Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,715 μηνύματα σε 92,670 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 799 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:44, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από dennispapado
Αν ρωτησεις ενα γιατρο δεν νομιζω να συμφωνει.....αλλο να κοιμασαι 12 -7 το πρωι και αλλο 5-12 το μεσημερι...αλλο 7ωρο το ενα αλλο το αλλο....νομιζω οτι ειναι ευνοητο γιατι...ο υπνος απο τις 12-3 το βραδυ δεν συγκρινεται με αλλο τριωρο μεσα στη μερα...οι γιατροι το λενε...
Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Καθόλου άσχετο. Είναι καλύτερο να κοιμόμαστε βράδυ, παρά μέρα. Κάτι με το φως, δε θυμάμαι τι ακριβώς όμως. Αν είναι να κοιμάσαι μέρα, καν' το σε πολύ σκοτεινό δωμάτιο.
Αρχική Δημοσίευση από epote
δεν εχει ΤΟΣΟ μεγαλη διαφορα.

εχει, αλλα οχι ιδιαιτερα μεγαλη, αν ειχε οι ανθρωποι που δουλευουν νυχτερινες βαρδιες θα ειχαν διαφορα προβληματα, αλλα γενικος ΔΕΝ εχουν.
Οπως λεει και ο εποτε δεν ειναι τραγικα μεγαλη αυτη η διαφορα, και η διαφορες δεν εχουν να κανουν με το αν θα αδυνατισεις, η θα βαλεις μυικη μαζα κλπ...

αν δεν παιρνεις φαρμακα το να κανεις μια φορα την εβδομαδα ποδια ειναι αντιπαραγωγικο, ο λογος ειναι οτι τα ποδια ως οι μεγαλυτερες μυικες ομαδες του σωματος (γλουτοι, τετρακεφαλοι, μοιριεοι δικεφαλοι, γαμπες ειναι κατα μαζα πανω απο το 65% των μυων του σωματος) στρεσαρουν τον οργανισμο συστεμικα προκαλοντας ενδοκρινη αντιδραση οχι μονο παρακρινη
Δεν καταλαβα τι ακριβος ενοεις. Βασικα δεν εχω ιδεα τι ειναι η ενδοκινη και η παρακρινη ανριδραση οποτε εκει εχασα το νοημα...
Θα προτινες δηλαδη 2 φορες την εβδομαδα ποδια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 02:24, 19-10-11:

Δεν καταλαβα τι ακριβος ενοεις. Βασικα δεν εχω ιδεα τι ειναι η ενδοκινη και η παρακρινη ανριδραση οποτε εκει εχασα το νοημα...
Θα προτινες δηλαδη 2 φορες την εβδομαδα ποδια;
Χοντρικα πολυ ενδοκρινης ειναι μια διαδικασια που ξεκινα οταν ο εγγεφαλος λεει στο σωμα σου να παραγει καποια ουσια (τυπικα μια ορμονη) η οποια θα επιδρασει σε ΟΛΟ τον οργανισμο.

Παρακρινης ειναι μια διαδικασια που συμβαινει τοπικα μονο οπου υπαρχει αναγκη.

Σαν ενα πιο μηχανικο αναλογο ειναι για παραδειγμα αν στο σπιτι σου χαλασει ο νεροχυτης θα τον επισκευασεις (παρακρινης αποκρυση), αν ομως χαλασει ο νεροχυτης, ο νυπτηρας και η μπανιερα μαλλον θα κανεις ανακαινηση σε ολα τα υδραβλικα του σπιτιου οπερ θα φτιαξεις και την μπανιερα κτλ.

Οταν κανεις προπονηση και στρεσαρεις μεγαλες μυικες ομαδες το σωμα αντιδρα ενδοκρινος γιατι καταλαβαινει οτι χρειαζεσαι ολοκληρος δουλεια, για παραδειγμα παραγει αυξητικη ορμονη που σαν αμεσα αποτελεσματα εχει την καυση λιπους και σαν εμεσα (μεσω της σωματομεδινης) την αναπλαση της μυικης μαζας.

Αν κανεις ομως προπονηση μονο το δικεφαλο του χεριου σου το σωμα ΑΠΛΑ παραγει τα τοπικα εκδοχα της σωματομεδινης στα κυταρα του δικεφαλου (τεχνικα ειναι ενα splice variant της σωματομεδινης που λεγεται MGF απο το Mechano Growth Factor) και θα ανακατασκευασει την ζημια εκει.

Αν αυτο που ψαχνεις ομως ειναι η αναδιαρθροση ολοκληρης της σωματικης συστασης θες το πρωτο.

οποτε ναι ποδια 2-3 φορες την βδομαδα απλα οχι με τεραστιο προπονητικο ογκο καθε φορα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:36, 19-10-11:

Δηλαδη αν κρατισω το προγραμμα μου οπως εχει (δεν ειναι ιδιετερα βαρη) και απλος προσθεσω μια μερα ποδια, θα αποκτισω περισσοτερη μυικη μαζα σε ολο το σωμα;
Πολυ καλο για να ειναι αληθινο μου ακουγετε...!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 01:14, 20-10-11:

Δηλαδη αν κρατισω το προγραμμα μου οπως εχει (δεν ειναι ιδιετερα βαρη) και απλος προσθεσω μια μερα ποδια, θα αποκτισω περισσοτερη μυικη μαζα σε ολο το σωμα;
Πολυ καλο για να ειναι αληθινο μου ακουγετε...!
yep αυτο θα γινει. Γιατι πολυ καλο για να ειναι αληθινο? Θα κουραζεσαι περισοτερο, η προπονηση ποδιων ειναι κουραστικη.

και δεν αναφερομαι στα leg curl και leg extension αυτα εινια αχρηστα.

Squat, deadlift και ο θεος βοηθος

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:44, 20-10-11:

πριν λιγο που μετρηθηκα βγαινω 122 και κατι λογω ρουχων κιλα..

το Μαη ημουν 130..
18 κιλα
χωρις γυμναστικη

απλα με κοψιμο του υπερβολικου ενδιαμεσου φαγητου κλπ

ε,,τωρα για να φτασω εκατο το βλεπω οτι πεφτει ο ρυθμος και θα χρειαστει να κανω κατι τακτικα..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:45, 20-10-11:

yep αυτο θα γινει. Γιατι πολυ καλο για να ειναι αληθινο? Θα κουραζεσαι περισοτερο, η προπονηση ποδιων ειναι κουραστικη.

και δεν αναφερομαι στα leg curl και leg extension αυτα εινια αχρηστα.

Squat, deadlift και ο θεος βοηθος
Το ειπα στον γυμναστη στο γυμναστιριο μου και μου ειπε οτι δεν εχει ιδιετερη διαφορα. Τα ποδια ειναι οι μυς που εργαζονται καθε μερα ουτος η αλλος, και προκειμενου να κανω 2 η 3 φορες ποδια, θα πρεπει να κοψω και απο τον διαδρομο και το ποδηλατο και εκτος αυτου η μια προπονηση που κανω λογο της εντασης της ειναι περιπου το ιδιο αποτελεσματικη με 2-3 πιο χαμηλης εντασης, και στον δρομο για ογκο η μια με ενταση ειναι πιο καλη απο 2-3 . Ωστωσω μου μου ειπε αν θελω να δοκιμασω να βαλω μια μερα ποδια μεσοβδομαδα και μια στο τελος της βδομαδας για να το δοκιμασω πως λειτουργει στο δικο μου σωμα. Αλλα ξερω ηδη τι αποτελεσμα εχει το προγραμμα που κανω και θα το κρατησω γιατι ειμαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα. Αργοτερα ισως το δοκιμασω.

Α, και επισης Deadlifts, squat κλπ χρησιμοποιουν τους περισσοτερους μυς μας, για αυτο παραγουν ενδοκρινες, οχι λογο του μεγεθους των μυων των ποδιων.

Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 00:33, 21-10-11:

Λιποδιαλύτες, πρωτεΐνες και τεστοστερόνη είναι επικίνδυνα συμπληρώματα; Έχει αρχίσει να παίρνει ένας φίλος και πιστεύει ότι είναι αθώα επειδή τα πουλάνε ελεύθερα, αλλά εγώ τα φοβάμαι και θέλω να τον κάνω να το ψάξει λίγο παραπάνω.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 10:05, 21-10-11:

Το ειπα στον γυμναστη στο γυμναστιριο μου και μου ειπε οτι δεν εχει ιδιετερη διαφορα.
Ρωτησε τον τις εξις δυο ερωτησεις:

1) Πως ο νευρικος ιστος αποροφα γλυκοζη
2) Για ποιο λογο τα ΜΣΑΦ καθυστερουν την αποκατασταση μετα απο προπονηση

Αν δεν ξερει να σου απαντησει τι σε κανει να πιστευεις οτι ειχε οποιαδηποτε ιδεα για οτιδηποτε αλλο?

Τα ποδια ειναι οι μυς που εργαζονται καθε μερα ουτος η αλλος, και προκειμενου να κανω 2 η 3 φορες ποδια, θα πρεπει να κοψω και απο τον διαδρομο και το ποδηλατο και εκτος αυτου η μια προπονηση που κανω λογο της εντασης της ειναι περιπου το ιδιο αποτελεσματικη με 2-3 πιο χαμηλης εντασης, και στον δρομο για ογκο η μια με ενταση ειναι πιο καλη απο 2-3 .
Οταν στην προπονητικη θεωρια λεμε "ενταση" εννοουμε το ποσοστο επιστρατευσης κινητηριων μοναδων και *οχι* την κουραση που αισθανεσαι.

Ητοι, το να τρεξεις μαραθωνιο θα σε εξαντλησει αλλα ΔΕΝ ειναι προπονηση με μεγαλη ενταση, απο την αλλη το να κανεις ΜΙΑ ολυμπιακη αρση σε μεγιστα κιλα θα σε αφησει σχετικα ξεκουραστο και διεγερμενο αλλα ΕΧΕΙ μεγαλη ενταση.

Η προπονηση με χαμηλη ενταση αλλα μεγαλο ογκο (οπως πχ το πολυ περπατημα, η το τζοκινγκ) κανει καλο στη καρδια αλλα κατα βαση ΜΕΙΩΝΕΙ τα επιπεδα αναβολικων ορμονων.

Αυτος ειναι ο λογος που οι αθλητες αποστασεων και αντοχης (μαραθονιος, 400 εμποδια κτλ) ειναι προς το αδυνατοι και λιποβαρεις ενω οι αθλητες δυναμης (σπριντερ, αρσηβαριστες) ειναι μυωδεις και με λιγο λιπος.

Ως εκ τουτου η προπονηση στο διαδρομο και το ποδηλατο ουδεμια σχεση εχει με την προπονηση στα ποδια. Μπορεις να κανεις και τα δυο. Βασικα ΠΡΕΠΕΙ να κανεις και τα δυο δινοντας μια εμφαση στις καλες διατασεις και την καλη σταση του σωματος ωστε να αποφυγεις τραυματισμους υπερχρησιας.

Α, και επισης Deadlifts, squat κλπ χρησιμοποιουν τους περισσοτερους μυς μας, για αυτο παραγουν ενδοκρινες, οχι λογο του μεγεθους των μυων των ποδιων.
Παραγουν τι? Ενδοκρινες? Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα, υπαρχει το ενδοκρινες συστημα, ητοι ορμονες που απελευθερονται με σημα κεντρικο και αφορουν ολο το σωμα και παρακρινες συστημα, δηλαδη ορμονες που εκλυονται τοπικα. Δεν υπαρχει ουσια που να λεγετε ενδοκρινη.

Οι αρσεις και τα καθισματα χρησημοποιουν σαν κυριους αγωνιστες τους τετρακεφαλους και τους γλουτους και σαν συναγωνιστες τις γαμπες τους δικεφαλους και τους ψωιτες σαν σταθεροποιητες τους κοιλιακους και τους ραχιεους.

Οταν λεω γυμναστικη ποδιων αυτο εννοω, γιατι κατα βαση δεν υπαρχει αλλος τροπος να γυμνασεις τα ποδια σου.

Πολυ δε περισοτερο οταν η μυικη μαζα των ποδιων ειναι κατα βαρος ΠΑΝΩ απο το 50% της ολικης μυικης μαζας (Skeletal muscle mass and distribution in 468 men and women).

Αλλα ξερω ηδη τι αποτελεσμα εχει το προγραμμα που κανω και θα το κρατησω γιατι ειμαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.
Το προγραμμα σου (ποδια ομοι, πλατη δικεφαλα, στηθος τρικεφαλα η κατι αναλογο αυτου) ειναι παιδι των body builder της δεκαετιας του 70 που ειχαν μολις ανακαλυψει το dianabol και το deca. Οσοι δεν εινια φαρμακωμενοι μεχρι τα αυτια κανουν αλλα πραγματα. Οι στιβικοι (που επισις παιρνουν φαρμακα αλλα για αλλο λογο και σε μικροτερες ποσοτητες απο τους bodybuilders) δουλευουν ποδια τρεις φορες τη βδομαδα (και κανουν και σπριντ!).

Το ιδιο και οι αρσηβαριστες.

Και ιδου το αποτελεσμα:

Βεβαια αυτοι παιρνουν αναβολικα και ειναι 1 στο δισεκατομμυριο γονιδιακα, αλλα ακομα και ετσι κατα κανονα το να προπονεις ποδια συχνα ειναι ΠΟΛΥ πιο αποτελεσματικο.

Το πιο απλο πραγμα που μπορεις να δεις, πηγαινε σε ενα συλογο αρσης βαρων και δες τους αθλητες, μετα στο γυμναστηριο σου και δες τους αθλουμενους.

Εχουν την ιδια γενετικη κατανομη, ειναι απλα τυχαιοι τυποι, αλλα ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ οι αρσηβαριστες (πιτσιρικακια και νεοι δηλαδη που απλα γραφτικαν ενα αθλημα) ειναι σε σαφως καλυτερη κατασταση απο τους λαπαδες του γυμναστηριου που μερα μπαινει μερα βγαινει ειναι ακριβως οι ιδιοι

Λιποδιαλύτες, πρωτεΐνες και τεστοστερόνη είναι επικίνδυνα συμπληρώματα;
τεστοστερονη μπορεις να βρεις μονο σε φαρμακειο με ιατρικη συνταγη.

πρωτεινες ειναι απλα γαλα σε σκονη, δεν ειναι επικινδυνο ουτε στο ελαχιστο το σωμα σου δεν μπορει να καταλαβει αν ειναι κοτοπουλο η σκονη.

λιποδιαλυτες ειναι απλα καφεινη, ειναι οσο επικυνδηνο οσο ο καφες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 21-10-11 στις 21:26. Αιτία: merge
Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 13:06, 21-10-11:

τεστοστερονη μπορεις να βρεις μονο σε φαρμακειο με ιατρικη συνταγη.

Ο συγκεκριμένος παίρνει από το internet χωρίς καμία συνταγή

Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Staxtopouta
H Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Staxtopouta έγραψε στις 23:07, 21-10-11:

ΠΝτως παιδιά αν πραγματικά θέλετε να χάσετε κιλά πρέπει όχι να μην τρώτε αλλα να τρώτε πολλές πρωτεΐνες να αποφεύγετε τηγανιτα ψωμί σοκολάτες και πολλά πολλα φρούτα και νερό ααααααα και γιαοσους είναι στην ανάπτυξη γαλακτοκομικά......

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 08:36, 22-10-11:

Ο συγκεκριμένος παίρνει από το internet χωρίς καμία συνταγή
πραγμα το οποιο ειναι παρανωμο και αν τον πιασει κανα τελωνιακος θα τρεχει με δικαστηρια.

ΠΝτως παιδιά αν πραγματικά θέλετε να χάσετε κιλά πρέπει όχι να μην τρώτε αλλα να τρώτε πολλές πρωτεΐνες να αποφεύγετε τηγανιτα ψωμί σοκολάτες και πολλά πολλα φρούτα και νερό ααααααα και γιαοσους είναι στην ανάπτυξη γαλακτοκομικά......
Μπεμπα εισαι 14, δεν θα επρεπε να σε απασχολουν οι διαιτες και οι διατροφες. Απλα προσπαθησε να μην καθεσαι σε μια καρεκλα ολη μερα, και ο πρωτος που θα σου πει για διαιτα στειλτον σε εμενα να του σπασω το κεφαλι.

Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

H Staxtopouta έγραψε στις 08:56, 22-10-11:

πραγμα το οποιο ειναι παρανωμο και αν τον πιασει κανα τελωνιακος θα τρεχει με δικαστηρια.

Μπεμπα εισαι 14, δεν θα επρεπε να σε απασχολουν οι διαιτες και οι διατροφες. Απλα προσπαθησε να μην καθεσαι σε μια καρεκλα ολη μερα, και ο πρωτος που θα σου πει για διαιτα στειλτον σε εμενα να του σπασω το κεφαλι.
ναι αυτο μου λένε όλοι αλλα επειδή ασχολουμε εδώ και πολλα χρόνια με το μπαλέτο και τώρα το Δεκέμβριο έχουμε παράσταση και επειδή ο ρόλος μ είναι πρωταγωνιστικός η κυρία μ μ είπε πως πρέπει να χάσω κιλά ....δεν είμαι υπερβαρο αλλα 1-2 κιλακια δεν θαμε χάλαγαν ...τέλος πάντων επειδή γενικά έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα διαπίστωσα πως το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να μην τρώω σοκολάτες και τέτοια ...και να μην τρώω το βράδυ

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 13:41, 22-10-11:

Για καμψεις(τις κλασσικες),ποσες θα ηταν καλο να γινονται?Και ποσα σετ?

Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 13:44, 22-10-11:

Μην τρως πολλά σκουπίδια απλά για να μην μάθεις σε αυτά και έχεις πρόβλημα οταν μεγαλώσεις λίγο που θα σου είναι δύσκολο να τα κόψεις.
Και αυτά για το μπαλέτο είναι βλακείες. Μοντέλο είσαι; Η μήπως θα αρχίσεις να λιμοκτονείς για μια παράσταση;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

H Staxtopouta έγραψε στις 15:10, 22-10-11:

Αυτο να μ πεις..... Ε εντάξει 1-2 κιλά άμα εχανα Στην κοιλιά έχω λίγα αλλα φαίνονται μόνο με το κορμακι ...πρέπει να σταματήσω ακόμη και τα λίγα σκουπιδιΑ που τρώω.....

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 16:53, 22-10-11:

Αν μου λέγανε ότι πρέπει να χάσω κιλά, θα ένιωθα απίστευτα άσχημα.
Πιστεύω δε θα ξεπεραστεί ποτέ το κόμπλεξ που έχω με το σώμα μου.

Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

H Staxtopouta έγραψε στις 21:30, 22-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Αν μου λέγανε ότι πρέπει να χάσω κιλά, θα ένιωθα απίστευτα άσχημα.
Πιστεύω δε θα ξεπεραστεί ποτέ το κόμπλεξ που έχω με το σώμα μμμμμμ.
Να σ πω και εγω μόλις μ το είπε πήγα σπίτι κλέγοντας αλλα αυτή ειναι ρρ η πραγματικότητα γιατί τότε έτρωγα πολλή και όχι υγειινα και έπρεπε να σταματησω ....αλλα θα συμφωνισω ούτε εγω θα καταφέρω ποτέ να ξεπεράσω το κόμπλεξ με τις θερμίδες και με το σώμα μμμμ

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 21:45, 22-10-11:

Join the club, girls
Τι κι αν έχασα 3 κιλά, με τίποτα δεν είμαι ευχαριστημένη.

Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

H Staxtopouta έγραψε στις 21:53, 22-10-11:

Γτ 3 κιλά είναι πολυ καλό μακάρι να τα κατΑφρνα και εγω.....

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 21:58, 22-10-11:

Γυμναστική καθημερινά και σωστή διατροφή. Σε 5 εβδομάδες τα έχασα btw.
Βασικά και μόνο αν κόψεις (εντελως ομως) τα γλυκά και τα junk, βλέπεις διαφορά. Αν και εγώ συνήθως επέτρεπα στον εαυτό μου μία φορά την εβδομάδα να τρώω κάτι παχυντικό, όταν έβγαινα πχ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 21:59, 22-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Staxtopouta
Γτ 3 κιλά είναι πολυ καλό μακάρι να τα κατΑφρνα και εγω.....

Τι λες βρε; Είσαι πολύ μικρή και θα τα χάσεις μπαμ και κάτω αρκεί να προσέχεις λίγο.
Όχι γλυκά και σιλιξίδια για λίγο και πιο έντονη γυμναστική στο σχολείο, περπάτημα. Τίποτα δεν είναι! Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο δύσκολα χάνει. Άλλοι χάνουν 53 και 103, και συ για 3 κάνεις έτσι;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Staxtopouta

Νεοφερμένος

H Staxtopouta έγραψε στις 22:50, 22-10-11:

Γυμναστική καθημερινά και σωστή διατροφή. Σε 5 εβδομάδες τα έχασα btw.
Βασικά και μόνο αν κόψεις (εντελως ομως) τα γλυκά και τα junk, βλέπεις διαφορά. Αν και εγώ συνήθως επέτρεπα στον εαυτό μου μία φορά την εβδομάδα να τρώω κάτι παχυντικό, όταν έβγαινα πχ.
να σ πω και εγω το σάββατο τρώω σκουπιδιΑ αλλα τζις υπόλοιπες κάνω δύσκολη Λιάπης που δεν τρώω γλυκά γτ εγω μια ζωή έτρωγα γλυκά και δεν παχαινα και μόλις μπήκα στην εφηβεία άρχισα και παχαινα Και αυτο ήταν ......

τι λες βρε; Είσαι πολύ μικρή και θα τα χάσεις μπαμ και κάτω αρκεί να προσέχεις λίγο.
Όχι γλυκά και σιλιξίδια για λίγο και πιο έντονη γυμναστική στο σχολείο, περπάτημα. Τίποτα δεν είναι! Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο δύσκολα χάνει. Άλλοι χάνουν 53 και 103, και συ για 3 κάνεις έτσι;
Ναι είναι λίγο στους λίγο πιο ευσωμους είναι πιο εύκολο απο ότι στους κανονικους γιατί εγω τον τελευταίο καιρο προσέχω πολυ και δεν ξέρω ρι άλλο να λόγω και να μην τρώω για να χάσω ενώ ο "χοντρος"ξέρει μπορεί να του είναι δύσκολοι αλλα άμα είναι αποφασισμένος να το κάνει θα τα καταφέρει .......

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 23:33, 22-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Staxtopouta
Ναι είναι λίγο στους λίγο πιο ευσωμους είναι πιο εύκολο απο ότι στους κανονικους γιατί εγω τον τελευταίο καιρο προσέχω πολυ και δεν ξέρω ρι άλλο να λόγω και να μην τρώω για να χάσω ενώ ο "χοντρος"ξέρει μπορεί να του είναι δύσκολοι αλλα άμα είναι αποφασισμένος να το κάνει θα τα καταφέρει .......
Το ξέρω αλλά δεν πρέπει να ξεκινήσεις με αυτό το σκεπτικό. Πάρτο απόφαση και θα τα καταφέρεις!!! Θέληση χρειάζεται και όλα γίνονται. Κανείς δεν είπε ότι είναι εύκολο
Κάνε όλα αυτά που σου προανέφεραν και περιμένουμε αποτελέσματα

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:12, 23-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anhur
Λιποδιαλύτες, πρωτεΐνες και τεστοστερόνη είναι επικίνδυνα συμπληρώματα; Έχει αρχίσει να παίρνει ένας φίλος και πιστεύει ότι είναι αθώα επειδή τα πουλάνε ελεύθερα, αλλά εγώ τα φοβάμαι και θέλω να τον κάνω να το ψάξει λίγο παραπάνω.
Για τους λιποδιαλυτές δεν γνωρίζω, οπότε δεν θα απαντήσω. Για τις πρωτεΐνες όμως γνωρίζω ότι πολλές περιέχουν βαρέα μέταλλα (αρσενικό, κάδμιο, μόλυβδο, υδράργυρο), πάνω από το επιτρεπτό όριο, ειδικά αν παίρνεις από αυτές πάνω από 1 φορά την ημέρα. Η τεστοστερόνη μόνο αθώα δεν είναι. Μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση, πρόβλημα στο συκώτι, καρκίνο στο συκώτι, να διογκώσει τον προστάτη και να προκαλέσει ένα σωρό άλλα προβλήματα.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 09:05, 23-10-11:

Για τις πρωτεΐνες όμως γνωρίζω ότι πολλές περιέχουν βαρέα μέταλλα (αρσενικό, κάδμιο, μόλυβδο, υδράργυρο), πάνω από το επιτρεπτό όριο, ειδικά αν παίρνεις από αυτές πάνω από 1 φορά την ημέρα.
Το ιδιο και τα ψαρια, αλλα δεν τα αποφευγουμε. Το να παρεις 2 μικρογραμμαρια καδμιο πανω απο το οριο που θεσπισει ο WHO δεν θα σε σκωτωσει κατα βαση γιατι αυτα τα ορια εχουν θεσπιστει για ανθρωπους που ζουν μια μεση δυτικη ζωη (=καθονται ολη μερα). Αλλα αν ανυσηχεις μην παιρνεις EAS παιρνε απο φαρμακειο πρωτεινες για μωρα.

Η τεστοστερόνη μόνο αθώα δεν είναι. Μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση, πρόβλημα στο συκώτι, καρκίνο στο συκώτι, να διογκώσει τον προστάτη και να προκαλέσει ένα σωρό άλλα προβλήματα.
τριχωπτωση και καρκινο στο συκωτι.

ακριβως η ιδια βαρυτητα

Καρκινο στο συκωτι δεν προκαλει, δεν εχει υπαρξει ουτε μια κανονικη μελετη που να εχει δημοσιευτει σε peer reviewd magazine που να εχει τετοια απο τελεσματα.

Αλλα η τεστοστερονη (ενδογενης η εξωγενης) στρεσαρει το καρδιαγγειακο. Η τεστοστερονη ειναι ορμονη και ως εκ τουτου εχει καλα και κακα, αλλα οσον αφορα τις ορμονες που οι ανρωποι χρησημοποιουν καθημερινα ειναι μακραν η πιο αθωα.

Μιλαμε για ενα κοσμο που χρησημοποιει θυρορμονες σαν να ειναι καραμελες (Υπερδοσολογια θυροξινης = παιθανες, χρονια υπερδοσολογια θυροξινης = τραγικα εντονη φθορα της καρδιας). Κορτικοστεροειδη σαν να ειναι τσιχλες (καθε φορα που το παιδι εχει αλεργικο βηχα, η μπουκονει η μυτη μας, η εχουμε καποια χρονια φλεγμονη η χιλλια αλλα πραγματα παιρνουμε oxadrin, prezolon και ενα καρο αλλα εκδοχα της κορτιζονης. Εκει να δεις χαρα, τι ζημια κανει η κορτιζονη στον οργανισμο...) αλλα το αγαπημενο μου: Οιστρογονα και προγεστινες. Γιατι τα αντισηλιπτικα ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγορα και θεος φυλαξει να καταλαβουν οι γυναικες που τα παιρνουν οτι ειναι ΟΡΜΟΝΕΣ με δομην ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ με της τεστοστερονης.

ποσο ιδια?

Τοσο ιδια:

(εστραδιολη)

(τεστοστερονη)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:54, 23-10-11:

ενδιαφερον..

ενα υδρογονο διαφορά..

το ειχα φανταστει-ακουσει για τη ζημια που κανουν..
αλλα τοση ομοιοτητα..

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 16:16, 23-10-11:

το ειχα φανταστει-ακουσει για τη ζημια που κανουν..
ε ναι γιατι η ορμονη που σε καανει αντρα ειναι ΚΑΚΟ

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:52, 23-10-11:

εδω πολλες γυναικες περνανε επιτηδες τεστοστερονη για πιο δυναμικη καριερα,τι λεμε..

οτι θελει ο καθενας-μια..

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 17:46, 23-10-11:

Σκέφτομαι να ξεκινήσω τένις και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιος που κάνει και μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:37, 23-10-11:

Epote, ως προς τις "ενδοκρινες", δικο μου το λαθος, αυτο που ηθελα να παω ειναι "ενδοκρινης αντιδραση".
Απο εκει και περα θα μου επιτρεψεις να ξερω καλητερα τι σωμα θελω (και δεν ειναι καπιο απο αυτα που ποσταρες), και ενας γυμναστης που με ξερει απο κοντα και ξερει το πληρες προγραμμα, την κατασταση μου και τους στοχους μου να ξερουμε καλητερα τι γυμναστικη πρεπει η δεν πρεπει να κανω και τι κερδιζω απο καθε τι.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 724 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 03:42, 24-10-11:

Το ιδιο και τα ψαρια, αλλα δεν τα αποφευγουμε. Το να παρεις 2 μικρογραμμαρια καδμιο πανω απο το οριο που θεσπισει ο WHO δεν θα σε σκωτωσει κατα βαση γιατι αυτα τα ορια εχουν θεσπιστει για ανθρωπους που ζουν μια μεση δυτικη ζωη (=καθονται ολη μερα). Αλλα αν ανυσηχεις μην παιρνεις EAS παιρνε απο φαρμακειο πρωτεινες για μωρα.

τριχωπτωση και καρκινο στο συκωτι.

ακριβως η ιδια βαρυτητα

Καρκινο στο συκωτι δεν προκαλει, δεν εχει υπαρξει ουτε μια κανονικη μελετη που να εχει δημοσιευτει σε peer reviewd magazine που να εχει τετοια απο τελεσματα.

Αλλα η τεστοστερονη (ενδογενης η εξωγενης) στρεσαρει το καρδιαγγειακο. Η τεστοστερονη ειναι ορμονη και ως εκ τουτου εχει καλα και κακα, αλλα οσον αφορα τις ορμονες που οι ανρωποι χρησημοποιουν καθημερινα ειναι μακραν η πιο αθωα.

Μιλαμε για ενα κοσμο που χρησημοποιει θυρορμονες σαν να ειναι καραμελες (Υπερδοσολογια θυροξινης = παιθανες, χρονια υπερδοσολογια θυροξινης = τραγικα εντονη φθορα της καρδιας). Κορτικοστεροειδη σαν να ειναι τσιχλες (καθε φορα που το παιδι εχει αλεργικο βηχα, η μπουκονει η μυτη μας, η εχουμε καποια χρονια φλεγμονη η χιλλια αλλα πραγματα παιρνουμε oxadrin, prezolon και ενα καρο αλλα εκδοχα της κορτιζονης. Εκει να δεις χαρα, τι ζημια κανει η κορτιζονη στον οργανισμο...) αλλα το αγαπημενο μου: Οιστρογονα και προγεστινες. Γιατι τα αντισηλιπτικα ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγορα και θεος φυλαξει να καταλαβουν οι γυναικες που τα παιρνουν οτι ειναι ΟΡΜΟΝΕΣ με δομην ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ με της τεστοστερονης.

ποσο ιδια?

Τοσο ιδια:

(εστραδιολη)

(τεστοστερονη)
Οχι άλλη Οργανική Χημεία!! Λυπηθείτε με!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 09:15, 24-10-11:

εδω πολλες γυναικες περνανε επιτηδες τεστοστερονη για πιο δυναμικη καριερα,τι λεμε..
και με τις τριχες στη μουρη και τη βαρια φωνη τι εκαναν?

ελεος.

Απο εκει και περα θα μου επιτρεψεις να ξερω καλητερα τι σωμα θελω (και δεν ειναι καπιο απο αυτα που ποσταρες), και ενας γυμναστης που με ξερει απο κοντα και ξερει το πληρες προγραμμα, την κατασταση μου και τους στοχους μου να ξερουμε καλητερα τι γυμναστικη πρεπει η δεν πρεπει να κανω και τι κερδιζω απο καθε τι.
δεν τους ποσταρα για να σου δειξω τι θελεις (αλλα και να ηθελες δεν παιζει να γινεις ετσι ΠΟΤΕ αυτοι ειναι ενας στα 6 δις). Το ποσταρα για να σου δειξω τις διαφορες αναμεσα στο κανω ποδια και στο κανω δικεφαλα.

Το ενδοκρινες δεν ηταν λαθος, απλα τοσα ξερεις, μην πας να το μπαλωσεις.

Οσον αφορα τους γυμναστες, τις ερωτισεις που σου ειπα τις εκανες?

Εχω τελειωσει γυμναστικη ακαδημια και μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι οι γυμναστες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ στη δουλεια τους.

Newsflash, στη γυμναστικη ακαδημια ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΗ

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:04, 24-10-11:

και με τις τριχες στη μουρη και τη βαρια φωνη τι εκαναν?

ελεος.
σε ντοκιμαντερ στην αγγλια το ειδα δεν κανω πλακα..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:19, 24-10-11:

δεν τους ποσταρα για να σου δειξω τι θελεις (αλλα και να ηθελες δεν παιζει να γινεις ετσι ΠΟΤΕ αυτοι ειναι ενας στα 6 δις). Το ποσταρα για να σου δειξω τις διαφορες αναμεσα στο κανω ποδια και στο κανω δικεφαλα.

Το ενδοκρινες δεν ηταν λαθος, απλα τοσα ξερεις, μην πας να το μπαλωσεις.

Οσον αφορα τους γυμναστες, τις ερωτισεις που σου ειπα τις εκανες?

Εχω τελειωσει γυμναστικη ακαδημια και μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι οι γυμναστες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ στη δουλεια τους.

Newsflash, στη γυμναστικη ακαδημια ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΗ
Δεν παω να μπαλωσω κατι, σου ειπα εξ αρχης οτι δεν ειχα ιδεα τι ειναι. Απλα ηθελα να σου μεταφερω τι μου ειπε ο γυμναστης και αντι να πω ενδοκρινης αντιδραση ειπα ενδοκρινες, επειδη δεν εχω καπια γνωση επι του αντικειμενου.

Δεν τον ρωτησα χτες καταφερα να ξαναμπω στο internet λογω καπιων τεχνικων θεματω, οποτε δεν ειχα δει το ποστ σου οταν πηγα τελευτεα φορα.

Οσο για την ενταση που αναλυεις, και για ν εχεις και μια πιο πληρη εικονα. Εγω αυτο που θελω ειναι χασω γυρο στα20 κιλα να δωσω λιγο ογκο στους μυς μου και να διατηριθω καπου εκει. Δεν θελω δλδ ουτε κορμαρα ουτε να γινω αθλητης, ουτε να γινω bοdybuilder... θελω απλα να χασω τα περιττα κιλα που εχω και να μην ειμαι αδυνατος αλλα να εχω μια μυικη μαζα.
Η ενταση με την οπια κανω προπονηση, με αφηνει ξεκουραστο μετα την προπονηση. Τωρα δεν ξερω τι συμενει για εσενα μεγαλη ενταση, αλλα εγω θεωρω οτι ειναι μεγαλη, οχι γιατι με κουραζει (που δεν με κουραζει, καθε φορα που φευγω απο το γυμναστιριο νιωθω οτι θελω και αλλο) αλλα γιατι με το ζορι καταφερνω να κανω τις τελευτεες επαναληψης (και μολις τελιωσω, μεσα σε λια δευτερα ειμαι ξεκουραστος). Αλλα οχι, μια μερα που κανω αυτην την προπονηση στα ποδια, δεν θα κανω και διαδρομο η ποδιλατο, δεν αντεχω να το κανω θα αρχισουν να πονανε οι μυς μου... Ισως επειδη ειμαι στην αρχη ακομα, μακαρι αργοτερα να εχω αυτην την αντοχη. Αλλα προς το παρων βλεπω οτι το προγραμμα μου εχει πολυ καλητερα αποτελεσματα απο οτι περιμενα και αφου εχω μπει σε εναν κυκλο θα περιμενω τουλαχιστων να τον κλεισω προτου δοκιμασω καινουργια πραγματα

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 14:39, 24-10-11:

Εγω αυτο που θελω ειναι χασω γυρο στα20 κιλα να δωσω λιγο ογκο στους μυς μου και να διατηριθω καπου εκει
ψαξε το προφιλ μου εχω ενα ποστ που λεω πως εγω εχασα 40 κιλα.

ΜΑΚΡΑΝ ο καλυτερος τροπος να τα χασεις ειναι να βαλεις μυς.

δεν χρειαζεται να γινεις αθληταρας αν και καλως η κακως οσοι μπορουν να χασουν τοσα κιλα ειναι τελειομανεις και κολημενοι και το πανε all the way.

Παράθεση

stefanos22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanos22
Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O stefanos22 έγραψε στις 23:16, 04-12-11:

xaxaχαχαχαχαααχα βρε σατανα.... θα προσπαθησω....ευχαριστω για τη συμβουλη...

Παράθεση

ThanosShadow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ThanosShadow
Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O ThanosShadow THE BAD BULL έγραψε στις 20:23, 20-12-11:

Καλησπερα, θα ηθελα να μοιραστω πολυ τις γνωσεις μου, και εσεις τις δικες σας με οποιοδηποτε αγορι/κοριτσι θα ηθελε να ασχοληθει με την γυμναστικη και γενικα με εναν πιο υγειινο τροπο ζωης, ειτε για να χασει βαρος, ειτε να φτιαξει μυες ειτε να αναπτυξει δυναμη... Ο,τιδηποτε.

Welcome

Παράθεση

everes

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη everes
Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O everes έγραψε στις 12:37, 27-12-11:

γεια σας παιδες....θα ηθελα σε αυτο το τοπικ να συζυτησουμε για την υγεια και για προσωπικα μας θεματα που αφορουν (την διατροφη, την αναπτυξη κλπ..)
Συγκεκριμενα θελω την γνωμη σας...
Εχω υψος 1.73 και βαρος 56 κιλα....(παιζω τεννις αραια και που και κανω μονοζυγο που κ που) επειδη μου φαινονται και τα δυο λιγα θα ηθελα να μου πειτε τροπους για να ψηλωσω (περιπου 1.7+ να παρω κιλα (περιπου στα 65)....

Αναλογως μπορειτε να γραφετε κι εσεις το υψος με το βαρος σας
Ευχαριστω!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:15, 27-12-11:

Ταιριάζει στην υγεία-ιατρική μάλλον, εδώ
Το ύψος σου δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για να το αλλάξεις, ίσως το μπάσκετ να σε βοηθήσει λίγο και η αναμονή μέχρι τα 21 που ολοκληρώνεται η ανάπτυξή σου. Πάντως δεν είσαι κοντός.
Το βάρος είναι πολύ χαμηλό σύφωνα με το ύψος σου και ένας τρόπος να το αυξησεις φυσικά είναι με το να καταναλώνεις μεγάλη ποσότητα πρωτεινών και να γυμνάζεσαι ώστε να χτίσεις μυική μάζα. Προσπάθησε να τρως πολλά και συχνά γεύματα κατά την διάρκεια της ημέρας, αλλά υγιεινά. Δεν θες να κάνεις κοιλιά, θες να πάρεις ομοιόμορφο όγκο.

Υ.Γ. Είμαι 58 κιλα και 1.68

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:42, 27-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από everes
τροπους για να ψηλωσω
νομιζω δεν υπαρχουν και πολλα πραγματα τα οποια μπορεις να κανεις.το μονο που εχω ακουσει οτι ψηλωνει καπως ειναι το μπασκετ αν και δεν νομιζω.Παιζε αραια και που αν ειναι
να παρω κιλα
μαλλον εννοεις ογκο...Φαε κοτοπουλο και κανε βαρη στα γυμναστηρια....Τι να σου πω δεν νομιζω οτι ειναι καλο να προσπαθεις να παρεις κιλα.Προσοχη μην κανεις καμια μλκ και τραυματιστεις ή δημιουργησεις προβλημα στην μεση σου.Προσεχε,να παρεις κιλα πολλες φορες δεν ειναι και τοσο καλο κυριως οταν δεν ξερουμε τι κανουμε και βιαζομαστε

Υ.Γ.1.90,110κιλα(μ'αρεσει το φαι τι να κανω)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:46, 27-12-11:

Υ.Γ.1.90,110κιλα
εγω ειμαι 1.80 110 κιλα..

το κοτοπουλο κανει καλο σαν πρωτεινη?

εγω ειμαι τρελος γιαυτο,,μιλαμε για τονους κοτοπουλου..
μονο που δεν κακαριζω..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 17:07, 27-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εγω ειμαι 1.80 110 κιλα..
ετσι,μπαμπατσικος και εσυ

το κοτοπουλο κανει καλο σαν πρωτεινη?
ναι ετσι εχω ακουσει καθως και οτι γενικα βοηθαει(καθως και το γαλα τι να πω,μπορει να ειναι απλα και μονο φημες you never know) στο να αποκτησεις ογκο(κυριως για στηθος ξερω αλλα νομιζω και για τα υπολοιπα μερη).

εγω ειμαι τρελος γιαυτο,,μιλαμε για τονους κοτοπουλου..
μονο που δεν κακαριζω..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:18, 27-12-11:

και το αγαπημενο μου φαι ειναι ψητο κοτοπουλο με καλαμποκι..

κο,κοκοκο,,,

ετσι,μπαμπατσικος και εσυ
ημουν το μαιο 130 κιλα,,τα καλα μου -χωρις κοιλια δηλαδη- ειναι 100..

ειμαι βαρυς ,έχω σκελετο τιτανίου από οτι φαινεται..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 19:56, 27-12-11:

και το αγαπημενο μου φαι ειναι ψητο κοτοπουλο με καλαμποκι..

κο,κοκοκο,,,
respect

τα καλα μου -χωρις κοιλια δηλαδη- ειναι 100..
95 οταν ημουν νεος,πριν απο πανελληνιες που επαιζα και μπασκετ...

ειμαι βαρυς ,έχω σκελετο τιτανίου από οτι φαινεται..

να φανταστω εισαι καπως ετσι;;;

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:08, 27-12-11:

Αυτές οι Πανελλήνιες....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:07, 27-12-11:

να φανταστω εισαι καπως ετσι;;;
μεσα επεσες..

astalavista.. baby..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:34, 27-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Αυτές οι Πανελλήνιες....
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ σκληρη κουβεντα

μεσα επεσες..

astalavista.. baby..

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 23:41, 27-12-11:

Άτιμες οι πανελλήνιες αλλά για να μαι ειλικρινής,εγώ είχα χάσει κιλά, δεν πήρα. 20+ κιλά, βρε μπας και να ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί τα ξαναπήρα; ίσως να ταν εποικοδομητικό όλο αυτό για μένα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:08, 28-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Άτιμες οι πανελλήνιες αλλά για να μαι ειλικρινής,εγώ είχα χάσει κιλά, δεν πήρα. 20+ κιλά, βρε μπας και να ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί τα ξαναπήρα; ίσως να ταν εποικοδομητικό όλο αυτό για μένα.
μια χαρα σε βρισκω μακαρι και εγω να γινομουν και εγω λεπτος και να ''αναγκαζομουν'' να τρωω παραπανω αντι για να σκεφτομαι σοβαρα την διαιτα για να ειμαι ανετα στα ρουχα μου!!!!

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 00:11, 28-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
μια χαρα σε βρισκω μακαρι και εγω να γινομουν και εγω λεπτος και να ''αναγκαζομουν'' να τρωω παραπανω αντι για να σκεφτομαι σοβαρα την διαιτα για να ειμαι ανετα στα ρουχα μου!!!!

Μάλλον δεν με κατάλαβες! Δίαιτα έκανα για την υγεία μου, όλα αυτά που ακούγονται περί καρδιάς με είχαν κατατρομάξει και ούτε οι πανελλήνιες με είχαν σταματήσει. Δεν είχα την ανάγκη για γλυκό ,ούτε αγχώθηκα. Τελείως αναίσθητη!
Έχασα πολλά από αυτά που ήδη έπρεπε να χάσω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Imagine01

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους