Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κόμμα Παιδεραστών

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:38, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Μάλιστα, να πάει το όριο στα 13, στα 12 στα 7. Αλήθεια, οι παιδεραστές γιατί να θέλουν να το κάνουν αυτό; Είναι προοδευτικοί φαίνεται. Ρε παιδιά άλλο το να αισθάνεται σεξουαλικά ερεθισμένος ένας έφηβος ή μια έφηβη στα 13 κι άλλο να θέλουν να κάνουν σεξ. Είναι εντελώς διαφορετικό. Πόσοι από εσάς δηλαδή αισθανθήκατε πραγματικά την ανάγκη να κάνετε σεξ στα 13 σας? Εγώ πάντως δεν το αισθάνθηκα, ούτε και στα 15 το αισθάνθηκα. Εντάξει μπορεί να είμαι και ανώμαλη εγώ τι να πω; Ας ηρεμήσουμε λιγάκι ρε παιδιά. Εγώ δε θα ήθελα τα παιδιά μου στα 13 τους να έχουν σχέση με μεγάλους κύριους ή κυρίες πάντως, και μάλιστα οι τελευταίοι να είναι νομικά κατοχυρωμένοι.
Χμμμ οι παιδεραστες για εμενα ειναι και προοδευτικοι και ατυχοι ... Π.χ. Εγω μπορω να παω με μια 40αρα που θα μου αρεσει ... αρα ενας 40αρης δεν μπορει να παει με μια 14 που θα του αρεσει ... αδικο δεν ειναι αυτο;

Οσο για το ποσοι θελουν να κανουν ερωτα απο τα 14-15 ... δεν εχει σημασια καποιος αριθμος ... εχει σημασια που καποιοι θελουν και δεν μπορουν επειδη τους εμποδιζει η κοινωνια ...

Αγαπητη συμ-φορουμ-ητες μου ... Οι καιροι αλλαξαν ... τα παιζακια δεν σκεφτονται μονο την μπαρμπι και τον action man ως κουκλες ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 12:39, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Είχα φίλες που η μητέρα τους τις γέννησε στα 14-15. Άρα λογικά θα ξεκίνησε τη σεξουαλική της ζωή αρκετά νωρίτερα...
λογικά??!
μπαμ και κάτω δε παίζει δηλ.?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 12:40, 16-06-06:

Τι άλλο θα ακούσουν τα άμοιρα τα αυτιά μας σε αυτό τον κόσμο; Αυτό έλειπε απο τα παιδιά τώρα, να τα ωθήσουμε στις "ολοκληρωμένες" σχέσεις απο την 1η γυμνασίου και να γίνουν όλα μπάχαλο, αντί να τα ωθήσουμε στο να γίνουν πιο μορφωμένα και να τους διδάξουμε/εμφυσήσουμε την έννοια της ηθικής(όχι δεν είμαι ούτε θρήσκος ουτε ψευτοπουριτανός, την έννοια της ηθικής την έχουν επεξεργαστεί και αποδεχτεί μυαλά πολύ λαμπρά για να βγεί ο κάθε π@π@ρας και να πεί ότι η ηθική δεν στέκει και να κάνει τον έξυπνο) θέλουμε να τα κάνουμε σαν τα αδηφάγα για εύκολη απόλαυση μούτρα μας, αλλά φυσικά το επακόλουθο της "απελευθέρωσης"(το μυαλό γιαούρτι δηλαδή) θα φέρει αυτά και πολλά άλλα ακόμη...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:43, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Χμμμ οι παιδεραστες για εμενα ειναι και προοδευτικοι και ατυχοι ... Π.χ. Εγω μπορω να παω με μια 40αρα που θα μου αρεσει ... αρα ενας 40αρης δεν μπορει να παει με μια 14 που θα του αρεσει ... αδικο δεν ειναι αυτο;

Οσο για το ποσοι θελουν να κανουν ερωτα απο τα 14-15 ... δεν εχει σημασια καποιος αριθμος ... εχει σημασια που καποιοι θελουν και δεν μπορουν επειδη τους εμποδιζει η κοινωνια ...

Αγαπητη συμ-φορουμ-ητες μου ... Οι καιροι αλλαξαν ... τα παιζακια δεν σκεφτονται μονο την μπαρμπι και τον action man ως κουκλες ...
Για εξήγησέ μου, τι ακριβώς ζητάει ένας 40ρης από μια 14χρονη???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:44, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
Τι άλλο θα ακούσουν τα άμοιρα τα αυτιά μας σε αυτό τον κόσμο; Αυτό έλειπε απο τα παιδιά τώρα, να τα ωθήσουμε στις "ολοκληρωμένες" σχέσεις απο την 1η γυμνασίου και να γίνουν όλα μπάχαλο, αντί να τα ωθήσουμε στο να γίνουν πιο μορφωμένα και να τους διδάξουμε/εμφυσήσουμε την έννοια της ηθικής
To ένα δεν αποκλείει το άλλο. Τυχαίο είναι άλλωστε που συνήθως οι πιο αμόρφωτοι είναι και οι πιο πουριτανοί;

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:48, 16-06-06:

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά, με αυτά που διαβάζω φρικάρω όλο και περισσότερο. Κόμμα παιδεραστών, να κάνουνε τα παιδιά σεξ από τα 12....
Ναι όλοι οι έφηβοι ξέρουν για το προφυλακτικό, αλλά πόσοι πάνω στην κάψα τους θα πήγαιναν μέχρι το περίπτερο να αγοράσουν;
Τώρα αν κάποιοι έφηβοι θέλουν ντε και καλά να κάνουν σεξ, ας κάνουν με συνομήλικους. Δεν απαγορεύτεται το σεξ, οι ολοκληρωμένες σχέσεις με ενήλικα άτομα απαγορεύονται.

To ένα δεν αποκλείει το άλλο. Τυχαίο είναι άλλωστε που συνήθως οι πιο αμόρφωτοι είναι και οι πιο πουριτανοί;
Τώρα αυτό το συμπέρασμα από πού το έβγαλες;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:20. Αιτία: Merge
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 12:50, 16-06-06:

Δηλαδή τι να νομίζει οτι κάνει;
Ποιος ξέρει, παιδί είναι....

Έχεις ακούσει να πάθαιναν καρκίνο;
Δεν προλάβαιναν, γιατί πέθαιναν σε νεότερες ηλικίες από άλλες ασθένειες πχ πνευμονία, που τώρα καταπολεμούνται εύκολα.

Αμφισβητείς την ψυχιατρική; Επίσης οι ειρωνείες δεν νομίζω οτι σου δίνουν περισσότερο δίκιο.
Παραθέτω από βιβλίο ψυχιατρικής της καθηγήτριας ψυχιατρικής της ιατρικής Πατρών: "Ανάπτυξη προσωπικότητας από 10-13.Περίοδος δύσκολη για το παιδί συναισθηματικά, αρχίζουν οι σωματικές αλλαγές και πιέσεις από ενστικτώδεις παρορμήσεις.Συνδυάζει συμπεριφορά που θυμίζει προσχολική ηλικία και ώριμο ενήλικα, αισθάνεται πιο άνετα μόνο με συνομηλίκους του και αυτό δεν διαρκεί πολύ.
Σωματική ανάπτυξη: Τα κορίτσια αναπτύσσονται γρηγορότερα.
Συναισθηματική και ψυχολογική ανάπτυξη: Συνειδητοποιεί ότι αλλάζει και μεγαλώνει.Αύξηση παρορμών σεξουαλικών και επιθετικών, εξέλιξη του ιδανικού εγώ.Τα αγόρια έχουν μια ανησυχία γύρω από τα κορίτσια.Αισθάνονται καλύτερα όταν είναι με την ομάδα των αγοριών και στην ταυτιση με τον πατέρα ή ανάλογα πρόσωπα.Τα κορίτσια μπορεί να αρνούνται την ανάπτυξη του στήθους ή την αρχή της εμμήνου ρύσης.Προσκόληση στη μητέρα ή σε μεγαλύτερα κορίτσια σαν αντίδραση στο άγχος αποχωρισμού που αισθάνονται."

Ειλικρινά, από την περιγραφή αυτή που περιγράφει τον κανόνα (ο οποίος είναι που λαμβάνεται υπ'όψη και από το νομοθέτη), δε θεωρώ ούτε καν κοντά ένα 12χρονο παιδί στο να έχει σεξουαλικές σχέσεις με έναν ενήλικα.Αυτά.

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 12:55, 16-06-06:

Δηλαδή το να είναι πουριτανός είναι κακό? Το να είναι ξεφτίλας παιδεραστής, ή να πας με όλους και με όλες και να μην έχεις ηθικούς φραγμούς είναι κλάσσεις καλύτερο έτσι;
Κάποια πράγματα δεν πάνε μαζί και 2 απο αυτά είναι η πίστη στο ότι οι άνθρωποι είναι κάτι παραπάνω απο ένα κομμάτι κρέας(γιατί έτσι βλέπουν αυτοί οι "κύριοι" και "κυρίες" τα παιδιά και σκέφτονται τέτοια) και η νοημοσύνη.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:56, 16-06-06:

Για εξήγησέ μου, τι ακριβώς ζητάει ένας 40ρης από μια 14χρονη???
Μπορεις να με ρωτησεις σε 30 χρονια ;

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 12:57, 16-06-06:

Συγνώμη, αλλά ο m3ntor έχει ΆΠΟΛΥΤΟ δίκιο! Ήδη έχει γίνει ό'τι έχει γίνει στη σημερινή εποχή με την πρώιμη ενηλικίωση των παιδιών και το μόνο πράγμα που σκέφτονται από το σχολείο είναι το σεξ...Δεν είναι απαραίτητο να "νομιμοποιηθούν" και οι παιδεραστές!!;! Γιατί; Δεν υπάρχουν άλλα πράγματα για ν'ασχοληθούν πια τα παιδιά; Όπως κάποιος -ο Slayer νομίζω- είπε πιο πριν "τι θα κάνουν όταν μεγαλώσουν δλδ;". Δεν το βρίσκω ούτε σωστό ούτε καλό στην ανάπτυξη του πνεύματος να σκέφτονται από τα 12 "ρε φιλενάδα, πώς τελειώνεις εσύ;", "το βρήκατε παιδιά το σημείο G?", "o δικός μου σήμερα θέλει να κάνουμε παρτούζα"...Έλεος, ρε παιδιά! Υπάρχουν και όρια δλδ. Μπορεί μεν να σκεφτόμαστε το σεξ από τα 10, τα 9, τα 8 ή και πιο πριν...δεν ξέρω, αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει ό'τι πρέπει να πάμε και να το κάνουμε! Το σεξ είναι και πρέπει να μείνει ένα παιχνίδι για ενήλικους (τουτέστιν...άνω των 18!!!).
Δεν ξέρω αν ακούγομαι "παλαιών αρχών", αλλά νομίζω ότι πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια....

Υ.Γ. Έχετε δει την ταινία "Kids";; Έτσι τα θέλετε τα παιδιά;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aayla : 16-06-06 στις 13:00.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 12:57, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Χμμμ οι παιδεραστες για εμενα ειναι και προοδευτικοι και ατυχοι ...

For the record δηλαδή γιατί διαβάζουν και παιδια το φόρουμ, η παιδεραστία ή παιδοφιλία, συγκαταλέγεται επίσημα στην ομάδα των ψυχικών διαταραχών, γνωστές και ως σεξουαλικές διαταραχές ή παραφιλίες.

Ελπίζω οι καιροί να μην άλλαξαν τόσο ώστε να νομιμοποιηθεί η παιδεραστία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη faithplus1 : 16-06-06 στις 13:01.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:09, 16-06-06:

Τώρα αυτό το συμπέρασμα από πού το έβγαλες;
Απο την παρατήρηση. Σκέψου κι εσύ, ένας χωρικός που έχει πάει μόνο δημοτικό ή ένας καθηγητής πανεπιστημίου είναι πιθανότερο να είναι πιο πουριτανός;

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
Δηλαδή το να είναι πουριτανός είναι κακό? Το να είναι ξεφτίλας παιδεραστής, ή να πας με όλους και με όλες και να μην έχεις ηθικούς φραγμούς είναι κλάσσεις καλύτερο έτσι;
Κάποια πράγματα δεν πάνε μαζί και 2 απο αυτά είναι η πίστη στο ότι οι άνθρωποι είναι κάτι παραπάνω απο ένα κομμάτι κρέας(γιατί έτσι βλέπουν αυτοί οι "κύριοι" και "κυρίες" τα παιδιά και σκέφτονται τέτοια) και η νοημοσύνη.
Για μένα το να είναι κάποιος πουριτανός είναι κάκιστο. Για να μην το θεωρείς κακό μάλλον δεν ξέρεις καν τι σημαίνει πουριτανός οπότε παραθέτω:

πουριτανός ο [puritanós] O17 θηλ. πουριτανή [puritaní] O29 : 1. άτομο που χαρακτηρίζεται (συχνά υποκριτικά) από άκρως αυστηρές και συντηρητικές αντιλήψεις για την ηθική και ιδίως σε ό,τι αφορά την ερωτική και σεξουαλική συμπεριφορά: Στις σχέσεις του με τις γυναίκες είναι ~. 2. οπαδός της αίρεσης του πουριτανισμού2. [λόγ. < αγγλ. Puritan -ός (ορθογρ. δαν.) < υστλατ. puritas `αγνότητα΄· λόγ. πουριταν(ός) -ή]

Όσον αφορά το πως σκέφτονται, πως είσαι σε θέση να το ξέρεις; Σου προτείνω τη Λολίτα του Ναμποκόφ, ίσως σε βοηθήσει να κατανοήσεις καλύτερα την ψυχολογία του παιδόφιλου.
Όσον αφορά το "όλες και όλους" αν μιλάμε για σεξ μεταξύ συναινούντων ανθρώπων που το απολαμβάνουν δεν βρίσκω που είναι το κακό.

Πάντως δεν πρόκειται να κάνω πολλά ποστς ακόμα σε αυτό το θέμα, γιατί έτσι όπως πάει στο τέλος θα μείνω όλη μέρα στο pc.

Αρχική Δημοσίευση από Aayla
Συγνώμη, αλλά ο m3ntor έχει ΆΠΟΛΥΤΟ δίκιο! Ήδη έχει γίνει ό'τι έχει γίνει στη σημερινή εποχή με την πρώιμη ενηλικίωση των παιδιών και το μόνο πράγμα που σκέφτονται από το σχολείο είναι το σεξ...Δεν είναι απαραίτητο να "νομιμοποιηθούν" και οι παιδεραστές!!;! Γιατί; Δεν υπάρχουν άλλα πράγματα για ν'ασχοληθούν πια τα παιδιά; Όπως κάποιος -ο Slayer νομίζω- είπε πιο πριν "τι θα κάνουν όταν μεγαλώσουν δλδ;". Δεν το βρίσκω ούτε σωστό ούτε καλό στην ανάπτυξη του πνεύματος να σκέφτονται από τα 12 "ρε φιλενάδα, πώς τελειώνεις εσύ;", "το βρήκατε παιδιά το σημείο G?", "o δικός μου σήμερα θέλει να κάνουμε παρτούζα"...Έλεος, ρε παιδιά! Υπάρχουν και όρια δλδ. Μπορεί μεν να σκεφτόμαστε το σεξ από τα 10, τα 9, τα 8 ή και πιο πριν...δεν ξέρω, αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει ό'τι πρέπει να πάμε και να το κάνουμε! Το σεξ είναι και πρέπει να μείνει ένα παιχνίδι για ενήλικους (τουτέστιν...άνω των 18!!!).
Δεν ξέρω αν ακούγομαι "παλαιών αρχών", αλλά νομίζω ότι πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια....
Έχεις σκεφτεί μήπως μας φαίνονται αυτά παράλογα και κακά επειδή έτσι έχουμε μεγαλώσει και όχι επειδή είναι πραγματικά λάθος; Διάβασε το μήνυμα σου και προσπάθησε να βρεις ένα λογικό επιχείρημα, λίγο ορθολογισμό. Εγώ το μόνο που βλέπω είναι συναίσθημα, ηθική, αγανάκτηση, αλλά όχι ορθό λόγο, με την έννοια που χρησιμοποιείται στις θετικές επιστήμες, δηλαδή εξέταση κάθε περίπτωσης με λογικά επιχειρήματα, χωρίς να την απορρίπτουμε a priori και χωρίς να μας δεσμεύουν οι παροπίδες της δικής μας αντίληψης. Ορθό λόγο είδα ΜΟΝΟ στις απαντήσεις του faithplus και αν αλλάξω γνώμη θα είναι εξαιτίας τους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:22. Αιτία: Merge
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:10, 16-06-06:

Απο την παρατήρηση. Σκέψου κι εσύ, ένας χωρικός που έχει πάει μόνο δημοτικό ή ένας καθηγητής πανεπιστημίου είναι πιθανότερο να είναι πιο πουριτανός;
Κοίταξε να δείς, εγώ για παράδειγμα πιστεύω οτι πρέπει να διαφυλάξουμε αυτές τις ψυχές των εφήβων, γιατί οι έφηβοι δεν είναι ακόμη ενήλικες και δεν μπορούνε να προφυλάξουνε τον εαυτό τους. Και οτι δεν είναι ώριμοι ψυχικά να κάνουν έρωτα. Και δεν είναι ώριμοι ούτε και σωματικά να απολαύσουν τη σεξουαλική επαφή. Αν με αυτά που πιστεύω με λες πουριτανή, τότε πρόβλημά σου. Και δεν είμαι ούτε αμόρφωτη, ούτε βέβαια και καθηγήτρια παν/μίου.
Όσο για την παιδοφιλία, αποτελεί ψυχική διαταραχή. Αλίμονο αν αρχίσουμε να αφήνουμε ανθρώπους με ψυχικές διαταραχές να κάνουν ανενόχλητοι ο,τι γουστάρουν.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:14, 16-06-06:

Κοίταξε να δείς, εγώ για παράδειγμα πιστεύω οτι πρέπει να διαφυλάξουμε αυτές τις ψυχές των εφήβων, γιατί οι έφηβοι δεν είναι ακόμη ενήλικες και δεν μπορούνε να προφυλάξουνε τον εαυτό τους. Και οτι δεν είναι ώριμοι ψυχικά να κάνουν έρωτα. Και δεν είναι ώριμοι ούτε και σωματικά να απολαύσουν τη σεξουαλική επαφή. Αν με αυτά που πιστεύω με λες πουριτανή, τότε πρόβλημά σου. Και δεν είμαι ούτε αμόρφωτη, ούτε βέβαια και καθηγήτρια παν/μίου.
Όσο για την παιδοφιλία, αποτελεί ψυχική διαταραχή. Αλίμονο αν αρχίσουμε να αφήνουμε ανθρώπους με ψυχικές διαταραχές να κάνουν ανενόχλητοι ο,τι γουστάρουν.
Δεν μίλησα απόλυτα. Στατιστικά είναι συχνότερος ο πουριτανισμός στους λιγότερο μορφωμένους. Και επίσης, και ο πουριτανισμός δεν είναι άσπρο-μαύρο. Υπάρχουν και 256 διαβαθμίσεις του γκρι

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 13:30, 16-06-06:

Κοιτάξτε να δείτε παιδιά...Εγώ προσπάθησα να παραθέσω στοιχεία επιστημονικά, τόσο βιολογικά όσο και ψυχολογικά που αποδεικνύουν ότι το κατώτερο δυνατό όριο που μπορεί να θεσπιστεί νομικά είναι τα 15.
Δεν έχει νόημα να λέει ο καθένας πως ένιωθε ο ίδιος στα 12, γιατί μιλάει για τον εαυτό του και δεν αντιπροσωπεύει το σύνολο.
Όταν δημιουργείται ο νόμος λαμβάνονται υπ'οψη τα επιστημονικά στοιχεία και όχι οι προσωπικές εμπειρίες κάθε 12χρονου.
Όσο για την Ισπανία, τη Νιγηρία, το Τόγκο (νομίζω) και την Ιαπωνία, που είναι οι μόνες χώρες στον κόσμο που έχουν το όριο στα 12, μου είναι πιο εύκολο να δεχτώ ότι αυτές είναι που κάνουν λάθος κι όχι όλος ο υπόλοιπος κόσμος.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:02, 16-06-06:

Θα απαντουσα αλλα μετα διαβασα οσα εγραψε ο faithplus και τωρα δεν εχει νοημα...

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 14:12, 16-06-06:

Μετα απο αυτό έχω σοκαριστεί τόσο που δεν μπορώ να διαβάσω τα υπολοιπα μηνυματα πριν απαντήσω .Πρέπει να συνειδητοποιήσετε οτι τα άτομα 14 χρονών μπορεί να έχουν πρώιμες ορέξεις αλλα ψυχικά κι νοητικά μένουν παιδιά που ζουν σε ένα δικό τους κόσμο κι μπορούν εύκολα να τα εμεταλευτούν.Ποσες περιπτώσεις έχουμε ακούσει για 14χρονα που χουν μείνει εγγυες .Είχα πολλές φίλες που είχαν περιόδο κι μπορούσαν να τεκνοποιήσουν επομένως απο δημοτικό στο μυαλό κι στο σώμα παρέμεναν παιδιά.
Επίσης για την πρωίμη ωριμανση των παιδιών φταίει η tv που τα χρησιμοποιούν σα target group κι πουλάνε στα ανηλικα το sex εντελώς ξεδιάντροπα.Με την έννοια βάλαμε κι ένα ωραίο πλυν άφωνο αγοράκι στα reality για να ξετρελαθουν τα κοριτσάκια κι το λένε κιόλας .Ελεος.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:22, 16-06-06:

Ποτε προλαβατε και γραψατε 15 σελιδες ρε παιδια; Θα πω την γνωμη μου επι τους θεματος εχοντας διαβασει μονο την πρωτη σελιδα γιατι που χρονος να τις διαβασω ολες...

Πρωσοπικα πιστευω οτι κατι τετιο ειναι το λιγοτερο τρελο. Δεν εχει να κανει με το ποσο ωριμος και ετοιμος για αυτο το πραγμα ειναι καπιος στα 16 του αλλα οτι ειναι αρρωστο να πηγενει ενας 40αρης με ενα 12-14χρονο κοριτσακι. Παμε απο το κακο στο χοιροτερο... Εγω πιστευω στην σεξουαλικη απελευθερωση, αλλα αυτο πια ειναι κατι τελιως διαφορετικο. Θα καταντισουμε σαν ζουγκλα, θα επιστρεψουμε στην προΐστορικη εποχη. Ηθικους φραγμους δεν εχουν αυτοι οι ανθρωποι; Αυτος ειναι ο πολιτισμος τους; Δεν μπορω να αντιλιυθω κατι τετιο... Ενταξη, να παει ενας 20χρονος με μια 15χρονη η το αντιθετο μασιετε, αλλα οχι και να μπορει ο καθενας σε οπιαδηποτε ηλικια... Αλλωστε μην ξεχναμε οτι ιδικα τα κοριτσια στην ηλικια των 13-14 θελουν να εχουν σχεση με μεγαλυτερους για να το παιξουν στις "φιλες" τους, οποτε ενας σε αυτην την ηλικια μπορει ανετα να την αποπλανισει αμα ειναι νομιμο πλεων να παει με ενα παιδι αυτης της ηλικιας.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:00, 16-06-06:

"Στην ίδρυση πολιτικού κόμματος προχωρούν οι Ολλανδοί ...παιδεραστές, διεκδικώντας, μεταξύ άλλων, τη μείωση του ορίου ηλικίας για σεξουαλικές σχέσεις από τα 16, που είναι σήμερα, στα 12 χρόνια"
Νομίζω θα πρέπει να εστιάσουμε στο τι μας ενδιαφέρει εδώ...
Οι παιδεραστές ενδιαφέρονται για την ποινική δίωξη κυρίως! Δε νομίζω να νομίζετε ότι τους ενδιαφέρουν τα δικαιώματα των 12χρονων?...
Το αίτημα είδικά επειδή προέρχετε από παιδεραστές, είναι το λιγότερο εξωφρενικό!
Παιδεραστής επίσης είναι κι αυτός που αναστατώνεται σεξουαλικά και με ένα 5χρονο!!!...
Τώρα αν ένας 12χρονος έχει διάθεση να υποστηρίξει το δικαίωμά του στο σεξ, αυτό είναι άλλο καπέλο και τότε θα πρέπει να σκεφτούμε πόσο σοβαρά μπορούμε ως κοινωνία να αντιμετώπίσουμε οποιοδήποτε αίτημα ένός 12χρονου! Μπορούμε να δεχτούμε ότι είναι αρκετά ώριμος για να έχει αιτήματα? ...Το ελπίζω!

Το ζήτημα δεν είναι μόνο ηθικό. Εϊναι και θέμα σωματικής ανάπτυξης. Ο άνθρωπος από τη στιγμή της γέννησής του αναπτύσεται μέχρι την ενηλικίωση. Η εφηβεία είναι η μεταβατική ηλικία που ορίζεται ως η περίοδος της ζωής ενός ανθρώπου που από παιδί γίνεται σταδιακά ενήλικος. Τονίζω το σταδιακά!
Κανείς δεν ξυπνά μια μέρα, ούτε όριμος, ούτε ενήλικος.
Στα αγγλικά υπάρχουν δύο λέξεις που στα ελληνικά μεταφράζονται και οι δύο ως εφηβεία. Adolescence και puberty. adolescence είναι όμως η ψυχοκοινωνική ορίμανση ενώ puberty είναι η σωματική ανάπτυξη.
Αυτά τα δύο μαζί αποτελούν το πιο ευαίσθητο και περίπλοκο στάδιο της ζωής ενός ατόμου και φυσικά έχουν και τα δύο το ρόλο τους.
Το μεγάλο πρόβλημα τώρα είναι πως δεν μπορούμε να ορίσουμε ακριβώς που ξεκινά και που τελειώνει η εφηβεία. Και μάλλον έχει μεγάλη σημασία και το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει ένας άνθρωπος.

Προσωπικά είχα λανθάνουσες σεξουαλικές ορμές από τα 5 μου. Θυμάμαι πως μου άρεσε σε εκείνη την ηλικία να κάθομαι ανάμεσα στα κάγκελα του κρεβατιού μου (ναι άργησαν να μου αγοράσουν μεγαλίστικο κρεβάτι...) και να σφίγγομαι επάνω τους. Φυσικά δεν ήξερα τι είναι αυτό που μου αρέσει τότε. Τώρα συνειδητοποιώ τι ακριβώς έκανα τότε...

Στα 12 ήξερα τι είναι το σεξ αλλά δεν με ενδιέφερε η πράξη αυτή καθεαυτή. Με το αγόρι που μου άρεσε στη γειτονιά, τα φιλιά και τα χάδια ήταν υπέραρκετά. Ήταν στην ουσία ένα νέο παιχνίδι τότε, χωρίς άλλες προεκτάσεις.

Πρώτη φορά έκανα έρωτα στα 16 μου. Ήμουν τυχερή, ήταν υπέροχα! Αλλά ήμουν τυχερή γιατί απλά ο παρτενέρ μου έτυχε να είναι τρυφερός και να ξέρει πως να μου συμπεριφερθει. Το αν τον είχα επιλέξει συνειδητά, αυτό είναι πολύ μεγάλο ζήτημα. Το μόνο που ήξερα (θυμάμαι έστω) ήταν πως τον λάτρευα σαν θεό μου. Όλα έγιναν πολύ φυσικά κάτω από το φεγγάρι σε μια παραλία, καλοκαιράκι...Αλλά αν με ρωτήσετε θεωρώ απλά πως ήμουν ΤΥΧΕΡΗ!

(Μετά από κάποιες σχέσεις που ακολούθησαν και αφού χαθήκαμε για μερικά χρόνια είχα την τύχη να τον ξανασυναντήσω όταν πλέον ήμουν 19-20 να ζήσω και να συζήσω μαζί του και τελικά να τον παντρευτώ. )

Το πότε κατάλαβα πραγματικά τι στο καλό είναι το σεξ και πως μπορώ να το απολαμβάνω βαθύτερα όμως είναι άλλη ιστορία!!!

Τώρα -όπως ξέρετε-έχω μια κόρη 10 ετών. Είναι σε όλα της παιδί. Έχει τις κούκλες της, τα παιχνίδια της τα φιλαράκια της αλλά δεν υπάρχει τίποτα το -φανερά-σεξουαλικό στη συμπεριφορά της.

Ξέρει για το σεξ. Πως γίνεται και γιατί. Αλλά αν θα είναι σε θέση να πάρει μέρος σε μια σεξουαλική συνεύρεση στα 12 της...πολύ αμφιβάλλω... Βέβαια πολλά αλλάζουν από μέρα σε μέρα γιατί, μπαίνει σιγά-σιγά στην εφηβεία. Τώρα αρχιζει να διαμορφώνεται το στήθος της. Περίοδο δεν έχει ακόμα αν και κάποιες (μια ή δύο) συμμαθήτριές της έχουν.

Πιστεύω πως στα 12 δεν θα την ενδιαφέρει η πράξη. Μπορεί να κάνω λάθος. Εϊμαι σχεδόν σίγουρη πάντως πως στα 12 δεν θα μπορεί να το απολαύσει όπως του αξίζει. Ούτε πρακτικά (που να κάνουν έρωτα δύο 12χρονοι χωρίς να τους πάρουν χαμπάρι...μέγα άγχος!), ούτε συναισθηματικά (αν δεν γνωρίσεις σε βάθος τον εαυτό σου πως να μάθεις να αφήνεσαι και να ερωτεύεσαι?), ούτε σωματικά (θα ναι έτοιμο το σώμα της?).

Θεωρώ πως μόνο τραυματική μπορεί να είναι αυτή η εμπειρία σε αυτήν την ηλικία. Δεν υπάρχει ούτε το know-how ούτε η συναισθηματική ωριμότητα.

Όσο για τον 40χρονο με την 14χρονη ένα μόνο θα πω: Σκεφτείτε πόσο θα πληγωθεί η μικρή κοπέλα όταν ο 40χρονος εύλογα θα την αφήσει. Όσο μεγαλώνεις μπορείς να αντιμετωπίσεις καλύτερα και την απογοήτευση και το χωρισμό. Εδώ είμαστε ενήλικες και πληγωνόμαστε! Όχι να είσαι στη σημαντικότερη μετάβαση της ζωής σου!! Δεν είναι μόνο η πράξη στεγνά ρε παιδιά. Εϊναι ΚΑΙ τα παρελκόμενά της!!!Γιατί πέρα από την πράξη είναι και η επικοινωνία!

Αυτά για την ώρα. (Είμαι ακόμα στη δουλειά!)

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:10, 16-06-06:

+1 σε κάθε μια σου πρόταση.
Και χαίρομαι που επιβεβαιώθηκε η dooo που σου πρωτοζήτησε τη γνώμη σου. Κανείς δεν θα μπορούσε να έχει πιο ολοκληρωμένη άποψη από μια μητέρα ενός παιδιού...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:16, 16-06-06:

Συμφωνό απόλυτα με την Isiliel το σώμα αναπτύσετε μέχρι τα 18 δεν γίνεται λοιπόν να προκαλούμε φθορές κατα την ανάπτυξη του και να περιμένουμε μετά να είναι όλα νορμάλ.
Η γυναικία μύτρα είναι το ίδιο ανεπτυγμένη στα 12 και στα 18? Μπορεί ένα 12χρονο κοριτσάκι να έχει την σεξουαλική ζωή μιας γυναίκας? Για μια ακόμα φορά κάποια άτομα σε μικρές ηλικίες νιώθουν να θύγονται τα δικαιώματα τους αλλα δεν είναι αυτός λόγος για να τα ισοπεδόνουμε όλα.
Ότι κάνεις σε νεαρή ηλικία ρυθμίζει την υπόλοιπη ζωή σου και ειδικά τα σεξουαλικά όργανα της γυναίκας είναι αρκετά ευαίσθητη περιοχή, το ίδιο φυσικά ισχύει και για άλλα όργανα πνεύμωνες, σηκώτι, στομάχι κτλ. Όσο αυξάνεις λοιπόν λειτουργίες που βλάπτουν την φυσιολογική ανάπτυξη ενός οργάνου τότε αυτό υπολειτουργεί και προκαλεί προβλήματα. Όσο αφορά το θέμα του 40χρονου με την 12χρονη καλά σοβαρά μιλάμε? Ίδια σωματική ανάπτυξη έχουν? Απόλυτα φυσιολογικό είναι με την "εισαγωγή"¨να προκαλέσει σημαντική ζημιά στην μήτρα του κοριτσιού, σε αρκετά μεγάλο ποσοστό παιδιών - κοριτσιών που έχει γίνει αποπλάνηση σε μικρές ηλικίες έχει γίνει καταστροφή και μετά αφαίρεση της μήτρας απο την ζημιά που έχει δεκτεί.
Είναι πολύ άσχημο να προσπαθούμε να κάνουμε τα παιδια άντρες και γυναίκες χωρίς να περνάνε καθόλου απο το στάδιο της εφηβίας.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 15:34, 16-06-06:

Isiliel----->+1

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 16:06, 16-06-06:

Εχει δεί κάποιος σε ταινία η ακόμα καλυτερα διαβάσει το βιβλίο Λολίτα είναι μια ιστορία για ενα τέτοιο κορίτσι κι την σχέση του με ενηλίκους σας προτρέπω να το ψάξετε είναι μια πλήρης πραγματεία για το θέμα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:29, 16-06-06:

Να προσθέσω κάτι μικρό: Καλό θα είναι να ενημερώσεις το παιδί σου για το σεξ από πολύ μικρή ηλικία, αλλά πόσα πια να του πεις? Θα του πεις τα βασικά και είναι φυσικό. Για τον ίδιο λόγο δεν διδάσκεται η αστροφυσική (ας πούμε) στο δημοτικό. Γιατί πολύ απλά χρειάζεται μια χ ωριμότητα για να την κατανοήσεις.
Γι' αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου Michelle πως μπορούμε να προετοιμάσουμε το παιδί για τη σεξουαλική επαφή στο 12. Απλά δεν είναι έτοιμο να κατανοήσει μια έννοια όπως είναι ο έρωτας (και όχι το σεξ). Εϊναι μια έννοια που θα πρέπει να βιώσει για να κατανοήσει και θα την κατανοήσει φυσικά μέσα από τα βιώματα και τις εμπειρίες του.

(οι σκέψεις μου είναι λίγο σκόρπιες, αλλά θα επανερθω το βράδυ)

ΣΧΟΛΑΣΑ! πάω σπίτι!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:08, 16-06-06:

Isiliel & faithplus δεν εχω λογια!!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:23, 16-06-06:

@Michelle:Πες πως βλέπεις κάπου δύο 12χρονα παιδιά να το κάνουν.Θα πεις στον διπλανό σου που θα κοιτάει με απορία:''Νταξ μωρέ αρκετά μεγάλοι είναι.Φυσιολογικό είναι σε τέτοια ηλικία που είναι και έχουν κ***ες ας το κάνουν''???

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 17:34, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
@Michelle:Πες πως βλέπεις κάπου δύο 12χρονα παιδιά να το κάνουν.Θα πεις στον διπλανό σου που θα κοιτάει με απορία:''Νταξ μωρέ αρκετά μεγάλοι είναι.Φυσιολογικό είναι σε τέτοια ηλικία που είναι και έχουν κ***ες ας το κάνουν''???
Αν το έβλεπα εγώ, δεν θα ξαφνιαζόμουν και τόσο καθώς μιλάμε για δύο συνομήλικους οι οποίοι τα βρήκαν στο κρεβάττι, έστω και από νωρίς, αλλά δεν παύουν να είναι συνομήλικοι και να βρίσκονται ουσιαστικά στην ίδια θέση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 16-06-06 στις 17:37.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:38, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Αν το έβλεπα εγώ, δεν θα ξαφνιαζόμουν και τόσο καθώς μιλάμε για δύο συνομήλικους οι οποίοι τα βρήκαν στο κρεβάττι.
Δλδ άμα δεις 2 συνομήλικους 7 χρονών να το κάνουν δε θα σε ξάφνιαζε?

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:06, 16-06-06:

Δλδ άμα δεις 2 συνομήλικους 7 χρονών δε θα σε ξάφνιαζε?
Γιατί μείωσες τώρα την ηλικία τους; Πρέπει σόι και καλά να ξαφνιαστώ για να βρεις το δίκιο σου;
Σε αυτή την ηλικία, αμφιβάλλω αν θα μπορούν να κάνουν σεξ δύο 7χρονα [ανεξάρητα των ορμών που μπορεί να έχουν στο νου τους].

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Προσωπικά είχα λανθάνουσες σεξουαλικές ορμές από τα 5 μου. Θυμάμαι πως μου άρεσε σε εκείνη την ηλικία να κάθομαι ανάμεσα στα κάγκελα του κρεβατιού μου (ναι άργησαν να μου αγοράσουν μεγαλίστικο κρεβάτι...) και να σφίγγομαι επάνω τους. Φυσικά δεν ήξερα τι είναι αυτό που μου αρέσει τότε. Τώρα συνειδητοποιώ τι ακριβώς έκανα τότε...
Θα συμφωνήσω σε όλα με την Isilliel, αλλά θα σταθώ λίγο εδώ.

Εννοείς πως με αυτό το τρόπο αυτοικανοποιόσουν σε εκείνη την ηλικία;
Το λέω γιατί ίσως να μην είναι λανθασμένες σεξουαλικές ορμές αλλά κάτι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις τρόπο να νιώσεις αυτού του είδους την ικανοποίηση.
Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ ] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου.

Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:27. Αιτία: Merge
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 18:29, 16-06-06:

Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ ] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου. Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό;
κι εγώ το έκανα αυτό (και μάλιστα απαίτησα ορθοπεδικό στρώμα ) μέχρι που μου έδειξαν πως γίνεται με τα χέρια .

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Όσο για την Ισπανία, τη Νιγηρία, το Τόγκο (νομίζω) και την Ιαπωνία, που είναι οι μόνες χώρες στον κόσμο που έχουν το όριο στα 12, μου είναι πιο εύκολο να δεχτώ ότι αυτές είναι που κάνουν λάθος κι όχι όλος ο υπόλοιπος κόσμος.
ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:29, 16-06-06:

Θα συμφωνήσω σε όλα με την Isilliel, αλλά θα σταθώ λίγο εδώ.

Εννοείς πως με αυτό το τρόπο αυτοικανοποιόσουν σε εκείνη την ηλικία;
Το λέω γιατί ίσως να μην είναι λανθασμένες σεξουαλικές ορμές αλλά κάτι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις τρόπο να νιώσεις αυτού του είδους την ικανοποίηση.
Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ ] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου.

Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό;
λανθάνουσα δεν σημαίνει και λανθασμένη. Φυσικά και είναι φυσιολογικό. Κι εγώ το έκανα με την πλάτη του καναπέ (για μικρό διάστημα, μετά ήμουν έξυπνο παιδάκι και σκέφτηκα καλύτερο τρόπο )

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 18:36, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
.ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα;
Ότι αυτές οι 3 χώρες ξέρουν καλό ποδόσφαιρο
Συμφωνώ κι εγώ με Isiliel

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 18:43, 16-06-06:

Αν σου έλεγε οτι το απέλαυσε πραγματικά με τον κυριούλη
παιδιά έλεος ας μην γινόμαστε κυνικοί δεν είμαστε ζώα για να σκεφτόμαστε μόνο τις ορμές μας .Δεν είναι όλα θέμα απόλαυσης .Ατομα που σκέφτονται μόνο την ιαπόλαυση τους είναι ελευθέρων ηθών κι δε πρέπει να διδάξουμε αυτό στα παιδιά μας.michele αν η 13 κόρη σου σου έλεγε οτι πέρασε καλα με τον κυριούλη που είναι παντρεμένος κι έχει κι 2 παιδιά θα τις έλεγες μπράβο?Η θα τις έλεγες αφου το κάνεις που το κανεις βρές έναν ελεύθερο? Κι το παιδί θα καταλάβαινε?

Εξάλλου εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν 30αρη η 40αρη που ορέγεται ένα παιδί.Ενα παιδί δεν είναι δυνατό να υπερασπιστεί΄τα δικαιωματά του όπως εμείς κι μπορούν να το κάνουν οτι θέλουν κι για αυτό κι να το παραμυθιάσουν ή να το εκφοβίσουν (τύπου μην τολμήσεις κι μιλήσεις) ώστε να το κακοποιήσουν.Θυμάμαι μια περίπτωση γέρου στην γείτονια μου πλήρως άκακου που σε μια φαση τον είχα δεί να προσπαθεί να ξεμοναχιάσει ενα 12χρονο για να του δείξει κατί παιχνίδια που του πήρε υποτίθεται.Τον ξέραμε όμως στην γειτονιά κι ειδοποιήσαμε τον πατέρα ι έγινε φασαρία. Πρώτον με το να ψηφίσουμε αυτό το νομοσχέδιο τους δίνουμε θάρρος κι τους κάνουμε πιο ανεξέλεκτους κι αδίστακτους.Θα μπορούν να κάνουν αποπλανήσεις κι βιασμούς κι θα λένε μα αφου το ήθελε.Τέλος η σεξουαλική απελευθέρωση κι ο φιλελευθερισμός έχουν κάποια όρια δε πρέπει στο όνομα μιας ελευθερίας να καταργήσουμε όλους τους νόμους που η κοινωνία μας πασχισε να φτιάξει.Υπάρχουν κι κακοποία στοιχεία κι πρέπει να μην τους δίνουμε δύναμη.

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 18:47, 16-06-06:

ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα;
Ε τί να πω, αν είναι να πάμε κι εμείς στο μουντιάλ αν κατεβάσουμε το όριο στα 12 τότε να το σκεφτούμε πιο σοβαρά...

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 19:03, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
Ατομα που σκέφτονται μόνο την ιαπόλαυση τους είναι ελευθέρων ηθών κι δε πρέπει να διδάξουμε αυτό στα παιδιά μας.
Όσοι απολαμβάνουν το σεξ είναι ελευθέρων ηθών;
Δηλαδή επί χρήμασι εκδιδόμενοι; Μήπως άλλαξε η χρονιά και μπήκαμε στο 1906 αντί για το 2006;
Τι πρέπει να διδάσκουμε στα παιδιά μας αν όχι την απόλαυση; Τον πόνο, τη δυστυχία και τη μιζέρια;

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
Τέλος η σεξουαλική απελευθέρωση κι ο φιλελευθερισμός έχουν κάποια όρια δε πρέπει στο όνομα μιας ελευθερίας να καταργήσουμε όλους τους νόμους που η κοινωνία μας πασχισε να φτιάξει.Υπάρχουν κι κακοποία στοιχεία κι πρέπει να μην τους δίνουμε δύναμη.
Δηλαδή η σεξουαλική απελευθέρωση και ο φιλελευθερισμός δίνουν δύναμη στα κακοποιά στοιχεία;
Και ποιά όρια πρέπει να έχουν άραγε;
Και ποιός θα αποφασίσει γι'αυτά τα όρια;

Τα ηθικοπλαστικά μηνύματα [από τα γραπτά μιας 20χρονης no less, τύφλα να'χουν οι 60άρηδες!] μου θυμίζουν το ανέκδοτο, δεν θέλω να σας χαλάω την όμορφη συζήτηση, δείτε το σαν διάλειμμα:

Η 15χρονη γυρνάει στο σπίτι και λέει στους γονείς της "Είμαι έγκυος". Ο πατέρας παραλίγο να πάθει καρδιακή ανακοπή, η μάνα λιποθυμάει, την αρπάζουν και τη ρωτάνε ποιός $#%! είναι ο υπεύθυνος. Η κόρη τους απαντά ότι θα έρθει το βράδυ να τους γνωρίσει.

Πράγματι, το βραδάκι αράζει μία Ferarri έξω από το σπίτι, βγαίνει ένας 40άρης με γκρίζους κροτάφους, χτυπάει το κουδούνι και αντιμετωπίζει τους γονείς: "Πράγματι, εγώ κατέστησα την κόρη σας έγκυο. Πλην όμως δεν μπορώ να την νυμφευθώ, έχω ήδη γυναίκα και παιδιά. Όμως δεν θα αφήσω το θέμα έτσι:
Αν η κόρη σας γεννήσει γιό, θα του γράψω μαιζονέτα στην Κηφισιά, ένα σπίτι στην Ελβετία και 1.000.000 ευρώ μετρητά με την ενηλικίωσή του.
Αν η κόρη σας γεννήσει κόρη, θα της γράψω βίλα στη Μύκονο, εργοστάσιο στο Χονγκ-Κονγκ και 1.000.000 ευρώ μετρητά με την ενηλικίωσή της.
Τώρα, αν η κόρη σας αποβάλλει..."

Πετάγεται ο πατέρας "Ε, αν αποβάλλει, εδώ είναι, την ξανά***".

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:19, 16-06-06:

tsitsilenga

Εκτός των παραπάνω, Χριστινάκι, μου φαίνεται οτι δεν διακρίνεις τη διαφορά μεταξύ βιασμού και αποπλάνησης. Και τώρα μπορεί να πει "το ήθελε" για να φάει μικρότερη ποινή μιας και αν το ήθελε είναι αποπλάνηση και όχι βιασμός.
Όσο για τους παιδόφιλους, προσωπικά πιστευω οτι είναι καλό να μικρύνει το όριο γιατί τότε θα "συμβιβάζονται" πολύ πιο εύκολα με μια 12χρονη αντί να αποπλάνήσουν παιδάκια 7-8 ετών τα οποία σίγουρα τα βλάπτουν και πολύ περισσότερο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 16-06-06 στις 19:27.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 19:23, 16-06-06:

Όσο για τους παιδόφιλους, προσωπικά πιστευω οτι είναι καλό να μικρύνει το όριο γιατί τότε θα "συμβιβάζονται" πολύ πιο εύκολα με μια 12χρονη αντί να αποπλάνήσουν παιδάκια 7-8 ετών τα οποία σίγουρα τα βλάπτουν και πολύ περισσότερο.
Αν είναι ποτέ δυνατόν....!!! Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:25, 16-06-06:

Αν είναι ποτέ δυνατόν....!!! Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά
Γιατί; Ας είμαστε ρεαλιστές.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:28, 16-06-06:

λανθάνουσα δεν σημαίνει και λανθασμένη. Φυσικά και είναι φυσιολογικό.
Yup! Αυτό! Thanks Michelle!

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Απλά δεν είναι έτοιμο να κατανοήσει μια έννοια όπως είναι ο έρωτας (και όχι το σεξ).
Να συμπληρώσω, εννοώ πως αυτό που ίσως μπορούμε να "εξηγήσουμε" θα μοιάζει σαν "οδηγίες προς ναυτιλλόμενους", "τυφλοσούρτη", "user's manual". Η ουσία όμως της "ερωτικής σεξουαλικής πράξης" βρίσκεται στο συναίσθημα και την απόλαυση και όχι τόσο στις "τεχνικές λεπτομέρειες"!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:28, 16-06-06:

ΛΟΛ!!Πες μου ότι κάνεις πλάκα γιατί δεν είναι σωστό αυτό που έγραψες Μα θα'ναι χειρότερο τότε να μικρύνει το όριο καθώς τα 12χρονα παιδιά(αφού το πας έτσι)θα βλάπτονται πιο πολύ απ'τα 16χρονα που είναι το σημερινό όριο

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

O tsitsilegas έγραψε στις 19:29, 16-06-06:

tsitsilenga :woship:

Εκτός των παραπάνω, Χριστινάκι, μου φαίνεται οτι δεν διακρίνεις τη διαφορά μεταξύ βιασμού και αποπλάνησης. Και τώρα μπορεί να πει "το ήθελε" για να φάει μικρότερη ποινή μιας και αν το ήθελε είναι αποπλάνηση και όχι βιασμός.

Δεν ξέρω αν θα συμφωνούσα με το κατέβασμα του ορίου. Σίγουρα είναι μια χαρά εκεί που είναι, στα 15 χρόνια, πάντα κρίνοντας από τον εαυτό μου [όχι και το πλέον αντικειμενικό κριτήριο]. Αν και νομίζω ότι έχω συμβιβαστεί με την ιδέα η 14χρονη κόρη μου να έχει σεξουαλικές σχέσεις. Στο κάτω-κάτω, θα πάρει μία άλφα αγωγή στο σπίτι, το τι θα κάνει μετά είναι δικό της θέμα, δεν μπορώ ούτε να την ελέγχω συνέχεια και να καταντήσω παρανοϊκός ούτε να την κλείσω στο σπίτι ή να της βάλω ζώνη αγνότητας.
Κι αν το πάρουμε στην ακραία κατάσταση, ο κάθε γονιός πιστεύει ότι είναι πολύ νωρίς για το παιδί του να έχει σεξουαλικές σχέσεις. Ακόμα κι αν το παιδί είναι 20 χρονών.

[Αληθινή ιστορία]: Ένας φίλος παντρεύτηκε και ήθελε πολύ να αποκτήσει παιδιά. Και ιδιαίτερα κόρες. Με τη λογική ότι τα αγόρια είναι πολύ πιο επιρρεπείς σε διάφορες βλακείες που γίνονται για "μαγκιά". Ενώ, όπως έλεγε, η κόρη τι θα πάθει; Το πολύ-πολύ να πηδ**** νωρίτερα απ' ότι θα'θελες.

Παρεπιπτόντως, αν η ανήλικη πει στο δικαστήριο "με τη συναίνεσή μου έγινε ό,τι έγινε", όντως δεν πρόκειται περί βιασμού αλλά περί αποπλάνησης ανηλίκου.
Σε άλλη περίπτωση [αν δηλ. δεν ήθελε] είναι βιασμός, είτε έγινε με 12χρονη είτε με 35χρονη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsitsilegas : 16-06-06 στις 20:55.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:34, 16-06-06:

ΛΟΛ!!Πες μου ότι κάνεις πλάκα γιατί δεν είναι σωστό αυτό που έγραψες Μα θα'ναι χειρότερο τότε να μικρύνει το όριο καθώς τα 12χρονα παιδιά(αφού το πας έτσι)θα βλάπτονται πιο πολύ απ'τα 16χρονα που είναι το σημερινό όριο
Αχ δεν κατάλαβες. Και βαριέμαι και να σου εξηγήσω. :/

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 19:40, 16-06-06:

Γιατί; Ας είμαστε ρεαλιστές.
Καταρχάς, μόνη σου με αυτά ακριβώς που έγραψες παραδέχεσαι ότι το 12χρονο παιδί βλάπτεται αλλά δε βλάπτεται τόσο όσο το 7χρονο.Με την ίδια λογική να πάει το όριο στα 7 γιατί και το 7χρονο βλάπτεται λιγότερο από το 2χρονο.Και πάει λέγοντας...Νομιμοποιείς ένα έγκλημα δηλαδή επειδή είναι λιγότερο(που κι αυτό αμφισβητείται) βλαπτικό από ένα άλλο έγκλημα?Ήμαρτον δηλαδή...
Τελοσπάντων, δε νομίζω ότι έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω σ'αυτό το θέμα.Μέχρι τώρα δε φαίνεται να μπορεί να με πείσει κανένας με επιχειρήματα ότι όσα έγραψα πιο πάνω είναι λάθος.
Καλό το παράδειγμα-ανέκδοτο του tsitsilega αλλά δε λέει ότι πρέπει να μικρύνει το όριο.Το τί ισχύει στην πράξη είναι εντελώς άλλη ιστορία.Επειδή απ'ότι έχει δείξει σε άλλα θρεντ ξέρει πολύ καλά τα νομικά θέματα, νομίζω ότι κι αυτός θα συμφωνήσει ότι νομικά το όριο δεν πάει πιο κάτω.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:43, 16-06-06:

Οπως και ο faithplus νομιμοποιεις ενα εγκλημα για να αποφηγεις ενα αλλο εγκλημα που ειναι χοιροτερο. Θα μπορουσαμε πχ να νομιμοποιησουμε της κλοπες ωστε να μην γινονται ληστιες. Στεκει αυτο;

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

O tsitsilegas έγραψε στις 19:50, 16-06-06:

Καλό το παράδειγμα-ανέκδοτο του tsitsilega αλλά δε λέει ότι πρέπει να μικρύνει το όριο.Το τί ισχύει στην πράξη είναι εντελώς άλλη ιστορία.Επειδή απ'ότι έχει δείξει σε άλλα θρεντ ξέρει πολύ καλά τα νομικά θέματα, νομίζω ότι κι αυτός θα συμφωνήσει ότι νομικά το όριο δεν πάει πιο κάτω.
Το ανέκδοτο είναι απλώς αυτό: ανέκδοτο.
Το μόνο που νομίζω ότι δείχνει είναι ότι οι αντιλήψεις αλλάζουν, δεν μένουν σταθερές. Άλλα πράγματα θεωρούσαμε ανήθικα το 1900, άλλα θεωρούσαμε ανήθικα το 1950 κι άλλα τώρα.
Μπορεί η Michelle να'χει δίκιο να'χει φτάσει η εποχή να επανακαθορίσουμε τα όρια ηλικίας. Δεν το ξέρω. Δεν με έχει απασχολήσει το θέμα, για να είμαι ειλικρινής.
Γι'αυτό και γράφω ξεκάθαρα "Δεν ξέρω αν θα συμφωνούσα με το κατέβασμα του ορίου." Δεν διαφωνώ απαραίτητα με τη Michelle, απλώς δεν το έχω σκεφτεί το όλο ζήτημα ώστε να έχω κατασταλαγμένη άποψη.

Από τα λίγα νομικά που ξέρω, αν ο νομοθέτης [δηλ. η Βουλή] περάσει αύριο έναν νόμο και λέει "το άρθρο τροποποιείται και η ηλικία για να θεωρείται αποπλάνηση ανηλίκου είναι τα 10 χρόνια" δεν θα υπάρχει πρόβλημα [από νομικής άποψης]. Το όριο καθορίζεται από τον Ποινικό Κώδικα κι αυτός ψηφίζεται από τη Βουλή.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:57, 16-06-06:

Καταρχάς, μόνη σου με αυτά ακριβώς που έγραψες παραδέχεσαι ότι το 12χρονο παιδί βλάπτεται αλλά δε βλάπτεται τόσο όσο το 7χρονο.Με την ίδια λογική να πάει το όριο στα 7 γιατί και το 7χρονο βλάπτεται λιγότερο από το 2χρονο.Και πάει λέγοντας...Νομιμοποιείς ένα έγκλημα δηλαδή επειδή είναι λιγότερο(που κι αυτό αμφισβητείται) βλαπτικό από ένα άλλο έγκλημα?Ήμαρτον δηλαδή...
Τελοσπάντων, δε νομίζω ότι έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω σ'αυτό το θέμα.Μέχρι τώρα δε φαίνεται να μπορεί να με πείσει κανένας με επιχειρήματα ότι όσα έγραψα πιο πάνω είναι λάθος.
Δεν είπα οτι βλάπτεται το 12χρονο, είπα οτι βλάπτεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ. Αν σου πω οτι α<β θα συμπεράνεις οτι α>0?

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Το ανέκδοτο είναι απλώς αυτό: ανέκδοτο.
Το μόνο που νομίζω ότι δείχνει είναι ότι οι αντιλήψεις αλλάζουν, δεν μένουν σταθερές. Άλλα πράγματα θεωρούσαμε ανήθικα το 1900, άλλα θεωρούσαμε ανήθικα το 1950 κι άλλα τώρα.
Μπορεί η Michelle να'χει δίκιο να'χει φτάσει η εποχή να επανακαθορίσουμε τα όρια ηλικίας. Δεν το ξέρω. Δεν με έχει απασχολήσει το θέμα, για να είμαι ειλικρινής.
Γι'αυτό και γράφω ξεκάθαρα "Δεν ξέρω αν θα συμφωνούσα με το κατέβασμα του ορίου." Δεν διαφωνώ απαραίτητα με τη Michelle, απλώς δεν το έχω σκεφτεί το όλο ζήτημα ώστε να έχω κατασταλαγμένη άποψη.

Από τα λίγα νομικά που ξέρω, αν ο νομοθέτης [δηλ. η Βουλή] περάσει αύριο έναν νόμο και λέει "το άρθρο τροποποιείται και η ηλικία για να θεωρείται αποπλάνηση ανηλίκου είναι τα 10 χρόνια" δεν θα υπάρχει πρόβλημα [από νομικής άποψης]. Το όριο καθορίζεται από τον Ποινικό Κώδικα κι αυτός ψηφίζεται από τη Βουλή.
Μου αρέσει πολύ ο τρόπος σκέψης σου!
Πάντως για να είμαι ειλικρινής, αν έθετα εγώ το όριο, δεν θα το έβαζα στα 12. Απλά θεωρώ τα 12 πιο λογική και ρεαλιστική ηλικία απο τα 15-16. Προσωπικά ιδανικό θεωρώ τα 13-13,5.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:31. Αιτία: Merge
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 20:00, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Οι νόμοι όμως στηρίζονται σε κάποια λογική.Προφανώς για να συνταχθεί ένας τέτοιος νόμος θα ζητηθεί η γνώμη ειδικών, που στην προκειμένη περίπτωση είναι γιατροί και ψυχολόγοι, σωστά?Ε, για τους λόγους που είπα πιο πάνω, δε νομίζω ότι αυτοί οι ειδικοί θα συμφωνήσουν στο να μειωθεί το όριο.
Δεν είπα οτι βλάπτεται το 12χρονο, είπα οτι βλάπτεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ. Αν σου πω οτι α<β θα συμπεράνεις οτι α>0?
Ότι βλάπτεται λιγότερο σημαίνει ότι δε βλάπτεται?Πάλι μόνη σου τα λες βρε Michelle.Με το μαθηματικό παράδειγμα προσπαθείς να μου πεις ότι δεν ισχύουν όλα τα ιατρικά δεδομένα που σου έιπα πριν?

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 20:00, 16-06-06:

δε βλέπω στο κομμάτι που παραθέτεις να αναφέρει πουθενά ο faithplus1 πως δεν βλάπτεται το 12 χρονο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:04, 16-06-06:

δε βλέπω στο κομμάτι που παραθέτεις να αναφέρει πουθενά ο faithplus1 πως δεν βλάπτεται το 12 χρονο
Είπα εγώ οτι ανέφερε κάτι τέτοιο;

Ότι βλάπτεται λιγότερο σημαίνει ότι δε βλάπτεται?Πάλι μόνη σου τα λες βρε Michelle.Με το μαθηματικό παράδειγμα προσπαθείς να μου πεις ότι δεν ισχύουν όλα τα ιατρικά δεδομένα που σου έιπα πριν?
Όχι, προσπαθώ να σου πω οτι δεν είπα οτι βλάπτεται σε αυτό που παρέθεσες (ούτε οτι δεν βλάπτεται, στο συγκεκριμένο πάντα μήνυμα). Ο λόγος είναι οτι θέλω πρώτα να επεξεργαστώ τα δεδομένα αυτά, πριν αποφασίσω αν πρέπει να αναθεωρήσω ή όχι απόψεις

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:14, 16-06-06:

Νομίζω πρέπει να κάνουμε κάποιους διαχωρισμούς. Για μένα:

1. Είναι άλλο να είσαι παιδεραστής και να ζητάς να μειωθεί το όριο ηλικίας για το σεξ και άλλο να είσαι ο άμεσα ενδιαφερόμενος ή οι γονείς του ας πούμε!
2. Ο,τι και να λέει ο νόμος στην πράξη πάντα θα υπάρχουν αποκλίσεις και προς τα πάνω και προς τα κάτω! (ευτυχώς και δυστυχώς)
3. Το ερωτικό παιχνίδι μπορεί -ακόμα και στην ηλικία μου- να είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από την ίδια την πράξη!
4. Σκεφτείτε πόσο άμεση σχέση έχει το άλλο thread που έχουμε απαντήσει "Ποιός μας μίλησε για το σεξ" (που περιλαμβάνει και το πότε και το πως).
5. Ας δώσουμε μια προτεραιότητα -στο μυαλό μας- στα άτομα που είναι κοντά στις επίμαχες ηλικίες και ας ακούσουμε πολύ προσεχτικά τις γνώμες τους. Εμένα πάντως αυτό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα!
6. Δεν είναι όλα τα παιδιά το ίδιο -άλλο ωριμάζει νωρίτερα, άλλο αργότερα- και η ηλικία μόνο ενδεικτική μπορεί να είναι!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους