Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,455 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,531 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 929 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 16:57, 16-06-14:

μου αρέσει γιατί δίνει φωτεινότητα στο βλέμμα και πιο ωραίο σχήμα στο μάτι. αρκεί βέβαια να ταιριάξουν αρμονικά οι αποχρώσεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 17:04, 16-06-14:

http://www.youtube.com/watch?v=OLr7e7uMMYM με 2 αποχρωσεις πρασινου/λαχανι λεω.

ωστοσο με μια δοκιμη δε μου φαινεται ευδιακριτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 16-06-14 στις 17:30. Αιτία: merge posts/συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:38, 16-06-14:

μπορείς να βάλεις άσπρη ή μπεζ σκιά με το πράσινο. να πω την αλήθεια πράσινο με πράσινο κάπως βαρύ μου πέφτει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 17:42, 16-06-14:

η απαλη φερνει προς το ασπρο με μια δοοση λαχανι.για να αποτυπωθει θελει πολλες φορες περασμα, νομιζω το πετυχα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:19, 16-06-14:

Εμένα οι σκιές δε μ' αρέσουν γενικά, ειδικά πάνω μου, δε φοράω σχεδόν ποτέ. Και ό,τι βλέπω προτιμώ πιο πολύ αποχρώσεις φυσικούς, (καφέ, μπεζ κι έτσι) επειδή τα έντονα χρώματα μου χτυπάνε άσχημα, ειδικά στα σμόκι, που αν δε το' χει κάνει επαγγελματίας, να κάνει καλά σβησίματα δλδ, είναι λίγο φέιλ.
ΌΣον αφορά το λαχανί με πράσινο, γιατί δε το συνδιάζεις με λίγο μπεζ-χρυσό να δώσει και λάμψη ξέρωγω.

Αρχική Δημοσίευση από Μπλε.
χμ επειδη θα πρεπει να ειμαι βαμμενη τουλ 9-10 ωρες λεω να βαλω διαφανη, λιγη πρασινη σκια, πρασινο μολυβι κατω κ εντονο κραγιον
Όχι πράσινο με έντονο κραγιόν.
Μου είχαν κάνει πράσινο μάτι και κοραλί/κόκκινα χείλη για μια φωτογράφιση και ήταν ΑΠΑΙΣΙΟ - πολλά χρώματα.
Ένα απαλό κραγιονάκι με μια μικρή γυαλάδα θα' ναι πιο κομψό θεωρώ. :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 16-06-14 στις 19:29.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:42, 16-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Και εγώ και η μαμά μου που τη χρησιμοποιεί πιο σπάνια απόλυτα! Ωραιότατη κάλυψη στις λίγες κοκκινίλες για κάθε μέρα, μεγάλος δείκτης προστασίας, γλυκούλα-πρακτική συσκευασία, ματ δέρμα. Με την έκπτωση βγαίνει γύρω στα 20 ευρώ και είναι μια χαρά για την ποιότητα της. Κάποτε σκοπεύω να δοκιμάσω και το μεικαπ γιατί διάβασα εξίσου καλές κριτικές.
Wait. Μιλάς για αυτή;
Φαίνεται καλή έτσι όπως τη βλέπω. Γενικά,είμαι πλήρως απογοητευμένη από την πούδρα που έχω γιατί αφήνει στάμπα(μπλιαχ) ενώ τη χρησιμοποιώ για ένα ομοιόμορφο χρώμα -τίποτα παραπάνω,τίποτα λιγότερο- και η δική μου σαν να μην έφτανε αυτό,είναι και compact που είναι πιο υψηλή κάλυψη νομίζω και νιώθω λες και φοράω make up. Ε,εν τέλει αποφάσισα μιας και ξεκίνησα να κοιμάμαι σαν άνθρωπος όσες ώρες πρέπει να χρησιμοποιώ λίγο κονσίλερ,ρουζ και αντηλιακή.
Χαχαχαχαχ για μένα πάντως είναι εντάξει. Πέρασε ένα πρωί από ένα μαγαζί, ζήτα τους να σου βάλουν ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, δες πως θα σου κάτσει και αν σου κάνει την παίρνεις. Παίζει να υπάρχει ακόμα σε έκπτωση γιατί επειδή είναι αντηλιακή σειρά είναι επίκαιρο προιόν.
Γιατί που αλλού υπήρχε περίπτωση να σου βάλουν; Στο χέρι; Γιατί και στο χέρι να σου βάλουν χωρίς να το ζητήσεις συνήθως σου λένε να το δοκιμάσουν επανω σου.

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Μπλε. έγραψε στις 19:44, 16-06-14:

το ματι ισα ισα φαινεται. και το πρασινο που λεω δε θα το κανω εντονο γτ δεν μου αρεσει. γενικα δεν ειμαι των χρωματων,δη των εντονων, απλα λογω γαμου αρμοζει πχ ενα εντονο χειλη.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:06, 16-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Wait. Μιλάς για αυτή;
Φαίνεται καλή έτσι όπως τη βλέπω. Γενικά,είμαι πλήρως απογοητευμένη από την πούδρα που έχω γιατί αφήνει στάμπα(μπλιαχ) ενώ τη χρησιμοποιώ για ένα ομοιόμορφο χρώμα -τίποτα παραπάνω,τίποτα λιγότερο- και η δική μου σαν να μην έφτανε αυτό,είναι και compact που είναι πιο υψηλή κάλυψη νομίζω και νιώθω λες και φοράω make up. Ε,εν τέλει αποφάσισα μιας και ξεκίνησα να κοιμάμαι σαν άνθρωπος όσες ώρες πρέπει να χρησιμοποιώ λίγο κονσίλερ,ρουζ και αντηλιακή.

Γιατί που αλλού υπήρχε περίπτωση να σου βάλουν; Στο χέρι; Γιατί και στο χέρι να σου βάλουν χωρίς να το ζητήσεις συνήθως σου λένε να το δοκιμάσουν επανω σου.
Ναι αυτή! μην ξαναπώ ότι είμαι ικανοποιημένη γιατί μετά θα πρέπει να με προσλάβουν για προώθηση προιόντων οι Κινέζοι Και μια άχρηστη πληροφορία πρόσφατα είδα να την έχει κοπέλα που δουλεύει σε υψηλή θέση στο χώρο των καλλυντικών, κοινώς ξέρει τι παίρνει γιατί έχει ελέυθερη πρόσβαση σε όλα τα καλά πράγματα και βάφεται υπέροχα.

Ναι στο χέρι εννοούσα. Εμένα τουλάχιστον αν δεν το ζητήσω ή αν δεν εκφράσω αμφιβολία για το αν μου ταιριάζει το χρώμα δεν καταδέχονται να μου βάλουν στο πρόσωπο για δοκιμή κατευθείαν από μόνες τους.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:48, 16-06-14:

Baby lips έχει δοκιμάσει καμία;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:33, 17-06-14:

Ναι αυτή! μην ξαναπώ ότι είμαι ικανοποιημένη γιατί μετά θα πρέπει να με προσλάβουν για προώθηση προιόντων οι Κινέζοι Και μια άχρηστη πληροφορία πρόσφατα είδα να την έχει κοπέλα που δουλεύει σε υψηλή θέση στο χώρο των καλλυντικών, κοινώς ξέρει τι παίρνει γιατί έχει ελέυθερη πρόσβαση σε όλα τα καλά πράγματα και βάφεται υπέροχα.
Ναι στο χέρι εννοούσα. Εμένα τουλάχιστον αν δεν το ζητήσω ή αν δεν εκφράσω αμφιβολία για το αν μου ταιριάζει το χρώμα δεν καταδέχονται να μου βάλουν στο πρόσωπο για δοκιμή κατευθείαν από μόνες τους.
Ωραία,το επόμενο καλοκαίρι.
Έχει βρει καμία ματ κραγιόν σε "καλοκαιρινές" αποχρώσεις; Αα,και φτηνά όσο μπορούν.
Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Baby lips έχει δοκιμάσει καμία;
Ε,όχι κάτι τρομερό.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:36, 17-06-14:

Ωραία,το επόμενο καλοκαίρι.
Έχει βρει καμία ματ κραγιόν σε "καλοκαιρινές" αποχρώσεις; Αα,και φτηνά όσο μπορούν.
golden rose!

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,047 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 23:49, 17-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Kεραλοιφη με βαλσαμο ή βαλσαμελαιο, αμυγδαλελαιο
Με βαλσαμέλαιο είναι αποτελεσματικότερη to my mind.
Κάνει. Και επίσης κάνει και για ευρυαγγείες.
Τυχαίνει να τις έχω κληρονομήσει από τη μαμά μου και βάζω κάθε βράδυ για να εξαλείψω ότι εμφανίζεται.
Απλώς θέλει σε καθημερινή βάση και χωρίς να το παραμελείς.
και αυτες τις αλοιφες που τις βρισκετε, τις φταχνετε σπιτι; τα ελαια πωλουνται σε καταστηματα με υγιεινη διατροφη κλπ;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 10:05, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
και αυτες τις αλοιφες που τις βρισκετε, τις φταχνετε σπιτι; τα ελαια πωλουνται σε καταστηματα με υγιεινη διατροφη κλπ;
Κοίτα εγώ προσωπικά λόγω ότι μένω Κρήτη μπορώ και βρίσκω το λουλουδάκι που κάνει το βάλσαμο και το φτιάχνω μόνη μου. Διαφορετικά σε βιολογικά ζήτα βαλσαμέλαιο.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,047 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 13:19, 18-06-14:

οκ thankies

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 13:02, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
Αρχική Δημοσίευση από Tabby
ναι και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!
Προσυπογράφω κι εγώ. Υπέροχη αίσθηση αυτό το velvet.

Και τώρα θα εκφράσω παρόμοια απορία, λίγο πιο στοχευμένη. Έχω λιπαρό δέρμα χωρίς σπυράκια. Εμφανίζονται ελάχιστα στο μέτωπο λόγω ιδρώτα και φράτζας που αντιδρούν μεταξύ τους. Γενικά δεν χρησιμοποιούσα πολλά πράγματα για το πρόσωπο στο παρελθόν και έτσι έχω μικρή εμπειρία με τα προϊόντα ομορφιάς.

Έχω χρησιμοποιήσει, λοιπόν, δύο make up, ένα υγρό κι ένα compact. Το πρώτο ήταν το Nutritious Vita-mineral της Estée Lauder το οποίο μου ταίριαξε αρκετά. Δεν είναι πολύ βαρύ, προσφέρει μέτρια κάλυψη και φαίνεται αρκετά φυσικό. Το άλλο ήταν της shisheido το Sheer Matifying Compact και ήταν σκέτη αποτυχία επάνω μου γι' αυτό και δεν το χρησιμοποίησα ιδιαίτερα. Καθόταν πολύ βαρύ στο δέρμα μου και ακόμη και η πιο ανοιχτή απόχρωση έδειχνε αφύσικη επάνω μου τελικά.

Θα μπορούσα να πάω να πάρω πάλι το πρώτο, ωστόσο με τόσα που κυκλοφορούν θεωρώ ότι ίσως να βρω και κάτι παραπάνω. Το ζήτημα είναι ότι το έχω ρίξει στο διάβασμα καθώς στα καταστήματα οι πωλήτριες είναι εξειδικευμένες σε μια εταιρεία και σου πουλάνε μόνο κάτι από εκεί, δεν ασχολούνται με τις άλλες ή τι σου ταιριάζει. Έχετε, λοιπόν, καμία πρόταση για βάση-make up κατάλληλο για λιπαρή επιδερμίδα, να μην είναι βαρύ και να δίνει φυσικό αποτέλεσμα;

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,960 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 13:13, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Totaled
Προσυπογράφω κι εγώ. Υπέροχη αίσθηση αυτό το velvet.

Και τώρα θα εκφράσω παρόμοια απορία, λίγο πιο στοχευμένη. Έχω λιπαρό δέρμα χωρίς σπυράκια. Εμφανίζονται ελάχιστα στο μέτωπο λόγω ιδρώτα και φράτζας που αντιδρούν μεταξύ τους. Γενικά δεν χρησιμοποιούσα πολλά πράγματα για το πρόσωπο στο παρελθόν και έτσι έχω μικρή εμπειρία με τα προϊόντα ομορφιάς.

Έχω χρησιμοποιήσει, λοιπόν, δύο make up, ένα υγρό κι ένα compact. Το πρώτο ήταν το Nutritious Vita-mineral της Estée Lauder το οποίο μου ταίριαξε αρκετά. Δεν είναι πολύ βαρύ, προσφέρει μέτρια κάλυψη και φαίνεται αρκετά φυσικό. Το άλλο ήταν της shisheido το Sheer Matifying Compact και ήταν σκέτη αποτυχία επάνω μου γι' αυτό και δεν το χρησιμοποίησα ιδιαίτερα. Καθόταν πολύ βαρύ στο δέρμα μου και ακόμη και η πιο ανοιχτή απόχρωση έδειχνε αφύσικη επάνω μου τελικά.

Θα μπορούσα να πάω να πάρω πάλι το πρώτο, ωστόσο με τόσα που κυκλοφορούν θεωρώ ότι ίσως να βρω και κάτι παραπάνω. Το ζήτημα είναι ότι το έχω ρίξει στο διάβασμα καθώς στα καταστήματα οι πωλήτριες είναι εξειδικευμένες σε μια εταιρεία και σου πουλάνε μόνο κάτι από εκεί, δεν ασχολούνται με τις άλλες ή τι σου ταιριάζει. Έχετε, λοιπόν, καμία πρόταση για βάση-make up κατάλληλο για λιπαρή επιδερμίδα, να μην είναι βαρύ και να δίνει φυσικό αποτέλεσμα;

NORMADERM TEINT

MAKE UP ΓΙΑ EΞΥΓΙΑΝΣΗ ΤΗΣ ΛΙΠΑΡΗΣ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑΣ ΚΑΙ ΜΑΤ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

To πήρα πρόσφατα μετά από σύσταση μιας φαρμακοποιού και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δε θυμάμαι να έχω δοκιμάσει πιο ελαφρύ προϊόν, με τέτοια υφή και αποτέλεσμα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 19:13, 22-06-14:

Εγώ ψάχνω σχέδια και πινελάκια-μανό για nail art. Βρήκα στα Hondos άσπρο στυλό και μαύρο μανό με λεπτή μύτη, θα ψάξω και για άλλα χρώματα. Τέλεια ενασχόληση. Βασικά το πήρα απόφαση (καθώς το ανέβαλα συνεχώς), όταν την Πέμπτη πήρα να κλείσω ραντεβού για μανικιούρ-πεντικιούρ και μου είπαν από Τρίτη. Ποιος ζεί ποιος πεθαίνει μέχρι την Τρίτη. Και έτσι πήρα όοοοοολα τα απαραίτητα προιόντα για την περιποίηση των νυχιών, αφού το είχα ψάξει ενδελεχώς στο διαδίκτυο με κείμενα και βίντεο.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:58, 22-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Εγώ ψάχνω σχέδια και πινελάκια-μανό για nail art. Βρήκα στα Hondos άσπρο στυλό και μαύρο μανό με λεπτή μύτη, θα ψάξω και για άλλα χρώματα. Τέλεια ενασχόληση. Βασικά το πήρα απόφαση (καθώς το ανέβαλα συνεχώς), όταν την Πέμπτη πήρα να κλείσω ραντεβού για μανικιούρ-πεντικιούρ και μου είπαν από Τρίτη. Ποιος ζεί ποιος πεθαίνει μέχρι την Τρίτη. Και έτσι πήρα όοοοοολα τα απαραίτητα προιόντα για την περιποίηση των νυχιών, αφού το είχα ψάξει ενδελεχώς στο διαδίκτυο με κείμενα και βίντεο.
Βασικά,εγώ είχα το εξής θέμα: ήθελα ένα συγκεκριμένο χρώμα για σχέδιο το οποίο ενώ το είχα σε κανονικό μανό φοβόμουν να πάρω τo λεπτό πινελάκι και να το βάλω μέσα στο μανό που ήθελα και να κάνω το σχεδιο. Ε,δε συμφέρει πια όμως να έχω 300 μπουκάλια με λεπτό πινελάκι και άλλα τόσα με κανονικό πινέλο. Οπότε πάρε 1,2 με το λεπτό πινελάκι και μετά απλώς χρησιμοποιείς αυτά τα πινελάκια σε όποιο χρώμα θες. Πριν όμως φρόντισε,να το καθαρίσεις με ένα βαμβάκι που έχεις βάλει ασετόν για να μη σου αναμειχτούν τα χρώματα.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 13:54, 23-06-14:

Eκπληκτικό προιόν με πολύ καλά αποτελέσματα για να τον καθαρισμό προσώπου απο στίγματα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 14:14, 23-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas

Eκπληκτικό προιόν με πολύ καλά αποτελέσματα για να τον καθαρισμό προσώπου απο στίγματα!
και ότι σκεφτόμουν αυτόν τον καιρό να πάρω κ εγώ τέτοιες ταινίες (ή όπως λέγονται ) καθώς είμαι αρκετά λιπαρή και έχω πολλούς πόρους στη μύτη και περιοχή ταφ γενικότερα... είναι ακρηβές..;
βγάζουν και άλλες εταιρείες εκτός από τη νιβέα..; δεν το έχω ψάξει ακόμα...

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 14:17, 23-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από elena
και ότι σκεφτόμουν αυτόν τον καιρό να πάρω κ εγώ τέτοιες ταινίες (ή όπως λέγονται ) καθώς είμαι αρκετά λιπαρή και έχω πολλούς πόρους στη μύτη και περιοχή ταφ γενικότερα... είναι ακρηβές..;
βγάζουν και άλλες εταιρείες εκτός από τη νιβέα..; δεν το έχω ψάξει ακόμα...
Τις πήρα κάτι λιγότερο απο 6 ευρώ (5,80 αν θυμάμαι καλά) και το κουτί περιέχει 4 ταινίες για τη μύτη και 2 για μέτωπο και πιγούνι!
Δεν ξέρω αν έχουν και άλλες εταιρείες κάποιο παρόμοιο προιόν αλλά επειδή έμεινα πολύ ευχαριστημένη δεν το έψαξα περισσότερο να είμαι ειλικρινής!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 14:20, 23-06-14:

Τις πήρα κάτι λιγότερο απο 6 ευρώ (5,80 αν θυμάμαι καλά) και το κουτί περιέχει 4 ταινίες για τη μύτη και 2 για μέτωπο και πιγούνι!
Δεν ξέρω αν έχουν και άλλες εταιρείες κάποιο παρόμοιο προιόν αλλά επειδή έμεινα πολύ ευχαριστημένη δεν το έψαξα περισσότερο να είμαι ειλικρινής!
αα ωραία! σε ευχαριστώ πολύ μάλλον θα τις πάρω κι εγώ να τις δοκιμάσω..
είναι μίας χρήσεως η κάθε μία;

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 14:23, 23-06-14:

Ναι είναι μιας χρήσης η κάθε ταινία!
Βρέχεις τη μύτη σου με νερό, κολλάς την ταινία και την αφήνεις για 10-15 λεπτά!Μετά την αφαιρείς και μένεις έκπληκτη με το τι βλέπεις να μένει πάνω στην ταινία!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 10:52, 24-06-14:

Βασικά,εγώ είχα το εξής θέμα: ήθελα ένα συγκεκριμένο χρώμα για σχέδιο το οποίο ενώ το είχα σε κανονικό μανό φοβόμουν να πάρω τo λεπτό πινελάκι και να το βάλω μέσα στο μανό που ήθελα και να κάνω το σχεδιο. Ε,δε συμφέρει πια όμως να έχω 300 μπουκάλια με λεπτό πινελάκι και άλλα τόσα με κανονικό πινέλο. Οπότε πάρε 1,2 με το λεπτό πινελάκι και μετά απλώς χρησιμοποιείς αυτά τα πινελάκια σε όποιο χρώμα θες. Πριν όμως φρόντισε,να το καθαρίσεις με ένα βαμβάκι που έχεις βάλει ασετόν για να μη σου αναμειχτούν τα χρώματα.
Για το βασικό χρώμα-καμβά χρησιμοποιώ μανό μίας συγκεκριμένης εταιρείας πουμε βολεύουν και είναι επαγγελματικά,αλλά εγώ αν θέλω να κάνω πράσινες τελείες σιγά μην έχω ένα ολόκληρο πράσινο μανό. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Δηλαδή παίρνω μανό με κάποια βασικά χρώματα και τα σχέδια με ό,τι χρώμα βρώ, γι'αυτό θέλω να πάρω κι άλλα μικρά μανόμε λεπτά πινέλα χαμηλού κόστους.

Ναι είναι μιας χρήσης η κάθε ταινία!
Βρέχεις τη μύτη σου με νερό, κολλάς την ταινία και την αφήνεις για 10-15 λεπτά!Μετά την αφαιρείς και μένεις έκπληκτη με το τι βλέπεις να μένει πάνω στην ταινία!
Για πες, για πες! Προκάλεσες την περιέργειά μου για το τι μένει πάνω στην ταινία, αλλά δεν παίζει να το αγοράσω, έχω συμβιβαστεί με την αχάριστη επιδερμίδα μου και δεν την ενοχλώ μην εκνευριστεί.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 25-06-14 στις 15:53. Αιτία: merge post
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:58, 25-06-14:

Για πες, για πες! Προκάλεσες την περιέργειά μου για το τι μένει πάνω στην ταινία, αλλά δεν παίζει να το αγοράσω, έχω συμβιβαστεί με την αχάριστη επιδερμίδα μου και δεν την ενοχλώ μην εκνευριστεί.
Εκνευριστεί εννοώντας;

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sparkling
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 08:24, 25-06-14:

αν και ηταν το 2 μπανιο που εκανα, χθες επειδη εκατσα πολλη ωρα στην παραλια απο το μεσημερι εχω κοκκινησει και στο σωμα αλλα ιδιαιτερα στο προσωπο αν και εβαζα συνεχεια αντιλιακο .βαζω bepanthol αλλα το κοκκινισμα σεν υποχωρει. τι αλλο μπορω να βαλω ? πιο πολυ για το προσωπο ενδιαφερομαι

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 08:34, 25-06-14:

Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς! Αλλά όλα αυτά τα μαυράκια που βλέπουμε πάνω στη μύτη μας κτλ όταν βγουν μοιάζουν σαν τριχούλες, σαν..σαν κάτι τέτοιο! Αλλά μιλάμε για πολύ πράγμα! Και φαντάσου οτι έχω ούτε λιπαρό δέρμα έχω (που έχει μεγαλύτερη τάση στα στίγματα) και τον κάνω και αρκετά συχνά αυτό τον καθαρισμό!

Πάντως αυτές οι ταινίες είναι για όλους τους τύπους δέρματος και ένας καθαρισμός που όλοι πρέπει να κάνουμε τουλάχιστον μια φορά στις 15 μέρες!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 11:56, 25-06-14:

Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς! Αλλά όλα αυτά τα μαυράκια που βλέπουμε πάνω στη μύτη μας κτλ όταν βγουν μοιάζουν σαν τριχούλες, σαν..σαν κάτι τέτοιο! Αλλά μιλάμε για πολύ πράγμα! Και φαντάσου οτι έχω ούτε λιπαρό δέρμα έχω (που έχει μεγαλύτερη τάση στα στίγματα) και τον κάνω και αρκετά συχνά αυτό τον καθαρισμό!
Πάντως αυτές οι ταινίες είναι για όλους τους τύπους δέρματος και ένας καθαρισμός που όλοι πρέπει να κάνουμε τουλάχιστον μια φορά στις 15 μέρες!
Εγώ έχοντας ξηρό και ευαίσθητο δέρμα να το τολμήσω ή άστο καλύτερα;
Αν και μικρή σε ηλικία είμαι μανιακή με την καθαριότητα του δέρματος. (Σκέψου ότι ενώ όλα μου τα αδέρφια πέρασαν ακμή εγώ δεν την πέρασα εξαιτίας της μανίας μου αυτής.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 14:51, 25-06-14:

Εκνευριστεί εννοώντας;
Σπυράκια............ Η εκδίκηση του δέρματός μου! Δεν μπορώ να εκνευριστώ, θα εμφανιστεί σπυράκι στάνταρ κάπου στις παρειές ή χειρότερα στο μάγουλο!

Χμ, λες! Με έβαλες σε σκέψεις. Κι εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα και χρησιμοποιώ προιόντα για τον τύπο του δερματός μου, αλλά που και που βγάζω κάποια μικρά σπυράκια. Διάβασα πως τα σπυράκια δημιουργούνται από πόρους που δεν έχουν αποφραχθεί. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω να το προλαμβάνω.Ίσως πιο συχνή απολέπιση με πρόγραμμα και χρησιμοποιήσω και τις ταινίες για στάνταρ περιοχές.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 15:29, 25-06-14:

Εγώ έχοντας ξηρό και ευαίσθητο δέρμα να το τολμήσω ή άστο καλύτερα;
Αν και μικρή σε ηλικία είμαι μανιακή με την καθαριότητα του δέρματος. (Σκέψου ότι ενώ όλα μου τα αδέρφια πέρασαν ακμή εγώ δεν την πέρασα εξαιτίας της μανίας μου αυτής.
K εγώ ξηρό έχω! Θεωρώ οτι ο καθαρισμός απο στίγματα κτλ δεν έχει σχέση με τον τύπο δέρματος. Ίσως μόνο οτι οι λιπαρές επιδερμίδες θέλουν πιο συχνά! Ο καθαρισμός είναι κάτι που πρέπει να κάνουμε όλοι μας, όπως κάνουμε οποιοδήποτε άλλο τύπο καθαρισμού προσώπου.!

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 16:20, 25-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
αν και ηταν το 2 μπανιο που εκανα, χθες επειδη εκατσα πολλη ωρα στην παραλια απο το μεσημερι εχω κοκκινησει και στο σωμα αλλα ιδιαιτερα στο προσωπο αν και εβαζα συνεχεια αντιλιακο .βαζω bepanthol αλλα το κοκκινισμα σεν υποχωρει. τι αλλο μπορω να βαλω ? πιο πολυ για το προσωπο ενδιαφερομαι
Δοκίμασε κάποια κρέμα με αλόη βέρα και κατά προτίμηση gel αλόης. Είναι πολύ ανακουφιστικό!!!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 18:19, 03-07-14:

K εγώ ξηρό έχω! Θεωρώ οτι ο καθαρισμός απο στίγματα κτλ δεν έχει σχέση με τον τύπο δέρματος. Ίσως μόνο οτι οι λιπαρές επιδερμίδες θέλουν πιο συχνά! Ο καθαρισμός είναι κάτι που πρέπει να κάνουμε όλοι μας, όπως κάνουμε οποιοδήποτε άλλο τύπο καθαρισμού προσώπου.!
Μου έκανε εντύπωση που είπες πως είσαι σχολαστική κι όμως σε σόκαρε το αποτέλεσμα και περνώντας σήμερα μπροστά από αυτές τις ταινίες, είπα να τις πάρω να δοκιμάσω. Έκανες εξαιρετική διαφήμιση στη nivea, πες της να σου δώσει ποσοστά από τις πωλήσεις.

Ωστόσο εμένα δεν με εντυπωσίασε τόσο πολύ το αποτέλεσμα. Το χαρτάκι μου βγήκε σχεδόν λευκό και δεν έκανα λάθος στην εφαρμογή. Ή που εγώ έχω πολύ καθαρό δέρμα (δεν έχω στίγματα ιδιαίτερα είναι η αλήθεια) ή που εσύ δεν είσαι τόσο αποτελεσματική παρά τη σχολαστικότητά σου. Για καλό στο λέω, μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάποιο από τα προϊόντα καθαρισμού σου.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:04, 03-07-14:

Βασικά πιστεύω ότι η μη σωστή αφαίρεση του μακιγιάζ είναι πιθανά η αιτία. Αν και δεν είσαι η μόνη. Είχα δει μια εκπομπή όπου μία επαγγελματίας είχε πάει σε ένα εμπορικό κέντρο και έλεγε σε γυναίκες να ξεβαφτούν και μετά τους ξέβαφε η ίδια,αν βλέπατε τι έμενε στην πετσέτα θα νομίζατε ότι δεν είχαν ξεβάφτει.
Και δεν είχε συμβεί σε μία κοπέλα,και στις 50 που είχαν καθίσει ως εθελόντριες. Γενικά,είναι πολύ δύσκολο να αποκρύνεις όλους τυς ρύπους απ'το πρόσωπο.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 08:31, 04-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Totaled
Μου έκανε εντύπωση που είπες πως είσαι σχολαστική κι όμως σε σόκαρε το αποτέλεσμα και περνώντας σήμερα μπροστά από αυτές τις ταινίες, είπα να τις πάρω να δοκιμάσω. Έκανες εξαιρετική διαφήμιση στη nivea, πες της να σου δώσει ποσοστά από τις πωλήσεις.

Ωστόσο εμένα δεν με εντυπωσίασε τόσο πολύ το αποτέλεσμα. Το χαρτάκι μου βγήκε σχεδόν λευκό και δεν έκανα λάθος στην εφαρμογή. Ή που εγώ έχω πολύ καθαρό δέρμα (δεν έχω στίγματα ιδιαίτερα είναι η αλήθεια) ή που εσύ δεν είσαι τόσο αποτελεσματική παρά τη σχολαστικότητά σου. Για καλό στο λέω, μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάποιο από τα προϊόντα καθαρισμού σου.
Ναι καλέ δεν παρεξηγώ! Δεν ξέρω τι να σου πω! Η αλήθεια είναι οτι είχα καιρό να κάνω με αυτές τις ταινίες, ίσως γι' αυτό και είδα όσα είδα! Ίσως πάλι να δημιουργώ πιο εύκολα στίγματα..άγνωστο! Θα το παρακολουθήσω και θα δω τι φταίει αν φταίει κάτι..

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Μπλε. έγραψε στις 23:41, 07-07-14:

εκπεμπω σοσ.

ερωτευτηκα το ματι απο το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=CZP7rUd4Tb0.
συγκεκριμενα μου εκανε κλικ το laura mercier metallic cream eye colour gold [2:25] & laura mercier gilded platinum illuminatig eye colour [ 3:06] αλλα ειναι ακριβα.ξερετε ποιες αλλες κΝΟΥΝ παρομοιο αποτελεσμα αλλα να μη ξεφευγουν τοσο σε τιμη;

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,960 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 22:54, 09-07-14:

Νομίζω πρώτη φορά είδα βιντεάκι για μακιγιάζ!
Και σάστισα: αυτό το βάψιμο είναι απλό και λιτό για 16χρονη; Τζίζους, πόσο απέχω από την πραγματικότητα;

Όσον αφορά αυτό που ρωτάς, εγώ όταν θέλω τίποτα περίεργο πάντα στη Mac καταφεύγω. Τώρα συγκεκριμένα δεν ξέρω να σου πω

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Μπλε. έγραψε στις 15:22, 11-07-14:

ε προφανως δεν ειναι για 16 κ μου αρεσε.
απ'οτι καταλαβα οι κρεμωδεις σκιες εχουν αυτη τη λαμψη. εχετε να προτεινετε καποια;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:47, 27-07-14:

Κοριτσάκια, επειδή έχω δει ψωνίζετε πολύ από το νετ, πείτε μου ένα σάιτ με καλλυντικά, κρέμες κτλ με καλές τιμές. xx

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 12:55, 27-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Κοριτσάκια, επειδή έχω δει ψωνίζετε πολύ από το νετ, πείτε μου ένα σάιτ με καλλυντικά, κρέμες κτλ με καλές τιμές. xx

http://www.cherryculture.com/cosmeti.../eyeshadow/263
http://gr.strawberrynet.com/main.aspx
http://www.beautybay.com/?mkwid=c69X...Fc3HtAod7hEAQQ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 13:14, 27-07-14:

Εχω ακούσει και το feelunique.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 13:47, 27-07-14:

http://www.beautytestbox.com/ Αγαπημένο.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 21:08, 28-07-14:

girls με την κυτταρίτιδα και τοπικό πάχος τι κάνετε; βάζετε κάποια κρέμα; αθλούμαι τον τελευταίο καιρό, αλλά λέω μήπως βοηθήσει καμιά κρέμα.
έχετε δοκιμάσει κάποια αποτελεσματική;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,625 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:21, 28-07-14:

girls με την κυτταρίτιδα και τοπικό πάχος τι κάνετε; βάζετε κάποια κρέμα; αθλούμαι τον τελευταίο καιρό, αλλά λέω μήπως βοηθήσει καμιά κρέμα.
έχετε δοκιμάσει κάποια αποτελεσματική;
Αυτό που έχω ακούσει πολλές φορές είναι ότι για την κυτταρίτιδα βοηθάει το νερό! Απλά να πίνεις πολύ νερό. Γενικά για όλο αυτό που λες επειδή εγώ δεν ήθελα κρέμες και τέτοια και επειδή άρχισα να παχαίνω σε κάποια φάση άρχισα διατροφή. Η γυμναστική βοηθάει επίσης. Αυτά!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:25, 28-07-14:

Μπααα όσες φίλες μου έχουν δοκιμάσει, δεν κάνουν τίποτα.
Νερό και γυμναστική.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 21:40, 28-07-14:

thanks κορίτσια.. να μην πετάξουμε λεφτά δηλαδή.. κι εγώ είχα πάρει παλιά, αλλά δεν είδα κάτι ν' αλλάζει.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,625 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:43, 28-07-14:

thanks κορίτσια.. να μην πετάξουμε λεφτά δηλαδή.. κι εγώ είχα πάρει παλιά, αλλά δεν είδα κάτι ν' αλλάζει.
Η διατροφή και η γυμναστική είναι ότι καλύτερο! Και πολύ νερό να πίνεις γιατί βοηθάει στο να μην εμφανίζεται κυτταρίτιδα και γενικά κάνει πολύ καλό στο δέρμα!

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 21:46, 28-07-14:

τα κάνω και τα δύο, αλλά με το πολύ νερό δεν το χω δυστυχώς. Θα το παλέψω όμως!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:51, 28-07-14:

Ούτε εγώ το χω με το πολύ νερό αλλά το συνηθίζεις, δεν είναι τίποτα.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:19, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Αυτό που έχω ακούσει πολλές φορές είναι ότι για την κυτταρίτιδα βοηθάει το νερό! Απλά να πίνεις πολύ νερό. Γενικά για όλο αυτό που λες επειδή εγώ δεν ήθελα κρέμες και τέτοια και επειδή άρχισα να παχαίνω σε κάποια φάση άρχισα διατροφή. Η γυμναστική βοηθάει επίσης. Αυτά!
Υπόψιν σας, νερό πίνουμε ΑΦΘΟΝΟ μέχρι τις 17.00-18.00 (το πολύ) το απόγευμα,μετά πίνουμε όσο θέλουμε και όχι με το ζόρι.
Γενικά μετά το απόγευμα το σώμα κάνει κατακράτηση πολύ εύκολα,οπότε τα υγρά με έλεγχο. Το πρωί όμως ιδίως 12-2 πίνετε πολύ νερό,μην το λυπάστε. Εγώ είμαι σε φάση που πάω συνέχεια τουαλέτα.
Αλλά οκ,έχω ανταμειφθεί με την όψη του δέρματος.

τα κάνω και τα δύο, αλλά με το πολύ νερό δεν το χω δυστυχώς. Θα το παλέψω όμως!
Είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό που παίρνω, για μία της Frezyderm.. Αν μπορείς δες την,επίσης βοηθάει και μασάζ με μία κρέμα που έχει ως βάση τον καφέ.Τέλος,πράσινο τσάι. Αυτά.
Ας πω και΄γω την απορία μου.
1. Από ποια ηλικία και μετά είναι σωστό και πρέπει να χρησιμοποιείς ενυδατική κρέμα; Ρωτάω γιατί έχω ξηρό δέρμα και κάθε πρωί νιώθω ότι με τραβάει και μάλλον πως πρέπει να καταφύγω σε κάποια ενυδατική,αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό από τώρα.Είμαι 16.
2. Τι γνώμες έχετε ακούσει για αυτό;
Σκέφτομαι να το πάρω και να το χρησιμοποιώ στα μαλλιά και στο σώμα.. Τι λέτε;

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 22:33, 28-07-14:

ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες fairygirl!! Είχα διαβάσει κι εγώ για τη συγκεκριμένη κρέμα καλά σχόλια.
Ενυδατική μπορείς να φοράς κι από την εφηβεία. Πάρε μία απλή κρέμα χωρίς αντιγηραντική δράση φυσικά. Ζήτα πρώτα δείγμα από τις πωλήτριες για να δεις αν σου ταιριάζει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους