Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[PC Games] Προτείνετε ένα Ηλεκτρονικό παιχνίδι

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 09:30, 23-08-06:

Εχει βγει ένα τρομερό παιχνίδι. Το Call of Juarez. Παινίδι για τους λάτρεις των γουέστερν. First person shooter, αλλά με υπόβαθρο. Ρίξτε του μια ματιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daemon
Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε στις 21:39, 27-08-06:

Σε όσους αρέσει το σκάκι έχω να προτείνω 2 παιχνίδια:

1) Chessmaster 10th Edition: Ωραίο, και με το tutorial του Josh Waitzkin για όσους θέλουν να μάθουν ή να βελτιώσουν το σκάκι τους.

2) Fritz 9: Μπορεί να μην έχει τις 3D σκακιέρες και τα themes του Chessmaster 10th Edition αλλά ως μηχανή είναι πολύ πιο δυνατή. Εγώ πάντως προτιμώ το 1ο (ακόμα δεν έχω καταφέρει να κερδίσω τον chessmaster κι απ ότι φαίνεται μάλλον θα αργήσω...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:12, 28-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
Σαν Γερος που ειμαι θα προτεινω μερικα παλια:

1. Starcraft + Broodwar
2. Age Of Empires - ολη την σειρα
3. Rise Of Nations
4. Rise Of Legends ( φρεσκο φρεσκο )
5. Warcraft I + II
Hunter πρέπει αν το κανονίσουμε! Και τοπικά καλύτερα!
Μιλάω για το μόνο SCI-FI από όλα. Γιατί μόνο τέτοια έπαιζα και θα παίζω! Αν δεν έχει διαστημοόπλοιο η laser δεν ....

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Το εχω ξαναπει στο αντιστοιχο thread που ειχε γινει παλια.
Planescape:Torment
Eχει το καλύτερο σενάριο που έχω δει ποτέ σε παιχνίδι/βιβλίο/ταινία και φοβερή ατμόσφαιρα. Ειναι απο τα λίγα πραγματικα role playing παιχνίδια.
Από αυτά που έχω ακούσει έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δεν μπόρσα ποτέ να αφοσιωθώ τόσο πολύ σε ένα παιχνίδι! Αν και για για μένα το απόλυτο σε παιχνίδι/βιβλίο/ταινία/σειρά είανι το Farscape!

Επιλογές μου τα παιχνίδια που ανήκουν στην βαπτισμένη από μένα κατηγορία των Meaningless Games όπου όσο και να παίξεις τον ίδιο χαβαλέ θα κάνεις! Δλδ το 2ώρο να μην είναι προυπόθεση για την απόλαυση όσο θαυμαστή και να είναι, γιατί αν και έχω χρόνο να διαθέσω δεν μπορώ να στρώσω τον κώλο μου τόσες ώρες!

Προσωπικά πιστεύω ότι το gaming έχει παρακμάσει ανεπιστρεπτή! Δεν υπάρχουν ιδέες και όλα αναλώνονται στον βωμό του 3D. Παιχνίδια χαβαλέ δισκέδαση χωρίς σκοτωμούς δεν βλέπω!Multiplayer στις τεράστιες οθόνες που έχουμε ποια να είναι όλοι μαζί και να γελάνε παρέα πάλι δεν βλέπω
Έχει παίξει κανείς
4πλο Atomic Bomberman
4πλο Micro Mchines 2
6πλο Worms
στο ίδιο σπίτι όλοι? Να είσαι στο πάτωμα και να γελάς από τα γέλια και να παραλίγο έρχεται η αστυνομία από το τρελό γέλιο/χαβαλέ σε pc μπροστά???

Το gaming όπως για μένα ξεκίνησε πέθανε! Τελευταία καλή ιδέα πραγματικά ήταν οι αρένες με για μένα καλύτερο στην κατηγορία ακόμα και σήμερα το UT το αρχικό μα αντίπαλο δέος το Quake 3 και τρελή σφαγή! Στην συνέχεια τα ανακατέψανε και τα κάναν σκατά!

Για ποιο παλιά να μην σας πω την αίσθηση του πρώτου RTS!!! και πολλών άλλων πρωτοπόρων που διδάξαν τι πάει να πει χαρά από ένα παιχνίδι! Adventure και RPG να δείτε τι πάει να πει αφοσίωσει και προσήλωση σε ένα παιχνίδι αλλά και χρόνος παιχνιδιού!

Πάντως αν τα διαβάζω καλά το UT2007 ίσως να είναι η αφορμή να ξαναπατήσω σε Internet cafe μετά από το UT!

Ίσως πραγματικά να γέρασα αλλά όταν ακούω τους νέους σήμερα να σχολιάζουν παιχνίδια το μόνο που ακούω είναι για αίμα,αληθοφάνεια και γραφικά! Πουθενά χαρά,χαβαλές,σενάριο,διασκέδαση! Σίγουρα οι μικρότεροι δεν θα καταλάβαιτε αλλά είναι πολύ κρίμα που δεν μπορείτε να γευτείται αυτή την χαρά του gaming! Αλλά μαζί με την ευρεία αποδοχή των υπολογιστών ήρθε και η μαζοποιήση των παιχνιδιών με τις εταιρείες να βρίσκουν εύκολα θύματα τα 18- που εντυπωσιάζονται με γραφικά!

Εγώ πάντως την έχω καταβρεί με retro παιχνίδια αλλά με σημερινή υλοποιήση και καλές ιδεές και χαβαλέ!και κυρίως 2D απεικόνιση.
Heavy Metal Deluxe
Platypous
Zuma
Professor Frizwizzle
Drop
Fairies
Όποιος ενδιαφέρεται www.realarcade.com
Hunter εσύ που είσαι και παλιός ίσως πρέπει να ρίξεις και ένα βλέφαρο. πμ για περισσότερα!

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 10:52, 28-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Το εχω ξαναπει στο αντιστοιχο thread που ειχε γινει παλια.
Planescape:Torment
Eχει το καλύτερο σενάριο που έχω δει ποτέ σε παιχνίδι/βιβλίο/ταινία και φοβερή ατμόσφαιρα. Ειναι απο τα λίγα πραγματικα role playing παιχνίδια.
Συμφωνώ απόλυτα.Την πρώτη φορά που το είχα αρχίσει, το παράτησα μετά από μία μέρα γιατί εκείνη την περίοδο είχα διαβάσματα και δε μπορούσα να παρακολοπυθήσω την υπόθεση.
Όταν έκατσα κι ασχολήθηκα, έβλεπα όλους τους διαλόγους κτλ, έμεινα άφωνος.Εκπληκτικό παιχνίδι.

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 13:41, 31-08-06:

Όλη η σειρά Myst, για όποιον θέλει να σπάσει το κεφάλι του με γρίφους σε ένα καταπληκτικό γραφικό περιβάλλον και με ατμοσφαιρική μουσική....
http://www.cyanworlds.com/

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

O Troll έγραψε στις 17:42, 01-09-06:

Πήρα το Tob raider legend το οποίο άρχισα σήμερα να παίζω. Από τη πρώτη στιγμή με κέρδισε αμέσως. Το προτίνω ανεπυφύλακτα. Ρεαλιστικά γραφικά και περιβάλλον, βατός χειρισμός και όμορφη μουσική υπόκρουση, θα σας κάνουν να μη ξεκολάτε από την οθόνη του πισί. Απότι είχα διαβάσει παλαιότερα σε κριτική περιοδικού, υπερέχει από όλα τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς. Δε μπορώ να κάνω σύγκριση μιας και δεν τα έχω παίξει τα άλλα, όμως ή πρώτη εντύπωση μου είναι θετικότατη. Σε όσους αρέσουν τα Third person με στοιχεία action και adnenture, σας το συστήνω.

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

O Troll έγραψε στις 20:31, 10-09-06:

Εγώ ήμουν ο βλάκας που παίνευα το Tomb raider? Δυστυχώς ναι. Λοιπόν παιδιά όσοι σκοπεύετε να το αγοράσετε, ΜΗΝ το κάνετε. Το παιχνίδι ναι μεν είναι όμορφο από άποψη γραφικών, μουσικής, σεναρίου κ.τ.λ ΑΛΛΑ είναι πολύ δύσκολο στις μάνες. (5 σύνολο) Μου σπάσανε τα νεύρα οι 2,3,4(ντάξει ο πρώτος είναι σχετικά εύκολος)και έχω κολλήσει για τα καλά στο τελικό αρχηγό που δε βλέπω να νικάω ΠΟΤΕ. Μιλάμε για την απόλυτη ξενέρα. Απορώ πώς δε το έχω πετάξει ακόμα στα σκουπίδια, μου χει σπάσει τα νεύρα. Αν είστε και εσείς άτομα που εκνευρίζεστε εύκολα με τέτοιες καταστάσεις μην το αγοράσετε. Σοβαρά. Δύσκολα τερματίζεται χωρίς Cheats και εγώ δε σκοπεύω να βάλω τέτοια μέσα για να το τερματίσω. Είμαι κατά των cheats ακόμα και αν δε το τερματήσω ποτέ. Ένα ακόμα αρνητικό είναι που δε μπορείς να σώσεις το παιχνίδι κατα τη διάρκεια της μάχης με αφεντικό και αυτό το δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Αν το σώσεις σε ένα οποιοδήποτε σημείο κατα τη μάχη, μετά σε βγάζει απο την αρχή. Άλλη ξενέρα.

Σε τελική ανάλυση: Όμορφο παιχνίδι με αρχηγούς που σου σπάνε τα νεύρα και σε κάνουν να θες να σπάσεις με βαριοπούλα το πισι. Όσοι εκνευρίζεστε εύκολα με τέτοιες καταστάσεις, ΜΗΝ το αγοράσετε. Θα γλυτώσετε πολλές εντάσεις και νεύρα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:01, 10-09-06:

το έχω τερματίσει
μια παρέα για να είμαι ειλικρινής όπου όταν ο ένας ήθελε να το σπάσει αναλάμβανε ο άλλος

tomb raider rulezzzz big timez

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

O Troll έγραψε στις 09:14, 11-09-06:

Μου έχει πρήξει τα συκώτια (για να μη πώ κάτι άλλο) Λίαν συντόμως θα το απεγκαταστήσω. Μεγάλη ξενέρα να παίρνεις παιχνίδι και να είναι τόσο δύσκολο που να μη μπορείς να το τελειώσεις. Δε μου έχει ξανατύχει σε παιχνίδια του υπολογιστή και δε γουστάρω να το τελειώσω με cheat (God mode ή επιπρόσθετα health packages) Στο διά**ο, θα πα να πάρω άλλο παιχνίδι. Λέω να πάρω το καινούργιο Hitman (Blood Money). Έχω ακούσει καλά λόγια.

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

O Troll έγραψε στις 18:30, 11-09-06:

Αλήθεια έχει κανείς παίξει το Δράκουλα-1 ή -2? Ίσως να με ενδιέφερε κάποιο παρόμοιο παιχνίδι αυτού του στύλ. Καμία πρόταση? Το Siberia λέει τίποτα?

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:45, 11-09-06:

tetris ολεεε

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:08, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Troll
Αλήθεια έχει κανείς παίξει το Δράκουλα-1 ή -2? Ίσως να με ενδιέφερε κάποιο παρόμοιο παιχνίδι αυτού του στύλ. Καμία πρόταση? Το Siberia λέει τίποτα?
Εγω εχω παιξει και εγω τερματισει το 2. Φαση ειχε και ειναι ωραιο παιχνιδακι αλλα δεν μπορω να συγκρινω με αλλα γιατι ειναι το μονο adventure ποθ εχω παιξει

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

O Troll έγραψε στις 09:35, 12-09-06:

Ο επιμένων νικά. Το τερμάτησα τελικά το Tomb Raider Legend. Παρόλα αυτά θα επιμείνω στην αρνητική κριτική μου. Μου σπασε τα νεύρα και έριξα πολλά καντίλια για να το τερματήσω. ΜΗΝ το πάρετε, μετάνοιωσα - άσχετα αν το τερμάτησα, για την επιλογή μου. Το εννοώ. Τελεία και παύλα με το παιχνίδι αυτό. Αρκετά ασχολήθηκα με τη πάρτη του.

Έχω παίξει και τερματήσει και το 1 και το 2.(Δράκουλα) Το πρώτο χωρίς καμία βοήθεια, το 2 με βοήθεια από ένα σημείο και μετά από το Ίντερνετ. Είχε ψιλοδύσκολους γρίφους. (Τουλάχιστον για εμένα )Για το Siberia που ανέφερα σε προηγούμενο πόστ μου, έχω ακούσει ότι δε τερματίζει χωρίς βοήθεια΄(Τόσο δύσκολο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Troll : 12-09-06 στις 09:39.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:20, 12-09-06:

Tetris πώς?
Έπαιζα φανατικά αλλά δεν βρήκα ποτέ ένα να παίζει όπως το multiplayer του gameboy! Γιαυτό και έφτοιαξα δικό μου! Αν ενδοιαφέρεται κανένας.....

Syberia εγώ ξενέρωσα. Το παιχνίδι ήταν ένα ατελείωτο πήγαινε έλα με οδηγίες για να γεμίσει χρόνο και το απίστευτα μικρό μέγεθος του. Μόνο καταπληκτική ιδέα τα Automattons! Από adventure longest journey ,the dig και το κουρφαίο όλων Full Throttle. Το καινούργιο το longest journey δεν μάρεσε πολύ κυρίως γιατί δεν θυμόμουν και τι είχε γίνει στο πρώτο αλλά δεν μαρέσει αυτή η μόδα με τα επεισόδια που δεν είναι αυτοτελή!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:05, 14-10-06:

The Exchange Student(Episode:1 First Day In Sweden)

Παράθεση

mentoras_12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mentoras_12
Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O mentoras_12 έγραψε στις 13:34, 14-10-06:

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΥΣ PRO EVOLOUTION SOCCER 6!

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 13:46, 14-10-06:

Προτεινω το Neverwinter Nights 2 το οποιο θα βγει τον νοεμβριο.Θελει δυνατο pc ομως..Εχω φαει απιστευτο κολλημα με το 1.το εχω τερματισει 3 φορες με διαφορους χαρακτηρες.Ειναι το πρωτο και μοναδικο παιχνιδι που με μυησε στα RPG! Το zelda της νιντεντο δε πιανεται

Παράθεση

Madvil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Madvil
Ο Madvil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Madvil έγραψε στις 15:58, 14-10-06:

Θα συμφωνήσω με τον Diavolako , το Zelda όντως δεν πιάνεται , αλλά αν σου αρέσουν τα RPG, θα προτείνω και το Final Fantasy 7 (για PC μιλάω πάντα γιατί έχει βγεί και το 8 αλλά δεν ήταν καλή μεταφορά απο το playstation κατά την ταπεινή μου γνώμη).

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 10:30, 16-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από mentoras_12
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΥΣ PRO EVOLOUTION SOCCER 6!
Βγήκε για υπολογιστές? Εκτός και αν έχω μπερδέψει την έκδοση.

Εγώ πάντως με καθυστέρηση ενός χρόνο εγκαίνιασα το νέο μου υπολογιστή με Need for speed Most wanted. καλά το παιχνίδι από θέμα παρουσίασης μενού κτλ είναι πολύ μπροστά.

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 21:05, 17-10-06:

Το SIMS 2 !!!Κολλάς απίστευτα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 21:17, 17-10-06:

Fable : The lost Chapters

Φανταστικο παιχνιδι..οσοι παιζουν RGP να το τσεκαρουν οπωσδηποτε!!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 00:28, 18-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw
Fable : The lost Chapters

Φανταστικο παιχνιδι..οσοι παιζουν RGP να το τσεκαρουν οπωσδηποτε!!
Ακόμα και όσοι ΔΕΝ παίζουν RPG να το τσεκάρουν. Εγώ για παράδειγμα δεν έπαιζα τέτοιου στυλ παιχνίδια, αλλά το συγκεκριμένο με τράβηξε και το τερμάτισα. Είναι ενδιαφέρον το ότι μπορείς να είσαι είτε καλός είτε κακός όσο μεγαλώνεις (ξεκινάς απο παιδί), ανάλογα με τον τρόπο που παίζεις και τα μαγικά που χρησιμοποιείς. Αυτή σου η επιλογή φαίνεται και στα εμφανισιακά χαρακτηριστικά σου (φωτοστέφανο-κερατάκια και πολλά άλλα). Γιαυτό δείτε το!

Εγώ να προτείνω (αν δεν έχει ήδη προταθεί) το Rogue Trooper όχι τόσο καλά γραφικά για την εποχή του, αλλά πολύ καλό gameplay και κίνηση και σενάριο που συνεχίζεται.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:26, 18-10-06:

Καλά εγώ αυτήν την εποχή αφού απέκτησα και τον απαιτούμενο εξοπλισμό.
Need For Speed Most Wanted. Αν και έχω αρχίσει να το βαριέμαι καθώς ενώ είναι απίστευτα εντυπωσιακό είναι μια από τα ίδια.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:03, 18-10-06:

Let the mania called "Football Manager 2007" Begin!!!

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 20:16, 18-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Let the mania called "Football Manager 2007" Begin!!!
quoted for emphasis

τα σπαει το μανατζερακι μας

fandago

στο τελος τι εκανες γιατι εγω αφου τελειωσα τα quest αραζω και πινω μπυρες
ολη την ωρα στο fable!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaguraw : 18-10-06 στις 20:19.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:22, 18-10-06:

Κανας adventuraς δεν υπαρχει;;;;
Πειτε κανα καλο που σας εχει κεντρισει το ενδιαφερον (ασχετα καινουργιο ή οχι) να δω...
Τα εχω παρατησει καιρο και ειμαι "κρυος" λιγο...
Οταν λεω adventure εννοω καθαροαιμο ετσι.Point and Click δηλαδη!

Ο φιλος demelene σε προηγουμενο post του με καλυψε και ειδικα για το Syberia!
Καλο adventure ειναι και το black mirror.(παλιουτσικο σχετικα)
Παροτι πηρε χαμηλη βαθμολογια στο gamespot προσωπικα για το μικρο του μεγεθος εχει αρκετη ωρα παιχνιδιου και ειναι αρκετα "τιμιο".
Ισως σας ξενερωσουν οι διαλογοι (εκει πηρε πολυ χαμηλο βαθμο) αλλα πιστεψτε με ειναι πολυ φιλικοι για το αυτοι.Καθαροι και τους καταλαβαινεις.

Ρε σεις το grim fandago (αυτο το θεικο παιχνιδι) παιζει σε XP;Υπαρχει δηαδη κανα patch;

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 23:28, 18-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Πειτε κανα καλο που σας εχει κεντρισει το ενδιαφερον (ασχετα καινουργιο ή οχι) να δω...

Ο φιλος demelene σε προηγουμενο post του με καλυψε και ειδικα για το Syberia!
έχεις παίξει το "longest journey"..??

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:41, 19-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
έχεις παίξει το "longest journey"..??
OH ΥΕS MY DEAR!!!
Aπο τα πολυ καλα παιχνιδια μπορω να πω!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:55, 19-10-06:

Μάριε, τα πρώτα 2 Broken Sword είναι φοβερά. Ειδικά το πρώτο, έπος.
Και το 3 μου άρεσε εμένα, μάλλον είμαι ανώμαλος

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:14, 19-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw
fandago
στο τελος τι εκανες γιατι εγω αφου τελειωσα τα quest αραζω και πινω μπυρες
ολη την ωρα στο fable!
Το άφησα, εκείνο τον καιρό νομίζω υπήρχαν πολλά άλλα παιχνίδια να παίξω. Θα το έπαιζα και άλλο, αλλά παράλληλα στον δίπλα υπολογιστή το έπαιζε ο ξάδερφος μου που έκανε τον καλό, ενώ εγώ τον κακό, οπότε είδα το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και απο τις 2 μεριές.
Αρχική Δημοσίευση από Mario
Ρε σεις το grim fandago (αυτο το θεικο παιχνιδι) παιζει σε XP;Υπαρχει δηαδη κανα patch;
Δεν ξέρω αν έχει προταθεί το Fahrenheit (όνομα με το οποίο κυκλοφόρησε στην Ευρώπη, ενώ στην Αμερική λέγεται Indigo Prophecy). Ίσως να μην είναι απλά point and click, αλλά είναι αρκετά απλό. Είναι γνωστό για τον χειρισμό του, το ανοικτό σενάριο του (έχει νομίζω 8 διαφορετικές τροπές), τα ενδιαφέροντα γραφικά και την κινηματογραφική του άποψη.
Όσο για το φοβερό Grim Fandago, απο το οποίο έχω πάρει το nickname μου, έχω ακούσει ότι θα κυκλοφορήσει επίσημα patchαρισμένο απο την μητέρα Lucas Arts για να παίζει στα XP. Με το αζημίωτο φυσικά...

Μέχρι τότε μπορείς να το παίξεις με την βοήθεια virtual machines (VMWare), όπου θα εγκαταστήσεις τα 98.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 08:39, 19-10-06:

το Fahrenheit δεν ξέρει τι είναι για μένα.
Μάριος έπαιξες και το Dreamfall την συνέχεια του Longest Journey? Αν όχι κάνε υπομονή να την παίξεις σε 2 χρόνια πριν βγεί το τρίτο και τελευταίο μέρος για να μην ξενερώσεις όπως εγώ που ήμουν εντελώς εκτός κλίματος και δεν θυμόμουν χριστό από τους χαρακτήρες.

Δεν θυμάμαι τι σου είχα πει όταν σε κάλυψα έξω από το Syberia αλλά σε ενδοιαφέρουν νέα-φρέσκα adventure ή παλαιότερα?

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 11:28, 19-10-06:

Το fahrenheit ναι μεν θεωρειται adventure, αλλα ειναι action-adventure με εναν διαφορετικο τρποπο χειρισμου απλως.Καλο ηταν δεν με ξετρελανε...
Δεν εχω προβλημα αν ειναι παλαιοτερο ή καινουργιο...καλο να ειναι με ενδιαφερει.(Ιδιαιτερη προτιμηση εχω στα "thriller"-παραφυσικα αλλα δεν κολλαμε κιολας.
Απλως με τα μαθηματα εχω κανα χρονο+ να ασχοληθω και δεν ξερω ακριβως τι παιζει...(ειδικα απο καινουργια)

Για το syberia συμφωνω με το πηγαινε-ελα που ειχε και τις περισσοτερες πο οσες επρεπε "οδηγιες-πληροφοριες" καθως και για την πολυ εξυπνη ιδεα των automattons.Παντως ηταν ατμοσφαιρικο.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:45, 19-10-06:

Ήταν ατμοσφαιρικό και με πολύ ωραίο σχέδιο. Αλλά μέχρι εκεί.

Κάτσε να πάω σπίτι να κοιτάξω τι έχω από images σε αναμανή να σου πω. υπήρξε και ένα άλλο με αστυνομικό περιεχόμενο που έπαιζε σε δύο εποχές ταυτόχρονα αλλά από εδώ δεν μπορώ να το ψάξω.

Πάντως αυτός που μου είχε αρέσει κυρίως για τον χαβαλέ και το σχέδιο ήταν το Runaway. Και μην με πέρνεις και πολύ σοβαρά. Δεν είμαι καθαροαίμος adventuras έτσι.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 13:54, 19-10-06:

Worms Armageddon Το ξεθαψα πριν μια εβδομαδα και εχω κολλησει παλι! Φυσικα πλακα εχει οταν παιζεις με αλλον μαζι. Οχι το 3D...Δεν εχει πλακα....

Υ.Γ. Μακρια απο MMORPG Καινε το μυαλο...

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 17:27, 19-10-06:

μήπως είχες παίξει και Atomic Bomberman? Σίγουρα το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έπαιξα ποτέ με φίλους. Το έχω χάσει όμως και δεν το βρίσκω

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 17:43, 19-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Worms Armageddon Το ξεθαψα πριν μια εβδομαδα και εχω κολλησει παλι! Φυσικα πλακα εχει οταν παιζεις με αλλον μαζι. Οχι το 3D...Δεν εχει πλακα....

Υ.Γ. Μακρια απο MMORPG Καινε το μυαλο...
Το Worms 3D ήταν άθλιο, δοκίμασε όμως το Worms Mayhem, είναι πολύ καλό
Α, και συμφωνώ με το Υ.Γ. σου

Παράθεση

DirectX

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DirectX
Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O DirectX έγραψε στις 21:28, 19-10-06:

Αν σας αρέσουν τα adventures δείτε οπωσδήποτε το Scratches (πρώτου προσώπου ψυχολογικό - μεταφυσικό θρίλερ) και το Tunguska, The Secret Files (από τα καλύτερα click & point μέχρι στιγμής).

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 21:37, 19-10-06:

Worms Blast!!!

Μιλάμε κόλλησα!Λέει πολύ και για διπλό!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:11, 19-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από DirectX
Αν σας αρέσουν τα adventures δείτε οπωσδήποτε το Scratches (πρώτου προσώπου ψυχολογικό - μεταφυσικό θρίλερ) και το Tunguska, The Secret Files (από τα καλύτερα click & point μέχρι στιγμής).
Xμμμ....thanks φιλε μου!
Θα τα κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 23:11, 19-10-06:

Λοιπόν χωρίς να έχω προσωπική γνώμη από adventuράκια κοίτα τα
The Cameron Files - Secret at LochNess
Shadow of Destiny
Scratchers
Nocturne
Keepsake

Μου τα έχει δώσει ένα πολύ adventuras

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:10, 20-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Λοιπόν χωρίς να έχω προσωπική γνώμη από adventuράκια κοίτα τα
The Cameron Files - Secret at LochNess
Shadow of Destiny
Scratchers
Nocturne
Keepsake

Μου τα έχει δώσει ένα πολύ adventuras
Thanks !!!!
Εκτιμω πολυ την "βοηθεια"!
Θα τα κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 20-10-06 στις 12:02.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:08, 22-10-09:

Splinter Cell - Chaos Theory

To stealth σε όλο του το μεγαλείο εμπλουτισμένο με ένα απίστευτο σενάριο που θα μπορούσε έυκολα να γίνει ταινία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 12:10, 29-11-09:

Assassin's creed 2. Απλά το παιχνίδι της χρονιάς. Επίσης προτείνω το uncharted 1&2. Με την σειρά που σας δίνω λόγω ιστορίας, αν και δεν είναι καμιά σπουδαία αλλαγή. Αν πάλι θέλετε κατευθείαν online, πάρτε το 2.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scoros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Scoros
Ο Scoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Scoros έγραψε στις 13:02, 29-11-09:

Darkfall http://www.darkfallonline.com/index.html ειναι ενα mmorpg φτιαγμενο απο Ελληνες και Νορβηγους με φοβερο gameplay και ελευθερια κινησεων.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:14, 05-12-09:

To παιχνίδι του 2010

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:53, 05-12-09:

Ποσο θα το τραβιξουν πια το Max Payne;...

Παράθεση

paokman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paokman
Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O paokman έγραψε στις 16:07, 05-12-09:

Μμμ... Football Manager εαν ε;ιστε λατρεις του ειδους.
Pro Evolution Soccer και NBA 2K10, οπωσδηποτε!

Eγω τρελλαινομαι και για τη σειρα Τοtal War!

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 18:31, 05-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από paokman
Μμμ... Football Manager εαν ε;ιστε λατρεις του ειδους.
Pro Evolution Soccer και NBA 2K10, οπωσδηποτε!

Eγω τρελλαινομαι και για τη σειρα Τοtal War!
Καλύτερο το φίφα10.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 17:37, 25-12-11:

PC games παίζω πια σπάνια, μόνο σε γιορτές και διακοπές και μόνο αν μου συστήσουν κάτι πολύ καλό.

Αυτές τις γιορτινές μέρες, θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα το "The Book of Unwritten Tales".

Είναι fantasy adventure με υπέροχη disney μουσική, πολύ χιούμορ και ένα story-line που σε κρατάει καθηλωμένο.

Μέχρι εκεί που έχω φτάσει, οι γρίφοι είναι πανέξυπνοι, καλοσχεδιασμένοι και λύνονται εύκολα αν σκεφτείς λογικά. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις για αντικείμενα σε 100 πίστες και να σπας τα νεύρα σου ενώ απουσιάζει εντελώς το text. Αν δεν θυμάσαι κάτι απλά ρωτάς ξανά αυτόν που σου αναθέτει την αποστολή. Ο χειρισμός είναι απλούστατος, όλα γίνονται με το δεξί κι αριστερό κουμπί του ποντικιού. Το performance εξαιρετικό, δεν έχω ξαναδεί game να φορτώνει τόσο γρήγορα κι ας έχω PC 5ετίας! Το artwork είναι πανέμορφο, κάθε οθόνη είναι ένα κομμάτι τέχνης.

Αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι ότι σε κάνει να γελάς και να χαλαρώνεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 16:33, 28-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Splinter Cell - Chaos Theory

To stealth σε όλο του το μεγαλείο εμπλουτισμένο με ένα απίστευτο σενάριο που θα μπορούσε έυκολα να γίνει ταινία.
Επιτέλους και ένας που παίζει αυτό το παιχνίδι. Και νόμιζα ήμουν μόνο εγώ. Το Splinter Cell Chaos Theory το είχα πρωτοπαίξει πριν 5 χρόνια περίπου, και από τότε κόλλησα. Το έχω τερματίσει άπειρες φορές, και ακόμα και τώρα δεν το βαριέμαι. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει. Πάντως οι άλλες σειρές του Splinter Cell όπως το Double Agent και το Conviction δεν μου άρεσαν τόσο πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προτείνετε games στο internet - Από ultimater
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-12 στις 11:43.
    • Online games vs lan games - Από Charalabos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-09 στις 18:56.
    • Ηλεκτρονικό φυλακτό - Από bisbirikos
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-12-07 στις 15:31.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους