Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,797 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,255 μηνύματα σε 93,217 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 537 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:16, 07-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Eγώ χρησιμοποιώ silk epil της braun εδώ και 7 χρόνια περίπου
Για το σώμα με βολεύει απίστευτα και είναι και γρήγορο. (για ευαίσθητη περιοχή ούτε να το σκέφτεστε)
Τις πρώτες φορές εμένα με πονούσε πάρα πολύ (ο πόνος είναι σαν να σε χτυπάνε συνεχόμενες βελονίτσες αλλά μετά απο τόσο καιρό χρήσης δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον.
Το τέλειο είναι οτι μετά απο χρήση τόσων χρόνων στα πόδια τουλάχιστον οι τρίχες έχουν αραιώσει πάρα πολύ
ΘΕΤΙΚΑ

-Οικονομικό(τα σκας μία φορά και με σωστή χρήση το έχεις μιά ζωή)
-Γρήγορο( το βάζεις στη πρίζα και τσακ μπαμ τελειώνεις)
-Διαρκεί (ανάλογα)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

-Πονάει (στη αρχή ειδικά ,oouch! tip:οσο πιο μακριά τρίχα τόσο πιο πολύ πονάει)
-Το δέρμα είναι ερεθισμένο το πρώτο 24ωρο
και οι ευαίσθητες επιδερμίδες κάνουν
''μπιμπικάκια'' τα οποία με καλή
ενυδάτωση και τουλ. 2ήμερο εξαφανίζονται.
Πόσο περίπου κάνουν να βγουν οι τρίχες;
Έχουμε και εμείς στο σπίτι ένα τέτοιο και σκεφτόμουν να πω την μάνα μου να μου κάνει τα πόδια μια φορά, αλλά αν είναι να πονάει, δε ξέρω.

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Μπλε, να σε πω επίσης ότι σε εμένα όταν έκανα αποτρίχωση με το σιλκ επιλ μετά που βγαίναν οι τρίχες γυρνούσαν προς τα μέσα και το σταμάτησα. Θεωρώ το κερί καλύτερη μέθοδο αποτρίχωσης και πιο ανώδυνη.
Ανώδυνη; Έχω ακούσει πως σπάνε αγγεία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 17:17, 07-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Θεωρώ το κερί καλύτερη μέθοδο αποτρίχωσης και πιο ανώδυνη.
έχω τις αμφιβολλίες μου! χαχχαχα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,688 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:12, 07-03-14:

Ρε παιδιά με κερί στα χέρια δεν καταλαβαίνεις τίποτα!
Στα πόδια αν κάνεις πονάει λίγο στη γάμπα κατά τα άλλα σιγά

Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Xx-Giota-xX
H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 23:24, 07-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Πόσο περίπου κάνουν να βγουν οι τρίχες;
Έχουμε και εμείς στο σπίτι ένα τέτοιο και σκεφτόμουν να πω την μάνα μου να μου κάνει τα πόδια μια φορά, αλλά αν είναι να πονάει, δε ξέρω.
Κοίτα εμένα κρατάει περίπου 2 βδομάδες και όσο πιο συχνά κάνεις μετά απο καιρό εξασθενούν οι τρίχες. Την πρώτη φορά θα βάλεις τη μαμά σου να στα κάνει? bad idea, δε θα αντέξεις ούτε λεπτό...το silk epil δεν είναι σαν το κερί καλύτερα να έχεις εσύ τον έλεγχο τι κάνεις γιατί αν τα κάνεις μόνη ξέρεις σε ποιά περιοχή ''τραβάς'' τρίχες και κάπως εξοικειώνεσαι καλύτερα γιατί όπως και να χει δεν είναι ξυραφάκι που δεν καταλαβαίνεις τίποτα.So...

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:57, 07-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Κοίτα εμένα κρατάει περίπου 2 βδομάδες και όσο πιο συχνά κάνεις μετά απο καιρό εξασθενούν οι τρίχες. Την πρώτη φορά θα βάλεις τη μαμά σου να στα κάνει? bad idea, δε θα αντέξεις ούτε λεπτό...το silk epil δεν είναι σαν το κερί καλύτερα να έχεις εσύ τον έλεγχο τι κάνεις γιατί αν τα κάνεις μόνη ξέρεις σε ποιά περιοχή ''τραβάς'' τρίχες και κάπως εξοικειώνεσαι καλύτερα γιατί όπως και να χει δεν είναι ξυραφάκι που δεν καταλαβαίνεις τίποτα.So...
Όταν εννοείς τραβάς τρίχες, νιώθεις όπως όταν βγάζεις τα φρύδια με το τσιμπιδάκι;

Παράθεση

Nastasia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nastasia
H Nastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Nastasia έγραψε στις 23:17, 09-03-14:

Με ενδιαφέρει να κάνω την ισιωτική κερατίνης αλλά να μου κοστίσει γυρω στα 100 ευρώ και όχι πολυ περισσοτερο... Γνωρίζετε κάποιο κομμωτηριο στα νότια προάστια που οι τιμες του να μη ξεφεύγουν και το αποτελεσμα να είναι ικανοποιητικό?? Ο Χατζής για παραδειγμα ζητάει 250 ευρώ για μαλλίιά σχετικά μακριά .. Δεν είναι υπερβολή?

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:41, 10-03-14:

Με το μόνιμο ίσιωμα, δε χαλάει το μαλλί ούτε με λούσιμο;

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 20:44, 10-03-14:

Οχι.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 20:48, 10-03-14:

κλικ.
Εκτός από εδώ υπάρχουν και άλλες προσφορές με κουπόνια εδώ.

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη epan
Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O epan έγραψε στις 22:16, 10-03-14:

Θέλει όμως συντήρηση με ειδικά σαμπουάν για να κρατήσει αρκετό διάστημα έτσι;
Και το αποτέλεσμα κρατά κάπου 3 μήνες...έτσι έχω διαβάσει. Αν ξέρετε κάτι περισσότερο.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:30, 10-03-14:

Ενδιαφέρομαι!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 08:22, 11-03-14:

Εγώ έκανα 1 συνεδρία laser στο πρόσωπο(παρειές, πηγούνι, ελάχιστο λαιμό) και τα αποτελέσματα εντυπωσιακά. Ήταν τη προηγούμενη εβδομάδα να πάω για τη 2η, αλλά το ανέβαλα επειδή έπαθα μία δερματίτιδα από κάποιο άλλο λόγο. Να είχα τα λεφτά να το έκανα και στα πόδια και όπου ήθελα.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 13:40, 11-03-14:

Νηρηις ενδιαφέρομαι! Πόσες συνεδρίες θα κάνεις; Πόσο σου κοστίζει; Έχεις ερεθισμενο δέρμα μετά;

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 16:34, 25-03-14:

για gel eyelinner τι πινελο προτεινετε;

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 20:06, 03-04-14:

τι γνωμη εχετε για http://www.e-shop.gr/product?id=HAP.310804 ;

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 17:57, 05-04-14:

Κορίτσια γεια σας.
Το eyelinner από τα H&M το μαρκαδοράκι σας αρέσει;
Εμένα μου φαίνεται μια βλακεία. Μυρίζει σαν μελάνι και τσούζει τα μάτια μου απίστευτα πολύ.
Έχετε να μου προτείνετε τίποτα αλλο;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:47, 05-04-14:

Μα αγορασες eyeliner από τα H&M?
Αν πας στο Χόντο, θα βρεις ένα σωρό μάρκες!

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 19:00, 05-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Μα αγορασες eyeliner από τα H&M?
Αν πας στο Χόντο, θα βρεις ένα σωρό μάρκες!
Γεια σου.
Δεν έχω ξανα πάρει eyeliner και είπα να πάρω αυτό μιας και είναι οικονομικό να δω αν λέει.
Η αλήθεια είναι πως δεν είναι τίποτα σπουδαίο σας αποτέλεσμα και μαύρο μολύβι να βάλεις το ίδιο καλό αποτέλεσμα θα έχει.
Εκτός αν αυτό δεν έχει καθόλου καλό αποτέλεσμα. Εγώ το πρόβλημα το εντόπισα στην ποιότητα.
Ποιο μου προτείνεις να πάρω;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 19:39, 05-04-14:

Κοίτα, αφού ξεκινάς τώρα, και θέλεις να κάνεις πειράματα, καλό είναι ναμην δώσεις πολλά χρήματα.
Αλλα να μην δώσεις και ψίχουλα, γιατί μπορεί να πάθει τίποτα το μάτι σου.
Πήγαινε μια βόλτα στην L' oreal να πάρεις κάποιο σαν στυλό, για να είναι σταθερό, και όταν το μάθεις να το κάνεις καλά, πας και σε πιο καλές μάρκες.
Καλή επιτυχία

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:36, 06-04-14:

Εγω οποτε ειχα κανει κερι στα ποδια, εκλαιγα... Και στο ανω χειλος που κανω επισης κλαιω... Ποναω παρα πολυ

Αρχική Δημοσίευση από epan
Κορίτσια γεια σας.
Το eyelinner από τα H&M το μαρκαδοράκι σας αρέσει;
Εμένα μου φαίνεται μια βλακεία. Μυρίζει σαν μελάνι και τσούζει τα μάτια μου απίστευτα πολύ.
Έχετε να μου προτείνετε τίποτα αλλο;

Κι αντε να παθεις καμια ζημια στα ματια σου να τρεχεις μετα... Μην το ξαναβαλεις! Δοκιμασε ενα μαλακο μαυρο μολυβι, ετσι ζητησε το. Στα χοντος πραγματι θα βρεις. Πες στις κοπελες τι ακριβως θελεις και θα σουν προτεινουν!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 06-04-14 στις 13:09. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:07, 06-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από epan
Γεια σου.
Δεν έχω ξανα πάρει eyeliner και είπα να πάρω αυτό μιας και είναι οικονομικό να δω αν λέει.
Η αλήθεια είναι πως δεν είναι τίποτα σπουδαίο σας αποτέλεσμα και μαύρο μολύβι να βάλεις το ίδιο καλό αποτέλεσμα θα έχει.
Εκτός αν αυτό δεν έχει καθόλου καλό αποτέλεσμα. Εγώ το πρόβλημα το εντόπισα στην ποιότητα.
Ποιο μου προτείνεις να πάρω;
Να μου επιτρέψεις αλλά θα γίνω λιγάκι κακιά. Ο λόγος που πήρες eyeliner από κατάστημα ρούχων ήταν ο ...;
Ρε παιδιά είπαμε μπορεί να πάρουμε κάποιο προϊόν μακιγιάζ το οποίο λόγω τιμής δεν μπορούμε να αγοράσουμε την κανονική κορφή και παίρνεις ένα άλλο προϊόν με ίδιο αποτέλεσμα. Αλλά συγγνώμη,πρέπει να πάθετε μόλυνση ή καμία αλλεργία για να καταλάβουμε ότι δεν παίρνουμε ό,τι κι 'ο,τι;
Για δική σου πληροφόρηση είχα πάρει κάτι σκιές μία φορά από ένα μαγαζί (στο εξωτερικό όμως) και έτρεχα με μία ωραιότατη αλλεργία και 2 εβδομάδες κολλήριο.
Εγώ ξεκίνησα με αυτό το eyeliner που είναι σε μορφή στυλό και σου το προτείνουν όταν είσαι αρχάρια.
Αν και εγώ κάνω λεπτή γραμμή και μέχρι να την πετύχω κάνω 20 λεπτάκια.
Κοίτα, αφού ξεκινάς τώρα, και θέλεις να κάνεις πειράματα, καλό είναι ναμην δώσεις πολλά χρήματα.
Αλλα να μην δώσεις και ψίχουλα, γιατί μπορεί να πάθει τίποτα το μάτι σου.
Πήγαινε μια βόλτα στην L' oreal να πάρεις κάποιο σαν στυλό, για να είναι σταθερό, και όταν το μάθεις να το κάνεις καλά, πας και σε πιο καλές μάρκες.
Καλή επιτυχία
Εγώ τη L'oreal δεν την παραδέχομαι τόσο σε προϊόντα μακιγιάζ όσο σε αφρούς και λακ.
Και είναι ακριβά.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:26, 06-04-14:

Δεν είναι ακριβή, εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Εγώ την πρότεινα επειδή αγοράζω τα πιο ακριβά (Dior, Shiseido, Estee Lauder κτλ), και τη L oreal τη θεωρώ πιο οικονομική μάρκα. Επίσης δεν είναι κακή στο μακιγιάζ, τα χρησιμοποιούσα πιο μικρή, και δεν είχα μείνει δυσαρεστημένη. Ας τα δοκιμάσει και αποφασίζει μόνη της.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sunmoom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunmoom
H sunmoom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sunmoom -ia έγραψε στις 19:24, 06-04-14:

κοριτσια ποια body lotion προτεινετε; εννοω ποιας εταιρειας;;

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 19:29, 06-04-14:

κι εγώ πιστεύω πως είναι μια χαρά τα προιοντα της λορεαλ, αξιόπιστα και οικονομικά. Πολύ συχνά μπορείς να πετύχεις και καλές προσφορές.
Γενικά στα καλλυντικά ευρείας μπορείς να βρεις κάποια που να είναι καλύτερα από τις ακριβές μάρκες- που για τους περισσότερους από μας είναι δυσπρόσιτες οι τιμές τους(εκτός αν πας να ψωνίσεις με το 35% ). Αλλά παιδιά όχι στα πολύ φθηνά που δεν ξέρεις τι βάζουν μέσα. Δεν κάνει να παίζουμε με την υγεία μας. Μου αρέσει αρκετά το h&m για ρούχα, αλλά με το δέρμα - πόσο μάλλον με τα μάτια- δεν παίζουμε. Καλύτερα να πληρώσεις κάτι παραπάνω και να είσαι ασφαλής.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 20:14, 06-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από sunmoom
Έχω πάρει της Apivita (γιασεμί και λευκό τσάι) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη
Αφήνει απαλό το δέρμα, και η μυρωδιά της ειναι τέλεια και κρατάει πολύ

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:26, 06-04-14:

Εγώ χρησιμοποιώ μία του Κορρέ με βανίλια και κανέλα. Εξίσου ωραίο άρωμα με αυτή που σου πρότεινε η Gilda.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 10-04-14 στις 17:02. Αιτία: split σε off-topic
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 22:22, 07-04-14:

η αγαπημένη μου, βούτυρο κακάο

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:17, 10-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Νηρηις ενδιαφέρομαι! Πόσες συνεδρίες θα κάνεις; Πόσο σου κοστίζει; Έχεις ερεθισμενο δέρμα μετά;
Πληρώνω 60Ε τη φορά και μου είπε πως από τη τρίτη συνεδρία και μετά θα μου χρεώνει 50Ε. Το διάστημα ανάμεσα στη 1η και 2η συνεδρία ήταν 40 ημέρες, αλλά λόγω μίας δερματίτιδας το ανέβαλα για μεγάλο διάστημα κατά το οποίο δεν είχαν καμία σχέση οι τρίχες του προσώπου με την κατάστασή τους προ συνεδριών. Δεν μου είπε συγκεκριμένες συνεδρίες, γιατί το πρόσωπο είναι ορμοεξαρτώμενη περιοχή, αλλά νομίζω μέχρι 10 μου είχε αναφέρει με επιφύλαξη και πως με τον καιρό θα πηγαίνω σε πιο αραιά διαστήματα. Εγώ είμαι υπερευχαριστημένη πάντως (και μία ξαδέρφη μου από τη Κύπρο που κάνει laser στο πρόσωπο, όπως εγώ, εκεί είναι εξίσου ευχαριστημένη). Μετά την συνεδρία η περιοχή θα είναι κοκκινισμένη, αλλά φεύγει σε κάτι λιγότερο από ώρα. Εμένα λίγα σπυράκια μου εμφανίζονται στην επιδερμίδα μου.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 08:47, 10-04-14:

Εμένα για full face laser μου παίρνει 30€ τη συνεδρία.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 18:07, 10-04-14:

Εμένα για full face laser μου παίρνει 30€ τη συνεδρία.
Είσαι τυχερή μάλλον, γιατί τέτοιες τιμές δεν έχω ακούσει. Πάντως για την επιδερμίδα μου δεν θα το κινδύνευα ποτέ και πήγα σε μία που μου συνέστησαν.

-

Μεταξύ άλλων πήρα αυτό. Τέλειο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Νηρηίς_ : 10-04-14 στις 18:13.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:40, 10-04-14:

Τι εννοείς για την επιδερμίδα σου δεν θα το διακινδύνευες? Τι δεν θα διακινδύνευες?

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 18:42, 10-04-14:

Τι εννοείς για την επιδερμίδα σου δεν θα το διακινδύνευες? Τι δεν θα διακινδύνευες?
Na ψάξω μόνη μου δερματολόγο για να πετύχω καλύτερες προσφορές, χωρίς να μου έχουν συστήσει, λόγω του ότι δεν έχω μεγαλώσει εδώ για να γνωρίζω περισσότερα. Αυτό!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:45, 10-04-14:

Αυτή που πηγαίνω είναι καθηγήτρια Πανεπιστημίου και το ιατρείο της είναι στο Κεφαλάρι.
Μου εχει κάνει ειδική τιμή επειδή γενικά είμαι πελάτισσα.
Αν ποτέ ενδιαφερθείς, στείλε μου ΠΜ και θα σου δώσω τα στοιχεία της.
Καλή επιτυχία με το λέιζερ, εγώ εχω κάνει σε πολλές περιοχές.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gilda : 10-04-14 στις 18:51.
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 16:00, 17-04-14:

ρε παιδιάα..εσείς που κάνετε laser είχατε καθόλου προβλήματα με ερεθισμούς, ουλές και σημάδια;
ρωτάω γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι και φοβάμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα..

επίσης είναι ριζική η αποτρίχωση με το laser?
γιατί χθες που ρώτησα μία αισθητικό μου είπε ότι ριζική είναι μόνο η βελόνα..είναι λέει πιο μόνιμα τα αποτελέσματα..και είναι καλύτερα για το πρόσωπο
..όμως υπάρχουν και γυναίκες που έκαναν με βελόνα και σημαδεύτηκαν για τα καλά..(λόγω μη έμπειρου χεριού δεν ξέρω τι..) και είναι και πάρα πολύ ακρηβή η βελόνα..

επίσης με προβληματίζει και αυτό που λένε μερικοί ότι δεν πρέπει να χτυπήσεις με laser το χνούδι γιατί υπάρχει περίπτωση να επεκταθεί το πρόβλημα ή να γίνει πιο έντονο (πιο άγριες τρίχες).. υπάρχει τέτοια πιθανότητα?

αν ξέρει κάποια ας μου πει γιατί έχω μπερδευτεί.... δεν ξέρω ποιον να πιστέψω..

Παράθεση

millie_M (thomasina)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη millie_M
H thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H millie_M έγραψε στις 16:33, 17-04-14:

Και εγώ πάνω κάτω τις ίδιες απορίες έχω . Έχω ακούσει και εγώ κατά καιρούς από φίλες μου ότι η αποτρίχωση με λεισερ δεν είναι μόνιμη και ότι αν εμφανίσεις κάποια ορμονολογική αλλαγή η τρίχα ξαναβγαίνει . Επίσης ότι ξαναβγαίνει μετά από ένα εξάμηνο. Δεν ξέρω . Εγώ προτιμώ τη χαλάουα ή το κερί που έχει σχετική διάρκεια και όχι ερεθισμούς.
Έχω ακούσει επίσης ότι αποτελεσματική μέθοδος είναι και η αποτριχωτική μηχανή , η οποία κοστίζει , πονάει , σε μερικές προκαλεί ερεθισμούς αλλά έχει τις περισσότερες φορές καλό αποτέλεσμα. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω την αλήθεια.
Αν ξέρει κάποιος ή κάποια από το FORUM ας μας διαφωτίσει γιατί πλησιάζει και το καλοκαίρι.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:41, 17-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από elena
ρε παιδιάα..εσείς που κάνετε laser είχατε καθόλου προβλήματα με ερεθισμούς, ουλές και σημάδια;

και αν σου πουμε εμεις οτι δεν ειχαμε προβλημα θα νιωσεις καλυτερα;
υπαρχουν λογιων λογιων αισθητικοι λογιων λογιων δερματολογοι και λογιων λογιων δερματα
βασικα ειναι ενα πειραμα στον καθενα απο οσο εχω καταλαβει. το laser θα πετυχει το θυλακα; οι ορμονες θα ειναι τρελαμενες εκεινη την περιοδο; το δερμα σου ειναι ευαισθητο; ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη; ολα μετρανε. δεν ξερω αν μπορεις να ελεγξεις καπως τη δουλεια καποιου δερματ/αισθητικου. προσωπικα μετα απο 1,5 χρονο γνωριμια (αποτριχωσεις) ρωτησα σχετικα με το laser και τη βελονα.

επισης, ναι, το laser (οπως και με τη βελονα) χρειαζεται επαληθευση. μπορει να μην εχει πετυχει ολες τις τριχες και τα υπολοιπα εξαρτωνται απο την καθεμια/καθενα.

Παράθεση

millie_M (thomasina)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H millie_M έγραψε στις 16:44, 17-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
και αν σου πουμε εμεις οτι δεν ειχαμε προβλημα θα νιωσεις καλυτερα;
υπαρχουν λογιων λογιων αισθητικοι λογιων λογιων δερματολογοι και λογιων λογιων δερματα
βασικα ειναι ενα πειραμα στον καθενα απο οσο εχω καταλαβει. το laser θα πετυχει το θυλακα; οι ορμονες θα ειναι τρελαμενες εκεινη την περιοδο; το δερμα σου ειναι ευαισθητο; ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη; ολα μετρανε. δεν ξερω αν μπορεις να ελεγξεις καπως τη δουλεια καποιου δερματ/αισθητικου. προσωπικα μετα απο 1,5 χρονο γνωριμια (αποτριχωσεις) ρωτησα σχετικα με το laser και τη βελονα.

επισης, ναι, το laser (οπως και με τη βελονα) χρειαζεται επαληθευση. μπορει να μην εχει πετυχει ολες τις τριχες και τα υπολοιπα εξαρτωνται απο την καθεμια/καθενα.
Και τελικά είχες καλό αποτέλεσμα ή ακόμα το παλεύεις?

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:54, 17-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από millie_M
Και τελικά είχες καλό αποτέλεσμα ή ακόμα το παλεύεις?

μετα απο καπου 5 φορες στο προσωπο laser η τριχα εχει εξασθενισει πολυ και προσφατα που εκανα, καποιες περιοχες που ειχα κανει στην αρχη δεν χρειαστηκε να τις κανω γιατι δεν ειχαν επανεμφανιστει οι τριχες.το laser απο ο,τι εχω καταλαβει μονο μια φορα δεν κανει πολλα.
βεβαιως οπως ειπα σιγουρα εξαρταται απο το προβλημα που εχει η καθεμια/καθενας.
και ακομα ειμαι λιγο δυσπιστη ως προς το ολο θεμα. προσεχουμε που πηγαινουμε γιατι ουσιαστικα...πειραματοζωα

Παράθεση

millie_M (thomasina)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H millie_M έγραψε στις 17:20, 17-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness

μετα απο καπου 5 φορες στο προσωπο laser η τριχα εχει εξασθενισει πολυ και προσφατα που εκανα, καποιες περιοχες που ειχα κανει στην αρχη δεν χρειαστηκε να τις κανω γιατι δεν ειχαν επανεμφανιστει οι τριχες.το laser απο ο,τι εχω καταλαβει μονο μια φορα δεν κανει πολλα.
βεβαιως οπως ειπα σιγουρα εξαρταται απο το προβλημα που εχει η καθεμια/καθενας.
και ακομα ειμαι λιγο δυσπιστη ως προς το ολο θεμα. προσεχουμε που πηγαινουμε γιατι ουσιαστικα...πειραματοζωα
Σωστή!!!
OK thanks

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:16, 17-04-14:

επίσης είναι ριζική η αποτρίχωση με το laser?
γιατί χθες που ρώτησα μία αισθητικό μου είπε ότι ριζική είναι μόνο η βελόνα..είναι λέει πιο μόνιμα τα αποτελέσματα..και είναι καλύτερα για το πρόσωπο
..όμως υπάρχουν και γυναίκες που έκαναν με βελόνα και σημαδεύτηκαν για τα καλά..(λόγω μη έμπειρου χεριού δεν ξέρω τι..) και είναι και πάρα πολύ ακρηβή η βελόνα..
επίσης με προβληματίζει και αυτό που λένε μερικοί ότι δεν πρέπει να χτυπήσεις με laser το χνούδι γιατί υπάρχει περίπτωση να επεκταθεί το πρόβλημα ή να γίνει πιο έντονο (πιο άγριες τρίχες).. υπάρχει τέτοια πιθανότητα?
αν ξέρει κάποια ας μου πει γιατί έχω μπερδευτεί.... δεν ξέρω ποιον να πιστέψω..
H αδερφή μου που έκανε μέχρι πρότινος (και σταμάτησε επειδή άνοιξε ο καιρός) δεν έχει ούτε χνούδι.
Βελόνα;
Πρώτη φορά ακούω αυτή τη μέθοδο. Όχι,φτάνουν οι τρύπες που έχω κάνει δεν τρυπιέμαι για άλλο λόγο.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,960 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 20:10, 17-04-14:

Εξαιτίας ορμονικής διαταραχής, ναι, μπορούν να ξαναβγούν οι τρίχες μετά από Laser. Αλλά αυτό συνήθως συμβαίνει σε γυναίκες με ορμονικά προβλήματα, πχ πολυκυστικές. Δε νομίζω πως εννοούν μια εγκυμοσύνη ας πούμε. Αλλά για να βεβαιωθείς ρώτα τον γιατρό.
Ναι, δε φτάνει μια φορά με laser αλλά δεν το συγκρίνω με τη βελόνα! Μέρα με τη νύχτα! Υπέρ του πρώτου φυσικά. Εγώ έκανα πολλές συνεδρίες στα πόδια και τώρα πια έχω 10 τρίχες που τις βγάζω με τη μηχανή. Όσον αφορά τους ερεθισμούς μακράν η καλύτερη μέθοδος το laser. Από όλες (κερί, μηχανή κλπ). Ουλές κλπ δε μου δημιούργησε αλλά θα πρέπει να είσαι τυπικότατη με την αντιηλιακή προστασία.
Τώρα το χνούδι αν είναι ξανθό, θα σου πει κι ο γιατρός πως το laser δεν κάνει και πολλά πράγματα. Πάντως και στο άνω χείλος που τέτοια φάση ήταν κι εμένα (χνουδάκι) έχει σχεδόν και εκεί εξαφανιστεί.
Όπως καταλαβαίνετε ψηφίζω δαγκωτό laser, αν έχεις τα λεφτά να επενδύσεις. (Χα... Να πού πήγαν τα λεφτά μου τόσα χρόνια τελικά... )

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 23:13, 17-04-14:

εγώ με τη βελόνα δεν είχα κανένα αποτέλεσμα.. έκανα κατά βάση στο πηγούνι. δοκίμασα σε 2 διαφορετικές αισθητικούς και τιποτα.. τζάμπα λεφτα, χρόνος και πόνος. άσε που μια φορά μου δοκίμασε τη βελόνα στο άνω χείλος και μου άφησε σημάδια.. ευτυχώς εξαφανίστηκαν μετά από κάποιο διάστημα και αφού έβαζα ειδική κρέμα..
αστα σκέτη ταλαιπωρία..
τελικά κατέληξα στο λέιζερ και είδα πολύ καλά αποτελέσματα. έχουν μειωθεί αρκετά οι τρίχες, αλλά στο πρόσωπο ξαναβγαίνουν μετά από 1-2 μήνες πιο εξασθενημένες και αραιές. το χνούδι αν δεν είναι πολύ εντονο καλύτερα μην το πειράζεις. αν κάνεις λέιζερ μην ξεχνάς το αντηλιακό μετά την αποτρίχωση. επίσης προτίμησε λέιζερ αλεξανδρίτη και δερματολόγο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:19, 18-04-14:

Laser Αλεξανδρίτη κάνω κι εγώ! Θα πρέπει να έχεις κάνει εξετάσεις πριν, γιατί αν έχεις κάποιο ορμονικό πρόβλημα, θα πρέπει πρώτα να το ρυθμίσεις και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε μέθοδο για να δείς αποτέλεσμα. Αρχικά το είχα ψάξει επί μήνες και δίσταζα, μέχρι που το πήρα απόφαση. Η δερματολόγος μου είπε πως δεν ήταν τόσο τραγική η κατάσταση όσο πίστευα (παρειές και πηγούνι χτυπάω). Με το που τις χτύπησα, άλλαξε εντελώς η ψυχολογία μου σχετικά με το πρόσωπο. Τώρα που σχετικά πρόσφατα έκανα τη 2η συνεδρία στη περιοχή αυτή δεν έχω τρίχες. Αλλά όταν περνάει το χρονικό διάστημα και κοντεύει η επόμενη, έχεις τριχούλες σαν χνούδι που λέμε. Θεωρώ πως δεν θα πρέπει να είμαστε εμμονικές, κάποιες τριχούλες θα υπάρχουν, σημασία έχει να κοιτάζουμε σαν σύνολο το αποτέλεσμα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 10:48, 18-04-14:

σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις

η αλήθεια είναι ότι μάλλον κ εγώ μία καλή δερματολόγο θα προτιμήσω..αλλά λέω να το αφήσω για σεπτέμβρη που δεν θα έχει και ήλιο..μέχρι τότε θα το ψάξω περισσότερο..γιατί γενικά το έχω πάρει πολύ από φόβο
για την ώρα χρησιμοποιώ ξανθιστική κρέμα..μου έχουν πει ότι κακώς το κάνω γιατί μπορεί να βγουν περισσότερες τρίχες..πράγμα που εγώ δεν το ήξερα (νόμιζα ότι απλώς αποχρωματίζει..) .είναι χνούδι (λίγο) αυτό που έχω και όχι τρίχες αλλά αν το αφήσω είναι μαύρο και φαίνεται οπότε δεν μπορώ να το αφήσω έτσι..
μου είπε και μία δερματολόγος που ρώτησα ότι κάνει laser αλεξανδρίτη αλλά όχι τύπου cantella γιατί λέει έχει κατηγορηθεί για καρκίνους... (!)..και μου είπε ότι μπορεί να χτυπήσουμε μουστάκι και να βγουν και τρίχες-τουφίτσες και πιο κάτω..
από ότι κατάλαβα είναι πιο πιθανό να σου αφήσει σημάδι η βελόνα παρά το laser..άρα μάλλον laser θα προτιμήσω..υπάρχει κάποιο μηχάνημα που θεωρείται καλύτερο; για παράδειγμα από ότι έχω καταλάβει το laser αλεξανδρίτη γενικά θεωρείται αποτελεσματικό..η φωτόλυση και τα ipl που λένε αξίζουν καθόλου ή τζάμπα κόπος στις αισθητικούς...;

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 15:00, 09-05-14:

Χρησιμοποιεί καμία αυτό το γαλάκτωμα καθαρισμού να μου πει σχόλια?

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 17:54, 09-05-14:

Χρησιμοποιεί καμία αυτό το γαλάκτωμα καθαρισμού να μου πει σχόλια?
Χρησιμοποιώ τρία προιόντα της Frezyderm για το πρόσωπο (αφρός καθαρισμού, ενυδατική, scrub) και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένη. Αυτό το γαλάκτωμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει,γιατί ο αφρός μου είναι από τη συλλογή AC-NORM καθώς κάποτε είχα ακμή και τώρα απλώς μία τάση για ακμή.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 18:11, 09-05-14:

Α έχει και σειρά για ακμή? Ενδιαφέρον γιατί έχω και εγώ λίγο... Έχω την ενυδατική matte effect την οποία θεωρώ υπέροχη και έλεγα να τη σετάρω με προιόν καθαρισμού της ίδιας εταιρίας επειδή μου τελειώνει το άλλο. Το 4 ιν 1 μου τράβηξε την προσοχή αλλά θα κοιτάξω και τον αφρό που λες. Ευχαριστώ!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 18:47, 09-05-14:

Α έχει και σειρά για ακμή? Ενδιαφέρον γιατί έχω και εγώ λίγο... Έχω την ενυδατική matte effect την οποία θεωρώ υπέροχη και έλεγα να τη σετάρω με προιόν καθαρισμού της ίδιας εταιρίας επειδή μου τελειώνει το άλλο. Το 4 ιν 1 μου τράβηξε την προσοχή αλλά θα κοιτάξω και τον αφρό που λες. Ευχαριστώ!
Κι εγώ την Matte Effect χρησιμοποιώ και τη λατρεύω! Ο αφρός που χρησιμοποιώ είναι αυτός ( μου το είχε συστήσει ο δερματολόγος όταν είχα ακμή, αλλά και μετά και άλλοι δερματολόγοι που επισκέφτηκα για άλλα ζητήματα και συζητήσαμε για αυτό) και για τοπική εφαρμογή στα σπυράκια αυτό .

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:58, 09-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Κι εγώ την Matte Effect χρησιμοποιώ και τη λατρεύω! Ο αφρός που χρησιμοποιώ είναι αυτός ( μου το είχε συστήσει ο δερματολόγος όταν είχα ακμή, αλλά και μετά και άλλοι δερματολόγοι που επισκέφτηκα για άλλα ζητήματα και συζητήσαμε για αυτό) και για τοπική εφαρμογή στα σπυράκια αυτό .
Και όντως κάνουν δουλειά? Γιατί έχω ακούσει ότι η ακμή αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά μόνο με χάπια. Ειδικά αν έχεις και ορμονικά θέματα όπως εγώ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:33, 10-05-14:

Το λειζερ πραγματι αν χτυπησει χνουδι θα γινει τριχα. Εγω δε θα επεδιωκα ποτε προσωπο, εκτος αν ειχα πραγματικο προβλημα. Το ανω χειλος το θεωρω φυσιολογικο και το χτυπαω με βελονα, αργει να βγει κι εχω μεινει ευχαριστημενη. Δε μου χουν αφησει σημαδι. Ειναι καλη αυτη που παω...

[

μου είπε και μία δερματολόγος που ρώτησα ότι κάνει laser αλεξανδρίτη αλλά όχι τύπου cantella γιατί λέει έχει κατηγορηθεί για καρκίνους... (!)
[/FONT]
Τι ακουτε μωρε οτι σας λενε; Αυτο που εχει θα σου πουλησει!
Και αλλο πραμα η φωτολυση, αλλο το λειζερ. Λειζερ δεν κανουν οι αισθητικοι, μονο δερματολογοι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 10-05-14 στις 08:53. Αιτία: merge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους