Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,454 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,521 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 924 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 11:16, 25-07-11:

Yπερβολική ώρα;Σε πόση έπρεπε να το κάνει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:19, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Econ

Eγώ κάνω τα 3 χλμ σε ένα λεπτό. Και φτιάχνοντας και καφέ
πριν μπω στο αμάξι

Υγ2. πω ακόμα νεύρα έχω απο το θέμα του ρατσισμού.
δεν εξηγείται αλλιώς. τώρα μου φταίνε τα health freaks.
παλικάρια μου, γίνετε όσο αθληταράδες θέλετε.
Και πάλι, τα λάχανα και τα μπρόκολα που τρώτε, είναι μεγαλωμένα με καρκινογόνα φυτοφάρμακα.
Μπορείτε να το γλιτώσετε βέβαια (?) εάν στραφείτε στα βιολογικά.
Μα και πάλι, νερό απο τη βρύση να πίνετε από παιδιά, και το έχετε σίγουρο το κακό.
Εκτός εάν... στραφείτε στο μεταλλικό, και είστε κομπλέ.
Μόνο προσοχή, γιατί οι περισσότερες μάρκες του εμπορίου
(αν όχι όλες)
είναι ακατάλληλες προς πόση, λόγω βακτηριδίων, αλλοίωσης της φτηνής συσκευασίας, ακόμα και βαρέων
μετάλλων, λόγω της μόλυνσης του υδροφόρου ορίζοντα (...όχι ρε γμτ. αυτό πρέπει να είναι ψέμμα.
επίσης όλες οι παραλίες της χώρας πρέπει να είναι καθαρές. αφού το νερό τους είναι διάφανο!...)

Τεσπα. Δεν θέλω να ακουστώ γραφικός (λολ. τώρα το λέω).
Θέλω απλά να πω δυο λόγια στους φανατικούς της Υγιεινής Ζωής.
Χαλαρώστε.
Κάντε ένα τσιγαράκι.
Συνάψτε ειρήνη με την φυσιολογικη φθορά του θνητού σώματος.

Άλλωστε, είμαστε όλοι παρατημένοι στο έλεος του θεού
και δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ γι' αυτό.

μπάιζ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 25-07-11 στις 11:37.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:02, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
3km σε 45 λεπτα;;;;;;; Σου παιρνει υπερβολικα πολλη ωρα να τρεξεις 3km. Εγω βγαζω 15km σε 2.5 ωρες περπατωντας! Δεν ξερω αν κανεις καλα που τρεχεις με το βαρος που εχεις γιατι γινεσαι πιο επιρεπης σε τραυματισμους στις αρθρωσεις σου στα ποδια. Στη θεση σου θα περπατουσα (με γρηγορο ρυθμο, πχ 6-7kph) για περισσοτερη ωρα. Το κολυμπι ειναι πολυ καλο, αρκει να κολυμπας για 1 ωρα και να μην πλατσουριζεις με το νερο Αν σου αρεσουν οι εξορμησεις στην φυση θα μπορουσες να πηγαινεις καθε σαββατοκυριακο για ορειβασια/ορεινη πεζοπορια (4 ωρες καθε φορα) σε βουνο. Ειναι φοβερη ασκηση για να χασεις αμεσως κιλα.

ναι μωρε το κανω χαλαρα εννοω παω με 7-9km/hour για κανα 2-3 λεπτο και μετα πεφτει στο 5....15κμ σε 2.5ωρες δυσκολα κανεις ακομα και αν εισαι ψηλη οπως εγω και περπατας στο 7....τσεκαρε καλυτερα το διαδρομο σου...

ναι αυτο με τις αθρωσεις ισχυει κυριως στους αστραγαλους.Θα αφοσιωθω οσο μπορω στο κολυμπι,το αποφάσισα

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Eγώ κάνω τα 3 χλμ σε ένα λεπτό. Και φτιάχνοντας και καφέ
πριν μπω στο αμάξι
ναι και εμενα μου φανηκε λιγο υπερβολικο

[QUOTE]μου φταίνε τα health freaks.[QUOTE]
δεν νομιζω οτι ειναι ετσι.απλα ερχονται διακοπες,παραλιες κτλπ και το μπυροκοιλι(και να ηταν μνονο αυτο)δεν ειναι οτι πιο ελκυστικο....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:08, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Επειδη μιλησε για τρεξιμο, θεωρητικα θα επρεπε να του επαιρνε γυρω στα 15-20 λεπτα (μετρια ταχυτητα)

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
ναι μωρε το κανω χαλαρα εννοω παω με 7-9km/hour για κανα 2-3 λεπτο και μετα πεφτει στο 5....15κμ σε 2.5ωρες δυσκολα κανεις ακομα και αν εισαι ψηλη οπως εγω και περπατας στο 7....τσεκαρε καλυτερα το διαδρομο σου...
Παιζει και το βαρος ρολο, οποτε 45 λεπτα με αυτο τον ρυθμο ειναι ok για αρχη. Δεν κανω ποτε διαδρομο στο γυμναστηριο, μονο elliptical. Δεν μπορω να τρεχω σε εναν κλειστο χωρο... το βαριεμαι Θελω να αλλαζει το τοπιο. Παντα τρεχω/περπαταω εξω και χρησιμοποιω pedometer (εχω κολλημα να βλεπω ποσα βηματα εχω κανει). Συνηθως κανω 20,000 βηματα τα οποια ειναι γυρω στα 15km (1 φορα την εβδομαδα το κανω αυτο, τις υπολοιπες μερες περπαταω κατα μεσο ορο 5km τη μερα). O ρυθμος μου ειναι στα 8-9kph και βγαζω τα 15km πολυ ανετα σε 2.5 ωρες. Κανονικα θα επρεπε να τα βγαζω σε 2 ωρες, αλλα συνηθως σταματαω να παρατηρησω καποιο ζωακι (περπαταω συνηθως σε παρκο ή δασος) ή να χαζεψω την φυση. Αν μπορεις να πας σε δασακι για περπατημα ειναι πολυ καλυτερα απο οτι ο διαδρομος. Δε νιωθεις οτι κανεις αγγαρεια και το ευχαριστιεσαι περισσοτερο.

ναι αυτο με τις αθρωσεις ισχυει κυριως στους αστραγαλους.Θα αφοσιωθω οσο μπορω στο κολυμπι,το αποφάσισα

ναι και εμενα μου φανηκε λιγο υπερβολικο
και το περπατημα ειναι καλο και μπορεις να το κανεις ολο τον χρονο. Αν μπορεις να κανεις γρηγορο περπατημα ακομα καλυτερα! Δοκιμασε να βαλεις στοχους. Αν παιρνεις 2 λεωφορεια για να πας στην δουλεια σου, παρε μονο το ενα και προτιμησε να περπατησεις στην υπολοιπη διαδρομη. Στην αρχη ξεκινα με μικρες αποστασεις. Δοκιμασε να περπατας και με χρονο. Σημερα βαλε στοχο τα 40 λεπτα περπατημα, αυριο τα 60 και μετα απο 1 μηνα τα 180 Ειναι καλη φαση να περπατας μεγαλες αποστασεις
Το περπατημα ειναι φανταστικος τροπος να χασεις βαρος. Εγω εχασα παρα πολλα κιλα ετσι χωρις να ακολουθησω καποια διαιτα ή διατροφη. Αν αφοσιωθεις στο κολυμπι, προσπαθησε να το συνεχισεις και τον χειμωνα (σε κολυμβητηριο) για να μη παρεις πισω τα κιλα που θα χασεις. Εναλλακτικα, οταν δεν ειναι καλος ο καιρος για κολυμπι, μπορεις να περπατας ή να κανεις διαδρομο. Απλα μη κανεις κατι που δεν προκειται να διαρκεσει πολυ γιατι αν επιστρεψεις στις παλιες σου συνηθειες, ολος ο κοπος που θα εχεις κανει μπορει να παει χαμενος. Κανε τωρα κολυμπι, αλλα τον χειμωνα αντικατεστησε το με κατι αλλο αν δεν μπορεις να το συνεχισεις.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:47, 26-07-11:

Ένα άρθρο που διάβασα σήμερα !
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=15116

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:08, 26-07-11:

O ρυθμος μου ειναι στα 8-9kph και βγαζω τα 15km πολυ ανετα σε 2.5 ωρες.
γρηγορη..

εγω νομιζω οτι κανω 3 χλμ σε καμια ωρα..

το pedometer λειτουργει?
πηρα ενα φτηνο,αλλα δεν το λειτουργησα ποτέ.

του βαζεις μεγεθος βηματος?

τους κραδασμους πιανει απο οτι καταλαβα..

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:57, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γρηγορη..

εγω νομιζω οτι κανω 3 χλμ σε καμια ωρα..

το pedometer λειτουργει?
πηρα ενα φτηνο,αλλα δεν το λειτουργησα ποτέ.

του βαζεις μεγεθος βηματος?

τους κραδασμους πιανει απο οτι καταλαβα..
λειτουργει αλλα δεν ειναι και πολυ accurate, ειδικα οταν ανεβαινεις σκαλοπατια και ανηφορες. Καποιες φορες συνεχιζει να μετραει οταν δενεις τα κορδονια σου.
Βαζεις μεγεθος βηματος. Ο πιο απλος τροπος ειναι να κανεις 10 βηματα, να μετρησεις την αποσταση και να την διαιρεσεις δια του 10. Μετα μετρας την αποσταση του βηματος σου, δηλαδη στο παραπανω παραδειγμα, θα διαιρεσεις την αποσταση που μετρησες δια του 5.
Για να δεις την αποσταση που διενυσες μπορεις να ελεγξεις και το google maps (επιλεγεις διαδρομη και walking)... υπαρχει και αυτο
Οσο πιο πολυ περπατας παντως τοσο περισσοτερο σου αρεσει Στις αρχες βαριομουν να περπατησω 2km, τωρα τα 5km μου φαινονται περιπατος! Ενα καλοκαιρι ειχα φτασει σε σημειο να περπαταω καθημερινα 4-8 ωρες (ειχε ερθει μια φιλη μου διακοπες για 2 μηνες και πηγαιναμε σε ολα τα αξιοθεατα με τα ποδια). Αυτο μη το κανεις γιατι θα νιωθεις μονιμα εξαντλημενος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:34, 26-07-11:

προτιμω παντως να κανω κυκλικες διαδρομες..

για να μην βαριεμαι..

καπου 1200μ μου εβγαλε το πηγαινε..

αλλα μετραει και η ανηφορα κατηφορα..οχι μονο η αποσταση..

τωρα ομως με τη ζεστη..
δεν μπορω να περπατησω αλλη ωρα εκτος απο το πολυ πρωι,ή το απογευμα.θα ριξω πολυ ιδρωτα

εσυ με τον ηλιο δεν εχεις προβλημα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 27-07-11 στις 09:43.
Παράθεση

Darkstar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Darkstar
H Darkstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Darkstar έγραψε στις 01:13, 12-09-11:

Τι γυμναστική μου προτείνεται για να ανοίξουν οι πλάτες μου και γενικά να δέσει το σώμα μου..;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:20, 12-09-11:

Bodybuilding. Μην βιαστεις να φανταστεις τα τρελα πρισμενα σωματα, τα στεροειδη κλπ.. Μπορεις να κανεις ενα ωραιο δεμενο σωμα χωρις υπερβολες και να μεινεις μακρια απο χαπια και ενεσεις. Απλα θα χρειαστει να πηγενεις γυμναστιριο, οποτε υπαρχουν καπια εξοδα στην μεση.
Αλλα δεν ξερω αν ενοεις ακριβος αυτο με το να σφιξουν οι μυες σου... Ισως σου κανει και απλη αεροβικη ασκηση

Παράθεση

Darkstar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Darkstar
H Darkstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Darkstar έγραψε στις 01:35, 12-09-11:

Αν πηγαίνω σε κολυμβητηριο θα δω διαφορά; Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:52, 12-09-11:

Σιγουρα θα δεις διαφορα! Και απο οσο ξερω και το κολυμπι κανει πλατες, οποτε θα πετυχεις αυτο που θες.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 11:08, 12-09-11:

Ρε σεις

Ειμαι περιπου 1.73 και μονο 61 κιλα.Δεν ειναι λιγα?

Παντως εμφανισιακα δεν φαινεται αυτο.Δεν με λες πετσι και κοκκαλο

Τι φταει?Τι να κανω?Να παρω κιλα?

Επισης κατι που συζητουσαμε παλια σε αυτο το τοπικ.Μια χαρα γυμναστηκαν οι μυς μου αλλα δεν πηρα κανεναν κιλο οπως ελεγαν,οτι δηλαδη οι γυμνασμενοι μυς ειναι και πιο βαριοι

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:16, 12-09-11:

Εξαρτατε και απο τον σωματοτυπο σου.... Δεν ειναι και τραγικα λιγα νομιζω ομως. Γιατι να παρεις κιλα ομως εαν ειναι μια χαρα το σωμα σου;

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 11:23, 12-09-11:

Ε ναι ρε συ,το ξερω.Αλλα ειναι λιγα καπως για αυτο λεω.

Και κατι αλλο.Οι καμψεις σε τι βοηθανε?Απο οτι εχω καταλαβει δικεφαλους-τρικεφαλους και πολυ στηθος,σωστα?

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 11:52, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Ε ναι ρε συ,το ξερω.Αλλα ειναι λιγα καπως για αυτο λεω.

Και κατι αλλο.Οι καμψεις σε τι βοηθανε?Απο οτι εχω καταλαβει δικεφαλους-τρικεφαλους και πολυ στηθος,σωστα?
αν παίρνεις κιλά όσο γυμνάζεσαι νομίζω θα μπαίνουν σε όγκο..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:06, 15-09-11:

ποσα km ειναι καλο να τρεχεις γενικα σε μια εβδομαδα για να μην καταπονουνται και τοσο οι αρθρωσεις σου αλλα να γυμναζεσαι κιολας;;;(δλδ για να σφιξει το σωμα περισσοτερο;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:34, 21-09-11:

Το παίρνω απόφαση χάνω 35 κιλά μέσα στο καλοκαιρί,
35!!!!!!!!!!1

σε 3 μηνες?
καλα πώς?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:43, 21-09-11:

35!!!!!!!!!!1

σε 3 μηνες?
καλα πώς?
ψητα, βραστα, γιαουρτακι και γυμναστηριο!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 00:09, 22-09-11:

και δεν τα ξαναπηρες μετα?

πολυ γρηγορο μου φαινεται απο οτι ιατρικα εχω διαβασει..
http://www.kxenos.gr/index.php?ID=gnosi&Rec_ID=1357
Ένας ρυθμός λοιπόν απώλειας ½ - 1 κιλό εβδομαδιαίως μπορεί να «προστατέψει» έναν οργανισμό από 2 βασικά δεινά : α) την μεγάλη απώλεια μυϊκού ιστού και συνεπώς την έντονη μείωση του μεταβολικού ρυθμού (των «καύσεων» πιο απλά) και β) την έντονη ψυχοσυναισθηματική πίεση που συνεπάγεται κάθε δίαιτα αδυνατίσματος η οποία στοχεύει σε γρήγορη απώλεια…
πιο αργα ειναι σταθεροτερο..με τετοιο ρυθμο περιπου υπολογιζω μεχρι τωρα εχασα και εγω 16 κιλα,,απο 130 σε 113 και κατι απο το μαιο και εδω,,και καμια φορα νιωθω οτι τρωω και πολυ,,

ασχετο..βεβαια..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 724 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:23, 25-09-11:

Προσωπικα, εχω σταματησει να βλεπω την διατροφη και την γυμναστικη ως αδυνατισμα αλλα ως "υγεια".. Αν καποιος θελει να ειναι υγιης πρεπει να τρωει ισορροπημενα και να γυμναζεται καθημερινα. Ειμαι κατα των διαιτων που ειναι ελλιπεις σε θρεπτικα συστατικα και της γυμναστικης που εξαντλει τον οργανισμο.Πρεπει πρωτα να φροντιζουμε για την υγεια μας.

Εγω αυτην την περιοδο ουτε γυμναζομαι καθολου και τρωω πολυ χαλια, γιατι υπαρχει μια αναστατωση στο σπιτι λογω του καινουριου μαγαζιου. Προσπαθω να επανελθω ομως

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanos22
Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O stefanos22 έγραψε στις 13:31, 29-09-11:

Ειμαι 16 και παιζω ποδοσφαιρο...εβγαλα σκληρη προετοιμασια αλλα λογω των μαθηματων και των φροντιστηριων εχω παρατησει τις προπονησεις για περιιπου 1,5 εβδομαδα.. :/ αλλα αυτο που θελω ειναι να διατηρησω την φυσικη μου κατάσταση και ΚΥΡΙΩΣ να διατηρησω το σωμα μου σε καλη κατασταση....αυτο με απασχολει....να μην παψω να ειμαι ελκυστικος κ ομορφος...

Τι να κανω ????

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:05, 29-09-11:

Καλή, υγιεινή διατροφή και άθληση, όσο μπορείς.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 18:39, 29-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos22
αυτο με απασχολει....να μην παψω να ειμαι ελκυστικος κ ομορφος...

Τι να κανω ????
Σεξ!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:16, 29-09-11:

...να μην παψω να ειμαι ελκυστικος κ ομορφος...

Τι να κανω ????

να ξεψωνιστείς

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:51, 29-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos22
Ειμαι 16 και παιζω ποδοσφαιρο...εβγαλα σκληρη προετοιμασια αλλα λογω των μαθηματων και των φροντιστηριων εχω παρατησει τις προπονησεις για περιιπου 1,5 εβδομαδα.. :/ αλλα αυτο που θελω ειναι να διατηρησω την φυσικη μου κατάσταση και ΚΥΡΙΩΣ να διατηρησω το σωμα μου σε καλη κατασταση....αυτο με απασχολει....να μην παψω να ειμαι ελκυστικος κ ομορφος...

Τι να κανω ????
καταρχην το ωραιο σωμα δεν σε κανει απαραιτητα ελκυστικο και ομορφο αρα θα συμφωνησω με αυτο που ειπε ο rempeskes...ε πρωτα απο ολα να προσεχεις την διατροφη

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:53, 30-09-11:

βαρακια νομιζω ειναι αρκετα καλα και σαφως τρεξιμο αν μπορεις

καλα οκ η διατροφη που ειπαν οι απο πανω ειναι αυτονοητη

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 17:12, 30-09-11:

Θυμάμαι μια φορά ένας personal trainer στο γυμναστήριο μας είχε πει ότι για αυτόυς που δε θέλουν όλη μέρα να γυμνάζονται και βαριούνται να κάνουν 100 διαφορετικές ασκήσεις, αρκεί να κάνουν πους-απς και τρέξιμο. Είναι ασκήσεις που γυμνάζουν όλο το σώμα οπότε σε καλύπτουν σε ικανοποιητικό βαθμό.Μάλιστα κι εγώ, τώρα πια που βαριέμαι να πηγαίνω στα γυμναστήρια και όλα αυτά, αυτά κάνω και νιώθω πως γυμνάζομαι και όντως είχε δίκιο. Αν προσέχεις και τη διατροφή σου θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα και θα αισθάνεσαι πως είσαι σε φόρμα.

P.S. 1 Πάλι καλά που πετάγεται ο καθένας εδώ πέρα και λέει καμιά μ*λ@κία και κάνει τη διαμονή μας στο "στέκι" πιο ευχάριστη και διασκεδαστική. Χιουμοράκι! (Μη με παρεξηγείτε,έχω όρεξη να πειράξω κόσμο σήμερα )
P.S. 2 Δεν έβαλα εγώ αρνητική, σε περίπτωση που αναρωτηθεί κανείς

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 08:18, 02-10-11:

Έχω σταματήσει να τρώω γλυκά κτλ, και γενικά προσέχω τη διατροφή μου και παράλληλα κάνω 2 ώρες γυμναστική τη μέρα (ή αν δεν μπορέσω, 5 φορές την εβδομάδα). Εδώ έρχεται η απορία. Είναι υπερβολικό? Γιατί μου λένε ότι είμαι τρελή και τέτοια :p

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 12:13, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Έχω σταματήσει να τρώω γλυκά κτλ, και γενικά προσέχω τη διατροφή μου και παράλληλα κάνω 2 ώρες γυμναστική τη μέρα (ή αν δεν μπορέσω, 5 φορές την εβδομάδα). Εδώ έρχεται η απορία. Είναι υπερβολικό? Γιατί μου λένε ότι είμαι τρελή και τέτοια :p
ιδια φαση και εγω αλλα επειδη φοβαμαι μην τραυματιστώ κανω 45 λεπτα γυμναστικη και 15 λεπτα διατάσεις... Εγω κανω ανα 2 μερες γυμναστικη και μετα την επομενη καθομαι(δλδ Δευτερα-τριτη,Πεμπτη-παρασκευη,κυριακη-δευτερα κτλπ και ετσι επειδη αλλαζουν και οι μερες δεν βαριεμαι και τοσο)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:29, 02-10-11:

Για την διατροφη η την γυμναστικη λες;
Δεν το βρησκω υπερβολικο παντος να μην τρως γλυκα. Το οτι προσεχεις την διατροφη σου ειναι καλο, αρκει να ακολουθεις καπιους σωστους κανονες και οχι κατι που να εχει σκευτει μονη σου η να εχεις διαβασει σε καπιο περιοδικο... πρεπει να λαμβανεις της απαρετιτες θερμιδες, και αμα εμβαθινεις πιο πολυ στο τι εστι σωστη διατροφη θα πας και σε συγκεκριμενες ποσοτιτες απο συγκεκριμενα πραγματα (πρωτεΐνες, υδαταανθρακες, αμινοξεα κλπ)

Για την γυμναστικη τωρα... Εξαρτατε τι γυμναστικη κανεις... Και εξαρτατε και απο το τι "ζηταει" το σωμα σου...

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 12:45, 02-10-11:

Για την άσκηση λέω. Συνήθως κανω μια ώρα γρήγορο περπάτημα/τρέξιμο, μετά ενα μισάωρο έντονο χορό και τέλος ασκήσεις που στοχεύουν σε κάθε μυική ομάδα χωριστά.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:50, 02-10-11:

Για την άσκηση λέω. Συνήθως κανω μια ώρα γρήγορο περπάτημα/τρέξιμο, μετά ενα μισάωρο έντονο χορό και τέλος ασκήσεις που στοχεύουν σε κάθε μυική ομάδα χωριστά.
Καθε μυικη ομαδα καθε μερα δεν κανει. Πρεπει να το μοιρασεις ειτε 3 ημερες την βδομαδα με συνδιασμο δυο ομαδων, ειτε 5 μερες με καθε ομαδα=μια μερα, και να αφησεις της υπολιπες ημερες για να ξεκουραστουν οι μυες. Αν τους γυμναζεις καθε μερα στο τελος μονο κακο θα τους κανεις.

για το τρεξιμο και τον χορο δεν ξερω αν ειναι η οχι υπερβολικο. Το τρεξιμο φανταζομαι οτι δεν ειναι παντος.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 13:01, 02-10-11:

:hmmm τότε μάλλον θα το κάνω 3 φορές την εβδομάδα και τα αλλα καθημερινά. Thanks

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:06, 02-10-11:

:hmmm τότε μάλλον θα το κάνω 3 φορές την εβδομάδα και τα αλλα καθημερινά. Thanks
Συμβουλη για προγμαμα 3 ημερων, απλα απο θεμα βολεψεις, δεν θα σου κανει καπια ουσιαστικη διαφορα.
Προσπαθισε να της μοιρασεις μεσα στην εβδομαδα κατα τροπο που δεν θα απεχουν πολυ μεταξυ τους, αλλα ουτε να κανεις επι 3 μερες συνεχομενα και τις αλλες 4 να καθεσε.
Βαλε τα ποδια στην μεσεα ημερα για να ξεκουρασεις το πανω μερος του σωματος.

Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 681 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 19:21, 12-10-11:

καλο ειναι οταν θελουμε να κανουμε γυμναστικη να το χουμε ψαξει πρωτα το θεμα και να χουμε δει πως γινονται οι ασκησεις σωστα..ξερω ατομα που αποκτησαν προβληματα με την μεση τους επειδη εκαναν μονοι τους γυμναστικη..ειναι επικυνδινο..

Παράθεση

dennispapado

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dennispapado
Ο dennispapado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dennispapado έγραψε στις 00:58, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Loupo
Αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. τι θα κάνω εχω απογοητευτεί και πιστεύω ότι δεν θα καταφέρω να το μαζέψω. δεν μπορω ούτε γυμναστήριο να πάω ούτε για τζόκιν έξω και εχω αρχήσει να κάνω κοιλιά. Δεν θέλω γραμμώσεις ούτε Σώμα τέλειο. Απλά δεν θέλω να κάνω κοιλιά και να παχύνω γενικά.

Καμιά λύση?

Σημείωση συντονιστή: το παρόν προήθλε από το θέμα Πώς έχασα 40+ κιλά.
νερο, νερο, νερο και μαυρα ζυμαρικα.ΜΕΙΩΣΕ ΓΛΥΚΑ,ΠΟΤΑ και τα πολλα τυρια!!!θα με θυμηθεις...

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Να ρωτήσω...

Μιας που δε μπορώ να ξυπνάω πρωινές ώρες για γυμναστήριο, αποφάσισα να πηγαίνω βράδυ (μεσημέρι- απόγευμα δεν πηγαίνω γιατί έχει πολύ κόσμο).
Πηγαίνω 9:30 με 10:30 - 11:00 το βράδυ

Εγώ καθημερινά έχω συνηθίσει να τρώω το βραδινό μου στις 9 και άρα μέχρι τις 9:30 πεινάω ήδη πολύ.
Ο κυριότερος λόγος που πηγαίνω στο γυμναστήριο είναι το χάσιμο κιλών.

Ερώτηση 1: Να τρώω πρώτα βραδινό και να πηγαίνω γυμναστήριο ή να τρώω μετά το γυμναστήριο;
Το ωράριό μου είναι: Ξυπνάω 12 το μεσημέρι - Κοιμάμαι 4 ξημερώματα
(δλδ είτε φάω πριν είτε μετά το γυμναστήριο, περνάνε κάποιες ώρες μέχρι να κοιμηθώ)

Ερώτηση 2: Το Lucozade πέρα από ενέργεια, σε γεμίζει και με θερμίδες;

-petros
ισως πρεπει πρωτα απ ολα να κοιμασαι και να ξυπνας λιγο νωριτερα....προσωπικη αποψη...

Απο προσωπικη πειρα με ασκηση 3-4 φορες τη βδομαδα και προσεγμενη διατροφη μπορειτε να χανετε 3-4 κιλα το μηνα στα σιγουρα.Εγω απο 25% λιπος το Μαιο σημερα ειμαι στο 16,7%...και μεσολαβησε καλοκαιρακι ε..δλδ μονο χαλαρη ασκηση που και που...αλλα με πολυ προσοχη στη διατροφη...με υπομονη τπτ δεν ειναι ακατορθωτο...τωρα για να βαλεις μυικο ογκο...αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-10-11 στις 09:35. Αιτία: merge
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 01:24, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
καλο ειναι οταν θελουμε να κανουμε γυμναστικη να το χουμε ψαξει πρωτα το θεμα και να χουμε δει πως γινονται οι ασκησεις σωστα..ξερω ατομα που αποκτησαν προβληματα με την μεση τους επειδη εκαναν μονοι τους γυμναστικη..ειναι επικυνδινο..
πολυ σωστος. ειδικα οταν κανουμε κοιλιακους και ραχιαιους αν δεν παιρνουμε σωστες αναπνοες ειναι οτι χειροτερο για τη ραχη και τη μεση.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:35, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
Και οχι μονο με την μεση, σε καθε μερος του σωματος μπορεις ναπαθεις ζημια....

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
πολυ σωστος. ειδικα οταν κανουμε κοιλιακους και ραχιαιους αν δεν παιρνουμε σωστες αναπνοες ειναι οτι χειροτερο για τη ραχη και τη μεση.
Η αναπνοες ειναι το λιγοτερο μπροστα σε διαφορα λαθη στην εκτελεση ασκησεων που γινονται...
Και ιδικα οταν αυτα τα λαθοι γινονται με βαρη, επειδη ποτε δεν εμαθες την σωστη εκτελεση και εισαι στην αρχη ενθουσιασμενος κλπ και φορτωνεις κιλα χωρις να ξερεις που πρεπει να σταματισεις...

(Εγω την "επαθα" προσφατα με τους κοιλιακους... Δεν ειχα χρονο να παω γυμναστιριο και για να μην παει "χαμενη" η μερα εκανα οτι μπορουσα σπιτι, και αλλο το πατωμα, αλλο ο παγκος για κοιλιακους... Και να που ειμαι στην 3η μερα και ακομα να ξεπιαστουν...! Δεν επαθα καμια χοντρη ζημια ευτιχος, αλλα τραυματισα τους μυς μου περισσοτερο απο οτι επρεπε και το πληρωνω με πονο ακομα και στις πιο απλες κινισεις...!)

Αρχική Δημοσίευση από dennispapado
ισως πρεπει πρωτα απ ολα να κοιμασαι και να ξυπνας λιγο νωριτερα....προσωπικη αποψη...
Ασχετο...! Το θεμα ειναι να κανεις καλο υπνο, το τι ωρες θα τον κανεις ειναι ασχετο!...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 18:54, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από dennispapado
νερο, νερο, νερο και μαυρα ζυμαρικα.ΜΕΙΩΣΕ ΓΛΥΚΑ,ΠΟΤΑ και τα πολλα τυρια!!!θα με θυμηθεις...
τα τυρια τι ρολο βαρανε???

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 19:13, 13-10-11:

Λιπαρα

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 20:46, 13-10-11:

παντως προσωπικα εγω προσεχω τη διατροφη μου...αποφευγω τα γλυκα..τ ξερω ειναι δυσκολο αλλα τρωω ελαχιστο κι ετσι το απολαμβανω και περισσοτερο..(λατρευω σοκολατα..)..και προσπαθω ν κανω σχεδον καθε μερα με το στεπερ κ κοιλιακους..εντομεταξυ κανω κ σχολειο γυμναστικη..

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 21:27, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ασχετο...! Το θεμα ειναι να κανεις καλο υπνο, το τι ωρες θα τον κανεις ειναι ασχετο!...
Καθόλου άσχετο. Είναι καλύτερο να κοιμόμαστε βράδυ, παρά μέρα. Κάτι με το φως, δε θυμάμαι τι ακριβώς όμως. Αν είναι να κοιμάσαι μέρα, καν' το σε πολύ σκοτεινό δωμάτιο.

Παράθεση

dennispapado

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dennispapado
Ο dennispapado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dennispapado έγραψε στις 04:27, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Και οχι μονο με την μεση, σε καθε μερος του σωματος μπορεις ναπαθεις ζημια....

Η αναπνοες ειναι το λιγοτερο μπροστα σε διαφορα λαθη στην εκτελεση ασκησεων που γινονται...
Και ιδικα οταν αυτα τα λαθοι γινονται με βαρη, επειδη ποτε δεν εμαθες την σωστη εκτελεση και εισαι στην αρχη ενθουσιασμενος κλπ και φορτωνεις κιλα χωρις να ξερεις που πρεπει να σταματισεις...

(Εγω την "επαθα" προσφατα με τους κοιλιακους... Δεν ειχα χρονο να παω γυμναστιριο και για να μην παει "χαμενη" η μερα εκανα οτι μπορουσα σπιτι, και αλλο το πατωμα, αλλο ο παγκος για κοιλιακους... Και να που ειμαι στην 3η μερα και ακομα να ξεπιαστουν...! Δεν επαθα καμια χοντρη ζημια ευτιχος, αλλα τραυματισα τους μυς μου περισσοτερο απο οτι επρεπε και το πληρωνω με πονο ακομα και στις πιο απλες κινισεις...!)

Αν ρωτησεις ενα γιατρο δεν νομιζω να συμφωνει.....αλλο να κοιμασαι 12 -7 το πρωι και αλλο 5-12 το μεσημερι...αλλο 7ωρο το ενα αλλο το αλλο....νομιζω οτι ειναι ευνοητο γιατι...ο υπνος απο τις 12-3 το βραδυ δεν συγκρινεται με αλλο τριωρο μεσα στη μερα...οι γιατροι το λενε...

βαρανε μεγαλο ρολο γιατι τα περισσοτερα ειναι πολυ παχυντικα...π.χ. φετα...!!!ασε που αμα εχουμε κανα λαδερο τρωμε κανα μισοκιλο ετσι για πλακα...οι διαιτολογοι με το λαδερο συστηνουν 60γρ. τυρι.ποσα ειναι 60γρ;;;;2 φετες τυρι του τοστ............

δεν ξερω μπανιο..
γενικα δεν ειμαι για θαλασσα,,ειμαι στεριανος..

μια ερωτηση,οι καμψεις και αναλογες ασκησεις αντιστασεις ή βαρακια

πρεπει να ειναι αργα ή γρηγορα?

γιατι γρηγοτερα κανεις περισσοτερα ευκολοτερα,,ενω αν τα κανεις αργαα,,ψοφας..
πχ.εκρηξη οταν ανεβαινεις στις καμψεις..αργα οταν κατεβαινεις...το ιδιο και στα βαρακια...το κατεβασμα οσο πιο αργο γινεται...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-10-11 στις 09:33. Αιτία: merge
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 05:38, 14-10-11:

Με το περπάτημα ποια σημεία γυμνάζονται ακριβώς;

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 10:39, 14-10-11:

Το κλασικό περπάτημα, γυμνάζει κυρίως τα πόδια. Χρησιμοποιώντας και τα χέρια και έχοντας ίσια πλάτη και σφιχτή κοιλιά όσο περπατάς, γυμνάζει και αυτά (χέρια / ώμους, κοιλιακους αντίστοιχα).
Κάνει καλό σε όλα πάντως, βλέπεις διαφορά

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 11:22, 14-10-11:

πολύ καλή λύση για να γυμναστεί κάποιος θεωρώ πως είναι και ο χορός...ανάλογα με το τι θα επιλέξεις μπορείς να γυμναστείς στοχευμένα ή συνολικά και το σίγουρο είναι πως αν κάνεις κάτι το οποίο σου αρέσει ή ακόμα καλύτερα το θαυμάζεις δεν θα βαρεθείς κιόλας!
plus είναι μια καλή ευκαιρία να γνωρίσεις νέους ανθρώπου

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 12:04, 14-10-11:

Το κλασικό περπάτημα, γυμνάζει κυρίως τα πόδια.
αν εισαι απο 15-55 ετων σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση το περπατημα δεν γυμναζει τιποτα

Αν ρωτησεις ενα γιατρο δεν νομιζω να συμφωνει.....αλλο να κοιμασαι 12 -7 το πρωι και αλλο 5-12 το μεσημερι...αλλο 7ωρο το ενα αλλο το αλλο....νομιζω οτι ειναι ευνοητο γιατι...ο υπνος απο τις 12-3 το βραδυ δεν συγκρινεται με αλλο τριωρο μεσα στη μερα...οι γιατροι το λενε...
δεν εχει ΤΟΣΟ μεγαλη διαφορα.

εχει, αλλα οχι ιδιαιτερα μεγαλη, αν ειχε οι ανθρωποι που δουλευουν νυχτερινες βαρδιες θα ειχαν διαφορα προβληματα, αλλα γενικος ΔΕΝ εχουν.

Βαλε τα ποδια στην μεσεα ημερα για να ξεκουρασεις το πανω μερος του σωματος.
αν δεν παιρνεις φαρμακα το να κανεις μια φορα την εβδομαδα ποδια ειναι αντιπαραγωγικο, ο λογος ειναι οτι τα ποδια ως οι μεγαλυτερες μυικες ομαδες του σωματος (γλουτοι, τετρακεφαλοι, μοιριεοι δικεφαλοι, γαμπες ειναι κατα μαζα πανω απο το 65% των μυων του σωματος) στρεσαρουν τον οργανισμο συστεμικα προκαλοντας ενδοκρινη αντιδραση οχι μονο παρακρινη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-10-11 στις 09:39. Αιτία: merge
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 12:14, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από epote
αν εισαι απο 15-55 ετων σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση το περπατημα δεν γυμναζει τιποτα
Αχ μη μου λες τέτοια
Εγώ με περπάτημα και χορό-γυμναστική είδα διαφορά πάντως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vampi : 14-10-11 στις 12:22. Αιτία: αλλαγή τόνου. Γαμημενο Τ9
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 12:22, 14-10-11:

[QUOTE=epote;2851851]αν εισαι απο 15-55 ετων σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση το περπατημα δεν γυμναζει τιποτα

δεν ίσχυει με την καμία!το περπάτημα συμβάλλει απίστευτα στην καλή φυσική κατάσταση και χρησιμοποιείται και για ιατρικούς σκοπούς βέβαια είναι σίγουρα πολύ πιο αποτελεσματικό το γρήγορο περπάτημα ή το τρέξιμο αλλά ακόμα και το να περπατάς απλά φτάνει για να γυμναστείς απλά θέλει περισσότερο χρόνο...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Imagine01

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους