Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιός είναι ο άνθρωπος που θαυμάζετε περισσότερο στον κόσμο;

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 11:15, 15-06-06:

Ποιό άτομο είναι αυτό που θαυμάζετε και ίσως θα θέλατε και να του μοιάσετε? (Μπορείτε να διαλέξετε και από άτομα που έχουν πεθάνει τώρα)

Υ.Γ.: Μιλάω γενικά. Μπορείτε να διαλέξετε από οποιοδήποτε κλάδο και χρονική στιγμή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:19, 15-06-06:

Η γιαγιά μου απ τη μεριά της μαμάς μου.-

Ο λόγος?
Ηταν πρόσφυγγας απ τη Μικρά Ασία, πέρασε τα χίλια δύο βάσανα, είχε δίπλα της έναν μέθυσο άντρα που την βάραγε όλη την ώρα, έκανε 17 παιδιά απ τα οποία έζησαν τελικά τα 7, μεγάλωσε σαν πριγκιποπούλα σε πολύ πλούσια οικογένεια και πέθανε τελικά έχοντας οικονομικά μόνο τα βασικά και παρόοοολα αυτα (κι άλλα πολλά)

Ηταν ΠΑΝΤΑ χαμογελαστή, ΠΑΝΤΑ αισιόδοξη, ΠΑΝΤΑ φρόντιζε τις ροζ τριανταφυλλιές της, ΠΑΝΤΑ ειχε ένα καλό λόγο για ΟΛΟΥΣ, ΠΑΝΤΑ ήταν εκει να σε στηρίξει με το χαμόγελο της.... ΠΑΝΤΑ ήταν καλή με όλους....

Μακάρι να της μοιάσω στο μισό.... αυτή ήταν είναι και θα ειναι το είδωλο μου απο τη μέρα που κατάλαβα ποια ήταν η γιαγια μου....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:27, 15-06-06:

Η μητέρα μου. Απο μικρή ξεπέρασε αρκετές δυσκολίες, σπούδασε αποφοιτώντας με πολύ καλό βαθμό, έκανε MSc στο MIT (μόνο κ μόνο γι αυτό θα τη θαυμαζα πάρα πολύ), ήταν πάντα ελέυθερος άνθρωπος και το αποδείκνυε συνέχεια: Δεν έγινε ποτέ μισθωτή αλλά ελευθερος επαγγελματίας, χώρισε όταν πλέον δεν πήγαινε άλλο παρ'οτι ζούσε σε κλειστή κοινωνία, κυνήγησε επι 5 χρόνια κάποιον που την πλαστογράφησε στην πολεοδομία, έκανε μηνύσεις και αναφορές όποτε έβλεπε κακώς κείμενα και δεν καθόταν με σταυρωμένα χέρια όπως ο μέσος έλληνας, γενικά είναι άνθρωπος που δεν συμβιβάστηκε (σχεδόν) καθόλου. Πάντα έπαιζε με τους δικούς της όρους σε ο,τι κι αν καταπιανόταν. Εκτός αυτού τη θεωρώ σπουδαίο μυαλό (που δυστυχώς πήγε χαμένο εν μέρει μιας και γύρισε στο χωριό της μετά το μάστερ) και υπέροχη προσωπικότητα. Σίγουρα έχει κι αυτή τα ελαττώματα της αλλά κατα βάθος τη θαυμάζω πολύ.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 11:31, 15-06-06:

Αλέξης Ζορμπάς

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:32, 15-06-06:

Ο μπαμπας μου.. Παρα τα οσα εχει τραβηξει μεχρι σημερα απο ολες τις πιθανες και απιθανες μεριες, και σε ολους τους τομεις, δεν το βαζει κατω και παλευει παντα για το καλυτερο..

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wishful
Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 11:49, 15-06-06:

Άξιοι θαυμασμού & για μένα,πρώτα οι γονείς μου,για τα πνεύμα που μου έδωσαν τον κατάλληλο τρόπο να αναπτύξω,καθώς & για τον αγώνα να μεγαλώσω,αλλά & πολλοί αλλοι ανθρωποι της προσφοράς στην τέχνη,τη διανόηση,την επιστήμη,στον άνθρωπο.Δεν εχω κάποιο συγκεκριμένο πρότυπο,που να θέλω να μοιάσω.Η ζωή μου θέλω να έχει τη δική μου "σφραγίδα".

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:57, 15-06-06:

Σίγουρα τους γονείς μου αλλά και ανθρώπους που προσέφεραν στην ανθρωπότητα(πχ Αϊνστάιν)

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 02:34, 16-06-06:

Τον μπαμπάκα μου και την μητέρα του αγοριού μου!!!

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 02:56, 16-06-06:

Τον άνθρωπο που αφιέρωσε όλη του τη ζωή στην υπηρεσία του Θεού και των συνανθρώπων του.

Παράθεση

Farmas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Farmas
Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Farmas έγραψε στις 07:51, 16-06-06:

Sir. Tanes.... Ειναι ενα απο τα ιδρυτικα στελεχη της Αθηναικης Ζυθοποιιας και ενας απο τους πιο εκλεκτους μανατζερ στο κοσμο. Βγαζει κατι εκατομυρια το μηνα και ομως παραμενει απλος. Ξεκινησε απο το μηδεν και ειναι στην κορυφη και πολλα αλλα! Εννοειτε πως και οι γονεις μου απαιτουν θαυμασμο (που με αντεχουν 22 χρονια ) αλλα δεν πιστευω οτι ειναι το ιδιο.
Αληθεια σε ποιον αναφερεσαι BReaTHeR?
Τον άνθρωπο που αφιέρωσε όλη του τη ζωή στην υπηρεσία του Θεού και των συνανθρώπων του.???????????????????????????????????????

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:01, 16-06-06:

Εγω δυστυχως δεν εχω να διαλεξω κατι απο το κοντιμο περιβαλλον
Αλλα θαυμαζω:
1. Steve Job
2. Bill Gates
3. Νίκος Δήμου
4. Εναν φίλο μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 16:28, 18-06-06:

Ο Στίβεν Χόκινγκ... (δύναμη ψυχής, μυαλό, χρήμα και τυχερή νοσοκόμα)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:23, 20-06-06:

Τσε Γκεβάρα και Μάρτιν Λούθερ Κινγκ

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 18:55, 03-07-06:

Stephen King (μακάρι να καταφέρω να φτάσω το επίπεδο του κάποτε)
Oliver Kahn (gk-την θέση στην οποία παίζω σχεδόν 10 χρόνια)
Nicko Mcbrain(drummer - το όνειρο μου)

Πέραν όμως των διάσημων προσωπικοτήτων που διακρίθηκαν σε έναν τομέα,θαυμάζω τους αφανείς ανθρώπους που έχουν δοθεί ολοκληρωτικά στην φιλανθρωπία,στην ευσπλαχνία και σε άλλες αρετές.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους