Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,141 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Help!Το Xbox μου καίγεται!(;)

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MoDeViL
Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 22:02, 10-06-06:

Παιδιά μια βοήθεια.Πριν από λίγο άνοιξα το Xbox μου που το είχα κλειστό για περίπου 6 μήνες(το είχα πακεταρισμένο). Έβαλα μέσα το Halo 2 και όταν άρχισε να κάνει loading έκανε έναν περίεργο θόρυβο σαν σφύριγμα και έκανε πολλή ώρα να φορτώσει..Μετά από λίγο άρχισε να μυρίζει κάτι σαν καμμένο πλαστικό! Τρόμαξα και το έκλεισα αμέσως, το έβγαλα από την πρίζα και το πήγα στο μπαλκόνι να κρυώσει!
Πείτε μου λίγο κάποιος γνώστης: Μήπως είναι φυσιολογικό αυτό, επειδή το είχα κλειστό για πολύ καιρό;Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να το ανοίξω με καταβίδια(αν και δύσκολο) και να το καθαρίσω; Ή καλύτερα να μην το ανοίξω;Έχω απελπιστεί!Θέλω να παίξω πάλι Halo2!
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια, παιδιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:36, 10-06-06:

Πάρε ένα κατσαβίδι, λύσε το καπάκι και βγάλε προσεκτικά τις σκόνες από μέσα. Ξαναβάλε το καπάκι και παίξε Halo 2.

ΥΓ: ΠΡΟΣΟΧΗ τι λέει η εγγύηση για άνοιγμα της συσκευής αν επιτρέπεται!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 22:42, 10-06-06:

Βασικά κι εγώ για άνοιγμα σκέφτηκα.Βίδες δεν έχει πολλές,είναι κάπως με συρταρωτά κουμπώματα.Ε καλά,υπάρχουν ένα σωρό μόντινγκ sites που λένε πώς ανοίγει το Xbox.Όσο για την εγγύηση δεν με πολυενδιαφέρει.Το έχω 4 χρόνια το μηχάνημα οπότε παίζει και να έχει λήξει η εγγύηση

(Kαι εκτός από αυτό έχω σκοπό να το σοφτμοντάρω οπότε η εγγύηση πάει περίπατο.Απλά φοβάμαι μήπως λιώσει τίποτα μέσα και δεν προλάβω καν να παίξω...)

Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 00:43, 11-06-06:

Μετά από δυο ωρίτσες ψαξίματος με κατσαβίδια και λοιπά,το Xbox μου είναι και πάλι καινούριο!Το ξέπάστρεψα:Το άνοιξα, τα έβγαλα όλα από μέσα και το καθάρισα με πιστολάκι . Πεντακάθαρο, και όταν το ανοίγω μυρίζει σαν καινούριο.

Valder, η εγγύηση ήταν για τρεις μήνες!Έλεος..Άσε που και για επισκευή να το στείλεις παραπάνω θα κοστίσει απ'ότι αν πάρεις ένα καινούριο.Οπότε καλύτερα home-made ψάξιμο

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 01:17, 11-06-06:

Yποψην πως οτιδηποτε ανοιγετε, ( ετσι και το καταλαβει η εταιρεια πως εχει ανοιχτει) χανεται αυτοματα η εγγυηση. (Κινητα,xbox,ps κτλ κτλ)
Απο εκει και περα η ιδεα να του παρεις τις σκονες με το πιστολακι δεν ειναι και η πλεον σωστη (αλλο αν οι περισσοτεροι την χρησιμοποιουμε λογο ευκολιας ) γιατι λογο στατικου θα μπορουσε να σου καψει κυκλωματα.Ειναι αυτο που λενε αν σπασει ο διαολος το ποδαρ' του.
(Ελπιζω φυσικα να μην το δουλεψες στο ζεστο το πιστολακι! )
Αφου δουλεψε ομως.
(Για το παραπανω υπαρχουν συγκεκριμενες φιαλες πεπιεσμενου αερα, με ειδικα "λαστιχενια" δαχτυλιδια στο στομιο τους που εμποδιζουν την δημιουργια στατικου.(Τα χρησιμοποιουν κυριως με τα κινητα.Ελλαδα θα σας γςλασω που τα βρισκουν.Ιταλια σε εμπορικα και μαγαζια με αναλογα ειδη.Λογικα το ιδιο και εκει.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 11-06-06 στις 01:32.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Xbox One vs PS4 - Από Scof
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-13 στις 01:01.
    • Playstation ή XBOX - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-08-11 στις 22:07.
    • Γιατι το νερό δεν καίγεται; - Από zidane4ever
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-09-08 στις 12:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους