Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,178 μηνύματα σε 92,200 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 914 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 09:11, 31-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Πώς καταλαβαινει κανεις οτι,μετα απο γυμναστικη,οι ώμοι του ειναι γυμνασμενοι;δυσκολο σημειο για προπονηση γενικα...και γιατι μετα τους κοιλιακους,πρεπει να γυμναζονται και οι ραχιαιοι;
Αυτό ισχύει για κάθε μυική ομάδα.
Αν νιώθεις ένα κάψιμο προς το τέλος την άσκησης και μετά,έχεις κάνει σωστή δουλειά.
Δεν θα το έλεγα δύσκολο σημείο,υπάρχουν πολλές απλές ασκήσεις για ώμους.

Αυτό για τους κοιλιακούς δεν γνωρίζω γιατί το προτείνουν...Ας το εξηγήσει κάποιος πιό έμπειρος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _Morticia_
H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,532 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 09:22, 31-03-12:

γιατι μετα τους κοιλιακους,πρεπει να γυμναζονται και οι ραχιαιοι;
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Αυτό για τους κοιλιακούς δεν γνωρίζω γιατί το προτείνουν...Ας το εξηγήσει κάποιος πιό έμπειρος.

Η εκγύμναση των ραχιαίων μυών και των κοιλιακών βοηθά στην ανάπτυξη ενός μυϊκού πλέγματος προστασίας της μέσης και της σπονδυλικής στήλης.
Κοιλιακοί και ραχιαίοι θα πρέπει να γυμνάζονται σχεδόν εξ' ίσου και γι'αυτό στα προγράμματα πάντοτε γίνονται με αυτή τη σειρά ώστε να επιτευχθεί ισορροπία στην εκγύμναση και να αποφευχθούν τραυματισμοί της μέσης.
Μεγάλη προσοχή , για τον ίδιο λόγο, δίνεται και στις ασκήσεις stretching αμέσως μετά τους ραχιαίους.

Δεν απαντάω ως πιο έμπειρη αλλά ως γυμναζόμενη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:21, 31-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από CapricornV
Γνωρίζω τι τρώει και πότε, γιατί μένουμε μαζί. Εγώ τον έμαθα να τρώει πιο σωστά, όσο έμενε με τους δικούς του έκανε πολύ άσχημη διατροφή. Πιστεύω πολύ στην υγιεινή διατροφή και σε συνδυασμό με σωματική άσκηση, νομίζω είναι ο μόνος τρόπος για να νιώθεις υγιής. Όλα αυτά τα σκευάσματα όμως, δεν τα καταλαβαίνω. Είναι για το κέρδος κάποιων και μόνο.
Κοιταξε... Τα σκευασματα παραγωνται και προωθουντα σαφεστατα γι το κερδος καποιων, κανουν ομως μια καποια δουλεια. Δεν ειμαι υπερ της χρησης τους, αλλα ειναι δικαιωμα του καθενος να κανει οτι θελει.
Ανομως ισχυουν οσα λες για την διατροφη του, μαλλον ειναι το λαθος ατομο για να τα χρησιμοποιει...! Αν δεν ξερει ο ιδιος τι γευμα επιλεγει να κανει και ποτε, τοτε κρεατινες και πρωτεΐνες του ειναι αχρηστες...! Αυτα ειναι συμπληρωματ που ερχονται να σου δωσουν αυτα που δεν μπορεις να αποροφυσεις απο τις τροφες, αν δεν τρως τις αντιστοιχες τροφες, τι θα συμπλιρωσουν;...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,874 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 15:02, 02-04-12:

Ξερει κανεις να μου πει ασκησεις που γυμναζουν ολο το σωμα,οπως πχ οι καμψεις;

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 15:07, 02-04-12:

Ξερει κανεις να μου πει ασκησεις που γυμναζουν ολο το σωμα,οπως πχ οι καμψεις;
Όπως είπες πολύ σωστά,οι κάμψεις.
Επίσης οι έλξεις στον μονόζυγο είναι πολύ καλές.
Και μία άσκηση που έχω βρεί είναι:
Κρατάς 2 αλτηράκια(βαράκια) και κάνεις καθίσματα(squats),αφού βρεθείς σε όρθια θέση σηκώνεις τα αλτηράκια μέχρι πάνω και κάνεις ένα επιτόπου πηδηματάκι.

Αν και θα σου πρότεινα να κάνεις ασκήσεις που απασχολούν μία-δυο μυικές ομάδες,για καλύτερα αποτελέσματα.

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 15:13, 02-04-12:

Θα παρακαλουσα τους μοντς να μην αλλαξουν θεμα την απαντηση μου
Λοπον που λετε πριν απο ενα μηνα ελεγα στους γονεις μου να ξεκινησω αερομπικ(ισως και λιγα οργανα) για να γινω πιο δραστηρια(μιας και μονη μου δε με βλεπω και πολυ προθυμη) και γενικοτερα να εχω μια ασχολια(οχι οτι θα με πειραζε να χασω 2,3 κιλακια...αλλα γενικα ειμαι καλα με το σωμα μου).Σημερα που λετε γυριζει απο το σπιτι ο μπαμπας και μου ειπε να παω σημερα(το γυμναστηριο ειναι στο διπλανο χωριο) να δοκιμασω.Αλλα παιδια δε ξερω φοβαμαι και ντρεπομαι απιστευτα!Τωρα που το σκεφτομαι η ιδεα με τρομαζει.Και πριν αρχισουν οι ερωτησεις οχι δε θελει καμια φιλη μου να παει μαζι μου , ειδικα σε τετοιες εποχες ουτε και η μαμα (70 ευρω το μηνα για 2 ατομα δεν ειναι λιγα).Τι να κανω;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:33, 02-04-12:

ΤΙ φοβασε και για πιον λογο ντρεπεσε; Πηγενε εκει να δεις πως ειναι και να δεις που θα σου περασει!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:42, 02-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Θα παρακαλουσα τους μοντς να μην αλλαξουν θεμα την απαντηση μου
Λοπον που λετε πριν απο ενα μηνα ελεγα στους γονεις μου να ξεκινησω αερομπικ(ισως και λιγα οργανα) για να γινω πιο δραστηρια(μιας και μονη μου δε με βλεπω και πολυ προθυμη) και γενικοτερα να εχω μια ασχολια(οχι οτι θα με πειραζε να χασω 2,3 κιλακια...αλλα γενικα ειμαι καλα με το σωμα μου).Σημερα που λετε γυριζει απο το σπιτι ο μπαμπας και μου ειπε να παω σημερα(το γυμναστηριο ειναι στο διπλανο χωριο) να δοκιμασω.Αλλα παιδια δε ξερω φοβαμαι και ντρεπομαι απιστευτα!Τωρα που το σκεφτομαι η ιδεα με τρομαζει.Και πριν αρχισουν οι ερωτησεις οχι δε θελει καμια φιλη μου να παει μαζι μου , ειδικα σε τετοιες εποχες ουτε και η μαμα (70 ευρω το μηνα για 2 ατομα δεν ειναι λιγα).Τι να κανω;
Όταν πας θα σου περάσουν όλα και όχι μόνο αυτό, αλλά δε θα θέλεις και να το σταματήσεις!
Το αερόμπικ είναι τρελά πορωτικό. Δυνατή μουσική, ρυθμός!
Πήγαινε λίγο νωρίτερα να εξοικειωθείς με τον χώρο, κάνε λίγο διάδρομο και πήγαινε στην αίθουσα της αεροβικής. Πιάσε κουβέντα με κάποια κοπέλα εκεί και πες τους ότι είναι η πρώτη σου φορά. Εννοείται πως θα το πεις και στη γυμνάστρια και θα δεις ότι θα σε προσέχει και θα επιλέξει πιο χαμηλής έντασης πρόγραμμα.
Όλες ξεκινήσαμε και αισθανόμασταν κάπως αμήχανα, γιατί νομίζαμε ότι οι υπόλοιποι θα είναι εξπερτς και εμείς θα πηγαίνουμε σαν τα ζαβά, μια από δω και μια από κει.
Ξέρεις κάτι; Θα δυσκολευτείς στο πρώτο μάθημα να μπεις στο ρυθμό, ε και; Στο δεύτερο θα είσαι αστέρι!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 15:47, 02-04-12:

Έλενα, το παν είναι να καταλάβεις πως ο καθένας πάει στο γυμναστήριο για την πάρτι του, όχι για να χαζεύει τους πρωτάρηδες και να γελά (καλά, μπορεί να γίνει κι αυτό αλλά δεν χάλασε και ο κόσμος). Απλά να το πάρεις το θέμα στα χαλαρά, θα νιώθεις λίγο άγνωστη, αλλά σε μία βδομάδα θα είσαι σούπερ :*

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 18:46, 02-04-12:

Τελικα πηγα και μπορω να πω οτι για πρωτη φορα μου αρεσε πολυ!Ειχε ηλικιες απο 14(ενα χορνο μικροτερες)μεχρι 60!Οποτε συνεχιζω.Σαν κλιμα δεν ηταν καθολου αβολο...μπορω να πω οτι το απολαυσα!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 19:03, 02-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Τελικα πηγα και μπορω να πω οτι για πρωτη φορα μου αρεσε πολυ!Ειχε ηλικιες απο 14(ενα χορνο μικροτερες)μεχρι 60!Οποτε συνεχιζω.Σαν κλιμα δεν ηταν καθολου αβολο...μπορω να πω οτι το απολαυσα!
Well done young lady!!
Στο τέλος να δείς που θα εθιστείς κιόλας και θα πηγαίνεις και νωρίτερα.
Να παίρνεις μόνο νερό μαζί σου,γιατί τώρα που φτιάχνει ο καιρός και ανεβαίνει η θερμοκρασία,θα ιδρώνεις περισσότερο,και πρέπει να αναπληρώνεις τα χαμένα υγρά.
Μην πάρεις τίποτα Powerade-Gatorade και διάφορα άλλα ροφήματα που αναπληρώνουν ηλεκτρολύτες...Δεν αξίζει τα λεφτά του σε αυτό το επίπεδο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CapricornV
H CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H CapricornV έγραψε στις 21:01, 06-05-12:

Τι γνώμη έχετε για την Herbalife? Τα ροφήματα πρωτείνης που πουλάει είναι αξιόπιστα? Είναι βέβαια πολύ ακριβά σε σχέση με άλλες μάρκες.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 22:19, 06-05-12:

Ειναι περιπου στην ιδια τιμη κανα εικοσαρικο νομιζω αλλα ειναι ψιλομουφα αν εισαι λαιμαργος δλδ δε σωζεσαι με αυτο ...
παντως εχει ωραια γευση

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:49, 06-05-12:

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τα αντίστοιχα ροφήματα της forever με αλόη βέρα. Έχω δει εντυπωσιακά αποτελέσματα ακόμα και σε παιδιά και τα προιοντα της είναι όλα εγκεκριμένα από ΕΟΦ και πιστοποιημένα και ελέγχονται σε κάθε στάδιο παραγωγής. Αν θες περισσότερες πληροφορίες στείλε μου ΠΜ

Παράθεση

CapricornV

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CapricornV
H CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H CapricornV έγραψε στις 13:19, 07-05-12:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εγώ δεν θέλω να χάσω βάρος, απλά λέω να αρχίσω να παίρνω σαν συμπλήρωμα επειδή γυμνάζομαι και έχω καταλάβει ότι είναι απαραίτητο. Ένας φίλος μου ξεκίνησε να δουλεύει στη Herbalife αλλά είναι πολύ ακριβά τα προϊόντα τους και αναρωτιέμαι αν θα κάνουν καλή δουλειά για τα λεφτά που ζητάνε.
Αυτή τη μάρκα που λες δεν τη γνωρίζω.. είναι καλή? στείλε μου μερικές πληροφορίες σε παρακαλώ... σε πμ. Ευχαριστώ!

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 13:45, 07-05-12:

Ρε παιδιά,τα ελλειπτικά κάνουν τίποτα ή πεταμένα λεφτά; Και αν ναι,βοηθάνε μόνο στην εκγύμναση ή και απώλεια κιλών;
Θυμάμαι στο γυμναστήριο,όταν πήγαινα,πρώτα έλιωνα στον διάδρομο και μετά έκανα ελλειπτικό μόνο για κανένα τέταρτο.

Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:48, 07-05-12:

Αεροβια ασκηση ειναι το ελιπτικο. Τι ενοεις αν κανουν κατι η ειναι πεταμενα λευτα; Τι αποτελεσμα θες;

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 13:56, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αεροβια ασκηση ειναι το ελιπτικο. Τι ενοεις αν κανουν κατι η ειναι πεταμενα λευτα; Τι αποτελεσμα θες;
Ε να δω ένα χ αποτέλεσμα ρε παιδί μου.
Βασικά το θέλω για απώλεια κιλών στην περιοχή κοιλιάς και στα πλαϊνα κυρίως [από καμπύλες άλλο τίποτα ].
Αρκεί από μόνο του ή χρειάζεται και jokking πιο πριν πχ;

Άτιμο πράγμα οι πανελλήνιες.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:59, 07-05-12:

Για απωλεια κιλων σου κανει οτιδηποτε αεροβιο! Καλο θα ειναι να μην κανεις μονο ελιπτικο η μονο jokking, αλλα δεν νομιζω οτι εχει ουσιαστικα αξιοσημειωτη διαφορα.
Το απο πια περιοχη θα χασεις εξαρτατε απο το DNA σου κυριος, αν μπορεις να το μπουσταρεις με συγκεκριμενες ασκησεις δεν το ξερω...

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 14:05, 07-05-12:

Χμμ,δηλαδή και μόνο του αρκεί,ε;
Οκί,ευχαριστώωωω. xD
Όποια άλλη πληροφορία,ευπρόσδεκτη.

Dna; Γονίδια; Σωθήκαμε.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,874 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 14:14, 07-05-12:

Θεωρειτε εντελώς απαραίτητη την πρωτεινη-ρόφημα ,για καποιον που γυμναζεται;γιατι εγω γυμναζομαι μονος μου,κυριως στο σπιτι,και προς το παρον δε σκεφτομαι κατι τετοιο.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:42, 07-05-12:

Θεωρειτε εντελώς απαραίτητη την πρωτεινη-ρόφημα ,για καποιον που γυμναζεται;γιατι εγω γυμναζομαι μονος μου,κυριως στο σπιτι,και προς το παρον δε σκεφτομαι κατι τετοιο.
Ιδικα με γυμναστικη στο σπιτι οχι!
Γενικα η πρωτεΐνη δεν ειναι απαρετιτη, ειναι κατι που καποιοι επιλεγουν να χρησιμοποιησουν για γρηγοροτερα/καλητερα αποτελεσματα. Το κατα ποσο αυτο γινετε και υπο πιες συνθικες ειναι ενα τεραστιο θεμα. Εφοσων ομως γυμναζεσε στο σπιτι οχι, δεν θα σε βοηθισει καν. Πρεπει να ειναι μερος μιας συγκεκριμενης γυμναστικης και διατροφικης ρουτινας επιτελοντας πολυ συγκεκριμενο σκοπο, τζαπα λευτα θα δωσεις.

Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 13:34, 28-05-12:

δεν ξερω αν ειχε την ιδια απορια και καποιος αλλος (δεν διαβασα ολλο το θεμα, ειναι λιιιιγο μεγαλουτσικο)

ξερετε καμια ασκηση για.....για....πως το λενε;.....τα ποδια τελος παντων!

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 13:53, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από *metal fairy*
δεν ξερω αν ειχε την ιδια απορια και καποιος αλλος (δεν διαβασα ολλο το θεμα, ειναι λιιιιγο μεγαλουτσικο)

Καθίσματα.
Έχεις τα πόδια σου ανοιχτά,όσο οι ώμοι σου.
Τα χέρια σου τα έχεις εκτείνει μπροστά σου,σε παράλληλη ευθεία με το πάτωμα.
Και κατεβάζεις το σώμα σου,μέχρι οι μηροί σου,να είναι παράλληλοι και αυτοί με το πάτωμα.
Ανεβαίνεις.Και επαναλαμβάνεις 10-12 φορές.

Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 14:08, 28-05-12:

Καθίσματα.
Και κατεβάζεις το σώμα σου,μέχρι οι μηροί σου,να είναι παράλληλοι και αυτοί με το πάτωμα.
ευχαριστωω!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:12, 28-05-12:

Καθίσματα.
Να συμπληρώσω κάτι. Προσοχή τα γόνατα να μην ξεπερνούν τα δάχτυλα τον ποδιών κατά το κάθισμα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:17, 28-05-12:

Εχει κανείς ιδέα για το πόσο αξιόπιστο είναι ένα τεστ δυσανεξίας; Εκανε μια γνωστή μου κι ανακάλυψε απο τις τροφές που λαμβάνει, ποιές απο αυτές την επιβαρύνουν στα κιλά. Βέβαια, χωρίς να το έχω ψάξει εκ των έσω, η δική μου άποψη παραμένει στάσιμη, δηλ. πως όλα πρέπει να τα τρώμε αλλά με μέτρο. Απο την άλλη ένα τέτοιο τεστ απ'όσο έχω διαβάσει, δε σου απαγορεύει τροφές, αλλά σου υπογραμμίζει τι να περιορίσεις. Γνωρίζετε επ'αυτού κάτι;

Καθίσματα που πε κι ο Μερκ και γέφυρα - πάνω κάτω πάνω κάτω η γεφυρούλα-

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:37, 28-05-12:

Το θέμα με την δυσανεξία στις τροφές είναι πως συνήθως ειναι παροδική και όχι μόνιμη. Σπανίως υπάρχει χρόνια δυσανεξία σε τροφή και σε τέτοιες περιπτώσεις ο ενδιαφερομένος συνήθως δεν αγγίζει ούτως ή άλλως τις συγκεκριμένες τροφές. Πάντως τα τεστ ειναι χρήσιμα γιατί η λάθος τροφή μπορεί να δημιουργήσει στρες στον οργανισμό, αλλά πρέπει να επαναλαμβάνονται σε συχνά διαστήματα - υπάρχει και μηχάνημα ενεργειακής ιατρικής που λειτουργεί με συχνότητες, το οποίο εκτός των άλλων πληροφοριών, σου εμφανίζει και όλες τις δυσανεξίες. Δεδομένου πως απ οσο γνωρίζω τα τεστ αυτά έχουν αρκετά μεγάλο κόστος, θεωρώ πως είναι καλύτερο να δοθούν αυτά τα χρήματα για εξέταση με το συγκεκριμένο μηχάνημα το οποίο δίνει πληροφορίες διάφορες για την λειτουργία του οργανισμού, παρά για ένα τεστ δυσανεξίας που επικεντρώνεται μόνο στις δυσανεξίες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Emile
Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε στις 03:07, 03-07-12:

Θα ήθελα να ξεκινήσω ένα προσωπικό πρόγραμμα γυμναστικής με στόχο να χάσω 10 κιλά σε 2 μήνες.

Με τι είδους ασκήσεις και διατροφή θα μπορούσα να το καταφέρω αυτό; Έχω κόψει τα αναψυκτικά και για υγρά καταλώνω μόνο νερό, σόδα (για να συμπληρώσει την απώλεια των αναψυκτικών), και διάφορους φυσικούς χυμούς. Η διατροφή μου είναι σχετικά υγειινή.

Εκτός από το να χάσω βάρος, προσπαθώ να χάσω και λίπος στην περιοχή της κοιλιάς και του θώρακα.

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε τι είδους ασκήσεις θα πρέπει να κάνω κάθε μέρα και τι θα πρέπει να αποφεύγω από φαγητά;

Σημείωση: έχω ύψος 1,85 και ζυγίζω ~98 κιλά, το βάρος δεν είναι και πολύ καλό για την ηλικία μου, και γενικά η εμφάνιση μου δε με κολακεύει...

Ευχαριστώ πολύ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 03-07-12 στις 12:01. Αιτία: Η ανάρτηση προέρχεται από το συγχωνευθέν θέμα "Χάσιμο βάρους"
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:11, 03-07-12:

10 κιλα μεσα σε 2 μηνες δεν ειναι και οτι καλυτερο...!
Μπορεις να το πετυχεις με πολυ αυστηρη διαιτα και σωστη γυμναστικη, αλλα θα σου προτινα να κανεις λιγη παραπαν ωυπομονη και να το πας με πιο ηρεμους ρυθμους!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 03-07-12 στις 12:01. Αιτία: Η ανάρτηση προέρχεται από το συγχωνευθέν θέμα "Χάσιμο βάρους"
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 09:06, 03-07-12:

Ναι συμφωνω και γω πως 10 κιλά σε 2 μήνες είναι πολλά. Θα πάθει ο οργανισμός σου πατατράκ!!
Εγώ με χαλαρή γυμναστική έχασα 7 κιλά σε 3,5 μήνες και πλεόν ο μεταβολισμός μου είναι τέτοιος που και να μην κάνω γυμναστική κάθε μέρα χάνω συνεχώς.
Μπορώ να σου προτείνω διάφορους τρόπους γυμναστικής και να σου στείλω και βιντεάκια που παρακολουθώ και με βοήθησαν πολύ, αν θέλεις.
Όσο για τα υγρά, πίνε πάνω από 10 ποτήρια νερό την ημέρα και συμπεριέλαβε σε αυτά τα 10 και πράσινο τσάι, αλλά τα φακελάκια τα γνωστά, όχι το έτοιμο τσαι σε μπουκάλια που περιέχει ζάχαρη πολλές φορές.
Πολλά λαχανικά και φρούτα και όλα θα γίνουν. Δεν θέλει άγχος, αλλά υπομονή και επιμονή.
Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει για τα καλά.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 09:18, 03-07-12:

Πιλάτες φίλη μου, πιλάτες και άγιος ο θεός! Έχω τα πάντα στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου στείλω βιντεάκια! Άλλο πράγμα!!

Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairiboo!
H mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H mairiboo! έγραψε στις 22:04, 07-07-12:

ψαχνω μια πολυ καλη διαιτα την οποια δεν την βρισκω πουθενα!!!ειμαι 57 κιλα και εχω υψος 1,60 περιπου..και ειμαι 16 ! μου εχουν πει οτι πρεπει τουλαχιστον να φτασω 50 κιλα ! και το μονο που εχω ειναι περιφερεια ............

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 22:07, 07-07-12:

Μην κάνεις μόνη σου δίαιτα. Εγώ θα πρότεινα να ξεκινήσεις γυμναστική (με τη μορφή ενός αθλήματος ίσως, που είναι και πιο διασκεδαστικό) και να τρως πιο υγιεινά. Αν κάνεις αυτά θα δεις καλύτερα και πιο μόνιμα αποτελέσματα από αυτά που σου προσφέρουν οι δίαιτες.

Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

H mairiboo! έγραψε στις 22:09, 07-07-12:

παω γυμναστηριο...αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα ! ειχα φτασει σε σημειο να μην τρωω τιποτα..εχασα αλλα μετα τα ξανα πηρα ! και ειναι η περιφερεια μου χαλια !

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 22:14, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από mairiboo!
παω γυμναστηριο...αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα ! ειχα φτασει σε σημειο να μην τρωω τιποτα..εχασα αλλα μετα τα ξανα πηρα ! και ειναι η περιφερεια μου χαλια !
Καταρχάς το να μην τρως τίποτα δεν είναι λύση. Πρέπει να τρως τα πάντα αλλά με μέτρο. (Και όταν λέω τα πάντα δεν εννοώ και goody's ).
Λες δεν είδες διαφορά. Πόσο καιρό πήγαινες γυμναστήριο και δεν είδες διαφορά? Μην περιμένεις μέσα σε λίγες βδομάδες ή ένα μήνα να δεις πολύ σημαντική διαφορά. Επιπλέον το γυμναστήριο αν δεν συνδυαστεί με σωστή διατροφη δεν αποδίδει τόσο.

Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

H mairiboo! έγραψε στις 22:16, 07-07-12:

χαχαχα!!!!!!
6 μηνες παω ...ενταξει οτι εχω σφιξει εχω σφιξει λιγο ! αλλα δεν αδυνατιζω με τιποτα ! αυτη την σωστη διατροφη ψαχνω

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:21, 07-07-12:

ψαχνω μια πολυ καλη διαιτα την οποια δεν την βρισκω πουθενα!!!ειμαι 57 κιλα και εχω υψος 1,60 περιπου..και ειμαι 16 ! μου εχουν πει οτι πρεπει τουλαχιστον να φτασω 50 κιλα ! και το μονο που εχω ειναι περιφερεια ............
Για να χάσεις κιλά..Ξέχνα το γυμναστήριο.Χαμένος κόπος και χρόνος θα είναι.
Ξεκίνα κάποιο αερόβιο άθλημα(ποδήλατο-τρέξιμο-κολύμπι).
Και για όνομα του Spiderman,μήν σταματήσεις να τρως...να τρώς κανονικότατα.
Και η άσκηση θα κάνει τα δικά της θαύματα.Για αρχή ένα 45λεπτο την ημέρα είναι μία χαρα.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 22:22, 07-07-12:

Βασικά δοκίμασε να τρως περισσότερα φρούτα και λαχανικά, να πίνεις πολύ νερό και να αποφεύγεις τα πολλά γλυκά, τηγανιτά, etc. Πες και στη μαμα σου να μαγειρεύει πιο υγιεινά ή αν έχεις τη δυνατότητα, μπορείς να πας σε διατροφολόγο. Η κολλητή μου πήγε και έχασε 20 κιλά σε ένα χρόνο. Αλλά εσύ δε νομίζω να έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα ώστε να καταφύγεις εκεί.
Για την περιφέρεια που λες, μόνο με στοχευμένες ασκήσεις μπορεις να την μειώσεις γιατί βάρος χάνεις γενικά, όχι στοχευμένα.

Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

H mairiboo! έγραψε στις 22:25, 07-07-12:

.Για αρχή ένα 45λεπτο την ημέρα είναι μία χαρα.
μαλιστα !! θα αρχισω το τρεξιμο ! 45λεπτο ε? οοκ! ελπιζω να το κανω

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Βασικά δοκίμασε να τρως περισσότερα φρούτα και λαχανικά, να πίνεις πολύ νερό και να αποφεύγεις τα πολλά γλυκά, τηγανιτά.
και εννοειται πως θα τρωω περισσοτερα φρουτα !!! και με τοση ζεστη !

Σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 23:14, 27-07-12:

Παιδια,εχετε να προτεινετε ασκησεις αποτελεσματικες για το στηθος που εχετε δοκιμασει;Κατα προτιμηση με αλτηρες(κι οχι τα πους-απς).Ευχαριστω!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:29, 28-07-12:

Αν εχεις παγκο και ιδικα αν μπορεις να ρυθμισεις γωνια εισαι θεος. Παγκος, επικληνη, fly, δεν σου λειπει τιποτα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 04:38, 28-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Πιλάτες φίλη μου, πιλάτες και άγιος ο θεός! Έχω τα πάντα στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου στείλω βιντεάκια! Άλλο πράγμα!!
Θέλω και γω!!
Παιδια,εχετε να προτεινετε ασκησεις αποτελεσματικες για το στηθος που εχετε δοκιμασει;Κατα προτιμηση με αλτηρες(κι οχι τα πους-απς).Ευχαριστω!!!
Και γω θέλω!
Γενικά τι να κάνω; Να το μετατρέψω σε μυ; Κάποτε είχα 10(17;20; ) φορές πιο πολύ από αυτό το πράγμα που έχω τώρα. Απογοήτευση.

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 02:54, 29-07-12:

Εσείς που είχατε κάνει δίαιτα, είχατε αποτελέσματα;
Γιατί εγώ πέρασα στο επόμενο στάδιο στην τρίαιτα, κ ακόμα δεν είδα προκοπή, τοκερατακιμου.

πρέπει να μουρλαθείς στο τζιμ και να τρώς κάθε μέρα 1000 θερμίδες.

αγαμήσου κιλοκαλορί, να πούμε.

4 μήνες ασκήσεις κι έχω γίνει σαν αχλάδι

κι έχεις κι αυτόν τον μαλάκα τον εποτέ,
που είναι σφίγγα.

Δε λέει καμιά άσκηση μη του φάμε τη δουλειά,
λες και θα ανοίξω γυμναστήριο δίπλα στο πακιστανικό
ψιλικατζίδικο με τις βουλγάρικες μπύρες και τα γουάφερς σκοπίων.

ου να χαθείς

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:50, 29-07-12:

Καλυτερα να αρχισετε αεροβια ασκηση(ποδηλατο,τρεξιμο,κολυμπι,κλπ),οσο μπορειτε και να τρωτε υγιεινα.Θα ρθει το αποτελεσμα εν καιρω.

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:55, 30-07-12:

Στο ένα χέρι το πιτόγυρο στο άλλο Total 2%. Ισορροπημένη διατροφή.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 21:01, 02-08-12:

Οσοι εχετε κανει μονοζυγο,κατα τη διαρκεια της ασκησης πιανονται μονο οι δικεφαλοι και μετα την ολοκληρωση της ασκησης νιώθετε πιασιμο στην πλατη;

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 21:08, 02-08-12:

Οσοι εχετε κανει μονοζυγο,κατα τη διαρκεια της ασκησης πιανονται μονο οι δικεφαλοι και μετα την ολοκληρωση της ασκησης νιώθετε πιασιμο στην πλατη;
Το αντίθετο.
Δεν έχω νιώσει ποτέ τους δικέφαλούς μου όταν κάνω έλξεις .

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 21:39, 02-08-12:

Ουτε κι εγω πολυ,αλλα μετα καταλαβα τι εχει τραβηξει η πλατη μου!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 00:55, 17-08-12:

χαχαχα!!!!!!
6 μηνες παω ...ενταξει οτι εχω σφιξει εχω σφιξει λιγο ! αλλα δεν αδυνατιζω με τιποτα ! αυτη την σωστη διατροφη ψαχνω
Για να αδυνατίσεις πρέπει να υπάρχει αυτό το πως το λένε....αρνητικό θερμιδικό ισοζύγιο?
Αν το κάνεις αυτό και δεν χάνεις έλεγξε τον θυρεοειδή, ορμονολογικά κτλ.
Εκτός κι αν πας γυμναστήριο και μετά πέφτει πιτόγυρο και πιτσούλα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους