Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανεπιθύμητες Κλήσεις

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 11:33, 04-06-06:

Απο τις αρχες του Μαιου, καποιος μου χε τηλεφωνησει, μαλλον εκ παραδρομης, και ζηταγε καποιον Γιαννη, φαινοταν ο αριθμος του, δεν πηρε με αποκρυψη και τελος παντων, του ειπα οτι δεν υπαρχει καποιος Γιαννης σε αυτο το τηλ και οτι εκανε λαθος. Απο τοτε, εχω μεγααααλο προβλημα..! Παιρνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ - ΟΛΗ ΜΕΡΑ τηλεφωνο και κανει αναπαντητες, στην αρχη το σηκωσα 3-4 φορες και μου λεγε διαφορα βρωμολογα και τετοια σε στυλ ροζ τηλεφωνα, και φυσικα μετα δεν το σηκωνα και το εχω βαλει πλεον στο αθορυβο οποτε καλει ο συγκεκριμενος αριθμος. Παρολα αυτα ειναι παρα πολυ ενοχλητικο να βλεπεις στο κινητο σου καθε μερα περιπου 70 αναπαντητες κλησεις απο εναν αριθμο, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ομως! Οποτε καποια στιγμη αποφασισα να ζητησω εισαγγελικη εντολη ωστε η τηλεφωνικη εταιρια να μου αποκαλυψει τα στοιχεια του, αλλα ματαια, γιατι το συγκεκριμενο τηλ ειναι καρτοκινητο και δεν εχουν δηλωθει τα στοιχεια του κατοχου του. Επισης η εν λογω κατασταση δεν κρινεται τετοιας σοβαροτητος ωστε να επιλυφθουν περισσοτερα μετρα πχ εντοπισμος σηματος κινητου κλπ. Οποτε και εμεινε εκει το θεμα και ο ανωμαλος αυτος συνεχιζει το ιδιο βιολι μεχρι και σημερα..
Λετε να αλλαξω κινητο; ...και αντε μετα να ενημερωνεις ενα σωρο κοσμο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:36, 04-06-06:

Τι κινιτο εχεις; Εχει διαφορα προγραματα τα οπια μπλοκαρουν αριθμους. Ξερω ενα που δουλευει σε παλια symbian, ισως και στα καινουργια. πες μου τι κινιτο εχεις και ισως να σου βρω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:43, 04-06-06:

Μου είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο.
Με φανερό αριθμό, στο τέλος τον είχα περάσει και στις επαφές μου με όνομα: Ενοχλητικός
Μετά από μερικούς μήνες σταμάτησε μόνος του. (Αν μπορείς να κάνεις υπομονη )

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 11:44, 04-06-06:

Εαν το κινητο σου εχει symbian ή MS λειτουργικο, υπαρχουν προγραμματα να τους βαλεις σε "black list".
Απο εκει και περα απο την στιγμη που ολοι αυτοι οι καραγκιοζηδες εχουν παντα μα παντα καρτοκινητο δεν μπορεις να βρεις και πολλα.
Οποτε αυτο που μπορεις να κανεις ειναι:
1)Aλλαζεις νουμερο
2)τον αφηνεις μεχρι να βαρεθει
3) του απαντας κανονιζεις να βρεθεειτε και βαζεις 10 να τον πλακωσουν
4) εαν εχεις ακρες με καποιον που δουλευει στην ΤΙΜ π.χ. (αλλα να ειναι κα το νουμερο του ΤΙΜ, η αναλογα το νουμερο του να δουλευει κι εκι ογνωστο σου) μπορει με ειδικο "μηνυμα" που θα του στειλει να του απενεργοποιησει το νουμερο.
Αλλα αυτο για να γινει θελει και να εχεις τα καταλληλα κονε...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:46, 04-06-06:

Aφού δεν βάζει μυαλό μπορείς και συ να απαντάς στην κλήση, να τον αφήνεις να μιλάει χωρίς να έχεις το κινητό στο αυτί πχ.παρατημένο σε κάποιο τραπεζάκι.Έστω και δυο κουβέντες να πει χρεώνεται την κλήση, οπότε σύντομα θα βαρεθεί αφού δεν έχει νόημα να μιλά χωρίς να τον ακούει κανείς και να πληρώνει και απο πάνω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

H briki έγραψε στις 12:00, 04-06-06:

DARK_KRONOS: Ευχαριστω πολύ αλλα δεν νομιζω οτι θα μπορεσεις να βρεις κατι γιατι το κινητο μου ειναι "αρχαιο", ειναι ενα νοκια 6310i, το οποιο σαν συσκευη με βολευει παρα πολυ και γι' αυτο δε το εχω αλλαξει, η δε μπαταρια του διαρκει μια βδομαδα, το φορτιζω μια φορα τη βδομαδα μονο και το χρησιμοποιω πολυ συχνα το κινητο μου.

ISILIEL: Αυτο λεω να κανω...

MARIO: Πες μου οτι δουλευεις στην TIM!

KLEFTRA: χεχεχεχε, όντως, αν και τωρα τελευταια μονο αναπαντητες κανει... αλλα καταφερνει καθημερινα να κανει μεταξυ 50-70 αναπαντητες..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:06, 04-06-06:

Τοτε η λυσης σου ειανι
Να περιμενεις να σταματισει
Να αγορασεις καινουργιο κινιτο
Να αλλαξεις αριθμο
Να κανεις αυτο που προτινε η κλευτρα

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:14, 04-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από briki
KLEFTRA: χεχεχεχε, όντως, αν και τωρα τελευταια μονο αναπαντητες κανει... αλλα καταφερνει καθημερινα να κανει μεταξυ 50-70 αναπαντητες..
Ε δεν μπορεί βρε κοπελιά σε κάποια θα προλάβεις να πατήσεις αποδοχή
Ακόμη και αν το κλείσει αμέσως θα έχει χρεωθεί όλη την κλήση(ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει παραπάνω αυτό δεν εννοούν με το ελάχιστη διάρκεια κλήσης; )οπότε και τις μισές να τον χρεώσεις αν αναγκαστεί κάθε δυο μέρες να αλλάζει κάρτα εξαιτίας σου δεν θα του φαίνεται και τόσο διασκεδαστικό πια.

Το να αλλάζουμε νούμερο το θεωρώ ύστατη λύση.Δεν μου αρέσει να υποκύπτουμε στους εκβιασμούς του κάθε βλάκα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:18, 04-06-06:

Η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι νομιζω 30δευτερα σε καθε εταιρια εκτος απο την Q. Οποτε και να το κλεισει μετο που απαντας θα εχει χρεωθει μισο λεπτο

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 12:25, 04-06-06:

Δυνατότητα να κάνεις φραγή σε ενα μόνο νούμερο δεν υπαρχει ακόμα ε???Ούτε μέσω της εταιρίας?Αυτό που προτείνει η κλεφτρα μ αρεσει σαν ιδέα!

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 12:31, 04-06-06:

Ναι ρε γμτ! Κάτι πρέπει να υπάρχει εκεί έξω για την προστασία του πελάτη. Είναι συχνά τέτοια φαινομενα. Στην εταιρία απευθύνθηκες για να σου κάνουν αυτοί φραγή το συγκεκριμένο νούμερο;

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

H briki έγραψε στις 12:46, 04-06-06:

Οχι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:36, 04-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι νομιζω 30δευτερα σε καθε εταιρια εκτος απο την Q. Οποτε και να το κλεισει μετο που απαντας θα εχει χρεωθει μισο λεπτο
η cosmote εχει 20

Τελος, αν και δεν νομίζω να είναι λύση του προβλήματος, στα περίσσοτερα συμβατικά κινητά (δλδ κινητά που δεν έχουν κάποιο λειτουργικό) υπάρχει η δυνατότητα να δέχεσε κλείσεις μόνο από τις επαφές σου ...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 14:41, 04-06-06:

Έχεις δοκιμάσει ποτέ να τον βρίσεις? Ή να βάλεις κάποιον φίλο-γνωστό σου να τον βρίσει? Εγώ πάντως, έχω παρόμοιο πρόβλημα γιατί βάζω αγγελία στην εφημερίδα για ιδιαίτερα μαθήματα και μου τηλεφωνούν περισσότεροι άσχετοι παρά άνθρωποι που ενδιαφέρονται για ιδιαίτερα μαθήματα για το παιδί τους. Όποτε με παίρνει κάποιος τηλέφωνο και ή δε μιλάει ή μου λέει βλεκείες τον στέλνω στο διάολο και δεν ξαναπαίρνει. Δοκίμασέ το...

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:43, 04-06-06:

Απο οσες φορες μου εχει τυχει σε εμενα τετοια κατασταση εχω καταλαβει οτι το βρισημο δεν κανει τπτ ... συνηθως αυτοι που κανουν πλακα αυτο θελουν να τους βρισεις να σε βρισουν κτλ κτλ

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:08, 04-06-06:

Παρτον εσυ τηλεφωνο και βαλε εναν φιλο σου να τον σκυλοβρισει. Θα φτιαχτει μια χαρα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:13, 04-06-06:

Η λύση είναι μια, αλλά θα μείνεις χωρίς εισερχόμενες κλήσεις για καμιά δυο μέρες. Κάνε εκτροπή για τόσο χρονικό διάστημα, όλες τις κλήσεις που θα έρχονται προς το κινητό σου, στα 3 πρώτα ψηφία του αριθμού σου. Αν έχεις δηλαδή ΤΙΜ, στο 693. Εαν αυτός που σου κάνει την αναπάντητη, ξαναπροσπαθήσει, θα ακούσει "Προσοχή! Αυτός ο αριθμός δεν υπάρχει!". Ελα εσυ και πες μου μετά τι θα κάνει αυτός!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:09, 04-06-06:

Η Cosmote ομως στην περιπτωση αυτη λεει οτι ο συνδρομητης εχει βαλει προωθηση σε λαθος αριθμο ..

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

H briki έγραψε στις 20:31, 04-06-06:

vodafone εχω...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:40, 04-06-06:

Γι' αυτο προσωπικα ειμαι καθετα οριζοντια και διαγωνια αντιθετος στο να μπορουμε να παιρνουμε νουμερα απο τα περιπτερα ή οπου αλλου και χωρις να δινουμε κανενα προσωπικο στοιχειο...
Ελα κανε τετοιες μαμακιες στην Ιταλια...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:22, 04-06-06:

Ακριβως μαριε! Δεν γινεται καποιος να εχει στην κατοχη του 2-3 νουμερα για πλακα και μαλιστα πολυ το κανουν ... Ελεος! Κατι πρεπει να γινει με αυτο...

Δεν μου λες ... στην ιταλια να παρει καποιος καρτοκινητο δλδ τι χρειαζεται;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:51, 04-06-06:

Γιατι ρε παιδια, ποιον πειραζει αν θα χω παραπανω απο ενα νουμερο? Εγω εχω τγια και τα χαιρομαι, μπαα, ολο κατι για γκρινια! :p

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:59, 04-06-06:

δεν πειραζει κανεναν ... πειραζει ομως οταν τα νουμερα δεν περιεχουν στοιχεια!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:05, 04-06-06:

Κι απο τηλεφωνο με συνδεση θα μπορουσε να παρει και να βαλει αποκρυψη.. Η μηπως με το που θα γκρινιαξει καποιος οτι καποιο νουμερο τον ενοχλει του δινουν τα στοιχεια του?? Σιγα μη φορανε και κουκουλα πρωτα :p

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:13, 04-06-06:

Κατερινα και 45 νουμερα να εχεις διακαιμα σου.
Εγω δεν διαφωνω με αυτο και μαλλον δεν καταλαβες τι λεγαμε εγω κι ο Πανος.
Λες να εχουμε ορεξη να γκρινιαξουμε γενικα κι αοριστα;
Τα εχουμε πει!Απο Δευτερα μεχρι Παρασκευη αυτα!
Εγω ειμαι αντιθετος στο να παιρνει καποιος νουμερο τηλεφωνου ΧΩΡΙΣ να δινει ταστοιχεια του.
Γι' αυτο εχουμε τα φαινομενα με αυτες τι ηλιθιες πλακες οι οποιες αν νομιζετε οτι πως ειναι σπανιο φαινομενο γελιεστε.Οι καταγγελιες τοσο σε μαγαζια ΤΙΜ, οσο και Voda- cosmote καθημερινα ειναι παρα πολλες.(Καπου το ειχα δει.Αν το βρω.)
και οι πλακες δεν περιοριζονται μονο σε τετοια χαζογκομενιστικα!Κοπελα και πολυ καλη μου φιλη δεχοταν τετοια τηλεφωνηματα αλλα την απειλουσαν και μαλιστα της ελεγαν "θα σου βιασουμε την αδερφη και κατι τετοια"...Το κοριτσι για σοβαρους επαγγελματικους λογους για μια "α" χρονικη περιοδο ουτε να αλλαξει νουμερ μπορουσε ουτε συσκευη και δεν ηξερε να παρει καποια και να βαλει προγραμμα, (αλλα και παλι για το καπριτσιο καποιου να δωσεις 400ευρω, δεν τα βρισκεις στα δεντρα!)
Εκει το προβλημα ηταν αρκετα μεγαλο μιας και ειχε τρομοκρατηθει.Ηταν και αγχωδης τυπος.
Και φιλος μου στην Ε.Εφηβων μπασκετ τον επερναν και του εκαναν χοντρες πλακες με αποτελεσμα να μην μπορει να συγκεντρωθει στους αγωνες.
Και τα περιστατικα ειναι παμπολα.Αυτο που γινεται δεν με ενδιαφερει για ποιον λογο το κανει ο αλλος.Το προβλημα ειναι οτι οσο δεν καταγραφονται στοιχεια αυτου που κατεχει ενα τηλεφωνικο νουμερο, τετοια περιστατικα και οτιδηποτε τετοιο θα συνεχιζονται.
Ετσι απλα.
Στην Ιταλια προσωπικα τελευταια φορα που πηρα καρτοκινητο (και για την "3" και για την Wind εδωσα φωτοτυπια του διαβατηριου μου, Codice fiscale (κατι σαν AΦΜ), καθως και διευθυνση κατοικιας.

και συμπληρωμα γιατι δεν καταλαβες.Αλλο η αποκρυψη και αλλο να μην εχει τα στοιχεια σου η εταιρεια ωστε αν θελω να κινηθω με εισαγγελεα.
Γιατι ακομα και με αποκρυψη να παρει οι κλησεις σου καταγραφονται.Ωρα-τοπο(κεραια συνδεσης δηλαδη).
Αλλα χωρις στοιχεια, δεν μπορω να κινηθω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 04-06-06 στις 22:16.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:23, 04-06-06:

Εγώ ήθελα νά'ξερα τι όρεξη βρίσκουν αυτοί οι άνθρωποι και κάνουν πλάκεσ σε κάποιον που δεν ξέρουν κιόλας

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 23:13, 04-06-06:

Έχει δίκιο σε όσα λέει ο Μάριος.Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλοι έχουμε κάποιο γνωστό/ή ή που έχει βρεθεί σε παρόμοια θέση.Ή ακόμα κι εμείς οι ίδιοι.
Δεν υπάρχουν και πολλά να συζητήσουμε.Η λύση είναι μία και είναι η καταγραφή των στοιχείων για κάθε νούμερο που πωλείται.Δε μπορούμε να ασχολούμαστε με τον καθένα που του έρχεται να κάνει φάρσες, ούτε να μπαίνουμε στη διαδικασία να καταλάβουμε την ψυχολογία του.Πρεπεί απλά να μη μπορεί να το κάνει, άσχετα με το τί μπορεί να σκέφτεται.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:41, 04-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Εγώ ήθελα νά'ξερα τι όρεξη βρίσκουν αυτοί οι άνθρωποι και κάνουν πλάκεσ σε κάποιον που δεν ξέρουν κιόλας
Βασικα ... δεν σκεφτονται οτι πετανε στον αερα λεφτα;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:58, 04-06-06:

Καλά μεταξύ μας τώρα...σαν παιδιά μη μου πείτε πως δεν κάνατε ποτέ μια-δύο φαρσούλες από το σταθερό σας?

Το θέμα είναι ότι αυτοί οι τύποι δεν ξέρουν μέχρι που το αστείο παυει να είναι αστείο και καταντά αθλιότητα!
Και πλεον οι φαρσερ με τα κινητα δεν είναι παιδιά αλλά ενήλικες.. (ο δικός μου ήταν τουλάχιστον)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:27, 05-06-06:

isιliel εαν θες πιστεψε με, ποτε....
Αλλα αυτο δεν εχει σημασια,το θεμα ειναι αυτο που ειπες.Πλεον δεν ειναι παιδια, δεν ξερουν που να σταματησουν και ενοχλουν αφανταστα.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 17:35, 14-06-06:

Κοίτα τι μπορείς να κάνεις... δεν είμαι και 100% σίγουρη ότι θα δουλέψει όμως.

Θα πας στην ΤΙΜ (ΤΙΜ δεν έχει αυτός και θα πεις ότι έχεις καρτοκινητό και ότι έχεις χάσει την κάρτα σου (τη sim). Θα σου ζητήσουν τον αριθμό και εσύ τότε θα τους δώσεις τον αριθμό του καραγκιόζη. Όταν τον περάσουν αυτοί στο σύστημά τους, τότε είτε θα τους δείξει ότι είναι δηλωμένα τα στοιχεία του (που στην περίπτωσή σου δεν είναι) είτε ότι είνια αδήλωτος. Αν είναι αδήλωτος, τότε θα σε βάλουν να υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση, αν δεν κάνω λάθος - και καλά με τα στοιχεία σου - αλλά εσύ δε θα βάλεις τα δικά σου, αλλά κάποια άσχετα. Θα σου κάνουν την αντικατάσταση της κάρτας, θα πάρουν την υπεύθυνη δήλωση, και σε λίγες ώρες η sim του βλάκα θα έχει απενεργοποιηθεί και το νούμερό του θα είναι στα χέρια σου.

Αυτό που μπορούμε να ελπίσουμε είναι ότι:

1ον) θα έχεις τις επαφές του στην sim, οπότε σε περίπτωση που την πετάξει, θα χαθούν και αυτές.
2ον) δεν έχει γράψει το κινητό σου σε κάποιο χαρτάκι π.χ. ώστε να μη το ξαναβρεί.
3ον) όταν πάει να κάνει ΑΥΤΟΣ πλέον αντικατάσταση της sim (γιατί δε θα του λειτουργεί, αφού θα έχει ενεργοποιηθεί η δική σου) ότι θα βρούν λάθος στοιχεία (αυτά που θα έχεις δώσει εσύ) και ίσως τη γλιτώσεις.

Να ξέρεις ότι η αντικατάσταση της κάρτας είναι με κόστος, γύρω στα 17 ευρώ .

Αν έχεις Voda κάλεσε στο 13830 και ρώτησε μήπως μπορούν να σου βάλουν φραγή σε αυτό τον αριθμό. Έχεις δοκιμάσει να κάνεις άρση απορρήτου μετά από εντολή δημόσιας αρχής;;;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:50, 14-06-06:

Το μνμ σου θύμισε πολυ "Η τέχνη της απάτης" κατάσταση. Αλλά θυμάμαι ότι σου ζητάνε και τον κωδικό που γράφει πάνω η sim

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 17:53, 14-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Το μνμ σου θύμισε πολυ "Η τέχνη της απάτης" κατάσταση. Αλλά θυμάμαι ότι σου ζητάνε και τον κωδικό που γράφει πάνω η sim
Εμ, τι να κάνουμε;;;

Αν έχεις χάσει την κάρτα δεν ξέρεις και τον κωδικό της, οπότε δε στο ζητάνε ΠΟΤΕ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:28, 14-06-06:

Η λυση που προτεινει η νανα να χρησιμοποιηθει
ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ "ΕΚΤΑΚΤΗΣ" ΑΝΑΝΓΚΗΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ!
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ "ΨΗΛΟΥ ΠΗΔΗΜΑ"

Νανα σ' ευχαριστω παντως για τις λεπτομερειες.Κατι ηξερα, αλλα οχι τοσο αναλυτικα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 14-06-06 στις 20:23.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 18:33, 14-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Κοίτα τι μπορείς να κάνεις... δεν είμαι και 100% σίγουρη ότι θα δουλέψει όμως.

Θα πας στην ΤΙΜ (ΤΙΜ δεν έχει αυτός και θα πεις ότι έχεις καρτοκινητό και ότι έχεις χάσει την κάρτα σου (τη sim). Θα σου ζητήσουν τον αριθμό και εσύ τότε θα τους δώσεις τον αριθμό του καραγκιόζη. Όταν τον περάσουν αυτοί στο σύστημά τους, τότε είτε θα τους δείξει ότι είναι δηλωμένα τα στοιχεία του (που στην περίπτωσή σου δεν είναι) είτε ότι είνια αδήλωτος. Αν είναι αδήλωτος, τότε θα σε βάλουν να υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση, αν δεν κάνω λάθος - και καλά με τα στοιχεία σου - αλλά εσύ δε θα βάλεις τα δικά σου, αλλά κάποια άσχετα. Θα σου κάνουν την αντικατάσταση της κάρτας, θα πάρουν την υπεύθυνη δήλωση, και σε λίγες ώρες η sim του βλάκα θα έχει απενεργοποιηθεί και το νούμερό του θα είναι στα χέρια σου.

Αυτό που μπορούμε να ελπίσουμε είναι ότι:

1ον) θα έχεις τις επαφές του στην sim, οπότε σε περίπτωση που την πετάξει, θα χαθούν και αυτές.
2ον) δεν έχει γράψει το κινητό σου σε κάποιο χαρτάκι π.χ. ώστε να μη το ξαναβρεί.
3ον) όταν πάει να κάνει ΑΥΤΟΣ πλέον αντικατάσταση της sim (γιατί δε θα του λειτουργεί, αφού θα έχει ενεργοποιηθεί η δική σου) ότι θα βρούν λάθος στοιχεία (αυτά που θα έχεις δώσει εσύ) και ίσως τη γλιτώσεις.

Να ξέρεις ότι η αντικατάσταση της κάρτας είναι με κόστος, γύρω στα 17 ευρώ .

Αν έχεις Voda κάλεσε στο 13830 και ρώτησε μήπως μπορούν να σου βάλουν φραγή σε αυτό τον αριθμό. Έχεις δοκιμάσει να κάνεις άρση απορρήτου μετά από εντολή δημόσιας αρχής;;;
Ωραίες και χρήσιμες πληροφορίεςΌμως καλύτερα να μην χρησιμοποιηθούν για ανούσιους λόγους,όπως είπε και ο Mario

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 19:35, 14-06-06:

ENNOEITAI ότι η πρότασή μου αφορούσε ΜΟΝΟ στη συγκεκριμένη περίπτωση και σε ΚΑΜΙΑ άλλη.

Επίσης, τώρα που το σκέφτομαι, πριν την πραγματοποίηση οποιονδήποτε αιτημάτων σε μια εταιρία τηλεπικοινωνιών, ζητάται ΠΑΝΤΑ η ταυτότητα. Οπότε και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει η ενδιαφερόμενη να δώσει πρώτα την ταυτότητα και μετά να κάνει τη Δήλωση Προσωπικών Στοιχείων. Ε, δε νομίζω να δηλώσει το νούμερο στο όνομά της. Οπότε είναι ΑΚΥΡΗ η πρόταση

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 19:39, 14-06-06:

Briki αν αλλάξεις νούμερο, έχεις ΠΟΛΥ κόσμο να ενημερώσεις; Θα ξέρεις φαντάζομαι ότι δε χρειάζεται να κάνεις νέα σύνδεση, απλώς να ζητήσεις αλλαγή νούμερου.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:57, 14-06-06:

Την επόμενη φορα που θα σε ενοχλήσει, στέλνεις 2-3-4 όσα χρειάζονται τέλος παντων μηνύματα με τον νόμο που σε καλύπτει, και του εξηγείς με σαφές τρόπο ότι την επόμενη φορα που θα συνεχίσει, δεν θα σταματήσεις να τον κυνηγάς μέχρι να τον πιάσεις και να του κόψεις τον λοκω
Εξήγησε του επίσης, ότι ο δικηγόρος σου, έχει τρόπους να τον εντοπίσει κι ας μην εχει δηλωσει τα στοιχεία του στο καρτοκινητό....

(κάτι τέτοιο νομίζω είχε κάνει η kleftra πολύ καιρο πριν και ειχε πιασει )

ΑΝ παρόλα αυτα, κι αφου θα εχεις εξαντλήσει ΟΛΕΣ τις "νόμιμες" διαδικασιες, ο τυπος συνεχίσει να σε ενοχλεί, τότε δες το θετικά και διάλεξε ποια συσκευή σου αρέσει που να την δίνει δώρο η νέα σου σύνδεση

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 20:05, 14-06-06:

νταξ, ακόμα και να έστεκε το σενάριό σου nana, σιγά μη δε θυμότανε απόξω το νούμερο δαύτος

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 20:55, 14-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
νταξ, ακόμα και να έστεκε το σενάριό σου nana, σιγά μη δε θυμότανε απόξω το νούμερο δαύτος
Σωστό και αυτό...

Οπότε μόνη λύση βλέπω την αλλαγή νούμερου (και όχι δημιουργία νέας σύνδεσης)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 23:01, 14-06-06:

Το εχω ξαναπει, η μονη ουσιαστικη λυση για την εξαφανιση παρομοιων φαινομενων ειναι οι αριθμοι που θα πωλουνται να γινονται με την πληρη καταγραφη στοιχειων οσων τους αγοραζουν.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:28, 03-07-13:

Πω πω σκονίστηκε το θέμα!
Λοιπόν έχω ένα θέμα το τελευταίο καιρό και με έχουν σπάσει τα νεύρα, δέχομαι κλήσεις κυρίως αργά το βράδυ (μεταξύ 3-4) τους τελευταίους μήνες και μάλιστα από εξωτερικό. Όταν το σηκωνώ δεν απαντάει, ή απλά δε παίρνει τηλ. με ταράζει στις αναπάντητες!
Άλλοτε το κάνει πολύ συχνά και με εκνευριστικούς ρυθμούς και άλλοτε εξαφανίζεται για κανένα μήνα και κάνει ένα μεγάλο came back.
Το έψαξα λίγο στο ιντέρνετ και είδα πως ο αριθμός είναι ή από Βουλγαρία ή από Ιρλανδία (φαντάζομαι πως λόγο απόστασης πιο πιθανό είναι να είναι από Βουλγαρία) και μάλιστα ενοχλεί κι άλλους γιατί σε μια σελίδα search number έχουν γράψει κάποια άτομα σχόλια σε αυτόν τον αριθμό που παθαίνουν το ίδιο με εμένα.
Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι αυτό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:32, 03-07-13:

Μου τυχαίνει από Πορτογαλία και Ιρλανδία. Είναι παγίδες, επ'ουδενί μην τους καλέσεις, και στη θέση σου δε θα το σήκωνα καν. Συνήθως καταφέρνουν κόσμο να τους δώσει προσωπικά στοιχεία, αριθμούς και κωδικούς τραπεζικών λογαριασμών...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:39, 03-07-13:

Και αυτά πρέπει να μου τα κλέψουν το χάραμα ρε Γιδάκι; Ας παίρνουν το πρωί δηλαδή, ήμαρτον!
Τι να πω, το σήκωνα τόσο καιρό γιατί είχε αριθμό, σήμερα έκατσα να το ψάξω, γιατί εχθές το βράδυ ήταν συνεχόμενες οι αναπάντητες (τις είδα το πρωί και φρίκαρα τόσες πολλές που ήταν) και λέω κάτι τρέχει εδώ, και από ότι είδα το κάνει και σε άλλους και μάλιστα το ίδιο ακριβώς, δηλαδή τηλέφωνα και κλήσεις πολύ αργά το βράδυ (και μάλιστα τουλάχιστον ένας από αυτούς ήταν Έλληνας, το κατάλαβα από το όνομα!)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:42, 03-07-13:

Χμ, εγώ πάλι χαίρομαι που παίρνουν άσχετες ώρες και δε μου μπλοκάρουν το κινητό ενώ το χρησιμοποιώ, και δεν παίζει να μπερδευτώ και να το σηκώσω.
Δες αν μπορείς να μπλοκάρεις τα νούμερα αυτά...

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:47, 03-07-13:

Τι να πω, με κόβω να πηγαίνω καμιά βολτά κατά τον γερμανό, γιατί από αυτά δεν έχω ιδέα! χαχαχα να'σαι καλά σε ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι είναι τόσο χοντροκομένο, εγώ είχα φανταστεί απλά "ρούφηγμα" της κάρτας ή κάτι τέτοιο!

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 13:44, 03-07-13:

Mα ίσα-ίσα για αυτό παίρνουν τα χαράματα τηλεφωνο..."για να σε πιάσουν στον ύπνο" κυριολεκτικά και μεταφορικά...
εκέι που κοιμασαι ολο και κατι θα σου ξεφυγει...μπορεις παντως αμα εχεις καινουριο κινητο να επιλεξεις να στελνει κατευθειαν την κληση απο αυτον τον αριθμό στον τηλεφωνητή, θα φαίνεται οτι μιλάς και δεν θα σου ερχονται οι κλήσεις...

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 15:42, 03-07-13:

Κοιτα πρωτα για μπλοκαρισμα μονο αυτου του αριθμου, αν και μαλλον θα χρειαστει να χρησιμοποιησεις τη φραγη κλησεων για κλησεις απο εξωτερικο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους