και όταν θέλω κάτι μετά vα ρωτάω.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 15:23, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Πάντως όταν ψάχνω γενικά προτιμώ να χαζεύω με την ησυχία μου και όταν θέλω κάτι μετά vα ρωτάω.
Όχι δεν είσαι καθόλου άτυχη, σε όλες το κάνουν. Και μένα μου συμβαίνει συνέχεια και στα Hondos και στα Galerie de beaute, οπότε πλέον κάνω μόνη μου την έρευνα αγοράς πριν πάω να ψωνίσω για να μην χρειαστεί να τις ρωτήσω κάτι

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:05, 11-05-13:

Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί το παρατηρώ όλο και συχνότερα και με προβληματίζει.
Στα Hondos πας ας πούμε να χαζέψεις τα συνηθισμένα 2-3 σταντς από όπου ψωνίζεις συνήθως-γνωστές μάρκες. Και τσουπ, εμφανίζονται 3 πωλήτριες από το πουθενά για να σε κατευθύνουν με τον τρόπο τους στην εταιρία που θέλουν-ελάχιστα γνωστή, αμφίβολης ποιότητας μάρκα-χρησιμοποιώντας πειθώ ότι και καλά τα προϊόντα εδώ είναι καλύτερα, διαρκούν περισσότερο και λοιπές μπούρδες. Για να τις ξεφορτωθώ συνήθως τους λέω πως απλά κοιτάζω και κάνω μια έρευνα για το τί θα πάρω. My god πόσο ενοχλητικές είναι ρε guys. Και το σπαστικό είναι όταν πετυχαίνεις μια επίμονη που δεν λέει να κόψει το πρήξιμο Εν τω μεταξύ, όταν θες να τις ρωτήσεις για κάτι, είναι πάντα απασχολημένες με κάποιον άλλον πελάτη, πώς τα καταφέρνουν.
Η απορία μου είναι η εξής: κερδίζουν κάτι από το να προμοτάρουν προϊόντα συγκεκριμένης εταιρίας? Κάποιο bonus πχ? Μου συμβαίνει συνέχεια άρα αποκλείεται να είναι τυχαίο
Τί να πω, σκέφτομαι να σταματήσω να ψωνίζω Hondos εξαιτίας της άθλιας εξυπηρέτησης... έχω κουραστεί να λέω όχι ευχαριστώ όχι ευχαριστώ
Να προσθέσω ότι είναι ηλίθιες μερικές.
Τέλος,ότι είναι πανάκριβα.

Πες τα!!
Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Όχι δεν είσαι καθόλου άτυχη, σε όλες το κάνουν. Και μένα μου συμβαίνει συνέχεια και στα Hondos και στα Galerie de beaute, οπότε πλέον κάνω μόνη μου την έρευνα αγοράς πριν πάω να ψωνίσω για να μην χρειαστεί να τις ρωτήσω κάτι
Εγώ τα ψάχνω στο internet μερικές φορές για αρώματα κλπ κλπ τα βρίσκεις στις μισές τιμές.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 18:39, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Να προσθέσω ότι είναι ηλίθιες μερικές.
Ε εντάξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Προχθές πχ ζήτησα να μου προτείνουν μια oil free ενυδατική μέρας με spf και ματ αποτέλεσμα και μου δείχνανε makeup...

Τί να πεις.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:49, 11-05-13:

Ε εντάξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Προχθές πχ ζήτησα να μου προτείνουν μια oil free ενυδατική μέρας με spf και ματ αποτέλεσμα και μου δείχνανε makeup...
Τί να πεις.
Χεχε.
Εγώ πλέον πάω με την αδερφή μιας φίλης στα Χόντος που η κοπέλα είναι και μεγαλύτερη αλλά και ξέρει..
Εγώ είχα πει σε μία ότι ήθελα μία πούδρα για κάλυψη (σπυράκια και τέτοια) και της λέω δε θέλω να γίνεται αντιληπτό ότι έχω χρησιμοποιήσει πούδρα.
Ε,μου΄δωσε λάθος απόχρωση και όταν της είπα θέλω να δοκιμάσω και άλλη εταιρεία μου άρχισε κάτι βλακείες.
Πλέον,μόνο μία φυτική παίρνω.

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 18:55, 11-05-13:

Βρε κορίτσια απλά αν πάτε,πρέπει να ξέρετε ακριβώς τι θέλετε,γιατί αλλιώς σας πιάνουν κότσο.

Εγώ πάντα έχω στο μυαλό μου το τι θέλω να πάρω. Τα πάντα.
Για αποχρώσεις,εννοείται αν πάει να σου δώσει κάτι άκυρο,το λές ή το δοκιμάζεις!!
Και αν σου λέει διάφορα για την άλλη εταιρία -που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ-,πάλι επιμένεις στην επιλογή σου.

Ντάξει για τις μικρότερες ηλικίες ίσως είναι λίγο πιο περίεργο,αλλά αν πείτε ακριβώς τι θέλετε,δεν υπάρχει θέμα πιστεύω.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 18:56, 11-05-13:

Πλέον,μόνο μία φυτική παίρνω.
Εγώ τα ψάχνω στο internet μερικές φορές για αρώματα κλπ κλπ τα βρίσκεις στις μισές τιμές.
Καλά κάνεις, τα φυτικά είναι τα πιο καλά για το δέρμα. Και όντως, στο ιντερνετ υπάρχουν πολύ καλές προσφορές. Απλά να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν έχουμε προπληρωμένη κάρτα, είμαι λίγο επιφυλακτική στο να ψωνίζω απο e-shops

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:01, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Βρε κορίτσια απλά αν πάτε,πρέπει να ξέρετε ακριβώς τι θέλετε,γιατί αλλιώς σας πιάνουν κότσο.
Εγώ πάντα έχω στο μυαλό μου το τι θέλω να πάρω. Τα πάντα.
Για αποχρώσεις,εννοείται αν πάει να σου δώσει κάτι άκυρο,το λές ή το δοκιμάζεις!!
Και αν σου λέει διάφορα για την άλλη εταιρία -που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ-,πάλι επιμένεις στην επιλογή σου.
Ντάξει για τις μικρότερες ηλικίες ίσως είναι λίγο πιο περίεργο,αλλά αν πείτε ακριβώς τι θέλετε,δεν υπάρχει θέμα πιστεύω.
Μα,ξέρω ότι έχω ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα ειδικά στο πρόσωπο (είμαι κάτι σαν ασβέστης).
Φυσικά,και μόλις είδα την απόχρωση της το΄πα.
Απλώς αυτή επέμενε....

Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Καλά κάνεις, τα φυτικά είναι τα πιο καλά για το δέρμα. Και όντως, στο ιντερνετ υπάρχουν πολύ καλές προσφορές. Απλά να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν έχουμε προπληρωμένη κάρτα, είμαι λίγο επιφυλακτική στο να ψωνίζω απο e-shops
Δε χρειάζεται να έχεις προπληρωμένη κάρτα ή πιστωτική.
Μπορείς και με αντικαταβολή.
Εγώ κάτι γυαλιά ηλίου που είχα πάρει (είναι το πιο πρόσφατο πράγμα που αγόρασα online) το πλήρωσα με αντικαταβολή.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 19:59, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Επίσης, ψάχνω κραγιόν κόκκινο, που να μην φεύγει... ναι οκ, άσε μας κουκλίτσα μου θα μου πείτε τώρα, αλλά θα σκάσω αν δεν βρω,
άκουσα πολύ θετικά σχόλια για την NYX, και όντως το είδα και εγώ με τα μάτια μου από μια φίλη που έχει αυτής της εταιρίας που όλο το βράδυ έμεινε σταθερό και δεν έφυγε ούτε στο ποτήρι, ούτε στα τσιγάρα, εσείς τα έχετε δοκιμάσει; Επίσης το θέλω αρκετά ματ, δεν θέλω να γυαλλίζει σαν ντισκόμπαλα, απλώς έχω την εντύπωση πως το ματ κραγιόν ξηραίνει κάπως τα χείλια..ισχύει ή βλακείες λέω;
Η nyx είναι από τις αγαπημένες μου μάρκες.
Λατρεύω τα πουδρέ ρουζ τους, τις σκιές (τις παλέτες ειδικά με 3 και με 8 σκιές).
Τα κραγιόν τους είναι οπωσδήποτε καλά για την τιμή τους, απλά δεν μένουν πολύ ώρα στα χείλη (όπως πχ το lady danger της mac) Έχω reviews σου δίνω τα links για να δεις και κάποιες αποχρώσεις.
Από κραγιόν έχω πάρει το Tea Rose (της κανονικής σειράς), το Circe που είναι ένα nude τελείως και το Snow White. To τελευταίο είναι κατακόκκινο.Δεν ξέρω μην σε πάρω στο λαιμό μου, εγώ είμαι τελείως κραγιονοφαγάνα. Δεν υπάρχει κραγιόν που να μένει όσο είμαι έξω πάνω στα χείλη.

Το Snow White

Soft matte lip creams
Powder Blush
Cream Blush

Τα κρεμώδη ρουζ γενικά οι Ελληνίδες bloggers και οι ξένες τα λατρεύουν. Εγώ το χλωμό πρόσωπο δεν τα βρήκα βολικά γιατί ήταν πάρα πολύ έντονα για τα χρώματά μου. Τα βρήκα επίσης αρκετά δύσκολα στο να τα δουλέψεις στο δέρμα.

Αλλά τώρα που ήρθαν στην Ελλάδα (και ξέρω ως insider ότι σύντομα θα έχουν και eshop) θα κάνω περισσότερα reviews.

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 22:10, 11-05-13:

Κορίτσια, ποιο αντηλιακό χρησιμοποιείτε?
Το δικό μου τελείωσε και η ανάγκη για αγορά καινούριου είναι επιτακτική!
Αναφέρομαι και για πρόσωπο και για σώμα.
Όμως, όσον αφορά το σώμα λέω να δοκιμάσω αυτή τη σειρά:

Εντυπώσεις..?

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 22:20, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Κορίτσια, ποιο αντηλιακό χρησιμοποιείτε?

sunscreen velvet face cream spf 50

sunscreen velvet body lotion spf 50

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 22:22, 11-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici

sunscreen velvet face cream spf 50

sunscreen velvet body lotion spf 50
Δεν υπάρχει καλύτερο! Νομίζω αν το δοκιμάσεις δεν γυρνάς σε κανένα άλλο....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 11-05-13 στις 22:43. Αιτία: προσθήκη spoiler
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 16:50, 12-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Δεν υπάρχει καλύτερο! Νομίζω αν το δοκιμάσεις δεν γυρνάς σε κανένα άλλο....
Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:03, 12-05-13:

Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?
Εμένα και αυτά που έδειξες καλά μου φαίνονται αυτά που σου έδωσαν παραπάνω αν δεν κάνω λάθος είναι φαρμακευτικά και οπωσδήποτε οι τιμές τους θα΄ναι λιγάκι πιο τσιμπημένες.
Mία συμβουλή μόνο αν τελικά πάρεις φαρμακευτική μάρκα ψάξε τις τιμές και από internet θα τις βρεις πιο φθηνές...
Εγώ παίρνω του Κορρέ ένα παιδικό...
Μη σου φανεί παράξενο απλώς τα παιδικά αντιηλιακά επειδή ακριβώς απευθύνονται σε παιδιά είναι πιο "αγνά" και γενικά δε μ'αρέσει να χρησιμοποιώ και πολλά πολλά στο δέρμα μου από τώρα.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 17:50, 12-05-13:

Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?
Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 24€

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:01, 12-05-13:

Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?
20 με 25 ευρώ...
Υπαρχει κι ενα φαρμακειο στο Θησειο που διαθετει όλα τα καλλυντικα είδη πιο φτηνα !

Και ας κανω μια προταση για το πρόσωπο:
Για λάμψη
apivita natural serum

Για ενυδάτωση
apivita natural serum

Και
wine elixir apivita
αντιρυτιδική κρεμα για τα ματια και τα χείλη

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:44, 13-05-13:

Κι εγώ αυτό παίρνω, το Frezyderm, κοστίζει 24 Ευρώ κανονικά, όμως ο φαρμακοποιός μου, μου το αφήνει 18€.
Είναι το καλύτερο αντιηλιακό που υπάρχει, αν το δοκιμάσεις, δεν μπορείς να ξαναπάρεις άλλο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 16:01, 15-05-13:

Ευχαριστώ!

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 16:33, 15-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Κι εγώ αυτό παίρνω, το Frezyderm, κοστίζει 24 Ευρώ κανονικά, όμως ο φαρμακοποιός μου, μου το αφήνει 18€.
Είναι το καλύτερο αντιηλιακό που υπάρχει, αν το δοκιμάσεις, δεν μπορείς να ξαναπάρεις άλλο.
Γενικότερα, τα προΪόντα της Frezyderm είναι πολύ καλά!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:40, 15-05-13:

Είστε όλες τόσο ευχαριστημένες με τη Frezyderm; Την έμαθα από τα δείγματα που μου έδινε ο φαρμακοποιός μου, ήδη παλιά όταν οι συσκευασίες της ήταν πολύ... περασμένης αισθητικής, και θυμάμαι μία κρέμα ημέρας που ήταν λίγο σαν κρέμα σώματος στην αίσθηση. Πρόσφατα πήρα μία κρέμα νύκτας με βιταμίνη Ε κι ήταν οκ, αλλά πάντα είχα την αίσθηση ότι έκαναν πολύ επιθετική προώθηση μέσω των αισθητικών

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 19:10, 15-05-13:

Γίδι μου δεν ξέρω τι προϊόντα είχε παλιότερα η Frezyderm, εγώ τη γνώρισα στα φαρμακεία (να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να την έχω δει σε αισθητικό ή αλλού) και βλέπω πάρα πολλές διαφημίσεις της νέας της σειράς από πέρισυ το χειμώνα που βγήκε νομίζω. Το αντιηλιακό της το δοκίμασα πέρσι το καλοκαίρι και μάλιστα μου είχαν πει πως ψηφίστηκε και προϊόν της χρονιάς! Αν η επιδερμίδα σου είναι μικτή/λιπαρή είναι αυτό που ψάχνεις, πίστεψέ με! Προσπάθησε να βρεις και πάλι δειγματάκι για να δοκιμάσεις!

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 20:55, 15-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Είστε όλες τόσο ευχαριστημένες με τη Frezyderm; Την έμαθα από τα δείγματα που μου έδινε ο φαρμακοποιός μου, ήδη παλιά όταν οι συσκευασίες της ήταν πολύ... περασμένης αισθητικής, και θυμάμαι μία κρέμα ημέρας που ήταν λίγο σαν κρέμα σώματος στην αίσθηση. Πρόσφατα πήρα μία κρέμα νύκτας με βιταμίνη Ε κι ήταν οκ, αλλά πάντα είχα την αίσθηση ότι έκαναν πολύ επιθετική προώθηση μέσω των αισθητικών
Δεν ξέρω... Προσωπικά, έναν αφρό καθαρισμού και κάτι άλλες κρέμες έχω από την Frezyderm και είμαι πολύ ικανοποιημένη!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:46, 15-05-13:

Ναι, αυτό θα κοιτάξω να κάνω. Με την κρέμα νύχτας ήμουν πολύ ευχαριστημένη, αλλά με ένα δείγμα κρέμας ματιών καθόλου.
Βέβαια έχω κι εγώ το δέρμα που γίνεται ξηρό το χειμώνα (εδώ έχουμε αληθινό χειμώνα ) και το καλοκαίρι λιπαρό σα 13χρονης... και τώρα χρειάζομαι κρέμα μέρας για το καλοκαίρι, έχετε καμία ιδέα; Δεν είμαι πιπίνι, παρεπιπτόντως...

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 22:09, 15-05-13:

Για την bioten τι άποψη έχετε; Τρελή διαφήμιση έχει πέσει..

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 22:55, 15-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, αυτό θα κοιτάξω να κάνω. Με την κρέμα νύχτας ήμουν πολύ ευχαριστημένη, αλλά με ένα δείγμα κρέμας ματιών καθόλου.
Βέβαια έχω κι εγώ το δέρμα που γίνεται ξηρό το χειμώνα (εδώ έχουμε αληθινό χειμώνα ) και το καλοκαίρι λιπαρό σα 13χρονης... και τώρα χρειάζομαι κρέμα μέρας για το καλοκαίρι, έχετε καμία ιδέα; Δεν είμαι πιπίνι, παρεπιπτόντως...
Εγώ το καλοκαίρι για τον λόγο που λες ακριβώς γιδάκι χρησιμοποιώ κάτι κρέμες-τζελ του Κορρέ που έχουν πολύ ελαφριά υφή. Τον χειμώνα παίρνω πιο αποτελεσματικές κρέμες όσον αφορά την ενυδάτωση κι ας έχουμε στη Χαλκιδική fake χειμώνα!

Της bioten έχω δοκιμάσει μόνο μια κρέμα χεριών, που δεν με ενθουσίασε. Κατά τ' άλλα δεν είχα άλλη επαφή με τα προϊόντα της εταιρείας

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 23:34, 15-05-13:

Έχω γαλάκτωμα καθαρισμού και λοσιόν Είναι εντάξει πιστεύω... η υφή, το άρωμα είναι ωραία

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:45, 15-05-13:

κι εγω frezyderm χρησιμοποιουσα οσο εκανα θεραπεια για την ακμη(μου ειχε συστησει τα προιοντα η δερματολογος) και εμεινα σουπερ ευχαριστημενη!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 11:02, 16-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
κι εγω frezyderm χρησιμοποιουσα οσο εκανα θεραπεια για την ακμη(μου ειχε συστησει τα προιοντα η δερματολογος) και εμεινα σουπερ ευχαριστημενη!
Μπορείς να μου πεις τι χρησιμοποιούσες για ακμή;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:04, 16-05-13:

Θα τους δώσω άλλη μία ευκαιρία τότε (για τη Frezyderm λέω) Απλά δεν τη βρίσκω εδώ στα 'ξωτερικά, έλεγα να πάρω καμία Vichy

Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 15:34, 16-05-13:

Ψαχνω μια πουδρα καλη και οικονομικη.. Εχετε να μου προτεινετε καποια ?

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 18:50, 16-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από penni_k
Ψαχνω μια πουδρα καλη και οικονομικη.. Εχετε να μου προτεινετε καποια ?
Artdeco έχει 11 ευρώ και είναι σχεδόν αόρατη.
Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη και κρατάει το make up.. Δεν μου αφήνει ούτε λιπαρότητα μετά από κάποια ώρα.

Τώρα αν θές σε άλλο στυλ,περίμενε για προτάσεις και από τα κορίτσια.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 17:44, 25-05-13:

Εγώ έχω κολλήσει με το make up της Shiseido. Ok, είναι λίγο ακριβούτσικο αλλά το αξίζει.
Σήμερα αγόρασα την πούδρα της σειράς Shiseido Pureness. Αν μου αρέσει, λέω να πάρω και το make up. Κοίταξα ότι έχει δύο, το Perfect Refining Foundation και το Dual Balancing Foundation. Ποιο από τα δύο έχεις;

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 19:04, 25-05-13:

Έχετε ακούσει για το cherrybox; Αξίζει ή τζάμπα κόπος;

Έχω δεί διάφορα προιόντα που είχε μέσα το κουτί του Μαίου και ήταν όλα ένα και ένα.
Έγινε χαμός και έχουν εξαντληθεί ως και του Ιούνη τώρα..

Και δεν είναι μόνο δείγματα. Είχε και 2-3 προιόντα full size και τα άλλα σε travel size. O.o
Όλα από αρκετά γνωστές και ακριβές μάρκες..

Εγώ προσωπικά είπα να το παραγγείλω. -10 ευρώ είναι εξάλλου-
Aλλά θα μου έρθει του Ιουλίου γιατί δεν ήξερα ότι είχαν εξαντληθεί τα πάντα..

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:06, 25-05-13:

Η λέξη όγκος χτυπάει για μία φορά την πόρτα μου.
Υπάρχει καμία με σγουρό μαλλί το οποίο ό,τι και να κάνει να παίρνει απίστευτα πολύ όγκο;
Έχω βαρεθεί να κάνω το μαλλί πλεξούδα κάθε φορά που βγω από το μπάνιο για να γλιτώνω το φούντωμα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 20:35, 25-05-13:

Έχετε ακούσει για το cherrybox; Αξίζει ή τζάμπα κόπος;

Έχω δεί διάφορα προιόντα που είχε μέσα το κουτί του Μαίου και ήταν όλα ένα και ένα.
Έγινε χαμός και έχουν εξαντληθεί ως και του Ιούνη τώρα..

Και δεν είναι μόνο δείγματα. Είχε και 2-3 προιόντα full size και τα άλλα σε travel size. O.o
Όλα από αρκετά γνωστές και ακριβές μάρκες..

Εγώ προσωπικά είπα να το παραγγείλω. -10 ευρώ είναι εξάλλου-
Aλλά θα μου έρθει του Ιουλίου γιατί δεν ήξερα ότι είχαν εξαντληθεί τα πάντα..
Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε!
Να υποθέσω είναι αντιγραφή του glossybox και του birtchbox στην Αγγλία και στην Αμερική.
To όλο κόνσεπτ είναι δηλαδή ότι σου φέρνουν διάφορα mini sizes ή και full size προϊόντα και τα δοκιμάζεις. Γνωρίζεις δηλαδή νέα πραγματάκια που δε θα αγόραζες στην τύχη.

Δεν βλέπω που λέει τρόπους πληρωμής, πρόσεχε μήπως έχει αυτόματη επανάληψη αν βάλεις κάρτα. Αν σ'αρέσει όμως δε συμφέρει το μηνιαίο, καλύτερα το ετήσιο, μια και έξω.

Η λέξη όγκος χτυπάει για μία φορά την πόρτα μου.
Υπάρχει καμία με σγουρό μαλλί το οποίο ό,τι και να κάνει να παίρνει απίστευτα πολύ όγκο;
Έχω βαρεθεί να κάνω το μαλλί πλεξούδα κάθε φορά που βγω από το μπάνιο για να γλιτώνω το φούντωμα.
Δεν μπορείς να κάνεις πολλά για τον όγκο. Σκέψου ότι άλλες παρακαλάνε για να έχουν όγκο στα μαλλιά. Και εγώ σγουρομάλλα είμαι, μάλιστα φουλ μπούκλα, το μόνο που κάνω πια είναι μόλις βγω από το ντους, να βάζω ένα leave in conditioner (το χειμώνα έβαζα marrocanoil), λίγο αφρό από τη μέση και κάτω, κάνω αυτή την κλασική κίνηση που αναποδογυρίζεις τα μαλλιά και ανασηκώνεις τούφες για να δημιουργηθεί μπούκλα, χωρίστρα και στο τέλος τα πιάνω από τη μέση και κάτω πάλι μια σφιχτή γαλλική κοτσίδα. Το πρωί την λύνω και οι μπούκλες είναι πολύ μαζεμένες, όχι φουντωτές και φριζαρισμένες.

Αν το μαλλί σου φουντώνει και φριζάρει το κόλπο με την κοτσίδα μπορεί να σε βοηθήσει γιατί δεν έχουν χώρο να φουντώσουν οι μπούκλες. Απλά βάλε λίγο αφρό για να έχουν λίγο κράτημα μετά στεγνές.

Α τώρα που το θυμήθηκα, και το κούρεμα παίζει ρόλο. Αν το μαλλί σου φουντώνει πολύ προς τα πάνω σημαίνει ότι η κομμώτρια μάλλον έκοψε μήκη πολύ κοντά και το μαλλί μπουκλιάζει προς τα πάνω. Αν πάλι το μαλλί φουντώνει σαν τρίγωνο κάπως έτσι , σημαίνει ότι χρειάζεσαι λίγο φιλάρισμα χαμηλά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δαλιδά : 25-05-13 στις 20:51.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:30, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Δεν μπορείς να κάνεις πολλά για τον όγκο. Σκέψου ότι άλλες παρακαλάνε για να έχουν όγκο στα μαλλιά. Και εγώ σγουρομάλλα είμαι, μάλιστα φουλ μπούκλα, το μόνο που κάνω πια είναι μόλις βγω από το ντους, να βάζω ένα leave in conditioner (το χειμώνα έβαζα marrocanoil), λίγο αφρό από τη μέση και κάτω, κάνω αυτή την κλασική κίνηση που αναποδογυρίζεις τα μαλλιά και ανασηκώνεις τούφες για να δημιουργηθεί μπούκλα, χωρίστρα και στο τέλος τα πιάνω από τη μέση και κάτω πάλι μια σφιχτή γαλλική κοτσίδα. Το πρωί την λύνω και οι μπούκλες είναι πολύ μαζεμένες, όχι φουντωτές και φριζαρισμένες.
Αν το μαλλί σου φουντώνει και φριζάρει το κόλπο με την κοτσίδα μπορεί να σε βοηθήσει γιατί δεν έχουν χώρο να φουντώσουν οι μπούκλες. Απλά βάλε λίγο αφρό για να έχουν λίγο κράτημα μετά στεγνές.

Α τώρα που το θυμήθηκα, και το κούρεμα παίζει ρόλο. Αν το μαλλί σου φουντώνει πολύ προς τα πάνω σημαίνει ότι η κομμώτρια μάλλον έκοψε μήκη πολύ κοντά και το μαλλί μπουκλιάζει προς τα πάνω. Αν πάλι το μαλλί φουντώνει σαν τρίγωνο κάπως έτσι , σημαίνει ότι χρειάζεσαι λίγο φιλάρισμα χαμηλά.
Αυτό με την πλεξούδα 1η φορά το ακούω και θα το δοκιμάσω καθώς όποιον και να ρωτούσα μου΄λεγε αφρό και σιλικόνη (που δεν κάνουν τίποτε).
Όσον αφορά το φιλάρισμα, έχουμε κακές σχέσεις διότι τα είχα κάνει μία φορά έτσι. Βγήκαν φουντωτά και 3 μήνες έκανα τα μαλλιά μου κάθε μέρα κεφτέ. .
Mία άκυρη ερώτηση προς όσες φοράτε φακούς επαφής. Ο οφθαλμίατρος μου΄χε πει ότι μπορώ να βάζω ότι θέλω στο μάτι όμως όχι εσωτερικά στο κάτω βλέφαρο.
Έλα μου όμως που τώρα το καλοκαίρι φοράω ενίοτε μοβ ή πράσινο ή καφέ μολύβι.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:50, 26-05-13:

Χαρά αυτό με το μολύβι που λες δεν με το είχε πει εμένα

Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη grape
H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε στις 19:12, 26-05-13:

Artdeco έχει 11 ευρώ και είναι σχεδόν αόρατη.
Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη και κρατάει το make up.. Δεν μου αφήνει ούτε λιπαρότητα μετά από κάποια ώρα.

Τώρα αν θές σε άλλο στυλ,περίμενε για προτάσεις και από τα κορίτσια.
Δοκίμασε ΜΑX FACTOR την χρησιμοποιώ χρόνια..είναι καλή και οικονομική...(γύρω στα 13-14euro)

Αυτό με την πλεξούδα 1η φορά το ακούω και θα το δοκιμάσω καθώς όποιον και να ρωτούσα μου΄λεγε αφρό και σιλικόνη (που δεν κάνουν τίποτε).
Όσον αφορά το φιλάρισμα, έχουμε κακές σχέσεις διότι τα είχα κάνει μία φορά έτσι. Βγήκαν φουντωτά και 3 μήνες έκανα τα μαλλιά μου κάθε μέρα κεφτέ. .
Mία άκυρη ερώτηση προς όσες φοράτε φακούς επαφής. Ο οφθαλμίατρος μου΄χε πει ότι μπορώ να βάζω ότι θέλω στο μάτι όμως όχι εσωτερικά στο κάτω βλέφαρο.
Έλα μου όμως που τώρα το καλοκαίρι φοράω ενίοτε μοβ ή πράσινο ή καφέ μολύβι.
γιατί δεν δοκιμάζεις αντί για μολύβι σκιά (λέω εγω τώρα)στο κάτω βλέφαρο χωρίς να το βάλεις στο εσωτερικό?έτσι θα βάλεις το χρώμα που σ αρέσει και δεν θα επηρεαστεί ο φακός...η αδερφή μου που φορά φακούς συνηθίζει να το κάνει αυτό αν και βέβαια το καλοκαίρι λόγω ηλικίας τα μάτια της λόγω φακών είναι ευερέθιστα και κοκκινίζουν...

υπάρχουν κάποιες ενυδατικές της CASTALIA φαρμακευτικές..κάποιες έχουν και δείκτη προστασίας για το καλοκαίρι και ενδείκνυται για δέρματα με τάση ακμής...και τον τελευταίο καιρό της AVON με δείκτη προστασίας 20..είναι αρκετά καλή..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 27-05-13 στις 17:04. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 21:02, 26-05-13:

Αν η κομμώτρια ξέρει, της λες ότι έχεις μαλλί σγουρό που φουντώνει και σου κάνει φυλλάρισμα διακριτικό χαμηλά, ώστε να έχουν σχήμα οι μπούκλες. Το ίσιο κούρεμα τις σκοτώνει.
Το τρικ με την πλεξούδα είναι φοβερό και αν οι μπούκλες σου δεν στέκονται ψεκάζει και λίγο λακ, ελάχιστη, πάνω στην πλεξούδα ενώ είναι μισοβρεγμένη. In fact, και εγώ τώρα τα μαλλιά μου σε γαλλική τα έχω γιατί βγήκα από το μπάνιο

Έλα μου όμως που τώρα το καλοκαίρι φοράω ενίοτε μοβ ή πράσινο ή καφέ μολύβι.[/FONT]
Στο μάτι βάζεις ό,τι θες Καλό είναι να μην το βάζεις εσωτερικά ειδικά αν έχεις ευαίσθητα μάτια. Αλλά και να βάλεις δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να πλένεις τους φακούς πολύ καλά μετά. Το τρικ με τη σκιά όντως είναι πολύ καλό και πιο σικάτο.

Το μολύβι μέσα στο μάτι, αφενός κάνει τα μάτια σου να φαίνονται μικρότερα και αφετέρου γερνάει. Καλά για να "γεράσει" τα μάτια σου δύσκολο, γιατί είσαι μικρή, αλλά γενικά δείχνει τα μάτια κουρασμένα.

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 21:13, 26-05-13:

Θελω να παρω μια καλη αντιηλιακη. Εχετε καμια ιδεα ;

Eχει δοκιμασει καμια μηπως αυτη ;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:49, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Αν η κομμώτρια ξέρει, της λες ότι έχεις μαλλί σγουρό που φουντώνει και σου κάνει φυλλάρισμα διακριτικό χαμηλά, ώστε να έχουν σχήμα οι μπούκλες. Το ίσιο κούρεμα τις σκοτώνει.
Το τρικ με την πλεξούδα είναι φοβερό και αν οι μπούκλες σου δεν στέκονται ψεκάζει και λίγο λακ, ελάχιστη, πάνω στην πλεξούδα ενώ είναι μισοβρεγμένη. In fact, και εγώ τώρα τα μαλλιά μου σε γαλλική τα έχω γιατί βγήκα από το μπάνιο
Στο μάτι βάζεις ό,τι θες Καλό είναι να μην το βάζεις εσωτερικά ειδικά αν έχεις ευαίσθητα μάτια. Αλλά και να βάλεις δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να πλένεις τους φακούς πολύ καλά μετά. Το τρικ με τη σκιά όντως είναι πολύ καλό και πιο σικάτο.
Το μολύβι μέσα στο μάτι, αφενός κάνει τα μάτια σου να φαίνονται μικρότερα και αφετέρου γερνάει. Καλά για να "γεράσει" τα μάτια σου δύσκολο, γιατί είσαι μικρή, αλλά γενικά δείχνει τα μάτια κουρασμένα.
Έχω αλλάξει δεν ξέρω πόσες φορές κομμώτρια για αυτό το λόγο.
Έχω μεγάλα μάτια οπότε μου τα κάνει και φαίνονται λιγότερο μεγάλα αν και το φοβάμαι γιατί μια φορά για ένα κομματάκι μάσκαρας μου΄κανε τη ζωή πατίνι..
Την σκιά πού ακριβώς τη βάζεις;

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή.
Ψάξε και αυτά της Avene ειδικά αν έχεις ευαίσθητο δέρμα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 00:19, 27-05-13:

Έχω αλλάξει δεν ξέρω πόσες φορές κομμώτρια για αυτό το λόγο.
Έχω μεγάλα μάτια οπότε μου τα κάνει και φαίνονται λιγότερο μεγάλα αν και το φοβάμαι γιατί μια φορά για ένα κομματάκι μάσκαρας μου΄κανε τη ζωή πατίνι..
Την σκιά πού ακριβώς τη βάζεις;
Τη σκιά την βάζεις με ένα απλικατέρ ή με ένα πινελάκι λεπτό κοντά στις βλεφαρίδες. Δες πως το έχει βάλει η κοπέλα σε αυτή τη φωτό.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 10:27, 29-05-13:

Έχω να δηλώσω κι εγώ, ότι τα προϊόντα της Shiseido είναι όντως πολύ ποιοτικά. Καλύπτουν τις ατέλειες χωρίς να φαίνεσαι βαμμένη!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:15, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki

Μετα το αντιηλιακό της Frezyderm, το χάος. Αν το δοκιμάσεις, δεν θα αγοράσεις κανένα άλλο ποτέ ξανά.

Αρχική Δημοσίευση από Lilla My
Έχω να δηλώσω κι εγώ, ότι τα προϊόντα της Shiseido είναι όντως πολύ ποιοτικά. Καλύπτουν τις ατέλειες χωρίς να φαίνεσαι βαμμένη!
Λίλα μου τωρα είδα ότι με είχες ρωτήσει και εδώ για το make up.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:47, 29-05-13:

[FONT="Century Gothic"]Αυτό με την πλεξούδα 1η φορά το ακούω και θα το δοκιμάσω καθώς όποιον και να ρωτούσα μου΄λεγε αφρό και σιλικόνη (που δεν κάνουν τίποτε).
Αυτό που σου πρότεινε η Δαλιδά το έκανα κι εγώ παλιότερα, πολύ παλιότερα και έχει όντως επιτυχία.
Αυτό που κάνω εγώ πάντως είναι να μη βάζω πιστολάκι, αλλά τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους. Τώρα που είναι καλοκαίρι δε θα έχεις πρόβλημα. Εγώ το ίδιο κάνω και τον χειμώνα φαντάσου, αλλά έχω συνηθίσει και δεν κρυώνω.

Γενικά δοκίμασε να κάνεις τα εξής. Χτένισε τα μαλλάκια σου πριν λουστείς, βάλε σαμπουάν όσες φορές βάζεις, ξέβγαλε, βάλε μάσκα και πάρε μια πηρούνα και ξεμπέρδεψέ τα όσο έχεις τη μάσκα πάνω.
Ξεβγάζεις, αφήνεις την πετσέτα στο μαλλί να απορροφήσει το νερό, βάζεις αφρό και είτε τα ξεχνάς τελείως και τα αφήνεις να στεγνώσουν μόνα τους, είτε βάζεις κάποιον να σου κάνει μια πολύ χαλαρή πλεξούδα, ώστε να περιορίσεις τον όγκο. άσε την πλεξούδα μέχρι να στεγνώσει το μαλλί.

Νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός από αυτά.

Όταν ήμουν μικρότερη με ενοχλούσαν πολύ τα μαλλιά μου που ήταν τόσο πυκνά και σγουρά και δεν μπορούσα να τα διαχειριστώ καθόλου και έμενα πάντα με έναν κότσο στο κεφάλι. Πλέον δεν τα αλλάζω με τίποτα. Αν βρείς τον τρόπο με τον οποίο θα σταθούν καλά είναι το πιο εύκολο μαλλί, γιατί δε θέλουν τίποτα άλλο πέρα από λίγο αφρό.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My έγραψε στις 20:30, 29-05-13:

Λίλα μου τωρα είδα ότι με είχες ρωτήσει και εδώ για το make up.
Που λες, πήγα σήμερα να δοκιμάσω και το make up και είναι πραγματικά άψογο! Δεν το αγόρασα ακόμα όμως, γιατί δεν είχαν την απόχρωση O00, αλλά μόνο την O20. Το Ο20 σαν να είναι λίγο σκούρο για μένα (όχι σε ενοχλητικό βαθμό) και ήθελα να δοκιμάσω και το πιο ανοιχτό, για να είμαι σίγουρη... Μα δηλαδή έλεος, αν δε φέρουν την πιο ανοιχτή απόχρωση στη Φινλανδία, που θα τη φέρουν;

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 11:29, 10-06-13:

Καλημέρα κορίτσια!
Μόλις παρήγγειλα το beauty test box! Το έχει δοκιμάσει καμία να μας πει απόψεις?
Προσωπικά, το βρίσκω πάρα πολύ καλή ιδέα, και με βολεύει ιδιαίτερα, μιας και μόλις τελείωσα τη θεραπεία για την ακμή και 'χρειάζεται' να ανανεώσω μερικά από τα προϊόντα μου!
Λοιπόν, τι λέτε?

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 11:36, 10-06-13:

Καλημέρα κορίτσια!
Μόλις παρήγγειλα το beauty test box! Το έχει δοκιμάσει καμία να μας πει απόψεις?
Προσωπικά, το βρίσκω πάρα πολύ καλή ιδέα, και με βολεύει ιδιαίτερα, μιας και μόλις τελείωσα τη θεραπεία για την ακμή και 'χρειάζεται' να ανανεώσω μερικά από τα προϊόντα μου!
Λοιπόν, τι λέτε?
Δεν το έχω παραγγείλει.. Είπα να κάνω την αρχή με το cherrybox Ιουλίου επειδή μου αρέσουν οι μάρκες που έχει.
Το κουτί που λές εσύ 1-2 reviews που είδα μου φάνηκε οκ.. Πιο πολύ μου αρέσει το e shop τους όμως..
Έχει εκείνη την nude παλέτα με τα ματ πολύ όμορφα χρώματα,τα φυσικά.
Και το Tiki Tahiti Monoï Vanilla oil.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους