Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,072,339 μηνύματα σε 94,411 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 689 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DimitraKapa
H DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H DimitraKapa i έγραψε στις 20:02, 03-02-14:

Καλησπέρα κορίτσια
Τους τελευταίους μήνες παρατήρησα έντονη τριχόπτωση, κάθε φορά που τα χτενίζω φεύγουν τούφες. Έχω πάρει τώρα ενα ειδικό λαδάκι που το βάζω στις ρίζες κάνοντας μασάζ μπας και βοήθησει. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δυναμωτικό προϊόν για τα μαλλιά απο κάποιο φαρμακείο ή καμία σπιτική μάσκα θρέψης?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stamatopoulos (Κωστής Σταμόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stamatopoulos
Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stamatopoulos έγραψε στις 00:12, 04-02-14:

Θα σου πρότεινα να ψάξεις την αιτία, πώς είναι οι ορμόνες σου; στρες, διατροφή, άλλα προβλήματα υγείας;
Η τριχόπτωση είναι τεράστιο κεφάλαιο και θέλει καλό ψάξιμο ώστε να μην έχει μόνιμες συνέπειες.
Δυστυχώς σπάνια θα περάσει με τοπικά σαμπουάν και λοσιόν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H DimitraKapa i έγραψε στις 07:14, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stamatopoulos
Θα σου πρότεινα να ψάξεις την αιτία, πώς είναι οι ορμόνες σου; στρες, διατροφή, άλλα προβλήματα υγείας;
Η τριχόπτωση είναι τεράστιο κεφάλαιο και θέλει καλό ψάξιμο ώστε να μην έχει μόνιμες συνέπειες.
Δυστυχώς σπάνια θα περάσει με τοπικά σαμπουάν και λοσιόν.
Βασικα τα μαλλιά μου ηταν μια χαρα πριν μια εξαντλητική διαιτα που εκανα με αποτελεσμα από 48 κιλά να πάω 42 σε μικρό χρονικό διάστημα. Από τότε και μετα μου πέφτουν τα μαλλιά σαν τρελα... Έκλεισα και ραντεβού στο γιατρό για να δούμε.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,013 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 11:07, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από DimitraKapa
Βασικα τα μαλλιά μου ηταν μια χαρα πριν μια εξαντλητική διαιτα που εκανα με αποτελεσμα από 48 κιλά να πάω 42 σε μικρό χρονικό διάστημα. Από τότε και μετα μου πέφτουν τα μαλλιά σαν τρελα... Έκλεισα και ραντεβού στο γιατρό για να δούμε.
Τι ύψος έχεις και ήθελες να φτάσεις 42 κιλά? 1.50?

Παράθεση

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DimitraKapa i έγραψε στις 14:52, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Τι ύψος έχεις και ήθελες να φτάσεις 42 κιλά? 1.50?
1.60

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 15:43, 04-02-14:

42 κιλά είναι πολύυυ λίγα για 1.60 ύψος.. ο οργανισμός σου πιθανότατα αντιδρά στο χάσιμο βάρους που δε χρειαζόταν καθόλου. γιατί το έκανες αυτό στον εαυτό σου;

Παράθεση

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DimitraKapa i έγραψε στις 16:01, 04-02-14:

Το ξέρω έκανα μεγάλη βλακεία και τώρα δημιουργησα προβλημα κ' ψάχνω να δω πώς θα το διορθώσω. :/ Ειδικά τα μαλλιά είναι θέμα τωρα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:02, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από DimitraKapa
Έκανα την ίδια μαλακία το καλοκαίρι και το μαλλί έπεφτε με μανία. Πήρα χάπια, βιταμίνες, ιστορίες, αλλά δεν άλλαξε κτ. Πλέον δε πέφτει τόσο πολύ όπως πριν, απλά φτιάξε τη διατροφή σου και κάνε και εξετάσεις, ίσως έχεις χαμηλό σίδηρο or smth και πάρε κάποιο συμπληρωμα.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:17, 04-02-14:

είναι πολύ καλό που το κατάλαβες. ίσως καλύτερα να επισκεφτείς έναν γιατρό για να σε βοηθήσει να το αντιμετωπίσεις πριν χειροτερέψει. έχω ακούσει ότι η βιταμίνη β βοηθά πολύ για τα μαλλιά και γενικά να τρως τα πάντα. μη στερείσαι τίποτα.

Παράθεση

Stamatopoulos (Κωστής Σταμόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stamatopoulos
Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stamatopoulos έγραψε στις 07:09, 05-02-14:

είναι πολύ λογικό και αναμενόμενο. Όταν υποβάλλεις τον οργανισμό σου σε μεγάλο στρες όπως πχ. χειρουργικές επεμβάσεις, βαριά αρρώστια ή εξαντλιτική δίαιτα παρατηρείται τριχόπτωση ή τελογενής τριχορροή όπως λέγεται και μπορεί να διαρκέσει δυστυχώς μήνες. Για να αναστρέψεις τη διαδικασία δοκίμασε βιταμίνες κυρίως βιοτίνη, ελαφρύ μασάζ για να αυξήσεις τη μικροκυκλογορία της τρίχας και αν θέλεις ακόμη πιο γρήγορα αποτελέσματα μεσοθεραπεία μαλλιών.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 09:46, 05-02-14:

Λοιπόν εχθές χρησιμοποίησα το μαγικό προιόν που λέγεται Strait & easy...

Εντάξει το αγάπησα!!! Αφού λούστηκα έβαλα την κρέμα και απλά άρχισα να στεγνώνω τα μαλλιά μου χτενίζοντας τα με μια βούρτσα και..βουαλά! Ίσια μαλλιά! Να πω οτι έχω σγουρά μαλλιά οπότε και έβαλα την ποσότητα που έλεγε για τα μακρια μαλλιά!
Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα και σε πολύ λίγο χρόνο χωρίς να αναλώνομαι ώρα με το πιστολάκι..!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 13:37, 05-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Λοιπόν εχθές χρησιμοποίησα το μαγικό προιόν που λέγεται Strait & easy...

Εντάξει το αγάπησα!!! Αφού λούστηκα έβαλα την κρέμα και απλά άρχισα να στεγνώνω τα μαλλιά μου χτενίζοντας τα με μια βούρτσα και..βουαλά! Ίσια μαλλιά! Να πω οτι έχω σγουρά μαλλιά οπότε και έβαλα την ποσότητα που έλεγε για τα μακρια μαλλιά!
Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα και σε πολύ λίγο χρόνο χωρίς να αναλώνομαι ώρα με το πιστολάκι..!
Όπα με ενδιαφέρει!

Πόσο ίσια έγιναν? Τελείως ή λίγο κυματιστά? Πόσο κράτησε? Και τα μαλλιά σου πόσο σγουρά είναι περίπου? Κάνει για συχνή χρήση? Παίζει μετά να ισιώνουν σταδιακά τελείως τα μαλλιά μόνιμα με τον καιρό?

Σόρι για το πρήξιμο

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 14:02, 05-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Όπα με ενδιαφέρει!

Πόσο ίσια έγιναν? Τελείως ή λίγο κυματιστά? Πόσο κράτησε? Και τα μαλλιά σου πόσο σγουρά είναι περίπου? Κάνει για συχνή χρήση? Παίζει μετά να ισιώνουν σταδιακά τελείως τα μαλλιά μόνιμα με τον καιρό?

Σόρι για το πρήξιμο
Eγιναν ίσια ίσια..Δεν μιλάμε για πράσο κομμωτηρίου αλλά ίσια! Με είδαν δηλαδή σήμερα στη δουλειά και μου λένε έκανες πιστολάκι εχθές? Εγώ τα έκανα όπως σου είπα και απλά στο τέλος έκανα μια βουρτσιά μόνο της άκρες..Τώρα το πόσο θα κρατήσει θα στο πω πιο μετά γιατί εχθές το βράδυ τα έκανα..
Έχω αρκετά σγουρά μαλλιά...Όχι σπαστά, σγουρά!! Δεν βρίσκω το λόγο να μην κάνει για συχνή χρήση...Να ισιώσουν μόνιμα δεν νομίζω πάντως!

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 18:54, 05-02-14:

Eγιναν ίσια ίσια..Δεν μιλάμε για πράσο κομμωτηρίου αλλά ίσια! Με είδαν δηλαδή σήμερα στη δουλειά και μου λένε έκανες πιστολάκι εχθές? Εγώ τα έκανα όπως σου είπα και απλά στο τέλος έκανα μια βουρτσιά μόνο της άκρες..Τώρα το πόσο θα κρατήσει θα στο πω πιο μετά γιατί εχθές το βράδυ τα έκανα..
Έχω αρκετά σγουρά μαλλιά...Όχι σπαστά, σγουρά!! Δεν βρίσκω το λόγο να μην κάνει για συχνή χρήση...Να ισιώσουν μόνιμα δεν νομίζω πάντως!
Μάλιστα ενδιαφέρον θα το κοιτάξω σύντομα!!
Ευχαριστώω!!!

Παράθεση

barbara-bana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη barbara-bana
H barbara-bana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H barbara-bana έγραψε στις 22:13, 05-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Και μιας και πιάσατε συζήτηση για είδη μακιγιάζ,μπορεί να μου προτείνει κάποια μία πούδρα;
Χρησιμοποιούσα του Κορρέ και τη βαρέθηκα άσε που μου αφήνει στάμπα.
Ευχαριστώώωω.
max factor creme puff τελεια και αμα ψαξεις και στο ιντερνετ θα την βρεις πιο φθηνη απο το hondos ας πουμε ¨)

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
fairygirl πολύ καλό το aussie που μου πρότεινες! το βρήκα στο hondos center
και θέλω πάλι να τα φώτα σας.. χάλασε το σεσουάρ μου.. θέλω να πάρω ένα καλό σε νορμάλ τιμή.. έχετε κάτι δοκιμασμένο να προτείνετε;

μία απλή ενυδατική κρέμα ματιών εφόσον βαφόμαστε νομίζω ότι χρειάζεται και πριν τα 30. όσο να ναι το βάψιμο ταλαιπωρεί την περιοχή. εγώ τη χρησιμοποιώ και ως βάση πριν το κονσίλερ.
http://www.bestprice.gr/item/2150479805/babyliss-6612e δεν υπαρχει εγω αυτο εχω για κατι πιο επαγγελματικο σε αρκετα προσιτη τιμη για την ποιοτητ του θα ελεγα κανει αψογη δουλεια ειναι πολυ δυνατο δεν φθειρει το μαλλι οσο ενα κανονικο πιστολακι στο λεω απο εμπειρια το εχω πολυ καιρο και δεν μετανιωσα ουτε ενα ευρω απο αυτα που εδωσα ¨)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefeli Graf : 05-02-14 στις 23:20. Αιτία: Merge posts/ Συνεχόμενα μηνύματα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 23:27, 05-02-14:

Κορίτσια να σας ρωτήσω..Βάζετε κρέμα ματιών?Απο ποια ηλικία περίπου ενδείκνυται?

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 00:28, 06-02-14:

thank you barbaba-bana!
νομίζω ότι από τη στιγμή που ξεκινάς να βάφεσαι χρειάζεσαι μία απλή ενυδατική στα μάτια, όπως άλλωστε βάζεις και στο υπόλοιπο πρόσωπο.

Παράθεση

KristenRoss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KristenRoss
H KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H KristenRoss έγραψε στις 21:37, 09-02-14:

Με 1.60 ύψος στα 42 κιλά είσαι πολύ χαμηλά. Έφτασες σε αυτά τα κιλά με συναινεση ειδικού; Κλασσική αιτία για τριχόπτωση τριχωτού κεφαλής είναι το χαμηλό σίδηρο απ' όσο ξέρω. Έχω πολλές περιπτώσεις. Το έψαξες αυτό;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:51, 09-02-14:

Κορίτσια,για το ημιμόνιμο τι έχετε ακούσει; Πώς σας φαίνεται; Σας βολεύει;
Εγώ πλέον μόνο αυτό κάνω στα νύχια διότι βολεύει πολύ γιατί έχει μεγάλη διάρκεια και γενικά σε σύγκριση με τα απλά βερνίκια έχει μεγαλύτερη αντοχή και διάρκεια.
Όμως κάθε φορά που το αφαιρώ η βάση του νυχιού είναι ¨κάπως"

Παράθεση

KristenRoss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KristenRoss
H KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H KristenRoss έγραψε στις 00:41, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
νομίζω ότι το scrub είναι με δύο άκυρα (ελαιόλαδο και κάτι άλλο) και η ενυδατική ένα τζελ και κάτι άλλο μόνο είναι με ρόδι
Προσωπικά τα παίρνω σε πακετάκι όλα μαζί, οπότε γι' αυτό τα έχω συνδέσει με τη σειρά ρόδι. Το scrub είναι ελαιόλαδο και κάτι άλλο, όντως. Δεν το πρόσεξα, σόρρυ! Αν ρωτήσεις σε ένα φαρμακείο θα σου πουν. Ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει!

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 02:28, 10-02-14:

Τον τελευταιο καιρο το χω γυρισει στα χειροποιητα καλυντικα, με αγνα υλικα. Εχω δει τεραστια διαφορα στο δερμα μου και στα μαλλια μου, που δεν το φανταζομουν.
Σε κατι ραγαδες που εχω βγαλει, βαζω κεραλοιφη με βαλσαμο.
Στο σωμα, οταν κανω μπανιο πριν πεσω για υπνο χρησιμοποιω ρευστη κεραλοιφη που κανει το σωμα απιστευτα απαλο και ελαστικο. Αν κανω μπανιο και μετα βγω εξω, επειδη η κεραλοιφη στην αρχη αφηνει μια "λαδιλα" (μετα απο λιγο απορροφαται), χρησιμοποιω μια απλη ενυδατικη, παλι "φτιαχτη".
Ντουζ κανω με χειροποιητα σαπουνια ελαιολαδου με διαφορα υλικα και μυρωδιες. Για scrub ανακατευω ζαχαρη-ελαιολαδο για το σωμα και για το προσωπο ζαχαρη-ελαιολαδο-μελι.
Το προσωπο μου το πλενω ειτε με σαπουνι ελαιολαδου που περιεχει ενυδατικη κρεμα, ειτε με σαπουνι ελαιολαδου με tea tree oil κλπ. Η ενυδατικη μου περιεχει αμυγδαλελαιο, κερι μελισσας, ροδονερο, βιταμινη Ε και εθαιρια ελαια τριανταφυλλο, γερανι, λιβανι και μυρο.
Κανω θεραπειες στα μαλλια μου με ζεστο ελαιολαδο-καστορελαιο και δαφνελαιο.

Δεν μου βγαινει πιο ακριβα απο κρεμες και προιοντα του εμποριου, προσωπικα ημουν πολυ επιφυλακτικη με ολα αυτα τα "εναλλακτικα" αλλα πλεον δεν τα αλλαζω με τιποτα

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 10:38, 10-02-14:

Κορίτσια,για το ημιμόνιμο τι έχετε ακούσει; Πώς σας φαίνεται; Σας βολεύει;
Εγώ πλέον μόνο αυτό κάνω στα νύχια διότι βολεύει πολύ γιατί έχει μεγάλη διάρκεια και γενικά σε σύγκριση με τα απλά βερνίκια έχει μεγαλύτερη αντοχή και διάρκεια.
Όμως κάθε φορά που το αφαιρώ η βάση του νυχιού είναι ¨κάπως"
Εγώ μία φορά είχα κάνει ημιμόνιμο και το νύχι μου μετά την αφαίρεση αυτού ήταν αρκετό για να με αποτρέψει να το ξανακάνω μέχρι τώρα. Σκέψου τι ταλαιπωρία τραβάει κι αυτό. Εγώ ημιμόνιμο θα έκανα πλέον ΜΟΝΟ για κάποια ειδική περίπτωση και μετά από αυτήν θα πήγαινα να το αφαιρέσω. Όχι συνέχεια δηλαδή.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 10:55, 10-02-14:

Eγώ πάντως που κάνω ημιμόνιμο απο τότε που "κυκλοφόρησε" μπορώ να πω οτι τα νύχια μου έχουν γίνει πιο σκληρά απο ποτέ, μακραίνουν χωρίς να σπάνε και φυσικά λόγω της διάρκειας είναι πάντα περιποιημένα! Νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο μόνο η διαδικασία αλλά και ο τρόπος της ειδικού! Πολλές τα αφαιρούν λάθος για μεγαλύτερη ταχύτητα, χρησιμοποιούν φθηνά υλικά κτλ. που αυτά στο τέλος είναι που καταστρέφουν το νύχι!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 10:58, 10-02-14:

Eγώ πάντως που κάνω ημιμόνιμο απο τότε που "κυκλοφόρησε" μπορώ να πω οτι τα νύχια μου έχουν γίνει πιο σκληρά απο ποτέ, μακραίνουν χωρίς να σπάνε και φυσικά λόγω της διάρκειας είναι πάντα περιποιημένα! Νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο μόνο η διαδικασία αλλά και ο τρόπος της ειδικού! Πολλές τα αφαιρούν λάθος για μεγαλύτερη ταχύτητα, χρησιμοποιούν φθηνά υλικά κτλ. που αυτά στο τέλος είναι που καταστρέφουν το νύχι!
Δεν νομίζω. Το βάψιμο των νυχιών είναι επινόηση της δικιάς μας ματαιοδοξίας, επομένως κι αυτά τα καημένα δεν είναι προορισμένα για όλα αυτά, γι'αυτό δεν τα βάφω κιόλας συχνά.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 11:04, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Δεν νομίζω. Το βάψιμο των νυχιών είναι επινόηση της δικιάς μας ματαιοδοξίας, επομένως κι αυτά τα καημένα δεν είναι προορισμένα για όλα αυτά, γι'αυτό δεν τα βάφω κιόλας συχνά.
Άλλο αυτό! Φυσικά και ένα νυχί που δεν βάφεται είναι σε πιο καλή κατάσταση απο ένα που βάφεται συνεχώς δεν το συζητώ! Απλά η ερώτηση ήταν για το ημιμόνιμο! Και είπα οτι δεν το καταστρέφει το νύχι πάντα σε σχέση με το απλό βερνίκι! Μίλησα για τις 2 μεθόδους δηλαδή όχι για το βάψιμο των νυχιών γενικά!

Αν και προσωπικά όταν ήμουν πιο μικρή και δεν τα έβαφα συνεχώς σπάγανε καθώς επίσης τα έτρωγα κιόλας!
Οπότε προσωπικά για μένα το να τα βάφω είναι μονόδρομος!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 11:09, 10-02-14:

Άλλο αυτό! Φυσικά και ένα νυχί που δεν βάφεται είναι σε πιο καλή κατάσταση απο ένα που βάφεται συνεχώς δεν το συζητώ! Απλά η ερώτηση ήταν για το ημιμόνιμο! Και είπα οτι δεν το καταστρέφει το νύχι πάντα σε σχέση με το απλό βερνίκι! Μίλησα για τις 2 μεθόδους δηλαδή όχι για το βάψιμο των νυχιών γενικά!

Αν και προσωπικά όταν ήμουν πιο μικρή και δεν τα έβαφα συνεχώς σπάγανε καθώς επίσης τα έτρωγα κιόλας!
Οπότε προσωπικά για μένα το να τα βάφω είναι μονόδρομος!
Απλώς η κοπέλα είπε κιόλας πως κάνει ημιμόνιμο συνέχεια σχεδόν, κάτι που δεν το θεωρώ προσωπικά καλό για το νύχι. Να κάνουμε μία στο τόσο για κάποια ειδική περίπτωση το καταλαβαίνω. Και μου φαίνεται λίγο δύσκολο με όλη αυτή την ταλαιπωρία του ημιμόνιμου, το νύχι να βγαίνει "ωφελημένο". Τουλάχιστον αυτή τη γνώμη έχω σχηματίσει εγώ στο νού μου. Μπορεί τελικά άλλος να είναι ο κανόνας και άλλη η εξαίρεση κι εγώ να κάνω λάθος.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 11:14, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Απλώς η κοπέλα είπε κιόλας πως κάνει ημιμόνιμο συνέχεια σχεδόν, κάτι που δεν το θεωρώ προσωπικά καλό για το νύχι. Να κάνουμε μία στο τόσο για κάποια ειδική περίπτωση το καταλαβαίνω. Και μου φαίνεται λίγο δύσκολο με όλη αυτή την ταλαιπωρία του ημιμόνιμου, το νύχι να βγαίνει "ωφελημένο". Τουλάχιστον αυτή τη γνώμη έχω σχηματίσει εγώ στο νού μου. Μπορεί τελικά άλλος να είναι ο κανόνας και άλλη η εξαίρεση κι εγώ να κάνω λάθος.
Bασικά όπως είπα οποιοδήποτε μανό και να βάλεις στο νύχι, μόνιμο-ημιμόνιμο-απλό σίγουρα φθείρει το νύχι..Αλλά όπως είπα θεωρώ οτι παίζουν ρόλο κ άλλα πράγμα εκτός απο την επιλογή του είδους, ο τρόπος που τοποθετείται , ο τρόπος που αφαιρείται κτλ για να γίνει η φθορά στο νύχι όσο το δυνατόν μικρότερη.. Επίσης πχ για μένα που τα έτρωγα και κυριολεκτικά τα κατέστρεφα φυσικά και δούλεψε θετικά το να τα βάφω συνέχεια αφού πλέον ούτε σπάνε και έχουν γίνει πιο σκληρά!

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του φυσικά αλλά θεωρώ οτι τα όμορφα χέρια είναι δυνατό προσόν για μία γυναίκα είτε είναι βαμμένα είτε όχι!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:02, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Τον τελευταιο καιρο το χω γυρισει στα χειροποιητα καλυντικα, με αγνα υλικα. Εχω δει τεραστια διαφορα στο δερμα μου και στα μαλλια μου, που δεν το φανταζομουν.
Σε κατι ραγαδες που εχω βγαλει, βαζω κεραλοιφη με βαλσαμο.
Στο σωμα, οταν κανω μπανιο πριν πεσω για υπνο χρησιμοποιω ρευστη κεραλοιφη που κανει το σωμα απιστευτα απαλο και ελαστικο. Αν κανω μπανιο και μετα βγω εξω, επειδη η κεραλοιφη στην αρχη αφηνει μια "λαδιλα" (μετα απο λιγο απορροφαται), χρησιμοποιω μια απλη ενυδατικη, παλι "φτιαχτη".
Ντουζ κανω με χειροποιητα σαπουνια ελαιολαδου με διαφορα υλικα και μυρωδιες. Για scrub ανακατευω ζαχαρη-ελαιολαδο για το σωμα και για το προσωπο ζαχαρη-ελαιολαδο-μελι.
Το προσωπο μου το πλενω ειτε με σαπουνι ελαιολαδου που περιεχει ενυδατικη κρεμα, ειτε με σαπουνι ελαιολαδου με tea tree oil κλπ. Η ενυδατικη μου περιεχει αμυγδαλελαιο, κερι μελισσας, ροδονερο, βιταμινη Ε και εθαιρια ελαια τριανταφυλλο, γερανι, λιβανι και μυρο.
Κανω θεραπειες στα μαλλια μου με ζεστο ελαιολαδο-καστορελαιο και δαφνελαιο.

Δεν μου βγαινει πιο ακριβα απο κρεμες και προιοντα του εμποριου, προσωπικα ημουν πολυ επιφυλακτικη με ολα αυτα τα "εναλλακτικα" αλλα πλεον δεν τα αλλαζω με τιποτα
Ηλιάννα τα αγοράζεις από κάπου αυτά ή τα φτιαχνεις μόνη σου?

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 12:37, 10-02-14:

Το scrub το φτιαχνω μονη μου αφου ειναι με λαδι-ζαχαρη-μελι. Το δαφνελαιο και το καστορελαιο το παιρνω απο το φαρμακειο. Τα σαπουνια και τις ενυδατικες τα παιρνω απο αυτο το μαγαζι https://www.facebook.com/arwma.sapouniou.75?fref=ts Ο λογος που παιρνω απο το συγκεκριμενο ειναι γιατι γνωριζω με σιγουρια οτι χρησιμοποιουνται αγνα υλικα και το λαδι ειναι πραγματικο ελαιολαδο και οχι τηγανολαδα και διαφορα "λαδια" που χρησιμοποιουν πολλοι και τα παρουσιαζουν ως αγνα. Με ελαχιστα εξοδα αποστολης τα εχω σπιτι μου. Τη κεραλοιφη και τη ρευστη κεραλοιφη μου τη φτιαχνει μια φιλη μου, εγω δυστυχως ειμαι ασχετη

Παράθεση

DimitraKapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DimitraKapa i έγραψε στις 14:12, 10-02-14:

Ξέρετε να μου προτείνετε κάποια καλά προϊόντα μαλλιών για μπούκλες? (όπως σαμπουάν, μαλλακτικες, αφρους, σπρέι κλπ.) Το φυσικό μου είναι έτσι κ αλλιώς σπαστό απλά θα ήθελα να το βοηθήσω έτσι ώστε να στρώνει μπούκλα χωρίς να φριζαρει, για να μην το ταλαιπωρω με το σεσουαρ.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 14:51, 10-02-14:

Eπειδή έχω και εγώ σγουρά μαλλιά δεν μπορώ να πω οτι βρήκα κάποιο προιόν ειδικό για μπούκλες που να με βοήθησε αλλά χρησιμοποιώ προιόντα της schwarzkopf της σειράς gliss και είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Μυρίζει υπέροχα και βοηθάει στην επανόρθωση της τρίχας!
Τώρα για styling εμένα μου αρέσει πολυ της loreal το σπρέυ με θαλασσινό αλάτι! Σχηματίζει ωραία μπούκλα που μοιάζει πολύ με αυτήν που έχουμε μετά τη θάλασσα!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:02, 10-02-14:

Μα. Και΄γω τα τρώω. Γι'αυτό τα βάφω. Τα λυπάμαι να τα χαλάω αν είναι βαμμένα.
Ξέρεις τι είναι να μην αφήνεις τα νύχια σου σε ησυχία επειδή γράφεις τεστ;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,745 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:41, 16-02-14:

Αχ να πω και εγώ τον πόνο μου για τα νύχια.
Εδώ και κάτι χρόνια τα είχα συνέχεια βαμμένα δεν τα άφηνα άβαφτα και πολύ συχνά. Οπότε από το πολύ βάψε/σβήσε έχουν γίνει πολύ αδύναμα σε σχέση με παλιά και τώρα αν τα αφήσω να μεγαλώσουν χωρίς να είναι βαμμένα σπάνε. Δεν παίζει να διορθωθεί αυτό;

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 14:48, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Αχ να πω και εγώ τον πόνο μου για τα νύχια.
Εδώ και κάτι χρόνια τα είχα συνέχεια βαμμένα δεν τα άφηνα άβαφτα και πολύ συχνά. Οπότε από το πολύ βάψε/σβήσε έχουν γίνει πολύ αδύναμα σε σχέση με παλιά και τώρα αν τα αφήσω να μεγαλώσουν χωρίς να είναι βαμμένα σπάνε. Δεν παίζει να διορθωθεί αυτό;
Αν τα αφήσεις κανένα δίμηνο-τρίμηνο τελείως άβαφα? Εγώ αυτό έκανα και ξανάγιναν μια χαρά γερά Θέλουν ένα διάλειμμα κι αυτά που και που.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,745 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:08, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Αν τα αφήσεις κανένα δίμηνο-τρίμηνο τελείως άβαφα? Εγώ αυτό έκανα και ξανάγιναν μια χαρά γερά Θέλουν ένα διάλειμμα κι αυτά που και που.
2-3 μήνες χωρίς όζα; Με σκότωσες τώρα.

Τεσπά αν δω ότι συνεχίζει έτσι η κατάσταση θα το κάνω και αυτό Γιατί πλέον με το που μεγαλώνουν λίγο (δηλαδή σε φάση από εκεί που ήταν τέρμα κομμένα να πετάγονται λίγο) σπάνε αμέσως.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:18, 16-02-14:

2-3 μήνες χωρίς όζα; Με σκότωσες τώρα.

Τεσπά αν δω ότι συνεχίζει έτσι η κατάσταση θα το κάνω και αυτό Γιατί πλέον με το που μεγαλώνουν λίγο (δηλαδή σε φάση από εκεί που ήταν τέρμα κομμένα να πετάγονται λίγο) σπάνε αμέσως.
Δεν ξέρω, μπορεί να λέω και πολύ, αλλά τα δικά μου είχαν φτάσει σε απροχώρητη κατάσταση και τα άφησα καλού κακού

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:25, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Δεν ξέρω, μπορεί να λέω και πολύ, αλλά τα δικά μου είχαν φτάσει σε απροχώρητη κατάσταση και τα άφησα καλού κακού
Και τα δικά μου σε απροχώρητη κατάσταση θα φτάσουν έτσι πως το κόβω. Οπότε από βδομάδα τέλος οι όζες για έναν μήνα τουλάχιστον.

Και μόλις περάσει θέλω να κάνω αυτό. *.*

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 16-02-14 στις 15:29.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,776 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:07, 16-02-14:

Εγώ τα έχω αφήσει άβαφα απο τα Χριστούγεννα, βαριέμαι να τα βάφω όταν έχω σχολείο βασικά.

Σοφία αυτό που έβαλες είναι τόοοσο ωραίο *_*

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:27, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εγώ τα έχω αφήσει άβαφα απο τα Χριστούγεννα, βαριέμαι να τα βάφω όταν έχω σχολείο βασικά.

Σοφία αυτό που έβαλες είναι τόοοσο ωραίο *_*
Πόσο σε ζηλεύω που το καταφέρνεις αυτό :/ δεν ξέρω ρε γαμώτο με αρέσουν πολύ τα βαμμένα.νύχια τα λυπάμαι να τα έχω άβαφτα.. Αλλά έτσι πως έγιναν τα λυπάμαι πιο πολύ, όποτε..

Αχ ρένια άσε θέλω να το επιχειρήσω αλλά νομίζω ότι θα προκύψει αποτυχία

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,776 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:35, 16-02-14:

Καν'το!
Εγώ τώρα θέλω να τα βάψω το Σάββατο, που έχω να πάω σε χοροεσπερίδα. Αν δεν αρρωστήσω και πάω, θα τα κάνω κανα περίεργο γαλλικό!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:08, 16-02-14:

Και τα δικά μου σε απροχώρητη κατάσταση θα φτάσουν έτσι πως το κόβω. Οπότε από βδομάδα τέλος οι όζες για έναν μήνα τουλάχιστον.
Και μόλις περάσει θέλω να κάνω αυτό. *.*

Είσαι πάρα πολύ πίσω.
Αυτό το΄χα κάνει 2α γυμνασίου με ένα ζαχαρί. Πολύ ωραίο βγήκε. Μετά είχα φάει τρέλα και έκανα τα νύχια μου με δαντέλα που έβαζα στο νύχι και μετά με άλλο χρώμα στις άκρες,αυτό είχα κάνει(με άλλο χρώμα γαλάζιο)

Επίσης αυτό με τις εφημερίδες θέλει κάποια τιπ που πουθενά δεν γράφουν όπως:
1.Το αλκοόλ που θα χρησιμοποιήσεις να είναι δυνατό. Μπορείς να βάλεις είτε σε ένα μπολάκι οινόπνευμα 90άρι+ ή κανά ποτό τύπου βότκα-εννοώ τόσο αλκοολικών βαθμών. Εγώ επειδή λυπόμουν το οινόπνευμα έβαζα ρακή που έχουμε άφθονη στο σπίτι.
2. Μην αφήσεις πολύ ώρα την εφημερίδα πάνω στο νύχι διότι θα κολλήσει όχι όμως και λίγο διότι δε θα αποτυπωθεί το σχέδιο.Μέτρα μέχρι το 25 και αφαίρεσε το χαρτάκι.
3.Μετά μην ακουμπάς το νύχι με το χέρι γιατί ξεθωρίαζει πανεύκολα και πέρνα τα νύχια με γυλιστικό από πάνω κατευθείαν.

Πόσο σε ζηλεύω που το καταφέρνεις αυτό :/ δεν ξέρω ρε γαμώτο με αρέσουν πολύ τα βαμμένα.νύχια τα λυπάμαι να τα έχω άβαφτα.. Αλλά έτσι πως έγιναν τα λυπάμαι πιο πολύ, όποτε..
Αχ ρένια άσε θέλω να το επιχειρήσω αλλά νομίζω ότι θα προκύψει αποτυχία
Τα νύχια αν είναι βαμμένα δεν αναπνέουν.
Hello,dude.
Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Καν'το!
Εγώ τώρα θέλω να τα βάψω το Σάββατο, που έχω να πάω σε χοροεσπερίδα. Αν δεν αρρωστήσω και πάω, θα τα κάνω κανα περίεργο γαλλικό!
Ελπίζω αφού θα πληρώσεις να στα φτιάξουν να σκεφτείς να τα κάνεις ημιμόνιμο να αντέξουν κιόλας.
Μου φαίνεται χαζό να πληρώνω να τα φτιάχνω για να κρατάνε 2 μέρες μόνο.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 20:14, 16-02-14:

παιδιά μιας και μιλάμε για νύχια,εγώ που έχω ένα θέμα και τα τρώω τι να κάνω; έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές να τα βάψω και να τα αφήσω αλλά μετά από λίγο βγαίνει το χρώμα,τα ξεβάφωκαι ξανααρχίζω. :/ να βάλω απο πάνω ψεύτικο νύχι; Η μάνα μου λέει ότι υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να βγάλω μύκητες.Και αν βάλω θα είναι σε κανονικό μέγεθος; (γιατί πολύ μεγάλο δεν θα μπορώ να παίξω πιάνο και φοβάμαι ότι ούτε να γράψω δεν θα μπορώ)

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:16, 16-02-14:

Ελπίζω αφού θα πληρώσεις να στα φτιάξουν να σκεφτείς να τα κάνεις ημιμόνιμο να αντέξουν κιόλας.
Μου φαίνεται χαζό να πληρώνω να τα φτιάχνω για να κρατάνε 2 μέρες μόνο.
Ποιος σου είπε οτι θα πληρώσω;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:35, 16-02-14:

Τα νύχια αν είναι βαμμένα δεν αναπνέουν.
Hello,dude.
Χαίρω πολύ ρε συ το ήξερα αυτό αλλά 4 χρόνια τα έχω έτσι και τώρα άρχισαν να σπάνε. Ενώ τα έβλεπα μια χαρά έλεγα οκ δεν παθαίνουν κάτι. Νταξ έπαθαν τι να κάνω θα υποστώ τα νύχια μου καμιά 30αριά μέρες άβαφτα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:00, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από KristenRoss
Χρησιμοποιώ του Κορρέ από τη νεανική σειρά με το ρόδι. Ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει!!!!

Βρε κοριτσια του κορρε πως τα χρησιμοποειτε; Σκετο νερο ειναι... Ακομα και τα μανο του ειναι χαλια, ξεφλουδιζουν πολυ γρηγορα... Ποτε μα ποτε δε βολευτηκα τα προιοντα του οσες φορες κι αν δοκιμασα διαφορα δικα του. Πολυς ντορος για το τιποτα. Φαρμακευτικα προτιμοτερα ειναι της αβεν η της βισι η λαρος ποσε κατ τη γνωμη μου. Επισης πολυ καλες για μενα ειναι η apivita kai η biotherm

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:16, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Βρε κοριτσια του κορρε πως τα χρησιμοποειτε; Σκετο νερο ειναι... Ακομα και τα μανο του ειναι χαλια, ξεφλουδιζουν πολυ γρηγορα... Ποτε μα ποτε δε βολευτηκα τα προιοντα του οσες φορες κι αν δοκιμασα διαφορα δικα του. Πολυς ντορος για το τιποτα. Φαρμακευτικα προτιμοτερα ειναι της αβεν η της βισι η λαρος ποσε κατ τη γνωμη μου. Επισης πολυ καλες για μενα ειναι η apivita kai η biotherm
Χαχαχαχα, βρήκα άνθρωπο να συμφωνεί με εμένα (και την μάνα μου)!
Μόνο μπαλμ μου άρεσε απ'τον κορρέ, κρέμες και μανό, μακριά!

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 14:20, 17-02-14:

η αλήθεια είναι πως κι εγώ ότι προϊόντα κορρές είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ (πχ make up, κονσίλερ, ντεμακιγιάζ) στην πορεία τα εγκατέλειπα και τα αντικατέστησα με προϊόντα από άλλες εταιρίες που με βόλεψαν πολύ περισσότερο... βέβαια έχω ένα πολύ αγαπημένο από τον κορρέ, την κρέμα σώματος με πράσινο τσάι που είναι πολύ δροσιστική και ενδυδατική.. αυτή παραμένει σταθερή αξία!
αα επίσης και κάποια κραγιόν του μου αρέσουν πολύ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tabby : 17-02-14 στις 14:27.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:33, 17-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Το scrub το φτιαχνω μονη μου αφου ειναι με λαδι-ζαχαρη-μελι. Το δαφνελαιο και το καστορελαιο το παιρνω απο το φαρμακειο. Τα σαπουνια και τις ενυδατικες τα παιρνω απο αυτο το μαγαζι https://www.facebook.com/arwma.sapouniou.75?fref=ts Ο λογος που παιρνω απο το συγκεκριμενο ειναι γιατι γνωριζω με σιγουρια οτι χρησιμοποιουνται αγνα υλικα και το λαδι ειναι πραγματικο ελαιολαδο και οχι τηγανολαδα και διαφορα "λαδια" που χρησιμοποιουν πολλοι και τα παρουσιαζουν ως αγνα. Με ελαχιστα εξοδα αποστολης τα εχω σπιτι μου. Τη κεραλοιφη και τη ρευστη κεραλοιφη μου τη φτιαχνει μια φιλη μου, εγω δυστυχως ειμαι ασχετη
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Πολύ ενδιαφέροντα όλα.
Εγώ βάζω καστορέλαιο στις βλεφαρίδες, και αμυγδαλέλαιο στα μαλλια μου αλλά και ως κρέμα ματιών καμια φορά, για αλλαγή. Στα μαλλια επίσης λάδι αργκαν. Σαπούνια κτλ σύντομα θα τα φτιάχνω μόνη μου, μιας και θα παρακολουθήσω το αντίστοιχο μάθημα.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:42, 17-02-14:

εγώ άρχισα να βάζω αμυγδαλέλαιο στις βλεφαρίδες.. θα έχει αποτέλεσμα ή να δοκιμάσω καστορέλαιο;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:59, 17-02-14:

Καλό είναι το αμυγδαλέλαιο, μια χαρά. Και αν μια μέρα θες, πάρε και καστορέλαιο για να τα βάζεις εναλλάξ.
Το καστορέλαιο κάενι καλό και στα μαλλιά, όμως αν είσαι ξανθιά, μπορεί να στα σκουρύνει, αυτό και το δαφνέλαιο δηλαδή.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους