Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,091 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,024 μηνύματα σε 74,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτο τραγούδι γάμου!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:43, 02-06-06:

αντε... τελικά αφου ουσιαστικα ανακοινωθηκε οτι παντρευομαι, τουλαχιστον βοηθήστε με

Ψαχνω για πρωτο τραγουδι γαμου....
Θα ήταν αρκετα ευκολο αν δεν απ τη μερια μου δεν ασκουσα βετο σε καποια πραγματα
Α) Δε θελω ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟ! το θέλω ΕΛΛΗΝΙΚΟ ρε παιδι μου... να υπαρχει νοημα στους στοιχους και να το καταλαβαινουμε ΟΛΟΙ! (εννοειται οτι οι στιχοι θα ειναι αγαπησιαρικοι ε? )
Β) Δε θελω slow... το στυλάκι που χορευει η νυφη και ο γαμπρος το μπλουζ-ακι (φανελακι ) και οι αλλοι κοιτανε σαν χανοι με ξενερωνει απιστευτα... δε μου αρεσει
Γ) Θα ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΑ να βρω κανα δημοτικο... τσαμικο βρε αδερφέ! Καλαματιανό! Κατι τελος παντων ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ! (ειμαι μια πολυ περηφανη βλαχα!)

Τελος παντων... καταλάβατε...
Για μενα ο πρωτος χορος δεν ειναι ενα show για να μας χειροκροτησουν... δεν ειμαι τοοοοσο εγωκεντρικη
Για μένα ο πρωτος χορος ειναι η ΕΚΙΝΗΣΗ για τα νταουλια και το γλεντι!

Παντως, επειδη παιζει και να μην βρεθει αυτο που ψαχνω ακριβως....
Ακουω ΟΛΕΣ τις προτασεις αρκει να ειναι Ελληνικο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:46, 02-06-06:

ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ??? ??? ??? WoW!!!

που, πως, ποτέ ???
Άντε με το καλό!!!
Με αιφνιδίασες και δεν μπορώ να απαντήσω αυτή τη στιγμή, επιφυλάσσομε όμως!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:48, 02-06-06:

Σήμερα γα- σημέρα γάμος γίνεταααααιιι,
σ' ωραίο περιβόλιιιι, σε ωραίο περιβόλι,
σ' ωραίο περιβόλι, σ' ωραίο περιβόλιιιιι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:50, 02-06-06:

ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΕΔΩ.

Θα κάνω μια έρευνα ατ χομ, και θα σε ενημερώσω πάραυτα.

Το κλασσικο σήμερα γάμος γίνεται θα παίξει ούτως ή άλλως. Να σε πω βρε. Τα δημοτικά δε τα χορεύουνε δυο-δυο όμως, εκτος κι αν βάλεις κανά μπάλο

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:51, 02-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΕΔΩ.

Θα κάνω μια έρευνα ατ χομ, και θα σε ενημερώσω πάραυτα.

Το κλασσικο σήμερα γάμος γίνεται θα παίξει ούτως ή άλλως. Να σε πω βρε. Τα δημοτικά δε τα χορεύουνε δυο-δυο όμως, εκτος κι αν βάλεις κανά μπάλο
αν μου βρεις μπαλο, θα σε αγαπω για παντα! στο υποσχομαι! (οκ θα υποχρεωθει να το καταπιει κι αυτο ο μελλοντας άλλωστε τοσα άλλα καταπιε )

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 14:56, 02-06-06:

ξέρει να χορεύει μπάλο ή τσάμπα θα ψάξω?

εσύ ξες??????

θα με αγάπατε και αφού μπουρδουκλωθείτε?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:14, 02-06-06:

ρε βρες εσυ και τι σε μέλει εσενα!
όλο και κατι ξέρουμε, όλο και κάτι θα μάθουμε τελευταια στιγμη
(σαμπως ξερει καλαματιανο νομιζεις? )

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:17, 02-06-06:

Το πρόγραμμα για το πότε θα κόψεις τούρτα, πότε ανοιγει ο χωρός, πότε χορεύεται σαν ζευγάρι πως διαμορφώνεται, πάντος αν θες την γνώμη μου, με το που κόψεις την τούρτα έίναι όμορφο να χορέψεις κάποιο αργό κομμάτι με τον άντρα σου, άλλωστε θα είναι ο πρώτος σας γάμος σαν ζευγάρι και ψιλο-επιβάλεται να χορέψεις και με τον πατέρα σου είναι όλη η διαδικασία απο τον πατέρα στην άντρα που είναι όμορφο να γίνεται και για εσένα.
Μετά απο όλα αυτά διάλεξε ότι γουστάρεις για να ξεκινήσει το νταβαντούρι, ρώτα και άλλες νύφες να σου πούν γνώμες, όταν η γυναίκα μου χόρεψε με τον πατέρα της ήταν κάτι απίστευτο γιατί φαντάσου ότι μιλήσανε μόλις 40 μέρες πριν τον γάμο μετά απο 5 χρόνια, δεν νομίζω ότι είναι καλό να το στερηθείς ούτε και να το στερήσεις απο τον μπαμπά σου.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:19, 02-06-06:

Με μια πολύ πρόχειρη αναζήτηση:

http://www.fex.org.gr/txorekdi.html

έχει πολύ γαμο-τράγουδο εδώ. (μετα συχωρήσεως)

Το θέμα είναι να βρούμε και τους στίχοι!...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:20, 02-06-06:

Κοιτα.. γενικως αυτο το "κοβουμε τουρτα και πλακωνομαστε στις αγκαλιες και το μπλουζ" ποτε δε μου έκανε.. ειναι το στυλ μου? ο χαρακτηρας μου?
δεν ξέρω.. δε μου αρεσει

Προτιμω λοιπον εναν χορο που θα ανοιξει το γλεντι κανονικα μετα που θα εχουμε φαει κι ολας, και μετα ο χορος με τον πατερα μου

(ευχομαι μονο να ειναι καλυτερα η μανουλα μου να μπορει να χορεψει κι αυτη )

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 15:27, 02-06-06:

Θα δεις που η μαμα σου θα ειναι υγιεστατη εκεινη τη μερα, η χαρα της θα της δωσει φτερα και θα χορεψει

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:33, 02-06-06:

λοιπόνε.

υπάρχουν οι λεγόμενες πατινάδες από τις Κυκλάδες (αργό μπάλο, με μεγάλη ιστορία). Φαντάσου το ντάρι-ντάρι στο πιο αργό του, αλλά ξέχνα πάριους, κονιτοπουλαίους, κλπ. Είναι πολύ πιο αισθαντικό και προσωπικό και πετυχαίνεις αυτά που θες. Μετά, η μετάβαση στο "σήμερα γάμος γίνεται" και στα τζερτζελοτράγουδα γίνεται πάρα πολύ πιο εύκολα. Άσε που θα έχουν δακρύσει όλοι.

Οι στίχοι είναι ερωτικοί (σχεδόν όλα τα δημοτικά είναι), οπότε αν θες μορ ινφο, θα επικοινωνήσω με τη κολλητή, να μας γράψει κανά σιντάκι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:36, 02-06-06:

οκεικ...
ποτε θα βρεθουμε για καφεδακι να παρω και το σιντακι στα χερια μου?
(βρε λες να δω επιτελους και το νεο σπιτι? χεχε)

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:38, 02-06-06:

Ότι θεωρείς καλύτερα κουέ μου άλλωστε στον γάμο του ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει πιο πολύ έτσι πρέπει να γίνεται !
Μακάρι η μανούλα σου να είναι καλύτερα

Για τραγούδια τι θα έλεγες το how let the dogs out η το i like big butts and i cannot lie! γενικά σκέψου ανάμεσα σε gangtar's rap και δημοτικά

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:39, 02-06-06:

θα σε ενημερώσω πάραυτα, έχω και γλυκό γιαουρτόπιτα στο σπίτι (αν προλάβεις βέβαια). Περίμενε τηλ.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:49, 02-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
το i like big butts and i cannot lie! γενικά σκέψου ανάμεσα σε gangtar's rap και δημοτικά
χααχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ, να το χορεύεις κιόλας όπως έκανε η ξανθιά-δε-θυμάμαι-όνομα στο charlie's angels

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:57, 15-06-06:

Ντατσει, το βρήκαμε τελικώς

Ντουλιναμ σολλυ, δε θα ειναι τελικά μπαλος....

Θα χορέψουμε χασάπικο

Θέλω κοντά σου να μείνω (Βάνου - Βογιατζής)

Δε ζω χωρίς εσένα ούτε λεπτο
Αγάπη μου της μοίρας ήταν γραφτο
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλεφαρά μου να κλείνω
Να με φιλας και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω...
Παντοτινά...!
Σε νιώθω σε λατρεύω και σε ποθώ
Κι αν κάποτε σε χάσω θα τρελλαθώ
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλέφαρα μου να κλείνω
Να με φιλάς και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω....
ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ!

Τιιιιι λέτε και εσεις?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 11:01, 15-06-06:

να τολμισω να προτεινω 2 τραγουδακια?

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 11:01, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
να τολμισω να προτεινω 2 τραγουδακια?
το ενα του πλουταρχου το ολα σε εσενα τα βρηκα .....
κ το αλλο τον αντικ το καινουρια αγαπη

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:02, 15-06-06:

Σουπερ επιλογη!
Απο λογια και μονο ειναι..

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 11:05, 15-06-06:

Απίστευτοι στίχοι!!!!!
Ποτέ δεν είχα προσέξει τους στίχους του τραγουδιού.....!
Καλά γενικά αντιπαθώ τα Ελληνικά τραγούδια!
Αλλά τρελάθηκα και συγκινήθηκα πραγματικά πολύ με τους στίχους!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:16, 15-06-06:

τι σόλλυ κουέμου, αφού το ξέρεις, ό,τι και να χορέψετε θα το νιώθετε και εσείς και οι καλεσμένοι μέσα από σας
ωραίοι στίχοι, από πρόβες πως πάμε?

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:58, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Ντατσει, το βρήκαμε τελικώς

Ντουλιναμ σολλυ, δε θα ειναι τελικά μπαλος....

Θα χορέψουμε χασάπικο

Θέλω κοντά σου να μείνω (Βάνου - Βογιατζής)

Δε ζω χωρίς εσένα ούτε λεπτο
Αγάπη μου της μοίρας ήταν γραφτο
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλεφαρά μου να κλείνω
Να με φιλας και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω...
Παντοτινά...!
Σε νιώθω σε λατρεύω και σε ποθώ
Κι αν κάποτε σε χάσω θα τρελλαθώ
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλέφαρα μου να κλείνω
Να με φιλάς και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω....
ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ!

Τιιιιι λέτε και εσεις?
Πολύ καλή επιλογή!!!!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:32, 26-04-10:

πολλες καλησπερες!!

με πηρε τηλ πριν απο λιγο η θεια μου, η οποια παντρευεται ασε δυο βδομαδουλες και μου ανεθεσε να της βρω το γαμηλιο μπλουζ. αλλα ο γαμπρος θελει αποκλειστικα ελληνικο. γιαυτο και γω κολλυομαι λιγο μιας και για το δικο μου εχωβ σκεφτει μονο ξενα.

θα βοηθησει κανεις??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 26-04-10 στις 14:46.
Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 14:43, 26-04-10:

με το καλό ο γάμος της θείας σου....ο θείος μου παντρέφτηκε το καλοκαίρι και ο γαμήλιος χορός του ζευγαριού ήταν το ήρθες του ρουβά και ήταν πολύ όμορφη και συγκινητική η ατμόσφαιρα...πρότεινε το αν θες βέβαια....είναι καλή επιλογή πάντως....ελπίζω να βοήθησα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:19, 26-04-10:

Μοντέρνο ή πιο κλασσικό;

Για κλασσικό υπάρχει αυτό: Αντώνης Καλογιάννης και Μαρινέλλα - Σ' αγαπώ ή αυτό: Δημήτρης Μητροπάνος και Αλέκα Κανελλίδου - Δίδυμα φεγγάρια ή αυτό: Μαρινέλλα - Καμιά φορά

Από μοντέρνα: Σάκης Ρουβάς - Μικρός Τιτανικός (Σε λατρεύω) (αν κι έχει λίγο περίεργο στίχο, έχει υπέροχη μουσική!), Αντώνης Ρέμος και Άλκηστις Πρωτοψάλτη - Σ' αγαπώ (κλάσικ!), Δήμητρα Γαλάνη - Θα σ' αγαπώ ή Σάκης Ρουβάς - Το χρόνο σταματάω ή Καραδήμος και Γαλάνη - Σε θέλω εδώ

Φυσικά παίζουν και τα κλασσικά: Πέγκυ Ζήνα - Το μυστικό, Δέσποινα Βανδή - Ό,τι ονειρευόμουν.

Ε κάποιο απ' όλα θα σου κάνει, δεν μπορεί!

Να ζήσουν τα παιδιά!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:48, 27-04-10:

σευχαριστω πολυ καγιρι μου!!

αυτα τα δυο τα παραπανω της προτεινα και γω!!

παντως μαρεσε πολυυυυ και το καμια φορα!!!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:38, 27-04-10:

Εμένα μου αρέσει πολύ το Έρωτά μου του Νίνο.

http://www.youtube.com/watch?v=uCLeHNdR0OI

Τι θα μπορούσα να σου πω για να πιστέψεις
είναι μικρό το σ' αγαπώ μονάχα δυο λέξεις
αν την αγάπη μου αισθανθείς το ξέρω πως θα φοβηθείς
αυτό που ζούμε τώρα εμείς δεν είναι της στιγμής

Να περιγράψω πώς μπορώ τόσες εικόνες
μου έχουν γεμίσει το μυαλό και μείνανε θαμώνες
σ' έχω αγαπήσει σαν θεό σ' ένα δικό μου ουρανό
θα σ' ανεβάσω για να δεις το πόσο σ' αγαπώ

Ερωτά μου αγάπη μου ζωή
κι απαραίτητη μου αναπνοή
αν θα μπορούσα να εκφραστώ
με σκέψεις μέσα απ' το μυαλό
φοβάμαι και το ομολογώ θα τρόμαζα κι εγώ

Όταν στο βλέμμα σου σταθώ μ' αναστατώνεις
φλόγες μ' ανάβεις στο κορμί με καις με τελειώνεις
μες στα ταξίδια της βραδιάς τα όνειρα μου κυβερνάς
είσαι στο στήθος μου εσύ ο χτύπος της καρδιάς

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:40, 27-04-10:

μωρε και εμενα μου αρεσει αλλα αμα το προτεινω αυτο στο γαμπρο θα μου φερει οτι βρει στο κεφαλι και θα παω στην εκκλησια με καταγμα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:14, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
πολλες καλησπερες!!

με πηρε τηλ πριν απο λιγο η θεια μου, η οποια παντρευεται ασε δυο βδομαδουλες και μου ανεθεσε να της βρω το γαμηλιο μπλουζ. αλλα ο γαμπρος θελει αποκλειστικα ελληνικο. γιαυτο και γω κολλυομαι λιγο μιας και για το δικο μου εχωβ σκεφτει μονο ξενα.
Αρχική Δημοσίευση από love_angel

θα βοηθησει κανεις??

Λεπον εχω εμπνευση...ειναι ερωτικο, τελειοι στιχοι, ο τιτλος ταιριαζει και με το γεγονος οτι παντρευεται Μαη...
Θα τους αρεσει!
Βουαλα:

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:25, 27-04-10:

δε το χα ξανακουσει! πολυ ωραιο!!

αλλα αρκετα ''ροκ'' για το ζευγος.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:30, 27-04-10:

Εννοεις οτι θελουν στυλ Βανδη κ.ο.κ.?

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 15:32, 27-04-10:

Το πιο ωραίο θα ήταν να χορέψουν το τραγούδι τους. Δεν έχουν; Αυτό που νιώθει πρέπει να λέει το τραγούδι, εμείς ότι και αν σου προτείνουμε θα είναι ξένο :/

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:34, 27-04-10:

οχι οχι καμια σχεση!
η θεια μου γενικα ειναι της ξενης μουσικης κλπ ο γαμπρος ομως ειναι γαβ γαβ αρκετα και αρκετα λαικος. δε του αρεσει το ελαφρολαικο. ειναι λιγακι περιεργος βασικα.:S

π.χ. αυτα που προτεινε το η καγιρα πιο πριν δεν ηταν ουτε γαβ γαβ ουτε ελαφρολαικο καιτ τετοιο πιστευω θα του αρεσε.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:02, 27-04-10:

Ένα αλλό κλασικό τραγούδι της Μαρινέλλας το οποίο νομίζω ότι ταιριάζει στην συγκεκριμένη είναι και το «να μη χαθείς ποτέ απ΄ τη ζωή μου»

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 16:03, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Ένα αλλό κλασικό τραγούδι της Μαρινέλλας το οποίο νομίζω ότι ταιριάζει στην συγκεκριμένη είναι και το «να μη χαθείς ποτέ απ΄ τη ζωή μου»

ΤΕΛΕΙΟ!!!

την παιρνω τωρα τηλ!!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:05, 27-04-10:

Το έχω παιδιά το έχω!

ΚΛΙΚ

ΖΩΗ ΣΕ ΕΜΑΣ!

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 18:02, 27-04-10:

Ένα πολύ ταιριαστό και προφητικό άσμα για πρώτο τραγούδι γάμου (γενικά αναφέρομαι) είναι το παρακάτω!!!!!

Και το σκηνικό επιβάλλει να χορεύει τη ζεϊμπεκιά η νύφη, με τον γαμβρό στα γόνατα να χτυπάει παλαμάκια δίνοντας tempo !

Δυστυχώς όταν εγώ παντρεύτηκα δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμη το προτείνω όμως ανεπιφύλακτα σε όλες και όλους!

Πάμε μαέστρο!

.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:50, 08-05-12:

Λοιπον, περυσι το καλοκαιρι παντρευτηκε η αδερφη μου. Ξερετε τωρα. Ψαξε νυφικο, κεντρο και τα σχετικα. Τη βοηθουσα σε ολα. Με εμπιστευοταν στα παντα. Τρομαρα της. Τεσπα. Ερχεται η ωρα να επιλεξουμε τραγουδι εισοδου.

"Sister, εμπιστευσου με" της λεω.
"Σε εμπιστευομαι" μου λεει.

Χωρις δευτερη σκεψη το μονο τραγουδι με το οποιο τους φανταζομουν να εισερχονται μεσα στο κεντρο και λαμβανοντας υποψη οτι ο γαμπρος μου ηταν ορκισμενος μεταλλας ηταν το κατωθι:

http://www.youtube.com/watch?v=80sQqe8h44w

Της μανας μου της σηκωθηκε η τριχα! Χι, χι, χι... Δεν το ξερε.

Δειτε και τη μεταφραση του τραγουδιου τωρα:

Καλο ε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:14, 04-06-14:

Παιδια προτεινετε κανενα χασαπικο... Καλο δυνατο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη your_idol
Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O your_idol έγραψε στις 09:47, 16-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Παιδια προτεινετε κανενα χασαπικο... Καλο δυνατο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη your_idol : 16-09-15 στις 09:52.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Υπέρ ή κατά του γάμου; - Από Deutsch... Lover
      Το θέμα έχει λάβει 77 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-17 στις 18:55.
    • Απόφαση γάμου... - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 165 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-15 στις 18:15.
    • Νομικές συνέπειες γάμου - Από DrStrangelove
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-12 στις 13:02.
    • Λίστα Γάμου σε τράπεζα; - Από Palladin
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-09-10 στις 21:03.
    • Σύμβουλος γάμου - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-07 στις 14:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους