Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κόμμα Παιδεραστών

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:28, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
...Εδώ δεν βρήκα κάποιο επιχείρημα που να με κάνει να πω, βρε λες; Εδώ όλοι εμείς μιλάμε για την χαμένη αθωότητα που πολλά παιδιά δεν έχουν βιώσει...Λες να είναι τόσο ασήμαντο και να γίνεται τόσος ντόρος;...
Πολύ καλή τοποθέτηση.

Επίσης, ναι Michelle, να μιλάνε μπορούν. Κακή διατύπωσή μου, εννοούσα να (θέλουν να) το κάνουν.

Και, ξαναλέω, μιλάμε για το νόμο, οκ; Μπείτε στο θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:30, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ενώ μεγαλύτερο το κάνει με τη συγκατάνευση όλων αυτών; Ξέρεις πόσους 20+ ξέρω που οι γονείς τους δεν θέλουν να ξέρουν και βολεύονται να πιστευουν οτι το κοριτσάκι τους είναι ακόμα "ασπιλο κι αμόλυντο";
Δεν μπορείς να δεις τους κινδύνους που ελοχεύουν μια τέτοια απόφαση!
Στην τελική στα 20 εκ των πραγμάτων οι επιλογές μας είναι πιο συνειδητοποιημένες!
Στα 12 βρες μου εμένα την ωριμότητα και την σωστή σεξουαλική διαπαιδαγώγηση! Όταν ακόμα υπάρχουν απορίες του στυλ " Μένω έγγυος έτσι και φιλήσω κάποιον!"

Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα αλλά στα 20+ κατάλαβα τι στο καλό γίνεται και γιατί μου αρέσει και το θέλω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 07-08-06 στις 11:37.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:38, 07-08-06:

Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα αλλά στα 20+ κατάλαβα τι στο καλό γίνεται και γιατί μου αρέσει και το θέλω!
Κι εγώ στα 17,5 και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, και εκ των υστέρων κατάλαβα ότι δεν ήμουν ακόμα ώριμη. Ωρίμασα μετά τα 20, οπότε και άρχισα να το απολαμβάνω

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:52, 07-08-06:

Παρεμπιπτόντως....
'Εκανα σεξ πρώτη μου φορά την ημέρα που έκλεινα τα 16 μου....
Η αντίδραση μου ήταν "ααα αυτό είναι? για αυτό γίνεται τόσος ντόρος?"
Παρόλο που σε εκείνη την ηλικία είχα ΚΑΙ ορμές αλλά ΚΑΙ ενημέρωση (όχι απ τους γονείς μου αλλά ήξερα πολλά βασικά πράγματα!)
Οργασμό βίωσα αρκετά πιο μετά και κατάλαβα το νόημα και τί είναι αυτό που είναι ωραίο ...
τελικώς καταλήγω ότι ναι μεν δεν ήταν κακό το ότι το έκανα απ τα 16 μου, ήταν με ένα παιδί που ήταν 18 και είχαμε και ένα χρόνο πριν σχέση
Το ήθελα, το γούσταρα να το κάνω, δεν φοβήθηκα αλλά δεν ένοιωσα και κάτι

Δεν διαφωνώ ότι μπορεί και είναι πιθανό να υπάρχουν 12χρονα που καταλαβαίνουν ΑΠΟΛΥΤΑ τι ακριβως μπορεί να θέλουν απ το σεξ, τι έιναι, πως γίνεται, με ποιό τρόπο θα έχουν οργασμό.... όμως πιστεύω ότι αυτά τα 12χρονα είναι η συντρηπτική ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ και δεν γίνεται βάση αυτών να λειτουργεί ένας νόμος.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:54, 07-08-06:

Κι εγώ στα 17 μου ολοκλήρωσα, αλλά στα 20-21 ξεκίνησα να το απολαμβάνω και να ξέρω τι να περιμένω και γιατί μου αρέσει κάτι.

και δεν είμαστε ο κανόνας, αλλά ένας νόμος οφείλει να το πάρει υπ 'όψιν, no?

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη arfi-gorgona o
Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε στις 11:57, 07-08-06:

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση.Μια και από ότι βλέπω και από προηγούμενες σελίδες η έννοια ηθική(προσωπική η οτιδήποτε άλλο) δεν ισχύει για εσάς.Αν ο παππούλης έκανε sex με την 12χρ εγγονούλα του που συναινούσε όπως είπε ο insomniac,η ο μπαμπάς την 16χρ κόρη του.Είναι όλα ok;

*Και αν θυμάσαι καλά μισέλ σε είχα ρωτήσει να μου πεις και την άποψη σου για τους ανθρώπους που κάνουν sex με τα ζώα.Και μου είχες απάντηση ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν το θέλουν και τα ζώα.Μονο που δεν ήσουν σίγουρη αν το θέλουν...

*Το αναφέρω σαν παράδειγμα γιατί η δικη μου λογική τουλάχιστον λέει,ότι αφού θεωρείς σωστό να κάνουν sex άνθρωποι με ζώα,δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση για τον παππούλη..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη arfi-gorgona o : 07-08-06 στις 12:01.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:03, 07-08-06:

Όσον αφορά το όριο ενηλικίωσης:

Από το βιβλίο "εξελικτική ψυχολογία" τόμος 4 του Ν. Παρασκευόπουλου:

"...Τα εξωτερικά γεγονότα που χρησιμοποιούνται ως κριτήριο σεξουαλικής ωριμότητας -όπως είναι η πρώτη εμμηνη ρύση στα κορίτσια, η πρώτη εκσπερμάτωση στα αγόρια- δεν είναι ασφαλή, γιατί δεν βρίσκονται σε απόλυτη συνάφεια με τις εσωτερικές βιολογικές μεταβολές.....

.....Ακόμη μεγαλύτερες δυσχέρειες παρουσιάζει ο χρονικός προσδιορισμός του τέλους της εφηβικής ηλικίας, γιατί το περιεχόμενο της έννοιας της ωριμότητας καθορίζεται κατά ένα μεγάλο βαθμό από το είδος της κοινωνίας στην οποία ζει το άτομο και επομένως είναι θέμα περισσότερο τόπου και χρόνου. Όσο πιο πολύπλοκη είναι μια κοινωνία (αστική, βιομηχανική, ταχέως αναπτυσσόμενη) τόσο πιο ποικίλοι, απαιτητικοί και ασαφείς είναι οι ρόλοι των ενηλίκων....

.... Θα μπορούσε λοιπόν να υποστηριχθεί οτι βιοσωματικά και ψυχοπνευματικά το άτομο είναι ώριμο ήδη από το 18ο έτος της ηλικίας του. "

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:53, 07-08-06:

Προς όσες κοπέλες είπαν οτι έκαναν σεξ στα Χ και άρχισαν να το απολαμβάνουν/είχαν οργασμό στα Υ: Αυτό είναι κυρίως θέμα εμπειρίας παρά ηλικίας. Αν το είχατε κάνει στα 10 για παράδειγμα μέχρι τα 13 θα είχατε οργασμό κανονικά. Αν το κάνατε πρώτη φορά στα 13, ε δεν θα είχατε αμέσως οργασμό! Ομοίως και αν κάποια το κάνει πρώτη φορά στα 30 δεν θα έχει αμέσως οργασμό και δεν θα το απολαμβάνει το ίδιο απ'ότι στα 33 πχ.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:58, 07-08-06:

οι πολλαπλοί οργασμοί πως εξηγούνται?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:01, 07-08-06:

Προς όσες κοπέλες είπαν οτι έκαναν σεξ στα Χ και άρχισαν να το απολαμβάνουν/είχαν οργασμό στα Υ: Αυτό είναι κυρίως θέμα εμπειρίας παρά ηλικίας. Αν το είχατε κάνει στα 10 για παράδειγμα μέχρι τα 13 θα είχατε οργασμό κανονικά. Αν το κάνατε πρώτη φορά στα 13, ε δεν θα είχατε αμέσως οργασμό! Ομοίως και αν κάποια το κάνει πρώτη φορά στα 30 δεν θα έχει αμέσως οργασμό και δεν θα το απολαμβάνει το ίδιο απ'ότι στα 33 πχ.
Εξακολουθείς να μιλάς αστήρικτα. Εξήγησέ μας γιατί συμβαίνει αυτό.

Και, δε μιλάμε μόνο για κλιμάκωση απόλαυσης.

Αλλά και πλήρη αφύπνιση.

Που, και πάλι, υπάρχει ένα κατώτατο όριο.

Θέλω να πω, 10;;; Όλα τα ισοπεδώσαμε!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:04, 07-08-06:

Το 10 ήταν ακραίο παράδειγμα! Jesus! Είπα ποτέ να πάει στα 10 το όριο ή οτι το βρίσκω εντάξει;; Μήπως κάποιοι είστε λίιιιγο προκατειλειμμένοι;;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:15, 07-08-06:

Ανά 3 χρόνια πάει η εμπειρία βρε Λία; (σόρρυ αλλά μου φάνηκε αστείο!)
Είναι και συνειδητοποίησης βρε Λία!
Δεν θυμάμαι πια το είχε γράψει αλλά έχεις μάθει τον εαυτό σου, τολμάς και ζητείς και απαιτείς...Ξέρεις τι σου αρέσει και τι όχι....Όπως είπαν και τα κορίτσια ωριμάσαμε...

Και να γυρίσω στο θέμα μας 12 χρονών δεν έχει καμία ουσία να το κάνεις, μπορεί να μη φιλτραριστεί σωστά η εμπειρία και να γίνει από κάτι το φυσιολογικό το πιο τραυματικό....Δεν μπορεί να χειριστεί καταστάσεις και να ξεκαθαρίζει τα θέλω της είναι ακόμη παιδί και ότι περικλύει αυτός ο όρος σωματικά και βιολογικά!

Και με τις απόψεις σας αυτές είναι σαν να δίνουμε το οκ σε οποιοδήποτε ανώμαλο να πηδ@ει 12χρονα και να του δίνουμε και το πλήρης άλοθι!Και να λέμε...ε...μα αφού ο νόμος το επιτρέπει και το κοριτσάκι γουστάρει τι κακό είναι να πάει με τον 40χρονο που έχει την ηλικία του πατέρα του!Έλεος δηλαδή!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:22, 07-08-06:

Είπα, ας υπάρχει όριο διαφοράς ηλικίας. Ο 40χρονος που κολλάει;
Ή να εξετάζεται η κάθε περίπτωση χωριστά. Διότι υπάρχουν μεν πολλοί ανώμαλοι, αλλά υπάρχουν και κάτι δωδεκάχρονες που μόνο αθώα κοριτσάκια δεν τις λες. Για να μην μιλήσω και για δωδεκάχρονους...

Όσο για την...τριετία, απλά απο όσα λέχθηκαν παραπάνω, συνάγεται οτι κάπου εκεί ειναι ο μέσος όρος χονδρικά...

Παρεμπιπτόντως, εγώ σας περνάω όλες. Στα 18,5 παρακαλώ
Απλά θυμάμαι και πως ήμουν μικρότερη και τι σκεφτόμουν... Οπότε δεν θυμάμαι να υπήρξε κάποια διαφορά απο τα 12 μέχρι τα 15 όσον αφορά πως έβλεπα αυτό το θέμα, ούτε είχα ποτέ πρόβλημα ακόμα και μικρότερη να το έκανα αν βρισκόταν ο "κατάλληλος" (αν και τον έβλεπα λίγο διαφορετικά αυτόν σε κάθε ηλικία) . Μια κάποια διαφορά άρχισε να υφίσταται κάπου στα 17... Θα έπρεπε να λέω να πάει στα 17 το όριο;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:29, 07-08-06:

Εξακολουθώ να μην ακούω κάτι τεκμηριωμένο εδώ μέσα.
Από την "άλλη" μεριά, εννοώ.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 15:29, 07-08-06:

Απλά να πώ κάτι, θεωρώ πολύ καλύτερο να εμπορίσεις έναν έφηβο από το να κάνει σεξ στα 14 του ενώ νομίζει οτι θέλει και είναι έτοιμος/η από το να αφήνεις τον οποιονδήποτε "κύριο" να "την πέφτει" σε μια κοπελίτσα λέγοντάς της οτι θέλει να ακούσει προκειμένου να την ρίξει στο κρεβάτι. Το να αργήσεις να κάνεις κάτι στην προκειμένη περίπτωση είναι καλύτερα από το να κάνεις κάτι πριν να είσαι έτοιμος/η.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:30, 07-08-06:

εμένα γιατί δε μου απαντάει κανείς για τους πολλαπλούς οργασμούς?

αφήστε. το'πιασα το υπονοούμενο.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:31, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
...Το να αργήσεις να κάνεις κάτι στην προκειμένη περίπτωση είναι καλύτερα από το να κάνεις κάτι πριν να είσαι έτοιμος/η.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:37, 07-08-06:

Γίδι, έχω κουραστεί με το όλο θέμα τόσο καιρό, μια με τις διαφωνίες, μια με το λιντσάριαμα και όλως τυχαίως να πέφτει το κάρμα μου κάθε φορά που ανασύρεται το θέμα στην επικαιρότητα, και ο Πάνος το ίδιο φαντάζομαι. Οπότε λογικό είναι να μην βλέπεις το σουπερ ντούπερ τεκμηριωμένο επιχείρημα. Άλλωστε των περισσοτέρων οι απόψεις σε τέτοια θέματα προέρχονται κυρίως απο την προσωπική τους εμπειρία, και αυτό δεν μπορεί να τεκμηριωθεί.

adepoto συμφωνώ εν μέρει, αλλά εξίσου εύκολο για κάποιον "περπατημένο" έφηβο, είναι να παγιδεύσει έναν ενήλικα για να αποκομίσει διάφορα οφέλη. Οπότε καλύτερα να υπάρχουν ασφαλειστικές δικλείδες και για τα δύο και να βλέπουμε σφαιρικά το κάθε θέμα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:49, 07-08-06:

Η ιατρική και η επιστήμη που χρησιμοποίησε ο Faith είχε όμως τα σούπερ ντούπερ επιχειρήματα- όπως και το αδέσποτο ψυχολογία κλπ...Σόρρυ αλλά επιχειρήματα ακούστηκαν πέρα από τις προσωπικές απόψεις του καθενός μας, τα οποία ήταν και είναι τεκμηριωμένα....

Ο 40 χρονός κολλάει γιατί το κυρίως θέμα είναι παιδεραστεία
Όσο για τον "περπατημένο" έφηβο σόρρυ αλλά δεν είναι τόσο εύκολο...Εκτός αν ο έφηβος είναι 16 και ο ενήλικας 18...τότε οκ πάω πάσο

P/s: To κάρμα που κολλάει; Αν πιστεύεις ότι οι απόψεις σου είναι σωστές χέστηκες γι'αυτο

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:55, 07-08-06:

Michelle μου, διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες...

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 16:54, 07-08-06:

ξαναμπαίνω στην ρουτίνα κάπως χαμένη γιατί δεν το'χω παρακολουθήσει το θέμα, αλλά "κόμμα παιδεραστών";;;; μόνο που τ'ακούω μου ανεβαίνει η τρίχα. φυσικα όπως και είπε κάποιος πιο πριν (σόρρυ δεν θυμάμαι ποιος) αν το ανήλικο είναι 16 και ο ενήλικας 18, ε εντάξη! πάντος το να δεχόμαστε την ανωμαλία τόσο απροκάλυπτα, σημαίνει ότι όσοι από εμάς θα έχουμε παιδιά την επόμενη δεκαετία, ζήτω που καήκαμε. μήπως είμαι λίγο off-topic, ή απλά συντηριτική:

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:57, 07-08-06:

ε ναι σορι, δε βρηκα χτες την ηρεμια μου διαβαζοντας αυτο το θεμα, αντιθετα απο καθε αλλη φορα, γιαυτο το γραψα κιολας!! υπαρχει καποια διαφωνια και σε αυτο?
νομιζω παντως οτι κι αλλοι την εχασαν, omg!
για να ηρεμησουμε λιγο.

Οσο για τις ασφαλιστικες δικλειδες που αναφερθηκαν, και ειναι το μονο στο οποιο συμφωνω κατα βαση, καλο θα ηταν να υπαρχουν -αν και ΣΙΓΟΥΡΑ ενας ανθρωπος μεγαλυτερης ηλικιας μπορει να προστατευσει καλυτερα τον εαυτο του και να μην πεσει σε "λουμπες" που θα του στησουν κατι μικρες, πλανευτρες, 12χρονες πιτσιρικουλες!
μαλλον οι δικλειδες ασφαλειας και οι νομοι χρειαζονται πρωτιστως για τις μικροτερες ηλικιες!

α και btw, λογω δουλειας ασχολουμαι με ΠΟΛΛΗ πιτσιρικαρια...
απο 5, εως 12 χρονων. ισως και λιγο παραπανω!
και μιας και ο καθενας εδω μεσα λεει τη γνωμη και την προσωπικη του εμπειρια, θα πω κι εγω οτι κανενα απο αυτα τα μερικες χιλιαδες παιδια που συναντω, δε θεωρω οτι ειναι ετοιμο να εχει την οποιαδηποτε σεξουαλικη επαφη!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ!

σκεφτονται πως θα παιξουν, πως θα γελασουν, τετοια παραγματα!
ακομα και η σχεση τους με το αλλο φυλο περιοριζεται στα βασικα, να μη σας πω οτι τα κοριτσια ειναι με τα κοριτσια και τα αγορια με τα αγορια, εχοντας κανει κλικες!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:04, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
...
α και btw, λογω δουλειας ασχολουμαι με ΠΟΛΛΗ πιτσιρικαρια...
απο 5, εως 12 χρονων. ισως και λιγο παραπανω!
και μιας και ο καθενας εδω μεσα λεει τη γνωμη και την προσωπικη του εμπειρια, θα πω κι εγω οτι κανενα απο αυτα τα μερικες χιλιαδες παιδια που συναντω, δε θεωρω οτι ειναι ετοιμο να εχει την οποιαδηποτε σεξουαλικη επαφη!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ!
...

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 17:20, 07-08-06:

Πάντως, αν εγώ εξέφραζα μια άποψη (η οποία παρεπιπτόντως υποστηρίζει κάτι παράνονο) και έβλεπα ότι εκτός από το νόμο, δε συμφωνεί και κανένας άλλος απ'όσους την ακούνε, τουλάχιστον θα προβληματιζόμουνα λίγο.Δε θα προσπαθούσα να τη στηρίξω με επιχειρήματα του στυλ "όλοι εσείς που διαφωνείτε είστε συντηρητικοί, προκατηλειμμένοι, στενόμυαλοι, λιντσάρετε όσους έχουν αντίθετες απόψεις" ή "έχω ένα γνωστό που το έκανε από τα 10 κι έναν άλλο που ήξερε τί ήθελε σεξουαλικά από τα 6" κι άλλα τέτοια.Γιατί πραγματικά, όπως λέει το Γίδι, δεν ακούστηκε κάποιο άλλο επιχείρημα που να κάνει όσους έχουν αντίθετη άποψη με το κόμμα των παιδεραστών έστω και ελλάχιστα να το σκεφτούν.
Αν ήταν να εκφράσω μια άποψη κατά της παιδεραστίας, το τελευταίο που θα με ένοιαζε θα ήταν το κάρμα.
ΥΓ: Συμφωνώ επίσης με το γίδι ότι θα χρειαζόταν ένα σπλιτ, γιατί είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα η ηλικία που ανακλύπτει τη σεξουαλικότητά του ένα παιδί και το αν θα την ανακαλύψει τελικά με έναν ώριμο κύριο ή κυρία.Αν και δεν είμαι σίγουρος ότι όλοι εδώ έχουμε καταλάβει τη διαφορά...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 17:25, 07-08-06:

+10000001 !!!!!!!!!!

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε στις 17:28, 07-08-06:

Xm χρειάζεται κάνω quote τον εαυτό μου για να λάβω μια απάντηση στην σαφή ερώτηση μου;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:41, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o
Xm χρειάζεται κάνω quote τον εαυτό μου για να λάβω μια απάντηση στην σαφή ερώτηση μου;
Δε σε βρίσκω τόσο σαφή.
Όντως να πούμε αν είναι κακό να το κάνει ο παππούς με την εγγονή;
Είσαι εκτός θέματος (γιατί ανακατεύεις και αιμομιξία) και, μάλλον δε συνεισφέρει και πολύ σαν επιχείρημα... Σόρι...

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O arfi-gorgona o έγραψε στις 17:45, 07-08-06:

Δεν κατάλαβες γιδι μου καλο,είναι πολύ σαφή η ερώτηση μου.Και έχει να κάνει με το post του insomniac.Όπως δεν έλαβε απάντηση εκείνος για το αν αυτό θεωρείτε σωστό,έτσι δεν έλαβα και εγώ,και ούτε και θα λάβω όπως φαίνεται

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:50, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Πάντως, αν εγώ εξέφραζα μια άποψη (η οποία παρεπιπτόντως υποστηρίζει κάτι παράνονο) και έβλεπα ότι εκτός από το νόμο, δε συμφωνεί και κανένας άλλος απ'όσους την ακούνε, τουλάχιστον θα προβληματιζόμουνα λίγο.Δε θα προσπαθούσα να τη στηρίξω με επιχειρήματα του στυλ "όλοι εσείς που διαφωνείτε είστε συντηρητικοί, προκατηλειμμένοι, στενόμυαλοι, λιντσάρετε όσους έχουν αντίθετες απόψεις" ή "έχω ένα γνωστό που το έκανε από τα 10 κι έναν άλλο που ήξερε τί ήθελε σεξουαλικά από τα 6" κι άλλα τέτοια.Γιατί πραγματικά, όπως λέει το Γίδι, δεν ακούστηκε κάποιο άλλο επιχείρημα που να κάνει όσους έχουν αντίθετη άποψη με το κόμμα των παιδεραστών έστω και ελλάχιστα να το σκεφτούν.
Αν ήταν να εκφράσω μια άποψη κατά της παιδεραστίας, το τελευταίο που θα με ένοιαζε θα ήταν το κάρμα.
Πρώτον, δεν είπα οτι με νοίαζει το κάρμα. Το είπα ως ενδεικτικό της "ώριμης" αντίδρασης μερικών.
Δεύτερον, μηπως διάβασες απλά "διαγωνίως" τα posts μου; Διότι όπως το παρουσιάζεις είναι σαν να σας βρίζω στο κάθε ένα!
Τρίτον, δεν είδα να μην συμφωνεί κανένας. Απλά δεν συμφωνούν πολλοί. Επίσης, απο πότε η γνώμη της πλειοψηφίας αποτελεί λογικό επιχείρημα; Το μέσο IQ είναι και 100. Θα έπρεπε να προβληματιστεί κάποιος αν έχει παραπάνω; (και για να σας προλάβω, it's just an example and nothing more!)
Τέλος, πραγματικά δεν κατανοώ τη σκοπιμότητα, όποτε κάποιος διαβάζει το θέμα να πρέπει να σπεύσουμε όλοι για να ξαναπούμε τα ίδια και τα ίδια.
Εγώ τουλάχιστον ό,τι είχα να πω στο θέμα το είπα. Σας αφήνω να χαρείτε την ομοφωνία των απόψεων σας και να κράξετε εν χορώ όσους ...ακατανόμαστους ΤΟΛΜΗΣΑΝ (ντροπή τους!!) να διαφωνήσουν.

Οσο για τις ασφαλιστικες δικλειδες που αναφερθηκαν, και ειναι το μονο στο οποιο συμφωνω κατα βαση, καλο θα ηταν να υπαρχουν -αν και ΣΙΓΟΥΡΑ ενας ανθρωπος μεγαλυτερης ηλικιας μπορει να προστατευσει καλυτερα τον εαυτο του και να μην πεσει σε "λουμπες" που θα του στησουν κατι μικρες, πλανευτρες, 12χρονες πιτσιρικουλες!
Σαφώς. Αν όμως οι "μικρες, πλανευτρες, 12χρονες πιτσιρικουλες" καθοδηγούνται απο πονηρούς γονείς;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 07-08-06 στις 18:06.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 17:58, 07-08-06:

Η συμπεριφορά μερικών εδώ μέσα μου θυμίζει αμυδρά λιντσάρισμα... Κάνω λάθος;
Προφανώς οι ιδέες δεν βρίσκουν την ηρεμία τους όταν δεν μπορούμε να αποδεχτούμε τις διαφορετικές απο τις δικές μας.
Το 10 ήταν ακραίο παράδειγμα! Jesus! Είπα ποτέ να πάει στα 10 το όριο ή οτι το βρίσκω εντάξει;; Μήπως κάποιοι είστε λίιιιγο προκατειλειμμένοι;;
Αυτά τα ποστ είδα, που είναι και τα πιο πρόσφατα.
Δε λέω ότι βρίζεις, αλλά δε βλέπω και επιχειρήματα.
Το πόσο ώριμη είναι η αντίδραση κάποιου φαίνεται καλύτερα από τα ποστ και όχι από το πώς βαθμολογεί στο κάρμα.Αν κάποιος εκφράζεται κυρίως με το κάρμα, τότε δε θα έπρεπε να σε απασχολεί.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:59, 07-08-06:

Πρώτον, δεν είπα οτι με νοίαζει το κάρμα. Το είπα ως ενδεικτικό της "ώριμης" αντίδρασης μερικών.
Επίσης, μηπως διάβασες απλά "διαγωνίως" τα posts μου; Διότι όπως το παρουσιάζεις είναι σαν να σας βρίζω στο κάθε ένα!
Επειδή όταν διάβασα την απάντηση του faithplus1 συμφώνησα, να τονίσω...
Κανείς δεν είπε ότι εσύ συγκεκριμένα μας βρίζεις. Αλλά αν λες ότι εδώ πρόκειται μάλλον για την άρνηση μερικών να δεχτούν διαφορετικές απόψεις, ρίχνεις σε εμάς τον προβολέα...

Τελικά θα γίνει το split που αρμόζει σ' αυτό το θέμα;

Όσο για "ώριμη" αντίδραση, τι εννοείς; Αν διαφωνούμε, οκ, ίσως είναι λίγο άσχετο να πάω και να τρέξω να σε ψηφίσω αρνητικά.

Αν όμως βρίσκω την άποψη κάποιου παράλογη και ίσως και ανήθικη... ή οκ, έστω ότι με σοκάρει... λογικό δεν είναι μετά να πέφτει στην εκτίμησή μου;

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O arfi-gorgona o έγραψε στις 18:00, 07-08-06:

Συγγνώμη τώρα αν και είναι εντελώς off topic.Αλλα βρίσκω υποκριτικό να μιλάμε για ώριμες αντιδράσεις,όταν το πρώτο που κανεις όταν κάποιος δεν συμφωνήσει μαζί σου είναι να του δίνεις αρνητικό karma.Εγώ με το που μπήκα στέκι είχα μια αρνητική ψήφο από εσένα.Για αυτό και απενεργοποίησα το karma γιατί ξέρω και τι παίζεται

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:04, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o
Συγγνώμη τώρα αν και είναι εντελώς off topic.Αλλα βρίσκω υποκριτικό να μιλάμε για ώριμες αντιδράσεις,όταν το πρώτο που κανεις όταν κάποιος δεν συμφωνήσει μαζί σου είναι να του δίνεις αρνητικό karma.Εγώ με το που μπήκα στέκι είχα μια αρνητική ψήφο από εσένα.Για αυτό και απενεργοποίησα το karma γιατί ξέρω και τι παίζεται
Σε ποιον απευθύνεσαι;
Και που βλέπει κανείς τα κάρμα;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:07, 07-08-06:

Σας αφήνω να χαρείτε την ομοφωνία των απόψεων σας και να κράξετε εν χορώ όσους ...ακατανόμαστους ΤΟΛΜΗΣΑΝ (ντροπή τους!!) να διαφωνήσουν.
Δεν ξέρω πόσες φορές το είπα αυτό και πόσοι άλλοι μαζί μου αλλά η διαφωνία έγινε χωρίς σοβαρά τεκμηριωμένα επιχειρήματα σ'ένα πολύ σοβαρό θέμα! Και πραγματικά Λία πρέπει να σε βάλει να σκεφτείς γιατί υπάρχει αυτή η διαφωνία και όχι να σε πεισμώνει και να λες α....εγώ έχω δίκαιο...Σας το απόδειξα! Απόδειξη προσωπικά δεν είδα πουθένα...Μόνο extreme και κολλημένες απόψεις χωρίς επιχειρήματα! Απόψεις που προσωπικά με σοκάρουν και αρνούμαι να δεχτώ!Κι ας με πουν οπισθοδρομική και χίλια δυο...

Για το κάρμα με κάλυψε το Γιδάκι!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:08, 07-08-06:

Βρε Michelle μου, γιατί ανεβάζεις εσύ τώρα τους τόνους;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:15, 07-08-06:

Δεν ξέρω πόσες φορές το είπα αυτό και πόσοι άλλοι μαζί μου αλλά η διαφωνία έγινε χωρίς σοβαρά τεκμηριωμένα επιχειρήματα σ'ένα πολύ σοβαρό θέμα! Και πραγματικά Λία πρέπει να σε βάλει να σκεφτείς γιατί υπάρχει αυτή η διαφωνία και όχι να σε πεισμώνει και να λες α....εγώ έχω δίκαιο...Σας το απόδειξα! Απόδειξη προσωπικά δεν είδα πουθένα...Μόνο extreme και κολλημένες απόψεις χωρίς επιχειρήματα! Απόψεις που προσωπικά με σοκάρουν και αρνούμαι να δεχτώ!Κι ας με πουν οπισθοδρομική και χίλια δυο...

Άντε να δω πότε θα καταφέρω να σταματήσω να ασχολούμαι με τούτο το θέμα να βρώ την ησυχία μου.
Λοιπόν:
1. Ποιός πεισμώνει στην άποψη του; Στην αρχή έλεγα να κατέβει απλά το όριο στα 12. Μετά δεν είπα οτι καλύτερα να μπουν κάποια όρια διαφοράς ηλικίας ή να εξετάζεται κάθε περίπτωση χωριστά και γενικά να μπουν ασφαλιστικές δικλείδες; Αντιθέτως δεν είδα κανέναν απο την "άλλη πλευρά" να αλλάζει έστω και λίγο άποψη.
2. Να δεχτείς την αντίθετη άποψη δεν σημαίνει να την ασπαστείς.
3. Δεν είπα πουθενά οτι απέδειξα κάτι. Είπα απλά οτι αυτή είναι η άποψη μου και την πιστευω για τους χ,ψ,ζ λόγους.
4. Όσον αφορά το κάρμα, μήπως κολλήσατε εκεί περισσότερο απ'οσο θα πρεπε; Γιατί άραγε;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:19, 07-08-06:

Πάντως το γέλοιο σε όλη την υπόθεση είναι ότι τσακωνόμαστε για όριο που δεν υπάρχει.

Πιστεύετε άραγε αν ένας 12χρόνως θέλει να κάνει σεξ, δεν θα κάνει;
Πιστεύετε αν ένας 60άρις θέλει να κάνει σεξ με μια 12χρόνη, δεν θα κάνει;
ή μήπως πιστεύεται αν ένας 30άρις με μια 15χρόνη αν ερωτευτούν δεν θα κάνουν μια σοβαρή σχέση;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:31, 07-08-06:

Πιστεύω ότι είναι απαράδεκτο να μιλάμε για νόμους και να λέμε ότι το όριο μπορεί να είναι 12.

Πιστεύω ότι πρέπει να γίνει split.

Πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να δείχνουμε ότι σεβόμαστε την ευαισθησία της κατάστασης και μετά να λέμε για το πότε θα ερωτοτροπήσει ένα κοριτσάκι.

Κατά τ' άλλα, ναι, αν ήξερα 14χρονη που κάνει έρωτα για πρώτη φορά με 15 χρονο, θα χαμογελούσα, λίγο ελπίζοντας να πάνε όλα καλά και ήρεμα -ειδικά για κείνη-, και λίγο σκεφτόμενη ότι, τι στο καλό, κι ας λέει ο νόμος κάτι...

Αν άκουγα όμως για 45άρη που οδήγησε στο κρεβάτι 13χρονη, θα τραβούσα τα μαλλιά μου για το νόμο, που ελπίζω να μην έλεγε κατώτερο όριο.

Και ξαναλέω:

Split???

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Πάντως το γέλοιο σε όλη την υπόθεση είναι ότι τσακωνόμαστε για όριο που δεν υπάρχει.
...
Τσακωνόμαστε γιατί μιλώντας για παιδεραστία, ειπώθηκε ότι, σιγά, στα 12 ή 14 ένα παιδί μπορεί να το κάνει.
Σε αυτό το πλαίσιο, βρίσκω ανήθικο να μιλάμε για τη σεξουαλικότητα ενός παιδιού.

Split??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:49. Αιτία: Merge
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 18:32, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Αυτά τα ποστ είδα, που είναι και τα πιο πρόσφατα.
Δε λέω ότι βρίζεις, αλλά δε βλέπω και επιχειρήματα.
Το πόσο ώριμη είναι η αντίδραση κάποιου φαίνεται καλύτερα από τα ποστ και όχι από το πώς βαθμολογεί στο κάρμα.Αν κάποιος εκφράζεται κυρίως με το κάρμα, τότε δε θα έπρεπε να σε απασχολεί.

εμενα με καλυπτετε και οι δυο

Σαφώς. Αν όμως οι "μικρες, πλανευτρες, 12χρονες πιτσιρικουλες" καθοδηγούνται απο πονηρούς γονείς;
μαγκια του αυτουνου του 40αρη τοτε, να μην ειναι ηλιθιος και να το καταλαβει.
αλλο νομιζα οτι ειναι η παιδεραστια! οχι οταν οι 12χρονες υποκινουμενες απο τους γονεις τους, την πεφτουν σε ωριμους κυριους! κυριους βλητα δλδ, σορι κιολας

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone

Πιστεύετε άραγε αν ένας 12χρόνως θέλει να κάνει σεξ, δεν θα κάνει;
Πιστεύετε αν ένας 60άρις θέλει να κάνει σεξ με μια 12χρόνη, δεν θα κάνει;
ή μήπως πιστεύεται αν ένας 30άρις με μια 15χρόνη αν ερωτευτούν δεν θα κάνουν μια σοβαρή σχέση;
ακριβως.
απλα εδω νομιζω μιλουν για το νομοθετικο πλαισιο

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΛΙΤ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanna : 07-08-06 στις 18:37.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:35, 07-08-06:

Μήπως αντί για split να αλλάξει ο τίτλος και να περιλαμβάνει περισσότερα πράγματα; Είναι πολυ complex πλέον για split...

αλλο νομιζα οτι ειναι η παιδεραστια! οχι οταν οι 12χρονες υποκινουμενες απο τους γονεις τους, την πεφτουν σε ωριμους κυριους! κυριους βλητα δλδ, σορι κιολας
Αν ο 40ρης πάει με τη 12χρονή δεν νομίζω να ενδιαφερθεί ιδιαίτερα ο νόμος για το background της υπόθεσης (εκτός ίσως απο την περίπτωση να μην γνώριζε ο 40ρης πόσων ετών είναι). Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:50. Αιτία: Merge
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:37, 07-08-06:

Άντε να δω πότε θα καταφέρω να σταματήσω να ασχολούμαι με τούτο το θέμα να βρώ την ησυχία μου.
Λοιπόν:
1. Ποιός πεισμώνει στην άποψη του; Στην αρχή έλεγα να κατέβει απλά το όριο στα 12. Μετά δεν είπα οτι καλύτερα να μπουν κάποια όρια διαφοράς ηλικίας ή να εξετάζεται κάθε περίπτωση χωριστά και γενικά να μπουν ασφαλιστικές δικλείδες; Αντιθέτως δεν είδα κανέναν απο την "άλλη πλευρά" να αλλάζει έστω και λίγο άποψη.
Η άποψη σου είναι άποψη αλλά δεν λαμβάνει υπόψη της ούτε τις έρευνες, ούτε τα επιστημονικά δεδομένα (καραμέλα το έχω κάνει πια ) Επίσης οι νόμοι είναι για να πιάνουν την ολότητα του πληθυσμού και όχι να έχουν 1500 εξαιρέσεις π.χ. 12χρονο με 12 χρονο οκ, 12 χρονο με 15 χρονο ...μμμ να το σκεφτούμαι, 12χρονο με 34 χρονο για να δούμε με θέληση ή όχι...α...το ήθελε η μικρή it's ok 12 χρονών είναι ΠΑΙΔΙ...απο 12-15 η εξέλιξη είναι ραγδαία και η διαφορά εκπληκτική (δουλεύω κυρίως με παιδιά, δεν κατέβηκα από άλλο πλανήτη και λόγω δουλειάς άφησε με να ξέρω κάποια πράγματα παραπάνω για το τι ακριβώς γίνεται σε αυτή την ηλικία αντί από τις απόψεις η τάδε φίλη μου δεν έπαθε τιποτα και ξέρω το 12χρονο της γειτόνισσας που κάνει νάζια στο τάδε!) Το 15 δεν ψηφίστηκε στα καλά καθούμενα!Και στην τελική δεν είδα κανένα 12χρονο να κάνει παράπονο 'η να μην το κάνει επειδή ο νόμος λέει αυτό...Και θέλω να πιστεύω ότι στα 12χρονα άλλες είναι οι προτεραιότητες κι όχι το πήδημ@! Και δεν είδα πουθενά στις 18 σελίδες να έκανες πίσω...Αντίθετα είδα να προσπαθήσεις να πείσεις ένα 13χρονο ότι θέλει να κανει σεξ απλά δεν το ξέρει ακόμα!
2. Να δεχτείς την αντίθετη άποψη δεν σημαίνει να την ασπαστείς.
Ναι αλλά όταν με σοκάρει σόρρυ αλλά δεν μπορώ να μην παρέμβω!Και πραγματικά αν η σημερινή νεολαία σκέφτεται έτσι καλύτερα να μην κάνω παιδιά!Είπαμε να είμαστε ανοιχτή και ανεκτική κοινωνία αλλά εδώ ξεπερνά κάθε μέτρο βρε Λία..έλεος πια!
3. Δεν είπα πουθενά οτι απέδειξα κάτι. Είπα απλά οτι αυτή είναι η άποψη μου και την πιστευω για τους χ,ψ,ζ λόγους.
Κι εγώ σου ξαναλέω ότι για να με πείσεις και να με ταρακουνήσεις θέλω επιχειρηματα και όχι φιλοσοφικά, ρητορικά και βιωματικά επιχειρήματα! Και δεν είδα πουθενά κανένα σοβαρό λόγο που σε κάνει να πιστεύεις αυτό!
4. Όσον αφορά το κάρμα, μήπως κολλήσατε εκεί περισσότερο απ'οσο θα πρεπε; Γιατί άραγε;
Ε...σόρρυ κιόλας αλλά όταν κάνεις παράπονα όποτε μιλάω μου πέφτει το κάρμα, πως θέλεις να δω σοβαρά την απάντηση σου και το επιχείρημα...Δεν ήξερα ότι το κάρμα είναι τόσο σημαντικό!Και για το τελευταίο που θα νοιαζόμουν όταν μιλάω για ένα τέτοιο ευαίσθητο θέμα το τελευταίο που θα με ένοιαζε θα ήταν το κάρμα ( το είπε ήδη ο Faith!)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 18:42, 07-08-06:

ΦΡΙΤΤΩ με ορισμένα που διαβάζω!
Φ Ρ Ι Τ Τ Ω !!!
Για τις 18 περιπου σελιδες που αντεξα να διαβασω, ενα μονο εχω να πω: Για απόψε το στέκι δεν ειναι το "εκει που οι ιδέες βρίσκουν την ηρεμία τους".
Καληνυχτα σας!

:mad17:

Προφανώς οι ιδέες δεν βρίσκουν την ηρεμία τους όταν δεν μπορούμε να αποδεχτούμε τις διαφορετικές απο τις δικές μας.

το θεμα νομιζω ειναι αρκετα ψυχοφθορο και παλι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:45, 07-08-06:

Περι ...κάρματος ας μην σχολιάσω καλύτερα γιατί μου θυμίζει το όλο θέμα την παροιμία "είπαν της γριάς να χ#σει κι αυτή ξεκ*****ε".
Ο νόμος δεν έχει ειδικές περιπτώσεις; Εδώ αν κοιτάξεις το εν λόγω άρθρο (339 για να σε βοηθήσω) αναλύει ξεχωριστά τις ηλικιακές περιπτώσεις όσον αφορά την ποινή.
Τέλος, τι σε κάνει να πιστευεις οτι κόπτομαι τόσο πολύ να σε πείσω;

το θεμα νομιζω ειναι αρκετα ψυχοφθορο και παλι.
Έχεις δίκιο. προσωρινά μέχρι να ηρεμήσουμε ΟΛΟΙ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 04:52. Αιτία: Merge
Παράθεση

evangelia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evangelia
H evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H evangelia έγραψε στις 22:32, 16-08-06:

Καλησπέρα στο forum και καλώς σας βρήκα.Το ζήτημα είναι κατα την γνώμη μου πολύπλοκο και εξαιρετικά ευαίσθητο.Δεν είμαι σιγουρη για το ζήτημα της νομοθεσίας, είμαι απολύτως πεπεισμένη όμως ότι πρέπει να υπάρξει κάποιου είδους διαπαιδαγώγηση πάνω στο θέμα του σεξ και μάλιστα από πολύ νωρίς,ίσως στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού.Αυτό, εκτός από τα προφανή ωφέλη θα επιτρέπει στα παιδιά να προφυλάσσουν τους εαυτούς τους από ενήλικες ή συνομήλικους που θα επεδίωκαν να τους ασκήσουν σεξουαλικές πιέσεις.Αλλώστε όσο πιο νωρίς και όσο πιο φυσικά συζητείται το ταμπού αυτό θέμα τόσο γρηγορότερα θα διαμορφώσει ο μελλοντικός σεξουαλικά ενεργός νέος μια υγειή αντίληψη για αυτό.
Τι λέτε?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:15, 17-08-06:

Καλώς ήρθες Ευαγγελία
Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις και δεν νομίζω ότι θα υπάρξει και κάποιος που θα διαφωνήσει....

Το συγκεκριμένο θέμα είναι κόκκινο πανί επειδή είμαστε φλογεροί τύποι εδώ μέσα με μεγάλο ταπεραμέντο
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα χρειαστεί να κλειδωθεί ξανά....

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΆΑΑΑΛΙΑ

Παράθεση

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 09:24, 17-08-06:

Θεωρώ ότι η κίνηση δημιουργίας του συγκεκριμένου κόμματος αποσκοπεί κυρίωσ στο να προκαλέσει, και με αυτόν τον τρόπο να προσελκύσει του απολιτίκ ψηφοφόρους που δεν έχουν ταμπού. Μια πλευρά είναι αυτή, αλλά όχι το 100%.
Όσον αφορά την αντίδραση του κοινωνικού συνόλου απέναντί τους, δεν πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσει την μανιέρα της καταστολής. Γονείς και κοινωνικοί φορείς θα πρέπει να ενημερώνουν πλέον τα παιδιά από μικρά για το θέμα. Δυστυχώς, τα πράγματα άλλαξαν και πλέον η απλή ιστορία του ... "πεταλουδίτσου και της πεταλουδίτσας" δεν είναι αρκετή για να προφυλάξει κάποιος τα παιδιά του από την άγνοια.
Με τη θωράκιση των παιδιών, η απόρριψη του κόμματος θα είναι πιο εύκολη απ'ότι με διαδηλώσεις και ύβρεις...

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 12:46, 17-08-06:

Το ζήτημα, τελικά, είναι: μπορεί να ιδρυθεί ένα τέτοιο κόμμα;

Ασχέτως δηλαδή αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τις επιδιώξεις ενός κόμματος, η δημοκρατία αναγνωρίζει το δικαίωμα μιας μερίδας ανθρώπων να ιδρύσουν κόμμα για να προωθήσουν τις όποιες απόψεις τους;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:52, 17-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Το ζήτημα, τελικά, είναι: μπορεί να ιδρυθεί ένα τέτοιο κόμμα;

Ασχέτως δηλαδή αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τις επιδιώξεις ενός κόμματος, η δημοκρατία αναγνωρίζει το δικαίωμα μιας μερίδας ανθρώπων να ιδρύσουν κόμμα για να προωθήσουν τις όποιες απόψεις τους;

Μιας μικρής μερίδας ανθρώπων ναι.... η δημοκρατία το αναγνωρίζει αυτό αλλά και πάλι υπάρχει μια μικρή (?) προϋπόθεση...
Το κόμμα που θα δημιουργηθεί να μην καταπατάει τους υπάρχοντες νόμους
Η παιδεραστία είναι παράνομη... άρα ένα κόμμα το οποίο θα την υποστηρίζει δεν νομίζω ότι μπορεί και να υφίστατε....
Είναι σαν να λέμε ότι μπορούν να κάνουν κόμμα και άλλες μερίδες παρανόμων.
[Κόμμα για το κλέψιμο της εφορίας]
[Κόμμα των απανταχού διαρηκτών]
[Κόμμα των βιαστών]

κλπ κλπ κλπ.....

Παράθεση

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 12:53, 17-08-06:

Από ότι ξέρω, δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την έκφραση οποιασδήποτε ιδέας και ιδεολογίας, βλέπε ελεύθερη έκφραση ιδεών, ελευθεροστομία, κλπ. Μιλώντας πάντα για πραγματικά δημοκρατικά καθεστώτα.
Άρα, από νομικής πλευράς πιστεύω πως έχουν κάθε δικαίωμα να το ιδρύσουν. Από κει και πέρα, δε γνωρίζω κατά πόσον οι μετέπειτα πράξεις τους (όποιες και αν είναι αυτές) μπορούν να θεωρηθούν αξιόποινες και να τιμωρηθούν από το χέρι του νόμου.

Το οτι είναι κοινωνικά κατακριτέα μια τέτοια κίνηση, εννοείται οτι ισχύει...

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 13:41, 17-08-06:

[ωραία φάση το multiquote ]

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Μιας μικρής μερίδας ανθρώπων ναι.... η δημοκρατία το αναγνωρίζει αυτό αλλά και πάλι υπάρχει μια μικρή (?) προϋπόθεση...
Το κόμμα που θα δημιουργηθεί να μην καταπατάει τους υπάρχοντες νόμους
Η παιδεραστία είναι παράνομη... άρα ένα κόμμα το οποίο θα την υποστηρίζει δεν νομίζω ότι μπορεί και να υφίστατε....
Εδώ όμως το κόμμα ευαγγελίζεται την αλλαγή της υφιστάμενης νομοθεσίας. Πρόσεξε, υπάρχει μια λεπτή διαφορά: άλλο να λέω "κουτουπώστε ό,τι κινείται κι ας είναι 10 χρονών" [αυτό είναι παράνομο] κι άλλο "θέλω να αλλάξω το νόμο έτσι ώστε να μπορείτε να κουτουπώνετε ό,τι κινείται κι ας είναι 10 χρονών".
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Είναι σαν να λέμε ότι μπορούν να κάνουν κόμμα και άλλες μερίδες παρανόμων.
[Κόμμα για το κλέψιμο της εφορίας]
[Κόμμα των απανταχού διαρηκτών]
[Κόμμα των βιαστών]

κλπ κλπ κλπ.....
Μπορούν να κάνουν όσα κόμματα θέλουν - αρκεί να προβλέπεται αλλαγή της νομοθεσίας για τις διάφορες εξαγγελίες τους. Αν πχ δημιουργήσω κόμμα που να λέει "όταν εκλεγώ θα καταργήσω το φόρο εισοδήματος", αυτό είναι παράνομο; Δεν νομίζω, υποστηρίζω την αλλαγή του νομοθετικού πλαισίου για τους φόρους. Δεν λέω "μην πληρώνετε φόρους!", λέω "αν εκλεγώ, θα αλλάξω το νόμο για να μην πληρώνετε φόρους".

Η μόνη διαφοροποίηση στο παράδειγμά μου και στο λεγόμενο "κόμμα των παιδεραστών" είναι η ηθική απαξία της παιδεραστίας αυτής καθ'εαυτής.

Αρχική Δημοσίευση από chemeng
Το οτι είναι κοινωνικά κατακριτέα μια τέτοια κίνηση, εννοείται οτι ισχύει...
Μάλλον περισσότερο κατακριτέα θα είναι η κοινωνία [ή το εκλογικό σώμα] που εκλέξει ένα τέτοιο κόμμα και δεν θα το στείλει στο πάλαι ποτέ χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους