Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,809 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 456 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περιτομή

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε: στις 11:02, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
As a matter of fact αυτό το κάνουν οι Εβραίοι. και το κάνουν με ειδική τελετή στην ηλίκια των 13. (είχα συμμαθητή εβραίο στο θρήσκευμα και είχα πάει στην τελετή). Η μεγάλη τελετή στη συναγωγή γίνεται για τα αγόρια (surprise surprise!) αλλά υπάρχει κ κάτι μικρότερης εμβέλειας για τα κορίτσια (αυτό δεν το έχω υπόψην μου πως ακριβώς γίνεται, κοπέλα εβραία στο θρήσκευμα δεν είχε τύχει να ξέρω)
Α μάλιστα!!Thankς για την ενημέρωση!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε: στις 11:04, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Πριν απο αυτή την τελετή τους κόβουν το......? (γιου νόυ περιτομή!)
Την περιτομή την κάνουν σε μικρή ηλικία.....αυτό το γνωρίζω για τους Μουσουλμάνους, τώρα για τους Εβραίους δεν γνωρίζω κάν ότι κάνουν περιτομή και αυτοί.....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:05, 09-06-06:

Τι τους κόβουν;!;!;!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:05, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
Την περιτομή την κάνουν σε μικρή ηλικία.....αυτό το γνωρίζω για τους Μουσουλμάνους, τώρα για τους Εβραίους δεν γνωρίζω κάν ότι κάνουν περιτομή και αυτοί.....
Εγώ για τους Εβραίους ήξερα ότι κάνουν την περιτομή για τους μουσουλμάνους δεν το ήξερα, πάντως για τους Εβραίους είμαι σίγουρος ότι κάνουν περιτομή.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:06, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Τι τους κόβουν;!;!;!

το χαρτζηλίκι.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:06, 09-06-06:

Αν κατάλαβα καλά στα 13 του δίνουν όνομα?
Μέχρι τότε πώς τον φωνάζουν?
Ψιτ?
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!E "ψιτ" έλα δω!!! χαχαχαχα!!! καλό!!!!

κοίτα...τόσες λεπτομέριες δεν ξέρω (13 ήμουνα κι εγώ δεν με είχε προβληματίσει τότε!!!) Στα 13 "βαφτιζεται" από τη συναγωγή. Το...κοσμικό του όνομα (στο ληξιαρχειο κτλ) τι σχέση έχει? Εσένα σε λένε Γιάννη γιατί έκανες μπλουμ στην κολυμπήθρα??? no, no, no!!! Σε λένε Γιάννη γιατί κάποιος πήγε στο ληξιαρχείο (? νομίζω) και το δήλωσε
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:07, 09-06-06:

Τι τους κόβουν;!;!;!
Ένα κομμάτι απο το τσουτσάκι τους! άντε να στο περιγράψω τώρα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:07, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
το χαρτζηλίκι.
poor guys

Ένα κομμάτι απο το τσουτσάκι τους! άντε να στο περιγράψω τώρα.
Γιγνώσκω Γιάννη
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:08, 09-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!E "ψιτ" έλα δω!!! χαχαχαχα!!! καλό!!!!

κοίτα...τόσες λεπτομέριες δεν ξέρω (13 ήμουνα κι εγώ δεν με είχε προβληματίσει τότε!!!) Στα 13 "βαφτιζεται" από τη συναγωγή. Το...κοσμικό του όνομα (στο ληξιαρχειο κτλ) τι σχέση έχει? Εσένα σε λένε Γιάννη γιατί έκανες μπλουμ στην κολυμπήθρα??? no, no, no!!! Σε λένε Γιάννη γιατί κάποιος πήγε στο ληξιαρχείο (? νομίζω) και το δήλωσε
Σωστο και αυτο!
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε: στις 11:09, 09-06-06:

poor guys
Ίσα ίσα....που είναι πολύ καλό και για την ανάπτυξη του αλλά και από άποψη υγιεινής......
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:10, 09-06-06:

Ίσα ίσα....που είναι πολύ καλό και για την ανάπτυξη του αλλά και από άποψη υγιεινής......
Για το χαρτζηλίκι λέω
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia έγραψε: στις 11:13, 09-06-06:

Εγώ για τους Εβραίους ήξερα ότι κάνουν την περιτομή για τους μουσουλμάνους δεν το ήξερα, πάντως για τους Εβραίους είμαι σίγουρος ότι κάνουν περιτομή.

Να που μάθαμε κάτι που δεν γνωρίζαμε!!!!
Και εγώ είμαι σίγουρη για τους Μουσουλμάνους....έχω φίλο από Κωνσταντινούπολή και τον είχα ρωτήσει.....
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:18, 09-06-06:

Καλά ας κόψει λίγο παραπάνω να δούμε πόσο καλό θα κάνει στην ανάπτυξη!
Απο άποψη υγιενής όντως είναι ότι καλύτερο πάντος. Δεν το ξέρω απο πρώτο χέρι αλλα έχω ακούσει ότι το κάνουν και άλλοι που δεν είναι εβραίοι
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:21, 09-06-06:

Εγώ έχω μια απορία για την περιτομή πάντως. Πώς ουρείς μετά; Δεν είναι δύσκολο;
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:24, 09-06-06:

Εγώ έχω μια απορία για την περιτομή πάντως. Πώς ουρείς μετά; Δεν είναι δύσκολο;
καθετήρας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:25, 09-06-06:

Ναι καλά. Προτιμώ να πιτσιλάω το καπάκι
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:26, 09-06-06:

Μα δεν στο κόβουν όλο ρε φριτ!

Αφαιρούν ένα κομμάτι του δέρματος μόνο
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:29, 09-06-06:

Ξέρω τι κόβουν. Αλλά είναι δύσκολο να ουρείς. Δε ξέρω αν με πιανς
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 11:37, 09-06-06:

Αν κατάλαβα καλά στα 13 του δίνουν όνομα?
Μέχρι τότε πώς τον φωνάζουν?
Ψιτ?
Έχω ξαδέρφια που είναι ευαγγελιστές (νομίζω). Νομίζω πως πάνω κάτω είναι σαν τους καθολικούς. Τους βαφτίζουν όταν είναι μωρά (π.χ. η ξαδέρφη μου Σαμπρίνα και ο ξάδερφος Δημήτρης) και μετά όταν γίνουν 13-14 πάνε σε δεύτερα βαφτίσια για να επιβεβαιώσουν ότι πράγματι δέχονται τη θρησκεία τους. Νομίζω πως δεν είναι υποχρεωτικό όμως να κάνουν δεύτερα βαφτίσια.
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 20:07, 09-06-06:

Για την περιτομή έχω ακούσει πως είναι καλύτερα από άποψη υγιεινής και είναι λογικό. Έχω ακούσει επίσης πως βελτιώνει και τις σεξουαλικές επιδόσεις του άντρα.
Γι' αυτό είναι τόσο καρπεροί οι Τούρκοι άραγε??
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    pluton